Znásilnené Slovensko

Ešte nie sú oficiálne (overiteľné?) čísla a dopad na PCR testovanie a počet chorých v nemocniciach bude možno ako tak porovnavať až za pár dní, či dokonca týždňov.

Ale jedno sa dá hodnotiť - nálada v spoločnosti.

Je to psychologicko-spoločenský fenomén. Dá sa to zisťovať rozhovormi so známymi a ich známymi, s ľuďmi na webe alebo na ulici, z komentárov v tlači aj v TV. Všetko sú to vektory, ktoré po spočítaní majú nejaké výsledné smerovanie a to sa dá vyjadriť.

Podľa mňa najpresnejší popis pocitu slovenského národa je pocit obete po znásilnení.

A týka sa to vlastne všetkých, nielen tých, čo testy museli absolvovať, ale aj tých, čo tam neboli. Koniec-koncov, všetci máme nejakých blízkych v rodine a priateľov, čo tam ísť museli. A z reakcií všetkých týchto ľudí zaznieva zlosť za túto potupu.

Samozrejme, nie je to pozitívny stav. Kultúra na Slovensku je už tak dosť otrocká, sluhovská, fatalistická a depresívna. Pocit znásilnenej obete, ktorý k tomu pridala táto vláda, len pridá k jej deformite - a preto sa ho bude treba rýchlo zbaviť. Najlepší spôsob v takých prípadoch je tvrdo potrestať vinníka.

Testovanie bol maximálny neúspech.

Testovalo sa naozaj vadnými testami spôsobom a v podmienkach, ktoré dávajú nepresné výsledky. Za nehorázne náklady a s dvojtýždňovým vypätím síl mnohých ovčích dobrákov sa získalo veľmi málo - určite viac sa stratilo. Spomínaní ovčí pomáhači boli znásilnení najviac, a aj keď mnohí sa azda utešujú, že sa im dostáva aspoň nejakej formálnej vďaky  - pravda je taká, že vďaku od spoločnosti nedostanú, lebo im naozaj nepatrí. Pomáhali pri zločine, ktorý viac životov ohrozoval ako zachraňoval - tak vďaku za čo? Hlúpe sestry, ktoré dva dni poskakovali vonku, aby dnes a zajtra v službe odpočívali na úkor reálnych pacientov? Doktori, ktorí sa dali zlákať vidinou 500 eur, aby utierali sople? Títo zdravoťáci sú najviac znásilnení, lebo sa pri tejto akcii doslovne prostituovali.

Keď sme pri životoch - Matovič sa často skrýva za ochranu životov, ktoré vraj chráni. Zároveň pritom na twitteri žartuje, ako vraj "očipovali" 3,5 milióna ľudí. Ak by si len trocha vážil chorých na Covid-19, ktorí naozaj aj tento moment lapajú po dychu a zomierajú v nemocniciach, ani na moment by takto nežartoval.

Lenže psychotický infantil z Trnavy si nemôže pomôcť. Nikdy iný nebude, len sa to bude zhoršovať.

 

 
buko

po znasilneni, zneuziti obete prichadza snaha o vytesnenie, Stokholmsky syndrom:
"Schvaľovanie skutkov páchateľa je jedna z možností, ako ľudské ego chráni samé seba. V tom prípade, ak obeť uverí na rovnaké hodnoty ako agresor, myseľ ho odmieta brať ako hrozbu."
Staci ak psychopat opat umne vyuzije svoje triky a manipulacie. Zatial sa mu to dari.

slaven1

"Dobrovoľné" víkendové hmm.. testovanie je taký presun klamstva, ktorému sa musí podriaďovať koloniálna administrácia (lebo tak to chodí, že pravdu hovoriť nemôžu) na národ. Také zatiahnutie do zločinu. Nútené zatiahnutie do zločinu. Testovaním koloniálna administrácia preniesla klamsvo na ľud.

A áno, ako píšeš, buko. Otázka nie je že ši bude štokholmský syndróm v národe prítomný, ale v akej miere.

https://www.fondsk.ru/news/2020/10/30/infodemia-irracionalnogo-straha-sm...

Norman

To s tým syndrómom je pravda.

Ale darí sa mu? Práve v oblasti psychológie moci sa mu vlastne nedarí - ľudia s ním nesúhlasia. Jediné, čo ho doteraz nesie, je formálna moc ktorú dostal vo voľbách - ktoré prebehli za celkom inej situácie, ako tej, v akej sme teraz.

slaven1

Je pondelok 02.11.2020 a na Slovensku máme apardeid. Tak za po roka sa od volieb sa nová koloniálna administrácia stihla dopracovať až k občanom dvoch kategórií. Jedna kategória nosí náhubky a je OK.

Druhá kategória občanov, tá bez licencie, nemôže vstupovať do prevádzok, má domácu basu (zákaz vychádzania), zákaz viesť sociálny život, zákaz chodiť do roboty atď.

Rozdelenie dochádza na základe boja s neviditeľným nepriateľom.

nové