Ring voľný?

Citujem:

Bratislava 9. januára – Polícia sa nebude zaoberať fackou, ktorú dal poslanec Národnej rady SR Peter Osuský (SaS) počas minuloročného letného protestu pred budovou Bonaparte Rudolfovi Vaskému. Prokurátorka Okresnej prokuratúry Bratislava I zamietla sťažnosť Vaského proti odovzdaniu veci podozrenia zo spáchania prečinu výtržníctva Okresnému úradu Bratislava. TASR o tom informoval hovorca Krajskej prokuratúry v Bratislave Oliver Janíček.

Vyšetrovateľ Obvodného oddelenia Policajného zboru Bratislava Staré Mesto odovzdal vec 26. augusta 2016 Okresnému úradu v Bratislave. Proti tomu Vasky podal sťažnosť, ktorú prokurátorka zamietla uznesením z 30. novembra 2016, uviedol Janíček. Sťažnosť podľa prokurátorky nebola dôvodná.

Osuský v reakcii na rozhodnutie prokuratúry uviedol, že zatiaľ nebol predvolaný na Okresný úrad v Bratislave. Ten by incident mohol riešiť ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. On sám podľa jeho slov nepodnikol žiadne kroky proti Vaskému. Facku mu dal na proteste proti špičkám strany Smer-SD 11. júla 2016 potom, ako ho tento nazval „fašistickou sviňou“ a „fašistickým hajzlom“.

 

Koniec citátu.

Jednoducho povedané, aj keď to z toho textu nie je jednoznačne jasné, tak obvodná polícia dala vec okresu a ten to zamietol. Nebude sa tým zaoberať - na to zrejme majú právo.

Momentálne neviem, aký je dôvod - buď je facka nepodstatné násilie, alebo bol nejaký právny dôvod, ju dať (Vaského vulgarity?). Je to zaujímavé, lebo aj keď naše súdnictvo nie je až tak postavené na precedensoch, ale ak teda facka nie je výtržníctvo, tak je dobre, že to vieme. A že to chalani vedia - i keď, ako svedčí aj prípad Osuského, aj starí prdovia sa dokážu ešte pobiť.

Vasky Osuského nijako nanapadal (mal plné ruky svojich plagátikov, čo práve Osuský naozaj nefér zneužil). Dosť pochybujem, že prokurátor berie v podobných prípadoch ohľad na to, že Vasky Osuského "urážal" - doby mušketierov minuli, a aj vtedy už boli súboje zakázané. A do tretice vôbec nemôže brať prokurátor do úvahy čo robí Vasky inokedy, aké videa strihá po večeroch a podobne - to s prípadom nesúvisí.

Zostáva teda znova len tá téza, že facka je "gavaliersky prečin", maličkosť.

Veľmi dobré, veľmi dobré. 

Výborne to dopadlo, naozaj:) Skutočne, odsúdiť Osuského by bolo na nič - takto máme precedens. 

 

Znova citujem: 

Združenie GINN, ku ktorému má Vasky blízko zareagovalo na rozhodnutie prokurátorky vyhlásením na sociálnej sieti, že liberálny fašizmus dostal týmto na Slovensku zelenú. „Od dnes môžete udierať, vraždiť a zabíjať! Potvrdila to už aj prokuratúra...následne pri vyšetrovaní stačí povedať, že mi zavraždený nadával do fašistov,“ napísal Martin Daňo. Podľa toho, uznesenie prokurátorky využijú pri obhajobe, keď „začnú rezať do korupčníkov“.

 
Koniec citátu. 
Myslím, že to Daňo v tom výroku prehnal - vraždiť a zabíjať určite nemožno. Ale udrieť áno, to má pravdu.
 
 
Dreamer

absolventov školy Rudého Práva! Na tejto škole vyučovali také kapacity ako Tóthová, Gašparovič, Cuper, ... atď. a tak sa niet čo čudovať.

Beztrestnosť fackovania na ulici je naozaj perla z prostredia prokuratúry. Ale stačí si uvedomiť produktivitu práce pána Čentéša, jeho morálku na pracovisku a občan sa prestane čudovať.

slaven1

"Osuský nebude pykať za facku, ktorú dal známemu provokatérovi," napísal nápis pracovník zo súkromnej firmy obsluhujúcej našich pilčíkov fondov z Eurozväzu. A ja som si myslel, že Vaský je herec. Tak čo je vlastne?

Médiá, prosím, poradte mi, pomôžte mi urobiť si názor...

Rudolf Vaský herec actor

slaven1

Tým koloniálna administrácia na Ministerstve vnútra založila Úrad na pravdu. Majú sa aspoň na koho obrátiť.. zase sú pred nami, ach jaj!

Norman

udávani a policajnej totalite boli česi vždy ďaleko pred nami.

My sme našťastie aj v tomto národ holubičí, ešte aj taký Smatana je len popletený hlupák, ale kurvy udavačské ako Benčík sa tu rodia len raz za storokov :)
O to lepšie si ich zapamätáme.