Petman (Človekomaznáčik)

..ktorý stál daňových poplatníkov určite miliardy.. – rozoberme myšlienku. Je mi jasné, že je ti jasné, že peniaze v Amerike týchto dní "kvantitatívne uvoľňuje" súkromný FED. Aká je teda rola daňových poplatníkov? Žiadna (respektíve malá). Ak US vláda nevyberie na daniach ani cent bude na výplaty úradníkom, policajtom, vojakom? Bude.

"Daňoví poplatníci" je "krmivo pre dobytok", ktoré ľuďom sypú do hláv správcovia systému cez obrazovku (televízia, monitor, mobil, plátno kina). Daňový poplatníci sú z procesu financovania štátu USA dávno vyradení (odsunutí na vedľajšiu koľaj).

TSA agent: “America is nothing, I don’t get paid from tax payers, I get paid by the federal government!”

Bod, keď ľudia vo vláde prestali byť závislí od financovania daňami občanov, bol kritický bod zopsutia sa USA. Zopsutie prichádzalo postupne. Mne sa podarilo identifikovať tieto 3 udalosti, ktoré k tomu viedli:

- Založenie FED (1913) - súkromná banka začala vytvárať dolár (peniaze z ničoho)
- Brettonwoodský systém (1944) - dolár (a libra, ktorá to nezvládla) sa ustanovil ako hlavná rezervná mena
- Nixonov "šok" (1971) - zrušenie naviazanosti nevzácneho dolára na vzácne zlato

Prečo bude na výplaty úradníkom, ak vyzbierajú nič na daniach? Lebo FED vydá petrodolárové dlhopisy, ktoré nakúpi zahraničie, aby mohlo ďalej nakupovať (hlavne) ropu a plyn. A takto si americký federálny zamestnanci ďalej hovejú. US armáda zabezpečuje po celom svete aby sa energie (ropa, plyn) neobchodovali za nič iné ako za dolár (Husajn, Kadáfy).

Aby si americká armáda túto úlohu dokázala plniť, potrebuje stále nové hračky (pušky, pokým ostatní majú luky). Takže na "hračky" ako laserový kanón sa peniaze nájdu vždy, musia. Hračiek bude stále pribúdať.

BRICS v marci 2013 na konferencii v Juhoafrickej republike petrodolár ocikali. Od marca sa polovica celosvetového obchodu odohráva v piatich národných menách. Irán, chránenec Ruska a Číny, ktorý obchoduje ropu v zlate, ocikal asi pred rokom petrodolár tiež.

Čo bude nasledovať? - otázka. Čo sa stane v USA, keď nebude mať policajný štát na výplaty? Neviem. Nevedia to ani americkí mocipáni. V každom prípade sa seriózne pripravujú na občiansku vojnu. Okrem iného určite vznikne viac (a nielen) videí killbotov v hrôzostrašných plynových maskách.

Musím uznať, že pokročili.

slaven1

Pozeral som čo pre nás ešte DARPA chystá a našiel som toto video:

Norman

To je taká fráza, ktorá označuje "štátne výdavky". Použil som tú skratku výnimočne, ináč s tebou naozaj súhlásím (teda ak som ťa správne pochopil), že to, čo sa vyberie na daniach, nie je vôbec až také podstatné. Systém si sám tvorí svoje čísla - a dane sú viacmenej len súčasť hry, súčasť hrozby na elementy hry, na ľudí, súkromníkov či menšie firmy, aby sa báli, že sa to celé zrúti.

V každom prípade - vývoj zbraňových systémov stojí spoločnosť zdroje. A spôsobuje, že čísielka na kontách vojenskopriemyselného komplexu rastú (na úkor iných).

 

 
Anonymous
je uz na ceste a bezi rychlostou 25km za hodinu: https://www.youtube.com/watch?v=wE3fmFTtP9g