Skončí Fico ako druhý Tiso?

Je to paradox. V alternatívnych Hlavných správach hovorí Harabin, že Fico pácha vlastizradu.

Objektívna pravda o systéme je, že je ovládaný anglosionistami, kryptokratickou satanistickou sektou vládnucou hlavne cez peniaze a dekadentnú kultúru. Toto je v podstate všeobecne známe každému, kto chce vedieť a v podstate sa to hovorí na každej alternatíve - len viac alebo menej otvorene.

Okrem toho je všeobecne známe, že pri súčasnom hľadaní podpory a vzoru sa na katolíckom Slovensku spomína postava kňaza Tisa, ktorý nebol žiaden diabol a ktorého po vojne obesili Česi podporovaní Rusmi a ako dôvod bolo hlavne to, že kooperoval s Nemcami. Tiso teda slúži časti alternatívy ako pozitívny príklad odboja proti globalistickej mafii.

Toľko teda jednoduché fakty. 

Je preto možno prekvapivé až absurdne úsmevné, keď sa na Hlavných správach dočítam, že Fico dnes pácha zradu podobne, ako kedysi mocnosti v Mníchove. Pretože chce, tak ako Tiso, kooperovať s Nemeckom.

A kto nám to hovorí? Harabin. 

Nuž, je pravda, že ani za Tisa nebolo Nemecko ideálna krajina, a ani za Fica Nemecko nie je v ideálnom stave. Za Tisa Nemecko skončilo za pár rokov hlbokým pádom a aj tomuto Nemecku nedávam moc šancí prežiť dlho. Ale tak to chodí, malá krajina v strede Európy si moc nenavyberá - ale musí si vybrať smer. Geografické a historické zákonitosti nepustia, a tak sa veci opakujú ako pred rokmi.

Pravda, to dnešné Nemecko je vlastne v područí a robí politiku, ktorá je fatálna. Možno by sme s ním teda teraz nemali spolupracovať a počkať, až keď sa zas dostane na správnu koľaj a potom za ním prísť. To tvrdia mnohí. 

Je zaujímave, že až toľkí na Slovensku tvrdia, že treba od suseda dať ruky preč, keď mu horí dom a prísť až potom, keď ho zahasí. Je to zvlášť trápne v prípade, keď ten oheň, to multikulti šialenstvo, mu do domu priniesli aj naši kamarádi, aj spomínaní Česi a Rusi. Teraz by sme sa mali tváriť, že je ten anglosionizmus je nemecký vynález? A svojho premiéra zas poslať na šibenicu, lebo rozmýšla zas reálne a podľa dobrých európskych cieľov? 

A kto nám to hovorí? Žid Harabin.

V alternatívnych kresťanských novinách.

Nejde tu len o morálku, ale aj o praktičnosť - ak nepomôžeš susedovi s ohňom, preskočí aj na tvoj dom. A ak mu nepomôžeš v ťažkej chvíli, ani on si ťa nebude vážiť a zas na teba bude kašlať - keď sa zas pozviecha.  

Už len chýba nejaké nové povstanie, Slobodný vysielač už pár rokov funguje a Bystrica vlastne už dnes patrí disidentskej strane. Paradoxne síce pro-tisovskej strane a paradoxne je práve Fico ťažký zástanca Povstania, ale takú nezrovnalosť musíme zniesť: keď sa história opakuje, je to naozaj fraška.

Ale na smiech nie je doba. Tak, ako SNP pred 70 rokmi prinieslo len a len utrpenie a zločin, tak aj súčasné hranie sa na partizánov by neskončilo nijako lepšie.

Ale čo sa dá robiť, slabosi vždy radšej bojujú proti miestnemu susedovi, ako proti skutočnému zlu spoza oceánu. Vždy radšej obviňujú svojho príbuzného, ako skutočné monštrum, ktorého sa boja. A vždy sa snažia radšej robiť politiku zaliezania pod posteľ, zaliezanaia do hôr, ako politiku reálneho boja a vyjasnenia si svojich nárokov.

 
Ľubov

Keby ten Fico bol hneď aj vlastizradca(pozor,možno naozaj je),jednoducho tento Tvoj postoj je taký ojedinelý,taký odvážny,že mi začína imponovať.

Čo ak má Norman pravdu,musím sa opýtať sama seba,lebo druhého aj tak nemám koho.
Vnímam Fica už teraz ako tragickú postavu.To hej,to má skutočne s Tisom spoločné.

Norman

Ty si náš či môj trvalý priaznivec, tak to má byť:) Ale môj postoj nie je až tak ojedinelý, a o odvahe je tiež zbytočné hovoriť - mne je jedno, nakoľko som nejako populárny, nikdy som si z takých vecí nič nerobil ani nič nemal, takže nič neriskujem.

Takisto Ficov postoj nie je nič neobvyklé, ale prirodzený vývoj, jedna z jeho variánt. Ja nehovorím, že je najlešpí a mám aj obavu, či z toho niečo bude - ale tá analógia s Tisom je jasná a bohužiaľ obsahuje aj ten tragický záver (pre celú vec, naozaj si nemyslím, že by práve Ficovi hrozila šibenica, tam je iné poradie, kým žije Kiska ....).
Ale možno to bude predsa len inak, história sa zopakuje naopak a Fico investuje na správnom mieste. Nemal by ale v žiadnom prípade investovať osobne u Merkelky, ktorá ide do pekla, ani u Macrona, ktorý je príliš rizikový a hlavne je na lodi, ktorá je našťastie už mimo náš región.

Ergo, rozdieľ v súčasnom ponímaní je len to, kam až siaha náš región. Odkedy Trump naveky spochybnil "istotu" amerického smerovania strácajú proameričania fundament. Od Brexitu sú aj britskí neoliberáli oslabení. Môj názor je vlastne tiež regionálny, len stále tvrdím, že do našeho regionu patrí celé Podunajsko (s okolím).Toto je (naša) Európa, toto je jeden celok.

Samozrejme, hrať sa s jedovatými zmijami v Bruseli je nebezpečné a Fico by mal vždy pamätať, že ho chcú zneužiť a zničiť. A že prežijeme len ak niekto to staré semenište zmijí zničí skôr, čo najrýchlejšie, najlepšie hneď, už včera bolo neskoro.
Ľudia ako Fico si proste myslia, že zblízka sa to ľahšie podarí - a možno majú pravdu. Pravda, tu záleží aj na tom, aký ma kto názor napríklad na Gorbačova a jeho dielo. Ja pozitívny.

Rudo

Problém je podľa mňa v tom, že sused si ten svoj dom nehasí, ale ešte prilieva benzín a tlieska s transparentom: Fire welcome. :(
V najbližších voľbách si sused opäť zvolí svojho podpaľača...
A tohto sa podľa mňa boja Slováci. Že ak nedáme od suseda ruky preč, príde aj k nám s tabuľkou Fire welcome, v jednej ruke s kanistrom benzínu, v druhej s horiacimi novinami.

Ak by sused bojoval proti kobylkám zo všetkých síl, vtedy by som považoval za chrapúnstvo im nepomôcť...

Norman

Morské štáty minulosti (Anglicko, Holandsko, Francúzsko, Spanielsko, Portugal atď) využívali exotické kraje a aj keď minimálne od dôb pádu Ríma sa vie, že miešanie rás vedie k úpadku, dali sa na takúto hru vo vidine zázračných ziskov. A zisky aj dosiahli, finančné aj užitočné skúsenosti ... ale získali aj chorobu rozkladu. Tento typ uvažovania im do určitej miery zostal a brzdí ich v obrane. U stredoeurópskych štátov ako Nemecko a Rakúsko by som až tak nepsychologizoval, nie je to ichhlbší problém. Imigrantov vítala v Nemecku popri okupačnej vláde len spodina, priblblí vymletí pubertiaci. Nemci z inváznej vlny nič nemali a nie je dôvod si myslieť, že sú jej naklonení.
Pravda, zatiaľ sú všetci akoby obalení peňažným tukom a zastupuje ich podpalačská vláda. Ale nik nechce, aby sme hasili za nich, naopak, kým im trocha toho tuku nezhorí, asi nepochopia dostatočne.
Ale on zhorí a potom bude lepšie vytvoriť spoločnú nadalpskú Pevnosť Európa.Ľudia tu na Slovensku 30 rokov lízali nohy Amerike a niektorých to doteraz neopustilo a teraz, keď sa začínajú formovať lokálne štruktúry, mali by sme všetci prepadnúť panike pred susedmi?

Slovenská politika je momentálne dvojsečná a zvonku nejasná - ale taká už politika býva. V hre treba vidieť pár ťahov viac, ako oponent. Za Slovensko síce hrajú pochybné ksichty, ale hra zatiaľ nie je prehraná.

Norman

stredoeurópski politici sa konečne naučili, ako sa rozpráva diplomatiockým jazykom. Dvojsečným, nekrititizovateľným.
Orbán aj Fico
"(Orbán) Zároveň zdôraznil, že plne súhlasí s postojom slovenského premiéra Roberta Fica"

"Politický postoj Ficovej vlády k otázke migrantov a povinným kvótam na ich prerozdeľovanie sa nemení ani po zamietnutí žaloby Slovenska Súdnym dvorom Európskej únie. Povedal to slovenský ministerský predseda v stredu s tým, že rozsudok bude Slovensko plne rešpektovať"

http://www.hlavnespravy.sk/madarsky-premier-orban-k-verdiktu-esd-o-kvota...

Dúfam, že sa naučia byť nielen prefíkaní a inteligentní, ale aj tvrdí a nemilosrdní. Asi to nie je ceľkom triviálne. Bohužiaľ, od hry sa nedá utiecť - a ani by sa nemalo.

Samozrejme, treba zastaviť nielen dočasný či trvalý mechanizmus prerozdelovania etník, treba nielen odviesť cudzincov na ich kontinenty, ale treba hlavne stanoviť, že MIEŠANIE ETNIK spôsobuje výbušnú a degeneratívnu zmes, ktorá je bez preháňania smrteľná. Táto zásadná zmena paradigmy je to, o čo sa v súčasnosti bojuje.

Ľubov

Vrátila by som sa na chvíľu k Tvojmu staršiemu komentáru o Orbánovom vyjadrení k Ficovi.Áno,zarezonovalo to ,hneď som si to všimla.
Môže to totiž znamenať,že v tej hre intrík,pretvárky a nepravdivých rečí sa títo dvaja naozaj naučili trocha pohybovať:).Je tu nádej,že sú prefíkaní.
Amerika je stále ďaleko,dokonca aj Francúzsko.Ja len o Nitre môžem čo-to povedať.Už sa na tvrdo hovorí,že kvôli Jaguáru je nedostatok ubytovania pre zahraničných zamestnancov,majú ich byť stovky.Srbov,Rumunov a aj Bulharov.Angláni budú páni,tí chcú najdrahšie ubytovanie.Ale pre mňa je povzbudením,že má prísť aj pár pravých Indov.Dúfam,že prinesú niečo veľmi veľmi špecifické. Takže aj Nitra sa zmení,niekto zarobí na jedle,ženy v parkoch už nebudú také bezstarostné.

Norman

Som sa nejako nedopatrením rozpísal
http://nadhlad.com/content/jadro-europy

Ľubov

jadro Európy je dvojfázovou záležitosťou.Najskôr špinavá robota,"špinaví" politici,a až potom sa môže objaviť niekto Nový.Zatiaľ je v nedohľadne,viem,že tu také niečo nevidíme.Ale veci sa tak rýchlo menia.

Moja dlhodobá stratégia prežitia je zachovať status quo(rasový samozrejme)čo najdlhšie.Aj v podstate bezvýznamných novembrových vuc volbách sa môže objaviť niečo nové,vlastne veľmi staré a volá sa to šedá eminencia.Tandem.
A nemusím ani viac písať,každý si to sám doplní.Pokial Belica ostane,a má niečo v hlave,jeho tandemovým partňorom by mal byť Uhrík.
Kotlebovci proste šedú eminenciu potrebujú,čo si budeme navrávať,inak nám tu naozaj ostane naveky ten slizniak Lajčák

Norman

Starí bruselskí buzeranti a makrely tam sedia ako žaby na prameni a držia v papuli zlatý klúčik - je prirodzene, že ich treba rozhýbať nech skáču a otvoria papulu a pustia ten klúč. Takže to je jedna fáza - hŕ na ne.

V župných voľbách treba voliť ĽSNS alebo prípadne svojich konkrétnych ľudí, ak niekto má.Čím viac ĽSNS, tým viac slobody. Bez akejkoľvek irónie. Toto stále platí a bude ešte nejaký čas platiť. Kto v BB nevolí Kotlebu, oberie sa o kus životnej radosti a nekopne si do tých svíň tam, kde by ich to zas zabolelo.

No ale ak nič, tak nič. Ako socík musel padnúť na hubu pre objektívny nedostatok v mnohých oblastiach (ktorý nedokázal zdôvodniť), tak táto hydra nevyhnutne padne na hubu pre ostrý rasový a náboženský stret, ktorý je a bude na Západe každý deň. Slovenská scéna bude proti tomu len nepodstatná idylka. Asi:)

Kolodej

rád zdieľal Vašu dôveru v "utajené" ciele Fica - ale vidím všade bilboardy na chlast, školské osnovy idú na úroveň - debil - alebo - ako to nazvali pekne? Cieľom vzdelávacieho procesu je Kvalifikovaný spotrebiteľ?
No a kým budeme čakať kým sa Fico prejaví ako vizionár, jeho oligarchia nás zadĺži do miery neúnosnej, naťahá nám tu za EU prachy negrov ...
Ja tiež nie som za delenie EU - ale v ani v DE ani v FR nevidím žiadnu rastúcu entitu - ktorá by dávala záruku toho tvojho smelého plánu Norman. Tam už asi nič poriadne nevyrastie. Už iba ak farebné. Ale veď uvidíme :)

Norman

ani o vedomých skrytých cieľoch Fica - to sú len kompromisy a opis, ako skončia.
Fico sa v tomto smere nikdy už neprejaví ako vizionár, to nehovorím - on robí len tie kompromisy. Ale týmto smerom to už ide 20 rokov, myslí si niekto, že teraz sa to dá zmeniť? Veď ani Orbán, nech už smeruje kamkoľvek, nejde s bubnom na zajace.
Nehovorím o "smelom pláne" - na to nik z nich nemá, aby to vedome odhadol. Robia, čo musia. Ale práve čoraz viac kontaktov aj s merkelou aj Macronom ich presviedča, že si náš Východ môže dovoliť viac.
Oveľa odvážnejší plán by to bolo teraz rozbiť, celá V4 by vystúpila z EU, EU by zostalo len oklieštené ... a tak ďalej (vlastne nie je jasné, ako ) - ale na to ani Orbán ani Fico práve nemajú tú odvahu, ani mandát, ani plán. Ja by som to zatiaľ tiež nerobil a tie stovky vykrikovačov na internete by nezvládli ani prvé problémy takej veci. Chaos nie je riešenie.

Čo sa týka vyrastenia nového - to je práve ten historický pesimizmus, ktorý nikdy nemá pravdu. Vždy niečo vyrastie. Možno v subsaharskej Afrike, tam nie, ale tu v Európe sa vždy nájde aj potenciáľ aj výborní jednotlivci.

Myslím, že tomuto Nemecku nezaškodí trocha problémov, aby sa prebralo. Chápem, že mnohí Slovani by ceľkom radi prijali Európu bez (silného) germánskeho a francúzskeho elementu. Ale to je nemožné, tak to nebude.

nové