Vypršané protesty

Protesty vyprchali. Čiastočne vypršali, ale čiastočne na ne ľudia neprišli, lebo sa medzičasom dozvedeli, že oni nie sú protivládne, len protivakcinačné.

A to je mnohým ľuďom málo.

Došlo dokonca aj na násilie, ale len voči Kotlebovi - bratovi - trocha až podivné, ako táto rodina priťahuje násilné prejavy voči sebe. Len neviem, či to stačí na zvyšovanie popularity. A vieme, čo kričal paviáni buzerant Stanke.

A popri tom dnešnom úpadku demonštrácií sa vojna v mocenských zložkách, a tým nemyslím len políciu, prokuratúru a súd, v zákulisí zostruje do maxima. Nik už nevidí, kto za koho momentálne kope a kto má v rukáve aké eso a akú zbraň - všetci "analytici" to budú komentovať až dodatočne, a to štýlom, že to, čo prišlo, sa dalo čakať. Dnes vám ale nepovedia, čo to bude. Ja vám hovorím - nič sa nedá čakať, lebo mocenský stav v tejto republike dospel do bifurkačného bodu, kde je možné takmer všetko.

Nebudem teda predpovedať, poviem len o súčasnosti. Najzávažnejší prípad stále aktívneho proamerického agenta, zároveň majúceho najvyššiu formálnu pozíciu, je Lipšic. Tento zvyšok minulosti, tento zabudnutý infekt bude musieť byť vyhodený z rany, inak bude neustále plodiť hnis.

To je nevyhnutné a podľa výsledkov v tejto veci sa bude posudzovať, či sa niečo podstatné už deje, alebo je to zatiaľ len povrchný cirkus.

https://www.hlavnespravy.sk/pred-grasalkovicovym-palacom-v-bratislave-pr...

Roland Edvardsen

Chodil niekto na tie protesty? Daňo má pravdu - august je najnevhodnejší mesiac pre toto. A najdôležitejšia pointa, ktorú máš: toto nie sú protivládne protesty, len anti-vaxerské. A zarytí anti-vaxeri sú malá menšina, akurát len veľmi hlučná a agresívna, a preto sa zdá, že ich je nejako veľa. To, že sa opozícia snaží im nadbiehať je brutálna taktická chyba. Čo už, ich problém. A Kotleba aj s jeho primitívnym priživovaním na takýchto akciách naozaj už potrebuje ísť. Táto smiešno-tragická postavička mi pije krv čoraz viac. Matovičovci môžu byť za neho fakt vďační. Som naozaj veľmi zvedavý na 1.9., že čo sa vymyslí.

Norman

Antivaxeri sú len malá skupina extrémistov. Väčšina obyvateľov ako vždy len pasívne nereaguje na vakcináciu, jej pasivita je bežná vlastnosť , ale oni nie sú skutoční antivaxeri. Ako si presne vytihol: "To, že sa opozícia snaží im nadbiehať je brutálna taktická chyba", ba možno povedať aj strategická. Ľudia sa neočkujú, ale to neznamená, že budú voliť antivaxerov.
Teraz to už Hlas a Smer zisťujú a odťahujú sa, ale Kotelba a Republika sú už v tom namočení výrazne, doslovne sa v tom topia.

Ku Kotlebovi ešte jedno: v tejto fáze by jeho extrémizmus (v akejkoľvek forme) mohol mať pre zdravé jadro slovenskej politiky ešte určité plusy: Kotleba ako "zlý policajt", ako extrém, proti ktorému by sa stred mohol javiť prijateľnejší. Žiaľ, toto Republika nepochopila, aj keď sa formálne chce tlačiť do stredu, jej inštinkty ju zvádzajú nahrádzať LSNS na extrémnom krídle. V tomto ľudia v Republike nedokážu prekonať svoj starý profil- a je to neskonalá škoda.

Čo si treba v týchto rokoch konečne uvedomiť a napísať: základná chyba je už v tom, že všteci títo protisovskí "národniari" nevznikli ako prejav síl poriadku a konštruktívnej zdravej tradície, ale čerpali len z anarchie a odporu. A to je len forma "kultúry kritiky", teda tej chaldejskej politickej kultúry. Tak, ako skinheadi boli svojho času len forma punkáčskej anarchie, tak v politickom svete toto "protisovské národniarstvo" bolo založené LEN na anarchistickom provokovaní, protestovaní, cirkuse.
To je za prvé nie že len málo, ale je to od koreňa nedostatočná vadná platforma. Za druhé: preto ich média mali tak radi.
Ako v tom francúzskom filme, "Blbec na večeru", si vždy snobi pozvali jedného fanatika nejakej veci, aby sa rečovo exhiboval pri ich večierku(a oni sa na ňom ticho zabávali), tak média a celý režim potrebujú svojho "Fašistu na večeru", okolo ktorého budú poskakovať, robiť si z neho srandu, budú ukazovať na jeho drápy, veľké brucho a zle oblečenie, a potom ho napokon odsúdia, aby demonstračne dosiahli "víťazstvo nad fašizmom".
Obidve strany sú rovnako zdegenerované.

Roland Edvardsen

Je to tak, Republika nevyužila ponúknuté možnosti a nedokáže pôsobiť inak než ako kopírka LSNS. Nie je tam rozdiel ani len v rétorike a spôsobe komunikácie, že by boli napr. nejako umiernenejší a distingvovanejší, prezentovali sa aspoň v niečom trochu inakšie, ako sa napr. prezentuje Hlas od Smeru. Nie, tuto naozaj niet žiadneho rozdielu - akurát len v tom, že Uhrík sa zdá byť teraz menej aktívny a výrazný ako Kotleba. Minimálne sa aspoň mohli dištancovať od niektorých Kotlebových úletov ako sú kecy o čipovaní, proroctvá sv. Jána a pod., od tých naozaj najväčších hovadín. Ale nie, nula bodov.

Krpatá ploštica Tódová dnes priniesla veľký rozhovor s Mákokom - robia mu iné promo. Toto je niečo proti čomu by mali ísť protestovať davy. Proti tomu, ako si novinári a mafia z NAKA pestujú takýchto zločincov a zahŕňajú ich privilégiami, lebo jej pomáhajú ničiť politických nepriateľov. Kedy budú masové protesty pred ministerstvom vnútra, pred ušatým a zločinným opičiakom a podobnými gaunermi? Anti-vax akurát slúži k odvracaniu pozornosti od toho proti čomu by národ mal primárne protestovať. A Republika a kotlebovci tomuto napomáhajú. Stali sa užitočnými idiotmi v rukách lipšicovcov, tódovcov a obdobnej zberby.

Norman

Ako tu bolo spomenuté, skúšať nejaký odpor v auguste je naozaj ako pomalé ale vytrvalé vypúšťanie krvi. A to isté platí o tej téma - o vakcinácii. Je to téma úplne stratená, naivná, bez akéhokoľvek prínosu - zvlášť v porovnaní s desiatkou iných oveľa dôležitejších tém. je to už až odporné a zároveň smiešne - v tomto má Daňo pravdu - desiatky rokov nič, a potom sa "ľud prejavuje" voči nejakej doktorskej akcii. Áno, je v tom špinavá hra farmakofiriem, áno, asi to neprinesie taký prínos, aký sa sľubuje - no ale tak kapitalizmus, čo tí ľudia čakajú. Taký ten korporátny systém je. Ale je pravda, že v socíku by ich pichli do riti a ani jeden z tamtých krilúňov by ani nepípol.

kali

Problém Republiky je hlavne v tom, že si národovectvo pletie s malomeštiackym individualizmom. Neodhalujú a neupozorňujú na príčiny problému ale len na jeho dôsledky. Miesto vytvárania národnej solidarity nabádajú k národnej neposlušnosti a rebélii, a to všetko len preto lebo zrazu nejaká vrstva národa uverila iluzornej predstave materialistického blahobytu ktorý sa z nejakého neznámeho dôvodu mal rovnať slobode a sa cíti oklamaná a poškodená, tým čo môžeme bez okolkov nazvať zákonité princípy kapitalizmu. A tragédiou Hnutia Republika je, že chce na týchto nešťastníkoch stavať celú svoju politickú agendu, čím sa nevedome len manévruje do pozície kde ju režim chce mať, do pozície strany hodnotovo a ideologicky vykorenenej, slabej a neschopnej viesť národnú politiku.

Norman

Lenže hnutie a ľudia nie sú to isté. To, o čom tu hovoríme, nie je o hnutí Republika, ale len o niektorých povedzme piatich až desiatich ľuďoch na čele. Možno len o troch. Je to o ich doterajších krokoch.
Na druhej strane je hnutie určované svojím miestom v politickom priestore. Na jednej strane má Republika celý ten štýl Kotlebu, do ktorého by nemala zapadnúť, od ktorého sa chce dištancovať. Na druhej strane je ohraničená inteligentnejšou, ale zas príliš mäkkou politikou Smeru a Hlasu. Takto je vymedzený jej priestor, to je celkom dobré miesto a problém je "len" ten, že to ľudia z vedenia hnutia nechápu.

Budeme optimisti a predpokladať, že to pochopia?
Alebo že im tam prídu ľudia, čo to tam zmenia (keďže ešte stále len začínajú a nie sú nejak fixovaní)?

Roland Edvardsen

Ono Republika má potenciál aj vzhľadom k tomu v akej situácii je Smer a Hlas. Je úplne očividné, že sa pracuje na obvinení predsedov Smeru a Hlasu s tým, že Pellegrini je nateraz na tom horšie ako Fico. Realisticky už musia uvažovať, čo budú robiť, ak sa to stane vrátane uvažovania o nejakom nástupníctve v stranách. A ako to ovplyvní vývoj preferencií? Presunú sa ich voliči viac k stranám ako Republika?

Ešte sa musím vrátiť k tomu rozhovoru Tódovej s Makótom, lebo som ho už čítal. Neskutočné niečo....A to by si už niekto myslel, že väčšie dno by v Nku snáď nemohli preraziť. Ale oni vždy prekvapia. Makó sa tam ešte pohoršuje nad tým, ak ho niekto nazve zločincom. A Melicher mal teraz v statuse na FB dobrý postreh, že sám Makó omieľa obdobné naučené floskuly ako Lipšic, Matovič, Kysel či Tódová. Je očividné, že je to ich človek, ich výtvor. Hnus, cynický hnus. A ľudia takýto doslova výsmech tolerujú, keďže to doposiaľ nebola téma protestov. Veľmi smutné.

Norman

si to doknale vystihol.
By som rád videl do dušičiek tých malomestských kaviarenských idiotov, čo bľačali na námestiach za záujmy vrahov kuciaka a volili trnavského šaša, ako sa s týmto teraz vyrovnávajú.
Ale zrejme tým, že "politika je pre blbcov", prípadne "všetci kradnú", až po staré najlepšie "lebo fico".

Skutočne ma až tak netrápi cesta nejakej malej krajiny, ktorá tečie spolu s inými v koryte karmy a nijak osobite sa, dúfajme, neoddelí od medzinárodneho osudu. Čo ma zaujíma, z dôvodov naozaj skôr filozofických, to je tá naozaj extrémna spoločensko-politická tuposť širokých stredných vrstiev tohto civilizačného okruhu (tejtokrajiny).
Sú krajiny, kde sú ľudia všeobecne skôr tupí, alebo pre zlé pomery nemajú čas na tieto spoločesnké veci - tam sa to dá pochopiť, prepáčiť. Ale asi nikde v krajine, kde je stredná vrstva úrovňou života ako tak v pohode, sa nestalo, aby bola tak manipulatívna, pasívna a sebeškodiaca. To je dosť vážne epistemiologický unikát.

Hlavne to posledné, "sebeškodiaca", im asi treba obiť o hlavu, aby sa aspoň minimálne prebrali zo svojej narkózy.

sandro

Uz sme to tu viac krat rozobrali, preco je to poddanstvo u nas take vypuklejsie. A co sa tyka vyrovnavania s faktami u Kuciakovcov - tam by som sa vobec neobaval. DennikN a cela ta bublina okolo, s diskusnymi klubmi, podcastmi, najnovsie vyjazdmi do regionov, to uz splna definiciu sekty so vsetkym co k tomu patri. Skoda len, ze zaverecnu hromadnu samovrazdu neplanuju spachat oddelene, ale chcu nas so sebou zobrat vsetkych. Zaujimave, kde sa az dokaze posunut subjekt, ktory ma oficialne sluzit iba na obycajne informovanie verejnosti o diani v spolocnosti.

Norman

noviny NIKDY neslúžili na nejaké obyčajné informovanie. Noviny vznikli vo forme pamfletov, príležitostne vydávaných a rozdávaných ohováračských listov a podobne. Z toho sa vyvinuli, vždy slúžili ako nástroj nejakej moci, ideologickej moci, a to od vynálezu kníhtlače, ba aj predtým.
Neutrálne noviny, ale ani neutrálny text - nejestvujú. Ani v čistej matematike, každé slovo a každý symbol je nástroj.
To, že sa moderná tlač hrala a hrá na neutrálnu a vyrovnanú je to najdrzejšie klamstvo, aké kedy vzniklo.

Ku kuciakovi - jeho nimbus im popraskal a rozpadol sa práve tým, že sa nájdu ľudia, ktorí sa našťastie nehanbia otvorene šťať na jeho hrob. Ja odmietam podobné vzývanie mrtvol - je to jedna veľká ľož a nekrofíia. Na tom nič nezmení jeho osobná tragédia: je si sám na vine, jeho "priatelia" ho zabili a jeho "priatelia" z neho robia odporný symbol.