Pyramídové hry

Kapitalizmus a socializmus sú historicky  najefektívnejšie systémy na pľundrovanie planéty . Správne čítate, na pľundrovanie, nie výrobu, pretože to, čo človek nazýva výrobou, nie je nič iné, ako sprostá opičia spotreba.

Vôbec nehrá podstatnú rolu, že kapitalizmus prejavil väčšiu efektívnosť v tomto šialenom sebazničujúcom preteku – ten proces je u oboch principiálne rovnaký:

obidva tie systémy sú rovnaké pyramídové hry a obidva nutne potrebujú k svojej existencii permanentný rast.


Kapitalizmus bol nejakú dobu  efektívnejší, lebo motivácia kradnúť pre seba je silnejšia, než kradnúť pre spoločnosť.  Ale ani to nevysvetľuje samé o sebe výsledok tej konfrontácie. V podstate bol na Západe vytvorený (dočasne) kapitalizmus s ľudskou tvárou, ktorý viac sľuboval, ako mohol kedykoľvek splniť. Na pokrytie tohto rozdielu okrem iného slúžil štátny dlh. Všetci sa krátkozrako držali zásady, veď to raz niekto zaplatí.


Tragické je, že tá doba už nastala.

 

Západ si musí priznať, že blufoval a kde sú naozaj jeho možnosti.

A vzhľadom na oil peak musí aj rozhodnúť, či prejde na nejakú novú slnečnú stratégiu, alebo sa vráti k feudalizmu (ktorý vlastne nikdy naozaj nezanikol). Ale pravdepodobnosť priklonenia sa k prvej, racionálnej ceste, je veľmi malá.


inšpirácia: Mihole

obrázok: factory boys niekde na Západe

 

 
t

nieco o tom nacrtol syrsky mufty zde .

tipoval by som, ze sa planuju zbavit vacsiny z nas, najma tych rozmyslajucich. tych pomenej rozmyslajucich si ponechaju ako nevolnikov v neofeudalizme... ono to po tom oil peaku asi naozaj nepojde inaksie... ja by som si este ako tak zvykol, ale zoberte si takych bratislavcanov..