Príklad jedného malého dorastajúceho chápadla

Založme si do archívu jeden klasický obrázok dorastajúceho póvlu. Aby sme nezabudli, že burina má znova a znova svoje výhonky. Válkov rozmer to ešte nie je, ale ak bude mať čas a jeho hostitelský organizmus bude naďalej taký trestuhodne pasívny, ako doteraz, tak z neho ešte vyrastú ďalšie chápadlá. Okrem toho, oni nerastú (pomaly) z vlastných zdrojov - oni sa napoja a následne, ak príde ich čas, sú nafúknutí z vonka. Podľa potreby. Tento už nafukovaný je. Nejaký Martin Daňo.

Čo nám o ňom naísal náš dopisovateľ Slaven:

Je aktívny, činný a sú za ním výsledky. Má zázemie, skúsenosti a potrebné osobnostné vlastnosti. Búší do DÚSR, do Počiatka,... Ja ho mám na radare odkedy bol na SV:

Základ, že stále tu niekto nechápe súvis s platením daní a kvalitou zivota. Dane sa platia za to, že tí, ktorých ste zvolili budú vymýšľať a zavádzať normy také, ktoré Vám život uľahčia a nie sťažia. Ak to nevedia robiť, alebo úmyselne zavádzajú zákony zvýhodńujúce ich mecenášov a sponzorov - treba ich odstrániť a exemplárne potrestať, aby sa to viac neopakovalo! V tomto konkrétnom prípade nevidím dôvod, prečo by podnikatel nemohol sám vypísať svoje danové priznania - všetko je to otom, aby uživili skupinu danovych poradcov a podporili systémy SAP, ktoré sa majú zaviesť ako účtovný štandard. A čo stále nikomu nevadí, že súčasný Prezident Finančnej správy SAP na Slovensku zastupoval od roku 2006 do 2012 a jeho úlohou je práve implementácia SAP do štátu. A tak jeden z najbohatších nemcov, čo SAP založi,l tak bude ešte bohatší zo Slovenskych penazi - nie z rozumu, ale z korupcie, klientelizmu a predávaním nadhodnoteného software!!!!

Komentár Martina Daňa k článku HN Menším firmám hrozia problémy.

Tu nám predvádza boj za v podsate spravodlivú vec, zas raz jeden obranca spavodlivosti pred štátom. Nejako musí nazbierať body. Že nič nevybaví? Že nie štát presadzuje SAP, ale už desaťročia ho pretláča skorumpovaná súkromná vrstva? Nevadí, to sa zamlčí, to sa nevie, teraz sa hnus hodí len a len na slabotu štátnej daňovej správy.

 

 

 

Náš dopisovatel na záver píše:

Otázky čo si kladiem - čo Daňo chce, čo ho motivuje, akú odmenu, zištnú či nezištnú, z tejto činnosti očakáva?

Nuž, priatelu, ty, keď sa niekde zamestnáš, vieš, akú odmenu dostaneš, a ešte lepšie, v akú dúfaš. Tvoj zamestnávatel ti ju slúbil a (predpokladáš) aj dá. U martina Daňa to nie je ináč. V tomto prípade je zamestnanecká zmluva zobrazená vyššie. Certificate of membership - for promoting the highest interest of the Jewish people. Takže aké otázky? Robí všetko, čo mu ústredie odporučí. Ústredie mu dá aj tipy, aj knowhow. Samozrejme, dá mu aj prachy na náklady. Si niekde videl, že by na svojich stránkach pýtal podporu, ako to musí robiť napríklad Slobodný vysielač a mnohí iní? No, niekde možno, ale čo myslíš, kto ho naozaj platí? Títo ľudia, ak by nedostali zaplatené, by to nerobili ani mesiac, ani týždeň. Okamžite by jeho angažovanosť splasla ako golemov úd po odobratí šému.

Je pravda, že rýpanie do štátnej korupcie je sympatické. Veľmi ľahko sa tam nájdu prehnité miesta. Ale netreba zabúdať, že rýpanie do štátu je trvalý strategický front tamtých zmrdov. Čiže, populistické body a zároveň ďalšie oslabovanie štátu, oslabovanie akýchkoľvek iných štruktúr - okrem vlastných. Spojenie "príjemného" s užitočným.

Je to jeden z mnohých? Je to jeden z mála?

Je to jeden z mnohých, ktorý sa vopchal do tých zopár historických rýh. Ak by tam nebol on, boli by tam iní zmrdi  - to ho ale neospravedlňuje.


 

 

 
slaven1

Aby bolo moje stanovisko jasné, Daňovi držím palce a zatiaľ ho vnímam kladne. Čo som presne napísal je tu, tu, tu a tu :-)

Komentár pridaný: 2013-06-24 15:38
Aktualizovaný: 2013-11-13 13:32

Mudrc

Hahahah... Neviem či je alebo nieje niečoho členom. Ale odkedy je členstvo v nejakej skupine zároveň aj zmluva? To počujem v živote po prvý krát! Sú tam tvrdenia že ho niekto platí a tak podobne. Je k tomu aj nejaký dôkaz, alebo je to len totálny výmysel? Samozrejme že dôkaz nieje. Takže kto uverí takémuto článku, tak má IQ húpacieho koníka. To je môj názor. Topiaci sa aj slamky chytá ja hovorím. Za človeka vždy a nikdy to nebude inak hovoria len a len činy. Je mu ľúto že niekto kto robí veci pre ľudí, je tímito ľudmi ešte aj očierňovaní. Tak si tam chodte vy na tie úrady robiť poriadky keď sa vám nepáči čo robí Martin Daňo! Ten tupec Norman čo to písal by sa mal dať vyšetriť. Je to len obyčajný klamár a vymýšľa si totálne nezmysli. Keby radšej miesto toho niečo rozumné pre slovensko robil.

RD VSK

Vsetko je tu pani :o)
https://web.archive.org/web/20140207184500/http://www.martindano.com/

A tu sa dokonca sam Dano na svojom fb priznava
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200241943993884

Stahujte a ukladajte si to lebo to kazdu chvilu bude mazat a menit :-))

balu

Zaujímavé sú ale dátumy. Na stránke má dátum 2009 a už sa vyhlasuje za člena BNai BRith, dekrét má ale z roku 2011. Neviem ako to funguje - ten dekrét je už na nejaký vyšší level? Neviem presne ale Daňo vstúpil na scénu relatívne nedávno, takže de facto celá jeho verejná činnosť spadá do obdobia keď už bol členom. B&B je založené pre "highest interests of the Jewish poeople". Možno by sme mohli vyanalyzovať ako jeho činnosť poslúžile najvyšším židovským záujmom. Čo robil, prípadne aj kedy, proti komu / s kým a pod. Možno aj jeho daňové priznanie by mohlo byť zaujímavé.

nonula

" prvy väcsi pripad antisemitizmu od roku 1990 priamo namiereny proti prominentnemu politikovi prisiel v roku 2012 voci osobe ministra vnutra Daniela Lipsica-clena krestansko demokratickeho hnutia..."

Skusme si trochu zazrkadlit:

"Prvy pripad antikrestanizmu sme zaznamenali voci ministrovi zahranicnych veci izraela Jana Slotu clena ultraortodoxnej strany Likud"

slaven1

...Recent events in Slovakia, especially the high-level smear campaign against Daniel Lipšic for his alleged ties to Mossad, relate both to the change in public opinion polls and to changes in political rhetoric...

...Nedávne udalosti na Slovensku, špeciálne očierňujúca kampaň na vysokej úrovni proti Danielovi Lipšicovi pre jeho údajné napojenie na Mosad, týkajúce sa ako zmeny pri anketách verejnej mienky tak aj zmien v politických rečiach...

str. 490. O akých napojeniach na Mosad správa hovorí? O akých výskumoch verejnej mienky správa hovorí? O tých, podľa ktorých by sa novopečená Stará menšina dostala vždy do parlamentu?

- 31.05.2013 http://www.aktuality.sk/clanok/229793/nova-vacsina-dohoda-by-sa-v-maji-d...
- 25. 9. 2012 http://www.sme.sk/c/6545258/lipsicova-nova-vacsina-by-sa-dostala-do-parl...

"KDH kleslo v septembri podľa prieskumu Polis Slovakia takmer o dve percentá."

Výskum asi agentúra Polis robila v regionálnych zastúpeniach Novej väčšiny, ktoré teraz vyrastajú ako huby po daždy, pretože priezliekači kabátov cítia, že tam sa im ujde troška zo štátneho rozpočtu. To je tá agentúra Polis, ktorej ľudia teraz okupujú vedenie Slovenskej Televízie?

Kto platil Lipšivovi kampaň, ktorú mal na Slovensku na jar 2013?

Norman

Ak bol "antisemitizmus" namierený proti nemu - je on teda oficiálne žid?

Alebo sa už antisemitizmu možno dopustiť aj voči nežidovi? Upozornenie na  spoluprácu s tajnými službami iného štátu je antisemitizmus?

Zaujímavé, že Lipšicov a iných útok na Harabína antisemitizmom nie je :)

 

Hneď str 469: Bútora, Bútorová, Klamková, Mesežnikov, Koliár a Vašečka, Mešťan ... zväčša známe firmy .

 

 

Buheh
Dopustiť sa antisemitizmu na nežidovi je zvlášť odporný a rafinovaný druh antisemitizmu. Je to ešte hnusnejšie ako spáchať holo... oné, veď viete čo na malej mačke. A mimochodom, Lifschitzovci sú dobrá a sporiadaná rodina. Viď napríklad toto: http://www.slslaw.com/judah-lifschitz "Shapiro, Lifschitz & Schram is a Washington, DC-based law firm that delivers client solutions in business, construction, real estate..."
GOJko Mitič
VŠETKO JE TU, ZOBUDTE SA A NEHLADAJTE STALE NEJAKYCH SPASITELOV:   https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200241943993884 https://web.archive.org/web/20140207184500/http://www.martindano.com/     DANO UZ NOTY MA A LEN PLNI NIEKOHO ULOHY...
Norman

my tu napíšeme už red rokmi kritický článok na Dana, a nie jeden, a teraz zas, a zrazu sen vbehne jeden anonym, ktorý asi nič nečíta, nepíše, dá len dva linky a bohovsky veľkými a hrubými písmenami nás začne poučovať a vyzývať, aby sme sa zobudili.

Je dosť neskoro tak nebudem robiť radikálne uzávery, ale slovenská alterantíva a ľudia okolo a v nej sa pohybujúci sú asi nadpriemerne postihnutí nejakou neurotickou hystériou, alebo takým niečím.

Prečo tento človek nejde na Danov a Vaskeho facebook, alebo podobne miesta a nepracuje tam na prebudení dobrákov?

afík
http://moje.hnonline.sk/node/13707 Stránky ktoré zmizli, že ich ani google pamäť nenájde: http://zlodej-podvodnik.com/ ttp://martindano.szm.com/
0Michael
Všetci tu čosi tárajú a nikto pravdu nepovie! Lipschitz je obrezaný kresťan, ktorý bude vždy svojim pomáhať! Tak ho treba brať, tak sa vyfarbil a bude tak pokračovať! Vždy na úkor Slovače a Basta!
jozef pindas
NAJSKOR. KDO JE MARTIN DANO ?  je to ten poctivec ktory ma pravo niest zastavu charakterneho v systeme ? je to ten MARTIN DANO co ma x firiem ? x dlhov ? x kamosov kade-tade ? je to ten charakter , ked sa ho spytate co maju znamenat tie firmy tak vas zacne blokovat. KDO JE TEN MARTIN DANO ? je to ten poctivec ktoremu bezdvovodne slapu na paty a on musi odhalovat atd ..., natoci video a nikdy sa nedozviete vyslkedok, pokracovanie, KDO JE TEN MARTIN DANO ? nie je to vypocitavy ucelovy tah ,aby sa snazil robit psychologicky natlak na urady a na vas ? pomoze mu to ? DANOVE KONTROLY ZACALI. MARTIN DANO VAS INFORMUJE O VSETKOM ? ASI NIE POKIAL IDE O JEHO FIRMY AKO DLZNIK, PYTAJTE SA HO. je to dalsi z provokaterov, ktori si hladi len svojho cielu, aby mu DANOVE A FINANCNE URADY DALI POKOJ. TO JE JEHO VYNUTENY BOJ INAK BY NA VAS SRAL AJ S DPH PRACHMI.citajte tu a pozorne a prestante hikat aky je hrdina ide si iba za svojim cielom,ucelovo. Moje nadsenie skoncilo, ked viem ako sa zachoval na facebooku ku mne. http://foaf.sk/ludia/768112http://moje.hnonline.sk/node/13707http://afinabul.blog.cz/1307/opatrne-s-nadsenimhttp://www.nadhlad.com/content/priklad-jedneho-maleho-dorastajuceho-chap...http://www.zemavek.sk/2013/11/jan-carnogursky-a-b-nai-b-rith/
s1
Na ceste za svojími cieľmi, ktoré nejdem hodnotiť, môže spraviť ešte kopu užitočnej roboty. Svet je koplikovaný. Uvidíme.
s1
http://archive.slobodnyvysielac.sk/informacna%20vojna%20-%2021.03.2014%2... Pindaš je dvorný troll Martina Daňa (nejaký anonym nasadený proti nemu). 21.03.2014 1) Podvody pri voľbách 2) Exekútori Hosť: Martin Daňo
Norman
K prípadu, ktorým zas vstúpil Daňo do médií: 1. Klasická agenda s vecami, ktoré sú nepodstatné. Diera vo volebnom zákone je síce zaujímavá svojou nedomyšlenostou, ale nebola zneužívaná a ani nehrozilo, že bude zneužívaná. Je to technická maličkosť. 2. Podľa mňa na spôsobe, ako prezentoval tú dieru, nie je nič zlé. Snažil sa urobiť show. Ale aj tak sa čudujem, že to vzbudilo pozornosť masmédií. Na to upoorňujem, že pozornosť masmédií treba sledovať. Masmédia akože vraj radi siahnu po "škandále", ale v skutočnosti je to mastodont, ktorý siahne len po rozmýšlaní a ak je to politikum, dá si to vždy overiť. Reakcie médii v prispatých nepodstatných voľbách prvého kola tu boli podozrivo silné. 3. Hrozba potrestania Daňa za viacnásobné volenie, ktorá sa začala a ktorú aj tam v rádiu nafukujú, je umelá a nič mu nehrozí. Je to malý holokaust, ktorý si pestuje. Okrem toho, nepočul som to celé, už je novinár a bráni sa aj tak(?). Každému normálnemu je jasné, že za tamto demo volenie nemá a nemôže byť trestaný. Nik ani v podstate nepovedal opak, len niektorí úradníci varovali, aby to ludia neskúšali svojvolne. Daňo zo seba robí obeť. záver: Ja nevidím do jeho vnútorného charakteru, ale metódy, ktoré používa a prostriedky, ktoré má, svedčia o manipulácií a cielenej výrobe "protisystémového aktivistu" . Taký malý Jaceňuk, ten sa vždy plutokratom hodí, keď bude treba robiť revolúciu. Predpokladám, že Daňo je vo finančných sračkách a cez to ho naverbovali  - Povedané ináč, vo financiách to celé zrejme rôzne packal, tak ho jeho kámoši poslali robiť radšej túto hovadinu, v podstate za trest. :-)
Norman
To k tej téme v rádiu, ktorá sa stále opakuje, státisíce Slovákov vonku nemôžu voliť, aká hrôza. Ale plati: 1. Vycestovaní voliť môžu, stačí pricestovať domov. Je to len a len na ich rozhodnutí, či teda ten strašne žiadaní hlas im za to stojí, alebo nie. Nech nepindajú a nežiadajú, aby im chudobný štát platil réžiu, aby si mohli pohodlne voliť niekde na Havaji. 2. Ak je niekto dlhodobo vonku, prípadne má cudzie občianstvo a žije v inej krajine, nemal by vôbec čo rozhodovať o veciach, ktoré už ani nepozná, nemá o ne záujem a ani neponesie dôsledky takého rozhodnutia. Títo emigranti či polemigranti nie sú žiadnym prínosom, zdrojom múdrosti. Naopak, vidia svet a domovskú krajinu zdeformovane. Dať rozhodovať o krajine ľuďom zo zahraničia, či už emigrantom alebo bankárom v Newyorku, je oboje rovnaká blbosť. Sú to rovankí egoisti, ktorí nechú dobro národa, to teda nie.  
s1
- V nahrávke sa venuje aj genocíde slovenského národa, len to tak nenazval (dopočítané úroky z omeškania pre dôchodcov za inkaso...) ani on ani moderátor. Ešte im to nedošlo - Prečo sa na veľvyslanectvách nedá voliť prezidenta je dobrá otázka, keďže priestory a ľudia sú. - A hlavne tam padla múdra myšlienka: Všetci na Slovensku čakajú, že tí čo sa za nich budú biť budú "čístí a nepoškvrnení" ako Ježiš Kristus. To je podľa mňa nejaká dogma vštepená zdegenerovanou Katolíckou cirkvou.
Norman
Nemám nič proti tomu, že mu Slobodný vysielač dá priestor. Celé som to nepočul, určite tam zaznelo aj mnoho dobrého (čo sa týka SV samého, minule sa mi páčilo, že spravili rozhovor s tým Američanom Craigom) Samotný Daňo nemusí dobre chápať, akú rolu hrá. To neber ako diabolskú psychologickú konšpiráciu ... proste nemusí chápať, do akej miery je mafia za jeho rôznymi "priateľmi".
Elle
Nie tam, kde neziju. a mat dve obcianstva je blbost. Je to neprirodzene. aj ked som bola na Slovensku, nevolila som.  a medzi Kiskom a Ficom sa rozhodnut neda, ani ked clovek na Slovensku zije. alebo...da. Jasne, virtualne volume Kisku, lebo ani za certa neviem pochopit, preco ten fico chce odist z premierskeho postu robit saska. Padne vlada, nastupi nova....s cim to suvisi?  
Norman
Presne tak, na tom sa zhodneme. Je to absurdné, dve občianstva. To chcú mať iba podvodníci.   Čo sa týka Fica - je unavený a je to jeho osobná ambícia. Ináč sa nič nezmení, vláda nepadne naozaj, lebo nestratí dôveru. Proste si zvolia iného premiera - veď je to len práca. Fico bude rozhodovať do rovnakej miery, ako teraz (aspoň si to myslí :). No, možno to nejako skombinuje, ved tento dualizmus premier versus prezident je nezmysel, prezident je len opica na ukazovanie, je to prežitok z konca cisárstva, náhrada "cisárskej" či "královskej" pompy.
Pozdrav

Toto je to chápadlo http://www.martindano.com/faq-sk

Mato

Co za magora pisal tento clanok?!

roman

Slobodný vysielač (http://pohov.sk/radio/slobvys/) sa často k podobným veciam vyjadruje

RDK VSK
Tych ktorych tento clanok tak neskutocne vytaca a nevedia prijat fakty ze Dano nie je uplne superman a s dobrymi umyslami pre Slovakov, tak tu su informacie priamo od sameho spasitela Martina Dana:   Tu sa frajeri s certifikatom zo slobodomurarskej loze: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200241943993884 A tu to ma napisane na svojej web stranke. V sucasnosti to tam uz nema lebo ked boli Eurovolby 2014, kde kandidoval, zistil ze by ho take clenstvo v takej tajnej, zakernej a spekulativnej lozi diskreditovalo, tak si to zmazal odtial, porovnajte   toto je z pred Eurovolieb 2014 - februar, marec 2014 https://web.archive.org/web/20140207184500/http://www.martindano.com/ toto je po Eurovolbach 2014 a cez ne - april, maj, jun, jul 2014 https://web.archive.org/web/20140703175700/http://www.martindano.com/   a toto ma aktualne, dnesne http://www.martindano.com/     Stahujte a ukladajte si to, lebo to kazdu chvilu bude mazat a menit :-P
Náhodný okoloidúci

https://www.hlavnespravy.sk/pozname-meno-prveho-kandidata-na-post-prezid...

Zrazu koľko kandidátov. Vyzerá to na úmyselné trieštenie síl voličov, ktorí chcú odkiskovať Slovensko. Aby sa do funkcie prezidenta dostal "ten správny" kandidát.

Buheh

ako prvé. Daňo a Chmelár... niekto sa veľmi vydesil keď začul meno Harabin :D

nové