Africký vírus je tu

Tak sme urobili okruh okolo slnka. Kým pred rokom sme o takomto čase mali prvé prípady nakazenia vírusom SARS-CoV-2, teraz máme prvých nakazených africkým mutantom. A nedá sa čakať nič iné, iba to, že ako sa pred rokom nakoniec nepodarilo zabrániť šíreniu pôvodného druhu víru, neskôr tomu britskému, tak sa nepodarí teraz zabrániť ani tomuto africkému. Zvlášť, keď je infekčnejší a obyvateľstvo na Slovensku stratilo akýkoľvek efektívny zmysel pre disciplínu.

Nejaká 23 ročná štetka to doniesla zo Zanzibaru, ale ďalšie prípady prišli z Ukrajiny, Rakúska. A ďalšie tri boli ľudia, čo v poslednom čase nikde necestovali. Takže je to tu už aj zo susedných krajín. Slovensko, naozaj škoda, nie je ostrov, a je obkolesené krajinami, ktoré sú podobne amorálne. A naozaj zatvárať hranice sa republika ani nechystá, je to stále zakázane touto ideológiou anarchie, ktorá je v Európe nastolená.

Hovorím, skutočné deja-vu. Len sme sa po vývojovej špirále posunuli o kus vyššie a čaká nás okruh na tejto hrozivejšej úrovni. Kým pred rokom boli všetky kapacity zdravotníctva voľné, teraz sú už na štartovacej čiare zaplnené na maximum. Kým pred rokom sme ešte mesiac mali na čele normálnu vládu, ktorá urobila, čo bolo treba, teraz tam máme bandu psychopatických idiotov.

Perspektíva je teda jasná.

Nechcem zrovna na Medzinárodný deň žien vykresľovať čierne varianty, koniec koncov, vonku je pekne a všetko pôsobí normálne. Ale predsa len sa človeku ľahšie žije, keď pozná aj negatívne prognózy. Tri základné prejavy:


Za prvé to bude stav, keď po ochorení a zhoršení sa stavu doma ležiacich pacientov nepríde žiadna záchranka. Nebudú stíhať, nebude miesto, kam ich odviesť. To môže začať čoskoro.

Za druhé si bude možno treba zvyknúť, že prestanú fungovať niektoré základné služby. Hlavne teda obchody, zásobovanie. Neskolabuje to, ale viete, budú výpadky. A teda aj rady, tlačenice, nervozita.

Za tretie môžu nastať prípady naozaj násilia, anarchie. Ani nie tak voči vláde (tej zložky budú zašité a bránené, takže sa nebude dať), ale voči ľuďom navzájom. Bude to proste kriminalita voči najslabším. Ja viem, že Slováci nie sú negri, aby také stavy využívali ako v USA, ale príležitosť robí zlodeja. A čo je na východnom Slovensku, to vieme.

 


Nejako som sa rozpísal. Z tých troch bodov, čo som načrtol, nemusí nastať nič a určite nenastane vo forme, akú poznáte z filmov. Bude to možno tak menej nápadné, a aj oficiálne média, aj tisíce zbabelcov, bojacich sa pozrieť realite do očí, to budú popierať. Nie je isté, ako ďaleko tým smerom zájdeme, ale zaručene je to možnosť, ktorá striehne na naplnenie.

Popierači covidu hovorili minulý rok tú hlúposť: nie samotný vírus nám pôsobí zlo, ale opatrenia okolo neho. Bol to ten dementný prístup, ktorý spoluzavinil to, čo tu je, a čo ešte len príde. Aby mal pravdu, musel by sa ten výrok prerobiť :

Nie samotný vírus urobí spoločnosti maximum zla, ale panika, ktorá nastane okolo neho. A to môže platiť nasledujúci rok.

 

Na konci negatívnych prognóz sa zvykne dávať "Rád by som sa mýlil". Ja to nedávam, lebo s hypotézami sa nemožno mýliť, aj keď nenastanú. Hypotéza je ab definitio len možnosť - a tá možnosť tu objektívne je, už teraz, a nič na tom nezmení to, či sa v budúcnosti naplní, alebo nie.


Sú tu aj iné, pozitívne hypotézy. Napríklad že vakcinácia začne vo veľkom efektívne fungovať. Alebo že vírus zmutuje do slabšej formy. Naozaj, všetko je možné, stávajú sa aj šťastné náhody.

A koniec koncov, ani tie negatívne varianty nie sú nejak globálne fatálne. Potrvajú len dočasne a postihnuté ľudstvo bude potom zas skúsenejšie, zocelenejšie. To platí dokonca aj o Slovensku. Je ale mierne zaujímavé, že túto takpovediac krutú mengeleho variantu prežitia silnejšieho volí práve súčasný západný "liberálny humanistický" režim.

 

 

 

 

Roland Edvardsen

Aj tak je najviac nechutné, že zatiaľ, čo nemôžeme prechádzať cez okresy (a ja už som nevidel rodinu ani nepamätám), tak taká Letanovská zo žaluďov si ide do rizikových Maledív a IQ "hojdací koník" Tabak zase do Emirátov. https://www.tvnoviny.sk/domace/2021848_dalsia-poslankyna-si-bola-oddychn... Uzatvorenie hraníc mal byť absolútny základ. Ale to by to tu nemohli riadiť sekrátski diletanti z Oľano. Oni si naozaj z nás robia cynický posmech.

nové