Čaputová zas v panike - vyhliadky sú "katastrofické"

Včera mala Čaputová prejav v červených šatách.

"Jediné, čo nám môže pomôcť, je sprísnenie opatrení a urýchliť očkovanie."

Takzvané sprísnené opatrenia nepomôžu, lebo budú obchádzať "očkovaných", a testy sú tiež deravé. Žiadať od firiem, aby suplovali pandemické opatrenia, ako to dnes nastolila vláda, je proste nefunkčné. 

"Trpezlivosť a veľkorysosť lekárov v nemocniciach nie je nekonečná"

O čom to preboha hovorí? Čiže lekári sa teraz na pacientov vykašlú, lebo ich ošetrujú len z "veľkorysosti, a odídu domov. Odídu inam? Vlastne má každý pacient ďakovať lekárovi, že mal pán veľkomožný s ním "trpezlivosť"? Čo to tá obluda v červenom vlastne kecá? Akoby jej diktoval rovnaký pán, čo Sabakovi.
 
Je takmer matematicky isté, že nákaza bude postupovať. Takisto je už overené, že s počtom nakazených bude treba aj úmerne nemocničných lôžok. Špekulovať o stupni úmrtnosti vírusu , že je nižšia, taká a onaká, nemá teraz zmysel - je dostatočná, aby zahltila nemocnice. A dá sa predpokladať  neschopnosť vlády a spoločnosti reagovať. Aj kvôli ilúziam o očkovaných. Očkovanosť zrejme zníži počet ťažkých priebehov - ale stále ich bude dostatočný počet aj medzi očkovanými. Koniec-koncov, bolo predsa explicitne povedané, že vakcína nie je proti tejto Delta verzii víru. Tak načo tie ilúzie o očkovaní?
 
Mnoho veci sa nedalo predvídať, ale na Slovensku pandémia nie je zvládnutá a zodpovednosť za takéto veci nesie len a len vláda. Nemalo sa propagovať očkovanie ako vec politiky či zodpovednosti, ale čiste ako vec daného človeka voči sebe samému (a jeho blízkej rodine), ktorá mu môže zachrániť život či ušetriť ťažké týždne v nemocnici. Ale nemalo sa ani hovoriť o očkovaní ako o zaručenom všelieku. Nemali sa dávať miliardy na zbrane a bezcenné testy, ale na zdravotníctvo, a konkrétne na proticovidovú prípravu. Všetky hriechy padajú na vládu, a o to viac zločiny, niektoré aj čisté podvody z tých najnižších motívov. 
 
Jediný  pozitívny fakt je, že v Nemecku majú tiež nárast infekcie, ale nižšie počty mŕtvych, ako minulý rok. Ale my nie sme Nemecko, takže u nás to tak nemusí byť.
 
Neviem si predstaviť, ako by túto vlnu mohlo Slovensko decentne zvládnuť. Popravde, zvykáme si a sme už necitliví voči obetiam - ale do toho ešte prichádza hospodársky zlom (slušne povedané), takže naozaj vidím ťažké otrasy. 
 
Poznám jediný politický akt, ktorý aspoň trocha pomôže: predčasné voľby hneď v januári. Žiadne referendum, poslanci musia mať svedomie a sami odstúpiť, voľby musia byť čo najskôr. Aby ľudia mohli rozhodnúť, aby nová vláda mala naozaj mandát. Táto ho už dávno nemá.
 
A Čaputová už vôbec nie. 
 
kali

Celá táto fraška s protipandemickými opatreniami vrátane očkovania ide na vrub všeobecne na vlády západného sveta. Naša vláda len opakuje to čo vidí na západe a ten v riešení pandémie zlyháva na plnej čiare. Teraz sa ukazuje neschopnosť elít, všetkých tých komisii a zbytočných vládnych úradov a v neposlednom rade vedy ako takej. Nie zámer alebo nejaký zlovestný plán, ale doslova diletantizmus, nemohúcnosť až totálna hlúposť predstavitelov moci. Túto zúfalú babrackosť vidieť pri všetkých aspektoch týkajúcich sa prírody a jej dôsledkov na životy ľudí. Boj s klimatickými zmenami sa zúžil len na znižovanie oxidu uhličitého a paradoxne sa zvyšuje ťažba dreva. Boj proti covidu sa zas vedie len vakcínami a opakovaním polovičatých nelogických opatrení ktoré stále prinášajú ten istý vysledok. K tomu sa dá len parafrázovať slová istého klasika: „Keď sa žid chopí moci, z tejto planéty zostane len zhorený kameň.

Norman

To by ma naozaj zaujímalo, ako to dopadne v ten pondelok, keď tento zákon o povinnom očkovaní či otestovani VSETKYCH zamestnancov začne platiť. Približne 50% ľudí je nezaočkovaných, z toho väčšina v normálnych zamestnaniach, tak povedzme 40% zamestnancov je neočkovaných a v tento či budúci pondelok budú potrebovať testy, alebo nebudú pracovať.
Možno veľké podniky budú robiť nejaké testy priamo na bránach, ale menšie určite nie. Tí druhí si testy nebudú mať kde spraviť, aj keby chceli. Takže v pondelok zostane 30% pracovníkov "doma"?

To je väčší "štrajk", než by bol ktokoľvek schopný zorganizovať. A ak má niekto rozum, tak to do kritického pondelka aj zorganizujú a vyzvú ľudí, aby naozaj just išli do práce bez papiera, a teda sa nechali nevpustiť. Ba dokonca vyzvú aj tých, ktorých by podnik bol ochotný načierno vpustiť, aby to nerobili. Prípadne vyzvú aj zaočkovaných, aby odmietli pracovať.

Som si istý, že táto myšlienka nenapadla iba mňa.
Ja som proti akciám v Lidli, proti podobným blbostiam, ba som aj proti tomu, čo som tu opísal - ale mnohí iní budú za. A dokonca aj keby neboli, keby to nik nezorganizoval - vláda práve spustila generálny štrajk.

Vrahyňa Kolíková povedala, že ľudia mali dosť času sa zaočkovať. Nemali, lebo nepoznali podmienky, tie sa hádžu až teraz, zo dňa na deň. Ale aj keby mali dosť času - toto je to najhoršie vydieranie, akého je štát schopný. Povinne očkovať či testovať, ináč zničia milónu ľudí zamestnanie? To sa asi niekto naozaj zbláznil.

Povinné očkovanie v niektorých zamestnaniach - vojak, poliš, zdravoťák, čašník - povedzme. Ale povinne vstreknúť naozaj neotestovanú vakcínu nového typu celej populácii - to je za hranou.

Singapúr, ktorý vraj išiel ešte ďalej, je mesto šikmookých otrokov, ktorí musia poslúchať. To nie je porovnateľný prípad, respektíve mesto zločincov naozaj nie je náš vzor.

Aj keby sme nehodnotili amorálnosť tohto zákazu vstupu do zamestnania, aj tak to nemôže byť presadené, pretože ľudia na Slovensku do takej miery odmietajú očkovanie, že sa nepodriadia. Pri "druhom SNP", teda plošnom testovaní, nechali odporcov sedieť doma bez práce a mzdy 2 týždne, ale bolo ich pomerne málo. Teraz je nezaočkovaných, ako sme už rátali, polovica Slovenska, a ako sme odhadli vyššie, asi 30% zamestnancov, robotníkov, technikov, šoférov ... a teda tí nemôžu vyhovieť zákonu, ani keby chceli.

Teším sa na ten deň, keď toto začne platiť.
Veci budú fungovať len ak sa tento zákon bude masovo porušovať.
Ale lepšie by bolo aby nastal kolaps a vláda išla už konečne do Dunaja.

Norman

dnešný kus priznávania reality.
Igor Daniš v Pravde "Sme v kaši"
https://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/606728-sme-v-riadnej-k...

V médiách len postupne menia postoje. Nie že by boli nejak hlúpejší, ale ich modus práce je držať sa aktuálneho paternu - a ten sa na Slovensku prudko zmenil (cez víkend, verejne začal vystúpenim Skriňozadku v červených šatách predvčerom 9. novemver 2021. Takže média majú svoju zotrvačnosť, tak rýchly zvrat nečakali.

Ergo - spoločnosť je v kaši aj preto, lebo nevie kudy kam, stratila memetický patern.

Opakujem: Riešenie je okamžité vyhlásenie volieb na január február. To by aspoň trocha situáciu upokojilo. Tak ale mnohí ešte nevedia, ako už aj tento Daniš, že sme v kaši. Nechcú uveriť.

Momentálne je čas perfektný pre nejaký (nový) politický subjekt, aby sa ujal aktivity - ale Republika má svojho vodcu v podstate v zahraničí, a tí dvaja ďalší domáci hurvínkovia toto teda určite nedokážu. Slovensko zas opäť míňa bifurkačný bod k úspechu. (namiesto toho rieši vraj deviaty raz potraty a maternice - blahoželám, Slovensko definitívne ukazuje svoju unikátnu identitu, toto nemajú nikde na svete (nehovorím, že je to najhoršie na svete, ani zďaleka, ale táto bigotná dogmatika, ktorá sa doslovne sama kladie k dispozícii prozápadnému kolonializmu, také podriaďovanie sa v kvetinovej košelôčke a s pánombohom na perách - to nikde nemajú. Budeme poslúchať, ale zakážte nám potraty. To ani tá fiča Cigánková nechce veriť, že sú Olajnisti až tak tupí))

ps
Hlavne dávam do pozornosti a archívu túto časť
"...chorobnú závislosť od konzumu čohokoľvek, ekonomický model založený na nekonečnom raste a všade ospevovanej globalizácii.."

Nechcem Igorkovi Danišovi krivdiť, samozrejme ma nezaujímajú presne jeho osobné postoje v minulosti - ale toto je jeden z jasných príkladov ZMENY PARADIGMY prestitútov. Robia to zas takou potkaňou cestou, ako ináč - akoby včera nehovorili presný opak.
Ale aspoň to už hovoria.
Prebrali to z alternatívy, samozrejme nielen našej, ale aj svetovej - ale z alternatívy. Konečne to bude azda dennodenne napísané na stene, ako to menetekel: "KONZUM, RAST - dve príčiny, prečo zdochnete".
Expresívny slovník nutný, ináč nezareagujú.

buko

Cele toto menezovanie pandemie sa potaca ako slepy v labyrinte.
Je to ako riesenie problemu na tomto grafe:
https://cdn.funradio.sk/static/files/7/36c5a71fb3e72e.jpg
pricom posledna otazka "Mas to na koho hodit?" je zachranna - pretoze odpoved je "Ano - na neockovanych."

Dag Danis zase triafa:
https://www.postoj.sk/92255/prezidentka-by-mala-ukazat-karty

"A nakoniec: sústava všetkých opatrení by mala byť cielená najmä na ochranu seniorov. Zo 707 plne očkovaných v nemocniciach je viac ako 500 z vekovej skupiny 65+. Pri neočkovaných na lôžkach je takisto väčšina z tejto najviac zraniteľnej vekovej kategórie.

Ak niekto v tejto situácii hrubo tlačí na pravidelnú očkovaciu povinnosť pre zamestnaných ľudí (väčšinou mladších), tak asi stráca kontakt s realitou. Ešte horšie je, ak kvôli dosiahnutiu tohto cieľa žiada obetovať iné epidemické opatrenia vrátane obmedzení pre očkovaných v ohniskách."

MUDr. Liptak lieci prezencne a citi sa ako Hippokrates pocas morovej epidemie:

https://liptakpeter.blog.pravda.sk/2021/11/10/dary-doktora-liptaka/?utm_...

Norman

O Dag Danišovi platí to isté, čo o jeho menovcovi Igorovi Danišovi - prestitút, ktorý doteraz slúžil režimu - ale keď režim prestal platiť ba aj sľubovať, keď zlyhal, akosi zrazu vidí veci inak.
Ale všetci takíto ľudia ťahajú za sebou svoju deformu, preto neustále upravujú svoje postoje tak, aby to vyhovovalo ich dvojtvárnej minulosti. Možno je dobre, že takíto ľudia budú akosi pracovať pre lepšiu vec - ale u mňa sú to stále zdroje problémov. Napríklad táto kritika Čaputy je len taká vyklieštená. To, že je to v slepej uličke, z hľadiska nevykonatelnosti príkazu vlád, je len naznačené, asi to sám ešte celkom nechápe.

K Liptákovi - je to tiež typický attention whore. Jediné zábavné na ňom je, že on je za vakcináciu detí (lebo veď peniaze nepustia), aj za vakcináciu ako takú, ale nie za túto slabú Pfizer. V tom sa s ním zhodnem. Ale jeho motiváciou je hlavne exhibovať, hlavne cirkus. Táto cirkusová alternatíva - to je proste problém.
Samozrejme, každý máme svoje osobné motívy, prečo nie, ale nie takýmto štýlom za každú cenu. Vieš - ono predpokladám, že ak bude treba, Lipták má svojich známych aj medzi doktormi, dostane aj lepšiu chémiu, aj v nemocnici opateru. Mnohí iní nie, nemusím ťa presviedčať, že mám pravdu, že nie? Ergo Lipták aj keď nenosí (často) rúško, je dobre ošetrený inak. Väčšina jeho verných nie, tí to nedostanú. Ergo - naozaj má niektorých/mnohých na svedomí.

buko

cela alternativa je podla vas zla v tom pripade ale to znamena - nie je alternativa.

slaven1

alternatíva sme my, buko :D

Norman

sú prestitúti, to nie je a nebola alternatíva, naopak.

Lipták je skôr komik. Nič v zlom. Raz som išiel s jeho skupinkou dôchodcov, keď odovzdával Krvavé sonety US ambasáde, ministerstvám a Čapute. Podobné akcie a podobní ľudia - to je proste kopa srandy, ale nič viac. Ešte aj Vasky je o mnoho serióznejši, ako títo ľudia. :)

Pozri, každý robí chyby, aj "všetci alternatívci", ber nás ako cenzúru NAD VECOU:)
Ale vlastne ... alternatíva naozaj nejestvuje - na Slovensku nejestvujú ostré prirodzené politicky strany, len rôzni napodobovači pozlátka. Ale jestvuje nejaká menšina zdravého národného jadra - len nie je jasné, aká je veľká. A kde je :)

Roland Edvardsen

Nepovedal by som, že úplne celá alternatíva je zlá, ale cca 90% zo súčasnej slovenskej alternatívy áno, čiže takmer celá. :-) (Btw, je inak strašne úsmevné, ako, napriek rusofilstvu a anti-Západ nastaveniu, ktoré sa jej prisudzuje alebo ku ktorému sa hlasí, v skutočnosti preberá ideologické naratívy z Ameriky. Je neskutočne amerikanizovaná a pritom si to vôbec neuvedomuje). Ale skôr lepšie by bolo napísať, že to čo sa tu prezentuje ako nejaká alternatíva (voči systému a tak) alternatívou v skutočnosti nie je, len druhou stranou mince.

Norman

v skutočnosti preberá ideologické naratívy z Ameriky.

Presne tak, je to opakovanie toho istého naratívu, tá istá štruktúra, len sa tam menia mená zlých a dobrých.
Je to "zlý pán", "málo slobody", "snaha zotročiť", "okrádajú nas", "boj proti mafii" - je to proste systém (amerických) globalistov, len s inými menami.

Ale existuje niečo, čo sa od toho líši (termínus technikus "alternatíva"). Jasne, že na to človek len tak nenarazí, veď aj tu na portáli by sa to ťažko hľadalo, hodnota je vždy zavalená bežnou dennou hlušinou, čo sa z rôznych dôvodov generuje.

Roland Edvardsen

Hej, ale vyslovene aj terajšie hlavné "HS témy" ako pro-life a anti-vax sú totálne prebraté z Ameriky (treba opäť pripomenúť, že Putin a putinisti v Rusku sú silne za vakcináciu, napríklad. Rovnako ako v Rusku neriešia tak potraty ako v Poľsku alebo v Texase, potratová politika je tam dosť voľná. Rovnako aj východná Ázia, islamský svet a pod. má prístupy, ktoré by tu anti-vaxerov možno prekvapili). Anatolin Karlin mal dobrý príspevok o tom, že Východoeurópania, resp. východoeurópski konzervatívci a alternatívci sú vo viacerých prístupoch podobní americkým konzervatívcom a neskutočne preberajú ich naratívy, terminológiu, kultúrne zápasy, ten vplyv je tam cítiť na sto honov.

Norman

Aj tieto ostatné témy sú vlastne americký mainstream.

Ale toto si vážne trafil klinec po hlavičke, som si uvedomil aj ja.

Vážne je Putin normálne provakcinovkský a táto tunajšia prehnaná antivaks hystéria má korene v Amerike, respektíve na zapáde, ktovie kde u koho. Nie že by Putin bol u mňa zbožňovaná autorita, ale považujem ho za človeka, ktorý nezblbol z moci a výborne sa vyzná v medzinárodných vzťahoch (on a jeho ľudia), a má samozrejme lepšie informácie, ako ktokoľvek na Slovensku - a preto je prirodzná racionálna autorita. Ja som tu pripomínal, že Rusko je relatívne ďaleko a o nás sa nebude starať, nie je to žiaden náš spasiteľ, - ale Rusko je stále bližšie ako Amerika a jeho prirodzený záujem o našu oblasť je zdravší, ako americký.

U Hlavných Správ je tento ich antivax vlastne ne-ruský anarchistický postoj špeciálne inkonzistentný, pretože HS sa naozaj držali proruskej politiky. A konkrétne viem, že boss v Rusko naozaj verí. I keď odkedy je pandémia, už do HS nepíšem, prestalo to mať zmysel. Je škoda, že toľká (údajná) čítanosť je tam tak mrhaná do vetra.

Samozrejme, niečo podobne platí o Zemavek, Slobvysielači, Infovojne a neviem, aké všetky stránky sú ešte na Slovensku - ale tie pozerám ešte menej, ako HS a hlavne ich tak dobré nepoznám. A tie mi pripadajú ešte beznádejnejšie a bez možností.

Norman

https://www.expres.sk/262222/prezidentka-odporuca-ficovi-aby-sa-poradil-...

Blaha to u seba zas vysmial, ale oprávnene. Tá Fiona sa nadúva ako balon. Bože, to je hoviadko.
Bojí sa "hnevu" ľudí. Tu treba dodať: bojí sa oprávnene.

Len pre silné nervy.

(o Závodskom škoda reči).

slaven1

Novela zákona o zahraničných agentoch, ktorú v Rusku priniesol rok 2020 je, že všetci politici ktorý dostali finančnú a metodickú pomoc zo zahraničia sa musia registrovať v zozname zahraničných agentov.

Čapútová dostala na svoju kampaň od americkej rodiny Goldenovcov 200tis usd zaúčtovaných ako cena za jej činnosť ekologizmu (presun skládky z Pezinku do Senca). Peniaze sú samozrejme dávno fuč. Šli na predvolebnú reklamu vo Facebooku a na Google.

https://www.hlavnespravy.sk/ake-tajomstvo-ukryva-goldmanova-cena-ktorej-...

Čapútová dostala finančnú pomoc zo zahraničia a z ambasády dostáva pravidelne metodickú pomoc.

Rádio Express je zahraničný agent pričom do roka 2014 priamo vlastnený spoločnosťou z USA. Teraz vlastnený „nemeckou“ firmou (Nemecko ako kolónia USA). Písal som k tejto veci mnohokrát.

Tak dvaja agenti si pekne hrkútali, spievali národu uspávanku. No.. a na národ to, zdá sa, stále funguje.

nové