Cieľ revolúcie dosiahnutý

 Tymošenková prepustená.

Ako oznámili korporátne média, oligarchická krysa s falošným slovanským vrkočom Tymošenková sa dostane na slobodu. Túto absurditu - výsmech demokracii vybavila Európska únia.

Za toto Ukrajinci umierali?

Tak potom si svoj osud plne zaslúžia.

 

 
Autor: 
téma: 
region: 
Norman
Ešte dlho dlho sa budú musieť národy tzv. východných slovanov učiť. Je to zrejme naozaj tým, že sú to slovania maximálne z polovice. Nechať sa zabíjať kôli Tymošenkovej je hanba a výsmech, ktorý bude na Ukraincoch lipnúť ešte dlho.
junak
My sme si zas dobrovolne nechali zlikvidovat polnohospodarstvo, funkcnu jadrovu elektraren, desiatky podnikov, prakticky vsetky odvetvia priemyslu, aby sem prisli 3 automobilky, ktore na daniach okrem tych z miezd neodviedli ani jediny cent, aby nam zarastli polia a lesy plevelom, a to vsetko pre krasne dzurindove recicky z roku '98, ktorym lud uveril.  Slovaci, ktori v minulosti dokazali vyrobit vsetko, dopestovat vsetko, sa teraz musia znizovat k zametaniu v automobilkach a umyvaniu hovien rakuskych starcov, ako si to minule trefne pomenoval. 
Norman
Ešte tak Zachránte Markízu - to bolo niečo podobné, ale nik sa tam  nedal zabiť kvôli zbohatlíckej kurve ( aspoň pokial viem, Flašíková ani Radičová nebola ohrozená) Pravda, raz v histórii sme urobili podobnú blbosť, keď naši ľudia zomierali pre prasce, volalo sa to Slovenské národné povstanie - ale v 1944 už bola všeobecne šialená doba a všetci robili ešte horšie veci.  
Prasiatko
Je to hrozné, (prepustenie tej špiny), ale aspoň uveríš a pochopíš, že pred triumfom dobra nastáva absolútna vláda antikrista (r. 2016-2022), 7 rokov, ako predpovedalo proroctvo Daniela v Starom Zákone. je to ako so striedaním sa ročných období, že keď začne sa zreteľne predlžovať deň a Slnko stúpať na oblohe čoraz vyššie v porovnaní s týždňami hneď po zimnom slnovrate, tak paradoxne zima bývala v tom čase najmrazivejšia (hej, píšem o februári, v dobách pred kolapsom klímy). Nie som kroch v žiadnej sekte, a som to posledné, kto by bolo náboženským fanatikom, ale som v tom fakt nevinne, keď sledujem udalosti v medzinárodnej politike a vidím, ako sa spĺňajú biblické proroctvá o dobe tesne pred "koncom našich čias". Mimochodom, viete, že jeden z významov gréckeho αποκάλυψη (apokalypsa) je "zjavenie" sa, odhalenie (v našom prípade pravdy)? Kvik, skrátka, koniec jednej civilizacie, ale ŽIADNY koniec sveta, len jeho premena. Tá sa pomaly začína. (Preto u sv. Jána čítate o "novom Nebi, Zemi a a novom Jeruzaleme" :/
Ema
svätý Ján, nový Jeruzalem... Chrochkáš jak odchované u mormonov. αποκάλυψη? Fákt? A vieš, čo je to predposledné písmeno? Nevieč, čo. To je trojzubec Poseidóna, veľkého Pána. Dostal ho od Telchinov, aby ním vyduril prasiatka z hnojovej jamy pokleslej literatúry, napr. Zjavenia apoštola Jána.
Prasiatko
No z iných "pokleslých" prameňov mám, že  v júni 2014 "Posseidón" zaleje kusisko Kalifornie pri/po brutálnom zemetrasení. Tak ak sa nestane, uznám, že právdu máš ty, a ja som krochkalo nezmysli. Berieš, súhlasíš?
Ema
Ak sa bude tektonika Kalifornie správať podľa svätého Jána, vzdám sa štátnice zo seizmológie.
Stefan
Klobúk dole Ema! Jednak nad zvládnutím tak tažkých štátnic a jednak prístupom k prírodným zákonom, ktoré veriaci človek by mal považovať za Božie. Keď som si raz vypočul názor Jurkoviča k tým "Božím trestom", ako sú napríklad záplavy, že je to chyba len a len ľudí, že sa sťahujú nebezpečne blízko do záplavových oblastí, ktorým sa kedysi opatrne vyhýbali, vtedy mi v plnej miere vysvetlil podstatu týchto nepríjemných dejov. Inde si "vyholili" kopec nad dedinou, stromy spálili v zime vpeci a potom ich dedinu na jar zavalilo bahno a kamenie. A ešte sa čudovali či sa v zime pri piecke málo modlili. Neviem či sv. Ján prorokoval tiež spústy mrtvých v Antarktíde od pekelných horúčav, alebo nejakých utopených pri záplavách v Saharskej púšti. Sotva. Vždy som sa považoval za veriaceho človeka, ale ako som postretal ľudí z ktorých sa takáto ducharina len tak valí, vždy ma dostanú do pochybností. Veľa je tých čo stavajú svoju vieru na týchto apokalyptických víziách a potom to tak v církvi vyzerá. Ak podľa učenia Boh dal tieto zákony, očakáva sa snáď teda, že predovšetkým ten kto ich dal bude príkladom a bude ich dodržiavať. Či?
duch
len tak mimochodom: každoročne napríklad na Sahare hynú ľudia, ktorí sa utopia pri povodniach. Tam síce prší málo, ale keďže schopnosť piesku rýchlo absorbovať vodu je menšia ako u pôdy, aj drobná búrka vytvorí z inokedy suchých riečisk divoké rieky, ktoré berú mosty, ťavy, autá aj domorodcov.
Stefan
Zrejme je to na dennom poriadku a v takom meradle, že ich ani nebaví to neustále dávať do novín, ako záplavy v Indonézii, alebo v Číne. Rovnako aj hustota osídlenia púšte popretkávanej sieťou riek dáva možnosť nesmiernym škodám na životoch a majetku. To som mal na mysli. Pokiaľ viem, piesok lepšie prepúšťa vodu ako humus. Pravda, kvalita nemusí byť tá istá, vraj zo saharského si dom nepostavíš. Sused rozprával o tropickej búrke v Brazílii na služobnej ceste keď bol. Tam odpadky vraj z ulíc neodstraňujú. Počkajú si na poriadnu búrku a valiaca sa voda ulicami mesta ich spláchne do rieky.
Neprihlásený
Keď som si v lete čítal správu, tak sa mi tomu nechcelo veriť. A teraz... http://czech.ruvr.ru/2013_08_20/USA-vytvori-novy-stat-na-hranici-Ukrajin... USA vytvoří nový stát na hranici Ukrajiny s Maďarskem? USA mohou vytvořit nový stát na hranici Ukrajiny s Maďarskem, aby monopolizovaly dodávky plynu do Evropy. Tento názor vyslovil veterán ukrajinské rozvědky, plukovník Sergej Razumovskij. Po tom, co USA dosáhnou nezávislosti pro současnou Zakarpatskou oblast Ukrajiny, vezmou pod svou kontrolu úsek potrubí, kterým proudí ruský plyn do Evropy. Dodavatelem plynu do Evropy, spadajícím pod kontrolu USA, bude rumunská společnost SC Evergreen Robusiness SRL. Podle slov Razumovského bylo už nyní za účelem ozbrojeného obsazení Zakarpatské oblasti soustředěno ve Vídni a jejím okolí asi tak 2000-2500 čečenských ozbrojenců. Zdroj - http://www.nr2.ru/kiev/455107. html
Grigoriy
nie sú ničím iným, ako najnovšou kapitolou žido-anglosaskej vojny na zníčenie slovanských národov, na ich zotrocenie. Slovania mali to historické nešťastie, že na územiach, ktore oni obyvali, žila koncom devatnasteho storočia viac ako polovica všetkých Židov sveta. Ruski cari uvedomujuc si židovsku doktrinu o tom, že všetky ostatne národy sú predurcené k tomu , aby Židom sluzili, rôznymi nariadeniami a zákonmi chránili svojich slovanskych poddanych pred snahou Židov parazitovat na nich. (To, o vecne živej židovskej doktrine o ich predurceni na parazitovanie Vám len nedávno pripomenul sám veľký rabín Josef  Ovadia, o ktorom sa nejeden politik západného sveta pri príležitosti jeho smrti vyjadril, ako o veľkom človeku. Ovadia len nahlas povedal to, čo si väčšina z nich mysli, čo je ich svatou doktrinou:len my Židia sme ľudia, a jedinym účelom existencie všetkých ostatných je pracovať pre nás.) Mnohi Židia sa na (h)Ovadiu hnevali, ale len preto, že hovoril verejne  o tom, čo Talmud každé pred gojmi zatajovat a popierat.) Ochrana ľudu cárom je príčinou dodnes trvajucej nenávisti Židov voči všetkému slovanskemu, hlavne ruskému. Židovske peniaze a intrigy boli uz za účasťou Britov v tzv. Krymskej vojne, rusko-japonskej vojne finančnými pozičkami na vyzbrojenie Japonska, revolúcii v roku 1905, financovali teroristické útoky v Rusku, ktorých obeťou boli ruskí cari aj genialny reformator Stolypyn a jeho deti. Dnes sa všeobecne vie, že židovské peniaze a intrigy boli za revolúciu v roku 1917, že oni vychovali tisíce profesionálnych zidovskych revolucionarov na cele s najväčším zločincom v dejinách ľudstva Levom Bronsteinom-Trockym, katom ruského naroda a Slovanov. Oni systematicky vynicili elitu slovanstva - z pomsty, za neochotu otrocit Zidom. Putin je po takmer storočí prvy vládca v Rusku, ktory si je vedomý týchto historických pravd, oni to vedia, a preto tá zbesila kampan proti nemu, preto všetky ich média vedu systematickú kampaň proti Putinovi, preto intriguju proti Ukrajine.
Ema
sú dôsledkom čestnosti Ruska. Po rozpade ZSSR tí nešťastníci naivní zobrali ukrajinskú samostatnosť úplne vážne a podľa toho sa správali. Platí to aj na Putina. Už dávno tam mali mať - v záujme Ukrajincov a stability krajiny - nainštalovaného svojho človeka namiesto dementnej huspeniny Janukoviča. Kým sa spamätali, svojich ľudí tam nainštaloval Západ a nemieni svoje bábky stiahnuť. To je všetko.
Náhodný okoloidúci
Okrem toho Ukrajinci trpia úplnou absenciou strategického myslenia a historickej pamäte, inak by nezabudli, ako sa k nim správali Poliaci, keď bola Ukrajina okupovaná Poľskm, a čo im stvárali Nemci počas 2. svetovej vojny. Absencia strategického myslenia je však zrejme typická pre väčšinu nás Slovanov. Na anšu škodu.
Grigoriy
ale treba ešte definovat, čo to ten "Západ" je. Treba sa zamyslieť nad tým, či "Západ" opäť nie je len nástrojom, ktorý v konečnom dosledku len slúži na presadzovanie doktriny, záujmov a agendy niekoho celkom iného.  Nikdy som sa na tzv. Zapade, medzi ľudmi tam zijucimi, nestretol s nenávistou k Rusku. Tí, čo sú na Západe (v Amerike, v Nemecku, vo Francúzsku, v Taliansku, ale aj na Vychode, v Indii, v Číne, dokonca v Pakistane) hovoria o Rusku s úctou a pochopenim. Dokonca s nadejou. Rovnako ako my, len s nemým úzasom a bezmocne pozoruju, ako intrigani v ich nekonecnej nenávisti a chamtivosti na Rusko v médiách útočia. Stačí si len prečítať diskusie na internetových stránkach "Západu" aj "Východu". Somozrejme s výnimkou Slovenska, kde napríklad na stránkach denníka SME diskutuje snáď najväčšia nenavistnicka chamraď na tomto svete - indoktrinovana a naprogramovaná luza. Pripúšťam však, že im možno krivdim, lebo nepoznám albancinu, takze Kosovarci mozu byť ešte horší. Ani by ma to neprekvapilo, lebo moje skúsenosti mi hovoria, že čím je národ zaostalejsi, primitivnejsi, tým ľahšie ho možno manipulovat, tým ľahšie ho možno štvať proti všetkému pozitivnemu. Som presvedčený o tom, že keby sa Zapad dokázal vymaniť z nadvlády a zovretia zidovstvom, nebolo by medzi Ruskom a Zapadom dôvodu k nepriatelstvu. Len moje presvedčenie, že vo svojom vnútornom vnútri presne takto rozmýšľa aj americký prezident Obama, mi umožnilo vtedy, ked útok Ameriky na Syriu alebo Irán sa zdal byt hotovou vecou, tvrdit, z takému nedôjde, lebo to nie je skutočný záujem Ameriky ani Západu. Mozu však americky prezident alebo nemecka kancelarka hovorit, čo si naozaj myslia? Možno môžu, ale len na dôchodku alebo v nebi.  
Truhlík
No čo už. Oligarchovia sa v Kyjeve medzi sebou dohodli a  tých náckov a fašistov už nepotrebujú. Tých teraz pozatvárajú. Teraz im už Židia nebudú platiť za zabíjanie svojich bratov v uniforme. Presne ako Židia platili petrohradskýcm robotníkom v 1917 aby štrajkovali a strieľali. A potom z tých robotníkov boli otroci na boľševických strójkach a v gulagoch. Ukrajinec na Majdane slúžil Židovi a ničil svoju budúcnosť.  
Norman
Presne tak, pokial prehnitý Kyjevský parlament dokáže splniť svoju najnovšiu zradu, tak sa teraz  z dobrých demonštrantov stanú zlí extrémisti a celý svet uvidí, ako jednoducho sa dokáže vyčistiť námestie - ak sa teda postupne nerozíde samé. Prvý bod novej zmluvy je prepustenie odsúdenej vlastizradkyne Timošenkovej, mimochodom, protizákonné, pretože parlament nemôže meniť rozsudky, dávať milosti. To by mohlo otvoriť trocha oči nejakému percentu ukrajincov - i keď som skeptický. Namiesto toho  budú blačať na kríž, čakať na zázrak a spomínať zjavenie Jána a iné apokalypsy, ako tu prítomný komik. Keď to proste v tých ľuďoch štatisticky nie je, tak to v nich nie je. Nemajú inteligenciu, nemajú vôľu. Ich hlavným reflexom je nadávať si a nenávidieť sa navzájom. Sú neprístupní dobrej rade. Budú potrebovať veľa času, aby dozreli - ak vôbec ich národné-genetické smerovanie ide zdravým smerom. To by sme sa ale načakali.    
slaven1
Najväčšie svetové hospodárstvo - Čína - sa zbavuje US dlhopisov, po anglicky China cuts US debt holdings amid Fed taper, a tak Američania na Ukrajine začínajú dlho plánovanú vojnu proti Rusku. A Rusi to vedia. Nechápem, prečo SCMP dalo ilustráciu so starým parným vlakom, keď majú také pekné, nové rýchlovlaky. Aj tuto opakovateľ hlúpej mantry Riško Sulík nedávno priznal, že komunistický štát je dobrý vlastník, keď sa bol povoziť na miestnych železniciach.
slaven1
Свиридов - Время, вперед!
Norman
tie komické prvky, čo som spomínal. Tá irónia :-)
Stefan
Vďaka Ema za zaújmavý článok. Vďaka diskútérom za zaújmavé myšlienky. Akurát mám poznámku k tomu, že jej prepustenie neni výsmechom demokrácie. Takéto jednanie je neoddeliteľnou súčasťou demokratizmu. K Normanovi: Každý štát je umelý. Azda si nečítal ako vyznačili veľmoci v Trianone hranice CeskoPomlčkaslovenska po rozbití Rakúskouhorska? Ako sa stanovili po vojne hranice napr. Poľska? Na západe tuším na úkor územia Nemecka a na východe stanovili kedysi navrhovanú v PoľskoSovietskej vojne Curzonovu líniu. A ako si napríklad delili národy a ich územia po rozbití Osmanskej ríše? BP si napr. stanovili pre jednoduchšie rabovanie ropného bohatsva červenú líniu a tak sa Kurdi ocitli rozdelení v siedmych štátoch! Grigori o to čo za výplod chorého mozgu to ten národ kosovarov:-) ?
Norman
Parlament nemôže prepúšťať vezňov, ani meniť rozsudky, ani meniť retroaktivitou zákony. Oslobodenie Timošenkovej je nezákonné. Čo sa týka "umelosti" štátu, myslel som nie nejakú formálnu, ale takú reálnu. Československo som uviedol ako podobný umelý výtvor, čo tvrdím nie pre to, lebo sa to hovorilo ešte pred vojnou, ale pre to, že samostatné Československo vydržalo len par rokov po 1989. No, áno, je ešte niekoľko podobných prípadov, ktoré robia problémy, veď ja hovorím to isté.
Prasiatko
Skončí Janukovič ako môj hrdina Muammar Quaddáfí? A ak aj áno, kto a ktorá krajinu bude najbližšie narade na rozvrat a chaos? Je to už fakt dlhý zoznam: Irak, Afganistan, Tunisko, Egypt, Líbya, Sýria, Ukraina - a to spomínam len štáty, kde iniciovanie nepokojov bolo v súlade so záujmamy Rosthild&Rockefeller.
Stefan
Janukovič aj keby ho 10x rituálne podemokraticky zlynčovali ako Kaddáfiho, neskončí ako Kaddáfi. Kaddáfi sa bránil tej demokratickej mierumilovnej bezbrannej svorke až do posledného dychu. Údajne v poslednej chvíľke svojho života prosíkal bezbranných pravdoláskavých zamatových demokratov o život, ale to na skutočnosti mení len pramálo.
Buheh
že prosíkal.
Náhodný okoloidúci
Cieľ revolúcie dosiahnutý - Dolfi dodatočne vyhral  2. svetovú vojnu.
Norman
1. Veď Timošenková a podobné ksichty už na Ukrajine vládli, takže nič nového. Len tentoraz sa ujali moci vyslovene nezákonne. 2. Dnešné Nemecko nemá s Dolfim nič spoločné. To by si ho urážal.)
Náhodný okoloidúci
Nemci sa stále, už celé storočia držia doktríny Drang nach Osten bez ohľadu na to, kto je u nich pri moci. Na to nesmieme zabúdať.
Ema
tak si aspoň z Ostu k sebe domov stotisíce Turkov naťahajú, všakáno. To je tiež typicky nemecky perfídne. Nemusia sa pohnúť z miesta - a majú pocit, ako keby v rámci doktríny Drang nach Osten dobyli Istanbul. Pokavadiaľ ide o Ukrajinu, tak detto. Tam urobili Drang nach Osten už dávnejšie a Ukrajincov je v Nemecku jak hadov.
Norman
To je jedna zo základných tém tohto servra - vzťahy medzi nordickými euroázijskými civilizáciami. Každá kultúra sa "tlačí" a keď pozreš historické mapy, tak zväčša je to skôr Drang nach Westen. Dve protikladné mýty, drang versus panslávizmus - dve umelo nafúknuté strašidlá.   Ešte k Ukrajine. Dolfiho víťazstvo bolo už v momente, keď sa Ukraina oddelila od Zvazu, od Ruska (ak nemýlim už v 1991). Vtedy som si hovoril, že tí ľudia si neuvedomujú, čo robia, a že sa dosiahlo to, čo projektoval Rosenberg. A že sa zahrávajú s ohňom, pretože tá oblasť je historicky zrastená s Ruskom, je to jeden civilizačný blok a oddeliť ho môže chcieť iba ich nepriateľ. Lenže vzdelanie našich "antifašistov" je viac ako mizerné, a tak sa vtedy samozrejme nik neozýval, že sa presadzuje neonacistické riešenie. Neonacistické riešenie v oblasti, kde nacisti neuspeli, pretože ich snaha nebola pozitívna. Nuž, dnes, minimálne dnes táto zlomenina, toto oddelenei 1991, začína naozaj bolieť a rana je riadne zahnisaná infekciou. A samozrejme, že dnes infekcia príchádza aj z Berlína, kým tam sídli Merkel a Adenauer fond, prichádza z EU, čiže je aj na nás, aby sme s tým niečo robili a zabránili tomu. Aby sme zastavili naše zdroje infekcie: Lajčáka, Dulebu, Jarábika a podobných.
Stefan
Skvelý postreh, Norman, rád som si to prečítal. Sú to ozaj také papierové hračky, strašiť drang nach osten, keď odjakživa sem liezli Húni, tatári, mongoli, turci... Pridávam k tomu že rovnako ako aj "hrozba z východu", či nebyť naších "osloboditeľov", Hitler by vraj stihol povraždiť všetkých slovanov do posledného mohykána. Sotva. A keby aj, tak potom čo? Pozrite sa na Ameriku. Vyhubili tam skoro všetkých domorodcov a teraz tam majú demokratizmus, z ktorého rozdávajú priehrštím celému svetu. Aj nacizmus by sa bol neskôr do takéhoto demokratizmu pretransformoval, keby mu bolo dopriateho času. Ani komúnizmus v 89r. nebol to čo Stalinizmus v 50r. Teraz sme skôr svedkami opačného deja. Tu jesnaha rozoštvávať, trieštiť, širiť podozrievovosť suseda so susedom. Keby mňa taký kyjevský majdánec odmietal ako rusa, tak to aj já som neochvejný ako 100Normanov, či 1000Nordikov. Ale ak ma začne takýmto majdanovským spôsobom podrývať nejaký maďarón, tak to s tými Normanmi je u mňa razom koniec! To čo odomňa vyfasuje, zato vďačný mi určite nebude. Nedávno som zabrúslil na stránky Mordiho Kapustu. Aj keď má zaújmavé myšlienky píše podobným nečitateľným spôsobom ako s.Karol Ondriaš. Mordi tam vypočítaval historické krivdy od magyarských šovinistov na slovákoch. Musel som si spomenúť tu na nedávny článok o medzinárodných vzťahoch založených na "Ublíženosti".
Náhodný okoloidúci
Norman

"Má dosť peňazí, ktoré si nakradla, čo si budeme hovoriť, tak nech si ich vezme a ide za manželom do zahraničia,“ dodáva muž, ktorý ženu drží za ruku.


Výnimočne citujem Epičentrum Procházkovú, o výrokoch z Kyjeva o Timošenkovej.
Môže mi niekto povedať, ako môžu takto ľudia tolerovať vlastných parazitov? Prečo by mali nechať odísť zločinca? Prečo majú k nej zhovievavosť?