Cítime sa mizerne a za to môžete vy

Ako viete, snažíme sa tu skôr hádzať naše myšlienky, ale tentoraz musím skopírovať naozaj jedinečný článok z Hlavných správ, preložený z Breitbart. Lebo naozaj niet nad dobrý bránicový smiech, ktorému som pri tomto podľahol. Berme to ako zábavný prínos do postsilvestrovskej zábavy, ako vklad pre nový optimizmus a neviem, či to už teraz nemáme vyhodnotiť ako najlepší článok roku 2017 - lebo sa obávam, že toto presne charakterizuje celý nastupujúci rok :)

Takže tu to je:


Migranti vo Švédsku sa sťažujú: „Cítime sa u vás mizerne. Ukážte, že sa o nás dokážete postarať.“

Migranti vo Švédsku sú nespokojní s kvalitou života, ktorá im bola poskytnutá švédskymi daňovými poplatníkmi a obviňujú ich za ich „neschopnosť sa o nich postarať“. Správu o tom priniesol Breitbart.

Cítime sa mizerne a za to môžete vy,“ povedal Sýrčan Mohammad Jumaa vo švédskom verejnom vysielači Thursday, v ktorom sa posťažoval ako on a ďalší migranti čakali rok na to, kým im bude poskytnutý „dobrý a normálny život“, vrátane dobre platenej práce: „Sme ľudia, nie zvieratá, ktoré len jedia a spia!“

Pred vojnou utekajúci migrant si rovnako „udrel“ aj do Švédov, ktorí podľa neho nútia migrantov čakať v schátraných príbytkoch: „Nemôžem uveriť tomu, že toto je Švédsko! Prečo ste otvorili brány nám, utečencom, ak nám nedokážete pomôcť žiť dôstojný, úctivý a plnohodnotný život? Som čestný a poctivý muž. Mnoho utečencov preklína deň, kedy sem prišli“ sťažoval sa Jumaa.

Nevyhovárajte sa, že ste vzali do Švédska toľko veľa migrantov. Viem to. Ale nechápem, prečo nás chcete nechať zomrieť. Tento čakací proces je ako keby ste nás zabíjali. Čakanie je to isté ako umieranie a je z toho veľa stresu a veľa zlých pocitov,“ vysvetľoval Sýrčan doplňujúc, že mnoho migrantov sa cíti podobne. Zároveň prosil Švédov o to, aby ukázali, že sa vedia postarať o neho i jeho spolumigrantov a aby videli, že sú ľudskými bytosťami a nie len zvieratami alebo číslami.

Rovnako sa posťažoval aj ďalší Sýrčan, Mahmoud, s ktorým bol v tom istom vysielači robený rozhovor:

Chcem dom, lebo predtým som býval v byte, čo mi znižovalo šance nájsť si priateľku.“

Reportérka Katarina Gunnarssonová však poznamenala fakt, že migranti majú ubytovanie ako v hoteli, ale Mahmoud odpovedal, že mal o živote vo Švédsku oveľa vyššie očakávania.

Dúfal som, že dostanem svoj vlastný dom. A dali mi tento byt, ktorý je ako utečenecký tábor. Aký je medzi nimi rozdiel?“ sťažoval sa ďalší, pred vojnou utekajúci migrant. „Mám 25 rokov a ešte nikdy som nemal priateľku. Som ešte panic a chcem si nájsť priateľku, chcem si nájsť manželku. Ale je to nemožné. Ako môžem žiť v takejto izbe?“

Gunnarssonová mu pripomenula, že mnoho Švédov by mu závidelo byt v Štokholme, ktorý mu bol zadarmo – peniazmi švédskych daňových poplatníkov – poskytnutý.

„Prišiel som do Švédska a vkladal som doň veľké nádeje, že tu začnem žiť svoj život. Ale po roku a ôsmich mesiacoch strávených tu, začínam túto nádej strácať.

0
Náhodný okoloidúci

Zasmiať sa síce môžeme, ale treba objektívne priznať, že veľkú časť tých votrelcov tam "niekto" naozaj pozval. Alebo presnejšie - nalákal. A nasľuboval im práve to, čo teraz požadujú. Takže chyba je tak na strane švédskych úradov, ako aj na strane Sorosovych slniečkárov.

Dusanbe

to je take smutne...

Na ktory ucet sa da prispiet na letenku, aby sa chlapci mohli vratit do svojich domov a najst si tam priatelky, aby neostali panicmi - lebo toto je mimoriadne frustrujuce.

Rad prispejem aj z toho mala co mam - len trvam presne na tomto poradi, :-)

Buheh

Je to skôr smutné. Prísť do nejakej krajiny a nedostať automaticky pridelený ani dom, ani sexuálnu otrokyňu, len nejaký trápny byt a žobrácku podporu vo výške slovenského učiteľského platu... no tak to nech sa potom dotyční úradníci nečudujú, že človeku rupnú nervy a niekoho znásilní alebo zavraždí.

To už je potom fakt lepšia tá druhá možnosť, na ktorú človeka kamaráti z IS nahovárajú: obložiť sa pyrotechnikou, zarevať aláhu akbar a máš hneď šestnásť nahých panien a ďalšie sociálne istoty zabezpečené až do konca vekov.

Nuž, môžeme im azda my humanisti od srdca priať niečo iné, než aby ich toto pochopilo čím viac, a aby sa čím kratšie trápili v Európe, tejto smutnej krátkej prestupnej stanici na ceste za rajskými pannami? (Podľa možností ešte pred nemeckými a francúzskymi voľbami.)

Veď sa iste aj my zhodneme s nimi na tom, že otrocká práca pre nadnárodné korporácie, úmorné štúdium, daňové priznania, stresy, exekúcie či iné výdobytky našej západnej civilizácie, to je dobré tak pre nás, ale nie pre nich. Oni si zaslúžia tie rajské panny.

Sinuhe

a poberatelia peňazí v MVO či NVO, resp. ľudia, ktorí to celé z pozadia riadia to nevzdávajú. Nenápadnou propagandou sústavne vymývajú obyvateľstvo mozgy. Napr. tým, že na všetkých, slovenských aj českých televíznych staniciach v ostatných mesiacoch pričasto a aj opakovane vysielajú filmy vyzdvihujúce mulitikullti: napr. "Nedotknuteľní", "Čo se komu urobili" a podobné - sú to filmy, ktoré sú zábavné, ale stále ide len o dobre urobené rozprávky pre dospelých. Romatizujúco podané vymyslené príbehy v reálnom živote krajne nepravdepodobné.

Norman

Dokonca aj v týchto "komédiach", v oboch, sú tí, čo nakoniec nájdu zábavu v multikulti živote, nadmieru až ohromne bohatí.
Ak by niekto mal nekonečné prachy, dokázal by mať v pohode život aj v susedstve s černoškami (prípadne aj negrami).
Ale Európa nemá nekonečné prachy, nekonečné zdroje.

Niektorí čuráci a niektoré vymyté zelené sfetované decká na Západe si to ale myslia.
To je potom naozaj tragédia.

Buheh

a všeobecne médiá v tomto smere teraz vykonávajú priam mamutiu prácu na poli podprahovej komunikácie. Kam sa človek pozrie, všade vidí multikulti dvoj- a viacfarebné páry, pozitívnych tmavých hrdinov, srdcervúce príbehy z najrôznejších období s patričnými posolstvami... Kto tieto veci raz dešifroval, už sa o ne potkýna na každom kroku.

Napríklad teraz, otvoril som si gúgl, a prvé, čo sa mi ukázalo, hľa:

https://www.noviny.sk/galeria/5248-unhate-reklamna-kampan-firmy-benetton...

mnkr

veldielo filmoveho umenia, "komediu" Co sme komu urobili...skutocne odporny prvoplanovy vyplach mozgu "konzumentov" tejto "kultury"...ten odkaz bol tak jasny a priamy, ze na tom uz nic podprahoveho nezostalo - jediny biely mladik vo filme bol trtko nehodny bielej zeny, takze jedine krizenie ras je cool

Náhodný okoloidúci

Dá sa to robiť aj inak. Ako príklad poslúži film BOZK DRAKA od Luca Bessona. V ňom dobrého policajta hrá Číňan Jet Li a zlého skorumpovaného francúzskeho policajta bez akýchkoľvek morálnych zábran hrá syn Grékyne a tureckého Žida Tchéky Karyo, narodený v Istanbule.
http://www.csfd.cz/film/13868-polibek-draka/prehled/
https://en.wikipedia.org/wiki/Tch%C3%A9ky_Karyo
Žeby tiež skrytý prejav protibieleho rasizmu? Alebo som už prehnane podozrievavý?

Na druhej strane - možno si spomeniete na film WASABI, taktiež od Bessona - ako scenáristu, v ktorom dobrý francúzsky policajt išiel vyšetrovať smrť svojej japonskej milenky - policajtly, s ktorou mal dcéru, o ktorej dovtedy nevedel.
http://www.csfd.cz/film/21010-wasabi/prehled/

Takže tí Frantíci sú nejako zvlášť zaťažení na zmiešané vzťahy. Bývalá koloniálna veľmoc sa nezaprie.

1488

 

 

Ľubov

z roku 77 a hľa,kolko známych sa nám tam objavuje.
http://kultura.sme.sk/c/6794515/jeden-z-najlepsich-slovenskych-filmov-vz...

Slovenské filmy,na rovinu,nie.Ak sa niečo dostalo von,vieme,o čom to bolo.Ružové sny však spomínam z iného dôvodu.Skutočné love story medzi bielym a cigánkou -o ničom neviem.Ani v minulosti ,ani v súčasnosti.A to pred tými 30 timi rokmi boli medzi cigánmi ešte krásni chlapi,dnes vidím skutočne len takých 60 kilových pankhartov,toto smeruje len k jednému.Radšej nenapíšem,možno akurát,že kvantita nikdy kvalitu nezvyšuje.
A tak je pre nás istým povzbudením,že aj napriek podprahovému podsúvaniu zlatučkých malých mulatíkov na plagátoch Lídla,biele dievčatá akosi nechcú,nechcú sa nechať pripúšťať,drsne povedané:).

Norman

Povedal som si, nebudem sa vyjadrovať k ďalšiemu filmu.

Povedal som si, nebudem sa vyjadrovať k tamtým "recenziám", lebo to je téma, čo by si to zaslúžila, sama o sbe.

Ale len k jednej, jedinej veci sa vyjadrím:

"Doma sa Ružové sny napriek úspechu smeli objaviť len vo vybraných kinách."

Ja, samozrejme, nie som univerzálny superpočitač s absolútnou pamäťou. Ja, ani nik iný, nemôže dnes zvoleja povedať, v akých kinách sa ten film objavil, aj tak by vtedy na to nik z normálnych mladých  nešiel. Ale jedno viem, alebo mám aspoň taký dojem - v masmediálnej, v tej dobe bezkonkurečnej priam stopercentne sledovanej jednoprogramovej televízii tento film dávali stokrát, a ak nie stokrát, tak stokrát propagovali  dlhé záberiy ušatého debila s cigánkou, neustále ho propagovali, do aleluja.

A dnes napíšu, že "len vo vybraných kinách", dnes sa snažia spraviť zo socialistického mainstreamu  disent. Pretože, ako spomenuté, v kine na to asi nik nechodil tak to možno opakovane púšťali "len vo vybraných", kde zopár frustrovaných nadšencov chodilo na každú blbosť a kde sa premietalo, aj keď prišli len štyria.

Toto klamstvo o dobe minulej, toto podsúvanie starej  sračky ako modernej  hodnotnej stravy, to vo mne, úprimne, vzbudzuje v podstate príjemný pocit škodoradosti, ako týchto dnešných klamú a ako im to oni žerú.

Pripomína mi to scénu, vyjadrenú v tom istom roku nakrútenom filme na Západe, ojój, koľká to nádhera a výkvet slobodného umenia, na rozdiel od zlého socialistického ale hlavne východoeurópskeho slovanského umenia, teda scénu z filmu 100 dni Sodomy.

 

Nehovorím, že toto je súčasná mládež. Nie, nie je to presné. Tí na záberoch sa totiž pri žraní hovna mračili a bolo im zle - súčasná mládež sa pri žraní sračiek ešte aj úprimne rehoce.

 

Dusanbe

ma už neľúbiš, keď ma ani nezbiješ !

Pamätám.
Film normálne bežal v TV, aj keď nebol zjavne v hlavnom podporovanom prúde soc. realizmu.
Iva Bittová - no, aj spieva jej to velmi dobre.

Pár rokov dozadu bol v tlači príbeh tuším policajného vyšetrovateľa, CSc. - odišiel od rodiny v paneláku a šiel bývať do rómskej osady k cigánke-vdove po zastrelenom, ktorú spoznal na pohrebe nebohého - kde bol v podstate zo služobných dôvodov.
Jeden by nepovedal, čo všetko sa môže prihodiť v práci....

mnkr

ci by sa to nedalo klasifikovat ako chorobu z povolania?

Sinuhe

že šorošovskí aktivisti robili nábor v afroázijských krajinách na inváziu do Európy. Rozdávali invazistom brožúry s návodmi a zjavne aj financovali nie lacnú prepravu (pravda, záver cesty z člnov v Mare Nostrum do vyhliadkových kučnerovských lodí bez hraníc až za hranicu Schengenu aj s následným rekreačným kempingom sme sponzorovali my, Európania). Je možné, že dáývali aj nejaké vreckové: zaráža ma, keď sa v spávach dozvedám, že ten či onen afgánsky, somálsky či iracký invazista mal pri sebe 1 až 10tisíc Euro. Veď predsa s takým balíkopm by bol vo svojej domovskej krajine zámožný človek, mohol by si otvoriť prosperujúci biznis...
Ale o inom som chcel: Mohol by sa nájsť dakto zámožný a rozhľadený, kto by financoval nespokojným invazistom listy, ktoré by adresovali šorošovi. Asi takto:

Vážený a milý pán Soros.
Falošnými sľubmi ste nás nabaláchali, aby sme sa sem vybrali do Európy. Ale nie je to tu v EU také, ako ste sľubovali. Preto vás žiadame, aby ste nás - zase na vaše náklady - zobrali k sebe do júesej, do toho vysnívaného raja demokracie, o ktorý ste sa vy nemálo zaslúžili, že je tam , kde je.

Sinuhe

zjavne nie sme sami, koho zaráža neúmerná propagácia hnedosti a čiernosti:
http://www.zvedavec.org/komentare/2017/01/7147-rasismus-hm.htm#hodnoceni

Norman

a jeho v poslednej dobe oblúbené témy:)
Ale na druhej strane je skutočne nechutné, kam to dotiahli feministky - bez preháňania, vytvorili kultúru explicitného kurvenia.
Tomu sa povie historický neúspech.

Buheh

Zaujímavý link:

http://www.hlavnespravy.sk/studenti-londynskej-univerzity-pozaduju-odstr...

Študenti londýnskej univerzity chcú viac afrických filozofov a menej európskych.

Tak mi napadlo, či náhodou nie je rasistické, že do Európy chodia výlučne na dopravných prostriedkoch vynájdených a vyrobených bielymi mužmi (a či to nie je dokonca sexistické), používajú elektroniku, zbrane a iné výrobky vynájdené prevažne bielymi mužmi (kua, keď ma zastrelí, tak ešte aj to bude z mojej strany prejav rasizmu, lebo aj tú zbraň má belošskú).

Tak mi napadlo, či by sme my, bieli, nemali byť aj v tomto menej rasistickí. Umožniť im, aby lietali a cestovali len na svojich, černošských/arabských lietadlách, telefonovali len cez svoje černošské/arabské družice a telefóny a bývali len v čisto nebelošských interiéroch a exteriéroch.

nové