Európa je slabá, lebo prakticky každý silný muž je označovaný za fašistu

Výborné video, správna Dánka.

Ale nie muži sú slabí, presnejšie je to tak, že pattern, do ktorého sú muži formovaní, je patern slabocha a sračky.

Čiastočne je to aj hustotou populácie a komplexitou sociálnych vzťahov, ale najdôležitejší dôvod je ten, že Európa prehrala vojnu a teraz je neslobodná.

Autor: 
Roland Edvardsen

Toto je veľmi komplexná téma, ktorej sa plánujem v budúcnosti viac venovať. Boli tu napr. nejaké merania, ktoré zistili konštantný pokles testosterónu po každej nasledujúcej generácii. Ale je neisté, čím všetkým to môže byť spôsobené (špekuluje sa aj o estrogénoch v plastoch či v potravinách). Je možné, že pokles testosterónu mal istý vplyv na zníženie domácej násilnej kriminality, domáceho násilia, ale čo z toho, keď sa tá kriminalita zase vrátila v podobe hnedoidov?

Ono dnes sa v istých kruhoch o tom akí sú dnešní muži slabí a zženštilí oproti minulosti píše pomerne dosť. Aj ja som o tom dosť premýšľal, ale nie som si úplne istý, či to skutočne je až také strašné, ako sa niekedy podáva. Na Západe možno aj áno. Ja len, že keď si spomeniem na chalanov z môjho školského veku, tak nemám dojem, že by boli nejako zženštilejší. Veru, kdejakých agresívnych vagabundov sme aj my mali v triede habadej. Ale aj športovcov, aj počítačových nerdov, aj frajerov, čo to vedeli s babami či "humoristov", ale aj tichšie intelektuálne typy. Skrátka rôzne typy, ako to aj má byť :-). Ale nemám dojem, že by sme museli byť z  hľadiska úrovne femininity v tomto nejako veľmi odlišní od predošlých generácií. Možno teraz je to inak, neviem, je to len moja osobná skúsenosť či pozorovanie, ktoré môžu byť samozrejme mylné.

Každopádne, tu je dôležité povedať jednu podstatnú vec: ak by napr. v politike participovali výlučne muži, dokonca aj dnešní muži, boli by sme politicky na tom výrazne lepšie. Stačí sa pozrieť napr. na dáta ohľadne volebných paternov žien v USA. Alebo do takého Švédska, ktoré má kvóty na ženy v parlamente, najviac ženských ministeriek, resp. žien vo vláde, je to krajina vyslovene ovládaná ženami. A výsledok vidíme: "rape capital of Europe".

A potom je tu ešte aj iný trend, o ktorom sa v alternatíve až tak nehovorí: istá akoby "negrizácia" európskeho muža, síce opak pozenštenia, ale zase príliš extrémny a svojsky patologický. A toto zase zasiahlo dosť aj tú tzv. nacionalistickú subkultúru. Taká tá steroidová kultúra, o ktorej sme sa už bavili ("hard bodies, soft minds", ako im hovorím :-)). A k tomu samozrejme aj hip-hop, gangsta štýl, futbalové chuligánstvo, trápny mačizmus a zbytočná agresivita. Výsledkom sú potom aj také prípady, aké sme videli nedávno, keď sa skopal na smrť ten Filipínec.

Opäť, ja samozrejme nehovorím nič o nejakom zdravom životnom štýle a cvičení, aby ma náhodou niekto zle nechápal. Hovorím o tom, že to miestami vyzerá, akoby sa pracovalo na zlikvidovaní obyčajnej normálnosti, pomyselnej zdravej strednej cesty. 

 

Ľubov

Sú extrémy,ale sú to našťastie stále anomálie.Každý rodič,mamka aj otec,chcú mať zdravé deti,synov a dcéry.

Viem,že sa o túto problematiku zaujímaš,tak Ti posiem čosi o tom,čo tiež takéto nebývalo. Ktovie prečo sa to stalo práve krížencom z Jamajky.

https://www.youtube.com/watch?v=UPaeq53Xv48 upozorňujem,nie je to príjemné.

Norman

pozri, ja som v nadpise nedal, že sú dnešní muži zženštilí, ani si nemyslím, že by tu hrala rolu nejaká chémia, testosteron alebo antikoncepcia vo vode - i keď to môže robiť problémy, človek nie je len jedna zlúčenina. Ľudia-chlapi sú povedzme normálni - aj silní aj slabí, ako vždy - ale "každý silný je označovaní za fašistu", aby som sa citoval.
Preto sa ľudia boja prejaviť ako chlapi, boja sa s ničím nesúhlasiť, nechcú vyvolávať neustále obranné a odmietavé realcie. Veď to poznáme aj osobne, veď to je nám odporné, že normálne správanie je označované ako hate a podobne.
Je to proste prístup slečiniek, ktoré odmietajú fyzickú prácu, lebo je špinavá. Presne tak dnešná spoločnosť odmieta notmálneho chlapa, lebo je "nepríjemný". Lenže je to nevyhnutné, je to nevyhnutná práca, ktorá musí byť vykonávaná, dennodenne. Snažiť sa "zmekčiť" chlapov je ako snaha zakázať montérky, lebo v nich pracujúci vyzerajú nepekne a smrdia. Dobre - ale potom sú veci neurobené a spoločnosť bez chlapov doslovne zahníva.

To celé je ešte popletené genderizmom, ale práve preto sa tej zámernej umelej pseudoteórii treba vyhýbať - na príčine týchto problémov nie sú vzťahy muž-žena.

Roland Edvardsen

A ešte raz k tej kultúre svalov u nacionalistov. Celkom som o tom premýšľal a nacionalisti veru deficit svalov a maskulinity, v porovnaní s inými skupinami, nemajú. Mazurek sa určite nemusí obávať, následovníkov bude mať habadej :-).

Tam je práveže deficit niečoho iného, a v skutočnosti pre dnešnú dobu dávno po praveku, podstatnejšieho. Skúste sa dnes pozrieť na mužov, ktorí sú na vrchole rebríčka moci. Od napr. Zuckerberga cez Obamu až po takého Macrona, napríklad. V podstate toto sú alfa-samci, ak to budeme vnímať čisto hierarchicky. Spomínam si na jednu peknú legendu o Thorovi a Lokim a ich súťaži s obrami. Základným ponaučením z tejto vikingskej bájky bolo to, že "rozum vždy zvíťazí nad svalmi" (prefíkaný Loki bol úspešnejší v súboji s obrami ako svalovec Thor), to len, aby ste vedeli, že aj tí superdrsní Vikingovia tomu dobre rozumeli.

Kto preľstil árijského muža a získal dominantné postavenie v jeho spoločnosti? Židovskí muži sú napr. v priemere viac femínni. U Aškenázov je aj vyššia frekvencia homosexuality a celkovo ich sexuálny dimorfizmus je viac prevrátený. Je to spôsobené tým, že židia evolučne selektovali u mužov femínne vlastnosti, ako napr. vyššia verbálna inteligencia. Židia sú tiež viac neurotickí (a aj ženy sú v priemere viac neurotické). A neurotizmus koreluje so schopnosťou uvažovať viac reflexívne a ako aj so schopnosťou argumentovať, ktorá je zase prepojená s vyššou verbálnou inteligenciou (ženy, homosexuáli a židia majú vyššiu verbálnu inteligenciu a zároveň zvýšený neurotizmus a celkovo spoločné paterny chovania a stratégií).

Jednoducho "zženštilci" sú lepší manipulátori, vedia sa lepšie pohrať so slovami a byť subverzívni. Veď stačí sa nám pozrieť na takého Blahu a Rostasa :-D. To sú tiež levantínsko - kaviarenske typy, veru žiadni herkulovia, a vidíme akí sú v tomto úspešní, dnes najmä teda na FB "filozofujúci" Blavák Blaha. A potom sa pozrime na ťažkopádnych kotlebovcov (nemyslím len tých parlamentných, ale celkovo. Je to stále slabé z tohto hľadiska). Takže ja by som povedal, že možno by sa tí nacionalisti mali skôr zamyslieť či naopak taká tá z podstaty femínna manipulatívnosť a subverzivita, ktorou tak zvyknú opovrhovať (a ja samozrejme chápem prečo) by im v skutočnosti neposlúžili lepšie ako tie uctievané svaly a ich chlapská úprimnosť a férovosť nadovšetko. Dnes som čítal aj tento dobrý článok o možnosti využívať subverzívne prostriedky post-modernizmu (povahou femínny smer) v boji proti neomarxizmu. Veľmi zaujímavé. :-)

Norman

Vždy s ním nakoniec vyzametali. Práve teraz som čítal príbeh, ako bohovia si chceli postaviť hradby okolo Asgardu. A ponúkol sa im nejaký cudzinec, že ich postaví - ale chcel za to Freju, Slnko a Mesiac. Bohovia boli proti, ale Loki im povedal, že postaviť dokonalé hradby nie je možné za pol roka, takže nech to prijmú ako súťaž, niečo postaví a potom ho vyženú. Stavať mohol len ten cudzinec sám so svojím koňom. Tak bohovia súhlasili, že cudzinca na radu Lokiho v podstate podvedú.
Ale cudzinec sa pustil do roboty a ukázal abnormálne schopnosti. Bohovia pochopili, že je to vlastne obor a hrozilo im, že stratia Slnko, Mesiac a Freyu. Povedali Lokimu, že ho zabijú, ak kvôli jeho blbému nápadu takto dopadnú.
Loki potom musel ísť do hory, kde cudzinec kopal kamene, premeniť sa na kobylu a odlákať obrovi jeho koňa. Tak obor nebol schopný bez koňa dokončiť hradby a Thor ho pri potyčke neskôr zabil.
Loki sa vrátil až po 9 mesiacoch a priviedol si malé žriebä. To sa k nemu túlilo ako k mame. Loki ale nikdy nezniesol, keď sa ho pýtali, ako presne znemožnil obrovi dostavať hradby.
--
To je naozaj jedna povesť a svedčí o tom, aké výhodné je byť zženštilý :-)))

Čo sa týka "mužov hore" - robíš očividne selektívny výber. Hore je aj Trump, ktorý je maskulínny, ale aj taký Schwarzenberg mal úspech. Samozrejme, že dnešní ľudia majú sedavý spôsob, ale buzerant Macron je skôr výnimka medzi elitou. Putin je relatívne malý, ale z toho nemožno nič vyvodzovať, v podstate je to tiež mužný imidž. A tak je to aj inde.
Robíš podľa mňa neodôvodnené spojenie medzi verbálnymi schopnosťami a zženštilosťou. Áno, ženy majú lepšie verbálne schopnosti a aj ich viac používajú, čo je aj logické. Ale Tí muži, čo verbálne schopnosti používajú, sú v nich rovnako dobrí a vôbec nemusia byť zženštilí, a ani by im to samozrejme nepomohlo. Tie dve veci nemajú nič spoločné. Je to ako s varením - varia viac ženy a preto je to spojené s ženami - ale najlepší kuchári sú zasa muži, pretože chlapi sú proste súťaživí a dajú do čohokoľvek, čo robia naozaj, všetko. Ale tí kuchári nie sú zženštilí.
A semiti, boh ochraňuj, aby som o nich povedal niečo dobré, ale nie sú nejako zženštilí. Majú brady a správajú sa ako arogantní chlapi vo všetkých možných aspektoch.
Tak samozrejme, že Blaha nie je žiaden herkules, ako my všetci mestskí potkani, ale čo je preboha na ňom zženštilé?

Vidno, že si nová generácia a že si prešiel moderným školstvom, že máš stále tendenciu spracúvať túto tému. :-) Hrôza hrôza, čo vám ta škola spôsobila, stratu základných istôt :-))

Roland Edvardsen

Neviem, či si si to všimol, ale môj komentár má nadpis „Iná perspektíva“. Ja som nechcel písať o niečom, čo je pomerne dosť jasné a o čom som písal už veľakrát predtým, pretože ja s tebou a s tou Dánkou súhlasím. Len som chcel poukázať na to, že súčasná spoločnosť vyžaduje iné typy znalosti a zručností, než tá praveká, a dnes sa budú u mužov dosť ceniť aj také vlastnosti, ktoré sa dajú označiť za femínne, zatiaľ čo tie maskulínne sa začali priam až démonizovať, čo je istotne časť problému (hoci existuje i odôvodnená kritika niektorých prejavov vyhrotenej maskulinity, aj zo strany feministiek, ale to by bolo tiež na dlho rozoberať).

Loki mal svoje výhry i prehry. Ale rozhodne to bol niekto, koho by ste chceli mať skôr na svojej strane, než aby bol proti vám. Svojim nepriateľom vedel narobiť iné problémy a preľstiť ich ako nikto. Ani by som ho neopisoval ako čisto zženštilého. On bol skôr flexibilný, čiže vedel meniť svoje charakteristiky z veľmi maskulínnych na veľmi femínne podľa žiadanej situácie, niečo ako genderfluid. :-) Celkovo veľmi komplexný charakter.

Myslím, že som nemal tak miešať psychické a fyzické vlastnosti. Ja som sa na to pozeral skôr z pohľadu behaviorálnej psychológie, kde sa väčšina psychologických vlastností dá charakterizovať ako feminné alebo maskulínne. My vieme pomerne dobre určiť aké vlastnosti sú femínne a aké maskulínne na základe jednoduchej prevalencie v danom pohlaví. Verbálna schopnosť, podobne ako napr. taká empatia, ochota či súhlasnosť alebo konformita, je femínna charakteristika.

Zbytočne píšeš, že sú tu „verbálne zdatní muži, ktorí nie sú vôbec zženštilí“ - veď to predsa nikto nepopiera. Myslím, že by malo byť jasné, že po celý čas píšem len v kontexte priemerov a korelácii. Ja som písal o tom, že muži, ktorí zvyknú mať viac femínnu psychológiu zvyknú (v priemere) mať i lepšie verbálne schopnosti. A to platí, rovnako ako i to, že ženy samotné sú v tomto lepšie. Spojenie medzi feminitou a verbálnymi schopnosťami vôbec nie je neodôvodnené.

A to, že najlepší rétori a kuchári budú muži je tiež zbytočné vysvetľovať. Platí, že Gaussova krivka je u mužov odlišná. Tí najlepší z najlepších budú viac zastúpení u mužov - ale bohužiaľ platí to aj opačne, tých najhorších z najhorších bude tiež viac u mužov. A u žien sa bude viac z nich pohybovať okolo priemeru. Ale čisto z hľadiska štatistického priemeru to vychádza tak, ako som popísal vyššie: ženy sú verbálne zdatnejšie, majú bohatšiu slovnú zásobu – aktívnu i pasívnu, ľahšie sa učia cudzie jazyky, vedia rýchlejšie verbálne reagovať, atď, atp. Muži ich zase porážajú v matematických a priestorových schopnostiach.

A nie maskulinita a femininita, a s nimi spojené vlastnosti, naozaj nie sú čisto akési sociálne konštrukty, niečo čo sa ľudia len naučia. To je práve ten postmodernistický bullshit, ktorý bol vyvrátený – aj vďaka štúdiám s dvojičkami, novorodencami či deťmi v predškolskom veku. To neznamená, že popieram silný vplyv debilných ideológií, len to, že rozumiem faktu, že tu ide o viaceré premenné, že je tu aj istá vrodenosť, ale aj prirodzená variabilita.

Macron nie je žiadna extra výnimka medzi elitami (ale v niektorých charakteristikách sa dá aj on popísať ako maskulínny. Popravde, jeho predchodca Hollande bol na tom ešte horšie v tomto smere, a pôsobil ešte k tomu aj dosť retardovane, infantilne). Však samotná Dánka z toho videa hovorí to isté čo ja – že dnešní muži medzi elitami sa zdajú byť príliš femínni vo svojich prístupoch a rozhodnutiach či lepšie povedané „v ideológií“. Ja keď sa pozriem na tzv. elity, a nemyslím teraz len politické, tak tam vidím pomerne veľa typov, veľa chlapov, ktorí sa mi v rámci spektra zdajú byť posunutí viac femínnym smerom. Zbytočne mi tu píšeš nejakého Schwarzenberga (myslel si Arnieho, nie toho prispatého starca z Česka. Nuž, Arnie je v skutočnosti tiež problematický prípad, pretože ani tie veľké svaly mu nepomohli v tom, aby neskončil ako debilný, vykastrovaný slniečkár :-). To je tá variabilita, ale aj ideologický tlak, ktorý nespochybňujem).

Blaha s Rostasom bol skôr položart, ale istú pointu som mal. Zrovna včera som čítal jeden komentár na HS od kotlebovca, kde sa obul do Blahu, ako do "kaviarenskeho povaľača" a "kecálka na úrovni slniečkárov", tak dajako ho popisoval - preto som si na neho spomenul. Ja si určite nemyslím, že Blaha je zženštilý v takom slova zmysle, ako si si to možno predstavil (naozaj, myslím, že problém je v tom, že keď spomeniem slovo femínna vlastnosť u muža, tak tu bude naskakovať v hlave ľuďom niekto ako Paviel Rochnyak alebo B-Complex/ka (hoci ten je v skutočnosti veľmi maskulínny, ale to radšej nebudem bližšie rozoberať, stačilo na FB :-D), kým ja myslím na niečo iné. Blaha je určite v niektorých aspektoch veľmi mužný. Ale už čisto z toho hľadiska, že je socialista sa núka spojenie s feminitou. Socialistický politický systém sa zvykne popisovať ako ženský, keďže hodnoty, na ktoré sa orientuje sú najmä starostlivosť, ochrana znevýhodnených, potreba stability, nesúťaživosť, vôľa k reguláciám. A kapitalistický systém sa zvykne charakterizovať ako maskulínny: veľká súťaživosť, nedostatok ochrany, sústredenie sa na prežitie, slobodná voľa, osobná sloboda, väčšie riziko. Dokonca sa robili aj nejaké štúdie, kde to vyšlo tak, že femínni muži inklinujú viac k socializmu a maskulínni ku kapitalizmu: https://www.theblaze.com/news/2017/05/25/study-physically-weak-men-more-...

K Semitom: zaujímavé, že si zmenil názor, lebo raz si ich práveže popisoval ako zženštilých a ja som ti oponoval. A teraz je to naopak. Zvláštne. Ja si myslím, že ľudí mätie ich ideológia - islam. U Aškenázov sa javí, že majú reverzný sexuálny dimorfizmus (čiže odlišnú distribúciu femínnych a maskulínnych vlastností, to je úplne jasné, že rasy sa v tomto líšia. Aj východoázijskí muži sú viac zženštilí, zatiaľ čo černošky maskulínne. Židovskí muži sú o niečo viac femínni a ženy o niečo viac maskulínne v porovnaní s Európanmi, ktorí majú z rás najideálnejšiu distribúciu v tomto smere, najviac vyváženú) a Semiti sa zdajú byť obdobným prípadom (veď aj Aškenázi sú z časti Semiti). A ktovie, možno aj preto sa toľko upínajú k ideológii, ktorá má taký striktný binárny systém (judaizmus, islam, židokresťanstvo).

A pokiaľ ide o školský systém, ktorým som prešiel: nie, určite sa tam takéto problematiky, aké rozoberám, nepreberali. Veci, ktoré tu preberám som neštudoval v rámci školy – toto je čisto môj osobný záujem a výskum na domácej úrovni :-). Porozumenie židovskej evolučnej stratégie ako feminnínej stratégie a židovského charakteru ako femínneho (o čom písali aj mnohí starí autori ako Evola, ktorý rozlišuje árijský charakter ako solárny, maskulínny a židovský ako lunárny, femínny) je hypotéza, ktorá mi sedí a myslím, že má zmysel tieto veci dobre chápať.

Ale ak ma teda tento školský systém podľa teba nejako poškodil, potom si musí spytovať svedomie predovšetkým tvoja generácia, pretože tá ma prevažne vzdelávala a formovala. Tá to prevažne musela dodrbať. :-)

Náhodný okoloidúci

Naším problémom je to, že skúsenosti jednej generácie ako keby nebolo možné preniesť na nasledujúcu generáciu.
Jedna generácia síce na nejaký čas naletí zloduchom, ale po čase precitne, pochopí, o čo ide a začne sa brániť zlu. Lenže medzitým dorastie nasledujúca generácia, ktorá z mladíckej blbosti a z mladíckeho vzdoru voči rodičom pri vstupe do života odmietne prevziať skúsenosti a rady predchádzajúcej generácie, naletí zloduchom, a takto sa celý cyklus donekonečna opakuje.

Roland Edvardsen

A vždy tu je ten fenomén, kedy sa stará generácia sťažuje na mladšiu a hovorí, že ona bola tá lepšia. Ja si o mojej generácii (mileniáli) rozhodne nič extra dobré nemyslím. Ale tiež sme len produkt tej predošlej. Hovorí sa, že tá generácia po nás (generácia Z) je v mnohom lepšia. Štatisticky napr. menej fajčia, pijú a púšťajú sa do rizikového sexu. Ale ono je to aj v dôsledku toho, že sú dosť závislí od sociálnych sietí a izolovaní. A vraj by radi volili extrémne strany. Bohvie čo z nich nakoniec vznikne, som zvedavý. :-)

Norman

sametová sračka, respektíve ta sračka, čo prišla potom, okrem rozkradnutia spôsobila aj zničenie tradície (vždy je nejaká pozitívna tradícia bežného dňa).
To ešte viac podporilo ten cyklus, čo popisuješ.

Náhodný okoloidúci

Tu ide aj o niečo iné.
Kontinuita vo vývoji spoločnosti sa mohla udržať vtedy, keď sa moc odovzdávala z otca na syna, napríklad v kráľovských vládnucich rodoch. Bola síce občas narušovaná vojnami a zmenou pomerov, ale nie v takom rozsahu, ako sa to deje v "parlamentnej demográcii". Deje sa to s každou zmenou mocenských pomerov v parlamente a vo vláde, k čomu môže dochádzať raz za štyri roky, ak strany a vláda nedokážu udržať moc. Miesto nadviazania na to, čo je dobré, každá jedna vláda ide ako keby budovať všetko od začiatku, len preto, aby nemusela prevziať agendu politického konkurenta. Bez ohľadu na to, či tá agenda je pre spoločnosť dobrá a užitočná.

Norman

Veru, to ešte k tomu.

Norman

"behaviorálnej psychológie, kde sa väčšina psychologických vlastností dá charakterizovať ako feminné alebo maskulínne. "

V tomto je asi najväčší problém.
Samozrejme, že muži sú tvrdší a silnejší, ale to neznamená, že slabí muži sú feminínni. Tie vlastnosti sú neutrálne, slabý muž nie je zženštilý, ale proste slaboch. Ja proste odmietam toto genderové slovíčkarenie, je zbytočné, je to zámerný genderizmus, aby sa všetko poplietlo a nebolo to jasné. Načo sa tým vôbec zaoberať, aký je rozdiel medzi mužmi a ženami a podobne, keď problém spoločnosti je úplne inde.
A to píšem nie preto, aby sme neurážali ženy, nepoužívali ich ako negatívum, ale naozaj preto, že to s genderom nič nemá. (možno je to aj v tom videu trocha nepresne povedané, no, proste to video nie je ideálne)

Mohol som v nejakom kontexte popisovať semitov ako slabších, možno som to voľne vtedy nazval zženštilí, ale pojem zženštilý mi príde dnes veľmi nepresný. Názor som nezmenil. Oni sú chlapi ako aj severania, ale južania sú -aj pre klímu - fyzicky slabší. Nemá to s genderom nič spoločné.
A to sa týka aj východoázijcov. Sú menší, štíhli - ale bol by omyl preto ich označovať za zženštilých.
Aziatky majú menšie prsia - sú preto zmužštelé? Aký to má zmysel takto opisovať - proste majú slabšie tie druhotné genderové znaky, ale sú rovnako ženy, ako akákoľvek negryna.

A celkovo nepovažujem v tomto tvoj prístup vhodný, lebo považuješ intelektuálnosť (napr. ten Blaha, alebo aj Rostas) za prejav zženštilsti. To považujem za nešťastné, aj tvrdý chlap môže byť intelektuál. Tvoje delenie je klasické dnešné postmodernstické, zámerné prekrútené (nie tebou, ty si to len viacmenej akceptoval) - a odpudzuje niektorých dorastnecov od racionalizmu, aj od prefíkanosti, ak chceš.
Podobne "socialista" - kto povedal, že to je feminínne??? V tej ideológii je určitý súcit, alebo čo, ale prečo to genderovo škatulkovať? To je čistá paveda, ako celý Evola s jeho slnečným versus mesačným charakterom. Takýmto spôsobom by si mohol štvorec nazvať maskulínny, a kolečko feminínne - lebo je bez hrán a pôsobí menej agresívne. Ale aký by to malo zmysel, je to čistá PAVEDA, iracionalita. Čo by to prinieslo geometrii?

Ja nehovorím, že ťa systém poškodil, ale zaťažil - zbytočnosťami, ktorých sa pomerne ľahko zbavíš, keď si ich uvedomíš, keď ťa na to ľudia upozornia.

Roland Edvardsen

Ide o zistenie pravdy o človeku a rozdieloch medzi ľuďmi, ktoré majú svoje podstatné dôsledky. Tým sa zaoberám. Ja súhlasím, že tá tzv. genderová ideológia do toho vniesla strašný zmätok - a mne ide práve o to, aby sa to napravilo. A tiež odmietam patologizovať maskulinitu, ale aj femininitu, ako to robia niektoré radikálne skupiny. Ale súhlasím, že tu ide predovšetkým o stratu základných hodnôt, ktorá sa týka oboch pohlaví. Aj maskulínny muž môže byť "slabý" (viď ten slniečkár Schwarzenegger) a femínny "silný" (viď prípady ako Yannopoulos), pokiaľ si zachová integritu.

K tým rasám: tie rozdiely v distribúcii fyzických aj duševných vlastností tam sú. Ázijskí muži produkujú menej testosterónu, a ten ovplyvňuje mnohé veci, aj mozog. Budú potom napr. menej agresívni. A Aziatky majú malé prsia, pretože majú menšie všetko :-). Aziati sú celkovo menší a menšia fyzická konštrukcia je zase niečo, čo je skôr typické pre ženy (u človeka určite, u niektorých živočíchov, najmä teda hmyzu, býva zase samička tá väčšia). Aziatky sú z rás zase najviac femínne, vo svojej psychológii, veľmi submisívne a konformné, negrice zase najagresívnejšie (aj fyzicky sú silnejšie u žien, amazonky) a belošky sú pomyselný stred.

Ja netvrdím, že intelektuáli sú a priori zženštilí, to je nepresné. Ale je tu taký ten stereotyp, ktorý asociuje intelektualizmus (a tiež vzdelanie v sociálnych vedách) s fyzickou slabosťou, a je to dosť spájané aj so židovskými mužmi. Ja som si dal pozor na to, aby som slovo "zženštilci" dal pri Blahovi a Rostasovi do úvodzoviek, aby to nebolo brané až tak doslovne. Bolo to moje poukázanie na tento stereotyp, ktorý bude asi naozaj škodlivý, ako vravíš.

Socializmus sa zdá mať väčšiu podporu u žien, ako u mužov, aspoň teda tak svedčia o tom dáta z USA a dá sa pochopiť, prečo by svojimi charakteristikami mohol imponovať viac ženám. Ale mám za to, že aplikovať zistenia z USA na slovenskú spoločnosť je od veci. Tu je úplne iná situácia a spoločensko - politické preferencie. Toho som sa mal vyvarovať.

Tie genderové rozdiely sa zaiste nedajú aplikovať na všetko, nikto ich nepotrebuje aplikovať na geometriu. Ale u mňa je predsa od začiatku reč o ľuďoch, o spoločnosti a jej ľudských systémoch. A tam sa to aplikovať podľa mňa dá, nie je to až taká iracionalita, ako sa niekomu môže na prvý pohľad zdať.

Norman

no súhlasím, že sa na človeka treba pozrieť antropologicky. Ale aby sme si pripomenuli, a všetkým, genderová ideológia je jeden druh štvania spoločnosti, podobne ako triedna ideológia, LGBTI, Freud či iné z ich repertoáru. Oni sa to pokúšajú pchať všade, typický znak ideológie, pseudovedy. Všetko navliecť na ten istý patern, všetko vysvetľovať tým istým. Marxisti to robia cez "robotnícku a iné triedy".

Ako chápem ťa, veď to, čo hovoríš, nie sú nejaké tvoje osobné teórie, ale dosť často klasické teórie, ako sám píšeš. Ale tak, ako napríklad u Freuda, hochštaplera, bol zámerne zdôrazňovaný sexuálny problém, tak je často v iných teóriách zdôraznený tento genderový pohľad - často z dôvodov iracionálne romantických, alebo z dôvodov naozaj toho, že autori naozaj boli aj pri písaní ovládaní svojimi sexuálnymi pudmi a problémami (hlavne Taliani či Francúzi zdá sa, na iné nemyslia, len na "vzťahy", čiže na sex ).
Človek má hierarchiu problémov, ja "feministky" nevidím ako silný, podstatný zdroj problémov, skôr ako zámienku. A boj proti ich prístupu nevidím v rozoberaní genderizmu, vo vylepšovaní ich systému. Zas to porovnám s tým, ak by človek zápolil s marxistami tým, že by prijal ich pojmový aparát a potom sa snažil nájsť nejaké drobné veci VRAMCI neho. Hovorenie o genderi a jeho význame je práve naskočenie na "feministický" naratív. Vyjasnenie vecí naopak vidím v tom, že sa ich naratív odmietne a vysvetlí sa iná, správnejšia terminológia.

Rasy majú mierne odlišnú genderovú odlišnosť, možno aziati produkujú menej testosterónu (jeden hormón ale nie je celé pohlavie ) - ale čo z toho vyplýva reálne? Lepšie povedané - aké to robí reálne problémy, ako sa to týka súčasných problémov západnej civilizácie?
Podľa mňa to nerobí prakticky žiadne problémy
Neporovnateľne väčšie sú rozdiely medzi rasami, ktoré ale nemá zmysel označovať genderovými atribútmi, lebo to len pletie. A okrem toho to biologický realizmus (zas) zaťahuje do akejsi zjednodušenej mytológie.

Prirodzene, v konkrétnej sociológii a antropológii sú niekedy rozdiely medzi genderom. Rodenie a výchova dieťaťa ovplyvňuje život žien, muži sú zas biologicky predurčení na externé aktivity, hľadanie a boje. Preto možno majú ženy aj väčšiu tendenciu k socialistickým teóriam. Ale asi nie až tak oveľa,ale hlavne nevidím dôvod označovať socializmus za "ženský". Podľa reality, nebude to až tak veľmi ženská vec. Ekonomická rovnosť a istoty nie sú myšlienky nejako "ženské", sú to proste neutrálne nejaké abstraktné myšlienky o spoločnosti.
Dokonca čo booli predstavy, že ženy sú mierumilovné a keby oni vládly, že by bol viac mier - ani to zrejme neobstojí.

Pozri, na všeto sa dá navlicť BINARNOST. Lebo binárnosť je základ sveta. Ti binárnosť čínania, ako všetci vieme, nazývajú jin a jang. Niekto to volá mesiac a slnko. Svetlo a temnota. Nazvať sa to dá akokoľvek, aj mužský a ženský princíp. Kým ale jing a jang je aspoň dosť abstraktný dvojpojem, mužský a ženský je nižší, biologický pojem. A nehrá podstatnú úlohu ani na vysvetlenie problémov spoločnosti.