Merkelka padla

Ako sme hovorili, je pravdepodobný pád Merkelky, ak voľby v Bavorsku a Hesensku dopadnú zle.

A ajhľa, ten proces sa naozaj začal.

Merkelka oznámila, že v decembri už viac nebude kandidovať na post predsedu svojej strany, CDU.

Chce si síce zachovať post kancelára, teda predsedu nemeckej vlády, ale či sa jej to podarí, je druhá otázka. V každom prípade už toto znamená koniec doby Merkelky, čokoľvek ďalšie bude už len epilóg.

December je onedlho, dovtedy bude vládnuť v CDU boj o to, či vyhrá nejaký Merkelkin kôň, alebo niekto novší. Ale je jednoznačné, že Merkel-politik končí v každom prípade. Je to ako po odvolaní Husáka u nás z čela komunistov - aj ten zostal na poste ako prezident, ale bolo jasné, že doba komunistov končí. Odvolanie žaby z prameňa bude znamenať podobný mocenský zlom a ja si tu trúfam povedať, že najväčší v Nemecku od roku 1945. Ani zjednotenie Nemecka neznamenalo toľko, čo sa bude diať teraz. Čo sa už deje teraz, v túto každú minútu. Ako sa hovorí, už se perou a už zas raz nič nebude také, ako doteraz.

Ja predpokladám pozitívnu verziu - nemecká vláda padne tiež a budú nové voľby a pranie špinavého prádla. Keď sa začnú hýbať škatule, ako v tej hre, tak sa vo vidine možnosti urvať korisť viacerým včerajším sluhom a mopslíkom otvoria huby a začnú hovoriť a meniť naratív.

Tento proces zmeny vlády je v podstate bežný, ale tá sopka, ktorá je dnes pod Európou, tá niečím hrozí. Zároveň by som chcel pripomenúť tým, čo tvrdia, že Európa je mŕtva, aby sa dobre pozerali.

Nehovorím, že to dopadne dobre, ba ani si nemôžem byť stopercentne istý, či sa tá smradlavá zápcha, čo existuje v Nemecku, naozaj dá do pohybu. Ale všetko hovorí pre to, že teraz je dobrý čas.

Nie je treba nakupovať konzervy. Ale bolo by dobré si premyslieť, ako ktokoľvek z nás môže pomôcť.

 

Autor: 
téma: 
forma: 
Ľubov

Veci sa dejú.Len včera to bolo,čo nedala ruky do tej svojej mudry
https://www.hlavnespravy.sk/sok-pre-nemecku-opoziciu-media-mereklova-za-...

už asi vedela... na fotke na mňa pôsobí ako ktosi,komu odľahlo.

senil

Merkelová pokazila všetko čo mohla - zelená enrgie, migrácia, brexit, cenzúra internetu. Je dobré, že je preč. Ale nie je už príliš neskoro pre Nemecko?
http://www.epshark.cz/clanek/1165/merkelova-vladla-jako-zeleni-a-pokazil...

Norman

odstúpenie Merkelky zo strany, v decembri, nie je zavŕšenie nejakého oslobodenia, naopak, je to len začiatok.
Ona chce byť do roku 21 ešte na čele štátu - to sa mi zdá už nepravdepodobné, až nemožné. Sú tam mnohé pnutia a bude sa to rúcať, tak alebo onak.

Zelení: to nie je agenda zelených, ekológie - to všetko na tej stránke vymenované sú proste body neomarxizmu, ktorým novú naivnú stranu Zelených infikovali. Nemecko bolo v posledných rokoch dosť na ekologickej vlne, alternatívna energia - ale to preto, lebo tieto problémy reálne hrozia a tak si potichu a bez cirkusu pre seba pripravovali dobrý štart v týchto technológiách. Ale to so stranou Zelení či merkelkou samou nemá moc spoločné, to je proste ich biznis.

Čo sa týka toho, či je neskoro - večná otázka, ale ako môže byť neskoro? To akože sa Nemci sami zapichnú a sami zahrabú, alebo ako? Ale ak to niekto myslí, že tak neskoro, že to tam onedlho bude ako v severnej Afrike, tak v tom prípade je samozrejme aj pre nás neskoro.
Konkrétne - samozrejme, ž enie je neskoro na normálnu politiku. A čo môžu Nemci stratiť ? Majú počúvať amerických anglosionistov až do svojej smrti? No tak až takú moc židia nemajú. Ani Američania ako takí nie. Budú hádzať na berlín atómky alebo čo vlastne môžu? Ako vždy v podobných situáciách, despota nemôže nič moc - ak by sa otrok naozaj bránil.
No, otrok. Ja nechcem ukazovať na rozdiely v mentalite a inteligencii či vôli medzi tzv. nemcami a východoeurópanmi, to je háklivá vec a rozdiely nie sú veľké - ale jedno je predsa len rozdiel - oni sú chytení na ten svoj prepych, ale ak im ho zoberieš, budú vresťať a biť sa oveľa viac, ako ubití a zotročení východoeurópania, ktorým vždy niekto vládol tvrdo, hlavne reálny socializmus a tento posratý kapitalizmus, takže sú pasívni a v podstate takého no ... pasívneho rozumu. Západniari začnú vresťať, lebo tí majú čo stratiť.
Alebo teda možno nezačnú ani tí ... - tak potom sú naozaj stratení.

Murkoslav

Západ je stratený. Bez ohľadu na to či bude Merkelka, resp. jej strana, pokračovať alebo nebude. Sú stratení, pretože ich počtom prevýšia potomkovia migrantov. Matematika je neúprosná a o pár desiatok rokov bude vymaľované, lenže nie na bielo... Záchrana môže prísť len ak sa pôvodní obyvatelia spamätajú a budú plodiť aspoň toľko detí ako migranti.

Norman

to sme tu už mali.
takže za pár rokov bude na Západe 200 milionov hnedoidov a tak musia biele ženy plodiť, aby bielych bolo 400 milionov. To celému Západu pomôže, vyše polmiliardy ľudí len v Západnej Európe, vo Východnej (bez Ruska a spol), najebeme ďalších aspoň 300 milionov a Rusko a spol ďalšiu pol miliardu.
Hurá.

Náhodný okoloidúci

Aké riešenie by sa teda malo prijať, aby sa Európa opäť stala Európou? Myslíš, že by pomohlo prestať parazitom sypať so kŕmidla? Koľko percent hnedoidov by sa v takom prípade vrátilo domov a koľko ďalších by sa vrhlo na kriminálny spôsob obživy, keď už teraz je to jeden z ich hlavných spôsobov obživy? Len aby nemuseli opustiť Európu?
Najväčším problémom sú aj tak zradcovia, ktorí vlastným berú a cudzím rozdávajú.