Miloševič súdom v Haagu oslobodený

Haagsky tribunál už v marci oslobodil bývalého premiéra Srbska Slobodana Miloševiča v plnom rozsahu. Miloševič zomrel vo väzbe v Haagu počas procesu 11. marca 2006 (bolo mu predtým odmietnuté prepustenie zo zdravotných dôvodov).

Správa o oslobodení Miloševiča sa mihla médiami len krátko, teraz ju oživilo vyjadrenie sudcu Harabina ( plný text aj video: Hlavné Správy).  

Proces s Miloševičom bola škandalózna ukážka toho, ako pracuje medzinárodné právo mocnejšieho. Jeho smrť vo väzení je sama priam obžaloba haagskeho tribunálu. Samotné bombardovanie a následné ovládnutie Srbska proamerickými silami je typická ukážka porušenia medzinárodného práva, bolo to zločinné rozpútanie vojny zo strany USA, resp. NATO. Toto a udalosti okolo toho by bolo trebalo denne pripomínať.

Americký zásah v Srbsku bol precedens, ktorý jej dodal odvahu na ďalšie  zločinné dobrodružstvá po svete. Ak by sa vtedy Európa, politici či ľudia tomu postavili rozhodnejšie, mohli zrejme zabrániť ďalším ešte väčším akciám USA. Tieto udalosti dodali odvahu aj rôznym imigračným experimentátorom a manipulátorom - ak by sa vtedy rázne zakročilo proti tlaku Albáncov na etnické ovládnutie Kosova, nemali by etnoinžinieri ani dnes odvahu na megazločin posielania miliónov desperátnych černochov a araboidov do Európy.

Miloševič teda povedzme dostal akési formálne zadosťučinenie a dostane ho ešte oveľa väčšie od histórie. Prirodzene, nik nie je bez viny, ale hlavná vina určite nie je na ňom a jeho spolupracovníkoch, ale na medzinárodnej anglosionistickej politickej mafii, ktorá plánovane, cielene a vedomá si dôsledkov spôsobila v Juhoslávii rozvrat a vraždenie. Tu musia padnúť aspoň mená našich vinníkov a kolaborantov, strojcov etnickej nenávisti a provokatérov vojny, ako Pavol Demeš a Miroslav Lajčák.

Treba dodať, že masakre sa v bývalej Juhoslávii diali a jeden z hlavných zdrojov tamojšej zbesilosti je dlhoročná tradícia ospevovania podobných masakrov spáchaných banditmi počas 2. sv. vojny. Také zločiny, ak nie sú verejne odsúdené, ale naopak glorifikované, sa neskôr vrátia ako bumerang. Nová hlúpa generácia je totiž odchovaná vo viere, že vraždiť sa navzájom je normálne - ak tí druhí sú napr. "fašisti". A tak vraždia, ženy, deti, civilov. Treba na to pamätať, pretože na Slovensku je tiež nazbierané riadne množstvo podobnej patológie v mýtoch okolo SNP. Toto "povstanie" doteraz nebolo ohodnotené tak, ako si zaslúži - ako zločinný teroristocký masaker stalinistickej vlády, asi stokrát horší, ako invázia z roku 1968. Falošné umelé mýty okolo "povstania" nie sú nepodstatné slová - opakujem, ako dokazuje aj prípad Juhoslávie, sú to reálne paterny zločinného správania sa, ktoré sa aj na Slovensku bohužiaľ raz krvavo prejavia. Rôznych antifa hurápartizánov, boľševikov a im podobných "demokratických" radikálnych fanatikov je tu bohužiaľ odchovaných stále priveľa.  

 

 
balu

ale bolo aj na case. Mimochodom aj srbi po 2. sv. vojne vyvrazdili - a to zversky brutalne - zopar desiatok tisic madarov a tym zmenili etnicke zlozenie tzv. Vojvodiny, celkom dobre je to aj zdokumentovane aj tak je okolo toho ticho. Velitel oddielov bol Mojshe dakto, len tak na margo... Rumuni to iste uz x krat v historii aj ked naraz vzdy menej zabili, sumarne to bude min. podobne cislo ak nie aj viac.

No rypat do svatej SNP som este nikoho nevidel, takze z mojej strany udelujem velky cerveny bod za odvahu. Nie som expert na temu ale podla toho co viem, bolo by co odhalit...

Norman

ale do SNP sa už našťastie kope, napr Prop

tu u nás je pekná sumarizácia zločinov

 

Ale to, že to bol stalinistický podnik, stokrát horší ako 1968, toho sa treba držať.

To neznamená, že to bol absolútny zločin - kto chce, môže tlieskať aj stalinistom, ak na to ma žalúdok. Ja ale stalinistický režim považujem za zločinný odporný neúspešný experiment. 

A takisto myslím absolútne vážne, že sa nám ta karma z tolerovania partizánskych zločinov vráti. Tie zločinné mémy tu sú a prejavia sa, ak nastane situácia.

sandro

Za SNP klobuk dole, aj ked nic nie je ciernobiele a vela nasich ludi, ktori sa zucastnili SNP mozno oznacit ako hrdinov. Samozrejme, tej ciernej tam je viac.

Buheh

Ľudia majú sväté právo brániť sa proti okupantom.

Kedykoľvek, kdekoľvek, akokoľvek.

Slovenskí mládenci mali sväté právo zabíjať nemeckých okupantov.
Slovenskí mládenci mali sväté právo v 68-om zabíjať bratských okupantov.
Mládenci (samozrejme že nie u nás, to by som si nikdy nedovolil tvrdiť, lebo to by naplnilo skutkovú podstatu, ale povedzme, že v nejakej vzdialenej krajine) majú sväté právo zabíjať západných okupantov (áno, aj tých treťosektorových a banksterských, lebo v princípe v tom nie je rozdiel).
Sýrski mládenci majú sväté právo zabíjať daešáckych a všetkých iných okupantov.
Afghánski mládenci majú sväté právo zabíjať NATO okupantov.
Atď.

Zabíjať v mene ideológie či expanzie NIE JE to isté, ako zabíjať v sebaobrane pred okupantmi, pred votrelcami. Ľudia by mali chápať, že základným ľudským právom je brániť sa, brániť svoju rodinu, rod, zem.

Buheh

keď na jednom území žijú dlhodobo rôzne etniká. Každé z nich je tam doma. Situácia Slováci/Maďari, Srbi/Chorváti a pod.

Vtedy nejde o okupáciu. A vzájomné zabíjanie nie je dobrá cesta. Ale tieto prípady treba rozlišovať, i keď priznávam, že možno to niekedy nie je jednoduché.

balu

neverim, ze etnika v zmiesanych oblastiach sa zacnu same od seba zabijat BEZ VONKAJSIEHO ZASAHUA. Chapem pod tym hlavne hecovanie a ideologizaciu 'de facto' dobyvacieho tlaku. Zaujimave, ze etnika, ktore boli na svojom mieste starocia - slovaci, chorvati, rusnaci, rakusaci (okrem habsburskych tlakov, ale to je 8na, nie etnicka kategoria), trebars na madarov nikdy nerobili pogromy, robili ich srbi a rumuni, dokonca ako som pisal aj ten najbrutalnejsi srbsky velitel nebol as "srb" sensu stricto...

Ja tomu pevne verim, ze nase obyvatelstvo dokaze vystupovat jednotne aj bez zbytocnych hadok o nepodstatne veci a viac vektorov ide tym smerom. Napr. slovensku policajti pomahaju madarskym na hranici a nikto nerype do trianonu, dakujeme, takto t9 ma byt. A snad to je len zaciatok.

Buheh

súhlas, presne o tom istom som presvedčený aj ja

Norman

a v žiadnom prípade ťa nechcem poučovať, ba ani pochybovať o tvojej morálnej konzistencii, tak nepridávam nejakú reakciu na tvoje slová, Buheh, len pripomeneiem vetu z článku:

"Nová hlúpa generácia je totiž odchovaná vo viere, že vraždiť sa navzájom je normálne - ak tí druhí sú napr. "fašisti"."

Buheh

či okupanti sú fašisti, islamisti, jehovisti alebo ufoni. Preč s nimi. A lichotí mi, ak mňa, starého chrena, niekto zaraďuje medzi príslušníkov mladej generácie, i keď sprostej.

Norman

stále nejakí okupanti? nech je to hockto, hlavne že je to okupant a basta. to ospravedlňuje všetko. aké pohodlné.
ty si sa nám od minule nejako zradikalizoval.
takže ideš teraz zabíjať ľudí z neziskoviek?

Buheh

Prosím, pozornejšie čítaj.

Norman

Zvlášť posledný odstavček článku. Prinajmenšom jeden ho tu pochopil, tak sa to azda dá.

balu

ich jediná sila je v našej rozdrobenosti. A základným znakom ich života je STRACH o svoju zaprdenú, nič neznamenajúcu entitu. Smrťou to pre nich skončí, IHVH či kto nič viac im neponúka. Takže sú nechaní v srabe, netušia čo bude potom, ale to čo je, si musia užiť a nenávidia všetkých ktorí veria v "bránu" a odpustenie alebo hocičo vyššie - vlastne to ani nechápu. Oni vedia, že ich domáci buôžik nemá právomoc im individuálne odpustiť a teda sa bažia v hriechu, x generácií a už sa to zrejme aj dedía aby im bol domácnejšie a necítili by sa tak kokotnô - a ako typický psychopat samozrejme sú presvedčení o vlastnej výnimočnosti - chcú aj celô svoje okolie prerobiť na svoj degenerovaný chorý obraz. Oni vlastnú silu nemajú, takže musia nás čo najviac rozdrobiť a odpútať pozornosť. Už sa im toľko nedarí, tak sa postupne posúvajú k násiliu. Náš nepriateľom sú mémy a umelo vypestovaný strach. Vybudovať ich bol isto robota, ale zbúrať ich nemusí byť, lebo my koreň aj cieľ máme, na rozdiel od týchto večných flüchtlingov, nie sme svetoobčania, žiaden "global-" či "sveto-" bársčo, iba prostí domáci. Rozumej: domáci, dom, dominus.

Ale na tom to nič nezmení, že nepoznajú silu výbuchu... čo tlmia, ale vedia až velmo dobra že to nebude navždy. Zostáva im už iba násilie, ide the final countdown, ale v podstate by mali aj sami vediež že nemôžu vyhraať. OK, nie je to moja starosť.

Norman

Súhlasím, hlavne s touto vetou o mémoch. Preto sa snažím upozorňovať dosť netolerantne na mémy, ktoré považujem za nepriateľskú ideológiu, ktorá sa šíri zabalená do akože akceptovateľného šatu.

Ľubov

Norman.Vážim si Ťa,toto nie je len slovo bez obsahu,ani fráza.Ale teraz sa fakt bojím,že si to prehnal.

Čo teda je tá priateľská ideológia bez zákerných mémov? Teraz som stratila kus svojej prostorekosti a spontánnosti.Keď Vám hovorím,kašlite už na židov,venujme sa SEBE ,nevšímate si to.

Norman

čo presne som prehnal, v článku či tu v komentári? V poslednom som len vyjadril súhlas s Baloom. Myslíš SNP? Vážne ma zaujíma, čo ľudí najviac trápi.

Čo sa týka našej židokresťanskej kultúry - nemožno kašlať na niečo, v čom sme ponorení po krk, ba až nad hlavu a len ťažko sa nám dýcha. Okrem toho pred nebezpečenstvom sa nemajú zatvárať oči. (nejako tu tému priamo sem zas zaplietol Baloo, ale asi videl dôvod, bola pod inými článkami, tak je to jedno).

Ľubov

v komentári. Články,ktoré s Emou píšete tak ,akoby ste mali dar od Boha .Nesúhlasím však s Tvojím názorom,že niektoré mémy sa tvária priateľsky a v skutočnosti nie sú. Tak ma naštvalo,že nás trochu podceňuješ.
O voľačo sme už hádam múdrejší ako v 89,sme minimálne obozretnejší.Už nás hocičím neopijú,preto sa neboj,že áno.
V podstate Ťa chcem len upozorniť ,aby sme ostali v rovnováhe.Trocha toho ľudského tepla nikomu neublíži,aj cynizmus poteší vo vhodnej dávke.A ja jednoducho potrebujem občas takého malého frťana "Slovensko je krásne a super". Je to nepriateľský mém?

Norman

No, vieš, útulno tu nebude.

V mémoch boli myslené dogmy okolo SNP. Opakujem, o "zabíjaní okupantov". Tu nebudú ľahké debaty.
Ak by som ľudí podceňoval, tak sa s nimi nebavím.

lecce

vsak milo ten sud neuznaval, tak takyto rozsudok a aj iny rozsudok by odmietol

inac je to hadam horsie ako keby ho oznacili za vinneho

milo sa uz len diva

https://www.youtube.com/watch?v=nuBOlDoW_Q0

nové