Obetujú nás Smer - SD a SNS svojej ideológii?

Je celkom zábavné sledovať predstaviteľov vládnych strán Smer - SD a SNS, ktorí by si po vyslovení Kotlebovho mena najradšej vypláchli ústa svätenou vodou. A keď pri nejakej príležitosti hlasujú za návrh nejakého zákona tak Smer - SD a SNS ako aj ĽSNS, tak zástupcovia Smeru a SNS by najradšej odleteli na Blízky Východ, aby sa vykúpali v Jordáne alebo v Mŕtvom mori, aby zo seba zmyli tieň podozrenia zo spojenectva s ĽSNS.

Ale stačí irónie, dobre vieme, čo nám reálne hrozí, ak sa vlády ujmú "progresívni" liberáli so "žaluďmi".

Liberálna opozícia sama seba bezdôvodne a nepodložene označujúca za "demokratickú opozíciu" sa netají snahou o dovoz cudzokrajných votrelcov podľa požiadaviek Európskej komisie. Netaja sa ani úmyslom odovzdať čo najviac kompetencií Bruselu a urobiť zo Slovenska doslova a dopísmena nesvojprávnu závislú kolóniu.

Skládková princezná Čaputová bola do funkcie prezidentky SR vmanipulovaná s cieľom pretlačiť liberálneho trójskeho koňa v podobe Istanbulského dohovoru a taktiež umožniť poskytnutie našich letísk pre letectvo US Army, čo by pre Slovensko znamenalo stratu kontroly nad naším vzdušným priestorom a urobilo by to z nás ciele pre ruské jadrové rakety.

Balónik Sulík má v úmysle sprivatizovať zdravotníctvo. Progresívni feťáci by veľmi radi zlegalizovali marihuanu a možno aj 5 gramov bieleho dizajnu. Hrozí nám, že miesto otca a matky naše deti budú mať rodiča 1 a rodiča 2.

V prípade zostavovania vlády "progresívcami" a "žaluďmi" hrozí zrušenie vlakov zadarmo pre študentov a dôchodcov, čo by sociálne slabším študentom do značnej miery sťažilo až znemožnilo štúdium, hrozí zrušenie obedov zadarmo pre školákov.

Ale Smer - SD ani SNS zrejme toto všetko nepokladajú za hrozbu a vytrvalo odmietajú spolupracovať s ĽSNS. Čisto len kvôli ideológii, kvôli odlišnému pohľadu na niektoré udalosti z minulosti. Nikoho z nich nenapadne sadnúť si ĽSNS a spýtať sa ich napríklad na ich výhrady voči SNP. Zrejme sa boja, že by niekto v Bruseli, za oceánom alebo na Blízkom Východe zdvihol obočie a zamračil sa na nich. Sú ochotní obetovať všetko, čo za roky a desaťročia pri moci oni sami na Slovensku podporili a vybudovali, sú ochotní obetovať sociálny štát, sú ochotní obetovať suverenitu, ba aj samotnú existenciu samostatného Slovenska, len aby sa vyhli podozreniu zo spolupráce so stranou, ktorá ako jediná na Slovensku má súdom potvrdené, že nie je fašistická.

Ako sa Smer – SD a SNS zachovajú, ak jedinou možnosťou ako zachrániť sociálny štát, zabrániť úplnej privatizácii zdravotníctva a strategických podnikov a zabrániť odovzdaniu našich letísk americkej armáde bude spojenectvo s ĽSNS?

0
vrbovčan

mal Fico dosť závažné vyjadrenie. Bolo to na tlačovej besede v Banskej Bystrici. Boli tam len redaktori z regionálnych novín, teda atmosféra bola kľudná a Fico pôsobil vyrovnaným dojmom. Novinári ho nechali v kľude dlho rozprávať, takže mal čas na rozsiahle myšlienky. Nuž teda to z neho vyliezlo, lebo mne to tiež vŕta v hlave. On predpokladá, že bude volebný pat a následovať budú predčasné voľby. To znamená, že Smer už tieto voľby vypustil a pripravuje sa na ďalšie. Je možné, že počíta s tým, že liberáli a Kiska budú finančne na suchu a tým pádom má Smer väčšie šance. Tak som to prečítal ja.
Ja si ale stále myslím, že prieskumy nám klamú a preferencie sú podstatne iné, ako nám prezentujú.
ĽSNS si myslím ani nemá záujem vládnuť. Nemajú také personálne zázemie. Je to protestná strana. Možno o 4 roky.

Náhodný okoloidúci

Vzhľadom na to, o čo Amíkom ide, tak pochybujem, že by nechali 5 gramov bieleho a žaluďov finančne na suchu, bez ohľadu na naše zákony o financovaní kampane.

Tom

ozrejmujú viac, ako je viditeľné spektrum → http://www.nwoo.org/2020/02/03/slovensko-byt-ci-nebyt-cast-vi-kam-sa-pre...

vrbovčan

To nepotrebuje komentár. Snáď len, že na jednej dedinskej FB skupine sa objavil politicky orientovaný nenávistný článok a ľudia dotyčného autora sami vypoklonkovali. Padli tam slová ako "sú tu medzi nami takí voliči aj opační a čítajú to a nepatrí sa urážať ani jednych".

"Vyhlásenie primátora mesta Krupina
Vážení Krupinčania,

prebieha predvolebná kampaň a s ňou aj rôzne akcie a aktivity kandidujúcich strán a hnutí. V stredu chce v našom meste organizovať predvolebné stretnutie strana Kotlebovci – ĽS NS a v tomto istom termíne chceli mať predvolebné stretnutie aj sympatizanti Progresívneho Slovenska. Keďže však zvolávatelia PS-SPOLU a 3 občianski aktivisti nestihli podať oznámenie o konaní akcie v zákonnom termíne, teda najneskôr päť dní pred konaním akcie, a nedodržanie zákonnej lehoty nijakým spôsobom neodôvodnili, mesto oznámenie neprijalo. Zvolávateľov sme informovali, že neprijatie oznámenia nie je nijakou prekážkou pre to, aby svoje stretnutie zvolali v inom termíne a včas ho oznámili.

Rád by som pri tejto príležitosti apeloval na všetkých spoluobčanov, aby k voľbám pristupovali zodpovedne, ale aby si zároveň uvedomovali, že bez ohľadu na politické presvedčenie, sme tu všetci susedia. Krupinčanmi sú voliči vládnej koalície, aj voliči opozície, sympatizanti Progresívneho Slovenska, aj strany Kotleba - ĽS NS. O mesiac si relevantné politické sily v parlamentných voľbách rozdelia mandáty v Národnej rade, ale my všetci ostaneme žiť spolu v našom meste.

Nerozhádajme sa kvôli politike sused so susedom tak, že si najbližší rok nebudeme vedieť prísť na meno. Nech o našich hlasoch rozhodnú argumenty politických strán a nie bitky na ulici, ako sa to, žiaľ, už v jednom slovenskom meste stalo. Každý z nás sa 29. februára rozhodne podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Ovplyvníme tým smerovanie tohto štátu na ďalšie štyri roky.

Dnes sú emócie prirodzene vypäté, lebo sa termín volieb nezadržateľne blíži. Ale po ňom opadnú a my budeme žiť spolu v našom krásnom meste bez ohľadu na to, kto koho volil. Tak na to myslime už dnes.

Ing. Radoslav Vazan
primátor mesta Krupina"

https://www.krupina.sk/vyhlasenie-primatora-mesta-krupina

Norman

presne tak, čo sa týka toho nerozhádania sa.
Oponenti sa len mýlia a onedlho zistia pravdu.

mirage

trochu nelogicka, ohladom na druhu cast, druha cast normal, celkovo rozpacity dojem

ak by stihli podat oznamenie 5 dni pred, tak starosta by im to povolil alebo nie? Takto ostava nedopovedane, ze by im to povolil.

A preco to nestihli - lebo o kotlebovskom mitingu sa dozvedeli iba 4 dni pred, kedze kotlebovci vylepili plagaty o konani svojho mitingu iba 4 dni pred?

vrbovčan

čo o povolenie ohlasoval, nevedel, že to musí byť 5 dní dopredu. Primátor to využil na odôvodnenie. Keby bolo včas podané, aj tak by im to nepovolil. Veď zdravý rozum káže. A neviem, či Kufovi nezakážu to zhromaždenie pred prezidentským palácom. Vzhľadom k tomu, čo sa deje. Kto vie, čo sa deje teraz na magistráte v súvislosti s ohlasovaním protikufovho zhromaždenia Trubanom a spol.

Norman

Chcem upozorniť, že súčasný zákon ani tak nehovorí, že mesto "povoluje" zhromaždenie - ono ho až na výnimky musí akceptovať.
Samozrejme, ak je voľné miesto. Dávať druhý míting niekde hneď vedľa je proste provokácia a nezmysel. Odporuje to tomu, čo má mesto zabezpečiť - poriadok a bezpečnosť.

Aj prakticky nie je možné Kufovo zhromaždenie pred palácom teraz zrušiť - ľudia by tam už prišli tak či tak. A aj zhromažďovať sa možno, aj bez povolenia, ak sa neohrozuje doprava a tak ... žiaden policajt vám nemôže brániť v zhromažďovaní sa alebo hlasnom rečnení , aj s ampliónom, ak je to v nejakej slušnej forme )
(to je môj názor )

Kde chce mať Truban v utorok v Blave protizhromaždenie? Nikde tam nie je miesto, jedine ak dole na SNP. V utorok nebudú dramatické okolnosti a ak, tak z toho Trubanovci spravia katolíkom druhú sviečkovú manipuláciu - čo vlastne Kufa chce.
(musím si obliecť nejakú starú vetrovku, nech mi neroztrhnú nejakú novú, lebo budem potrebovať dôkaz, že na mňa zaútočili ... hah, len žartujem, nič také tam nebude, prídite sa pozrieť :)

vrbovčan

Neviem ako s parkovaním. Ale modliť sa nebudem. Štyri hodiny. Asi prídem neskôr. Dobrý nápad so starou bundou.

Ľubov

To je niekedy až sranda,ako podobne rozmýšľame. .-), keď všetci prídeme v starých bundách,budeme vyzerať ako sociálne najslabšia časť obyvateľstva.
A Kuffa by mohol byť v reholnom.V každom prípade toto modlenie,alebo "modlenie"podporujem. Aj s ružencom.

Norman

oni majú len malomeštiacke vízie. V žiadnom prípade svoj rámec neopustia - nie do volieb.

nové