Plošné testovanie je úplný prepadák. Jedno falošné percento je aboslútne k ničomu.

Kým si to uvedomia epidemiologici, uvedomme si jedno: falošná pozitivita daných testov a akýchkoľvek podobných testov je 1, slovom jedno percento. A výsledok tzv plošného testovania je tiež približne to isté jedno mizerné percento. To znamená, že je mimo presnosť, jeho výsledky sú úplne zbytočné.

Naozaj je to viac ako jednoznačné. Tu naozaj netreba žiadnu matematiku, aj keď sme sa "špecificite" testov pred časom dosť intenzívne venovali. V našom prípade z tohto víkendu je to jednoznačné: 

špecificita, je podľa priloženého plagátika vraj 99,6 percenta. Je naozaj otázne, či ju výrobca podložil aj nejakým pevným protokolom so sankciami, ak to tak nebude,  je naozaj otázne, či je naozaj iba pol percenta. Pri podobných ľacných, ale aj lepších testoch, by bolo lepšie počítať tak s jedným percentom.

Ale dobre, verme výrobcovi a rátajme len s tým pol percentom. Verme príložnému letáčiku.

Lenže jedno percento je to, čo v sobotu namerali. Presne jedno percento z meraných.

V princípe to znamená, že celá polovička takzvaných pozitívnych je falošne pozitívnych, že ich testy sú nesprávne. A že ťažkosti a sankcie s tým spojené sú tiež zbytočné a nesprávne.

Pozitívni by sa mali preverovať presnejšími PCR testami, ale tomu sa vláda bráni zubami nechtami. Také preverenie, aspoň čiastočné, by mala zorganizovať aspoň opozícia. Tá je však príliš neschopná, aby to urobila, alebo prípravu takého testovanie zatiaľ tají.

V podstate celý výsledok plošného testovania spadá do miery nepresnosti, ten výsledok je úplne bezcenný. Ak iba každý druhý z indikovaných je naozaj nositeľ víru, sú ťažkosti pre nevinných naozaj nadmerné. V sobotu namerali 25 tisíc pozitívnych, to značí, že 12 až rádovo 20 tisíc ľudí, plus ich partneri a deti, sú teraz naozaj zbytočne zavretí doma. Aj keď nejakú podporu v "chorobe" dostanú, aj tak utrpia nielen finančné straty. 

 

Na druhej strane zachytili približne nejakých 15 tisíc naozaj pozitívnych. To malo stáť za to? Toľko zistia za 5 dní pri PCR testoch - bez stresu a bez vyhadzovania stoviek milinóv eur von oknom.

Plošné testovanie preto je jednoznačne neúspešná, úplne zbytočná akcia.

Pri podobných podnikoch sa nehodnotia vstupy, ale výstupy. Nezaujíma ma, koľko vojakov, úradníkov a setier si doslovne riť natrhlo, uhnalo reumu, chrípku alebo covid - to sú len a len vstupy, to sú nie úspechy, to sú neúspechy danej akcie. Úspechom by bol počet zistených pozitívnych - a tých je toľko, čo aj pri tomto priebehu pomocou PCR by sa nameralo za týždeň. A aj tých je menej, ako falošne zistených. A dvakrát menej ako tých, čo v teste prešli, aj keď sú naozaj infikovaní.

Keby to boli aspoň všetci, ale pri citlivosti testov naozaj okolo jednej tretiny, ak nie menej, tak nám stále behá po Slovensku okolo 40 až 50 tisíc infikovaných. Tento zvyšok znamená, že  infekcia sa bude ďalej šíriť. Hlúpa bombastická akcia spôsobila, že dve tretiny infikovaných sa cítia čistí a v každom prípade znížia svoju pozornosť. Drahá akcia tak len prispela k šíreniu infekcia.

Toto všetko je úplne jasné. Je to na okamžité vyvodenie politickej zodpovednosti toho, čo túto akciu usporiadal na vlastnú päsť, bez ohľadu na názory odborníkov. Prvým a základným vinníkom je Igor Matovič, ktorého treba súdiť za uvednie krajiny do ohrozenia v dobe núdze, a stratu 100 miliónov eur mu treba zosobniť zhabaním majetku.

Takéto niečo by mali politické strany spolu ako jedna politicky podpísať, dať právnikom a presadiť. Azda ešte stále je tu súdnictvo nezávislé na výkonnej moci, teda nezávislé od jedného úradníka na čele vlády.

Toto je racionálne zhodnotenie výsledkov testu a je to len otázka času, pár dní, keď to bude každému jasné.

 

 

 
0
mino

je horší ako triedny nepriateľ.
Psychopatovičovo-pandemiovič nechtiac zrušil starostlivo informačne a politicky pripravenú pandémiu, infodémiu, reality šou.
Výsledok “padémie” v BA a okolí je na zaplakanie. V centre politiky, médií, novinárov,slniečkárov, úradov sú ich šialené mediálne výstupy v lufte a na vode.
V debatách sa uspokojujú,vytešujú že “pandémia” zasiahla hlavne voličov Kotlebu, Mečiara, Slotu a Fica. Ich zodpovedných, hygienických a akurátnych sa to netýka.
Doteraz sa to šíri v severných, chladných a sychravých dolinách. Ak klesnú teploty bude to aj južnejšie a možno ani nie. Uvidíme.

buko

lenze slovenski vedci, suc si vedomi tychto faktov, iba slabucko hryzkaju a ozyvaju sa velmi tisko.
Nema mu to kto povedat.
Mikas je predajna k*rva.
Konzilium je zbor pritakavacov.
Prezidentka sa ukazuje byt v rozhodujucich chvilach slaba.
Jeho najblizsi veri su teraz arogantny Nad, Kriziak a podrztasky ako zmagoreny Krajci, Heger. Sulik a Zaludi drzia balonik. Remisova ktora mu (opravnene) nevedala prist na meno tiez opatovne podlahla hypnoze Psychopata.

Cestni a poctivi ludia sa uz na to nemozu pozerat.
https://www.hlavnespravy.sk/primarka-julia-horakova-zaslala-prezidentke-...

Kto tohto sialenca zastavi?
Nevedno. Som si vsak isty ze dopadne velmi zle.

Norman

"vyhodnoťuje plošné testovanie ako úspešné."
Koniec citátu práve z TA3.
Bolo by sa dobre spýtať tých "odborníkov" - v čom bolo úspešné?
Fakt, že namerané len 1%, nie je o moc viac, ako je chybovosť (špecificita) testov, teda akákoľvek presnosť, je jasné aj každému amatérovi po miernom vysvetlení ako dôkaz TOTAL neúspechu testovania. Aj preto teraz odporúčajú, že druhé radšej nerobiť. Presne pre toto.

Lenže to, že neurobia druhé kolo, nič nezmení na tom, že už toto prvé kolo bol jednoducho nezodpovedný trestuhodný zločin. Čistá šialená exhibícia blázna, zneužívajúceho moc.

buko

podla matematika Richarda Kollara falosna pozitivita toho je 0,4% co pri 3.6 mil (aj ked tomu cislu po slabej nedeli neverim, ale to je uz jedno) je vyze 14000 falosne pozitivnych
Cize z tych uzasnych 36.000 pozitivnych je vyse tretina detegovana uplne naprd.
Falosna negativita tiez zohrava rolu, hlavne to ze vzorky boli casto podchladene a mozno nespravne vyhodnocovane (pasik sa ma presvietit pristrojom s UV svetlom)
Da sa povedat ze v pomere k heroickej namahe a mobilizacii aka bola vynalozena naozaj fiasko, na co si aj Norman vopred upozornoval.

Ale Psychopat je podla mna nadmieru spokojny z toho co dokazal. Experiment na 3.6 milione laboratornych mysi. Podla mna uz teraz planuje este nieco bombastickejsie a absurdnejsie co nam vsetkym znovu "vyrazi dekel".

Norman

No veď ako spomínam v článku, to je ten údaj z príložného letáčika, že je to údajne 99,6%, z druhej strany teda 0,4%.

Psychopat bol práve v TV, utiekol zbabelo z tlačovky - čo je urážka všetkých občanov Slovenska. Nechal tam len Naďa a nejakého velitela general. štábu - nijaký iný minister tam nebol, ani nikto z epidemiológov. Nie je spokojný, je jasne vidieť, že "plošné testovanie" je všeobecne, u nás aj za hranicami, vyhodnotené ako prebytočná a najmä drahá hovadina. Vrcholne neúspešná.

Ten už dekel nikomu nevyrazí, iba ak sebe.

Náhodný okoloidúci

Čísla 99,6% a 0,4% by mohli platiť, keby testy boli použité na to, na čo sú určené, a to je rozlíšenie, či príznaky respiračnej choroby sú od kovída devätnástky (pozitívny Ag-test) alebo od inej respiračnej choroby (negatívny Ag-test). Čiže už z tohto hľadiska sú výsledky plošného testovania bezpríznakovej populácie bezcenné a dosiahlo sa len vyplytvanie cenných zdrojov a chválospevy na tom nič nezmenia.
Logisticky sa to zvládlo, vďaka nasadeniu a obetavosti tých, čo naleteli alebo nemali možnosť odmietnuť účasť na tej fraške.
No čo, počkáme si na ďalší vývoj.

Priatel1

Dobrý deň,

môj certifikát o absolvovaní víkendového kovid testu (negatívny), mi práve vytrhol z ruky na ulici pán v zelenej bunde - zhruba tridsiatnik-osemdesiatnik, približne 150-190 cm vysoký, hladko oholený s bradou.

Vie mi prosím niekto spoľahlivo popísať, na základe čoho štát dokáže overiť, či som absolvoval víkendové testy (ja tvrdím, že som absolvoval) a či mi vydá aspoň potvrdenie o strate/odcudzení certifikátu? Obávam sa totiž, že štát o ľuďoch, ktorí sa zúčastnili víkendového testovania nemá nikde žiadnu databázu (veď na akom zákonnom základe by to robil?) a eviduje len ľudí s pozitívnym testom. To by bolo samozrejme veľmi mrzuté...

Ďakujem

Norman

Zatiaľ má databáza len akési čísla, pozitiv, negativ.
Teraz vraj budú zadávať údaje jednotlivo do databázy. Ja by som bol za to, aby niekde zverejnili mená všetkých, čo skončili negatívne. Alebo aspoň ich čísla občianskych preukazov - aby si mohol každý netestovaný overiť, že tam nie je zapísaný.
Pretože údaje o množstve testovaných, aj keď sú druhoradé, sú dosť podozrivé. V nedeľu boli testovacie miesta prázdne - a oni tvrdia, že tam bol milión ľudí (?).

Pripomína to naozaj socialistické voľby, keď musela byť účasť 99,8% . Najmenej.

O modrý papier sa nestaraj. Má životnosť max 10 dní, ale v reále je už dnes takmer bezcenný. Preto ti ani neuveria, že by ti ho niekto ukradol :-) Keď, tak je lepšia metóda Barta Simpsona - domácu úlohu mi zožral pes :)

Priatel1

Pani sa dožadovala od "zdravotníkov" na odbernom mieste v Komárne, aby sa preukázali dokladmi preukazujúcimi ich kvalifikáciu robiť odbery. Výsledok: "zdravotníci" utiekli za plentu, kde bez rúšok popíjali kávičku; JUDr. Policajt nevedel vysvetliť na základe akých predpisov sa akcia robí; osamotený bezradný vojačik nevedel vôbec nič:

https://youtu.be/2Jv6pKJ0TTo

nové