Ruskú vakcínu neodmietla Remišová, ale Matovičova vláda

Všetci vieme, ako to dnes bolo - na vláde bol návrh na nákup ruskej vakcíny, ale Remišová ten bod zamietla. Údajne sme mohli mať na budúci týždeň 160 000 vakcín Sputnik V, ale takto nebude nič.

Nie je mi celkom jasné, či Remišová zamietla ten bod ako predsedníčka strany Za ľudí, alebo ako podpredsedníčka vlády. Ako predseda strany sa môže vyjadrovať na koaličných stretnutiach, na vláde je už len za post ministra. V každom prípade, momentálne platí: Sputnik nakupovaný nebude.

Nie je ani jasné, kto Remišovú naviedol na takýto postoj. Západné farmako firmy? Alebo niekto z jej kolegov? Remišová nikdy nepatrila k prudkým rusohaterom, nespomínam si na také jej postoje, takže je to dosť čudné, že práve ona sa dala na takúto negatívnu úlohu. V čase, keď lámeme rekordy v úmrtiach, práve ona (takmer jediná) odmieta vakcínu? Je za tým Billy the Kid Śeliga so svojím prozápadným lokajstvom?

Tak alebo onak - odmietnutie kúpiť ruské vakcíny nevykonala nejaká Remišová, ale celá Matovičova vláda. Premiér Matovič je zodpovedný za činy tejto vlády. Ak nejaký minister robí veci, ktoré sú proti vôli predsedu vlády, ten ho môže kedykoľvek a prakticky okamžite dvolať. Zvlášť, ak sa jedná o ministerku žaluďovej ministrany. Matovičovi tisíce životov za to nestoja????

Od začiatku hovorenia o nákupe ruských vakcín je jasné, že sa Matovič zasa raz pokúša zakryť svoje trestuhodné zlyhania. Píšu o tom všetci. Nedajme sa teraz nejako oklamať tým, že sa vrhneme na pešiaka Remišovú, ktorú Trnavčan obetoval v prehľadnom pokuse o gambit. Nám nejde o hlavu nejakej Kompy, ale o psychopata na mieste premiéra.

Odmietnutie nákupu ruských vakcín nesmie znamenať, že "Matovičov dobrý nápad bol zamietnutý", ale znamená, že Matovič urobil hrubý populistický podvod a obetoval stovky či tisíce životov.

Prejde mu to u občanov a politikov, alebo si práve rozbil koalíciu?

 

slaven1

Už som sa zľakol, že ju nebude za čo odsúdiť (čítaj, uložiť do bezpečnej pre ňu basy - aj keď.. tie teplákové bundy). Nevzdelaná bábkoherečka, najskôr neposlankyńa Matovičovej 4 člennej strany, teraz ministerka strany amerického pozemkového mafiána.. aj jááj.

01. Juraj Šeliga
juraj.seliga@nrsr.sk

02. Jana Žitňanská
jana.zitnanska@nrsr.sk

03. Miroslav Kollár
miroslav.kollar@nrsr.sk

04. Tomáš Valášek
tomas.valasek@nrsr.sk

05. Marek Hattas
marek.hattas@nrsr.sk

06. Vladimíra Marcinková
vladimira.marcinkova@nrsr.sk

07 Tomáš Lehotský
tomas.lehotsky@nrsr.sk

08 Alexandra Pivková
alexandra.pivkova@nrsr.sk

09 Viera Leščáková
viera.lescakova@nrsr.sk

10 Miriam Šuteková
miriam.sutekova@nrsr.sk

11 Andrea Letanovská
andrea.letanovska@nrsr.sk

12 Ján Benčík
jan.bencik@nrsr.sk

Jednoznačne však: "odmietnutie kúpiť ruské vakcíny nevykonala nejaká Remišová, ale celá Matovičova vláda. Premiér Matovič je zodpovedný za činy tejto vlády".

Na zvyšok odpoviem dnes.

Norman

Práve prebieha Ficova tlačovka, ktorá tiež odhaľuje trápne klamstvo, ktoré Matovič použil.
Fico hlavne potvrdil a vyjasnil, že naozaj na rokovaní vlády nejestvuje nejake koaličné "tabu", Zaludi tam majú len dvoch ľudí, takže Matovič to mohol na mieste prehlasovať. Ale neurobil tak.

Blaha dodal, že Remišová sa stala najväčšou antivaxinačnou aktivistkou.

Slovensko nemá čas - treba, aby minister zdravotníctva, okamžite podpísal schválenie ruskej vakcíny. Sme najhorší na svete, hrozí zrútenie sa štátu - budeme bojovať za anglosionistov aj takto? Sme fakt blbí?

Smeru sa trocha vracia to, že boli dosť protivaxinační.

(názov komentára je citát jednej Ficovej vety )

sandro

Fico je nezmar a s Blahom su slusny dvojzaprah. Celkovo sa Fico dostava opat do formy, co ma prekvapuje pri tych tlakoch. Zrejme aj obmedzil chlast a vie, ze mu nikto nic nemoze. Pozriet si takuto tlacovku a potom tie vysinute rozcukane manicky, to je veru pekny kontrast.

Roland Edvardsen

Je to jednoduché: jeho ambície sa výrazne znížili a tak už nepotrebuje robiť nejaké extra kompromisy. Ani s nikým vo vlastnej strane, kde sa zabetónoval a kde už ostali najlojálnejší (možno so zopár výnimkami ako Beňová). Jemu budú stačiť už len 2 veci: aby Smer prekročil 5% hranicu do parlamentu (a už je mu aj jedno či bude alebo nebude vo vláde. On už skôr ráta s tým či chápe, že asi nie) a on neskončil v base. On už nemá čo veľmi stratiť, tak môže hrať vabank a ísť na plný plyn. Ale svoju budúcnosť i budúcnosť strany si predstavoval inak. Holt, nevydalo.

Norman

Práve prebieha tlačovka Matoviča.
Ten človek je úplne blázon, ešte aj v zmysle že nechápe jednoduchú logiku vecí. On naozaj nie je schopný nič iné, iba kritizovať a predvádzať svoje pohoršenie. On nie je schopný naozaj pochopiť, že je na čele exekutívy.

Kedže mu všetci, média aj politicky hneď prekukli jeho finti so Sputnikom, začal ďalšiu slučku - ďalšia tlačovka, úplne prázdna. Teraz je už úplne v koncoch. Je to len na ňom a Krajčím, môžu to podpísať. Bol prichytený pri klamaní o vážnej veci ale ani teraz nie je schopný tú vec podpísať.
keď sa ho spýtali, prečo včera na vláde jednoducho nehlasovali, zakecal to.

Jeho kontakty a dohody v Rusku sú zrejme tiež do veľkej miery klamstvo. Má "zmluvu", ktorá "nie je podpísaná". Ale toto je už len detail - treba na neho či na Krajčího tlačiť, aby to podpísali. Kvôli vakcíne a pandémii, ale hlavne preto, aby sa mu tá banda zločinnecká vládna rozpadla.

Roland Edvardsen

Čo k tomu dodať? Ďalšia nechutná manipulácia ala Matelko. Je úsmevné sledovať, ako niektorí jeho svedkovia idú teraz zožrať Remišku (tupá krava, zradkyňa, sviňa, vrahyňa, toť zopár výrazov, ktoré som zachytil od diskutérov, o ktorých viem, že patria k svedkom). A zároveň Matoviča idú zožrať proti-ruské mainstream splašky. A takí ako my, snáď takmer všetci, dobre chápeme, že Matovič len rozohral ďalšiu špinavú manipulatívnu hru s cieľom zachrániť si vlastný krk.

Inak som sa aj divil, prečo sa tej Remiške nejako nepomstil skôr (vzhľadom na to, čo je dobre známe o jeho povahe). To čo mu urobila Remišová bolo totiž ďaleko horšie, ako to čo urobil napr. Pelle Ficovi: odišla relatívne krátko pred voľbami, do konkurenčnej strany popradského podvodníka, úplne okato zo zištných, sebeckých dôvodov (žiadne ideologické rozpory ako zámienka či niečo obdobné) a nečakane, bez ohlásenia či prípravy (napr. u odídencov zo Smeru to Ficovi bolo už dlhšie známe, že idú, niekoľko mesiacov pred tým než odišli). Napriek tomu ju nechal na pokoji. Samozrejme, neskôr sa ukázalo, že mu nepoškodila, poškodila sebe, tak možno mávol rukou, obzvlášť, ak doposiaľ Remiška fungovala vo vláde ako jeho onuca. Ale asi až teraz prišiel ten správny čas, kedy sa môže na nej vyvŕšiť. Rád ju on rozhodne nemá (ale vraj to platí aj pre ľudí v jej vlastnej strane. Vraj len lesbiánska Kolíková je výnimka :-)). A ani ona jeho (tiež som sa usmieval, keď sa jej nedávno v rozhovore v Nku pýtali na vymenovanie aspoň nejakého pozitíva na Matovičovi. Na prvý pokus odpovedala úplne vyhýbavo. Až na ďalší z nej vyšlo niečo neurčité. Je to jasné).

Roland Edvardsen

Inak teraz pozerám tú jeho tlačovku. Som sa tomu zo psychohygienických dovodov vyhýbal. Ale teraz to nielen zvládam, ale ešte aj s hurónskym smiechom. :-) Ten človek je niečo neuveriteľné. Aj Klárku a jej strihanie spomenul. Aj tupú Krasomilu. :-) A to jeho hulákanie, panebože, to je divadelník. Kam sa hrabú Kiska s Rostasom? :-D

Norman

ale jemu pomáha, keď tam má ako novinárky samé druhotriedne slepice. On vôbec je ťažký exhibicionista, do politiky išiel okrem peňazí hlavne pre to, aby sa mohol predvádzať. Joker, no joke. Dúfam, že tiež nakoniec niekoho z ministrov odfaklí v priamom prenose.

Norman

Je ale zaujímavé, prečo práve Remiška na seba toto zobrala, alebo teda prečo vopchala do oprátky hlavu. A to tak demonštratívne.
Remiška má za sebou prax u západniarov, nie je to žiadny element z ulice, ale ich vyškolený "agenty" (nechcem to s tým slovom preháňať, ale vpodstate to tak je. Bola Remiška posledná brzda atlanticistov, čo sa za tejto situácie odhodlala zastaviť tendenciu k ruskej vakcíne? Vrhla sa vlastným telom pod vlak :-)
Ale o ňu nejde. Treba tlačiť na Matoviča, aby nekecal a cez Krajčího Sputnik podpísal, alebo nech sa nevyhovára na iných.

Roland Edvardsen

Remišová je produkt globalistov. Jej profil dobre spracovali aj v ZaV. Taktiež je možné, že sa niekým necháva v strane dirigovať, možno aj zalezeným Kiskom, alebo tam opraty drží Kolík či Šeliga. Ktovie? Tá strana teda normálna nie je. A rozpad snáď príde.

Ale Remišová je tiež ďalšia pekná ukážka do akých lúzrov sú schopní anglosionisti investovať. Tomu sa až nechce veriť, že sú takí nevšímaví a nevyberaví. Remišová totiž patrí k tým nešťastným prípadom, pri ktorých je ich tupota výrazne nápadná, už skrz vetné skladby, pauzy, tvárové výrazy. Jediné čo má je podpora médií a umelo vytvorený obraz "anti-korupčnej" aktivistky. Inak by nemohla mať širšiu verejnú podporu.

Koho normálneho môže takáto osoba zaujať a bude jej ľudsky a politicky fandiť? Pochopím, že niekto fandí Matovičovi, Ficovi, Pellegrinimu, Sulíkovi či Kotlebovi, lebo sú to výrazní lídri, z ktorých každý má niečo špecifické, čím nejaký segment populácie môže prirodzene pritiahnúť. Ale odpad Remišová?

Norman

My sme si tu zvykli posudzovať politikov podľa ich mediálnych schopností. V čase demokratickej frašky je to pre hlavných politikov dôležitá vlastnosť, ale predsa len časť toho, čo potrebujú. Výrazná vec je, že politici sú prepojenia v sieti, ich "hodnota" je daná tým, kto stojí za nimi. Na príklade Remišovej, Nicholsonovej či Šeligu alebo Šimečku sú to proste západné atlanticistické centrály.
Na Slovensku vôbec úroveň slova, dialógov a vystupovanie je nízka, a nie je na ňu kladený dôraz. Preto ako politik uspeje hocaký slovný buran - a naopak, výborný prejav a vystupovanie veru nikomu politickú moc len tak nezaručí.

Politici sa ľahko kritizujú, akí sú blbí, často je to subjektívne - ale ja (keď si odmyslíme nejakých upadajúcich starcov) nepoznám väčší prípad demencie medzi známymi ksichtami, ako ten mladý Šimečka. To je vyslovený kretén, dementne čumiaci idiotík. Ale zrejme kontakty tatka v Prahe mu zabezpečili kandidátku v PS-Spolu a je vymalované. Je to zároveň aj dobrý príklad, že západné centrály robia naozaj zlý výber kádrov, respektíve ho nerobia, musia sa spolahnúť na výber domácich kolaborantov - a tí sú do kosti prehnití rodinkárstvom. A tak to potom dopadá - Čaputa, Šimečka, Truban, Beblavý ... Naď, Mikulec, Remišová.

Len dodám, že ani zďaleka všetci z týchto debilov vyhrávajú prvú cenu, na každého jedného s takým úspechom pripadajú aj medzi nimi desiatky tých, čo sú po zlom rozložení kariet odsunutí do stratena. Vyhodení do hajzla. Aj tých je viac ako dosť.

Náhodný okoloidúci

https://www.wochenblick.at/weissrussland-hat-der-verzicht-auf-einen-lock...

Nemčinári si to prečítajú v originále, ostatní môžu použiť prekladač.

Tu je pre ruštinárov video so zhrnutím obsahu článku.
https://www.youtube.com/watch?v=WtuE8Lq_X7Y

Dusanbe

to píšu naozaj o situácii v našej krajine ?
Čím sme si preboha, zaslúžili takú vládu:

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovensko-koronavirus-kolaps-nemo...

Norman

To nie je len vláda. To je celý národ.

Opäť najlepší citát:
Sám potom přemýšlím o vlastní smrti. Zda jsem dostatečně připravený

Ľubov

Také som ešte nečítala https://www.podtatransky-kurier.sk/spravodajstvo/na-slovensku-neexistuje...

Áno,takto by mali vyzerať všetky tie regionálne plátky do schránok.

Tí,ktorí sú najnebezpečnejší,mená nemajú. Myslím voličov.

nové