Manifest - alebo len prefarbenie starej kozy?

Všetci sa zhodneme, že stará ideológia prestáva fungovať a že sa začínajú hľadať nové heslá a nové kabáty, doslovne nové programy. Na jeden som sa rozhodol upozorniť. Preložiť ho z fiktívnej terminológie do reality.

Na portáli Posledný križiak vyšiel článok pod názvom "Nová spoločenská dohoda. Manifest kresťansko-sociálnej demokracie". Autor je známy poslanec Milan Krajniak. Je to dosť rozsiahly text, ale jeho základná téza je stručná:

liberálna ideológia sklamala, je čas aby nastúpila nová  kresťansko-sociálna demokracia.

 

Nová?

Začneme najprv s formálnym označením: kresťanská sociálna demokracia vládne od vojny v Nemecku, Taliansku a iných krajinách. Samozrejme, striedajúc sa so svojím dvojníkom, zväčša tzv. sociálnou demokraciou - ale v princípe kresťania nie sú v západnej Európe žiadne nóvum. Naopak, ten tzv. "liberalizmus" či "neoliberalizmus" je len dozretá kresťanská demokracia, jej konečné štádium. Prísť dnes s takými tézami, ako teraz vhodil do diskurzu  Krajniak, je ako keby v roku 1989 prišiel Husák s teóriu, že "socializmus" zlyhal, a preto sa treba prikloniť k novému lepšiemu riešeniu - ku "komunizmu". Gratulujem k odvahe, už menej k inteligencii a invencii.

 

Krajniak v tomto článku neváha prísť so všetkými možnými tézami súčasnej alternatívnej politickej filozofie. Napríklad:

"Liberálne neomarxistické elity nehrajú fér. Obrazne povedané, hrajú so zvyškom spoločnosti futbal, v ktorom chcú byť súčasne aj hráčmi aj rozhodcami. Keď majú ich kritici loptu, pískajú im vymyslené ofsajdy a ignorujú nedovolené držanie za dres. Ale sebe nepískajú ani útočné fauly. Nie je to fér a ľudia to vidia."

Toto je známa téza, ktorá sa vyskytuje v súvislosti so sionistickou nadvládou, s tým, ako nacionalisti sa nemôžu združovať, ale druhá strana si upravuje ešte aj pravidlá. V podstate je dobre, že ju Posledný Križiak robí salonfähig, ale mení cieľ, proti ktorému bola zameraná.

Potom vymenováva dobré vlastnosti, ktoré kresťanská sociálna demokracia akosi automaticky bude mať - bez nejakých vysvetlení, prečo by mala mať, keď doteraz nemala.

Vymenované je to, ako sú ľudia finančne deprimovaní, ako im klesá reálna životná úroveň. To je síce skôr téma socialistov, ale veď práve preto sa napiekla torta označená aj ako "sociálna". Nik vám nemôže toľko dať, ako dokáže Kresťanská sociálna demokracia sľúbiť.

Ako ďalšiu pozitívnu tézu možno zaregistrovať:

" Pocit nespravodlivosti u ľudí ešte zhoršuje fakt, že vládnuce liberálne neomarxistické elity sa úplne odtrhli od reality. Namiesto riešenia problémov ľudí, riešia ideologický balast". Áno, LGBTI a podobné kreténizmy sú správna kritika a obráti sa proti jej tvorcom. Ale to je predsa stará známa vec, zástupná problematika odvádzajúca pozornosť od dôležitých vecí.

 

Keď kritika skončí, nastupujú v manifeste body budúceho programu, spolu 20. Žiaľ, hneď v prvom narážame na starú nepravdivú frázu o troch základoch západnej civilizácie: židovsko-kresťanskej etike, gréckej demokracii a rímskom práve. Ale aj keď ani toto nie je Krajniakove autorstvo, predsa len treba  pripomenúť, že na židovskej tradícii stojí Západ len od čias, keď začala vláda plutokracie (teda len pár storočí), že s gréckou demokraciou má tento systém spoločné len prázdne meno, a že ten právny bodrel, čo teraz prevláda, by som na Rimanov nehádzal. To všetko sú novodobé faktory, klamlivo si nárokujúce starobylosť a oni sú práve dôvodom, prečo je Európa tam, kde je.

V druhom bode sa píše:

" Západná Európa upadá politicky aj ekonomicky, pretože liberálni neomarxisti vykastrovali našu západnú civilizačnú identitu o židovsko-kresťanskú etiku". Tak, ako tam autor opakuje túto lož, tu treba zopakovať, že to priamo zo židovskej tradície pochádza marxizmus a neomarxizmu a liberálne pomery, a kresťania sa už pred sto rokmi pridali na ich stranu.

 

Tak to pokračuje aj vo zvyšných bodoch, klamstvá pospájané maltou trivialít a prázdnych utopických sľubov. Ku koncu prevažujú slová ako Slovensko a národ. Znova: nehanebné vykrádanie úspešných téz a pojmov je známy postup jednej rádoby vyvolenej sekty. Jednoducho povedané - pokus o prevrátenie ideologického kabáta. Sionisti prehnali svoje varenie žaby  v mlieku, a tak z pozícii tzv. "liberálov" cúvajú na svoje predošlé pozície "žido-kresťanstva".  Podobne, ako zo "židoboľševických" prešli na "socializmus s ľudskou tvárou" (1968)  a neskôr na "pravdu a lásku" (1989), tak sa teraz chcú sionisti vrátiť pod názvom "kresťansko-sociálna demokracia".

 

A kto konkrétne je Milan Krajniak?

Od prevratu v roku 1989 angažovaný, patrí medzi ľudí, ktorí stále v politike pracovali.

Dlhodobý člen KDH, v rokoch 1998 – 2006 riaditeľ oddelenia pre tlač a komunikáciu.

V rámci KDH bol súčasťou krídla okolo Daniela Lipšica. Dané krídlo tvorili Krajniak, Martin Cebo (generálny riaditeľ Sekcie ekonomiky na Ministerstve vnútra SR za Vladimíra Palka), Jana Žitňanská, Boris Ažaltovič (hovorca Ministerstva vnútra za Vladimíra Palka) a iní.

V rokoch 2003 – 2006 člen Prezídia Fondu národného majetku.

Ako nominant KDH na FNM sa spomína viackrát aj v spise Gorila.

V období 2010 - 2012 poradca ministra vnútra Daniela Lipšica pre rómsku problematiku.

Z daného postu dobrovoľne odstúpil, keď sa jeho meno objavilo v zverejnenom spise Gorila.

Neskôr – súkromný podnikateľ, peňaženka Daniela Lipšica, pokladník Novej väčšiny. Zabezpečuje tok financií od sponzorov do straníckej pokladne. No a publicista.

http://lipsic.blogspot.sk/2012/10/reakcia-na-blog-milana-krajniaka-na-sme.html

 

Krajniak bol priamo zapletený do prípadu okolo dovozu odpočúvacieho systému pre Sisku a Ministersrstvo vnútra - z Izraela. Viete, aféra Mojžiš, Žiak, Atemsec, OrgaTrade.

 

http://www.pluska.sk/plus-7-dni/z-domova/neovereny-spis-kocur-spomina-li...

 

http://www.lipsic.net/historky-z-politickeho-podsvetia/item/149-cez-koho-peru-provizie-krajniak-a-lipsic

 

Zaujímavá suma

http://pavolklein.blogspot.sk/2012/10/ked-hovori-tak-klame-ked-robi-tak-kradne.html

 

Krajniak zabezpečoval  financie pre sionistické strany, keď už to nemohlo ísť priamo cez Lipšica. Neskôr, ako Lipšic začínal čoraz viac zlyhávať, Krajniak zrejme povýšil a dostal samostatnú rolu. S Lipšicom sa verejne  politicky rozišli a z Krajniaka sa stal "posledný križiak" a nakoniec Kolárov zástupca v strane Rodina.

"Dnešným dňom som ukončil svoje členstvo v hnutí NOVA, ktoré som pomáhal zakladať a budovať. Po viac ako 20 rokoch, keď som Daniela Lipšica podporoval ako člen ODM, ako člen KDH a ako člen NOVA, nebudeme spolu v jednom politickom subjekte,“ napísal vtedy jednoducho Krajniak na svojom blogu. Proste, po tom ako zlyhalo KDH, aj Nova, skúšajú sionisti udržať moc - cez Rodinu a staré dobré kresťanstvo.

Foto na prednej strane: Krajniak pri zakladaní "Skupiny spojencov Izraela" v Národnej Rade SR. Zaregistrovali sme to tu

 

Najnovšie  je Krajniak  zrejme výrazne zapletený do  novej Aliancie Nezávislých Médií ANM, kde patrí aj Zem&Vek, Slobodný Vysielač a Hlavné Správy. Bacha, chlapci, bacha na to, s kým sa spájate a kto chce čoraz viac všetko toto dianie zastrešovať a z neodôvodniteľnej príčiny ich dať všetkých do jedného vreca.

 

http://www.konzervativnyvyber.sk/v2/vznikla-asociacia-nezavislych-medii/13579/

 

Viete, že ja nie som hľadač ťažkej dvojtvárnosti za každú cenu, ani pestovateľ paranoických postojov - viackrát som sa tu zastal Rostasovcov,  prirodzene aj Lichtnerovcov či iných, ktorých smerovanie, pozadie či etická integrita tu boli napadnuté. Ale v tomto prípade Krajniakovej "kresťanskej sociálnej demokracie" ma napadá len tá scénku z kreslených filmov, kde stojí  černokňažník pred zamknutými dverami a aby prešiel, rozleje sa na tekutinu, preleje kľúčovou dierkou a na druhej strane zas sformuje. Samozrejme, z temnej neforemnej tekutiny zas vylezie to isté monštrum. A to je  presne to, k čomu tu na slovenskej politickej a alternatívnej mediálnej scéne v súčasnosti dochádza.

 

 

 

 

 

 

 

 
0
Ľubov

Veru ani divá sviňa sa v nich nevyzná.Opatrnosti nikdy nie je dosť.Preto sladkým rečiam nenaletíme,čo nás už nepoznáš?

Druhá vec nastane,keď sa začneme naozaj zaujímať o život sv.Benedikta.Kresťanský mysticizmus vznikal v čase,keď na Sinaji rástlo trocha suchej trávy,ale naše hory boli hlboké a plné divej zveri,nebezpečné.Sem prichádzali ,museli mať silnú motiváciu,lebo ani štiavnicke zlato ešte nebolo objavené.Boli to kresťanskí pustovníci,nakomplet benediktíni,išli po starých pohanských svätyniach,Hrádok,Velestúr a mnoho ďalších.Išli tam,lebo ich úlohou bolo zničiť zlo,ktoré tam ostávalo po ľudských obetiach,takto to oficiálne prezentuje cirkev.

Prečo to píšem vlastne? Asi by ma to predtým nenapadlo,ale po tom ceremoniáli v Gotthardskom tuneli,po indíciách od Assanga,o satanisticko-pedofilných orgiách elity, jednoducho som nesvoja.Čo ak je to pravda,kto sa proti nim postaví...

Norman

Všetci vieme, ako to s nimi je - uveria čomukoľvek.
A hlavne nejde len o sladké reči, ale o organizovanú sieť s finančným pozadím ( pôvodne zo štátneho rozpočtu).
Preto tentoraz čo najexplicitnejšie varujem. Formujú sa už jasne noví havlisti a pravdoláskari - tentoraz nie v rúchu lásky, ale prevažne v rúchu kresťanskom.

balu

dohromady. Jav je známy, "keď nevieš premôcť, postav sa mu do čela" (akože hnutiu). Tá fyzignómia mi bola podozrivá, ale takto je to kompletné, diky.