Jednota a mnohosť

Znova oživol Prop. Tvina ohlásila zánik. Niektoré iné alternatívne portály sa rozrastajú do šírky, niektoré zostávajú skromnými blogmi, kde sú hlavné myšlienky, nie zbytočné kudrlinky. Nejakú výraznú zmenu nevidno. Je to stále opozícia - starí disidenti, mladí radikáli, nezávislá inteligencia. Ale nevidno skutočnú silu. V podobných prípadoch to vedie k žabomyšej vojne, što delať, kto čo ako zle spravil a kto je aký podliak či blbec. Proste - humor.

A čo mainstream? Zjavujú sa v ňom trhliny a nesystémové hlasy?

Dá sa vyjadriť predpoklad, že magické pole dolára z jewyorku výrazne oslablo, a tak by sa batôžkoví hypotekári mali pomaly začať obzerať po iných smeroch. Je možné, že to tak bude, tieto tzv.  žurnalistické kurvy dokázali vždy rýchlo otočiť kabát (taký Leško, to je proste vulgárny výraz ) . Ale to sú nepodstatní tupci, lokaji, nakazení otroci. Ich nie je treba, naopak, škodia, potrebná je masmediálna sila. 

Keby sa približne v roku 1985 nedostali reformné myšlienky k moci, neboli by žiadne prevraty. V tomto prípade si odmyslíme, že to boli "reformy" práve zo Západu, ktorý to s Východom nemyslel ani zďaleka len dobre. Boli to proste reformy, niečo sa muselo už  zmeniť.  Ani vedecké revolúcie sa nerobia tak, že starí vedci uvidia, pochopia a uznajú, ale tak, že vymrú a do kresiel ústavov sadnú zadky mladých blbcov - a nové vedecké pravdy sú zrazu odhlasované. A v politike je to samozrejme ešte horšie.

Kde je nová sila?

Žial, toto nie je rečnícka otázka. Ak bude niekto vedieť, napíšte nám.

Maly by sme vlastne pomaly začať dávať stávky, kto začne robiť nového  Kňažka, Adamoviča, Čalfu  a tie ostatné otočené prostitútky. Ktorá etablovaná strana zas posunie hranicu. Smer? KDH? SNS? Nová väčšina .. ha ha. Alebo to zostane na Kotlebovi? Nechajú si to naše parlamentné svinky zobrať svalovcami z ulice? Vážne?

Ale to som sa pustil už ďaleko. Táto rubrika je zameraná na metainformácie o portáloch, hlavne tohoto, nie politky ako takej. Oficiálny masmediálny internet sa proste zmení a prispôsobí hneď, ako niekto zamáva prachmi. Bodka.

Až potom budú staršie disidentské portály zbytočné ( a budú treba nové ).

My zatial preto určite nekončíme.

 

 

 

 

 

N

Budúcnosť nie je predurčená. Všetky tendencie budúcnosti sú iba možnosti. Bez energie a vôle ľudí sú iba prázdnotou. Tuším Kissinger predpovedal na 2010  rozpad Ruska na vyše 20 štátikov. Nestalo sa. Nová sila prišla "zvrchu",  podporená "zdola".

My si na tú vrchnú asi ešte počkáme, ale treba pracovať na tej dolnej, napriek malým úspechom a niekedy až beznádeji, pokračovať v informovaní ľudí, zvyšovaniu povedomia.

Napr. na smetisku bývali kedysi ostré debaty. Potom to uvedomelejší akoby vzdali, presunuli sa na iné fóra, znechutení platenou úderkou a takmer nulovými výsledkami svojich snáh. Teraz je tam väčšinou len úderka a prikvitnutí noví mladí jedinci sa nemajú ani čoho chytiť, aj keby chceli. Myslím, že sa treba vracať aj medzi davy a pokračovať, nesedieť len na svojom pieskovisku. Veľa ľudí už prehliada lži servírované v hlavnom prúde, bohužiaľ ale v snahe nájsť pravdu skĺzavajú medzi "mimozemšťanov, chemtrailistov, náboženských fanatikov, či rozprávkárov".

Nokoniec, kde v EU je to dobre? No áno, viac ľudí štrajkuje, je v uliciach, ale s akým výsledkom? Ako sa cítia Švédi, keď im znásilňujú dcéry priamo na školách? A takí Angličania? Existujú ešte vôbec? Treba spomínať Grékov, Talianov?

Všetci by potrebovali svojho "Putina", na to ale treba pripraviť cestu. Ja verím, že sa to zmení, aj keď to zatiaľ vypadá na riadenú samovraždu.

Využiť internet, kým sa dá a písať a argumentovať! S internetom autori protokolov nerátali... 

Norman

Len k tým diskusiám.

Toto je rozšírenie debatného fóra. Na Smetisku sme sa pohybovali od jeho založenia - kedysi to tam bolo ovela horšie, boli tam potláčané myšlienky, ktoré sú dnes nie len tam všeobecne akceptované. Ako to bolo vtedy?  Ameriku ovládajú Židia? Blbosť. Izraelsko-Palestínsky konflikt je zdrojom celosvetového napätia? Blbosť. Demokracia je na smiech, vládnu len a len banky a korporácie? Blbosť. Cigánska degenerácia je nebezpečná ako rakovina? Blbosť. To boli všeobecné vtedajšie postoje. To, čo sme tam dávali, sa oproti stavu pred tým už dostatočne široko presadilo, pretože je to objektívna nezamlčatelná pravda.

Nie je už viac miesto na tamojšie diskusie - nie kôli ich tisícom márnych pokusov o cenzúru, tie všetky zlyhali, ale pre to, že s prístupom k internetu sa tam navalili tisíce ľudí. Ten bulvárny masmediálny portál má stále veľkú návštevnosť, ale aká je skutočná čítanosť tamojšieho textu strateného niekde na desiatich stranách? Na rozdiel od minulosti - takmer nulová.

 

 

Ako píšeš, mnohí disidenti, ako vždy,  upadajú do nezmyslov  -  ich mentalita je hladať alternatívy a tak sa púšťajú na všetky, aj na otrávené slepé cesty. Ale klasická chyba podobných situácií je najprv medzi tisíckami právd hladať tú presnú a čistú a až potom ju chcieť použiť. Pravda už je dostatočne jasná: problém sú bankstersko-satanistické siete. Ich hlavné uzly treba rozseknúť. Netreba ich opisovať tisíci krat z tisíceho uhla pohľadu, treba nájsť a spoznať metódu. To, čo treba nájsť, čo ty nazývaš Putinom, by sa dalo nazvať aj jednoducho  energiou - treba nájst nosiča, ktorý informáciu  presadí. Treba nájsť zosilovač. NEtreba presadiť najlepšieho - treba nájsť dostatočne dobrého dostatočne vysoko. To stačí. Kto nám bude robiť Ladoborec?

Ono to  raz príde, to je proces, ktorý sa NEDÁ zastaviť. Ale kedže zdravému našincovi je nepríjemné nečinne sedieť, môže zdokonalovať a brúsiť nástroje. Alebo  vrámci tréningu kľudne odporúčam začať s rozsekávaním menších uzlov. Treba vidieť, ako ten hnus reaguje, treba ho dostať z diery. A treba spoznať aj seba v konfrontácii.

Norman

Alebo sa mi to len zdá?

Ah, idem aj  ja zas na pár dni niekam do divočiny.

vian

Zvedavec bezi, pouzi IP adresu http://173.236.122.8/ - Stwora ma problemy s providerom a este nenahodil DNS, je tam o tom aj clanok.

slaven1

Zvedavec nejde zo Slovenska. Nejde ani IP otvorit.

-eru-

staci ist cez proxy servery a mozes kludne pozerat

Norman

dnes tam dal článok, kde podozrieva domácu cenzúru, čo sa mi zdá nepravdepodobné. Kedže to začalo zmenou hostitela ... Azda také niečo niekto pozná a poradí mu.

nové