Aurora Aurea

Minimálne takto má znieť debata, a to nie len v parlamente.
Minimálne takto.
Budú vam hovoriť, že je to šírenie nenávisti alebo podobné klamárske blbosti Je to ale len zdravá a liečivá energia. 
Illias Kasidiaris - za grécku stranu Zlatý úsvit.

 
 
 
 
Mimochodom, na konci 19. storočia jestvovala esoterická škola Golden Dawn, o ktorej sa dnes na webe dočítate samé klasické hlúposti, a nič, čo by ju spájalo s nacionalistickými hnutiami. Napriek tomu si pamätám, že dávno pradávno, keď internet ešte nejestvoval ani ako ídea a zaujímavejšie knihy sa museli hľadať v Univerzitnej knižnici, som pri téme "germánska renesancia" objavil rozbory dvoch jej mystických zdrojov: jedným bola Vril Society a druhý bol Golden Dawn. Spoločnost Vril sa aj dnes občas spomína v súvislosti s Treťou ríšou, aj keď len v akomsi čudnom zúženom význame, ale Zlatý Úsvit  takto príliš spomínaný nie je. Až táto grécka politická nacionalistická strana nesie tento mystický názov.
Zaujímavé, asi vedia viac, ako naši nacionalisti.
Možno aj preto ten neporovnatelne silnejší, chlapskejší a vyzretejší  prejav. 
Keď sa človek zamyslí, tak táto energia na Slovensko vlastne ešte nikdy nedorazila.
Čo je veľká chyba a treba to napraviť. 
 

Autor: 
téma: 
Ľubov

Pozerám ,počúvam večer,pozerám,počúvam ráno, Čo je to za zázrak?
Akoby sa mi do žíl vracala nádej. Bez irónie,už veľmi dlho som nič také jasné a čisté nevidela.

Je to naozaj liečivé.Príde muž,hovorí ako muž,správa sa ako muž a ešte aj vyzerá ako muž.
Zlatý úsvit.

Dreamer

Odkojený Zamarovského vynikajúcimi knihami mám ku Grécku osobitný vzťah. O to mi je viac ľúto, keď vidím ako médiá „pravdivej“ doby roky o príčinách tamojšej krízy zamlčovali fakty a dokonca sa znížili k otvoreným klamstvám! A mohli by sme sa poučiť na chybách Grékov a celkom transparentne vidieť svinstvá, ktoré spáchala medzinárodná finančná oligarchia na Grékoch.

Žiaľ nie je tu priestor na podrobnosti (mám ich k dispozícii) a tak napíšem iba hrubý náčrt, ktorý umožní pochopiť zúrivosť poslancov Zlatého úsvitu.

V Grécku vládla v období 1967-74 vojenská diktatúra („Junta plukovníkov“). Ako a prečo sa dostala k moci patrí do nešťastnej histórie Studenej vojny a dalo by sa tiež o tom dlho písať.

Po jej páde sa začala krajina postupne topiť v liberálnej anarchii, dnešný stav je taký, že štát prestáva fungovať a vládne tam aj v porovnaní so Slovenskom(!) nepochopiteľný chaos.
V rámci „pomoci“ novej demokracii sa na krajinu vrhla finančná oligarchia a prekorumpované vlády evidentne „motivované“ brali úvery bez hlavy a päty. Ich dostupnosť motivovala aj súkromný sektor. V tomto období bol na celom svete silný ekonomický rast a dopyt po turistickom ruchu sľuboval v tomto sektore veľké zisky.

A tak sa bezhlavo stavalo jedna radosť, kšeftovalo sa s pozemkami. Keď prechádzate Gréckom uvidíte pomerne chaoticky postavenú infraštruktúru a množstvo nedostavaných objektov pre turistický ruch.

Veľké oči zaplakali v okamžiku, keď vlna terorizmu a koniec rastu v USA zastavil prílev turistov z USA a neskôr aj z Európy. Úroky za poskytnuté úvery prudko stúpli a neboli prostriedky na splácanie. Chaos v správe daní, na katastroch a súdnictve spôsobil, že práve veľké skupiny obyvateľstva sa bez problémov vyhýbali daniam. Iba veľký politicky motivovaný idiot môže tvrdiť, že na Slovensku je väčšia korupcia ako v Grécku!

Ako supy na mršinu sa zlietli na Grécko a jeho nehanebne prekorumpovanú vládu „poradcovia“ z USA, pričom maximálne odpornú úlohu zohrali páni z Goldman & Sachs. Stačí si pozrieť fotografiu
http://img.wennermedia.com/article-leads-horizontal/rs-19103-rectangle.jpg
krasavca Lloyd Blankfeina a je jasné ako to muselo dopadnúť. Tomuto pánovi by ste nepožičali ani €, jemu jeho charakter kričí z tváre.

Podvodné derivátové operácie umožnili neuveriteľne drzým spôsobom okradnúť Grékov a podvodne kamuflovať reálny stav ekonomiky pred vstupom do Eurozóny.
Podrobnejšie napríklad https://www.thenation.com/article/goldmans-greek-gambit/
alebo
https://fgm.usj.edu.lb/pdf/a32010.pdf

Keď to všetko prasklo, spolupáchatelia grécki ministri financií (podobne ako Brutálna Brigita) boli odmenení lukuratívnymi funkciami v inštitúciách ako MMF, WB, OECD, kde managerov dosadzuje finančná oligarchia. Manageri Gréckych bánk si vyplatili nehorázne vysoké odmeny a dlhy ponechali Grékom, aby mali na čo spomínať!

Súčasná migračná kríza je len výsledkom obrovského chaosu v Grécku. Napriek dotáciám (ktoré sa rozflákli spôsobom, že naši politici sú iba drobní zlodejíčkovia sliepok), ochrana pozemných aj morských hraníc je minimálna. Utečenecké tábory sú preplnené, vládne tam úplný chaos. Ich administratíva je verným obrazom dezorganizovanej štátnej správy. Grécka vláda aby prežila, musí poslúchať príkazy z Nemecka a EÚ.

Ak Illias Kasisiaris zúri a používa tvrdé slová, má na to dôvod. Gréci začínajú volať po vláde tvrdej ruky a mimoriadnych opatreniach. Zlatý úsvit má v týchto chaotických časoch pred sebou úspešnú budúcnosť.

Norman

Veľmi zatajená ale dôležitá postava. Jeden zámerne zabudnutý symbol odrbania Slovenska. Tá sa ako dostala k takému postaveniu, len preto, že lepšia židovka nebola po ruke? Bola to naozaj krava, ako pôsobila, s tým svojím zachrípnutým hlasom, alebo to bola maskovaná jedovatá kvargla (niečo ako Merkel)?

Sinuhe

bola to jedovatá kvargla (niečo ako merkelová) maskovaná ako krava.

Dreamer

Trochu sa pošpáraj a nájdeš na webe pôvodné dokumenty dokonca aj Vrilu.

Bola to súčasť veľkého boomu ezoteriky v Európe, na čele boli Teozofická spoločnosť. Ak si pozrieš pôvodné dokumenty, nájdeš tam symboly FM a Rosenkruciánov, veľa myšlienok z Kabaly, je to taká zmes okorenená v prípade Vrilu ariosofistickými myšlienkami.

K hnutiam sa pridalo množstvo vyslovených úchylných bláznov, ktorí pôvodné interesantné myšlienky devalvovali. Preto treba študovať pôvodné dokumenty

https://hermetic.com/gdlibrary/index
http://www.golden-dawn.com/eu/index.aspx
http://www.golden-dawn.org/

Vril

najlpešie na

http://onlinebooks.library.upenn.edu/webbin/gutbook/lookup?num=1951

Norman

Ako si si všimol, zaujímal som sa o tieto veci už dávno.
Chcem len zopakovať, že keď aj v knihách sa popíše veľa hlúposti a vaty, na webe je to desaťkrát toľko. Preto som aj v texte hore napísal, že na webe sa o týchto spolkoch prevaľuje len kopa hlúpostí.
Je tam súčasný stav, nie minulosť.

Dreamer

Deconstructing the nation

ftp://ftp.ulim.md/Relatii%20internationale,%20Stiinte%20politice%20si%20...

Kto si to prečíta, pochopí kde sa stala chyba!

Náhodný okoloidúci

Keby som bol Grék, Zlatý úsvit by bol pre mňa jasná voľba.