Jadro Európy

Jadro Európy možno považovať za iný názov pre rozpad starej bruselskej formy EU.

Samozrejme, predpokladať, že vznikne niečo oveľa lepšie, by bol neodôvodnený optimizmus. Ale pamätáme si, ako padol reálny socializmus - začal "reformamy" a "perstrojkami" ... ktoré rýchlo prešli do nekontrolovateľného krúteni a zrútenia.
Takže, medzi nami, je akékoľvek prestavovanie zvrchu najistejšou cestou k zániku starého.

Je to až tak pravdepodobné, že je to až škoda. Negatívny koniec  perestrojky v Rusku bol spôsobený odstavením reformátora Gorbačova od moci - až vtedy to napbralo (termínus technikus) katastrofický priebeh. Podobne to bude prebiehať v Európe, bohužiaľ aj so zhoršením sa situácie, ale hlavne na Západe, u nás už nie je až tak kam klesnúť.

V Západnej Európe nemajú Gorbiho, ktorý by to relativne cielene menil - majú tam len predstaviteľku starých síl, Makrelu, a nezodpovedného a neskúseného fafrnka Macrona. Podnetom reformy je určitá strata riadenia z Jewyorku. Západná Európa je vlastne v podobnej situácii, ako zyvšky socialistických režimov v dobe, keď v Moskve už zúrila perestrojka a glasnosť. Tieto terajšie režimy nemajú vlastnú iniciatívu, ale budú nútené reagovať na zmenu.

Nechcem tvrdiť, že Trump je vo výsledku tak podstatný, ako Gorbačov. Aj v Moskve mali predtým reformátorov, napríklad Andropov bol skutočnou hlavou a predstavitelom zmien - ale fyzicky osobne už to nestihol, takže na neho história zabúda. Čo dokáže Trump vykonať a čo pokaziť, to nevie teraz nik. Stále by som ho ako figúru a sily za ním nepodceňoval, on je naozaj schopný spustiť politický hurikán, aj nechtiac. A v prípade, ak sa ho starí sionisti zbavia (podobne ako odstavili Gorbiho), môže nastať (ako v ZSSR) ešte oveľa väčší kolotoč. A vymkne sa im to z rúk.
A v analógiach možno pokračovať. Tak, ako sa zväz ZSSR pod vplyvom tohto rozpadol na lokálne štáty, tak sa únia USA môže rozpadnúť na biele republikánske a na farebné demokratické štáty. Tak na dva tri chumáče štátikov, najviac biely geograficky mierne paradoxne v Texase ... Toto nie je číra fikcia ale reálna možnosť,

Ale to som odbehol od Európy. Tu sa to tiež vyjasňuje. Británia sa izoluje a bude sa čoraz viac, ako potkan či skôr zradca utekajúci z lode. Juh je politicky čoraz menej aktívny či významný a jeho zadrbanie hnedoidmi je čoraz hroznejšie. To isté ešte viac platí o malých bezvýznamných stokách ako Holandsko, Belgicko a iný ešte menší sajrajt. Podobne Škandinávia je nepodstatný politický vidiek, bez skúseností a rozumu (ani nordické gény nepomáhajú),
Politika je zas tak, ako často v minulosti, rozporom či spojením Francúzsko versusu Nemecko, plus tretia zložka, Východná Európa, ako síce nejednotný ale silný faktor. Toto je situácia a Východná Európa by mala hrať svoju časť a nedať sa odrbať klamstvami o tom, že bola nejakou bezvýznamnou nepodstatnou krajinou a že takou je aj teraz a bude naveky. Východná Európa bola oslabená len 40 rokov po vojne, keď pripadla ako vojenská korisť Moskve, a možno ešte zarátať 20 rokov v medzivojnovom období, keď bola rozdelená do úbohých slobodomurárskych štátikov, ako Československo, ale aj Rakúsko, Maďarsko, Poľsko a celý ten zvyšok. To všetko bolo len dočasné oslabenie vplyvu tohto regionu, výsledok úboheho práva silnejšieho po vojne. Také veci sa stávali aj v minulosti ale nikdy to nie je trvalé. My sme Európa - čokoľvek iné by bol nezaujímavý defétizmus, nedôstojné vzdanie sa dopredu.

Reálny odhad ohľadne našich terajších politických síl je ale horší. Orbán je skúsený a má za sebou serióznu skupinu, stranu aj populáciu. Fico bol a je o kus naivnejší, za sebou má len pochybný tím a populácia, aj tá protisytémová, je nasiaknutá ideologickými hlúpostiami. Okrem toho to možno vyjadriť aj tak, že Orbán má primeranú podporu maďarskej inteligencie - to Fico nemá, pretože táto vrstva je na Slovensku prehnitá, nasiaknutá chorobami od čechoslovakizmu cez tupý konzumizmus až po agresívny sionizmus. Na tento problém zas Slovensko doplatí a Smer NEBUDE schopný hrať so zmijami Bruselu rovnocennú partiu. Zvášť, keď ich už teraz má aj medzi sebou na najpodstatnejších miestach - Lajčák, Kažimír. S takými hlupákmi, ako spomínaní dvaja, sa naozaj nič nemôže podariť. 

Ale ako som začal - nevadí, nech to skúsia, nech roztočia trocha to koliesko dejín, nech sa to rozletí čím skôr. Nech sme pri tom, to je dôležité, byť v hre. Treba ale sledovať nové sily, ktoré sa začnú formovať, nové štruktúry a až s tými hrať rovnocennú hru.

Okrem stratégie treba myslieť na každodennú taktiku. Tak, ako si zamykáme denne byt, tak treba neustále mať v pohotovosti armádu schopnú ustrážiť hranice, v tomto prípade tie krátke západné.  Armádu, pripravenú bez zaváhania strielať.

 

 

 
sandro

Par dni dozadu sa zacala po nasom stredne velkom meste presuvat pomerne velka skupina uterakmi obalenych muzov a k nim prisluchajuci pocet(cca 1:3) batmanov. Dohromady asi 20ks.
Po blizsom skumani som zistil, ze dostali luusne byty, ktore boli tak drahe ,ze si ich nikto miestny nemohol dovolit + davky na dospelu hlavu z nejakeho migrantskeho programu.
Toto je cena za jadro, t.zn. zanik Slovenska. Slovensko ma jedinu moznost, okamzite ujst z tohto zvazku a aj za cenu obcianskej vojny sa obratit na Rusko. Fica a spol. sudit a (zrejme) popravit.

Rudo

Fico neuviedol ani jednu jedinú výhodu pre nás, plynúcu z toho tajomného "jadra". Ale už viackrát sa vyhrážal slovami: "...ale nebude to zadarmo, vážení".
A včera na TA3 uviedol , že veď aj pri vstupe do EÚ boli nutné ústupky, napríklad odstavenie jadrovej elektrárne. Takže ďalšie kolo vlastizradných poškodzovaní našej krajiny?

Samozrejme, ide hlavne o migrantov. Fico včera so smiechom vysvetľoval, že my ich sem kľudne dovezieme ale so stopkami v rukách sa staví, že u nás neostanú 24 hodín. Tieto oblbovačky nech si nechá pre "kvalifikovaných konzumentov". Už dávno je v EÚ na pretrase návrh zákona, že všetky členské krajiny budú musieť dať migrantom jednotnú štandardizovanú sociálnu dávku. Takže v praxi to znamená, že Slovák dostane 60 eur, tak ako doteraz, a migrant 600 eur.

Ohľadom referenda o jadre, na ktoré sa spýtal moderátor, uviedol, že vzhľadom na to, že sme členmi eurozóny, tak sme povinní spolupracovať ...bla, bla..., preto si NEMYSLÍ, že by bolo potrebné referendum.
Hm, spolupracovať áno, teraz sa však bavíme o definovaní úplne nového usporiadania, o ktorom nikto presne netuší, čo vlastne bude zahŕňať. Azda okrem politikov, ktorí nás práve zapredávajú, spolu s ich neurčitými vyhrážkami: nebude to zadarmo vážení.

Norman

na vás dvoch hrdinov, ako pôjdete a otočíte to.
Alebo len zdrhnete do Ruska, ako tu minule navrhoval Sandro?
Poexali, mnoga ščastia.

Samozrejme, že sa jedná o nové usporiadanie tejto oblasti, strednej Európy, ku ktorému dochádza, či už Fico rozpráva o Jadre, alebo nie. Dochádza k nemu preto, lebo sa už teraz starý systém rozpadá. Prečo dostávať teraz zrádnik?

A čo sa týka "zapredávania" - hovoríme vám tu, že už 30 rokov ste predaní - o akom "zapredávaní" tu teraz zhrozene hovoríš? Doteraz si nebol zapredaný? No tak s takými predstavami ste práve tí naivní. Azda slovenská vláda prvý raz spolupracuje s Európou? V EU sme od roku 2004.
Veď chodte za Kotlebom, nech sa ukáže. Nech niečo spraví, politicky. Na čo do fiče to prasiatko čaká?

mnkr

neospravedlnia zasranie tejto krajiny invaznou luzou...mimochodom, si uz trochu ako Fico...jadro, jadro, nova EU, nove usporiadanie tejto oblasti - ake? Co to prinesie tejto krajine? Preco byt fixovany na dve takmer najzbastardenejsie krajiny Europy? Preco si myslis ze je to apriori dobre? Presvedcenie, ze zhora organizovany refresh EU povedie k niecomu zakonite lepsiemu je naivna, si myslim

Náhodný okoloidúci

Medzi bývalými a súčasnými socialistami je obrovský rozdiel. Tí za nášho socíku sa snažili pomáhať čiernym u nich doma, snažili sa ich naučiť niečo o poľnohospodárstve, robili im studne, a ak aj nejakého dotiahli sem, tak to preto, aby ho v škole niečo naučili a aby to on u seba doma odovzdával ďalej. Terajší "socani" sa snažia naťahať sem všetko, čo sa dá a rozdávať z cudzieho. Teda nie že by tí niekdajší rozdávali zo svojho, ale ich činnosť prispievala k tomu, že čierni nemali dôvod odchádzať a zostávali doma.

Norman

Kto zasiera túto krajinu inváznou lúzou? To práve slovenskí sionisti robia zas len jednu ďalšiu protificovskú a hystériu. Po rôznych "kradnutiach", "korupciach" a podobne je na rade akákoľvek zahraničná politika Slovenska. Žiaľ, Fico je stále nevyhnutné menišie zlo, "jadro" je zas len umelý produkt židoslovenských médií, podobne ako predtým "kapitán", "hranol" , "únos" a tie ostatné podobné typické hypnotické talmudistické šémy. A dobrí Slováci sa zas nechali do veľkej miery osrať, predtým pochodovali pubertiaci "proti korupci", teraz sa nechali nachytať "národovci".

To, že nové usporiadanie je "apriori dobré" som nepísal, naopak som napísal, že prakticky je naivné čakať veľký úspech. Je to ako prestavovať barák, keď sa začína zemetrasenie, aby aspoň čosi vydržal. To tvoje je ako otázka - prečo chceš plávať, keď vody je tak veľa a je všade naokolo a je hľboká? Prečo sa neuzavrieme do seba a nedýchame vlastné zásoby? Nuž, pretože to nejde. Takisto som napísal, že sa nedá spoliehať na schopnosti Smeru v zahraničnej politike - ale túto rieku sme si nevybrali, sme do nej stiahnutí a hovoriť "mali by sme byť inde" je síce ľahko, ale proste nie sme.

Ja tu jadro určite nespomínam z vlastnej iniciatívy, ale reagujem na hystériu médií a otvorene vysvetlujem, čo sme nedokončili a čo je teraz stále otázka dňa. A bude stále.

Posledný bod je otázka "najzbastardenejších krajín Európy". Nuž, je naozaj otázne, ktoré krjainy sú viac zbastardené. Keď sa na to začneme pozerať takto - tak sa nečudujte, že podobne kde aký Západniar sa vyjadrí o Východnej Európe, o Balkáne, o Rusku. Ale čo je ešte dôležitejšie, zopakujem, kde sú sily, ktoré majú schopnosti, charakter aj inteligenciu aby tento guláš vyčistili. Takže kde - v Poľsku? V Maďarsku? Na Slovensku? Ak niekto počuje ťažký ironický výsmech, skepsu, má pravdu. Veď tieto krajiny sa za skoro 30 rokov nedokázali postarať o svojich občanov, o svoju rovnoprávnosť voči západným "zbastardeným republikám", tak ako od nich možno teraz čakať, že dokážu geopoliticky uvažovať. Kto? Vymenuj mi jedného, vymenuj mi reálnu skupinku, čo by to robila lepšie, ale má teda aj nejakú nádej, že by sa dostala ku kormidlu.

Ľubov

položme Tvoju otázku opačným smerom.Vymenuj jedného,jednu reálnu skupinku,zo západného okruhu,ktorá to bude robiť lepšie ako súčasná bruselská elita.

Ak teda bude mať nejakú nádej dostať sa ku kormidlu.Ľudia Ti vyčítajú,že si jednoznačne prozápadný.Hovoríš,že také sú fakty.No nie som si celkom istá,si rovnako subjektívny,ako my všetci.Postrehla som to,ako sem každý deň chodím.To je úplne v poriadku.

Gustáv Husák v normalizačnom prejave povedal tú známu vetu,"nech odpadne,čo je zhnité.Nech ostane to,čo je zdravé,čo chce za tento národ bojovať".Tiež si z neho robili všetci srandu,aj z tohto výroku.
Ak máme hľadať zdravé sily,je už naozaj jedno,odkial sú,či zo západu,alebo východu,hlavne,nech nejaké sú. A lakmusovým papierom je vzťah k islamu.Prečo sa celým svetom šíri tá neuveriteľná servilita k Mohamedovi? Infekcia postihla dokonca už aj Austráliu.Reklama,ktorá zosmiešňuje všetky relígie,za stolom sedí Geneša,Kristus,Budha,len Mohamed nie.Môj názor,pedofili nám odkazujú.že sú neporaziteľní.To sa ešte ukáže.

Náhodný okoloidúci

Podľa mňa za tým nie sú pedofili, ale islam sa skrátka prejavil ako najúčinnejší zombifikátor a je najagresívnejší vo svojom postupe proti iným, zatiaľ neinfikovaným. Príslušníci ostatných náboženstiev sú ako-tak schopní zachovať si zdravý rozum a súdnosť. Moslimovia nie, to sú už bioroboti. Až na pár výnimiek, ktoré ale nevedia, že infekcia sa dá vyliečiť.

Odporúčam tento veľmi výstižný a poučný článok, čiastočne aj s návodom ako sa brániť:
http://petrcejka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=622689

Prevzal ho aj CFP.
http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/urazenost-jako-efektivni-nastro...

"Urazenosť" moslimov prejavmi inej kultúry nie je nič iné ako skryto agresívna náboženská nenávisť moslimov voči nemoslimskému svetu.

Norman

Na Západe je viacero reálnych síl, ktoré by to dokázali. Ktoré ak by presvedčili národ, čo sa môže stať, by aj VEDELI, čo treba robiť (na rozdiel od napríklad ĽSNS). V Nemecku je to aj NPD, aj AfD, obidve so svojimi reálnymi štruktúrami, ľuďmi. V Rakúsku mali voľby prezidenta, teraz budú mať parlamentné, vo francúzsku sa Národný front tiež nestratil. Oni stále vedia urobiť poriadky, aj vojensky.

Islám je evidentne vypustený z reťaze vedome aj nevedome anglosionistickými psychopatmi. Oni sú zvyknutí robiť sociodeštrukčné experimenty storočia, hlavne v Indiia Číne nadobudli prax a stratili svedomie v podobných veciach, tak sa nečudujte.
Moje názory poznáte. Aj tento národ doteraz oslavuje výročia krvavého masakra z roku 1944, keď s anglosionistami ničili a zabíjali vlastných. Toto je v určitom zmysle karma aj za to. Stále mám dojem, že ľudia majú tendenciu zabúdať, že nie sú dve strany, je ich viac, a treba si spomenúť, kto na ktorej stál.
A čo sa týka rozpadu Západu - ten je možný, ale keď vidím realitu terajšej Ukrajiny a márnu snahu Rusov nejako to zrovnať, tak za ich schopnosť komukoľvek pomoc nedám ani deravý rubeľ.

mnkr

..ktore BY to dokazali....ak BY presvedcili, tak BY aj vedeli...sam poukazujes na impotentnost tamtych "realnych sil"...a ci vedia robit poriadky, aj vojensky, to je skor take prianie vydavane za skutocnost. NF vo Francuzsku dost pohorel, AfD a NPD pravdepodobne dopadne podobne v D...tolko k tomu "primknutiu sa k jadru" ( copyright Fico ).

Norman

všetko je to stále v potencionálnom stave. Tak je to už dlhé desaťročia. V tom je práve zákernosť dejín, že sa dlho zdá, že neiktoré veci sú nemožné. Ale odpovedal som Ľubov, ako sa to bude vyvíjať, lebo aj keď vo voľbách Národný Front Francúzska prehral, tí ľudia tam stále sú. A ešte viac to platí o Nadalpskej Európe.

To neustále citovanie Fica má znamenať, že za prisťahovalcov a vládnucí anglosionizmus tu môže Fico, že nebyť jeho, bolo by všetko lepšie? Všetko sa tak výborne vyvíjalo, len Fico to tesne pred dobrým koncom pokefoval, nie? No, veď som aj napísal, že ho nakoniec obesíte ako Tisa - lebo niekto musí byť na vine, že.
Teraz stačí Fica vymeniť, hmmmm, kým asi, čo tak znova Dzurindu ... alebo Sulíka? Jaj, Kotleba, na toho stále zabúdam. No, napíše na hrad 1488 a budeme všetci happy. A Uhrík bude robiť predsedu parlamentu, ako Danko. Bolo by fasa.
Prečo nie, veď hovorím, Slovensko samé tie procesy nie že nevytrhne, ale ani neovplyvní, tak si tu môžeme robiť už čokoľvek.

Ľubov

začínaš mi trocha pripomínať hrdinu z Jiráskovho románu Proti všem :-)).

Však sa hádam nepobijeme kvôli Ficovi.Isté je,že nikto by nechcel byť na jeho mieste. Vízia,že sa raz môže spojiť slovanský a germánsky národ v spolupráci je smrteľná.Pre koho? No pre nás nie.Nám naopak,dáva život.
Opakovane by som sem dala článok D.Kerného k volbám v Nemecku
http://snn.sk/news/angela-merkelova-je-trumf/ pannamadova,kde berú tolko peňazí?Za to si kúpia koho chcú,aj s okuliarmi aj stoličkou.Adf má šancu iba vtedy,ak schudobnejú ako v 33 ťom.
Kocky sú už aj tak hodené.Nálada blbá.Všimla som si,že dokonca aj jangový macher Ema už nad tým mávla rukou a teší sa zo stromov.(ktoré ešte ostali)

Norman

Ľudia sa predsa majú dozvedieť nové veci, heh.

Čo sa týka volieb a podobných povrchných veci - tie nikdy nevyjadrujú skutočné hnutia v spoločnosti. Nálada nie je blbá, je sľubná - také ticho pred búrkou. Všetko bude, len ... práveže len trocha nuda.

mnkr

vsetko by bolo bez Fica lepsie - keby tam namiesto neho sedel zdatnejsi a moralnejsi clovek. Preto ho ale nikto vesat nebude. Bohuzial uz dost jasne naznacuje, ze sa chysta zradit a zo zistnych dovodov negovat svoj doterajsi pomerne pozitivny pristup k problemu. Co sa Kotlebu tyka, neviem co je dovodom Tvojej prudkej obratky v nazore - isto LSNS nie je spolok akademikov, ale zatial ani nemali sancu nieco zasadne pobabrat. samozrejme, v sucasnej podobe su len stukou v rybniku, ale ak u nich prebehne evolucia ...

Norman

ĽSNS proste je dobrá na určité veci, ale určite na mnohé nie. Žiaden obrat, ale je pravda, že odkedy sú v parlamente, prejavujú sa slabo a čoraz slabšie. Ak nevie tá skupina robiť ani opozíciu, nedá sa jej veriť, že by dokázala reálne nie že vládnuť, ale čo len určovať politiku.
Šancu samozrejme mali a to dosť dlhú. A naozaj nejde o nedostatok akademizmu, ide o zdravý rozum a vôľu. Stále ich odporúčam voliť, ako klasické menšie zlo, ale z kozy koňa nespravíš. To by ta evolúcia musela byť zázračná. Nevylučujem, že raz sa im podarí dostať aj do vlády - ale to už budú len odvar. Idú tou cestou, čo aj nimi nenávidená SNS.

sandro

LSNS, uz dnes v realnych cislach vedu pred SMERom. Ak bude V4 jednotna v nazore na migrantov(u nas iba Kotleba hovori to co Madari a Poliaci), tak tieto krajiny zostanu ciste. Bude treba obnovit prisne kontroly hranic, zrejme sa odstrihneme od zapadu, ale ty stale nechapes, ze to uz bude moslimsky zapad a nie to, co sme poznali doteraz. Merkelova vcera povedala, ze ziaden horny strop proste NEBUDE! Aj keby sme tu mali zrat travu, aj tak to stale bude lepsie ako prezivat islamsky teror. Toto je doba ,kedy treba konat velmi rychlo inak sme strateni.

Norman

Ak si naozaj myslíš, že dá zmeniť charakter Európy tak ľahko, rýchlo a bez boja, tak to nečudo, že si v panike. Ale zato považuješ za normálne, že Poľsko, Slovensko a Maďarsko sa dokážu odizolovať. No to iba ak zázrakom.
Aj keby to bolo možné, akože nie je, aj tak je taká predstava absolútne pod úroveň.
Aj keby sme tu mali žrať trávu, aj tak to bude lepšie, ako dovoliť islamskemu sajrajtu sa rozťahovať v Európe, hneď za humnami.

sandro

Chcel by som byt optimista ako ty. My mame este jednu vyhodu, ktora sa velmi nespomina. Drviva vacsina ludi na Slovensku ma nehnutelnost v osobnom vlastnictve. Aby nam sem nasackovali desiatky tisic islamistov, musia najprv najst kapacity. Situacia na zapade je presne opacna.
No uvidime..

Kolodej

Článok starý dva roky - ako veľmi potrebujeme migrantov :) Jadro vravíš :))))

http://www.teraz.sk/slovensko/lubyova-az-v-3-svete-si-uvedomite/139128-c...

Norman

A čo má ta fiča spoločné s "jadrom"?

Kolodej

Šicko so šickim skapčano. Celá aktuálna "koalícia" aj "opozícia" má všetko nastavené pre hladký priebeh prijímania migrantov - kvázi akože nechcú - a nakoniec akože budú musieť. Všetko to tam smeruje. Ku úplnej islamizácii EU a 5. kolóna (cez vládu) na tom maká na plné pecky. A v jadre to pôjde najrýchlejšie. Putin dal ruky preč od východu EU - všetky energovody obchádzajú V4 - všetky dopravné trasy obchádzajú V4 ... fakt netušim čo pozitívne nám to môže priniesť.

Norman

Ale ako to súvisí s tou ženskou?

Veď na tamtie veci sa tu upozorňuje už roky, teraz sa vďaka konkrétnej Slovenskej politike niečo zhoršilo? Alebo len židovské média spustili hystériu a alternatíva im na to zaberá? TO je otázka.

V skutočnosti sa prasce stále snažia rozbiť spoluprácu národov, to tiež dobre vieme, a to aj či hlavne spoluprácu s Nemeckom. Poviem Nemecko - naskakujú vám vyrážky, poviem jadro - naskakujú vám vyrážky. Ale aký je rozdiel v spolupráci napríklad s Maďarskom a v spolupráci s Nemeckom? Aký? No viem, Maďarsko má holú riť ako aj my, ale to je asi tak všetko, zvyšok sú len negatíva.

A to, že teda Putin obcuje s Nemcami jedna radosť ale na nás sa vysral, na energovody cez nás, to ako podporuje myšlienku, že my sa s Nemcami nemáme špiniť? To je nejaká chyba v tvojej logike. Samozrejme sa Putin na vás vykašle (na vás, ktorí si od neho mnoho slubujete, na mňa nie, lebo som skeptický, čo sa týka jeho možnosti a záujmov, takže to ma neprekvapí - ako píšeš, už to v podstate spravil).

Náhodný okoloidúci

Ak nové ruské ropovody obchádzajú Slovensko, nie je to preto, že by Vladimírovič mal niečo proti nám, stav je vynútený snahou obísť Poľsko a Ukrajinu, kde boli nainštalované chorobne protiruské režimy. V podstate Slovensko je, čo sa týka ropy, rukojemníkom Poľska a Ukrajiny. Paradoxne, protiruské režimy boli nainštalované práve za pomoci Nemecka, ktoré je ale tiež ovládané zvonku.

Čo sa týka samotného Nemecka, tak to nie že stúpilo do hovna, ono bolo stiahnuté do žumpy a miesto toho, aby sa z tej žumpy snažilo vyhrabať a očistiť sa, tak do nej ťahá aj tých, ktorí sú zatiaľ vonku a čistí. To je ten problém.

Takže - nepočúvajme, čo politici hovoria, ale sledujme, čo robia. To je to podstatné.

Norman

s analýzou súhlasím až po vetu, že tie protiruské režimy boli nainštalované práve za pomoci Nemecka. No, myslím že hlavná iniciatíva bola niekde inde ( i keď na majdane zrejme behali okrem slovenských politikov aj nejakí nemeckí).
Ergo podstatné je, že Rusko so Západnou Európou veselo spolužije a Poľsko a Ukrajinu obišli, aby ich skrotili. Ale okrem postojov Ruska táto situácia ukazuje aj reálne postoje Nemecka - už aj za Obamovej ba aj za Bushovej vlády si robili svoje a starali sa o svoje záujmy v najdôležitejšej, energetickej oblasti. Nemusí byť nik znalcom Nemecka, ale stačí sa zamyslieť - dokedy budú poslúchať americkú líniu ak zistia, že sú na nich Američania prikrátki? Hm hm, čo asi tak urobia, budú ďalej poslúchať, alebo začnú machrovať? Hm hm, ťažká otázka. :)

Ja s tými tektonickými silami počítam. Dokonca ani nie tak, že to bude super - proste predpokladám, že budú otrasy. Ako sme všetci napísali - aj tak sa len dohodnú Nemci s Rusmi, Nemci s Američanmi, teda prinajlepšom si hlavne Nemci pomôžu - a na nás sa všetci vykašlú ako na blbú provinciu, ktorá si nevedno prečo stále samo serie do vlastného hniezda, aj zľava, aj zprava.

Hm, a čo zvyšok V4? Kto je dnes najväčší kamoš Rusov? Ktorá ugrofínska krajina nás všetkých predbehla?
Hm, a kto dnes ako vždy vyhlasuje, že jadro znamená byť satelitom Nemecka? Čech Klaus, napríklad. Ale kto bude zajtra zas v státisícoch hajlovať na Václaváku? Počkať, oprava, nie, hajlovať nie, to sa tak rýchlo nevráti, ale kto bude radostne - tiež ako vždy - šprecho-čechovať priam ako 17. Bundesland a vysmievať sa primitívnemu Slovácku? No kto asi.
K Poľsku sa nevyjadrujem. Tá krajina sa nedá ani pochopiť, ani predpovedať čokoľvek, čo spraví.

mnkr

znamena , to jadro, dofrasa ? A ze si Nemci robia svoje....nie, Nemecko je natolko zotrocene a nemci tak ovplyvneni brainwashingom ( okram cast ossis ), ze to uz tak asi zostane - nechcem povedat nafurt - na dlhu dobu. Nechapem celkom, co dobreho od nich cakas...o FR sa ani nevyjadrim. Dnesne Nemecko je uplne ine, ako to z predchadzajucich storoci. Bohuzial ine v zlom smere

Norman

nielen ty sám, to je práve to, čo sa mýliš, že sú tak ovplyvnení a že to je nadlho.
Takisto mi nie je jasná otázka "čo dobrého od nich čakáš" ? Očakávam, že sa prejaví ich realita, nič iné. Čo čakáš ty od Slovákov? Čo čakajú ľudia od Rusov? Chceme sa baviť o nejakých reálnych vlastnostiach národov a ich systémov? Veď tu píšem roky, že na Západe či Nemecku proste poznajú rôzne "technológie", aj sociálne. Nik mi nemusí veriť, dobre, ale teraz sa tu bude niekto čudovať, že čo to píšem? Veď je to stále a roky to isté.

Nezmenil sa moje názory, len v 2015 došlo k explózii imigrácie a teraz všetci Nemecko pochovávajú. Utekajme, už sa im nedá pomôcť.
Smiešne.
No, konflikt sa prejavil, ale aj menej fundovaný národ sa takým veciam prirodzene vzoprie. Kurdi ale aj iné nemoslimské menšiny bojujú v záplave už stáročia. Španieli dokázali islám vyhnať. Ja nevem, prečo sú na Slovensku všetci večne takí neveriaci.

Samozrejme, dalo by sa aj na Slovensko nejako zdvihnúť úroveň a pripraviť ho na boj, na oddelenie sa. Skúsme si to predstaviť, že teda čakáme niečo od samostatného Slovenska. Skúsme si predstaviť, že padne slovo
"disciplína",
ktorá by pomohla. A potom ďalšie veci,
"poriadok", "presnosť", "čistota", "skromnosť" ...
to by sa na Slovensku už všetci znechutene a nechápavo odvracali. Veď chceme slobodu, polícia je zlá, všetko mám f piči, od buka do buka, né....?

Čo teda očakávam ešte od Nemecka, čo Slovensku nielen chýba, ale ani si to tu neviem predstaviť? Čo tak samotná praktická
"inteligencia",
to hrozné slovo, nie nejaká akademickosť, ale jednoduchá praktická bystrosť? Také niečo jestvuje, každý národ naozaj nejakú má, vždy trocha inú, ale aj rôzne silnú. A čo tak schopnosť sa naozaj inteligentne
"dohovoriť",
nie len vykrikovať heslá, ako je to na Slovensku bežné? To by tiež na Slovensku nezaškodilo, ale to by som už naozaj čakal priveľa, ani náhodou si nemyslím, že je to niekto schopný v tomto čase ľudí naučiť.
Ja sa Slovákov vždy zastávam, čo sa ich talentu týka, ale talent je len skrytá možnosť, práve preto sa ich zastávam, lebo majú v sebe určite viac, ako v súčasnosti prejavujú. Je kopa vecí, o ktorých nechcú ešte ani počuť. Chce to viacej
"charakteru" , viacej "sebaovládania", "pevnej vôle" a menej "emócií".
To očakávam.
Skúsme pre porovnanie na Slovákov vytiahnuť hore uvedené požiadavky a uvidíme, čo od NICH môžeme čakať. Ale to je len rečnícka otázka, obaja vlastne vieme, aká je odpoveď.

mnkr

...ani od SVK...jedine by som rad prispel k tomu, aby sa zachovalo aspon z malej casti ako si spominam z detstva, so vsetkymi pozitivami aj negativami...viem ze to uplne nie je mozne, ale aspon zcasti. Co sa ostatneho tyka - toto vsetko bolo aktualne v 40 rokoch minuleho storocia, naozaj si myslim, ze mnohe atributy ktore popisujes by sa nam naozaj zisli, lebo bohuzial ich mame znacne pomenej...lenze aj v samotnom D miznu, invazia bude tym povestnym klincom do rakvy.Podstatou je ale absencia pudu sebazachovy, sposobena umelo vyvolavanymi pocitmi viny najma u mladsich generacii

Norman

sa predsa nedá odstrániť. A tie ostatné veci tiež nie.
Veď uvidíme.

mnkr

neda? Vyhra frau Merkel, druhy bude este jasnejsi knihovnik...

Norman

sú divadelná hra, ktorú si organizujú sionisti a v ktorej všade v Európe vyhrávajú od roku 1945. Zatiaľ sa to proste nezmenilo. Ešte ani raz, nikde v Európe.
V Dráždanoch aj inde chodievali desaťtisíce ľudí na námestia týžden za týždňom proti imigrácii. Kde bolo také niečo v Ćechách? Kde bolo také niečo v Poľsku? V Maďarsku Orbán, bývalý človek neoliberalizmu, zhodou okolností zmenil naratív a prešiel na národovecké heslá - lebo tými sú Maďari odjakživa posadnutí - to je všetko. Najprv vyhral voľby ako bábka, až potom otočil. Ináč by to nešlo. V Rakúsku sa umiestnil Haider so stranou na druhom mieste - o pár rokov nato ho zabili. Opakujem, v Rakúsku.
O Slovensku ani nehovorím - RAZ bola poriadna demonštrácia, v 2015, aj to hlavne preto, lebo Magát či kto tam zorganizoval futbalové kluby. A voľby? No, nič moc, vidím 92% prosystémových prosionistických strán. A to Slováci už serú krv, na rozdiel od Nemcov, ktorým systém prináša blahobyt.
Nechcem rýpať do beztak komplexami menejcennosti postihnutého národa, ale KTO je viac zdegenerovaný a nepochopiteľne poslušný?

A nehovorím to ako výčitku, nový štát sa proste musí ešte veľa učiť. Myslím, že Slováci by dosiahli veľký úspech, ak by dokázali vyriešiť vlastné slabé body, ak by napríklad dokázali terminovať zradcov vo vlastných radách. Urobiť tým také prvé samostatné politické kroky. A ja verím, že aj to sa niekedy podarí.
Ale v otázke aktuálneho hnedoidného prílivu dúfam v reálnu obrannú silu inde.

mnkr

zatial nik nezasieral krajinu tak ako nemcom...zatial. Takze zatial tam nie je hybny moment. Co sa blahobytu tyka - to je o inom. To je docasne. Invazia je po istom case nezvratna. To je problem

Ľubov

Bežný chazar,hovoriaci po slovensky,to je nič.Viem,že berú najlepšie fleky,pre seba,potom pre svoje deti,tak,ako sú naučení.Žijeme tu spolu takto celé storočia.Sme bezbranní dobráci.
Chcem povedať,že celkom iná káva je stretnúť zoči-voči pravého kohena z Tel Avivu.Až potom si človek uvedomí tú hĺbku pohrdania, ktorú k nám cítia,pre nás úplne nepochopiteľného,až vtedy si uvedomí,že tí dementi vážne vidia v tebe goja.

Inak je to však s Nemcami.Myslím,že ich strašne nenávidia a tá nenávisť je večná.
Nenávisť kohenov je to,čo ničí Nemecko.Je to diabolský protivník .

Norman

No neviem, a tí cigáni sú čo? Máme ich najviac na hlavu v Európe - už len to vysvetluje, prečo sme ako štát podľa viacerých ukazovazeľov v prdeli. To nie sú len sociálne dávky, to je záťaž, ktorá sa prejavuje mnohými spôsobmi - aj postupným zasieraním genotypu. Kedy teda bude u Slovákov ten "hybný moment"?

Kolodej

Slovákov! ... Slovensko, Slovenka, Sloven!

mirage

a niektori sa tituluju ako slovač, co mierne pripomina vyraz svoloč

mnkr

...su nasi pocerni tiez, ale su tu uz par storoci, ide o chronicky problem prerastajuci do akutneho, pomaly... pohar preteka...invazia o ktorej som pisal ma narazovy charakter

Norman

Áno, nárazový, nový - preto populácia Západu ešte nereaguje, ešte sa nestihla sformovať v novej situácii a mnohí ani pochopiť. Ale raz každý pochopí začne sa brániť. Aj oni.
Ale potom majú z viacerých dôvodov lepšie predpoklady celkovo situáciu vyriešiť.

Nikoho nenútim tomu veriť, len chcem aby bolo jasné, čo vlastne hovorím.

V každom prípade nevidím najmenší dôvod, prečo sa zriekať spoločnej spolupráce s nimi, keď sa problémy prejavia naostro. Lebo aj keby boli akokoľvek popletení a oslabení, aj tak sú určite výrazná sila. Železná opona uprostred kontinentu tu ešte nedávno bola a nefungovalo to. Dá sa izolovať od Bruselu, ale ak by za hranicami prepukla čo len ostrá občianska vojna s wahábistami, ako prvé by si zo Slovenska urobili partizánsku základňu.

nové