Korona vírus - stav po 3 mesiacoch

Drobný prehľad o stave pandémie po troch mesiacoch.

Hodnoty sú v podstate tak, ako zaznieva z médií - prakticky sa podarilo pandémiu dostať pod kontrolu - aspoň v relatívnom zmysle slova, lebo do nuly to proste v Európe nejde.  A potom sú ešte štáty ako Brazília, kde to proste zúri. Brazília je ďalší experiment a ukážka, ako reálna epidémia vyzerá. A áno - to je len relatívne mierna pandémia, je možné si ľahko predstaviť aj agresívnejši správanie sa nejakého víru. Možno onedlho.

 

 

Južanské krajiny sa dostali na nejaké nízke status quo. Portugalsko - predtým najlepšie, proste povolilo - dobré varovanie (aj keď samozrejme ani v Portugalsku to nie je teraz nejako dramatické).

Naši susedia. Na Čechov bacha, oni to s tou vaginpu na Vltave, do ktorej im zavíta sperma z celého sveta, naozaj nie sú dobrí intímni kamaráti. Poliaci - nuž, viera božia asi nefunguje - že oni robili celý čas masové bohoslužby?

A náš poklad - liberálne Švédsko stále stojí za pohľad. Ergo - ani ateičnosť a viera  ... (v čo to vlastne tí Švédi veria?) nefunguje. Aha, oni veria v alibizmus nazývaný neutralita. Švédi zradili nordické zásady:-) A vlastne to ani nie je vtip.

 
 
 
 
Tona Nagua

Moja úvaha. Vírus je tu od počiatku. Tento vírus covid 19 je taký hacker, votrelec. Vlastne je to narušiteľ tak ho možno označiť pod zlo. Priniesol nám správu. Toto zlo prišlo a prejavilo sa najviac tam aby sa zviditeľnilo to zlo, ktoré sa "prehliadalo" ale aj tak si to mnohí nevšimli, teda ako "vládne" tvrdá pravica a ľavica nič nerieši, aby sme zapojili politiku do toho, teda vynieslo sa aj tak na povrch všeličo o tých, ktorí zabudli, že sú platení z daní ľudu a mnohí sa v tejto situácie ešte aj poriadne nabalili - hyenizmus. Brazília - Bolsonaro, pre mňa zločinec, ktorý sa nezdráhal ešte viac v čase pandémie odlesňovať, zbohatnúť,ten čo nenávidí tých domorodcov ukrývajúcich sa hlboko v džungli a zobrať im ten kúsok zeme s ktorou nažívajú v harmonii.
Rusko - ďaľšia bábka, populista Putin, kde o slobode možno len snívať.
Taliansko - veď tam už imigrant mal väčšie práva a všetko zadarmo a ktosi na tom bohatol.
atď.
Jediná istota je, že je všetko neisté. Treba si zvykať.
Slovensko ide už akosi divno-divne tak ktovie čo príde.

Ľubov

keď na jednej strane hovoríš,že Kovid je prejavom boja temna a svetla,čo je správne,a potom takmer za hlavných vinníkov označíš šoféra Bolsonara a Putina. A kde je František? Kde soros a jeho sluhovia...

Rusko je prešpikované vieme kým,ale tak,ako niekedy pečený zajac je oveĺa chutnejší,keď je prešpikovaný slaninou,tak aj v tomto prípade je to také nejaké komplikované. Žiaľ,ani ja nepokladám Rusko za čistý slovanský štát. Šedá má veľa odtieňov.

Čierni zbesilo nenávidia bielych. Na všetkých úrovniach.Z tohto faktu vychádzajme ,že máme len dve možnosti reagovať: útok,alebo útek.

Tona Nagua

Vôbec som nenazvala tento vírus ako boj temna a svetla nepodsúvaj tu niečo čo nemám v úvahe. Covid je narusiteľ organizmu teda také neviditeľné zlo a žiadne temno či svetlo. Až tak mocný nie je, svoju moc má v tom že človek o ňom nič nevedel a ani o svojom fungovaní tela. mocný vírus ešte neprišiel. Prekvapená si stále lebo očakávaš, že tvoj svet bude aj svetom iných.Ty máš už veľa vzorcov z tých strán politických v ktorých si za mladi pôsobila, pfovedala som ti , že nie sme z rovnakého cesta. Pokračovala som tu za Normanom o štátoch, viď" Čechov, Švédov čo zradili nordické zásady" nie o hlavných vinníkoch o ktorých nevieš nič ,lebo tí su ešte neviditelnejší než ten vírus preto človek je taký prisprostý, asi si pozorne nečítala na čo som nadviazala ako aj ponechala to atď, lebo tvoja myseľ ťa zase predbehla aby vynikla a mala pravdu, že ty vieš kto je hlavný vinník a iba opakuješ nejaké bytosti ako papagáj. Môj život je hlavne o praktizovaní po energetickej stránke. Ľubov prepáč ale my dve nie sme kompatibilné. Tvoj svet nie je mojím svetom. Ja cítim ťa za slovami.

Norman

všetci máme toho plné zuby, ale naozaj sa len zhoršuje, ak sa navzájom hryzieme.
Samozrejme že tu nik naozaj nečíta viac ako polovicu toho, čo sa napíše a už vôbec ni eje jasné, čo dotyčný naozaj myslí. Toto rozoberanie je práve tá "myseľ", ktorá zaťažuje a strháva do pasce.
Proste si spomenula dosť negatívne Putina - ani ja neviem prečo, ale je to tiež jedno. Putin určite nie je niečo také, ako ten Brazílčan.
Čo sa týka zdrojov zla - zas treba radšej krotiť tú démonizáciu. Zlo je zväčša naozaj len triviálne, a ani nevie o tom, že je to zlo. Zlo je tupé a bezdôvodné, nič viac. Šum, entropia, občas nahromadená do katastrofy.
Keď to spomínas, ľudia si, v takom stave mysle a reči, ako majú dnes, NIJAKo nemôžu "rozumieť". Ale keď píšeš o "praktizovaní po energetickej stránke" - čo si myslíš, že niekto, jeden jediný človek, zviera či červík, žije a môže žiť nejako inak? :-) Ech bože, povedané tým matafyzickým slovníkom - všetci sú duchovné bytosti. Nehovor nikomu, kto má oči, že nie je.

iris

.

Norman

Len prehlbujem hladinu na ďalší stupeň.
Doba si proste pýta a vytvára väčšiu stabilitu.

Tona Nagua

Nemám toho plné zuby , všetko plynie, všetko sa mení , a áno každý vidí podľa toho koľko má energie, vysvetľovať nemá význam, na všetko treba energiu, nemyslím tú fyzickú. A čo tak vyhodiť všetkých politikov do zberu a dať priestor niekoľkým koordinátorom s energiou bez politických vzorcov. Táto Planéta nám nepatrí. Kedy si to človek uvedomí. Je živá, však sorry ale mnoho ľudí je už dávno mrtvych aj keď majú oči. Ako si už dobre povedal, to nie je o politike. Skutočný boj prebieha na inom poli, ľudia sa zatiaľ bavia s bábikami a autíčkami, ktoré si nechcú dať vziať. Tak nech ich majú. Neprišla som sa sem usadiť a slovíčkariť a potvrdzovať si svoju existenciu. Treba praktikovať a teším sa. Prišlo mi niečo "ako dar z neba" to len taký výraz, tak sa fakt vytešujem lebo to fakt funguje. No určite nie žiadna ezoterika.
https://www.youtube.com/watch?v=mHu6fGNW3kk

Norman

To je nejaký druh štrikovania?
Naozaj nie?
Ja myslím, že by si to zaslúžilo lepšie slovo. Sme tu na to, aby sme okopávali zemiaky či ináč praktikovali? Aaa, fuj. Kto povedal? Načo?

Ale tie jaguárove oči uznávam. To je ten dar? To chápem.
(dúfam, že pochopenie nie je praktikovanie, lebo ja nič praktikovať nechcem a nebudem, heh)

mirage

praktikujes, vnimanie energie?

oci jaguara napr. na 25s., ak sa vystrihnu z obrazu, su na nerozoznanie od psich, kamaratskych, hrozivejsie vyzeraju v kontexte celej tvare.

Ked sa dlhsu dobu venujes vnimaniu duchovna, mala si uz aj para- alebo tazsie vysvetlitelne zazitky?

Tona Nagua

a super mirage, potešenie, že niekto vníma aj za. Ide o to považovať vedomie za akt bytia jasne si byť vedomí všetkých percepčných možností človeka. Ľudia sú si vo velikej časti však neni vedomí toho - aj tu je taký príklad na tejto stránke a úchylná sila ich používa k popieraniu niečo tak podstatného , čo vymenili za fantazmagorie toho áno som večná ,večný sadnú si a čakajú - nemajú energiu tak len klábosia a tvrdia ako im niekto zabraňuje byť hypnotizovaní, čo sa im stalo drogou tak sa potom aj tak správajú a tvoria si vlastne takú slovnú karmu nakoľko môžu zviesť niekoho na takúto cestu lenivosti a bezduchého spôsobu života - doterné osy./ Vždy keď niečo hovoríš vyslovuješ nesieš zodpovednosť. Tak veľmi dôležité je byť pragmatik. Takže percepčné možnosti veľkého množstva bytostí sú iba diktované danou kultúrou, ktorá žiaľ vo veľkej miere omedzuje tú percepčnú kapacitu. Tento vesmír neustále robí skúšky vedomia. Oslobodiť sa od tých ideologii a podivných pseudocieľov a tak sa dostať k tomu zdroju. Ide tu teda aj prácu s energetickým telom, ktoré zase veľké množstvo bytostí má odstrčené od seba, toto energetické telo má nezávislé vnímanie a nakladá s ním troma spôsobmi. Sme hlavne bytosti, ktoré vnímajú. Vnímanie je taký proces interpretácie senzorických dát, teda každý dokáže vnímať energiu priamo bez toho spracovania cez interpretačný systém. Ale na to treba vysoké množstvo energie ktoré ľudstvo utráca kade tade. Takže sú techniky a disciplína, špeciálna, ktorú ľudia odmietajú a tak vlastne odmietajú svoje vlastné pokračovanie, odmietajú život a vedomie, ktorého prirodzenosťou je byť pútnikom toto vedomie zadržujú v stojatých vodách taže budú veľmi prekvapení keď smrť zaklepe na rameno.
Určité "zážitky" nedostaneš hneď do tohto vedomia ale zase časom a iným dôjde k rozpomenutiu si. Takže sa vynára všeličo. Samozrejme "tam" to nie je ako "tu" kde sú ľudia ukrytý za svojimi domovami, vzťahmi, stránkami, hrami treba sa na také "surfovanie vyučiť" lebo tam stretneš všeličo. Mnohí však volia cestu psychotropných látok takých barlí, dochádza vlastne k zneužívaniu rastlín, ktoré majú tiež vedomie, takže častokrát zablúdia do bažín lebo to "nemajú pod kontrolou" a rastlinky sa vedia dobre pohrať rôzne s takou bytosťou a tak tu máme veľa skreslených neskutočných informácii ako to je. Toto fakt vedia praví šamani a ak tak majú znalosti ako pripraviť akú rastlinku niekomu aby uzrel aj inú realitu ak je zatvrdnutý iba na túto jednu.
Čo sa týka jaguára dobrý postreh. Samozrejme neríjdeš k jaguárovi a sme kamaráti, to nemusí dobre dopadnúť. Môže ti energiu poskytnúť jeho Duch a teda mne sa stáva, že jeho sila ma stiahne a skutočne je kamarátsky. Pred dvoma dňami ma" stiahol" energetické telo do svojej džungle a stretla som aj iné zvieratá, ktoré skutočne majú vnímania a vidia ťa. Fakt ma potešilo stretnutie aj s jednou opicou bola nádherná. Cesty sa nemajú voliť ako dobrodružstvo ide o iné. Tak toľko hádam stačí.

Tona Nagua

ak máš tak povedz, sem s ním. Štrikovanie a iné ručné práce to brrr. Keď začal koronavírus a neboli rúška tak som sa musela premôcť a ušiť si vlastné rúško, keď som chcela ísť do práce busom. To bolo utrpenie, šla som podľa jednej pani na yuotube krok po kroku, prsty dopichané lebo zrovna takú hrubšiu látku som iba našla. Trvalo mi to dlho. Ach tie oči šelmy to je meditácia. V polohe rozumu je iné pochopenie asi také, že keď chcem okopať zemiaky vezmem si motyku ak nemám nejakú inú mašinku a pochopila som ako okopávať.Myslíš, že takéto pochopenie stačí na iné poznanie? hihi si ty ale srandista. Si lenivý? Nič nie je zadarmo to predsa vieš. Ja ťa niečo nútim? Teda to si domýšľaš. Kľudne seď a mysli si ako si pochopil.

Norman

Každý ten príbeh pozná:
Keď prišiel Bodhidharma do Číny, nejaký císar mu tam nadšene vypočítaval, koľko budhistických chrámov bybudoval a čo všetko zorganizoval pre budhizmus. Spýtal sa mnícha, koľko za to bude mať zásluh. A Bodhidharma mu odpovedal: "Žiadne".
Asi také je aj to vaše praktikovanie. Presne to isté. Štrikovanie.

Takže to lepšie slovo je štrikovanie. Lepšie ti bude pripomínať, že to, čo robíš, je nič.

Tona Nagua

Vravím že si srandista aké zásluhy? To o čom vravíš, Bodhirdarma je super, moja srdcovka shaolinci. Nejde o zásluhy to je také komunistické socialistické ale kdeže. Čo si si vypil?

Norman

Načo tú nervozitu?
Áno, praktikovanie je ako zo sveta socializmu.

Náhodný okoloidúci

Norman na toto používa výraz "cargo-kult".
"Cargo-kult" vznikol tak, že niekde na zapadnutom ostrove v Pacifiku si Amíci urobili letisko s riadiacou vežou, s radarom a všetkým, čo k tomu patrí. Nadviazali styky s ostrovnými domorodcami, obchodovali s nimi. Keď odleteli preč, domorodci si postavili svoje "letisko", "riadiacu vežu" a "radar" z bambusu a vyrobili radistické slúchadlá z kokosového orecha a "vysielali", aby privolali lietadlo a dostali "cargo".
Čiže v podstate ide o to, že "praktikovanie" často neznamená nič iné ako bezduché napodobňovanie povrchných rituálov, pričom "praktikujúci" často alebo vôbec netuší, čo má ktorý rituál znamenať, ani ako vznikol.
Ale pri "praktikovaní" rituálov sa v mozgu uvoľňujú tie isté chemikálie ako keď si človek šľahne dávku drogy, čiže endorfíny (hormóny šťastia), čo je priamo dokázané, a keď človek "nepraktikuje", čiže keď vynechá rituál, dostavia sa absťáky a mozog si pýta dávku endorfínov. Vzniká fyzická aj psychická závislosť od rituálov. A spolu s tým vznikajú výčitky svedomia, sebatrýznenie kvôli poľaveniu vo viere a tak podobne.
Toľko k "praktikovaniu".

Norman

Áno, je to tak, ako píšeš, je to môj obľúbený, veľmi poučný prípad a každý by ho mal poznať.

Ale aby sme boli presní, ešte nejaké upresnenie tvojho popisu:

1. Pri cargo kulte nemali a nemajú tí ľudia ani tak uvoľnené endorfíny či iné látky. Majú skôr pocit povinnosti ("treba praktikovať"), majú pocit, že to musí fungovať, keď to fungovalo predtým, a tak dúfajú, že keď to napodobia čo najlepšie, zas priletí cargo s čokoládou. Žiaľ, nestane sa tak a tí ľudia nie sú ani šťastn, ako píšeš, ale skôr trpia.
Preto varujem pred cargo cultom. Preto je mi smutno z cargo cultov, lebo 90% vecí po sieti je práve o tom. Preto sa im snažím pomôcť aspoň varovaním.

2. Napriek bambusovým pokusom je pravda, že správne postavená anténa a jednoduchá elektronika fungujú a je možno dosiahnuť reálne spojenie. Len tomu treba rozumieť a poznať to, ale to nie je až tak zložité a nie je to ani žiaden zázrak. Okrem iných aj rádio práve dokázalo, že svet nie je mechanický. Kryštálku sme každý svoju polepili na prvom stupni základnej školy - potrebuješ k tomu asi desať súčiastok, nie viac (cievku a kondenzátor -aby to vytváralo nejakú frekvenciu, menivý odpor, niečo na zosilnenie a nejaké sluchátko (cievka s membránou), baterka a ajhľa - dieťa vytvorilo horiaci krík ).

3. Každý mentálny proces, aj duchovný, niečo mení v mentálnom systéme (mozgu, mieche alebo, ak to vyabstrahujeme, v ich informačnom poli). Ako píšeš, mnohokrát je to "len" nejaká droga šťastia. Dávam ale to "len" do úvodzoviek, lebo akákoľvek vnútorná droga šťastia je dostatočne dobrá vec, aby bola ľuďom poskytnutá. Preto by som nebol a nie som voči vnútorným "drogám šťastia" odmietavý. Čo odmietam, to je ten spomenutý nešťastný cargocult, ten fakt, že ani tá vnútorná droga nepríde (a tak sa z frustrácie ľahko prejde na tie vonkajšie, hrubé drogy - a tie sú naozaj nezvládnuteľné a cesta do pekla).
Takže ja som skromný a na rozdiel od teba neodmietam ľuďom vnútorné šťastie, ak ho nejako dosiahnú. Ale vždy šípim problém, keď niekto povie, že "treba". Nik, kto má z niečoho šťastie, to nenazve "treba" - ale robí to rád a prirodzene. Ak niečo "treba praktikovať", je vždy niečo zlé. Nik, kto to má, nevyčíta druhým, že to nemajú a nepoznajú svoje vnútorné šťastie - také výčitky sú indikátorom, že je niečo zlé, umelé.
A navyše - nedá sa to zistiť, či niekto, nech má akýkoľvek vonkajší svetonázor, nemá svoj vnútorný nevedomý duchovný proces. Každý ho nejaký má. A aj ak ho nemá nejaký funkčný teraz, aj tak ho možno taký môže mať onedlho.

Ľubov

odmietnime každé pechorenie.
Pripomínam,že v našom tele prebieha neustále nesmierne množstvo informácií (zastarale sa tomu hovorí energetika) ,niekedy sa prejavia na fyzickej úrovni,niekedy sa zaiskrí , a zrazu vieš.To je ten proces,ktorý trocha zložito popisuje Jan Kozák vo svojej Védskej tradícii ako kresanie iskry.
Ja to volám záblesk,naučí ťa to napr. zrazu počítať zložité rovnice. Stalo sa mi to na strednej škole,v treťom ročníku na ťažkej písomke z matematiky. Zrazu som presne vedela,čo mám robiť,učiteĺ ma prekvapene pozoroval a musel uznať,že moja písomka bola najlepšia regulérne.Tak takéto duchovno sa mi páči.-).
Škoda,že záblesky sú tak zriedkavé.

iris

.

Ľubov

kedysi (strašne dávno) k našej prirodzenej výbave.

To som rada,že si to napísala tiež, veľmi to radšej pred ľuďmi nerozoberám. .-) Ale kto to zažil,tak vie. Myslím,Iris,že nás ešte pár zábleskov čaká,minimálne ten posledný a ten bude najlepší....

iris

.

iris

.

iris

.

Tona Nagua

Norman wau čumím, že nevieš o čom je reč, o čo sa jedná a urobil si príbeh o niečom ani neviem o čom. Stačí skutočne napísať jedno slovo, a už len jedným slovom sa preverí duchovnosť a charakter bytosti. Preto žiadne tajné učenie ako si v článku raz písal nie sú ľuďom zdieľané. Norman uvažovala som čím by som ťa nachytala a vyšlo mi to.
Nuž ale máš čas to napraviť Fakt neviem čo ťa to posadlo jedno slovíčko, dobre ešte že si ma nenazval vrahom. Vyjadrovať sa k tomu čo napísal náhodný okoloidúci sa nebudem, Iris ona ma pozná? ty kokso koľko jedu, posudzovania a skrytej nenávisti v tejto stránke, či dôchodkyňi Ľubov jej to mentálne už tak nefunguje a iba dokola papagájuje - dôchodci chcú vyzerať úžasne, nuž tie bábiky a autíčka nikomu brať nebudem. pripájam niečo z tvojho: preklady klasiky.
janaka uváca ---- 20

-1.1

Ako získat poznanie? Ako sa stať slobodným?

Ako sa zbaviť pút? To mi povedz, mudrc.

katha° jñánam avápto'ti katha° muktir bhavišyati

vairágya° ca katha° práptam etad brúhi mama prabho

@katham=ako @jJAna=poznajúci @avApto=získať @iti=takto @katham=ako @mukti=oslobodenie @bhaviSyat=stať sa

@vairAgya=stránenie sa @ca=tiež @katham=ako @prApta=dosiahnuť @etad=táto @brUhi=ukázať @mama=môj @prabh=mudrc

-1.2

Ak hladáš slobodu, priateľu, vyhýbaj sa zmyslom ako jedu.

toleranciu, úprimnosť, jemnosť, spokojnosť a pravdu ber ako liek.

muktim icchasi cet táta višayán višavat tyaja

kšam'árjava-dayá-toša-satya° píyúšavad bhaja

@mukti=oslobodenie @iccha=túžiaci @cet=ak @tAta=priateľu @viSaya=myšlienky, zmysly, objekt @viSava=jed @tyaja=vyhnúť sa, zavrhnúť

@kSam=tolerancia @Arjava=úprimnosť @dayA=-iné @toSa=pokoj @satya=pravda @pIyUSavad=nektár @bhaj=rožširuje

-1.3

Ani voda, ani oheň, ani vzduch či éter - to nie si ty.

aby si bol slobodný, vedz, že si vedomie, pozorovateľ.

na přthví na jala° n'ágnir na váyur dyaur na vá bhaván

ešá° sákšińam átmána° cid-rúpa° viddhi muktaye

@na=nie @pRthvI=zem @na=nie @jala=voda @agni=oheň @na=nie @vAyu=vzduch @dyaur=éter @na=nie @vA=alebo @bhavAn=bytie

@eSAM=toto @sAkSin=svedok @AtmAn=duša @cid=vnímanie @rUpa=tvar @viddh=vediac @mukta=slobodný

-1.4

Keď pokojne oddelíš vedomie od tela,

hneď budeš šťastný a zbavený pút.

yadi deha° přthak křtya citi vižrámya tišťhasi

adhun'aiva sukhí žánto bandha-mukto bhavišyasi

@yadi=keď, ak @deha=telo @pRthak=separovaný @kRtya=urobený @citta=vnímanie, mysel @vizrAm=odpočívajúc @tiSTha=stojaci

@adhunA=teraz @sukhI=šťastný @zAnto=pokojný @bandha=puto @mukta=slobodný @bhaviSya=budúci

-1.5

Nie si vyššia kasta ani askét, na pohľad si neurčiteľný,

si osamelý beztvarý pozorovateľ sveta, buď štastný.

na tva° vipr'ádiko varńo n'ážramí n'ákša-gocarax

asańgo'si nirákáro vižva-sákší sukhí bhava

@na=nie @tvaM=ty @vipraAdiko=kňažský stav @varNa=farba,kasta @na=nie @Azrami=askét, mních @AkSa=ani očami @gocara=pojem, myslenie

@asaNga=nedotknutý @asi=si @nirAkAr=beztvarý @vizva=kozmos @sAkSin=svedok @sukhI=šťastný @bhava=bytie

-1.6

Zákon-zločin, šťastie-bolesť - do tvojej mysle nepreniknú.

Ani netvoríš, ani neužívaš - si slobodný naveky.

dharm'ádharmau sukha° duxkha° mánasáni na te vibho

na kartá'si na bhoktá'si mukta ev'ási sarvadá

@dharma=zákon @sukha=šťastie @duHkha=bolesť, nešťastie @manas=mysel @na=nie @te=ty @vibho=prenikať

@na=nie @karta=činiteľ @asi=si @na=nie @bhoktA=užívateľ @asi=si @mukta=slobodný @eva=tak @Asi=si @sarva=celý

-1.7

Jediný sleduješ všetko, si navždy dokonale slobodný,

tvoja spútanosť je daná len nesprávnym chápaním.

eko drašťá'si sarvasya mukta-práyo'si sarvadá

ayam eva hi te bandho drašťára° pažyas'ítaram

@eka=jeden @draSTA=vidiaci, svedok @sarva=celý @mukta=slobodný @prAya=elitný @sarvadA=vždy

@ayam=toto @eva=tak @hi=určite @te=ty @bandh=puto @draSTA=vidiaci, svedok @pazya=sledujúci @Ita=iný

-1.8

Ja konám - ten omyl je ako jed čierneho hada.

To nekonám ja - túto esenciu poznania vypi, a buď šťastný.

aha° karte'ty aha°-mána-mahá-křšń'áhi-da°žitax

n'áha° karte'ti vižvás'ámřta° pítvá sukhí bhava

@aham=ja @karte=konať @iti=takto @aham=ja @mAna=bláznovstvo @maha=veľký @kRSNa=čierny @daMzita=pohryznutý

@aham=ja @karte=konať @iti=takto @vizvAs=viera @AmRta=nektár @pItvA=opitý @sukhI=šťastný @bhava=bytie

-1.9

iris

.

Ľubov

veď buď dáma.-))). Apropo,ako sa má Doník,to ma trápi momentálne najviac. Či príde na Sv.Jána do Moskvy...
Na oslavu ...

nové