А победник је - Новак Ђоковић

Akýže to bol hlavný argument austrálskej vlády o nutnosti škandalózne deportovať svetovú tenisovú jednotku, Srba Novaka Djokoviča, a nedovoliť mu hrať na turnaji? Že Djokovičove názory sú verejnou hrozbou a môžu spôsobiť „občianske nepokoje“. Nešlo však o postoje k vakcinácii, ale o niečo úplne-úplne iné...

Včera sa udiala udivujúca vec. Srbská vláda oznámila, že ruší všetky licencie, ktoré mal mať v Srbsku britsko-austrálsky ťažiarsky moloch Rio Tinto na ťažbu novej ropy - lítia pre elektromobily. Premiérka Ana Brnabićová odôvodnila zrušenie projektu v hodnote 2,4 miliardy dolárov tlakom environmentálnych organizácií. Je pravda, že v Srbsku sa konali obrovské demonštrácie proti jednej z najobludnejších korporácií v oblasi ťažby nerastných surovín, známej takou mierou pohŕdania prírodou a ľuďmi na územiach svojho záujmu, že sa aj v perverznom svete korporácií, páchajúcich ukrutnosti voči celej planéte, vypracovala medzi top 5. Bolo by ale naivné myslieť si, že prostesty by niečo vyriešili. Začiatkom decembra však Srbov burcujúcih proti likvidácii dviadsiatich dedín a zničeniu krásnej krajiny v údolí rieky Jadar obrovskou baňou na lítium verejne podporil - Novak Djokovič. Jeho posolstvo zachytili nielen davy Srbov bojujúcich o svoju krajinu, ale aj moloch Rio Tinto, bojujúci o svoju srbskú korisť. Toto boli Djokovičove slová, ktoré označila austrálska vláda za verejnú hrozbu, a ktoré môžu spôsobiť „občianske nepokoje“: „Чист ваздух, вода и храна су кључеви здравља. Без тога свака реч о ‘здрављу’ је сувишна“. Nie nejaké pohŕdanie mRNA opichmi Made in USA.

Austrálska vláda už vedela, čo robiť, keď Djokovič - ten slovanský primitív uprednostňujúci lesy a lúky pred elektromobilmi, ktoré nutne potrebujú do batérií srbské lítium - vystúpil v Melbourne z lietadla. Po potupnej deportácii Djokoviča bolo chvíľu ticho. A potom srbská vláda vyťala taký return, že doteraz majú huby otvorené nielen austrálsky premiér, šéf Rio Tinto s jeho hordou lupičov, ale aj slovenské zázračné dieťa InoBat.

Na Slovensku názov molochu Rio Tinto po prvý raz zarezonoval minulý rok v novembri, keď korporátne médiá s hlaholom oznámili, že "do slovenskej firmy InoBat Auto, ktorá pripravuje prvú, plne integrovanú pilotnú linku svojho druhu na výrobu batérií pre elektrické vozidláinvestuje prostriedky gigant Rio Tinto." Plány týchto dvoch spoločností, pri ktorých sa počítalo so zničením prírody v srbskom údolí rieky Jadar, sa kuli najmenej od začiarku roka 2021.

Po svadbe Rio Tinto s InoBat panovalo nadšenie, vyjadrené typickým plechový korporátnym slovníkom: "Rio Tinto je významnou spoločnosťou pôsobiacou v odvetví ťažby nerastov. Ide o anglo-austrálsku firmu s trhovou kapitalizáciou viac ako 100 miliárd dolárov, ktorá obchoduje na burzách v New Yorku a Londýne. Rio Tinto vlastní jeden z najväčších projektov ťažby lítia na svete, ktorý sa nachádza v srbskom Jadare. Rozsah a vysoká kvalita ložiska Jadar poskytuje potenciál bane, ktorá bude dodávať produkty z lítia do hodnotového reťazca elektrických vozidiel po celé desaťročia."

Šťavnatý kus lítiovej koristi, bez ktorej môžu InoBat, Rio Tinto a ďalší zúčastnení lúpežníci ísť akurát doprdele, vyzeral byť tak neotrasiteľne v ich rukách, že sa do partie čerstvo pridala aj pažravá Svetová banka prostredníctvom International Finance Corporation. Oznámila to včera, takmer naraz s vyhlásením srbskej premiérky o odňatí licencií. Z potrestania Djokoviča za podporu srbských odporcov molochu Rio Tinto sa stala totálna prehra zhluku korporátov.

Cena akcií austrálsko-britského giganta v oblasti nerastných surovín Rio Tinto sa dnes na burze v Sydney prepadla a odchodom zo Srbska skupina stratila šancu stať sa najväčším európskym dodávateľom lítia pre automobilové batérie. Predstavenstvo spoločnosti vyjadrilo "veľké znepokojenie" a nejaké reči na túto tému už vyjachtala aj austrálska vláda. Taký globálny treskot pre nejakú surovinu tu zatiaľ asi nebol.

Одлично, Новак. Je to veľká výhra.

 
0
Ema

Naivnejších treba upozorniť, že drsným odstrihnutím britsko-austrálskeho korporátu Rio Tinto od obrovského ložiska lítia v Srbsku sa nič nekončí - iba sa začína.

Ide o strategickú korisť.

Európa s jej nerastnými surovinami sa teraz dostáva do rovnakej pozície ako ropné štáty v prvých dekádach 21. storočia, keď Američania nutne potrebovali kontrolovať ich ložiská. Anglosaský recept: rozbombardovať, znefunkčniť celý systém, nechať obyvateľstvo hniť v rozpadnutom spoločenstve terorizovanom zabijakmi s americkým tréningom (v prípade ropných štátov to je tzv. Islamský štát) a strážiť si vojenskou silou "svoje" zdroje. Málokto by v 90. rokoch veril, do akého stavu dokáže dostať Amerika fungujúce štáty s dobrým školstvom, zdravotníctvom a sociálnym systémom ako boli Irak, Sýria či Líbya len preto, že potrebuje ich nerastné suroviny.

Toto teraz čaká Európu. Zatiaľ to šlo "soft" cez tlak tzv. mimovládok financovaných globálnymi korporátmi (s ich záujmami na danom území) alebo priamo západnými vládami, hlavne USA, tvrdším nástrojom sú farebné revolúcie, kde treba dosadiť svojich kokôtikov a pizdy, viď Slovensko a kreatúry ako Heger, Naď, Korčok a ritnatá tupá obrmrochta.

Nedostali vzácne ložisko lítia v Srbsku? Buďme si istí, že Kosovar s jeho Camp Bondsteelom a náhle kamarátšafty USA s Albánskom nie sú len také povyrazenia z nudy.

Norman

Aj preto treba pripomenúť, že us bombardery môžu tentoraz útočiť na Srbsko priamo zo Slovenska - čo je pre nich určite výhodnejšie. Preto sa podpisom zmluvy o letiskách stávajú jej signatári zločinci proti mieru.

Sa naozaj čudujem, že sa Srbom také niečo (zatiaľ) podarilo, zrušiť licenciu a podobne. Ale zrejme je rozdiel v mentalite týchto národov. To sa prejavuje aj na postoji elít, či už politických, kultúrnych, športových.

Ema

Ešte v decembri sa Vučič ekologickým aktivistom vysmieval. Anglo-austrálske Rio Tinto si bolo svojou korisťou isté.

Veľké zásoby lítia sú na Cínovci v Česku (asi 5 % svetových zásob), prieskum tam robila - koľká náhoda - austrálska spoločnosť European Metal Holding. A Česi aj dostali vládu zloženú z rovnakých kreténskych výmetov ako Slovensko.

slaven1

Bondsteel bude podľa mňa zrušená a "odovzdaná" späť Srbom. Američania presunú aktivity z tejto základne na Slovensko, lebo tu im na to vláda zahraničných agentov vytvorila najlepšie podmienky.

Tu bude hlavná prekladná stanica drog, bieleho mäsa, zbraní, výcvikový tábor teroristov atď. Vojna v Srbsku nebude, na to USA aj UK stratili paru. Srbi ich vyhadzujú postupne.

https://www.mojevideo.sk/video/333f2/srbska_armada_posiela_pozdrav.html

Čo si malomestská stredná trieda z Kuchyne a jej okolia odhlasovala, to si teraz vyžerie. Nejde však až tak lámať nad národom palicu, naši ľudia sú kvalitne zhypnotizovaní zahraničnými médiami, ktorým „naša“ politická elita dovolí beztresne premývať mozgy.

Výraznou mierou k dnešnému stavu prispel aj fakt, že neexistuje zákon o zahraničných agentoch (človek, organizácia, ktorá dostala metodickú alebo priamu finančnú pomoc zo zahraničia).

Lenže kto má takúto legislatívu prijať. Kurva kurve riť neurve. Ficov syn žije v Londýne, atď.

K Českému lítiu. Čítam si pozadie PR akcie z Djokovičom a som tak zaspomínal na náš bratský Čechistan, kto je beneficiárom nášho vyťaženého lítia - český ľud alebo zahraničný bábkovodiči. Odpoveď poznáme, yes?

Ema

Pre štát - čiže Čechov - menej ako 1 %.

Akože tomu velí plnohodnotný magor v čele firmy RSJ, miliardár s nálepkou "bojovníka proti korupcii a filantropa" a Američanmi vypláchnutým mozgom, poživačný kurevník so sklonom k okultizmu a presvedčením, že je Uebermensch. Klasika.

Norman

google mi našiel nejaké meno, ale neviem, kto ho tu nejak pozná. A ako sa to prejavuje, ten okultizmus a to ostatné?

Ema

...když se "vizionář" ženil. Jaho aktuálna zákonitá manželka Khousnoutdinova "vystudovala politologii a historii na univerzitě v Oxfordu a následně k tomu přidala Gender & Development na London School of Economics."

https://www.idnes.cz/zpravy/revue/vztahy-a-sex/lilia-khousnoutdinova-kar...

A čerstvá správa spred pár hodín
Česko: Kandidatúru na prezidenta ohlásil miliardár Janeček
https://hnonline.sk/svet/19484123-cesko-kandidaturu-na-prezidenta-ohlasi...

Síce dodávajú, že kritizoval protipandemické opatrenia, ale to bylo za Babiššššše a nikto ho za to neostrakizoval.

slaven1

Keď sa na to pozerám, z lítio-Janáčkovského uhla, tak sanitárny fašizmus v podobe povinného očkovania v ČR bol zo svojej časti aj forma predvolebnej kampane, aby sa mohol vybraný kandidát blysnúť čo najjasnejšie. Píšem "zo svojej časti" lebo to bola výslednica viacerých síl.

Na Slovensku išlo z časti o podpísanie okupačnej zmluvy. A o čo ide podľa vás v Rakúsku, prečo tam tak serú ľud? O zdravie samozrejme nejde.

https://dfens-cz.com/pouceni-z-covidoveho-vyvoje-ve-spolecnosti/

Ema

Ale vyhnanie Kurza z tak významnej mocenskej pozície, jeho stiahnutie sa z politiky a prijatie funkcie manažérskeho trtka indikuje, že sa deje niečo vážne.

Každopádne, korporáty s dymovou clonou"zelených" žvástov zrýchľujú devastáciu planéty na nevídanú úroveň. Aj zmrdi z Rio Tinto obhajovali zničenie nádhernej krajiny tým, že lítium treba do elektromobilov, vďaka ktorým bude menej CO2. Inak, výborná bola reakcia tohto špinavého korporátu na argument, že ohrozujú v srbskej lokalite biodiverzitu: "Nežije tam nič výnimočné, čo by nežilo aj inde". A hotovo, vybavené.

slaven1

Z tvojho popisu som usúdil, že ide o "kandidáta na prezidenta" Karola Janečeka.

https://www.rsj.com/en/about-us.html

Tak preto mu robili to PR na odovzdávaní nejakých cien, keď sa v čase hlavnej vlny vakcinačného fašižmu v ČR verejne ohradil voči pokusoch na deťoch.

https://www.hlavnespravy.sk/miliardar-janecek-sokoval-vyzvou-na-neockova...
https://www.hlavnespravy.sk/miliardar-janecek-musime-sa-vzopriet-tyranii...

Tak preto ho dávajú na prezidenta, aby definitívne zaistili tok Lítia.

https://www.hlavnespravy.sk/podnikatel-a-filantrop-karel-janecek-ohlasil...

slaven1

Prečo sme sa museli dozvedieť, že Ficov syn kupuje „byt za hotovosť“ a nemusí byť hypotekárny otrok ako písadlá zo SME Krempaský a Burčík?

https://domov.sme.sk/c/22828321/fico-byt-syn-kupa.html

Aby sme mali info, že sa presťahoval z Londýna späť na Slovensko. Teda formálne. Neviem, nechodím ho kontrolovať či na svojej novej adrese ozaj býva.

Týmto komentom chcem vlastne iba napísať: Áno, všimli sme si.

slaven1

Chcel by som týmto komentom pochváliť austrálskeho rančera Šulíka za to, že dohliadol na dodávku uránových peliet z Ruska hoc Slovensko uzavrelo vzdušný priestor pre ruské lety.

"Hoci Slovensko uzavrelo vzdušný priestor pre ruské lety, v tomto prípade bola v súlade s platnými predpismi využitá výnimka, ktorú je možné uplatniť v prípade humanitárnej pomoci a jadrového paliva. MH SR spolupracovalo na tejto akcii aj s poľskou ministerkou pre energetiku Annou Moskwou, ktorej šéf slovenského rezortu hospodárstva taktiež poďakoval za podporu. Richard Sulík zároveň ubezpečil, že SE majú v súčasnosti dostatok jadrového paliva. "

https://www.mhsr.sk/press/slovensko-si-poistilo-dalsi-energonosic-mh-sr-...

Môžeš si ubaliť riadne tučného jointa! Bez irónie, zaslúžiš si. Daj si do nosa!

Norman

no ale to sú oni - infantili a pubertiaci.
Budú kopať do tatka Ruska - ale chcú, aby ich ďalej živilo.
Vďaka patrí Rusku, ktoré je rozumné natoľko, ževie, že niekto musí bľaď aj na Slovensku živiť enrgiou - a že tak či tak to bude uran z Ruska - nik iný Slovákom teraz nepomôže.
Špeciál chcem upozorniť na tých, čo dúfajú, že im/nám budú pomáhať Američania, že sú SMIEŠNI. Jednoducho smiešni, tragicky smiešni.

slaven1

Áno, sú tragicky smiešny a je ich priveľa. Navyše tú ich tragédiu zdielame s nimi, keďže žijeme v spoločnej krajine. Ich tragédia zasiahne aj nás.

https://www.youtube.com/watch?v=xEHMwDEDhmg
J. Blanár: Vystúpenie Generálneho prokurátora SR M. Žilinku, ktoré mu vládna koalícia neumožnila 8.2.22

Norman

Bohužiaľ, je to stav, ku ktorému to smerovalo dlhodobo a pred čím sme desiatky rokov na webe varovali.
Ale platia Le Bonove poučenia - dav sa nedá zastaviť vo vlastnej tuposti a v rútení sa do záhuby. Nedalo sa nepokúsiť sa im pomôcť, ale nie je prekvapenie, a ani nejaká kozmická tragédia, že to takto skončilo.

Je ťažká pravda, že ich tragédia zasiahne aj nás. Veľmi ťažko nás infantilita asi polovice populácie zasiahne aj nás. Odporúčam sa zamerať pozitívne na to, aby naša tragédia viacnásobne zasiahla ich.

Ach, pardon, som na Slovensku, som zabudol - takže oprava nie pre teba, ale pre široké vrstvy obyvateľstva:
ďalej zohýnajte chrbát, ďalej verte, že TO VY ste vinní a že ste dlžní slúžiť a držať rôznym americkým sviniam, spievajte a milujte sa. Dávajte najavo, akí ste humanitní a ako želáte všetkým len dobro, ako nenávidíte zlo - určite sa vám to vráti a budete sa mať dobre ako pupúšovskí anjeli. Určite. Len žiadne násilie, žiadne zbrane a žiadna surová pravda. Fuj fuj.

Assarhaddon

Áno, presne pre takéto prípady je Srbsko v Organizácii Zmluvy o kolektívnej bezpečnosti - zatiaľ v statuse pozorovateľ. Ak vláda vyhodnotí, že ide o prežitie štátu, tak požiada o plnohodnotné členstvo. Ak sa niekto pokúsi "farebnou" revolúciou zmeniť režim v Belehrade, tak bude nasledovať to, čo v lete v Bielorusku, či toť po sviatkoch v Kazachstane. Súčasná Moskva, nedopustí ani omylom aby bolo Srbsko napadnuté či zvrhnuté do stavu zámorskej kolónie.
Obzvlášť nie teraz, keď spoločný pakt Moskva - Peking má vojenskú prevahu na Washingtonom a štátmi NATO.

Ema

...je nehodná mysliacich bytostí.
USA s ich poskokmi nás nútia svojou agresivitou zostávať na úrovni šimpanzov, ktorí sa musia neprestajne brániť pred nájazdmi susedného opičieho kmeňa.

buko

Shooty uz na stare kolena zosenilnel, alebo ja uz som som asi prilis stary na taketo "karikatury"?

https://alokal.eu/src/1nbN47/2022-01-23-Sikana-1.jpg

Ema

retarda Šútovca vysnívaný americký strýco nedobehol v auguste za svojím americkým krajanom, aby mu za zabitie siedmich afganských detí aspoň rozbil pysk
https://www.msn.com/en-us/news/world/none-of-the-us-troops-involved-in-a...

Prečo je ten ideálny Američan biely, he? Šútovec si koleduje.

Mimochodom, to nie je karikatúra, ale odporná propagandistická kresba - ako z 50. rokov z fabrických násteniek.

buko

ano je to odporna propaganda za ktoru by sa Rude Pravo nemuselo hanbit a zaroven aj karikatura - pretoze americky vojak takto uz davno nevyzera, skor takto:
https://postimg.cc/JDD8fQGG

Mimochodom, v Kanade sa nieco deje. Hnutie kamionistov ktore zacalo s klasickymi odborarskymi poziadavkami prerastlo vo velky obciansky odpor.
Prave teraz smeruje na Ottawu velky konvoj kamionov a aut s cielom predlozit poziadavky (koniec povinneho ockovania, zrusenie covid pass, rezignacia Truda) a zablokovat dopravu kym sa nesplnia. Obchodne retazce uz zacinaju mat problem s doplnenim zasob v regaloch, kedze kamionisti nevozia.

Tazko este teraz povedat ci to vyfuci do stratena ako Zlte Vesty vo Francuzsku, alebo to bude ten povestny klinec do rakvi, ktory zobudi dostatocny pocet ludi a zlomi Trudovmu tyranskemu rezimu globalistickej arogancie krk.

Zdroje:
https://www.bitchute.com/video/XfWNjOedOF2p/

https://twitter.com/hashtag/truckersforfreedom?src=hashtag_click

https://boards.4chan.org/pol/thread/357941044

nové