Matovičova vláda definitívne padla. Treba čím skôr nové voľby

Včera, 15. decembra 2022, bola vláde Matovičovej koalície definitívne vyjadrená nedôvera. Je tým povedané, že výsledky volieb 2020 definitívne nestačia a treba sa znova spýtať ľudu, čo je ochotný akceptovať.
Táto Matovičova vláda - budeme ju tak nazývať, pretože Heger bol aj napriek svojmu veľkému nafukovaniu len chudák na okraji - bola obdobie nehoráznych blbostí a zločinov. Jej účastníci sa nemôžu vyhovárať na vonkajšie krízy - ak by nebolo covidu a vojen, muselo by toto spojenie extrémistov padnúť ešte skôr. Áno, extrémistov a bláznov, pretože Matovič, Heger, Naď, Korčok a ich nohsledi si objektívne iné slovo nezaslúžia.

Aká je teraz situácia

Treba si vyjasniť, že súčasná politická mapa obsahuje tri subjekty. Prvý je zahraničný vládca režimu, línia Washington-Brusel. Druhým protipólom sú zviechajúce sa domáce (pronárodné) sily, vrátane sociálnej demokracie. A do tretice je tu práve víťaz minulých volieb, ktorý bol pôvodne plne na americkej strane, ale pre svoju nekontrolovateľnosť sa stal nežiadúci. Toto bola a stále aj je situácia v slovenskej politike.
A k čomu došlo včera? Nielen k jednoduchému odstráneniu Matoviča, so zachovaním proamerických figúrok, ako bol príkaz z USA. To sa nedalo vykonať, o tom celé to mnohomesačné trápenie od jara 2021 a aféry vakcína Sputnik vlastne bolo. Toto bola ta kvadratúra kruhu - ako sa zbaviť Olano a zachovať moc zvyšku proameričanov.
Nuž a táto operácia sa američanom nepodarila. Vytrhli síce hnijúci tŕň Matoviča, ale spolu s ním aj svoje črevá - Naďa, Hegera, a zarátať treba aj predošlý odchod Korčoka, Klusa, Kolíkovej. Proamerická koalícia je rozbitá, dať ju nejako dohromady vyzerá nepravdepodobne, nad hlavou neodvratne visia nové voľby (v krajinách s trocha lepšou politickou tradíciou by tu už dávno boli).
.
Čo vlastne treba? Pripomeňme tri body, ktoré národ slovenský potrebuje, tri body rovnako dôležité, lebo sú prepojené.


1. Zabezpečiť základné sociálno-hospodárske pomery v tejto kríze rastu cien energií. Tomuto bodu sa vážne a bez hanby venujú aj bohaté a ináč tvrdo kapitalistické štáty, pretože teraz je situácia naozaj kritická.
2. Nastaviť samostatné zahraničné smerovanie, vymaniť sa z podpory USA-Ruskej vojny na Ukrajine. V zmysle zásady, že to nie je naša vojna.
3. Domácu očistu - potrestať zločincov za zneužívanie politickej moci a súdnictva proti politickým oponentom, za ťažké hospodárske zločiny zneužívajúce pandémiu a vojnu, za ohrozenie životov a zneužívanie pandémie na nastolenie určitého typu totality.

Všetko toto môže byť spravené, ale len ak sa ujme moci nová vláda po voľbách. Ale tam ešte nie sme. 

Ćo bude teraz nasledovať?

Vláda teraz pracuje v demisii. Aj keď tá banda je zvyknutá nerešpektovať žiadne pravidlá a zvyky, nemá to už kam dotiahnuť. Tá vláda je odpísaná.

Bude tu spomínaný pokus zlepiť novú vládu bez Oľano, Sulíkova predstava - ktorá sa ťažko môže podariť. Je ale možné, že Matovič skolabuje a naozaj odíde z politiky, potom by tu nejaký zlepenec vlády mohol zostať. Prípadne nejaká ta "úradnícka" vláda. Takéto slimačie slizenie až do volieb, ako poznáme Slovensko, je najpravdepodobnejšie. Stále by to bola ale len pseudovláda, veľký pokrok proti včerajšku.

Pozitívny scénar je, že sa všetci cez Vianoce zamyslia a v januári vyhlásia predčasné voľby na apríl. To je najlepšie riešenie, všetko iné je zbytočná hlúposť.

Tieto varianty sú za predpokladu, že ináč bude všetko v poriadku. Že ľudia (a drobnejšie podniky) sa vo veľkom nedostanú do neriešitelnej ekonomickej situácie. Takisto za predpokladu, že sa vojna na Ukrajine nebude nejak razantne meniť. V prípade, že také veci nastanú, sa to prejaví aj na Slovensku.

Ergo ešte raz: optimálny prípad sú predčasné voľby v apríli. Naopak, najdramatickejšie scénare sú ozbrojené potyčky, zabíjanie a stanné právo. A naozaj sa nehrám na humanistu, osobne si nemyslím, že ten "optimálny prípad" nastane. Bol by síce najpokojnejší, bol by prejav zdravia rozumu v republike - ten ale nemáme.

Smer sa zrejme bude hrať aj na referendum, čo už s tým, ale z toho nič nebude. Smer, Hlas či Republika ale nie sú zodpovední za nasledujúce problémy - sú proste stále bez sily, tak, ako my všetci. Budúci rok je stále v rukách proamerickej piatej kolóny v Bratslave, a v pazúroch prezidentky. Ale základný problém zápchy už bol odstránený, stavidlá sú zdvihnuté, augiášov chliev môže byť vymetený.

 

0
slaven1

Kočner, kontúra mne zatiaľ neznámych síl, človek voči ktorému zostrojili na objednávku USA monster proces ala 50. roky, (zatiaľ) jediný Slovák na ktorého sú uvalené americké sankcie, atď.. ide na slobodu.

Norman

o koho by sa teraz niekto staral. Prečo by mal ísť na slobodu? Prečo ho spájaš so Smerom?

buko

Scenar s volbami je velmi realny:
Caputa (PS) a Kollar chcu predcasne volby cim skor. PS je hladne dostat sa konecne do velkej politiky a Kollar si veri ze to da a ze vykradne OLANO natolko ze bude mat este viac ako minule.
Matovic je nevyspytatelny a zrejme jeho obrovsky hlad po pomste a patologicka nenavist k Sulikovi ho bude hnat k podpore predcasnych volieb, aj keby to malo znamenat ze pochova svoju stranu ale urobi vsetko preto aby Sulik padol spolu s nim.
SaS zostala trpka pachut v ustach - jednak im naozaj treba pripisat dobry bod a hlavny podiel na tom ze tento pad bol vlastne mozny, ale na druhej strane jasne sa ukazali ze predcasne volby nechcu a mali inu predstavu, citujem Sulika:
"„My sme pripravení na to, aby vznikla vláda Heger 2 očistená od problémov, ktorá by mohla dovládnuť,“ "
tento scenar sa vsak nestane, nikto okrem Sulika ho uz asi nechce a tak im zostal v rukach Cierny Peter a arcinepriatel Matovic ktory je rozhodnuty znicit ich.
Smer, Hlas a Republika nemusia teraz robit nic, len podporit predcasne volby a kritizovat odvolanu vladu a pomery ako to robili doteraz a pozerat ako sa budu navzajom dalej zrat.

Norman

Sulíkova motivácia stúpala. Sulík toto nerobí z vlastného podnetu, ale na podnet a s podporou ambasády.
Čiže Sulíkovi ( a poslancom SaS ) je jasné:
- nemusia sa Matoviča báť, ten osobne bude ešte nejako eliminovaný (nemyslím priamo na strielanie, ale sú mnohé možnosti),
- aj jeho vplyv v Olano bude tým pádom oslabený. A bez vodcu to bude len nesmerované stádečko, ktoré oôjde za prvým pastierom, ktorý sa ich ujme
- eleminovaný bude aj vplyv Matoviča na Hegera a iné jeho posledné osobnosti (Remišová, Šeliga, Budaj ... Boris Kolár a Smerodina)
Proste sa niekto Sulíkovi zaručil, že Matovič končí, a že celé jeho dedičstvo prevezme on. Nejaký silný pes sa mu za to zaručil - a ľudia zo SaS veria veľkému americkému psovi.

Heger bude poverený a príde s ďalšou novou vládou. Bez Matoviča, možno sa tam vráti Kolík, ten je toho schopný. ale tu nejde o fleky ministrov, tu ide o návrat SaS do koalície. Čo za to dostane SaSka konkrétnejšie, netuším, ale u Sulíka by mohlo ísť o priamu "ekonomiku".

To je vlastne dosť čierne videnie stavu. Úplne som si sám trocha pokazil náladu :-) Ale zas - Matovič je dole, a to zpsmiešňujúcim spôsobom, s hňukaním a prosením Šipoša - to je samé o sebe dôvod na oslavu.
A Sulík to v týcto pomeroch medzinárodných a lokánych proste nedá. Treba chcieť okamžite voľby. Dať všetkých pod tlak, obrazne povedané, pred hlavne pušiek.

Norman

Ešte by som sa zamyslel, kto Matovičovi volal, čo ho primelo k tomu vytrhnúť si späť vlastnú demisiu.
Nechcem praháňať, ale by som sa moc nečudoval, keby telefonoval s tým svojím (pred)pubertiackym bastardom. On je totiž vážne úchyl a aj jeho keci ukazujú, že žije v čase (pred)pubertálnych hrdinov. Koho iného si Matovič "váži", okrem svojho vlastné semena?
Ako verzia je to možné.

lebleu

Možné je aj to, že ten chudák volal sám so sebou.

Ema

...už dúfam žiadnemu príčetnému občanovi nenapadne voliť psychopatov, aby bola sranda.

Každopádne má Joker pripravené zbrusu nové detenčné centrum, len personál sa tam akosi nehlási. Tieto skvelé pracovné pozície bacharov pre zločinných magorov čakajú na poslancov OĽaNO, keď konečne vyhučia z parlamentu.

Veriac v ľudskú pomstychtivosť držím palce Kalimu, aby si to s mikulecovskohamranovskými hovadami vybavil ako sa patrí. Aj za zavraždeného Lučanského.

Norman

ja verím vo vnútornú silu národa, ktorý dokaže riešiť svoje problémy.
No, konkrétne v silu toho slovenského moc neverím, ale môže sa prebudiť aj tá. Je to ako EEG - ak národ nemá svoju neviditeľnú silu, svoj thymos, tak je mŕtvy.
Národ musí vedieť prejaviť svoju silu, na základe ktorej potom môžu jednať aj organizované sily (Kaliňákovho) ministerstva vnútra.