Blaha o rozdelení spoločnosti na podľudí

Blaha píše na FB:
 
Ľudská zloba proti nezaočkovaným nepozná hraníc. A polícia im v tom asistuje. Toto je škandál. Už ani majestát smrti im nič nehovorí.
 
1. Na sociálnej sieti oznámila stránka polície Hoaxy a podvody, ktorá je už roky zneužívaná na politickú agitáciu v prospech slniečkarskeho videnia sveta, že v Banskej Bystrici zomrela lekárka, ktorá vystupovala proti očkovaniu.
2. Iná stránka, ktorá informáciu začala šíriť ako prvá, na stanovisko polície odkazuje ako na svoj triumf a dodáva, že 60-ročná doktorka zomrela na Covid. To okamžite spustilo tonu hejtu od Pfizerjugend, že dobre jej tak a že dostala, čo si zaslúžila.
3. Prepáčte, ale je mi z toho zle. Toto naozaj na Slovensku chceme? Tešiť sa, že niekto zomrel? Kam preboha ženú slovenskú spoločnosť? Kde toto skončí?
4. Pani doktorka mala svoju rodinu, ktorá za ňou smúti. Ako im teraz musí byť, keď do ich matky, babky či manželky po smrti kopú ľudia bez morálky a svedomia? A ešte aj za asistencie polície... Strašné! Čo je koho do toho, ako a či zomrela, preboha?
5. Zjavne mala svoj odborný názor a ten presadzovala. Nikto nevie, či by nezomrela aj s očkovaním. Nikto nevie, aký mala zdravotný stav. A hlavne - nikto nemá právo radovať sa z ľudského nešťastia. Nikto.
....
 
 
9. Tu sa do slovenskej spoločnosti zasieva taká neuveriteľná deliaca čiara, že to tu nedá dohromady nikto najbližších 50 rokov. Vy to v tej vláde nevidíte?
10. Je také ťažké sa vzájomne rešpektovať? Sú ľudia, čo dôverujú očkovaniu proti Covidu - nech sa páči, plne ich rešpektujem, mnohí sú moji priatelia. A potom sú takí, ktorí očkovaniu nedôverujú - vrátane mňa. To je dôvod na nenávisť? To vážne?
11. Pred pár dňami som zachytil od rodiny zosnulého mladého hokejistu z bratislavského klubu, že si neželajú, aby sa šírili špekulácie o tom, či bol očkovaný. Áno, chápem.
12. Prirodzene - mnohí ľudia si pospájali, že očkovanie spôsobuje srdcové zápaly, v hokejových kluboch sa očkovanie od hráčov očakáva a on zomrel kvôli srdcovému zápalu... A tak sa špekulovalo.
13. Ale tento druh úvah bol okamžite vykázaný do sféry extrémizmu - vraj je to nemorálne a zlovoľné. Polícia nemala potrebu zisťovať, či bol hokejista naozaj očkovaný. Fajn. Ale čo je potom táto spŕška zloby voči banskobystrickej doktorke? Pri ktorej ešte aj asistuje polícia? To odrazu nevadí? Zošaleli ste?
14. Viete si predstaviť, že by sa niekto rehlil nad smrťou mladého hokejistu, že dobre ti tak, máš to z očkovania? Pripadá vám to normálne? Lebo to isté robíte v prípade 60-ročnej doktorky! Vy, veľkí slušnoľudia z kaviarní!
 
Vynechal som odbočky, aby som zdôraznil podstatné - mieru beštiality potkanov z kaviarní nemožno podceňovať - je nekonečná. A kedže situácia, nielen tá covidová, sa bude zhoršovať, tieto kreatúry budú z frustrácie besnieť. Teraz pľujú na mrtvolu 60 ročnej ženy, zajtra budú sami zabíjať. Pamätáte na toho zrmda z gymnázia, čo chcel strielať do ľudí? To je ich myslenie.
 
Uvedomme si, že sľuby, ktoré im boli dané súčasným režimom, boli ohromné. Nespĺňa sa z nich takmer nič, rozpadá sa ešte aj to, čo tu bolo pred desaťročiami - preto ich stres a hnev sú tak chorobné. A budú sa zhoršovať. Takmer naozaj vojna zombií, bez preháňania, pretože sa ľahko stane, že mozog ľudí prechádza na svoju reptílnú formu. Im sa to bude stávať, lebo nie sú vychovávaní, nie sú krotení. Ak prestane pôsobiť fatamorgána bľahobytu, zbesnia.
 
Prirodzene, aj druhá ľudová strana je na tom zle, ekonomicky ovela horšie, ale tí sú zvyknutí, prevážne už dávno zlomení, preto nie sú tak posadnutí. Tí začnú konať, len ak budú celkom dohnaní k múru, až budú celkom ponorení pod hľadinu.
 
 

Blaha dáva na konci úprimnú výzvu, aby ľudia držali spolu. Ale nie že je neskoro, ale tak to nikdy nefunguje a fungovať nebude. Blaha  je zdá sa úprimne prestrašený, oprávnene sa bojí tohto smeru, kam sa to vyvíja. Žiaľ, takto to chodí, sociológia v praxi.

Len pripomeniem, aby sme to mali zasadené do správneho obrazu: príčinou tohto hrozivého procesu nie je samotná pandémia, a nie je to výsledok nejakej zlovôle sietí mocných - je to horšie, toto sú prvé prejavy globálneho nedostatku zdrojov a zhoršovania biosféry. Je ťažko to zastavovať či čo len vylepšovať memeticky - zvlášť pri súčasných vládnucich konzumných doktrínach je to až nemožné.

Tak - ale Blaha začína už chápať. Konečne. Kedy ale pochopia tie zvyšné milióny až miliardy? Nikdy. Proste do smrti nepochopia.

 

 
 
 
 
buko

ja uz som vieru v humanitu stratil davnejsie. globalna ludskost neexistuje.
Je len mensina empatickych bytosti a zvysok je akasi konzumujuca biomasa ovladana mediami a socialnymi sietami.

To nad cim sa Blaha pohorsuje a co siri ta stranka vraj policie "Hoaxy a podvody" (mimochodom jeden clovek - nie policajt ale byvaly bulvarny novinar, ktory ma pri pisani statusov volnu ruku) je len odraz toho co sa deje v tzv. vyspelom svete uz davnejsie napriklad na stranke

https://www.sorryantivaxxer.com/

Na tejto stranke sa otvorene vysmievaju zo smrti tzv. antivaxerov a to v takom tone ako by to ani neboli ludske bytosti ale daki cirkusovi panaci vypchati slamou.
Dobre, poviete si - jeden vysinuty clovek sa takto ukaja, co uz s nim.
Precitnete vsak, ked si pozrite tie desiatky tisic komentarov ktore tam ini ludia pisu: hanlive basnicky, fotomontaze tych mrtvych ludi, urazky, vtipy.
Treba si uvedomit ze statisice ludi chodia na takuto a podobne stranky uspokojit si svoju dennu davku nenavisti voci neockovanym a potesit sa pohladom na dalsie prirastky tych co zomreli. A utvrdit sa v tom ze oni su v teame so spravnou farbou tricka - teame ockovanych.
Druhy team ma tiez svoje stranky a zoznamy tych co zomreli po vakcine, ale nezaregistroval som az taku chorobnu tuzbu pokorit ponizit a urazit tych hoc aj mrtvych ludi.
Sranda ze toto vsetko je v kyberpriestore dovolene a akosi tolerovane, ale ked Taraba napise o peknej novej caputo modelke tak sa zdvihne tsunami pohorsenia a odsudenia co si to preboha dovolil na nevinnom dietati.

Presne ako Norman pises je to frustracia ktora zacne naoko nevinnymi pesnickami, basnickami, statusmi ZOMRI
https://www.youtube.com/watch?v=DnUlI9aYHFw
https://www.youtube.com/watch?v=ulkuc5-cHKE
ktora si vyberie tie najjednoduhsie terce naozaj jednoduchych a casto psychicky nie uplne kompletnych ludi - ale skoncit moze besnenim a otvorenymi vyzvami nenavisti a rozdelovanim na dva tabory - ako pises - tazko to zastavovat - uz je to spustene a bude sa to uz len stupnovat.
Aj Blaha si bude muzsiet vybrat stranu, vlastne myslim ze on si uz vybral - a nebude to ta ista kde je pani Ciganikova.

Norman

šokujúce linky, aj tie na (slovenské) youtube.

Tento štýl "výsmechu" je nová psychologicko-sociálna choroba. Dôvodom je zrejme to, že tieto osoby sú vychovávané v mytológii krutosti, od malička, donekonečna (aj keď je samozrejme prisudzovaná nepriateľom - ale neustále v nej žijú, neustále žijú v hejtovaní, vo vraždách a podobne).

Ešte by som pripomenul, že oni zostudzujú hlavne slabosť svojich obetí. Je jedno, čo by kto robil akokoľvek uhladene, rozumne či dokonca podľa ich meradiel a pravidiel - ak si slabý, si odpad. V tom oni vyrastajú, žijú, nič iné nepoznajú.

Len toľko teraz, lebo o tom by sa dalo donekonečna ... ale aj budeme tento absces donekonečna rezať. Nič iné nám nezostane.

kali

Ten posledný odstavec je veľmi presný a hlavne by mal byť imperatívom pre alternatívu. Netreba hladať zlé úmysli tam kde je vysvetlenie hlúposť.
Kapitalizmus všetky cnosti z človeka vykorenil, ponúkol len vidinu zisku finančných prostriedkov ktoré majú zaplniť túto duchovnú prázdnotu. Keď zisk nebude, naplno sa potom prejaví skutočný charakter holej opice. Ale neni to nič nové. Čo nás historia naučila je to, že sa človek z nej nikdy nepoučí. Stále dokola tým, že si chce vytvoriť pohodlnejší život začne využívať prírodné zdroje do štádia vzniku civilizácie ktorá dosiahne svoju veľkosť aby potom mohla zase spadnuť dole a zažila vlastný vnútorný rozklad nenaplnením toho, čo si v jej počiatkoch predsavzala, a na jej troskách mohla narásť ďalšia taka civilizácia s podobnými ašpiráciami. A tak človek stále vytvára civilizácie, zlepšuje ich, kultivuje ale nikdy ich neudrží. A v tom svojom nekonečnom pechorení zabúda na kultivovanie seba samého.

slaven1

Taliansky inštitút zdravia, ich obdoba nášho NCZI, drasticky znižuje svoj oficiálny počet úmrtí na Covid. Talianske noviny Il Tempo uvádzajú, že Inštitút revidoval smerom nadol počet ľudí, ktorí zomreli s COVIDom, a nie na COVID, zo 130 000 na menej ako 4 000.

https://summit.news/2021/11/04/italian-institute-of-health-drastically-r...
https://www.iltempo.it/attualita/2021/10/21/news/rapporto-iss-morti-covi...

Klamstvo z dieľne NCZI v počte 12000 mŕtvych od Covidu na Slovensku chcú úradníci na MZSR revidovať kedy? Možno hneď ako dovyrábajú ďalší falošný "pozývací list" zdravotníkov s titulom "Ing."

https://nadhlad.com/comment/42093#comment-42093

Idril

slaven1 - ak nevies pracovat s relevantnymi informaciami a pouzivat pri tom mozog, tak prispievaj svojimi linkami radsej do Hlavnych sprav !
Takze ak ma niekto vysoky krvny tlak a dostane Covid-19 a zomrie, tak pricina smrti je Hypertenzia ? A napr. ak by Covid-19 nedostal, v pohode by sa s vysokym krvnym tlakom dozil penzie.
A co sa tyka Summit News, to podla mna nedkoaze vstrebat ani Mazurek (ak by vedel anglicky)

buko

nepreslo ani 24 hodin od nadcasoveho Normanovho postrehu a uz tu mame dalsi, kontury dokreslujuci priklad kam spejeme:

A jeho publikum nadsene tlieska - presne ako si pisal:

"mieru beštiality potkanov z kaviarní nemožno podceňovať - je nekonečná. A kedže situácia, nielen tá covidová, sa bude zhoršovať, tieto kreatúry budú z frustrácie besnieť"

pozor ten Adam nie je len taky hocijaky niemand z kaviarne, je to priam esencia sucasnej bratislavskej kaviarne vo vsetkej svojej cynickej intelektualite, nenavisti a zlobe. Robil kampan Kiskovi, Lunterovi, blizsie tu

https://zemavek.sk/pavucina-adam-znasik/

Ten status uz u neho nenajdete pretoze aj jemu zrejme doslo ze je za ciarou, tak ho zmazal. Takze exkluzivne pre nadhlad pohlad do mentalneho sveta bratislavskej kaviarenskej elity :)

nové