Brexit. Jeden z milióna komentárov.

Británia bola v EÚ vždy na to, aby ju strážila a podkladala Európe nohy. Vstúpila do nej oneskorene, až po tom ako sa ukázalo, že spolok Nemecko-Francúzsko naberá na sile. Britom sa do EÚ nikdy nechcelo, lebo sú politicky vychovávaní v tom, že oni - na rozdiel od celého Kontinentu - vojnu neprehrali. Ale museli, lebo nie oni rozhodujú, ale veľký brat spoza mláky.

Dnes toto spojenie padlo. Briti odhlasovali, že si želajú vystúpenie a pre mnohých to znie ako odobratie jednej nohy z labilného stolíka EÚ - predpovedá sa, že zvyšok ak sa priam nezrúti, tak už nikdy nebude to, čo býval.

A to je naozaj dobrá správa.

Podnik EÚ sa dostal do slepej uličky. Ovládli ho blázni ako Merkelka, Juncker a Schulz, ktorí definitívne chcú spraviť z Európy nesvojprávnu kolóniu Ameriky. Brusel sa stal synonymom jednej úpadkovej éry, ktorá priviedla západnú Európu do stavu morálneho úpadku, východnú Európu do stavu reálnej chudoby a južnú Európu do kombinácie oboch. 

V každom prípade to vyzerá, že súdruhovia neomarxisti urobili niekde chybu. Kyvadlo sa vychýlilo príliš a teraz sa začalo hýbať na druhú stranu. Čo sa týka veľkosti, EÚ je to nepochybná pravda. Čo bu nasledovať? Vstup spriatelených bratských armád NATO do Európy analogicky roku 1968? Ups, to je nezmysel, veď na rozdiel od komunistických armád, ktoré odišli po roku 1945 ako aj po roku 1989, demokratická soldateska amerických čiernych papulí doteraz z Európy neodišla. Stále sú tu, stále prichádzajú noví - tým už nikoho nezastrašia. Súdruhovia v Berlíne nie sú Nemci, ale kolaboranti s nožom na krku, tí nič nevymyslia. To isté v Paríži, Viedni, Varšave. Tak ako ešte môže anglosionizmus prinútiť Európu k poslušnosti?

Nijako. Nemôže.

Brusel je definitívne mŕtvy, je z neho len latrína plná neomarxistických a islamistických hlíst. Nemá už žiadnu autoritu a žiadnu moc. Eurokomisári sú to isté, čo boľševickí komisári spred sto rokov - banda najťažších zločincov, skúšajúca fatálne sociálne experimenty na živých ľuďoch.

Je treba neustále ničiť bruselský odpad, na každom kroku odmietať ich akúkoľvek autoritu, nebrať ich vážne. Ich cirkus, ktorý bude aj v Bratislave nasledujúceho pol roka, je nechutný podvod a vyhadzovanie prachov do luftu. Od dneška ich treba považovať za kriminálnu organizáciu, minimálne za to isté, čo boli komunisti pred rokom 1989. 

Nasledovať budú zmeny v Paríži a Berlíne. Kolaboranti pôjdu von oknom a potom nastane druhý, naozajstný Brexit. Bruselský Exit.

 

 

 
Autor: 
Ľubov

Ďakujem.

Truhlík

Nepomohlo ani, že zabili tú Coxovú a falšovali prieskumy.

Buheh

Každý správny konšpiratívec si teraz položí otázku ako je možné, že sa stalo, čo sa stalo. Ako je možné, že sa to neskončilo klasickým kreatívnym rozdielom pár tisíc hlasov v prospech toho správneho výsledku?

Samozrejme, je tu možnosť, že demokracia, pravda a láska konečne raz zvíťazili.

Ale to nám skalným paranoikom nesmie stačiť, nesmieme sklamať pána Smatanu. Musíme hľadať aj iné vysvetlenia.

Napríklad také, že pre pánov Zemegule bol želaný výsledok práve tento, hoci pred referendom všetky médiá okato a hystericky vrešťali presný opak.

No uznajte, neukázalo nám toto referendum, že demokracia funguje? Že tie naše podozrenia ohľadne škótskeho či rakúskeho referenda, amerických volieb a iných prípadov boli prejavom paranoje?

EÚ je odsúdená na porážku. Je to žalár národov určených na postupnú likvidáciu (Slovanov, Románov, Germánov), zamorený invázistami, možný priestor budúcej vojny. Čo ak je to tak, že sa páni spoza mora rozhodli svojho najvernejšieho pudlíka, svoju najväčšiu, nepotopiteľnú lietadlovú loď zachrániť pred týmto osudom?

Ale možno sú takéto úvahy v dnešný sviatočný deň nepatričné, možno by sme mali založiť jánske ohne a vhodne to zapiť a trápiť sa s nepríjemnými alternatívami napríklad až zajtra, nech tá hlava menej bolí.

Samozrejme, z hľadiska vyššieho princípu, v každom prípade treba každú takúto satanskú štruktúru rozbiť. Slovensko by malo využiť svoju hysterickú príležitosť predsedníctva a tento spolok slávnostne rozpustiť.

Norman

No, ono to bude tým, že konšpiratívci jestvujú iba v mokrých snoch učiteľov smatanovského typu (hneď po ich neplnoletých žiačkach). Preto sa netreba pýtať, ako je to možné. Ako hovoria Francúzi : Shit happends - a v tomto prípade ani nie je tak pointa to, čo teraz následné posúvanie byrokratov spôsobí. Podstatná nie je otázka, ako je to možné, že nejako dopadlo hlasovanie, ale nepochybný fakt je to, že je tu jasný a podstatný rozpor AJ medzi mocnými čurákmi. Tento rozpor bol dokázaný už aj tým, že vôbec sa o nejakom hlasovaní o vystúpení z EU hovorilo, že k nejakému došlo.

Samozrejme, že žiadna demokracia, láska a pravda nezvíťazili. Proste ako vždy, víťazia prírodné sily a to nie je nič nové ani nemá zmysel sa pýtať, ako je to možné a prečo je to tak, pretože to tak vždy bolo, je a bude. Dôvodom oslavy nie je to, že k tomuto rozkolu v sionistickom lágri došlo, ale to, že už k nemu došlo.
A táto oslava nebude trvať jeden deň - i keď hlava z nej bude bolieť mnohých.
Ale nie všetkých - mnohých nebude bolieť nič, čo bude len dobre.

Pre prípad konšpiratívneho myslenia mám lepšiu otázku:
Ako je to možné, že v najbližších prezidentských voľbách vyhrá vo Francúzsku prezidentúru LePennová?
Alebo, napríklad:
Ako je to možné, že v Nemecku dôjde k výnimočným udalostiam a budú ich riešiť prudkou "apolitickou" zmenou?

mnkr

davam klobuk dolu za vyborny komentar k brexitu

buko

Kym lokalni presstituti a mienkotvorni prizdisraci typu Havran, Smatana, Poliacik, Bella lamentuju a horekuju nad stavom priamej demokracie na zapade (napoveda: je zla, pretoze "luza" volila inak ako oni chceli), Boris Johnson, zrejme novy lider konzervativcov a dalsi britsky premier nechava psov na karavanu stekat a adresuje britom tuto rec:

http://www.telegraph.co.uk/news/2016/06/24/boris-johnson-hails-brexit-victory---full-statement/

"We cannot turn our backs on Europe. We are part of Europe.

Our children and grandchildren will continue to have a wonderful future as Europeans travelling to the continent, understanding the languages and cultures, that make up of common European civilisation.

But there is simply no need in the 21st century to be part of a federal system of government based in Brussels that is imitated nowhere else on earth. It was a noble idea for its time but it is no longer right for this country.

It is the essence of our case that young people in this country can look forward to a more secure and more prosperous future if we take back the democratic control that is the basis of our economic prosperity.”

A k "luze", ktora volila napriek vsetkym predpovediam inak ako mala sa tiez vyjadril:

"Some people are now saying - that was wrong. And that the people should never have been asked in this way. I disagree. I believe it was entirely right and inevitable.

And indeed - that there is no way on dealing with that decision on this scale, except by putting it to the people. Because in the end this question is about the people - its about the right of the people of this country to settle their own destiny. Its about the very principles of our democracy - the rights of all of us to elect and remove the people who make the key decisions in their lives."

 

Konzervativci - vyzera to na celosvetovu renesanciu tohto este donedavna zatuchnuteho politickeho smeru. Dvihaju hlavu, jedna bitka bola vyhrata, nie vsak vojna. Podla mna sa rozhodne v boji o Biely dom...

Dusanbe

a grafoch, ak by to niekoho zaujimalo:

http://www.bbc.com/news/uk-politics-36616028

Inak, rozhodli volici od 45 rokov vyssie - az od tejto hranice zacala byt vecsina za odchod - cim starsi rocnik, tym vecsi podiel za vystupenie.

/nevolali svojho casu tuto vekovu skupinu volicov u nas posmesne, ze "Babky demokratky ! " ???/

Náhodný okoloidúci

Bruselské europásomnice si to predstavujú tak, že vstupom do EÚ im jednotlivé štáty popísali bianco šek, oprávňujúci obrazne napísané vpísať a následne vybrať ľubovoľnú sumu, alebo, doslova, prisvojiť si ľubovoľnú právomoc a diktovať svoje predstavy, bez ohľadu na skutočné potreby obyvateľov.
Ale zabudli europásomnice na jednu vec - že Angličania odjakživa hrali iba sami za seba a hrabali a budú hrabať len sami pre seba a základom ich vonkajšej politiky je rozoštvávanie iných, nie podriaďovanie sa.

slaven1

Čo vám to pripomína?

VOjaci, vlajky, štadion

Náhodný okoloidúci

Predsa KĽDR :D

slaven1
V KĽDR organizujú masové "gatheringy" po štadiónoch? Neviem, nebol som pozrieť :-) Aj som sem pridal link naznačujúci čo to pripomína mne, ale vrchný cenzor portálu mi to koment upravil. Ale tak mi treba, do Nemcov teraz neslobodno kopať :-)
Norman

kde ti čo kto upravil? Myslíš niekedy v minulosti ? je pravda, že Nemci sú tu chránení (lebo by ste sa na nich odbavovali), ale tebe opravujeme len gramatické chyby.

slaven1

Ústavný súd v Českej republike povolil slepým ľuďom riadiť motorové vozidlá, pretože doterajší zákaz je diskriminačný (porušuje to ich ľudské práva). "Více zde":

ÚS otevřel homosexuálům cestu k adopci: Nesmíme zavírat oči před proměnami rodinného soužití

nové texty