Dôležitosť vlády podľa Mikasa

Hlavný hygienik Mikas urobil včera bodku za prípadom ignorantského vicepremiéra Štefana Holého. Ten v decembri po návrate zo Spojeného kráľovstva, zamoremého nebezpečnou mutáciou koronavírusu, šiel priamo na rokovanie vlády. Holý cestuje do Spojeného kráľovstva pravidelne a často - údajne tam má rodinu. Preto mu Mikas udelil výnimku. Po návrate nemusí ísť do 10-dňovej karantény, ani absolvovať test. Dôvod? Holý je súčasťou "kritickej infraštruktúry".

Ako je zrejmé už z názvu, kritická infraštruktúra je niečo, čo treba špeciálne OCHRAŇOVAŤ. Sú to objekty, zariadenia či systémy pre obyvateľov štátu životne dôležité - aby mali ľudia pitnú vodu, elektrinu, aby sa v obydliach kúrilo, aby mali čo jesť a aby mali sanitky či bezpečnostné zložky motorové palivá do nádrží. Podľa Mikasa je kritickou infraštruktúrou aj vláda a je podľa neho natoľko "kriticky dôležitá", že dovolil jej priame zamorenie prudko infekčnou a potenciálne smrteľnou chorobou. Vydal výnimku z dodržiavania elementárnych protiepidemických opatrení a schválil kontakt nakazeného (kto nie je testovaný, má byť vnímaný ako nakazený) člena vlády s ostatnými.

Iste, v rámci kritickej infraštruktúry existuje výnimka, keď môže zamestnanec v karanténe alebo chorý na Covid-19 prísť do práce. Smie ísť len o špecialistov, potrebných na nejaký odborný zásah v kritickej infraštruktúre, ktorý ostatní nevedia vykonať. Do práce môže prísť len na nevyhnutne potrebnú dobu, obalený v ochrannom obleku, s maskou FFP3, na pracovisku sa okrem neho nesmie nachádzať nikto iný a po jeho odchode musí byť miesto vydezinfikované ozónom, aby sa minimalizovalo ohrozenie ostatných zamestnancov.

Keď bude minister zdravotníctva Krajčí zas smrkať - čo bude - ako nám tu situáciu zhoršuje britská mutácia koronavírusu a požadovať odstavenie všetkého okrem kritickej infraštrukúry, treba ho poslať do riti. Na takéto reči bude mať nárok vtedy, keď zabezpečí, že nám sem nebude koronavírus liezť komfortnou cestou priamo z letiska s požehnaním hlavného hygienika, ktorý má naozaj svojrázny a veľmi nebezpečný výkad pojmu kritická infraštruktúra.

Mimochodom, rýchlobežná nebezpečná mutácia koronavírusu zo Spojeného kráľovstva sa už šíri po Nitre a situáciu tam dramaticky zhoršuje. Zdravý rozum hovorí - a Nitrančania to vedia - že nákaza vyliezla z britskej automobilovej fabriky Land Rover Slovakia. Preto tam tak usilovne začali testovať. No a namiesto štátnej kontroly hygienikov vo fabrike, či prišelci z Anglicka dodržali všetky epidemiologiké opatrenia a drakonických trestov pri zistení pochybenia, ktoré spôsobilo zamorenie mesta nebezpečným vírusom, dolezie do anglickej fabriky pajác Matovič, bľaboce tam o tom, ako je fabrika vzorom v testovaní a nakoniec prehovorí po anglicky, aby si anglický strýco vo funkcii riaditeľa, ktorý tam stál s ním, nemyslel, že premiér SR vie povedať v cudzej reči len uantajm nekstajm. Navyše, marketingové oddelenie Land Rovera postavilo trnavského trta priamo pred model Land Roveru a na celom nešťastí Nitry nakazenej britským vírusom si urobili PR.

Namiesto zatvorenia britskej fabriky, z ktorej vyliezla britská nákaza, sa zavrie celá Nitra - ale fabrika zostáva otvorená. Trnavský magor ju pochváli, ako pekne testujú a aká sú dobrá komunita. No isto. Naposledy tam komunita fungovala v čase, keď bola kvalitná orná pôda pod fabrikou využívaná na pestovanie plodín na stoly obyvateľov Slovenska a z Anglicka Nitra nepotrebovala nič - a už tobôž nie ich skurveného vírusového mutanta, spojeného v Nitre so smradľavými autami a otrockou prácou pre britskú korporáciu.

 

 

kali

Mám informácie z prvej ruky, že to testovanie v Nitrianskej automobilke na niektorých oddeleniach sa nerobilo vôbec dôsledne, len na špičku nosa s minimálnym takmer žiadným výterom, čisto iba formálne na oko. Z toho konkrétneho oddelenia vyšli všetci negatívny, tým pádom sa nemusí robiť žiadna odstávka alebo zatváranie a výroba pokračuje ďalej.

Ema

na háku (aby sme použili výrazivo premiéra), či polovica Nitry otrčí kopytá po rozvláčení mutanta po celom meste i okolí. Najmú si lacnú pracovnú silu zo Srbska a Ukrajiny.

Testovanie sa tam nevykonávalo po dohľadom štátu. Je oprávnená obava, že laxný prístup k prudko infekčnej chorobe je u vedenia modus vivendi. Matovič je ich komplic. Preto je v Nitre situácia mizerná. Nevadí, že Dubaj zo špitála je úplne vynervovaný, pretože mu už začali umierať kolegovia lekári. Krajčí mu pošle ďalšie dávky experimentálnej vakcíny - ktorá sa začína ukazovať nie pre niektorých jedincov nebezpečná, ale niečo ešte horšie - pre všetkých vakcinovaných nefunkčná - a požehnanie od ducha svätého.

Náhodný okoloidúci

Správička zo Zvedavca:
http://zvedavec.org/vezkratce/17461/
Podle hlavní vědkyně OSN Světové zdravotnické organizace, Dr Soumyay Swaminathan, budou muset jít i očkovaní cestovatelé do karantény, protože

- současné vakcíny nechrání naočkované lidi před nákazou Covidem-19
- i naočkovaný člověk, který se nakazí Covidem-19, může přenášet nemoc na ostatní.
- Vakcíny prý jen zmírní průběh infekce, pokud očkovaný Covid-19 chytí.

Odkaz na zdroj správy - The Sydney Mornong Herald:
https://www.smh.com.au/world/europe/who-warns-vaccinated-travellers-coul...

Objavujú sa tiež obavy, že ženy by po očkovaní mohli zostať neplodné.

Ema

koronavírusu zaočkovanými, padne na tom pubertálna predstava bujarého cestovania a užívania si pre vyvolených s očkovacím pasom.

Každopádne si počkám na presnejšie údaje. Aj z Indie, kde majú seriózny výskum a funkčné zdravotníctvo. Dianie okolo mRNA vakcín - napríklad nedávny telefonát Merkelovej Putinovi týkajúci sa ruskej vakcíny - však naznačuje, že zázrak Pfizer-BioNtech má zrejme lepší marketing než účinok. Neublíži (dúfajme) - ale ani nepomôže.

Obavy? Hej? Tak šup s ňou bez obáv do Afriky a Arábie. A v Nemecku vyčleniť pre kritickú infraštruktúru kebabární. Zachráni to svet.

Pé es - Roman Primula dnes: "Společnosti vyvíjející vakcínu se až doposud soustředily na to, jak chrání vakcína toho, kdo ji obdrží. Ukazuje se, že očkovaný může virus i nadále vylučovat. Ochrana platí především proti těžkému průběhu nemoci a případné hospitalizaci."
Tak to je vážne.

Náhodný okoloidúci

V takom prípade očkovanie ako prevencia stratí zmysel a bude mať zmysel iba ako zdroj zisku.
V súvislosti s obavami zo straty plodnosti po očkovaní som si spomenul na tento článok:

https://www.hlavnydennik.sk/2021/01/07/chaos-v-nemecku-raketova-rychlost...

Žeby holoholo2.0? Alebo odlišné zloženie vakcíny podľa toho, komu a kam ide?

Ema

Čo sa článku týka, Izrael očkovanie zabrzdil a od dneška je tam brutálny lockdown
https://www.jpost.com/israel-news/economy-ministry-publishes-coronavirus...
To len na okraj, aby sme tu nevyťahovali Izrael ako vzor. Dokázali stiahnuť vakcíny určené pre iné štáty k sebe do brloha - isto, v takomto počínaní sú svetovo unikátni - lenže karma teraz udiera rýchlo.

Midnigtcowboy

Že brutálny. My si takto veselo žijeme už nejaký ten čas

Ema

V Mea Šearim, Geule a Bejtar Illite sa ultraortodoxi nutne potrebujú zliezať v dave a modliť sa, funiac si navzájom do štrojmlov, prípadne masovo navštíviť magida v Umani. A "liberálni židia" sa zas bytostne potrebujú presierať po svete ako keby nič, pretože majú v Rakúsku babičku, vo Francúzsku sestru, v Anglicku bratranca, v Kostarike podnikajúceho kámoša Šlojma, v Indii meditujúcu kámošku Ráchel a zvyšok rodiny v USA.

Dusanbe

je to podobné ako očkovanie proti chrípke - malo by zabezpečiť ľahší priebeh, pravdaže len štatisticky.
Individuálne to nemusí zabrať vôbec a môže v niektorých prípadoch dokonca vyvolať naopak ťažšie ochorenie.
Logicky to nemôže zabrániť infekčnosti nakazeného, len štatisticky rýchlejším a ĺahším priebehom môže byť množstvo vylučovaných vírusov nižšie a kratšie trvajúce.
Čo to spraví so šírením a priebehom choroby v celej spoločnosti - neviem či niekto
dokáže zodpovedne odborne predpovedať.
Zato predpovede ďalších a stále ďalších kôl očkovania tu už sú - kvôli obmedzenému času získanej imunity, či novým a novým mutáciám vírusu...
Zdá sa, že farma- lobby sa tentokrát chystá na neprovnateľne väčší biznis ako pri vtáčej chrípke.

K vakcínam - hoci je to všetko napísané o Pfajzer vakcíne pravda, počul som zaujímavý odborný názor na metódu mRNA v provnaní s tými staršími spôsobmi vakcinácie - paradoxne, je to vraj čistejšia metóda s menším množstvom potenciálne nepredpovedateĺných možných dlhodobých následkov.

Ema

Je možné, že mRNA vakcínu niektorí odborníci hodnotia takto. Čas ukáže.

Pri vakcinácii pri pandémii je ale dôležitá ľahká distribúcia. Mínus 70 stupňov Celzia Pfizera diskvalifikuje. Pre dedinské ambulancie je prakticky nedostupná.

Midnigtcowboy

Pomaly štatistické úrady začínajú vypľuvat dáta. Len na ukážku.
Počet úmrtí v Nemecku za posledných 5 rokov:
2016: 910899
2017: 932263
2018: 954874
2019: 939520
2020: 874340 (do konca Novembra 2020)
čerpané zo stránok nemeckého národného štatistického úradu. Ale december už žiadnu pandémiu nevyrobí.

Počet úmrtí na Slovensku:
2010: 53445
2011: 51903
2012: 52437
2013: 52089
2014: 51346
2015: 53826
2016: 52351
2017: 53914
2018: 54293
2019: 53234
2020: 53643
ŠÚ SR.

V ČR je v roku 2020 (predbežne) o 5000 viac ako minulý rok a je tiež vyšší ako posledné roky ale zas z hľadiska dlhodobého priemeru je pod.
Nuž, počkáme. V marci by mali byť údaje už Eurostatu pre všetky členské krajiny.

A čo sa týka "nového" britského kmeňa vírusu - ďalšia mediálna sračka. Podľa ruského ústavu (Gamaljeva) v súčasnosti už majú zdokumentovanych asi 40 mutácií oproti kmeňu ktorý izolovali v Taliansku (zas ta ruská pomoc nebola celkom len tak... ). Koľko ich v skutočnosti je si netrúfajú odhadnúť. Tento vírus mutuje veľmi rýchlo, ale to ho skôr oslabuje.
Takže, udržujte paniku.

Ema

britskú mutáciu nezľahčuje a konštatuje, že je infekčnejšia ako iné.
To len pre poriadok.

Neviem, čo štatistiky, ale v mojom okolí zomreli na COVID-19 ľudia, ktorí mohli ešte roky plnohodnotne žiť a ďalším vírus výrazne podlomil zdravie.
Možno iní, o ktorých neviem, si predĺžili život vďaka tomu, že prestali chodiť po lekároch, a zároveň sa vyhli nákaze. V štatistikách sa to prejaví.

Paniku uvidíš, keď sa potvrdí, že vírus výrazne a nevyliečiteľne poškodzuje zdravie detí.

iris

.

Norman

Aby som nebol označený za niekoho, kto málo objavuje konšpirácie, jednu som objavil.
Je to celé konšpirácia proti "slobodomyselným".
Vsugerovali im, že nemajú nosiť rúška, že sa majú scukávať a podobne - a tak prví vymrú. Prípadne budú ináč postihnutí. Prípadne budú mať v krvi protilátky a tak systém spozná anarchistu.

Dosť žartov. Sú to proste popierači zla. "Zlo nejestvuje, všetko si to iba niekto vymyslel."
Pritom títo ľudia sa súkromne najviac chránia. Sedia niekde na vidieku a ešte aj vodu pijú svoju.

Midnigtcowboy

Prepáč. Ale také prekáračky sú vhodné pre deti do pieskoviska. Rozhodujúce sú dáta, dáta a ešte raz dáta.

P. S. Tento vírus nezbedník iste medzi nami je a bude. Iste naň niektorí ľudia, najmä ktorí už nejaký problém majú, môžu aj zomrieť, ako aj na iné choroby. Ale iste to nie je zabijak ktorí ide zlikvidovať ľudstvo. To nie je treba. My to zvladneme aj sami.

Norman

to už tu bolo aj minule - to, že jestvuje množstvo "mutácií" nijako nemení fakt, že jedna sa naozaj viac šíri. Potvrdili to aj svätí Rusi, alebo nepotvrdili?

Samozrejme, môžeme veriť, že prázdne ulice a plné nemocnice sú len dôsledok spiknutia alebo nejakej chyby, zlého zvažovania, zlých emócií - ale na taký zázrak sa proste nedá veriť. Všade, kde ľudská civilizácia siaha sa s tým rôzne drbú. Ale ty jediný si teraz objavil, že to tak nie je.
Gratulujem.

Norman

Som myslel, že také naivné názory už nejestvujú. A rakovina tiež nejestvuje? A srdcové choroby? Lebo to by bolo fajn, keby to nejestvovalo, súhlasím.

Ľubov

čo mám 38.
Prejavuje sa to zimou. Keď Okoloidúc i spomenul svoj priebeh kovidu športovca,akurát to začalo a ja som ani vo sne nečakala,ž budem trpieť ako Jób.Volala som lekárovi,podľa hlasu a dýchania to neodhadol na plúcnu venntiláciu,vraj mám ešte tri štyri dni brať paralen. Dobrý paradox,ako som tu často ospevovala pravidlá dáchania,pravda je taká,že stačí normálny nádych a výdych.
Fakt neviem,či som nechytila toho anglického k....ta,také je to agresívne.Ak by ste mali podobný problém,nedá sa nič,len si povedať,nejako to vydržím.

Norman

že je to s tebou určite zle. Škoda, že to chytá nepravých ľudí.
Je to ako ruleta, ale azda máš dobré čísla. Posielame ti reiki :)

Náhodný okoloidúci

Som rád, že si sa po dlhom čase ozvala :) Ale nepotešila si ma opisom svojho zdravotného stavu.
Ja osobne sa Paralenu vyhýbam. Ak už niečo treba brať, používam Acylpyrín. Alebo horkastý odvar z vŕbovej kôry.
Paralen je podľa príbalového letáku určený proti bolesti a zvýšenej teplote, navyše môže poškodiť pečeň, zatiaľ čo Acylpyrín je aj protizápalový a účinkuje proti krvným zrazeninám, čo je zvlášť dôležité pri kovíde, vírus spôsobuje okrem iného vznik krvných zrazenín. Práve preto lekári odporúčajú Acylpyrín pri liečbe kovídu. Toto sú verejne dostupné informácie, nie je to lekárske tajomstvo.
Aj náš riaditeľ s manželkou "to" chytili. Neprajem im to, len som si tak spomenul, že aj v aute, ktoré používajú iba oni ako rodina, sa vždy vozili v rúškach. Nepomohlo.
Držíme palce, aby si sa z toho čo najskôr dostala.

sandro

Drzim ti palce. Uz ked si sa prebojovala do 16.dna tak to urcite das.

Ema

Vraj sa teraz rýchlo zhmotňujú priania. Tak nech si najneskôr o 5 dní v poriadku.

nonula

Daj si predpisat Azithromycin 500(Sumamed)1x denne 5 dni
VitaminC do 1000mg denne
Vitamin D3\K2 50 mikrogramov denne
Zinok 25 mikrogramov 1x denne
Selen 200mikrogramov 1x denne
Artemisia anuata 2 kapsuly denne
Quercetin 500mikrogramov 1kapsula denne

16 dni 38° teplota s velkou pravdepodobnoostou môze znnamenat bakterialnu superinfekciu ( preto azitrhromycin)

Prajem skore uzdravenie Lubov

Dusanbe

Ti držím palce a želám skoré a úplné uzdravenie, Ľubov.

iris

.

Ľubov

Ďakujem Vám všetkým za želanie zdravia aj rady.
Má to veľkú liečiteLskú silu pre mňa. Zas budem ako remorkér.-)

Midnigtcowboy

Všimol som si ze štamgasti tejto stránky sú tak trochu covid maniaci, ale prosím, môj dom, môj hrad. Ale aspoň fakta by ste mohli akceptovať.
A je trocha detinské dávať oponentovi do úst slová, tvrdenia ktoré nevyslovil.
Takže:
1. Ano, covid existuje, a podľa všetkého bol umelo vytvorený za konkrétnym účelom. Tým ale iste nebola likvidácia ľudstva. Smrtnost vírusu nie je nič extra, skôr podpriemer. Inak, ani psychopatickí anglosionisti nevypustia niečo čo by ich mohlo tiež ohroziť. Nie, až tak šialení nie sú.
2. Keby ten vírus bol naozaj tak nebezpečný, tak elitu sveta nevidíte vyškierať sa kade tade pri ich spoločných bosoráckych zletoch ale sú zalezení v izolovaných bunkroch kde by dýchali stokrát prefiltrovany vzduch. Ozaj, spomínate na Globsec?
3. Ako sa zverejňuju štatistiky tak sa ukazuje že úmrtnosť za rok 2020 je niekde v rámci štatistickej odchýlky, niekde je aj o dosť vyššia mimo štandardnej odchýlky ale stále sú to údaje, ktoré sa už v dlhodobom sledovanom období vyskytli aj bez tzv. epidémie. Druhá otázka že koľko ľudí zomrelo naviac kvôli zanedbaniu zdravotnej starostlivosti z dôvodu "covid opatrení" a v tejto súvislosti aj vďaka roky prebiehajúcej likvidácii, pardon, optimalizácii zdravotníctva. A nie, nie je to slovenské špecifikum.
Áno, behom roka sa s údajmi kreatívne narabalo (vid taliansky cenzus kde údaje vybrali z 1980 obcí ktoré spĺňali požadovaný cieľ, zvážanie pacientov do regiónu atď, ale celoročne údaje sa už ťažšie upravujú.
4. Je zaujímavé že najmä v našom civilizačnom okruhu (nie, my nie sme celý svet) sa ignorujú úspešné protokoly liečby už známymi liekmi a novým Bohom je očkovanie a to ešte povinne pofidernou mRNA vakcínou a nie vakcínami zo starej, vyskúšanej vakcinačnej školy. A nie, nie som rusofil, takou vakcínou je aj Astra Zeneca, ale ta je akosi ignorovana. Zjaveným božstvom je Pfizer.
5. Záverom. Panika, opatrenia boli namieste keď sme o víruse vedeli málo a najmä keď boli indície že je umelý a nevedeli sme čo tým "autor" sleduje. Existencia desiatok biologických USA labakov po svete , ktoré sa už ani nemaskuju že majú civilný výskum, to ozaj bol dôvod na zvýšenú opatrnosť.
Ale dnes virus mame zmapovaný, vieme že postihuje v absolútnej väčšine ľudí už s nejakou imunitou poruchou a u väčšiny ľudí nespôsobí ani soplík - na rozdiel od chrípky. Opatrenia by sa teda dali cielene prijímať (zdravotníctvo, domovy soc. služieb), miesto rozmrdavania peňazí na "testy" by štát mohol prispieť na podporu imunity ľudí rozdávaním vitamínov, imunostimulatorov.
Ale nie. My miesto toho ideme likvidovať ekonomiku, drasticky obmedzovať ľudské práva, stresovať ľudí "počtami nakazenych" na základe pofidernych testov.
A tieto likvidačné opatrenia krajiny zavádzajú ako na povel. Chudák Lukašenko asi nechápal komu povedal nie. Takže nemá epidemiu ale zas má majdan.
My zas budeme mat čoskoro covid pasy (čas medzi konšpiraciou a realitou sa výrazne skracuje) a iné vymoženosti New Brawe World. Nuž ale, ako mi babka hovorila, kto chce kam....

Norman

ale že si to ty: - áno, Zem sa krúti okolo Slnka.

1.Kto do piče hovorí o "likvidácii ľudstva"? Ty si si doteraz myslel, že to zlikviduje ľudstvo?
A či bol umelo vytvorený alebo nie - to je tiež jedno.

2. Aký "tak nebezpečný"? Chápal som toto na jar, keď na Slovensku to nebolo, teraz to tu je a samozrejme je to choroba, z ktorej sa dá dostať - ale ako vidíš, dokáže to štatisticky vykotiť milióny ľudí.

3. Sú štatistiky, kde sú čísla, že úmrtnosť v roku 2020 je oveľa vyššia, ako iné roky. Ale hlavne - to sú štatistiky, keď sa proti pandémii účinne bránilo. Ak by to tak nebolo, bolo byt o o moc horšie.
Na Slovensku sa tých 2700 získalo až posledné mesiace roka, áno, až v decembri.

S údajmi sa "kreativne narábalo"? Aha, tak ak ti Dáta nevyhovujú, už nie sú dáta prvotné?

4. Čo sa týka spôsobov liečby, je čistý výmysel nepodložený žiadnymi dátmi, že sa "ignorujú úspešné protokoly liečby". Žiadne zaručené "protokoly" určite nie sú. Ale ide o iné - ty veríš na potrebu špeciálneho liečenia? Na chorou, ktorá je maličkosť?

5. Toto je sprostá lož, že postihuje len ľudí s nejakou "imunitnou poruchou". To je tá najsprostejšia lož, aká môže byť - pretože o každom mŕtvom môžeš povedať, že mal "nejakú poruchu". Ale aj tak to bude lož.

Ty si to buď prekonal, a odľahlo ti, alebo si mladý, alebo máš strach a takto sa ventiluješ. Ale už si najmenej pár mesiacov po správnom čase, už si jeden z posledných, čo toto hlásajú.
V Bielorusku sú podobné opatrenia, ako všade inde. Lukašensko pustí pár hrdinských slov pre telce do kamery - a nechá sa zašiť do chránenej vily.

disclaimer - by som toto nepísal, keby ma nepožiadali. mám samozrejme už anticovid maniakov dosť, ale dal som sa ukecať. Aj kvôli pacientom, aj z nášho okruhu.

Midnigtcowboy

Trepeš bludy, fakty si vykladáš ako chceš. Škoda s tebou reči. Ale v jednom si sa kurevsky sekol. Na UA chodím týždenne, do Bieloruska, občas, do Ruska málokedy aj keď mam tam plno známych. Možno tušíš. Mame pers. agentúru orientovanú na dovoz ľudí najmä z UA, ale začali sme aj Bielorusko, najmä IT.
Ale k veci. Naposledy som bol v Bielorusku v Breste v októbri. Denne komunikujem s partnermi. KLAMEŠ. Žiadna koroňa hystéria ani podobné šialenstva tam nie sú.
Klameš v jednom, budeš aj v inom. Reaguješ hystericky ako ženská v prechode.

Ema

a pál dopiče, ty špinavý kšeftár s ľuďmi. Jasne, že ti pri "dovoze ľudí" pandémia nevyhovuje.

Od tohto momentu budeš mať všetko zmazané.

Norman

Vždy sa dá tušiť, že keď niekto zastáva nepochopiteľné postoje, tak sú za tým prachy.
Jasné - personálna agentúra - takže sem vodíš nakazených ľudí, zarábaš na nich špinavé prachy, a Ľuba kvôli takým ako ty je na kraji smrti.

Jasné, že pre takých ako ty, neboli poriadne zavreté hranice ani na východ ani na západ.
Jediné, čo vás v tých nenormálnych anticovid postojoch udržiava, sú PRACHY.
A klameš, že je to o chorobe.
A čo sa týka hystérie - kto tu prvý napísal litánie práve pod príspevok od Ľuby, ktorá sotva lapá po dychu?

"Klameš v jednom, budeš aj v druhom" - rozplač sa, ako Matovič.
V čom klamem? V Bielorusku si bol no a čo - ani u nás nie je hystéria priamo na uliciach. Všade je pokoj a ľudia sú kľudní, žiadna hysteria tu nie je. Majú azda Bielorusi momentálne voľnejšie pomery ale neskôr zas vzdychajú. Večné koleso bordelárov. Samozrejme že ani počty neuvádzajú tie reálne.

sandro

Tak to sedi, odteraz sa mi pri tvojom nicku vynori len tento privlastok. Vzdy na mna tento typ "podnikania" posobil odpudivo. Snad tym chudakom za dohodenie prace na nasom domacom IT trhu aspon normalne zaplatite lebo Ukrajinci, ktori byvaju u nas nedaleko na ubytovni robia na stavbach za diety. Dopratali ich sem dodavkami ako osipane a uz mesiace nevideli rodiny.

Náhodný okoloidúci

Odkopal sa "vlastenec", ktorý pomáha zvyšovať na Slovensku nezamestnanosť a znižovať výplaty. Smutné zistenie.

Ema

špeciál Lubov. Tá tomu úplne prepadla.

Vieš čo, kámo, pober sa prosím niekam, kde nájdeš štamgastov s pochopením pre tvoje detinskosti. Stránok s covid ležérnosťou je dosť. Môžeš skúsiť trebárs u Banáša.

juel

Aký je rozdiel medzi chrípkou a covid19?
Niekedy na jar/v lete sa vedec Čekan chválil že je pred dokončením testu ktorý rozozná chrípku od covid19.
Chrípka je nebezpečné ochorenie. Nejak sa na ňu v dobe covidovej celosvetovo zabudlo.
Kam sa podela chrípková epidémia?

juel

Poznám vo svojom okolí troch ľudí ktorý mali ťažší priebeh covid 19, jeden z nich bol hospitalizovaný.
Všetci traja boli očkovaný proti chrípke.

nové