Drzý letničiar stále nechce odstúpiť

 Vypožičiam si časť zo statusu Draxlera, ktorý to jasne zhrnul:

"Pred tromi rokmi médiá, kaviareň a vtedajšia opozícia argumentovali, že vláda musí odstúpiť, pretože zomreli dvaja ľudia (česť ich pamiatke) a na námestí tridsať alebo štyridsaťtisíc ľudí chce vládnu demisiu.Vtedy predčasné voľby takmer boli, politicky sa to zastavilo doslova dve sekundy pred dvanástou.
 
Dnes sú odborníci v zhode, že vláda má na svedomí tisíce zbytočne zmarených životov ale médiá aj dnešná vládna koalícia tvrdia, že vláda by nemohla padnúť dokonca ani ak by sa za to vyslovilo dva milióny dvestotisíc voličov v referende (a nejaké drobné, toľko hlasov treba, aby bolo platné)."
(Zdroj FB)

Infantilne pôsobiaci Krajči, ktorý by sa už od pohľadu hodil akurát tak niekam do tábora na biblické spievanky s gitarou pri ohníku, tu dnes vedie jeden z najnáročnejších a najnevďačnejších rezortov. A ešte v čase ťažkej krízy! Inak ako ku katastrofe to niekto takýto ani dovliecť nemohol. Napriek tomu tento človek, štylizujúci sa do úlohy dobráka až akejsi submisívnej obete "zlých" ľudí (dobrosráčov, kuvikov a pod., ako by povedal jeho šéf), drzo vyhlasuje, že on predsa nikam nepôjde, lebo vraj (podľa neho) lepšia náhrada už neexistuje (!!!) a on predsa ani nič zlé neurobil - to všetko "oni". Skrátka klasický štýl ala Matovič. 
 
Kdeže sa len berie to ohromné sebavedomie? Žeby to vyplývalo z toho, že ich na tých letničiarskych seansách učia, že oni sú predsa tí vyvolení? Toto je základný problém: títo ľudia uverili, že sú predurčení k akémusi veľkému "Božiemu plánu" - a ani tisícky mŕtvych predsa nemôžu stáť v ceste k jeho uskutočneniu. Netreba sa nechať zmiasť infantilitou takých ako Krajči a Matovič a predstieranou starostlivosťou o vás. Máme tu čo robiť s mimoriadne nebezpečnými psychopatmi, manipulátormi a fanatikmi. A fanatici nemajú svedomie  - preto sú schopní všetkého. 
 
 
 
 
 
Truhlík

Už ma nič nemôže prekvapiť. Hoci aj to nie je tak.
Tak ako vtedy keď Matovič orchestroval na mítingu "slušných" skandovanie - Fico je kokot.
Teraz zas pokračovanie. Dobrovoľné očkovanie hrozí prenasledovaním nechcejúcich si dať pichnúť.
To je demokracia. Je až smiešne ako sa kedysi rozoberala schizofrénia vlastného myslenia a vonkajšieho správania za komunistov.

Norman

Tieto videjká ukazujú, kto sú naozaj voliči Matoviča. Títo zúfalci, ktorým letničiari drzo ponúkli spojenie politiky s duchovnom, teda niečo, čo mu kasínový kapitalizmus nedáva. Naozaj fanatici. A bez alegórie: naozaj vrahovia.

Roland Edvardsen

Matovičova stratégia bola využívať rozmanité, v zásade izolované a trochu či aj viac "tajné", avšak zároveň aj do nejakej miery vplyvné skupiny. A tam mu dobre poslúžili práve i tieto letničiarske (a iné) sekty, k tomu, aby sa súčtom ich preferencií mohol dostať k politickej moci (obdobne využil aj Maďarov, cigánov a iné menšiny). A tí to zase tiež vnímali ako ľahký výťah k moci, po chrbte lokálneho Jokera. Ich manipulačné techniky fungujúce na isté, jednoduchšie, skupiny obyvateľstva a prepojenia za oceánom (letničiarov využívali aj americké tajné služby na rozvraty v južnej Amerike, skrátka je to tiež jedna z predĺžených rúk Ameriky a sionizmu) sa mohli hodiť.

Krajči je extra odporný v tom ako sa snaží pôsobiť a prezentovať ako nejaký smiešny a nevinný Ned Flanders zo Simpsonovcov, pritom je to v skutočnosti rovnako bezohľadný hajzel ako Matovič, ktorý ide cez mŕtvoly. A všetko si nehanebne ospravedlní tým jeho Jahvem (žiaden Boh, ale zlý púštny démon, ten ho v skutočnosti ovláda).

Norman

Matovič vtedy, keď založil stranu, čo mala v názve "nezávislé osobnosti" , sa rozhodol zbierať hocaký odpad, čo kde nájde. A potom simulovanie iných strán (známy rozhovor o napodobení Kotlebových tém). Najneskôr odvtedy je z neho extrémny populista.

Ale aj tak bol z neho celý čas len šašo s malými preferanciami. Čo sa stalo pred voľbami, že tak poskočil, to je naozaj ťažko zanalyzovať, respektíve asi stále nevieme niečo podstatné. To, čo spomínaš - spojenie letničiarov a US tajných služieb, to bude asi ten základný klúč, ktorý mu otvoril dvere k úspechu.
Ale aj tak si myslím, že tým, aký je to chorý narcis, tým sklamal hlavne týchto US agentov.

Roland Edvardsen

Ľudia vo februári podľahli emócii, afektu. Ale ono to bolo hlavne spôsobené aj fatálnymi výstupmi lúzrov ako Truban, Beblavý (zúfalosti ako okupácia parlamentného pultu) a Kiska. PS celkovo dokafralo svoju kampaň, viac ako proti Smeru vtedy bojovali proti kotlebovcom a to jednoducho nezaujalo, atmosféra si vtedy žiadala niečo iné. Navyše Matovič sa ovládol, dal si riadne tabletky a 2 týždne pred voľbami dokázal pôsobiť normálne, aj výstupy v TV mu celkom vyšli. Matovič sa potom vo februári dostal v prieskumoch na 2. miesto a zvyšok bol už len tzv. efekt snehovej gule (čiže ľudia nevolili za, ale proti, proti Smeru, a preto to hodili tomu jedinému, kto ho mohol predbehnúť, hoci to nemusel byť ich prvý favorit).

Myslím, že Matovič sa moc nevyzná, ani v tej geopolitike, vo vzťahoch a tak. Skôr jeho sa snažili rôzne skupiny využiť (americkí jastraby ako Naď, letničiari a iní profesionálni kresťania, progresivistickí aktivisti ako Smatana a pod.), predrať sa aj cez neho k moci a ukrojiť si niečo z koláča. Oľano sa nikdy nedalo ideologicky zaradiť, lebo je to totálny guláš, Matovič vyslovene fungoval na báze, že vykradol kohokoľvek a čokoľvek, tak aby si každý vedel v Oľane niečo nájsť. Výsledok však je, ako to už pri domiešaných žbrndách býva, nestráviteľný.

Inak počujete to ticho okolo Sputniku? Vážne, čo sa stalo? Už je koniec a novinári zase nebudú klásť žiadne otázky? To bolo ale rýchle. Hmm?

Norman

hej, takto to prebieha, za pár dní a je ticho.
Sputnik by ale mali žiadať všetci, teda nielen opozícia, ale aj doktori či iní oodborníci, ale aj ľudia - namiesto akýchsi kvázi demonštrácií "proti rúškam".

slaven1

Parlament v ČR chcel zrušiť vojnový stav, či ako sa to volá. Niekto z Blackrock alebo Vanguard zdvihol telefón a vláda v ČR si to rozmyslela a ešte dodala: všetci dvojité masky :D

https://youtu.be/twHfB6BsY54?t=1377

"Pri každom pravitelstve jest malčiky dla bitia". Aj v krajinách ako Grécko, Taliansko, Česko, Slovensko, Poľsko... Krajči, Matovič, Remišová sú vrámci rozloženia moci "malčiky dla bitia".

Ak niekto nevie, kto je Blackrock, Fedelity.. tak sa vám ani nečudujem. Lebo.. kto má o nich napísať? Pripomínam, že Blackrock dohliadala nad zvýšením veku odchodu do dôchodku v jednolivých krajinách OECD. Aj u nás, aj v ČR, aj FR, aj RF...

https://www.afr.com/world/europe/why-blackrock-is-facing-backlash-in-fra...
https://www.tellerreport.com/news/2020-01-02---pensions--the-boss-of-bla...
https://www.nytimes.com/2020/02/14/business/france-blackrock-protests.html
https://www.rt.com/news/478351-macron-teacher-argument-france-pensions/

Náhodný okoloidúci

Matovičov režim sa bude pri moci držať aj za cenu použitia hrubého násilia voči občanom, už to na jeseň predviedli. Ich úlohou od "deep state" nie je dostať pod kontrolu vírus. Ich úlohou je dostať pod kontrolu populáciu. Preto tá chýbajúca sebareflexia. To, čo predvádzajú, nie sú chyby ani zlyhania, to je zámer - dosiahnuť stav rezignácie obyvateľstva.

slaven1

Dodajme, že "dosiahnuť stav rezignácie obyvateľstva" by sa pokúšala akákoľvek vláda čo by tu bola. Pretože krajiny východnej Európy sa riadia so značnej časti z Fashinktonu (ktorý sa riadi https://brrr.money/ tlačiarenským strojom FEDu, ktorý riadia financisti). Nepíšem "výlučne" lebo sú tu, na Slovensku a východnej Európe, prítomné aj iné záujmy. Jednoznačne však vlády naprieč krajinami Európy (a sveta) nekonajú vo veci na blaho svojich národov (sú výnimky ako Rusko, Čína).

Došlo k rozpadu modelu garantujúceho vlastníctvo a nový ešte nevznikol. Povedzme to takto: Moc (majetok, peniaze) až na prvom mieste a "covidpandémia" ako dymová clona. Dokým sa svet nerozpadne na valutové zóny, tak „pandémia“ nezmizne.

Последний акт мировой дестабилизации. Михаил Хазин
https://www.youtube.com/watch?v=7PBSHSFZWtQ

Norman

že núdzový stav a lockdowny a samotná pandémia (objektívne choroby a smrť) ľudí nevedie k rezignácii, ale naopak ich preberá z letargie .
Aj keď sa mnohým očividne nechce a vstávajú doslovne ako zombie - ťažkopádni a tupí - ale prebúdzajú sa a chcú zabíjať, to áno.

Ľubov

Nielen Matovičov,je to globálne,preto sú dočasne v prevahe.
Nemôžem ale uveriť,źe rezignujeme.Aj keď je jasné,že pomôcť nám môže už iba armáda.
Ale ktorá? Túto otázku si kladiem celkom otvorene,lebo sú len dve možnosti: americká,alebo ruská. Armáda EU,o ktorej niečo naposledy splietala Merkelová,to je čo? 40 tnici do nohy dôchodcovia,ktorí berú tisícku od štátu "výsluhový" a potom robia taxikárov,alebo leštia stoličky v nejakom kanclíku? No ,alebo je to inak? Toto je armáda EU,už vidím,ako sa tlačia na východný front.

Truhlík

Na európskom kontinente ruská armáda nemá rovnocenného protivníka. Ten úpadok Európy zasiahol aj armády.
Druhá vec je, či Rusi vôbec majú záujem niečo len tak blahosklonne robiť. Už im došlo, že tým škodili sami sebe.
Pri väčšom otrase Európska únia skončí zo dňa na deň. A my tu ostaneme ako najväčší hlupáci. Čo už aj sme. Matovič nie je náhoda.

Dusanbe

viem, v konvenčných zbraniach armády západoeurópskych štátov početne výrazne prevyšujú možnosti ruskej armády na európskom kontinente. Aj bez washingtonských jednotiek v Nemecku a Poľsku.
Na NEvzniknutí nejakej jednotnej armády Európskej únie má zásadný záujem Washington - a vie si to presadzovať, aby táto myšlienka zakapala v zárodku.

Náhodný okoloidúci

No, neviem... Tu sa píše niečo iné:

https://www.hlavnydennik.sk/2021/02/26/sokujuca-sprava-slovensko-vraj-ro...

https://www.slovanskenoviny.sk/vyzva-pre-narod-rozsirujte-ako-se-len-da-...

Citujem z článku:

O skutočnosti, že Európska únia, NATO spoločne s USA „upiekli“ vznik európskeho superštátu informovala Poliakov ich televízna stanica TVP INFO.
................
V preambule textu vlády Francúzska a Nemecka oznamujú:

„Naše štáty vnímajú spoločné predurčenie a spoločný rebríček hodnôt, ktoré dávajú predpoklad ešte hlbšieho zjednotenia nášho obyvateľstva. Budeme sa teda snažiť o vytvorenie politickej únie v Európe a pozývame ďalších Európanov k pripojeniu sa k projektu.“

Vznikne spoločná armáda „European Security Compact” na princípe „ohrozenie jedného štátu/ohrozenie všetkých štátov“
Rozviedka a kontrarozviedka bude podriadená jednému centru

A podobné "lahôdky" sú tam uvedené.

Nepochybuj o tom, že ak európska armáda vznikne, jej velenie bude za veľkou mlákou.

Dusanbe

riešením bude Pentagon ochotne súhlasiť:
"Nepochybuj o tom, že ak európska armáda vznikne, jej velenie bude za veľkou mlákou."

Čo súhlasiť - sám ho bude iniciatívne presadzovať, :-)

K ďalšiemu - zdá sa mi to nejaké nie celkom jasné - kto rokoval, na akej úrovni - akú medzinárodnú polohu a podporu má ten materiál nemeckého prezidenta aj čo je presne obsahom.
Takže uvidíme.

Norman

každému názoru, s ktorým nesúhlasím, od rána som odolával - ale toto sú základné veci, čo tu presadzujem. Teda konkrétne: ani ruská ani americká armáda nám nič dobré neprinesú. A v princípe ani nám NIKDY nič dobré nepriniesli.

Práve preto, že neakceptujete takéto základné veci, máte pocit beznádeje.
Ja viem, áno, sto rokov to v škole učili ináč - ale klamali vás.

No, našťastie už Rusi majú aj dosť rozumu, aj dosť vlastných starostí, a nemajú ani silu, aby čokolvek v Európe nejak tlakom ovplyvňovali. Majú dosť roboty s Ukrainou, Bieloruskom, Kaukazom, Pobaltím, Strednou Áziou, Ďalekou Áziou. Ešte treba, aby sa do takého stavu dostala aj Amerika.

Náhodný okoloidúci

Armáda EÚ sa práve v týchto chvíľach presúva do Európy cez Stredozemné more.

slaven1

Polícia SR navrhuje vrámci budovania väzenia pod otvoreným nebom sledovanie kto kde kam kedy išiel formou snímania ŠPZ vozidiel aj medzi obcami.

Časom vyvstane otázka: ako je možné, že napriek monitorovaniu obyvateľstva v rozsahu Východného Nemecka stále existuje predaj drog. Odpoveď: lebo predajcov prikrývajú pracovníci systému.

Vo veci "rozsiahlej kontroly obyvateľstva" (osobná nesloboda) sa vraciame do dôb predchádzajúceho režimu s tým rozdielom, že predchádzajúci režim ,na rozdiel od tohto dnešného, organizoval funkčné zdravotníctvo, školstvo, kultúru, bytovú otázku, zamestnanosť bola istota, deti sa rodili, národ nevymieral a nedochádzalo k etnickej zmene štruktúry obyvateľstva.

Norman

môžeš nám povedať aspon na desaťročia, koľko máš rokov? Alebo či si ročník pod, alebo nad 1980 (a teda si mal za socíku viac ako 10 rokov, i keď vážne sa dá brať až vek okolo 20 rokov)?

Samozreme, o dobe sa dá vedieť aj keď v nej človek nežil, ale som si istý, že ty o reálnom socializme takmer nič nevieš.
Nie že by mi na tom záležalo, ak by sem prišiel niekto, a vyzdvihoval výdobytky prvého Slovenského štátu, tiež by som ho nechal, veď sloboda slova, že. Nie som expert, určite to bolo lepšie obdobie, ako sa dnes tvrdí.
Ale tvoje vymenovávanie

--organizoval funkčné zdravotníctvo,
Nepravda, zdravotníctvo bolo v roku 1989 doslova pred kolapsom. Títo to moc nevylepšili, ale zdravotníctvo
za socíku bol jeden z hlavných dôvodov, prečo aj letargické obyvateľstvo vyšlo do ulíc.

-- školstvo,
Školy boli mizerné, až na výnimky nebola motivácia to nejako ťahať k výššej kvalite. Podporovala sa len kvantita v technike, v humanitných oboroch vládla ideológia marxizmu - aj to mŕtveho a bezduchého. Odizolovaním sa od sveta socík v tomto bode dosť zahníval - čo bolo vidno na vedeckotechnickej podúrovni (nejaká raketová technika veru nie je všetko).

--kultúru,
Ale neblázni, to už naozaj nie. Chobotnice rodinných klanov užívajúcich si privilégium štátnych umelcov? Odporné splašky, čo vtedy produkovali všetci, od literátov až po spevákov. Ja viem, s odstupom času a s prívalom nostalgie sa to možno niekomu dá. Ale treba si uvedomiť, že rozklad s liberálnou debilizáciou začal či prekvital už vtedy. Komunisti boli vždy veľkí kultúrni avantgardisti, generátori hnoja z podvedomia.

-- bytovú otázku,
Práve koncom socíku tiež došlo k zrúteniu sa aj tejto oblasti. Paneláky už zabrali všetky miesta okolo miest, ďalej sa nedalo ísť, lebo nestíhala doprava (napchaté autobusy tiež patria k bytovej otázke). Štátne byty žiadne, na družstevné sa už čakalo desaťročia (ak si nemal tlačenku, teda peniaze, peniaze - socializmu bol štátny kapitalizmus, nič iné.

-- zamestnanosť bola istota,
Za otrockú mizernú mzdu. A vôbec to teda nebola istota, teda so vzdelaním nie. A aj ako robotník nič moc - bol si proste zviazaný, ako otrok. Istota otroka.

Ja chápem, že dnes pociťujú široké vrstvy okrem iného aj určité sociálne zúfalstvo - holt, ale socík je falošná ilúzia. Ja viem, že anglosionistická propaganda robí z dôvodov "zlé Rusko" zo socializmu strašiaka, druhého Hitlera, ale aj tak - socík bol naozaj zdochnutý.
To platí o Východnej Európe, v ZSSR to nebolo lepšie, ale tam to malo iný historický substrát.

slaven1

Nepravda, zdravotníctvo bolo v roku 1989 doslova pred kolapsom. Títo to moc nevylepšili, ale zdravotníctvo za socíku bol jeden z hlavných dôvodov, prečo aj letargické obyvateľstvo vyšlo do ulíc.

Vidíš, toto neviem. Ja len vidím po Slovensku budovy postavené za predchádzajúceho režimu, slúžiace ako nemocnice, zdravotnícke centrá, stanice rýchlej záchrannej služby. Dnes sú buď opustené alebo polorozvalené (resp. nedostavané: v BA nemocnica Rázcochy, v BS nemocnica v centre). Zvlášť smiešne znie, tvoj koment tieto dni, keď "nedo-stratifikované zdravotníctvo" nedáva ani epidémiu silnejšiej chrípky. To je ten obrázok čo tu bol rok dozadu, ako kedysi stáli ľudia na banány, tak v malých mestách teraz stoja pred ambulanciou. Zdravotníctvo relatívne fungovalo, do minulého roka. Celkom dlho odolalo, 30 rokov!

-- školstvo,
Školy boli mizerné, až na výnimky nebola motivácia to nejako ťahať k výššej kvalite. Podporovala sa len kvantita v technike, v humanitných oboroch vládla ideológia marxizmu - aj to mŕtveho a bezduchého.

Však áno, technika je hlavná. Tá dnes degraduje tiež. Na Slovensku nie sú žiaci pre školy vychovávajúce kádre na udržovanie technickej infrašktrukúry. S odchodom do dôchodku poslednej "iskričky" bude nedostatok ľudí schopných udržovať vysokovoltnú rozvodovú sieť, vodovody, kanalizácie, železnice, cesty (dve hlavné stavbárske firmy - Váhostav, Doprastav - režim zlikvidoval).

Humanitky boli vždy o ideológii. Na tých dnešných sa učí hovno o liberalizme - niečo, čo je nepoužiteľné na horizont päť rokov (je 2021). Pričom ostatné, konkurentné ideológie zakazuje.

Odizolovaním sa od sveta socík v tomto bode dosť zahníval - čo bolo vidno na vedeckotechnickej podúrovni (nejaká raketová technika veru nie je všetko).

Teraz dochádza k rovnakému "odizolovaniu". Uzavreté systémy postupne degradujú. Áno. Dodajme, že na zjazd KSČ v 1991 sa chystalo "otvorenie" po vzore Číny. Čínska KSČ rok 1989 prežila.

Prechod na súkromné vlastníctvo výrobných prostriedkov bolo systematicky pripravované, viď prechod z filozofie "národných podnikov" na "štátne podniky" v 1988. Kapitulácia východného bloku začala v druhej polovice 60tych rokov. To čo si žil ty - 1960 ~ 1989 bolo dokonanie tejto kapitulácie (vzdanie sa nikdy neprebieha za prosperity).

--kultúru,
Ale neblázni, to už naozaj nie. Chobotnice rodinných klanov užívajúcich si privilégium štátnych umelcov? Odporné splašky, čo vtedy produkovali všetci, od literátov až po spevákov.

Človeče, nikto by nečakal, že tie priemerné televízne hry, ktoré sa masovo točili za socíku budú dnes, v čase dnešného "amerického kontentu" ešelonom kultúry, že :D V televízii, rozhlase, atď bol náš, národný obsah. Čo teraz púšťajú deťom na večerníček?

-- bytovú otázku,
Práve koncom socíku tiež došlo k zrúteniu sa aj tejto oblasti. Paneláky už zabrali všetky miesta okolo miest, ďalej sa nedalo ísť, lebo nestíhala doprava (napchaté autobusy tiež patria k bytovej otázke).

Infraštrukúra sa budovala, nehovorím, že bola dobudovaná. Takto, 32 rokov po "zmene k lepšiemu", ako v Pažravej na Dunaji, metro stoji? Čo "peniaze" nie su? Nevedia si ich natlačiť? A tlačíme "naše" peniaze vôbec my sami?

Štátne byty žiadne, na družstevné sa už čakalo desaťročia (ak si nemal tlačenku, teda peniaze, peniaze - socializmu bol štátny kapitalizmus, nič iné.

Ale, tak nejak tie byty za štátneho kapitalizmu boli. Dnes sú byty nástrojom finančného toku pre vrstvu rentierov (tý čo prenajímajú). Aby bol tok z takého majetku čo najväčší, nemie byť bytov veľa. Take otázka: Ako bývalý díler drog, Boris Dollár, už stavia cenovo dostupné nájomné byty, sľubované pred kortešačkami?

-- zamestnanosť bola istota,
Za otrockú mizernú mzdu. A vôbec to teda nebola istota, teda so vzdelaním nie. A aj ako robotník nič moc - bol si proste zviazaný, ako otrok. Istota otroka.

Norman, pochybujem, že si za predchádzajúceho režimu viedol život robotníka, a už tobôž pochybujem, že vieš ako vyzerá život nočná robotníka motroka v dnešnej montovni zahraničnej korporácii kdesi v okresnom meste. (hehovorím, že to viem ja).

Ja chápem, že dnes pociťujú široké vrstvy okrem iného aj určité sociálne zúfalstvo - holt, ale socík je falošná ilúzia. Ja viem, že anglosionistická propaganda robí z dôvodov "zlé Rusko" zo socializmu strašiaka, druhého Hitlera, ale aj tak - socík bol naozaj zdochnutý.
To platí o Východnej Európe, v ZSSR to nebolo lepšie, ale tam to malo iný historický substrát.

Ešte pôrodnosť by si mohol nejako okomentovať :) Ja viem, že tam nie je veľmi čo, lebo to je definitívny preval :-)

Norman

-- nedáva ani epidémiu silnejšiej chrípky
Chlape, ty si úplne mimo normálnu vážnosť. Tvrdiť toto o covide, po roku obtiaží na celom svete ... musiš sa naučiť byť trocha seriózny. Alebo sa aspoň vyjadrovať seriózne. Covid nie je chrípka - ale na ňom vidno, ako je zdravotníctvo ako systém rozbité.
Čo sa týka zdravotníctva - bolo zdevastované pred 1989, potom ho oživovali tak, že ho zničili z druhej strany, vytunelovali - ale nie staré zdravotníctvo, skôr nové zdroje, ktoré sa do neho začali nalievať. Ergo, zdravotníctvo je celý čas na dne.

-- školstvo : hej, komunisti vždy mali plány na všetko a neustále reformy, ktorými reformovali predošlé reformy pokazených reforiem. A výsledok - stagnácia, úpadok. Ja neviem, ty, alebo tvoj tatko alebo dedo, ste asi boli odizolovaní komunistickí papaláši, ktorí nevideli realitu - ale muselo vás takých byť málo. Pošli svojho dedka do riti, že ti bulíka do hlavy takéto nezmysly.

-- byty nie sú a nebudú, lebo zem nenafúkneš, a keď zabereš úrodnú pôdu, tak bude hlad. Ale nebavíme sa o tom, ako tento režim nedokáže - reč bola o tom, že SOCIK BOL NEPODARENY POKUS. Jednoznačný empirický pokus. Nepodarený. Tvoj dedo mal možnosť - a pokafral to.
Kritikou tohto stavu nevylepšíš argumenty za socík - nie sú totiž len dve možnosti, je ich ovela viac. Žiaľ, na Slovensku akoby ľudia mali len dve ganglie - jedna za ruský socík, druhá za americký kapitalizmus. A preskakujú medzi nimi.

-- za predchádzajúceho režimu sme všetci viedli život robotníka - aj v dôsledku letných brigád v podnikoch, buď povinných, alebo aby si mladý zarobil. Pravda, okrem teba alebo tvojho dedka, ktorý bol funkcionárom, a možno si válal gule ako agent v Amerike ako Karol Ondriaš, autor pojmu "motrok".
A napodiv som poznal aj život robotníkov v kapitalizme. Ergo - poviem ti na tisíc percent, že tí prví nadávali a boli znechutení, a tí druhí síce mierne nadávali tiež, ako "sa veci zhoršujú" - ale nedalo sa to porovnať.

Čo sa týka pôrodnosti - rodenie je vec, ktorú dokáže každé zviera. Zníženie pôrodnosti je prirodzené a správna reakcia na premnoženie, aj na Slovensku. Plus je tu veľká emigrácia, aj v dôsledku predošlých zavretých hraníc. Ľudia proste utekajú za bohatstvom. Zvýšiť pôrodnosť , keď bude treba, je jednoduchá vec. Ak bude treba, jestvujú pozitívne postupy. Stále je skôr problém, ako pôrodnosť utlmiť.

slaven1

Minimálne 6 vecí ktoré by sa dali rozpísať. Poďme tu aktuálnu:

Boj proti hnusobe neviditeľnému nepriateľovi nie je "po celom svete". Čína má v pčku, Rusi majú v pčku, Kuba má v pčku, kamarátka z dovolenky na Kostarike hlási, že tam majú v pčku. Srbi majú relax. Celý svet nie je zdochýnajúci Západ, Európsky zväz alebo krajiny V4.

Čo ma najviac dráždi tzv. pandémii koronavírusu, je spôsob, že opatrenia Európskych koloniálnych administrácií sú spôsobom "zabijeme bolesť a pacienta". Všimol si to aj Šlosár, že "o vírus nejde".

Ja som úplne seriózny vo veci kovidu. Nie su s ním žarty, minulý rok zabil chrípku. Kadžý deň sledujem aké nové, neoveriteľné čísla vláda v lotérii keno-10 covid-19 vyžrebuje.

Občas pozriem správy na americkej Narkóze alebo britskej JoJke, v akom duchu pokračuje informovanie o pandémie (je to pre mňa taká príjemná nostalgia na roky 2008 - 2013 keď v týchto redakciách informačne obsluhovali "krííííízu").

A tak..

Norman

Čína boj vyhrala použitím tvrdých racionálnych opatrení. Teraz v Číne, aj v Indii aj Rusku, poctivo vakcinujú.

Každá krajina má opatrenia, všade tam, kde evidujú pacientov, majú obete. Samozrejme, rozbité krajiny tretieho sveta - v rovníkovej Afrike, tie to ani neevidujú.
Mnohé krajiny nabrali ležérny bohorovný výraz, ale potom rýchlo sklopili čumák (VB, Amerika), alebo aspoň začali mlčať (Rusko, Bielorusko, Ukrajina) - každý podľ svojho naturelu, v podstate kultúra zamlčovania a popierania svojich slabostí.
Pravda, určitý rozdiel z debilizovanou (liberálnou) Európou tu je : v krajinách sveta ľudia menej skučia, lebo ak aj nie sú zocelenejší, tak vedia, že im kňučanie nepomôže. V Európe (a na Slovensku azda nadpriemerne) ľudia vedia najmä skučať.

Kovid je očividne dosť vážna vec. Nemôžeš to na jednej strane popierať a zároveň potom vyčítať vládam, že sa správajú nezodpovedne a hlúpo, prípadne dokonca korupčne.
Motivácie ľudí ako ty pochádzajú z anarchizmu (potreby sa búriť), ale nie proti reálnym politickým zločinom, ale proti prírodnému fenoménu. To platí, bez ohľadu na to, do akej miery je ten fenomén dodatočne zneužívaný.

("...neoveriteľné čísla")
Mám dojem, že už si prešiel do celkom iracionálneho popierania. Kde končí racionalita, končím aj ja s dialógom.
Tento portál bude mať vždy svoju úroveň a covid si vyžaduje tiež určitú úroveň. Vynechaj covid, ten ti nejde.

Je zaujímavé, i keď mnohými predvídané, ako málo znesú Európania pokazení 70 rokmi debilizácie. A to sa sa určite onedlho zas ohlási vysušovanie, oteplovanie a následky s tým spojené. Ako budú reagovať potom? Odporúčam každý deň vnútorné mentálne posilovanie, prehlbovanie Žiaľ, väčšina "duchovných vodcov" a motivátorov, vrátane formálnych církví, sa teraz hneď pri prvej skúške ukazujú ako takmer bezcenní.

slaven1

Tzv. "pandémia koronavírusa" sa v tejto etape používa ako nástroj na objektivizáciu krízy ekonomického modelu (bože toľko latinčiny):

Prepad hospodástva nenastúpil preto, lebo sme si nakreslili trilióliny peňazí, ktoré stratili hodnotu, ale preto že sme vás pre vašu ochranu museli uväzniť doma a vy ste nemohli chodiť robiť na naše. Hospodársky prepad preto, lebo vy nepracujete, nie preto, že mi vás rabujeme.

Tento nástroj, dymová clona, umožňuje nezapojiť verejnosť do diskusie čo je príčinou krízy, ako z nej von k všeobecnému blahu väčšiny, a nie k blahu úzkej skupiny. Ako nastaviť nasledujúci model hospodárstva tak aby vyhrali všetci a nie iba hŕstka ľudí.

Ide byť niečo ako Menová reforma 1953. Rovnako ako v 1953, veľa obyvateľov z toho bude vyhúkaných. Ale ty nie, Norman. Vieš prečo? Lebo som ťa tu takto na to pripravil :)

Ja ti tu môžem dať plno odkazov, zo serióznych zdrojov, ale ty ich nejako odmietaš prijať. Nejak odmietaš prijať túto časť procesu.

slaven1

Čína boj vyhrala použitím tvrdých racionálnych opatrení. Teraz v Číne, aj v Indii aj Rusku, poctivo vakcinujú.

K Číne: kniha, youtube, telegram. Človek na rozdiel od nás dvoch v Číne žil a vie čínsky. #životRobotníka Máme aj Slováka čo žije v Číne. No chlap je taký prostoduchý čitateľ SME.

Kovid je očividne dosť vážna vec.

A chrípka nie je "vážna vec"? Mimochodom "vážnosť" nie je vyčísliteľná veličina (neexistuje "vážno-mer"). Odchodené dni školského vyučovania merateľné sú.

Nemôžeš to na jednej strane popierať a zároveň potom vyčítať vládam, že sa správajú nezodpovedne a hlúpo, prípadne dokonca korupčne.

Vlády rozkrúcajú divadlo na odvrátenie / zamaskovanie problémov hospodárstva, na ktoré skrz rozsah integrácie do svetového dollárového systému (svoju slabosť) nemajú dosah.

V Európe ("na celom svete") nie je krajina, ktorá by si financie spravovala sama. Ešte aj švajčiarsky bansktery platia pokuty USA keď ich tí o to požiadajú. A dollárový systém sa rúca pred (ako hoho) očami.

Motivácie ľudí ako ty pochádzajú z anarchizmu (potreby sa búriť), ale nie proti reálnym politickým zločinom, ale proti prírodnému fenoménu. To platí, bez ohľadu na to, do akej miery je ten fenomén dodatočne zneužívaný.

"Prírodný fenomén" mi príde ako napis Hospodárskych novín skrývajúci proces riadenia "pandémia berie sklárom robotu". Nie opatrenia danej vlády (konkrétny ľudia vydávajú konkrétne zákony a nariadenia), ale nejaká pandémia prišla a zobrala. Neviditeľný nepriateľ v rohu miestnosti skočil na sklárov a moju peňaženku. Maslo zdraželo.

"...neoveriteľné čísla")
Mám dojem, že už si prešiel do celkom iracionálneho popierania. Kde končí racionalita, končím aj ja s dialógom. Tento portál bude mať vždy svoju úroveň a covid si vyžaduje tiež určitú úroveň. Vynechaj covid, ten ti nejde.

Ale veď aj ty si sám si zaznamenal kontrakciu vo veci overiteľnosti čísel. Aj najhlavnejší z hlavného mesta sa postavil na zadné. Čo, je nebodaj overiteľné, kde / kto / zomrel / koľko mal rokov / aké mal pridružené choroby / zomrel s ARO alebo od ARO?

Nie, nie je to možné radovému občanovi urobiť. Môže ich overiť župan samosprávneho kraja, ale tí sa potrebujú s vládou dohodnúť. Ani ideologicky do veci rýpať nechcú.

Škoda, že si nedal článok k statusu starostu Rimavskej Soboty, kde zverejnil súhrnnú úmrtnosť na okres za rok 2020. Ukázalo sa, že k nárastu úmrtnosti počas "pandémie" nedošlo. Divná pandémia v Rimavskej Sobote, čo? Nie je dohodnutý. Život v Rimavskej Sobote je dosť pri stene, tam už nie je tak cúvať.

Je zaujímavé, i keď mnohými predvídané, ako málo znesú Európania pokazení 70 rokmi debilizácie. A to sa sa určite onedlho zas ohlási vysušovanie, oteplovanie a následky s tým spojené. Ako budú reagovať potom?

Presne tak, cez leto do MSM pridajú správy ešte o zničenej klíme. Ešte, že ich nesledujem. Moji spoluobčania však áno. Slovensko trpí tím, že 95% infopoľa je riadeného zo zahraničia.

--

Píšem tieto info aby sme sa vzájomne aktualizovali. Posledný koment na dnes, mám robotu ešte.

slaven1

Tak s odstupom času si to všimli aj iní, že neoveriteľnými dátami s mŕtvych v SR na covid-19 dačo nesedí.

Píše advokátska kancelária Weis & Partners. Na svojom blogu zverejnila článok "Štatistický úrad SR zavádzal pri zverejnení dát o kovide" pričom odkazuje na toto od "Odbornej komisie".

--

Názov "komisie" sa mi páči a verím, že je odbornejšia ako , v ktorej je členom "americký" Janči zo sojovaru.

slaven1

Strana Borisa Dollára si vážne ide byty. Komu to chcú dať stavať aby byty vznikli?

https://www.hlavnespravy.sk/kollar-bude-stavat-najomne-byty-vieme-uz-aj-...

slaven1

Aby sme rozumeli problému: Postavou Elona Muska USA riešia problém rozkrádania v NASA. Keby emerický štát dal peniaze na vesmír do rozpočtu NASA, tak peniaze budú zožraté a nikam sa nepoletí. Kto je náš Elon Musk čo postavý byty?

Oligarcha Arkadi Rotenberg je meno miestneho Elona v Rusku. Staval Krymský most. Keby dali v RF stavbu mosta na starosti štátnej firme alebo niektorému ministerstvu, tak v miestom režime neoliberálnej demokracie vzniknú desiatky štúdií uskutočniteľnosti (peniaze na projekt objektívne rozpília), no most dodnes nestojí.

Takýto staviteľ na nachádza napr. v Pažravej na Hrone a momentálne jeho talent nie je realizovaný. Súdnym sporom ho zväzuje okupantská firma zo Španielska. Musím povedať, že Pažravú na Hrone a okolie stavebne pekne obohatil.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Krymsk%C3%BD_most