Joker Igor chce zmeniť paradigmu. Ach môj bože.

Na dnešnom krátkom brífingu oznámil či zopakoval Igor Matovič, že chce nielen moc, ale chce výrazné "paradigmatické zmeny". 

Čínania, keď chcú nikomu zaželať niečo dobré, povedia mu "Nech sa za tvojho života nestane nič dôležité". Je jasné, že Matovič si pripadá ako revolucionár "proti mafii" a chce mať ústavnú väčšinu, aby veci od základu prekopal. Číňan by to teda so Slovenskom momentálne nevidel veselo.

Povedal sám o sebe, že bude stále šašo. Ak ste videli film Joker, nominovaný na mnoho Oscarov, tak viete, že Joker bol šibnutý úchyl, ktorý musel brať tabletky, smial sa bez dôvodu a nakoniec bol oblúbený u lúzy preto, lebo vraždil.

Každému odporúčam si ten nechutný a nudný film pozrieť, aby v umeleckej forme videl, kam kráča Slovensko.

 

 
 
Sinuhe

v sobotu takmer rovnakú pozornosť, ako keby išlo o české voľby. Český komentátor v priamom prenose spred budovy Národnej rady sledoval dianie so šéfredaktorom denníka (N)enávisť M. Kostolným a šedou eminenciou Martin Bútorom. Bolo zábavné sledovať ich rozpačito-radostné komentáre...
Okrem toho tam vstupovali zo štúdia s komentármi aj nejakí českí politológovia - keď bolo jasné, že Matovič vyhral, tak len ťažko skrývali úškrny - nech ich už k úškrnom motivovalo čokoľvek. Uvidíme: Matovičovi dávam dva roky, potom sa vrátia Smer a SNS ešte silnejší ako boli.

Luko

To "N" treba otočiť o 90° "Z"(ion). Ako za ktrajinu Izrael, či ako za Jeruzalem (to je jedno).

Náhodný okoloidúci

Toto je najzábavnejšie číslo našej volebnej estrády, naozaj zlatý klinec. Nemôžem za to, ale od rána sa na tom pochechtávam.

Ale o inom som chcel. Hájek na svojej stránke protiproud.cz napísal celkom pekný komentár k našim voľbám.

https://www.protiproud.cz/politika/4956-vesele-volby-na-slovensku-pyrrho...

Norman

pekne to zhrnul.

Dusanbe

tento text, myslím si, má ten správny nadhľad, aby som si dovolil naň upozorniť:

https://ihsken17.blog.pravda.sk/2020/03/02/vrchol-ignorantskej-arogancie...

Norman

zaujímavý bloger,

Slovo hybris ale v slovenčine jestvuje (ypsilon sa čítal ako u )
https://sk.wikipedia.org/wiki/Hybris_(p%C3%BDcha)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Hybris

Ľubov

Aké čítanie na ráno ,rovno antická klasika. No,dobrí ste.

Staré řecké přísloví koros – hybris – até (tj. blahobyt – pýcha – pád) varovalo před svévolným vystupováním, odtud i české „pýcha předchází pád“, a bylo jedním z častých témat řecké tragédie. Když Achilles v Iliadě nechá vláčet Hektórovu mrtvolu koněm, dopouští se hybris. Podobně Kreón v Sofoklově Antigoně, když zakáže pohřbít mrtvého Polyneika. Niobé, dcera Tantalova a sestra Pelopova, matka sedmi synů, která se vyvyšovala nad bohyni Létó, jež měla jen dva. Létó se tím cítila uražena a Apollón s Artemidou ji museli pomstít: všech sedm synů pobili svými šípy.

Na Grécko sa tak nejako zabúda. Teraz na ostrovoch ,ktoré žili z turistiky v lepšom prípade všetci obyčajní ľudia schudobnejú,v horšom tam nebudú vôbec. Zlé časy ale robia silných mužov,blahobyt slabých.

Norman

hľavne na staré grécko sa zabúda, respektíve všeobecne na antiku, ktorá je plná nie suchopárnych blbostí, ako sa to už dvesto rokov pokúšajú pošpiniť rôzne chlpaté etniká, ale je plná reálnej životnej pravdy a sily. V podstate germánska renesancia bola tiež návrat ku klasike, bola to renesancia, len tentoraz severská.

nové