Kto zneužíva Mečiara?

LenOn is back. Alebo aspoň by veľmi chcel, a preto vraj chce založiť novú stranu. Viac nám povedia Parlamentné listy:

Podľa Mečiara sa bude od ostatných strán odlišovať vo všetkom.

„Od chápania počiatkov demokracie a výstavby štátu cez sociálnu politiku, ekonomickú politiku,“ objasňuje pre Plus JEDEN DEŇ.

Čo sa týka politickej časti, tam je najzaujímavejšia tá pasáž, ktorá hovorí o odtrhnutí sa politiky od voliča aj politických strán od voliča a zmena celého systému výberu poslancov aj funkcionárov, ktorí budú priamo volení na systém väčšinový,“ vracia sa k svojej dávnej myšlienke Mečiar.

Spoluprácu s Harabinom nevylučuje.

Toto je naozaj veľmi zlý vtip. Neviem, kto tu manipuluje s týmto senilným starcom, ale k dobru Slovenska to neprispeje ani náhodou – skôr naopak, zakladanie kvázi pro-národných strán s takýmito ľuďmi pôsobí priam ako sabotáž. Mečiara ako prvý začal vykopávať známy ezoterický striptér Rostas, čím vzbudil vlnu rozhorčenia a zakrátko svoju alternatívnu “epopej” započal i Harabin. Toho malo síce zmysel podporovať v prezidentských voľbách (i ja sám som mu otvorene vyjadril podporu), ale stranícka politika je už iná partia.

Môj postoj je dnes veľmi jednoduchý: ktokoľvek kto za súčasných podmienok založí tzv. pro-národnú stranu bez toho, aby s ňou chcel vstúpiť do väčšej volebnej koalície s inou, zabehnutou pro-národnou stranou, je jednoducho sabotér (prečítajte si čo momentálne tliacha Harabin). Národná scéna potrebuje v prvom rade jednu vec: zjednocovať, zjednocovať a ešte raz zjednocovať. Ak Harabin nemieni ísť do dvojkoalície s Kotlebom (aj keď chápem, že tam je to zložité – nielen preto, že Kotleba je tiež egomaniak) alebo s SNS, ale bude len kradnúť hlasy a vytvárať rozbroje, tak si žiadnu podporu nezaslúži. Harabinovi bola ponúknutá možnosť spolupráce s LSNS, takže ak to myslí s tou straníckou politikou seriózne, tak by mal ísť s nimi.

Predovšetkým, Mečiar a Harabin nie sú len príliš starí (je mi ľúto, ale životaschopné politické hnutie potrebuje stavať na mladšej, energickej krvi, nie na zdiskreditovaných politikoch na dôchodku) a pochybní, ale nikdy to vlastne ani neboli žiadni poriadni národovci či idealisti. Momentálne títo ľudia zacítili istý trend, tak sa chcú na staré kolená zviesť. A niekto im očividne radí – a to vskutku zle. Nech už teda ide o kohokoľvek (žeby naozaj lexovci, ktorí sa chcú pomstiť Ficovi?), tak k nemu pristupovať ako k ďalšiemu škodcovi a rozbíjačovi národných síl.

 
0
Norman

Odpúta trocha od neho pozornosť v tomto predvolebnom období.

Harabín pôsobí o desať rokov staršie, očividne nemá energiu, aby zorganizoval stranu. To je naozaj neuveriteľné, koľko je po Slovensku magorov úplne nerealistických, a to nielen medi národovcami. Pre mnohých sa predvolebné obdobie stáva možnosťou, ako od nejakých sponzorov zarobiť pár drobných - bez akejkoľvek nádeje uspieť.

Zozname takto postihnutých, ktorí sa azda prepadnú do politického pekla:
Druker, Harabín, Mečiar, Kiska, Chmelár (áno, aj ten nešťastník tam smeruje a prejavuje neuveriteľnú naivitu - ale nuž čo, aspoň má zábavu).
Určite som na niekoho zabudol, samozrejme nemožno ani len vymenovať drobné "národné" strany, ktoré slúžia len na jedno - ošklbať nič nevediacich starých národovcov v Amerike o nejaké doláre - ale nás tá ich zábava stojí nenahraditeľné percentá hlasov rovnako naivných voličov. Všetka tá Národná koalícia a podobní. Sú to fakt rozbíjači.

Roland Edvardsen

No, momentálne asi trochu pomôže Ficovi, ale čo ďalej? Veď je to úplná absurdnosť, aby niekto ako Mečiar išiel zase do politiky. Kto pri zmysloch môže niečomu takému veriť?
Hej, všetci tí tebou menovaní sú kompletne pripečení. Veď už teraz je tu tých strán ako nasratých. To si nevedia vybrať? Máme tu X národných, x kresťanských strán a neviem čo ešte. Chcete robiť serióznu politiku? Tak treba ísť makať do zavedenej strany s potenciálom. A ak chcete založiť novú, ok - ale treba to potom urobiť presne tak, ako to spravil Beblavý: spojiť sa s ďalším subjektom, aby sa hlasy znásobili. Tzv. liberáli sa vedia zjednocovať. Národovci to prečo nedokážu? Lebo nie sú blbí? :-)

Norman

tí sú rozdelení už od dôb slávneho Radičovej Zlepenca.
Tým sa dokazuje, že tento štýl debility je nejaká lokálna kognitívna deformita.:-)
Ale vážne - je to kultúrny patern - rozbiť sa, hádať sa, nevedieť si porozumieť. Národ je už moc rôznorodý, doslovne, aj rasovo. Peniazom, ktoré sľubujú američania, slovenskí sedliaci proste nevedia odolať. Śpinavé predajné svine.

Roland Edvardsen

Inak ešte k Národnej koalícii. Tá je tiež úplne jasná: Kozlík, Harabinov synovec, tá sviňa Martvoň, ktorá sa ani netají tým, že sa chce ísť pomstiť smerákom za to, že ho nedali na kandidátku kvôli kdejakým sprostým intrigám. Je to očividný projekt lexovcov. 

Apropó Martvoň, ja ho celkom aj poznám z vš, tam sa tiež vie, čo je to za amorálne hovädo. Zaujímavé, že najprv vyčítal Smeru, že nepresadil registrované partnerstvá (aby potom následne išiel bulváru nabonzovať smerákov s opačnou orientáciou, aj pekne priamo s menami, čo sa teda naozaj nerobí) a teraz je z neho akýsi vynovený super konzervatívec, čo bráni Slovensko pred LGBT, islamom a neviem ešte čím (hoci predtým, ako som už písal, vystupoval liberálne a vyčítal Smeru prílišnú konzervatívnosť). Toto indivíduum roznáša všade samý sajrajt, až sa divím, že mu niekto chce dávať priestor. Strašne patetická figúrka. Ale pre Národnú koalíciu očividne ako stavaná. :-)

Norman

Dúfam, že je to projekt, ktorý zahynul skôr, než sa zrodil. Konieckoncov ani nečudo, keď bol postavený na politických mŕtvolách.

Povedal by som, že podobné "národné" projekty sú naozaj podporované tými, čo čokoľvek domáce a slovenské nenávidia (pretože to tu chcú mať len ako kolóniu).

Roland Edvardsen

Áno, všetci sú kompletne patetickí. Žiaden väčší úspech však nepredpokladám - napriek typickej slovenskej naivite nechať sa nanovo napáliť tými istými podvodníkmi. Som čítal teraz rozhovor s Mečiarom, kde zase útočí (už po koľkýkrát?) na Fica a aj na Danka. Vraj so Smerom a SNS nemieni spolupracovať. A s kým potom, preboha? (Okrem jeho kamoša Harabina). A kto (príčetný) chce dnes spolupracovať s Mečiarom a brať ho vážne? Starecká demencia v pokročilom štádiu.

Roland Edvardsen

Takže Mečiar zakladá pro-národnú stranu, ale odmieta spoluprácu so Smerom, SNS a pravdepodobne aj s Kotlebom. Takže ide s terajšou opozíciou? Či ako to máme chápať? Ešte vyberám:

"Mečiar na strane pracuje tri mesiace, ale lídrom strany nie je, ako on hovorí, je len tým, ktorý pomáha. “ Je tam dosť ľudí, ktorí môžu byť lídrom kandidátky a uvidíme, ako bude. Žiadni neznámi, čo z niekade vyjdú a človek sa čuduje, kto to je. “ hovorí Mečiar pre pluska.sk"

 Pracuje už 3 mesiace na strane? On pracuje? No to som fakt zvedavý, čo to bude nakoniec za ľudí, ktorí budú v popredí. Nech sa teda dozvieme odpoveď na otázku, kto tu takto trápne zneužíva tohto starého dementného psychopata. 

 Na otázku, či by spolupracovali Mečiarovci s Kotlebovou ĽSNS odpovedal: “ ĽSNS máva aj dobré námety, ale nevie, čo robiť. Čiže je to strana proti. A my, ak sa máme odlišovať od nich, tak prvá vec je, že za čo sme. Ako by sme teda mohli spolupracovať. Chcem robiť, ale neviem čo? To sa nedá. Pri voľbe prezidenta táto strana historicky zlyhala. Práve pre autoritárstvo vodcu. Chcel vyskúšať svoju silu a pokazil celé voľby.“

Mečiar inému vyčíta autoritárstvo vodcu? Ha,ha. 

 Inak len pre zaujímavosť. Na Postoji teraz píšu o vzniku ďalších 4 politických strán. Prosím pekne, na malom, 5 a niečo miliónovom, Slovensku máme dnes zaregistrovaných 150 (!!!) politických strán a hnutí. A mnohí očividne stále nemajú dosť. Toto je tak choréééééé. 

Norman

ale aj tak je to choré.
Ale len nedávno som podpísal pre Chmelára na ulici vznik novej strany Socialisti - nech sa chlapík trápi, keď sa mu chce.

Ináč Postoj je naozaj fajn :-)

Juraj Šeliga: Nebudem zakrývať svoje konzervatívne vnímanie
https://www.postoj.sk/45790/juraj-seliga-nebudem-zapierat-svoje-konzerva...

Ako izraelské vynálezy riešia problémy ľudstva
https://www.postoj.sk/45810/knihomolov-zapisnik-ako-izraelske-vynalezy-r...

Roland Edvardsen

Postoj je typická ukážka toho, čo si človek predstaví pod pojmom "kontrolovaná opozícia". Alebo aj kóšer konzervativizmus.

Samozrejme beriem, že aj toto je nejaký legitímny ideologický smer, ale prudko nedostatočný. Nadpráva zygôt a okresávanie sociálneho štátu - tak by sa dal zhrnúť dnešný konzervativizmus. A samozrejme uctievanie židov a Izraela. A to je málo, veľmi málo.

Ešte aj ten Šeliga hovorí síce o podpore fertility, ale opatrenia, ktoré robí Orbán alebo PiS mu nevonia. Tak čo potom?

Inak najlepšia pôrodnosť v rámci Európy sa podarila dosiahnuť v takých štátoch ako Francúzsko, Island, Švédsko, Nórsko či Írsko - skôr liberálne spoločnosti so sociálnym štátom. Naopak, Poľsko, ktoré má konzervatívnu vládu a najviac drakonické zákony proti potratom (v EU) má jednu z najnižších pôrodností. Ono sa skôr zdá, že reštrikcie na ženskú zamestnanosť skôr korelujú s nižšou fertilitou, než naopak - viď Poľsko, Taliansko alebo Japonsko vs. Škandinávia, ktorá má systém jaslí, veľmi štedré materské či rodičovské a vie kombinovať vysokú ženskú pracovnú participáciu s materstvom. Ale to títo konzervatívci odmietajú a veria skôr v akýsi magický "návrat do kuchyne". Takže aj v tomto smere som voči konzervatívcom skeptický, nehovoriac o inom (zahraničná politika, neschopnosť riešiť cigánsky problém, kde budú skôr podporovať ešte väčšie množenie cigošov a pod.).

Norman

Samozrejme, môžu byť rôzne kombinácie názorov, ale konkrétne informácie sú jednoznačné:
Postoj je PODVOD!

Je to všetko umelé, aj keď koordinované a zrejme dobre platené.

A samozrejme, ako píšeš, Izrael , Izrael a Izrael.
To, že Šeliga skáče ako pes zľava doprava a opačne, je u mňa škodoradostná zábava. :)

Ich problém je v tom, že nechápu, čo sme tu napísali minule: "konzervativizmus" nie je skutočné správne slovo pre antisionistické sily, ktoré chcú šeligovia oklamať.
To sa len tamtým tak zdalo, že problém ľudí je v potratoch, náboženstve či podobne. Takýto "konzervativizmus", ako na Postoji, im nebude k ničomu. Aj ak ľudia sa nechajú oblbnúť kecami, keď dôjde na lámanie chleba tak rozhodne ich pocit krivdy a predsa len rozum.

Norman

To je taká tunajšia politická špecialita, že sa všetci vyčleňujú, s kým nechcú spolupracovať. To je práve abnormalita vzniklá ešte za Mečiara, keď jeho oponenti stavali doslovne a bez preháňania na nenávisti.

To je ale úplne absurdné, všetci sme na lodi a iní ľudia nebudú.
To je ako najať si remeselníkov na malovanie bytu, ale Jožo povie, že s Ferom nemôže spolupracovať. Mňa to nezaujíma, dali sa zvoliť, tak budú robiť s tými, čo boli rovnako zvolení - ináč nech tam nelezú. Matku Terezu ani Ježiša krista nik nevolí, tak nech sa nehrajú na svätých.
To sa týka teraz hlavne aj Smeru. Je pár mesiacov do volieb a ak počas alebo po nich povedia, že s Ľudovou stranou do koalície v žiadnom prípade nepôjdu, tak skutočne to bude ich koniec. Pretože koalícia Smer ĽSNS a podobne je naozaj jediná správna koalícia národného zmierenia. A Fico nech ide so svojím SNP a podobne ... nuž, ako to slušne povedať ... do Topolčian.

Ema

Možno niektorí hodia hlas do mobilnej urny v hospici, ale to na prelezenie prahu zvoliteľnosti do parlamentu nepostačí.

Domnievam sa, že Mečiar hlasy nikomu neodoberie. Bude ho voliť hŕstka nešťastníkov nostalgicky spomínajúcich na mítingy na Pasienkoch, ktorá by sa inak na voľbách nezúčastnila.

Mečiar bol vždy egocentrický hňup a po dlhoročnej remisii došlo u neho nad hrobom k relapsu mocibažnosti.

Ľubov

Ale aj tak, popri Kiskovi,alebo Trubanovi aj starý pôsobí ako génius.

slaven1

Mečiara chytá druhá politická puberta. Normálne druhá puberta chytá mužov po 40tke, u politikov, politická puberta asi okolo 70tky. Potrebujú si dokázať, že ešte "môžu" :-)

Vladko nech radšej ostane robiť rozhovory pre Slobodný vysielač. Dnes na to aby si ovplyvňoval dianie v krajine nepotrebuješ zakladať 50-tu politickú stránočku.

A možno je len vystrašený z toho ako tí retardi "zrušili" jeho amnestie. Že mu nedajú spokojne zomrieť.

Norman

že nemôže byť v čele strany, že bude len pomáhať. Ale nemá komu ani pomáhať, lebo Harabín sám nevie, čo a ako, a ostatným (napríklad Švec z SHO) ani nechce (a v tom má asi pravdu Mečiar, že to by bolo beznádejné).

Troška sa Mečiar dá chápať v tom, že už nedokáže sedieť doma a pozerať sa na to nečinne. Ale to si mal rozyslieť, kým bol mladší.

V tomto geriatrickom šialenstve ho podporujú tu už menovaní jeho pobočníci, ale pravdepodobne sa nemýlim, keď zdôrazním hlavne Zelenajovú. A potom za zmienku ešte stojí Ruhig, ktorý sám týmto krokom zabíja svoj určitý potenciál. A aj Rafaj si skôr škodí - ako každý, kto hádže svoju prácu do stratena.

Pamätáte, aj ja som tu písal ešte pred rokom, keď bolo to stretnutie v hoteli Bratislava, kde bol Mečiar a už vtdey bolo všetkým jasné, respektíve to sami jasne povedali, že hľadajú cestu, ako Mečiara vrátiť do politiky. Smutné je v tom len to, že za ten čas ten spôsob nenašli, ba čo horšie, všetky pokusy sa ukázali ako nemožné, takže jeho návrat je ešte menej pravdepodobný, ako pred tým rokom, dvoma.

Mečiar si to ešte môže slušne rozmyslieť. V priebehu mesiaca musí povedať, že ponúkol pomoc, ale politici ho nepochopili a pohrdli ním. Tým sa zbaví vlastnej viny a môže zas sledovať všetko z pozadia. Určite prijatelnejší záver, ako dosiahnuť 0,5% vo voľbách. Bože, viete si predstaviť ten rehot čaputovcov?

Roland Edvardsen

Inak prípad Švec je tiež dosť pozoruhodný. SHO tu pôsobí už od r. 2004 a hoci na FB majú celkom dosť fanúšikov a robia aj nejaký ten aktivizmus a pod., väčšie úspechy sa nedosiahli (v zmysle preniknutia do vyššej politiky). Švec očividne robí niečo zle (a má tiež reputáciu rozbíjača).

A ak ide o Mečiara bohato stačia rozhovory pre Infovojnu a ZaV. Ak už, ja by som poradil skôr Ficovi nejakú tú pauzu (môže ísť napr. na jeho milovanú Kubu zatiaľ) a o 5 rokov sa vrátiť obdobne ako Harabin s podporou alternatívy a skúsiť boj o prezidentské kreslo - ak bude mať sily.

Náhodný okoloidúci

Švec pôsobí príliš kaviarensky a chýba mu charizma prirodzenej autority.

Roland Edvardsen

Áno, je akýsi umelý a nevýrazný. Aj keď čo som sledoval prezidentské debaty, tak pôsobil dosť inteligentne, solídne, asi aj lepšie ako Harabin (ten bol na konci už akosi unavený, tie posledné debaty nedopadli u neho najlepšie. Aj Kotleba bol lepší).

Ľubov

Bola som v Sklených Tepliciach. Hovorí sa,že patria Mečiarovej rodine.Ak je tak,musím objektívne povedať,že kúpele doslova vstali z kolien.Sú maličké,ale veľmi príjemné a pekné.
Tak ,ak má ešte dostatok síl,mal by ísť práve týmto smerom. Starať sa o Teplice a kašlať na politiku.

Dudince napr.zakladala rodina Migazzi, Korytnica kvitla za Habsburgovcov,Sliač mal stavebný boom v Dubčekovskom období.
Zdanlivo som odbočila,ale musím to spomenúť.Kúpele a voda sú náš národný poklad.Naša vec verejná.

Norman

Počul som aj ja, že je to výrazný rozbíjač podozrievaný z toho, že je to tiež umelá opozícia.
V každom prípade je možné, že je manipulovatelnejší, ako divokejsí kotlebovci. Pretože iba jedno je isté - všetky tieto strany sú viac alebo menej infiltorované, tie rôzne tajné služby to majú explicitne v náplni práce a je nemožné, aby to neskúšali a nedokázali. Ide len o to, do akej miery sa im to podarí. Dotyčné strany, ak sa snažia, s tým ale dokážu žiť, podobne ako s inými choronickými chorobami. Je ale dosť možné, že SHO je tak infiltorvané, až je úplne neschopné.
Konieckoncov, Sme Rodina a Kolár sú určite umelá alternatíva a umelí konzervatívci, to je jasné - a aj vidno, ako ich to spravilo neschopnými akcie. Nie preto, že to ľudia o nich vedia, ale proste ani Kolár ani Krajniak proste nedokážu nič vymyslieť - je ťažko aj provokovať aj zároveň dodržiavať nejaké limity.

Roland Edvardsen

Ja som o ňom tiež čítal kadečo (vrátane istých klebiet ohľadne jeho súkromného života...škoda rozoberať). Ale určite aj SHO je sledované a manipulované. Trochu nechápem tomu, prečo stále oživujú tie anti-maďarské vášne. Myslel som, že toto majú už slovenskí nacionalisti za sebou. Ono hovorí sa, že SHO malo byť akousi inteligentnejšou odpoveďou na všetky tie kotleby, magátov, mišúnov a pod., ale popravde je to celé akési nemastné neslané, na pol ceste. Neviem, mňa oni nikdy nejako extra nezaujali, veľmi ich nesledujem - strata času, imho.

Pozri sa, táto podpora Harabina, Mečiara a pod. to všetko veje z anti-kotlebovskej nacionálnej scény reprezentovanej webmi typu Blogerské noviny (moja "obľúbenkyňa" Tara K -)). Je tam typická rivalita, aj rozdielne pohľady na isté veci (história, SNP a tak). Nacionálna scéna je rozdelená a pestrá, to jasné.

Ale jedno som ešte chcel: nemusíte mať radi Kotlebu a spol., veď napokon aj ju tam patrím k najväčším kritikom, ale ak už sa dostali tak vysoko, ako sa dostali a viažu na seba také množstvo hlasov, ako viažu, tak jednoducho musíte s nimi nejako počítať a v istom bode ísť do spolupráce, spojiť sa. To je bazálna logika veci a nevyhnutnosť situácie. A keď to všetci títo debilkovia nechápu a aj naďalej chcú trieštiť hlasy a vyvolávať konflikty, tak potom je mi ľúto: treba im ukázať prostredník a EXIT.

Ľubov

Je tu ešte jedna ,možno naozaj nepravdepodobná možnosť. Koho vôbec napadne,že Mečiarovi záleží na Slovensku,vyzerá automaticky ako naivný hlupák.Dobre,beriem to.
Napadlo ma,ako Trumpova česká svokra hovorila Trumpovi pred prezidentskými volbami." Doníku,proč to děláš?Peněz máš dost..."74 ročný Trump,chápem,nemôže byť tak zhuntovaný,ako slovenský dôchodca Mečiar,ale máme tu ďalších,ktorých napr. Truban nikdy nenazve prastarými. Taký Sereš trebárs 90 ? 100?( To je hnus toto pokrytectvo.)

Čo ak ich motivácia je podobná? Trump chce urobiť Ameriku veľkou a Mečiar? Hrozí zánik Slovenska ako právneho štátu? Alebo sa toho báť netreba? Šiješ horúcou ihlou,keď im dávaš z fleku exit.Počkajme na viac informácií.

Norman

ale ide o schopnosti, v širokom zmysle slova. Už na to nemá ani fyzicky - a nikdy na to nemal mentálne. Bol to len hochštapler.
Mečiar nemá dobré meno, ale očividne už na to zabudol a verí práve opaku.
On to môže myslieť dobre, ale proste by len zosmiešnil národoveckú scénu.
A on mal svoju slávu - ale vo svojom egoizme nikdy nevedel, že by mal nechať priestor aj mladým. Preto si aj udusil vlastnú stranu. Nech už naozaj vypadne do dôchodku a nezavadzia stále. S ním naozaj asi treba jednať hrubo, lebo ináč nepochopí.

Roland Edvardsen

Ľubov, naozaj dnes už nie je o čo stáť. Mečiar je príliš toxický a nápad so samostatnou stranou veľmi zlý. Treba sa sústrediť na aktuálnych činiteľov, aktuálne strany v parlamente a pod., skrátka na budúcnosť. Mečiar je dávna minulosť - a aj to tak zostane.

Ľubov

Dobre,nechajme to tak. Ono sa to vykryštalizuje samé. Možno za ním zabehnem,ako to vlastne myslí.Haha,niééé,žartujem.-))).

Norman

Luba, zabehni, ľudia na Slovensku sa poznajú, aj minule som kohosi , kto pozná Zelenajovu, požiadal, aby jej to vysvetlil, že Mečiara hnať do politiky je blbosť. Každý názor môže pomôcť. Ak ho poznáš osobne, mnoho ľudí sa na SK pozná, tak mu to vysvetli.
I keď toto naozaj nie je nejaký náš strategický problém - ak to Mečiar nenechá, opáli sa hlavne on sám.

Ľubov

Slovensko je malé a mnohí sa poznáme,a času je stále menej. Pôvodná predstava bola,že bude šedou eminenciou,úplne skrytý,toto je nejaké nóvum.Škoda,mrzí ma to,nie je to strategické.

Niekto by mu mal povedať,že tak,ako ho v jeho najlepších časoch porazila slovenská "Sicília"-Orava ,so svojim silnými kadeháckymi klanmi,porazí ho dnes znovu.Rodiny už síce nie sú tak početné,ale malí krstní otcovia fungujú ako hodinky. Len som zvedavá,či naozaj predajú duše za eurofondy.Rozumej,či podporia aj Hlinu.
Uvidíme. momentálne už čítam toto http://www.rozpad.cz/forum/viewforum.php?f=73&sid=2328537bc1e13cc95113f3... ,tak to sem dám,možno sa niekomu hodí.

ps https://www.youtube.com/watch?v=rjUHqbdexPQ plus toto video, zmení náladu.

slaven1

SHO a Švec ako ich predseda je riadená opozícia. Ich cieľom je pracovať s tým segmentom populácie, ktorý chápe dôležitosť slov "vlasť" a "vlastenectvo", aj napriek intenzívnej kalbe "globohomo" po školách, v médiách, filmoch, seriáloch, hudbe.. Naviazať ich na seba a potom nasmerovať ich energiu na kanál.

Ema

Ak by som si mala vybrať z hentých troch psychiatrických diagnóz, tak nejdem voliť. I keď najhorší je, samozrejme, drogami mentálne aj fyzicky rozložený websuportovaný jebo.

vrbovčan

v Starej Bystrici v rozhovore s moderátorkou medzi riadkami povedal: "ešte toto Vám musím povedať, lebo šak čas beží". Čiže ja si myslím, že jeho ego je za tým. Uvedomuje si, že už tu dlho nemusí byť a predvolebná kampaň je dobrá príležitosť mnohé, čo dusí v sebe dostať von. Každý politik, zvlášť on, je exhibicionista, ktorý sa rád predvádza. V jeho prípade aj výborný rétor.

Ľubov

Áno,aj zdravotný stav v tom môže byť ,keď si uvedomíme tú "časovú tieseň".
Hovoríš ego. Všetko je možné. Padol niekedy v 2006,ak sa nemýlim. To je 13 rokov pre urazené ego,prečo mlčal,kým bol mladší? Mám obavu,že Slovensko "vládu" dementov z PS a Spolu,nemusí prežiť.Preto som opatrná,to je všetko.

Roland Edvardsen

Prežiť nejako prežijeme aj vládu dementov z PS (ako sa dali prežiť dzurindovci, radičovci a pod.). Nádej je dosť v tom, že to nemusí dlho trvať - vzhľadom k tomu, že to bude iný zlepenec plný veľkého ega (Sulík, Hlina, možno Matovič a aj Kollár - je to výbušný koktail)

Norman

ani moc nad nimi trápiť - pozitívny prístup je myslieť na reálne zdravé (naše) štruktúry.

Ináč povedané - že tu behajú čaputovci je nepríjemné, ale tak to je, to vykape. Väčší problém je, aké iné štruktúry Slovensko dokáže vytvoriť - a tam je problém (ako sme stokrát už povedali), že to tiež nie je dosť dobré.

vrbovčan

do Starej Bystrice. Konala sa tam tradičná oslava výročia deklarácie zvrchovanosti. Ja som tam ale išiel kvôli folklóru a trochu aj zo zvedavosti a hlavne kvôli vystúpeniu skupiny Hrdza. Návšteva V. Mečiara bola aj podľa domácich neplánovaná. Nuž tak ho pozvali na pódium, aby prehovoril. Kto už, k deklarácii o zvrchovanosti, keď nie on. Veľa som si z jeho prejavu a následného rozhovoru nezapamätal. Čo ma ale prekvapilo, bola odozva domácich a zrejme aj zopár cudzích. Musím povedať, že kladne. Ľudia v kľude buď počúvali, alebo sa ďalej bavili medzi sebou, ak ich to nezaujímalo. No nikto neprejavil nejaký nesúhlasný, nedajbože nenávistný postoj. Ale ani nejaké velebenie. Proste to prebehlo úplne normálne, tak, ako sa patrí. Vôbec som bol prekvapený domácimi. V tom istom čase sa totiž konal v Bratislave Gay pride, či ako to volajú. Porovnať tieto zhromaždenia bolo pre mňa ako nebo a peklo. A to je prosím len toť 200 km. A porovnal som si, koho asi volia títo normálni ľudia, ako koho tí pomýlení devianti. Škoda. Taký je systém zastupiteľskej demokracie.
Súhlasím s Normanom, že Mečiara chcú Kozlík, Zelenajová a ľudia z tej ich Národnej koalície využiť pre príliv voličov. A on by ešte rád čosi povedal. Lebo šak "čas beží"

Norman

Na tom výročí deklarácie boli samí pronárodní ľudia, tí majú k Mečiarovi prirodzene ako tak pozitívny alebo tolerujúci prístup. Okrem toho ho nechápu ako aktívneho politika, ale ako súkromnú staršiu osobu - nik ho teda nevypíska.
Ale práve účasť na takýchto vybraných podujatiach asi Mečiara (a jeho pobočníkov) ťažko klame. To nie je bežná vzorka obyvatelov, to nie je vzorka voličov.
Pritom pred mesiacom robil stretnutie v Devíne, kde chceli urobiť veľkú historickú deklaráciu - ale väčšina prítomných zástupcov (napríklad SHO a LSNS ) po prestávke ušla, a iní tam ani neprišli. Tam už aj Mečiar takmer pochopil, že to nejde.

vrbovčan

nehovorí, že jedna zložka zo spektra voličskej základne sa vyparí. Každé voľby prinesú nejakú tému, či už umelo vnútenú, alebo pravú, reálnu, prirodzenú, na ktorej sa voliči rozdelia VŽDY na dve polovice. A tie dve polovice sú VŽDY tí istí ľudia. Nikdy neprechádzajú z jednej polovice do druhej. Či už je to téma emancipačná, sociálna, európskej integrácie, vlastenecká. A je jedno, že nejaký voliči vymrú a iní mladí pribudnú. Aj tí mladí sa delia na polovice. To je len taká mediálna kampaň namierená na mladých, že "normálne je voliť strany podporujúce LGBT". Napríklad. Alebo Fico je mafián. Napríklad. Apropo téma LGBT. To je téma, ktorá nebude mať dopad na výsledok volieb.

Roland Edvardsen

Mladí sú pestrá skupina a hlavne u nich viac dochádza k prienikom. Čítal som nejaké prieskumy ohľadne mladých, napr. tento:

"Potvrdzuje tiež slová Viery Žúborovej, že mladí sú schopní naraz podporovať aj protichodné idey. Na svojej škole robil prieskum, z ktorého mu vyšlo, že 95 percent stredoškolákov bolo za zotrvanie v EÚ, 55 percent bolo za adopciu detí homosexuálmi a 30 percent bol ochotných voliť extrémistov. "

Ešte vyberám:

Podľa politologičky Viery Žúborovej, ktorá o tejto generácii nedávno vydala publikáciu Gen ZY, nová generácia nechce byť zaťažená ideológiami predkov. Z rôznych ideí si vyberá ako zo švédskeho stola. "Nechce byť ideologicky ukotvená, považuje to za prekážku. Zastáva názor, že každá informácia, každý názor je relevantný a mal by byť vypočutý vo verejnom priestore. Takéto vnímanie sveta je prevažne ovplyvnené sociálnymi sieťami, ich schopnosťou búrať časové aj globálne hranice."

Preto nemajú problém niekedy zastávať proeurópske postoje a niekedy aj Kotlebove názory. 

Presne tak: protichodné idey (ak teda vôbec musia byť protichodné, že?), to dosť sedí na mládež, to je ten paradox, že viacerí mladí dokážu mať radi Zomri, podporovať registrované partnerstvá a obdobné veci a zároveň napr. aj voliť Kotlebu (lebo rebel voči systému). Sám poznám jednu takú "pipinu", ktorú by ste inak charakterizovali ako liberálku (ešte k tomu študuje sociológiu) a aj tak sa jej páči Kotleba a volí ho (lebo je to taký "drsný chlap, čo na rovinu povie, čo si myslí" - toť jej argument :-) Holt, mnohým stačí celkom málo :-)). 

Ale mladí fakt nemajú radi Fica a Smer, to potvrdzujem. Tak nejako vyrástli v atmosfére definovania sa ako anti-Fico, to bol a je spôsob istej "rebélie" pre mladých, resp. médiá im to dokázali takto dobre predať. Ale aj Smer sa mohol mladým viac veňovať. Tá jeho propaganda bola vždy orientovaná viac tým dôchodcovským smerom.

Norman

Veru, tie myšlienky nie sú až tak protichodné - to je len stereotyp, ktorý my máme, ale mládež ho proste ešte nemá.
Je normálne, že mládež je za väčšie celky, aj za Európu - ale malo by sa definitívne naformulovať, že súčasná EU nie je Európa, ale "bruselská mafia"
A je normálne, že mládež tiahne k "silnej" politike Ľudovej strany.
Myslím, že našťastie sa rodia vždy znova a znova zdravé deti, bez ohľadzu na to, ako sú ich rodičia zdebilnení v pravom zmysle toho slova. Kým aj deti nie sú skurvené, dovtedy majú správne názory. Ak deti nenecháme skurviť, ak nedopustíme, aby sa z nich stali trubanovskí feťáci, tak nvá generácia tých potkanov proste utopí, alebo čo.
Alebo nás naopak oni všetkých aj genofondom vyvraždia. Do nohy.
Tak si vyberte.

Nepreháňam.

Roland Edvardsen

Áno, dobre si to napísal, nemám čo veľmi dodať. Zdravé deti sa budú vždy rodiť, rovnako ako pretrvajú isté zdravé ideje - bez ohľadu na spoločenské kulisy či nejaké ideológie (aj tie sa transformujú, aj liberalizmus a konzervativizmus budú o pár rokov zase znamenať niečo iné).

slaven1

Povodne som písal "Brblavý vymenil", ale on nie je subjekt, on je objekt.

Nájdi 10 rozdielov. Beblavý. Truban. Prochádzka

Norman

Len sa nevyznal v živote, nemal charakter a bol to astenik, teda slaboch.
Truban je navyše hlupák, mozog postihnutý chémiou, má zlú povesť a je ešte tiež aj astenik.

Bebuavý to naozaj neriadi, on je proste len v pozadí.

Roland Edvardsen

Truban je slabý diskutér, rečník a nevie sa poriadne brániť, argumentovať oponentovi - len dookola opakuje ten žvást o "nových" a "starých" politikoch. Debaty s ním možno pomôžu (ak tieto jeho slabosti zbadá viac ľudí). Treba si pozrieť napr. jeho debatu s Erikom Tomášom (Smer) a celkovo Trubanove prejavy. Zdá sa mi, že dokonca aj taká Radičová pôsobila silnejšie než tento potkaní ksicht.
Ale však dobre, keď si ako lídra s ambíciou byť premiérom zvolili toto... Čím horšie, tým lepšie - pre nás. No nie? :-)

Náhodný okoloidúci

Truban nie je nič iné ako politicky nesvojprávny nastrčený pajác, a aj keby sa mu nejakým legálnym podfukom "á la Čaputová" podarilo dostať k moci, on by nevládol, on by len vykonával pokyny a príkazy spoza Atlantiku, rovnako ako to teraz robí tá pezinská Barbie.

nové