NAKA zatkla Daňa a Vaského

Sľúbili sme si lááásku .... Toto bľačanie spred tridsiatich rokov, ktoré samé osebe je príznakom tej najhoršej diktatúry (totalita sa vždy skrýva za sladké emócie), dnes už totálne odhnilo.

Práve teraz, keď padlo podanie na Roberta Fica a Tibor Rostas má súd, keď sa zdvihla otvorená oficiálna štvanica proti Blahovi, tak dnes zasiahla NAKA a zatkla známu dvojicu Daňo a Vasky.

Nevie sa presne, pre čo. Daňo má na krku finančné a daňové záležitosti, ale to je bokom, lebo zobrali aj Vaskeho. Takže dôvod bude zrejme ich internetové spravodajstvo. Je možné, že sú za tým tie ich slávne roxorové tyče (a Nicholsonová).

V prvom rade - o nič nejde. Daňo-Vasky robia svoje srandy za čiarou už dávno. Zvlášť Vasky v tomto nepoznal mieru a teraz slúži ako zastrašenie pre alternatívnu scénu pre posledné dva predvolebné mesiace. Bola to len otázka času, kedy takto globalistom poslúži a zdá sa, že títo vytiahli všetko, čo majú. Američanom ide zrejme na Slovensku naozaj o veľa, chcú ho získať ako taký klin do tela krajín V4, do tela Európy.

Čo sa týka Daňa, ten sa zahráva s dvoma jedovatými vecami: s Bnai Brith a peniazmi. Vraj žije v Rakúsku, ale zrejme nie je tak chránený, ako si myslel. Alebo je? Je jeho úloha robiť obeť, je to nejaká varianta kočneriády? 

Niekto rozhodol: Slováci sú zbabelí a takto ich úplne ochromíme. A trocha má aj pravdu - všetci na webe nadávajú na koho? Na anglosionistických bankárov? Nie, znie to až neuveriteľne, ale nadávajú "na fašistov". Na "liberálnych fašistov". Tomu sa naozaj povie zbabelosť vidieť veci reálne a hovoriť o nich aspoň trocha otvorene.

Napriek všetkému cirkusantstvu sú Daňo a Vasky verejne známym symbolom alternatívy. Ich zatknutie, čo aj na pár hodín, je jasným prejavom totality a exhibícia sily. Toto totalita občas potrebuje - ukázať zuby. Po Rostasovi teda Vasky. Musí to byť verejne známy cieľ, lebo zatknúť neznámych sa im neoplatí. Musí to byť dostatočne blbý cieľ, aby naozaj spravil dostatočne hlúpe provokácie (reči o zabíjaní, o holokauste, židoch alebo cigáňoch a podobne).

Jednou z možností podnetu pre zásah NAKA ale môže bať aj Daňov konflikt s Petrom Tóthom, ktorý je jednoznačne agent zahraničných služieb, a tie ovládajú aj NAKA. Píše o tom Telekiová:

https://www.eurorespekt.sk/peter-toth-hlupi-novinari-todova-cuprik-a-individua-teleki-kosc-pcolinsky-siria-kocnerovu-agendu/

Mýtus okolo Kuciaka musí vydržiať do volieb a určite by sa zrútil, ak by bola známa a dokázateľná pravda o Tóthovi. Tá je taká zlá, že ani alternatíva ju nezverejňuje. Telekiová to písala ešte pred zatknutím Daňa, reagovala na Tóthovo trestné oznámenie, ale o to viac dnešná akcia NAKA potvrdzuje jej slová:

"Posledný podnet Petra Tótha nie je ničím iným ako pomstou Martinovi Daňovi za jeho vyjadrenia, či skôr zosmiešnenie, poukázanie na neodbornosť nielen Tótha, ale aj vyšetrovateľov NAKA, za obnaženie prepojení jednotlivých aktérov Kočnerových káuz a najmä zneužívanie funkcií, ktoré zastávajú v brachiálnych zložkách."

Slovensko naozaj prestáva byť právny štát. Priatelia SNP si vytvorili monštrum, hada NAKA, ktorá sa im ako džin vymkol spod kontroly. Polícia mimo polície, prokuratúra mimo rámec súdnictva. Neporovnávam to s Gestapom - toto je číra boľševická anarchia, toto je ničenie pre ničenie, toto je ČEKA.

A nečakajte nik, že to 29. februára skončí. Nech už voľby dopadnú akokoľvek, vtedy sa to ešte len začne. 

 
slaven1

Nezabúdajme, že Daňo bol pred 3 dňami povýšený. V utorok USA, hlavný hegemón našej planéty, na Kočnera uvalili sankcie. Samotné veeeeľké U.S.A. na malého Kočnera. To je obrovské uznanie nielen pre "Maroša," ale aj pre Daňa. Prečítajme si ako o tom píšu paprčami niektorého žumpalistu:

Ministerstvo financií USA v utorok zaradilo Mariana Kočnera a šesť jeho slovenských firiem na sankčný zoznam podľa takzvaného Magnitského zákona.

Ide o nevídané rozhodnutie americkej vlády. Kočner je prvý Slovák na sankčnom zozname a iba druhý občan Európskej únie.

Moj pohľad je taký, že holubí šachista začína kopať do šachovnicovej dosky lebo vidí, že ide prehrať šachovú partiu (už aj v takej "shithole" akým je z jeho pohľadu Slovensko).

Dali ho na sankčný zoznam, vďaka čomu Kočnerovi vymažú digitálne nuly a jednotky z bánk, ktoré ovládajú (defakto všetky banky - aj Slovenské - podliehajú týmto sankciám). Takto dúfajú, že Kočnerovi právnici od prípadu odstúpia, pretože im nebude mať Kočner ako zaplatiť.

Ambasáda aktivovala svoju piatu kolónu v riadení štátu, ľudí ktorí sa radi predávajú - či už za peniaze alebo za karieru - a nechala zatvoriť Daňa a Vaského. Potrebovali ich odpratať aby nebránili kúpeným žumpalistom (SME, Aktuality, Nový čas, Denník N, TV Narkóza) informovať o Kočnerovom prípade v tom "správnom" duchu. Daňo je hlavná prekážka, ktorá bráni sformulovaniu celorepublikového názoru, že Kočner je vinný či v prípade zmeniek či v prípade objednávania vraždy - ich - novinára Kuciaka:

A je to tu, tak NAKA nám dnes zaistila novinára Martina Daňa, toho novinára, ktorý nám vo svojich príspevkoch na facebooku prinášal informácie, ktoré by sme márne čakali od tých naozajstných „novinároch“, a že boli pravdivé sme si mohli overiť na jeho nezostrihaných videách. Teda autentické, zámerne neskresľované informácie v plnej nahote. A keďže sa tým rúbalo do živého, istých „závadových“ osôb, tak sa stal predmetom veľkého záujmu NAKA.

Daňo skrz svoju informačnú činnosť bráni svedomiu sudcov odsúdiť nevinného, respektíve ak Kočnera senát odsúdi, pred Slovenskom sudcovia "čistí" vyzerať nebudú. Tí sú ovládaní cez mimovládky kontrolujúce súdnictvo. SMEtiareň vás o tom informuje vo svojom videu: Ako sa vysporiadať s nedotknuteľnosťou sudcov? Zisťoval Pavol Fejér.

Svetoobčiansko-americké klany stojace za Narkózou potrebovali odstaviť právnikov obžaloby (danie na sankčný zoznam) a ovládnuť informačné pole okolo prípadu (zadržanie Daňa a aj Vaského).

A bude tam aj nejaká osobná pomsta. Daňo spravil takého video o vedení súčastného komanda. Toto komando, robí zlé meno policajnému zboru a z vlastného štátu robí Banánistan. Moc, ktorou disponujú, zneužívajú na politické prenasledovanie (Rostas, Daňo, Puškár).

Uvidíme aké doplňujúce hlásenie o celej udalosti podá Daňo, keď ho pustia z CPZ. To nebude dlho trvať, lebo jeho obvinenie je postavené na vode.

V prípade Kočnerovských zmeniek ide o viac, ako o "pojebaných" 70 miliónov (ich údajná hodnota), pretože sa začínajú nasadzovať ťažké zbrane (sankčný zoznam). Nie sme už ďaleko od úrovne keď sa začne zabíjať.

Aktualizácia1: Ja sem pridám ešte informáciu, že už týždeň existuje takého video Tajomstvá majetku šéfa vojenských tajných Jána Balciara, lebo aj to sem patrí. Týmto chválim Jána Balciara, že SME takého video poručili natočiť.

Aktualizácia 2: Auto, v ktorom sa viezol policajný prezident Milan Lučanský, malo dopoludnia autonehodu. Upozornil na to portál Plus jeden deň. Pre TASR to potvrdil hovorca Ministerstva vnútra (MV) SR Petar Lazarov. Ak to bola ozaj "nehoda", a nie umýsel typu zastrašovanie, tak nehoda je správa od vyššej sily, že dotyčný je "na zlej životnej ceste".

 

Dusanbe

na stránke Polície Slovenskej republiky na sociálnej sieti:

"NAKA OTVORILA ĎALŠIE DVE OKIENKA ADVENTNÉHO KALENDÁRA: YOUTUBERI BOLI ZADRŽANÍ"

Asi tým chcú dať najavo, že sa bude pokračovať, keďže advent stále beží.
Ktorí budú ďalší ?

Inak, tá Jana Teleki toto napísala veľmi dobre, naozaj:
https://www.eurorespekt.sk/kto-stoji-za-zablokovanim-kocnerovych-uctov-v...

vrbovčan

sú slová policajného prezidenta v statuse Polície SR:

"Môžem už naozaj dôrazne požiadať všetkých politikov, aby nás nechali pracovať, aby som vôbec nemusel pripravovať takéto vyhlásenia? Podľa policajných vyšetrovateľov aj dozorových prokurátorov sa skutky stali a som presvedčený, že nás ešte čaká veľmi zaujímavé predvianočné obdobie."

https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/2962827210414148

Niečo na tom bude. Napríklad Matovič sa vyhrážal na jeho tlačovke vyšetrovateľom, že po voľbách si to snimi vybaví,

slaven1

Z odkazu v článku Jany Tekéliovej:

SERIOUS HUMAN RIGHTS ABUSE IN SLOVAKIA: MARIAN KOCNER

Marian Kocner (Kocner) is designated for being responsible for or complicit in, or having directly or indirectly engaged in, serious human rights abuse.  Kocner threatened Jan Kuciak, a reporter who was investigating Kocner’s corrupt dealings.  According to reporting, Kuciak’s investigative journalism focused on Kocner’s ability, through a complicated series of financial transactions, to earn millions of Euros through fraudulent tax returns from Slovakia.  Kuciak was also responsible for several exposés on Kocner’s corrupt dealings, highlighting Kocner’s connections to the police and prosecutors.  Kocner also hired former Slovak Intelligence Service members to surveil Kuciak ahead of his eventual murder.  Slovak authorities charged Kocner with hiring a hitman who murdered Kuciak and his fiancée, Martina Kusnirova.

In addition to the designation of Kocner, OFAC is designating six entities registered in Slovakia that are owned or controlled by Kocner: Hotel Holding, S.R.O.; International Investment Development Holding A.S.; International Investment Hotels Holding A.S.; Sprava A Inkaso Pohladavok, S.R.O.; Sprava A Inkaso Zmeniek, S.R.O.; and Tranz-Tel, A.S.

Seriózne narušenie humánnych rajtov na Slovensku, prípad Kočner

Marián Kočner je určený na zodpovednosť buď za spolupáchateľstvo, alebo priamu či nepriamu účasť, vo vážnom porušení humánnych rajtov. Kočner sa vyhrážal Jánovi Kuciakovi, the reportérovi vyšetrujúcemu Kočnerove korupčné obchody. Podľa hlásenia, Kuciakova investigatívna novinárčina bola zameraná na Kočnerovu schopnosť zarábať milony eur na podvodných vratkách DPH skrz komplikovanú schému finančných transakcií. Kuciak bol taktiež zodpovedný za niekoľko odhalení o Kočnerových korupčných jednaniach, zvýrazňujúci Kočnerove prepojenia na políciu a prasekútorov. Kočner si taktiež najal bývalých členov SIS aby sledovali Kuciaka pred jeho prípadnou vraždou. Slovenské úrady vzniesli obvinenia voči Kočnerovi vo veci objednania zabijaka ktorý zavraždil Kuciaka a jeho nevestu Martinu Kušnirovú.

Ako dodatok k zaradeniu Kočnera, OFAC zaraďuje (is designating) na zoznam šesť právnych osôb registrovaných na Slovensku a kontrolovaných alebo vlastnených Kočnerom: Hotel Holding, S.R.O.; International Investment Development Holding A.S.; International Investment Hotels Holding A.S.; Sprava A Inkaso Pohladavok, S.R.O.; Sprava A Inkaso Zmeniek, S.R.O.; and Tranz-Tel, A.S.

Argumentačne rozhodnutie odôvodňujú, že Kočner sa vyhrážal Kuciakovi, "novinárovi" píšucom o jeho korupčných obchodoch. To nie je pravda, že sa vyhrážal. To predajní žumpalisti Kočnerove slová interpretovali ako vyhrážky (predajný žumpalista = niekto si ho kúpil, zaplatil za článok). V anglickom infopoli chýbajú preklady presných slov. V angličtine je však ľahko dohľadateľná dezinterpretácia predajných žumpalistov.

Alebo veta z argumentačného zdôvodnenia zaradenia Kočnera na zoznam

According to reporting, Kuciak’s investigative journalism focused on Kocner’s ability, through a complicated series of financial transactions, to earn millions of Euros through fraudulent tax returns from Slovakia.

ktorá sa prekladá takto:

Podľa ojebov, ktoré mi spísané ležia na stole, nejaký Kuciak, vraj investigatívny novinár, [ktorému v redakcii dali robiť ekonomickú agendu, ktorej sám nerozumel - ale toto v správe na jeho stole úradník nemá spomenuté], sa venoval Kočnerovej schopnosti zarobiť milióny cez vratky DPH prostredníctvom komplikovanej schémy finančných transakcií.

Ako čo mali robiť tí ľudia čo zaraďujú na sankční zoznam. Predložili im na stôl fascikel, preštudovali materiály a na ich základe rozhodli. Keď si ich aj chceli overiť nebolo ako. Americký školský systém nevychováva geniálnych polygotov, v lepšom prípade vedia španielsky. Mali čítať vyvážené články Jany Tekeliovej v slovenčine? To od amerických úradníkov chceme priveľa.

Na Slovensku sú 2 média, teda jeden sračkomet a médium, ktoré zverejňuje informáciu o nás v angličtine. Spectator a TASR. A je to slabé. Podobný problém zažívali aj v Rusku, uvedomili si ho a založili RT.com. Aj mi potrebujeme médium, ktoré bude vysielať slovenskú informáciu do celého sveta po anglicky. Úlohy by sa mohla zhostiť TA3.

Alebo časť že si Kočner najal Tóta, bývalého agenta from Slovek sikrit servis. Americký úradník do zdôvodnenia už nenapíše info, že je to "ich bastard". "Ich" v zmysle že po Kočnerovom zatknutí neletel ďateľ do Ruska, neletel do Číny, do Konga, odletel do Spojených Štátov Amerických. Že sa tam bol asi koordinovať s niekym, podať niekomu vysvetlenie. V poslednom alebo predposlednom videu Martin Daňo povedal, že vie s kým sa Toth v USA stretol, a že to nebol zrovna radový Američan. Vie a nateraz nepovie

Úradník ministerstva v správe tento detail možno aj má, hovorí si však: s takýmito pokynmi to prišlo, chcú to takto a toto sa aj tak nikto nedozvie.. To, že aj Tótov turistický výlet do USA neroztrúbil nikto do celého sveta umožňuje jednotlivým klanom ľahšie zneužívať štátny aparát USA.

Neprítomnosť neskazenej informácie si všíma aj Tekéliová, len robí iné zábery

Amerika rozhodla o vine slovenského občana. Bez súdu, bez vyžiadania názoru, bez vypočutia konkrétnej osoby. Zrejme k tomu stačilo vplyvné slovo vplyvného človeka a úplná absencia profesionálnej previerky a prístupu.

A odkiaľ si to mal uradník rozhodujúci o zaradení preveriť? V anglickom obehu je o prípade hlavne dezinformácia . Mali si nechať preložiť, pani Janka, vaše články, na ktoré keby neupozornil Daňo, ani je neviem že sú? Slovenské RT.com nám je treba. Možno Rostas zo svojím ZemAvek by sa toho mohol chopiť. Má na to zdroje? Má dosť peňeži a organizačného talentu? Čo Lintner a jeho pokus o telku, ktorý prekazilo komando v 2016. Nóó, "slovenská" elita, kto bude teraz bučať vašu verziu videnia udalostí do sveta?

Teraz dajú od Kočnera všetci ruky preč, lebo schudobnel a americké klany tohto kalibru si nikto z malých slovenským pánov nechce rozhádať. Ale to nie je správny prístup. Tieto klany si nie je možné nerozhádať. Za chvíľu bude odstrelení ďalší, a ďalší... tzv ruský scenár.

Tekéliová ani nevie, že ruský scenár v článku spomína, keď sa rozjíma nad tým, že kartové spoločnosti neumožnia platby firmám napojeným na Kočnera. Medzi logami kartových spoločností z článku mi chýba logo ruského MIR.

A teda prečo myslíte, že si Rusi spravili vlastný platobný systém MIR? Lebo im bolo svetažiť? Prt! Už pár rokov s podobnými sankciami (rovnakom predanej) ruskej elite americkí úradníci zožierajú nervy. Minulý týždeň vyšiel (hádajte kde) dokonca takýto pochvalný článok:

Russia’s national payment system MIR looks to expand to Europe

No nie je to írónia? Nie je to krásny žart? Je! A ešte aký! Ja k nadpisu článku "Ruský národný platobný systém pokukuje po expanzii do Európy" dodávam "a my mu z USA pomáhame ako vieme" :D :D Otázka znie takto: budeme zakladať vlastný systém, napojíme sa na ruský alebo nebudeme? Ja som za vlastný, aj Taliani alebo Francúzi majú radšej svoj.

Ešte z článku:

Alebo v USA vedia viac o Kuciakovej vražde ako všetci na Slovensku?

Zorganizovanie vraždy nemohol byť uskutočnené bez komunikácie (koordinácie). Všetky významné komunikačné kanály na Slovensku kontrolujú v prvom rade Američania (telegrafnú sieť asi neovládajú). Takže áno, v USA vedia o tejto vražde najviac. Je veľká pravdepodobnosť, že aj vedia kto si ju objednal. Vedia ale nepovedia.

Norman

Nič nie je v hlave američana, čo by predtým neprešlo črevom slovenského zradcu.

Tak by sa dala parafrázovať jedna filozofická veta. Američania proste nevedia a nemôžu vedieť, čo sa v krajinách ako Slovensko deje.
Američania (CIA) majú nejaké prekladacie oddelenia, kde sedia emigranti a prekladajú, ale výber a kvalita, teda výsledok takého digestu je veľmi pochybný.
Je tu zopár natívnych agentov, ako Nicholson, alebo iní z ambasády, ktorí sa pokúšajú Slovensko mapovať - ale ich výsledko je na nič.
Preto sa Američania musia spoliehať na to, čo dostanú už natrávené. Musia sa spoliehať a riadia sa tým, čo im povedia ZRADCOVIA zo Slovenska. nebudem ich teraz menovať ale ich mená VSETCI poznáme.
Slovensko má len jedno špecifikum - k domácim zradcom sa pripájajú aj českí zradcovia, češi či bývalí slováci, ktorí za peniaze samozrejme hrajú odborníkov na Slovensko. Centrála slovenskej zrady sídli v Prahe.
Ale podstata a väčšina zradcov sa pohybuje tu, medzi nami, konkrétne v Bratislave. Títo definujú aj politiku USA voči Slovensku.
Niekedy si to ani neuvedomujú. Oni si myslia, že ich Veľký americký brat je múdry a všetko vie. To je blbosť, medzinárodná politika je ako stretnutie deciek s bejsbolovými palicami, všetci zaviazané oči, a všetci máchajúci palicami do vzduchu snažiac sa zabiť neviditeľného nepriateľa. Slovenský zradca nevie, že má do činenia so slepou jedovatou agresívnou kobrou. To už zničilo viacerých, a niektoré zabitia sú aj známe : Gaulíder, Kuciak a jeho poskočka, Remiáš, ale mŕtvych je pravdepodobne viac a bude viac.

Ako jeden malý príklad, z čoho žijú západne postoje, najnovšie Die Welt, "Vražda Jána Kuciaka" - napísla prestitútka Eva Frantová. (autorka chovaná vo Forbes, )
https://www.welt.de/wirtschaft/article204310564/Mordfall-Jan-Kuciak-Slow...
(pozriem poriadne a prípadne preložím neskôr)

slaven1

Marian Kocner (Kocner) is designated for being responsible for or complicit in, or having directly or indirectly engaged in, serious human rights abuse.  Kocner threatened Jan Kuciak, a reporter who was investigating Kocner’s corrupt dealings.  According to reporting, Kuciak’s investigative journalism focused on Kocner’s ability, through a complicated series of financial transactions, to earn millions of Euros through fraudulent tax returns from Slovakia.  Kuciak was also responsible for several exposés on Kocner’s corrupt dealings, highlighting Kocner’s connections to the police and prosecutors.  Kocner also hired former Slovak Intelligence Service members to surveil Kuciak ahead of his eventual murder.  Slovak authorities charged Kocner with hiring a hitman who murdered Kuciak and his fiancée, Martina Kusnirova.

In addition to the designation of Kocner, OFAC is designating six entities registered in Slovakia that are owned or controlled by Kocner: Hotel Holding, S.R.O.; International Investment Development Holding A.S.; International Investment Hotels Holding A.S.; Sprava A Inkaso Pohladavok, S.R.O.; Sprava A Inkaso Zmeniek, S.R.O.; and Tranz-Tel, A.S.

Marián Kočner je určený na zodpovednosť buď za spolupáchateľstvo, alebo priamu či nepriamu účasť, vo vážnom porušení humánnych rajtov. Kočner sa vyhrážal Jánovi Kuciakovi, the reportérovi vyšetrujúcemu Kočnerove korupčné obchody. Podľa hlásenia, Kuciakova investigatívna novinárčina bola zameraná na Kočnerovu schopnosť zarábať milony eur na podvodných vratkách DPH skrz komplikovanú schému finančných transakcií. Kuciak bol taktiež zodpovedný za niekoľko odhalení o Kočnerových korupčných jednaniach, zvýrazňujúci Kočnerove prepojenia na políciu a prasekútorov. Kočner si taktiež najal bývalých členov SIS aby sledovali Kuciaka pred jeho prípadnou vraždou. Slovenské úrady vzniesli obvinenia voči Kočnerovi vo veci objednania zabijaka ktorý zavraždil Kuciaka a jeho nevestu Martinu Kušnirovú.

Ako dodatok k zaradeniu Kočnera, OFAC zaraďuje (is designating) na zoznam šesť právnych osôb registrovaných na Slovensku a kontrolovaných alebo vlastnených Kočnerom: Hotel Holding, S.R.O.; International Investment Development Holding A.S.; International Investment Hotels Holding A.S.; Sprava A Inkaso Pohladavok, S.R.O.; Sprava A Inkaso Zmeniek, S.R.O.; and Tranz-Tel, A.S.

https://home.treasury.gov/news/press-releases/sm852

Norman

Teleki je v tomto bez predsudkov, veľmi dobrá práca.

veľmi dobrý ten článok, čo si dal link, citujem
"Sorosov bývalý zamestnanec stojí na čele U.S. DEPARTMENT OF THE TREASURY, ktorá na deň ľudských práv vydala rozhodnutie o zaradení Mariána Kočnera na zoznam zločincov."

Kočner nie je ešte ani pred súdom, a už ho US zapísali. A vôbec , taký "zoznam zločincov" - čo keby sme aj my tu zaviedli zoznam zločincov? Sme občania a môžeme si súdiť, koho chceme ako chceme. Rozsudky samozrejme len
morálne, abstraktné. Ale zoznam zločincov je výborný nápad, bez technických fínt. Čo poviete, kým začneme?
Jeden domáci, lokálny, jeden medzinárodný.
Keď môžu USA, tak môžeme aj my!

Norman

To o adventnom kalendári NAKA som videl aj ja a nechcel som veriť, že je to originál. To je Polícia SR takáto vtipná??? To si niekto robí zo silového rezortu svoju zábavičku. Zrejme nejaký nevychladnutý pubertiak pod dojmom stránok Zomri???
Keď toho a podobných kreténov odsúdia za zneužitie služobného postavenia na roky basy a hodia ho medzi cigánov do lochu, potom sa kurva budeme MY rehotať.
Tu naozaj začína boj a neviem si predstaviť, ako by ho mohli vyhrať slniečkári, buzeranti a podobní šlojmovia. Chcem opakovane poprosiť len o jedno - keď raz budú prosiť a skučať, NEzmilujte sa nad nimi. Zahodte už tieto okovy milosrdenstva a jebnite im to oko za oko, zub za zub (a desaťnásobne).
No čo? Źidovská púštna kultúra, chceli ju mať, dostanú ju.

Ľubov

Degeša,zrejme nejakú tlačenku,by si mali v prvom rade riešiť samotní policajti. Tragédia za tragédiou,a úbožiak si myslí,že je nad vecou. No,nie si!

Ale predsa len sa stane niečo,čo prekvapí príjemne v tejto dobe .
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/specialni-stroj-ceske-fi...

Písalo sa dosť o tom,že to bude drahé. Taký obrovský stroj predsa musí na seba zarobiť.Ale firma,ktorej stroj patrí,to urobí grátis.

Norman

Dík za info.

Hej, nedorobená žubrienka, niečo ako ten Godal, adolescentní vrahovia (lebo oni sú potencionálni bezcitní vrahovia (truman capote: Chladnokrvne)). Takže David Púchovský.

vybral riaditeľ tlačového odboru na ministerstve vnútra Ivan Netík,

 

Náhodný okoloidúci

Prezývky a neskôr aj priezviská podľa pôvodu sa využívali na rozlíšenie jednotlivcov z mnohopočetných rozvetvených rodín aj náhodných menovcov, aby sa vôbec vedelo, o kom je reč.

Ale "geografické priezviská" boli vo veľkom rozsahu využívané aj na zakrytie skutočného pôvodu a povrchné zdanlivé splynutie s majoritou, zvlášť u jednej etnicko-náboženskej skupiny.

nové