Odchod-neodchod Lajčáka

Nie sme reportéri bez hraníc, ani v tomto veru nesúťažíme s bulvárom, ktorý chce byť (z neznámych dôvodov) vždy prvý. V Lajčákovom prípade ale naozaj nestíhal - kým sa napísalo, že odchádza, tak už neodchádzal, a kým sa napísalo, že neodchádza, tak už odišiel.

Nie, netešte sa, neodišiel z úradu - odišiel ale niekam do prdele do Newyorku, preč zo Slovenska, ktoré neznáša, nemá ho rád, v ktorom by ani za boha nerobil domácu politiku (tak nejako možno interpretovať jeho slová) . Vo funkcii ministerstva Slovenska, ako všetci vieme, ale zostal. Zas sa teda vráti.

Na jeho osobe a tomto prípade možno ale dobre vidieť, aké sú vlastne pomery globalistických síl voči Slovensku, voči menším národom.

Teda za prvé - globalistické sily sa snažia národy  kontrolovať a pre ten účel musia mať priamo tam svojich ľudí. Môžeme síce rozoberať Lajčiakove motívy, jeho prirodzenú snaho o kariéru a podobne, ale to je len jedna časť veci. Jeho motívy a jeho vôľa nie sú podstatné - najdôležitejšia je vôľa jeho pánov. Možno sa zdá, že preháňam v terminológii - ale ani Lajčák si nepomôže, ak mu prikážu zostať. On, ako sa mnohokrát vyjadril, robí v podstate pre medzinárodné organizácie a ak mu tie neponúknu miesto vo svete, je v podstate nútený zostať na poste ministra zahraničných veci - aj keby sám nechcel. 

Prirodzene, aj toto sú veci, ktoré by si ani on sám sebe nebol ochotný priznať, možno si ich naozaj neuvedomuje. Samozrejme, že sa nakoniec "rozhodol sám" - ale predtým predchádzal týždeň tlaku na neho - a ten o niečom svedčí.

Ergo: medzinárodným silám záleží na osobách čo najvyššie, nemajú ich konieckoncov až tak veľa, majú ich málo. Majú mnoho kolaborantov, ktorí plávajú s prúdom, ale ktorým sa nedá veriť.  Osvedčených oddaných, respektíve takých, ktorých majú naozaj na obojku, tých nemajú až tak veľa. Nemá ich kto nahradiť - a tak tam musia nechať aj staré sprofanované ksichty, ako je napríklad Lajčák.

Je to teda pripomenutie faktu, že aj keď súčasnú formu vlády možno nazvať mediokracia, predsa len sa nedá všetko zvládnuť preplachovaním mysle národa masmédiami, ale to musí byť podporené kolaborantami priamo v politike. Ak by tých nebolo, moc globalistov (napríklad na Slovensku) by sa zrútila. Veď to je práve u nás špeciál viditeľné - globalistov a sionistov explicitne zastupovala tzv. pravica, teda dnes opozícia, a tam vidno, ako sa im ľudí nedostáva. Nechcem teraz po  tisíci krát kritizovať určitú neschopnosť tých ľudí, alebo nekoordinovanosť tých straničiek - to už si všimol a skonštatoval na Slovensku každý. Len si ich pripomeňme: Matovič, Remišová, Galko, Poliačik, Osuský, Kolár ... figúrky slovenskej pravice = úpadok sionistov na Slovensku. Chcem pripomenúť, že to už ani nie sú skutoční sionisti, lebo oni nechápu, čo sa deje. Zostáva tam azda len Krajniak, a na boku momentálne Lipšic - ktorý sa samozrejme vráti späť, ak teda zas niekoho nezabije, ale momentálne je mimo funkciu (nie mimo službu). Nie som naivný, samozrejme, že pod pokrievku nevidím a nepoznám naozaj utajené ksichty a mená - ale tie aktívne viditeľné politické sionistické hnusy akosi vyprchali - nedostatkový tovar. Kto má záujem robiť kariéru a zarobiť tridsať strieborných ako zradca národa, môže sa prihlásiť na aderse vecnyzid.sk.

Samozrejme, žartujem, nikde sa nehláste, zradcov majú na Slovensku dosť, ale tých už overených a zapracovaných majú málo. A tí, čo už sú tam, vás medzi seba nepustia, lebo aj peňazí je asi čoraz menej (o tom svedčí nedávne hryzanie sa medzi Bránikom a Weisenbacherom - počul som, že to je výborný cirkus).

Ďalší aspekt prípadu Lajčák mi príde tiež taký typický. Opäť, nehovorím, že je to dôkaz - ale je to symbol súčasnej situácie táýchto ľudí - niet kam utiecť. Nemajú kam odísť. Za prvé stráca Západ aj s Amerikou svoju pútavosť, za druhé nik už nemá pre nich pripravené teplé dobre platené fleky. Zradcovia sú žiadaní, keď sú doma, keď robia špinavú robotu - vonku nemajú pre nikoho žiadnu cenu.

Naša verejnosť žije v akejsí predstave, že starý režim postavil plot a brániľ ľuďom odísť von a to bol nástroj moci systému. Lenže to nebol nástroj boja proti nepriateľom, to bol len nástroj chránenia si vlastných zdrojov, teda pracujúcich ľudí. Voči nepriateľom sa aj ten komunistický režim staval tak, ako všetky režimy všetkých čias museli a musia robiť - tých vyhadzoval. Nemyslite si, že najhorší trest je nepustiť čoveka odísť z krajiny - najhorší trest je naopak vyhodiť ho z krajiny a nedovoliť mu sa vrátiť. A to je trest, ktorý treba uvaliť na globalistov - hovoríte, že vo svete je všade lepšie - tak chodte. Oni prevalujú neustále v hube slovo "sloboda", znásilnili to úbohé slovo už milionkrát, tak im ju treba dopriať v dostatočnej miere a odviesť ich niekam do Austrálotramtárie, ako to robili kedysi Briti. Oni odmietajú, že jestvuje národ a patriotizmus - tak im to treba odňať.

Áno, aj o tomto, zdá sa mi, hovorí súčasný prípad Lajčák. Len treba dobre počúvať.

 
Autor: 
téma: 
forma: 
Roland Edvardsen

Krajniak je z tých slovenských sionistov asi aj najinteligentnejší a rozhodne najzaujímavejší - lebo ide na vec predsa len inak ako zvyšok. Sme-rodina sú niečo ako inteligentnejšia verzia kotlebovcov, a ak by nešlo o sion podvod, tak by som ich možno aj volil. My vieme, že ide o podvod ani nie tak preto, že Kraniak chváli Izrael a jeho obľúbenca Netanjahua, ale preto, že je ochotný radšej spolupracovať so zvyškom opozície než s vládnymi stranami, hoci zvyšok opozície je viac protinárodne orientovaný (o.i.).

Ale je možné, že po budúcich voľbách sa to zmení. Ak do hry nevstúpia nejaké iné strany a faktory (rozpady strán, napríklad), tak môj tip je, že budúca koalícia bude SMER, SNS a SME-rodina (s tichou podporou kotlebovcov pri mnohých otázkach). Aspoň takto by to dávalo zmysel - všetky ostatné kombinácie sa javia ako neprirodzené, pretože budú pozostávať z kombinácie ľudových a globalistických strán (hoci je Sme - rodina podvod, tak vychádzam z jej formálnej prezentácie a hlasovania v NR SR a beriem ju ako ľudovo-populistickú stranu).

Norman

tichá podpora je problematická vec, to moc často nebýva, a s takým partnerom, ako je ĽSNS, si to nebudú môcť dovoliť.

Uf, ono variť zo súčasných členov parlamentu je ozaj ťažko, stále je z toho rovnakáý guláš. Napadla ma ale jedna myšlienka:
Môžeme popísať súčasný stav ako konflikt proeurópanov s pronacionalistami. Tí sa bijú a hryzú. A tak riešenie je čo?
No nevieš, lebo si nemal marxizmus-leninizmus a dialektiku,( aj keď to bola dialektika pôvodne Heglova,a predtým bez srandy prišla z hermetizmu a oživene z Indie, Baruch Marxovič ju len ukradol. nehanebne prebral.)

Riešením je teda "jednota protikladov".
Čo to znamená?
Budúcnosť je teda situácia, keď ako proeurópska myšlienka tak aj nacionalizmu budú znamenať to isté :-) Keď bude v Európe všade vládneť patriotizmus.
Potom bude možné, že budú spolu v jednom bloku Kotleba, Krajniak, Fico a Danko... Alebo teda iní, ich pokračovatelia.

(sorry za ten vtip s dialektikou, z jedného dôvodu som dnes akosi spomínal na minulosť, už zas. Jednota protikladov bol výborny filozofický nástroj, možno s ním vysvetliť čokoľvek. Samozrejme, takmer vždy až dodatočne, keď sa to už stane . Alebo teda hypoteticky pri predpovedaní, ako teraz, Ale aj keď si z toho robím srandu, je to vážna myšlienka, jednota protikladov, priam hermetická - ale teda aj nevysvetliteľná len tak zvoleja - asi jedna z najlepších myšlienok, čo marxizmus nazbieral na svojej ceste)

Náhodný okoloidúci

Hej, jednota a boj protikladov. Na túto frázu si aj ja spomínam.
Ale má to racionálne jadro. Protiklady proti sebe nemusia len bojovať, protiklady sa aj dopĺňajú.

Ľubov

Nielen Lajčák nebude mať kam odísť.
Táto správa ma pobavila hneď zrána,tak ju sem dávam: https://www.teraz.sk/najnovsie/reporter-z-nemeckeho-tyzdennika-vyt/36821...

Tak aj ty,Spiegel? haha Som zvedavá,či sa táto informácia aspoň mihne v maistríme. Wiki ju už zaznamenala.
Hmm,akú cenu majú teraz všetky tie vyznamenania?

Ľubov

Ospravedlňujem sa,že sem píšem tento oznam. Neviem,kde by to lepšie patrilo. Je to správa,že tento svet včera opustil vo veku 81 rokov historik Pavel Dvořák.

Česť jeho pamiatke! To cez jeho knihy som ostala taká sebauvedomelejšia,začala som sa pozerať na našu minulosť celkom inak. Pavel Dvořák jednoznačne patrí k ľuďom,ktorí pomohli robiť svet lepší.

https://vydavatelstvorak.sk/filmy/videoblog Namiesto rečí-tu sú 4 videá,tématicky súvisia s Bratislavou a okolím. Rozprávanie múdreho a nesmierne príjemného človeka pre Vás.

A veľkým oblúkom som sa asi dostala opäť do témy,k protikladom.K akým,to už nechám na Vašu fantáziu

nové texty