Pandémia, globálna moc a alternatíva

Nemienim tu teraz znova rozoberať medicínske aspekty vírusu choroby Covid-19, o tom sme písali doteraz. Teraz chcem zanalyzovať spoločenské reakcie a správanie sa najmä alternatívy.

Isté je, že nejak začiatkom roka 2020 sa vo Wuhane objavila epidémia s určitým stupňom závažnosti. Nový vírus bol identifikovaný a približne od konca februára sa zjavil a začal šíriť aj v Európe a inde po svete.

V Číne a vôbec na Ďalekom Východe sa podarilo nákazu ohraničiť. V Európe to zo začiatku bolo horšie, ale po pár mesiacoch protiepidemické opatrenia tiež zabrali. Inde vo svete to prbiehalo horšie. Napriek tomu sa zdalo byť dosť jasné, čo funguje a čo nie. Pandémia, aj keď je po celom svete, nie je až tak fatálna a má jasnú zvládnuteľnosť.

V priebehu leta ale vstupuje do záležitosti evidentne iný element. Globalistická moc sa zrejme otriasla z prvého šoku a nielen, že  nechce niesť negatívne následky pandémie, ale naopak chce pandémiu ešte využiť.

V priebehu protipandemických opatrní ľudia totiž prestali lietať, cestovať – a mnohí si uvedomili, že to naozaj nepotrebujú. Nedalo sa ísť na dovolenku k moru – a mnohí si uvedomili, že tie každoročné dovolenky, po ktorých sa vracajú ešte viac zostresovaní, sú zbytočne časté. V priebehu opatrení mnohí pracovníci prešli na home office, a stalo sa evidentné, koľko byrokratických záležitostí sa dá robiť online z domu, alebo sú vôbec zbytočné. Deti zostali mesiace doma a začalo sa ukazovať, že sa doma naučia viac. Ľudia nechodili na snobskú či upadnutú takzvanú kultúru, a nechýbalo im to. Prestali nakupovať v dočasne zatvorených obchodoch a zistili, že si do veľkej miere vystačia s nákupmi online, ale aj to, že nepotrebujú mnohé tie zbytočné nákupy. Divadlá aj kostoly boli zavreté, ale tie aj predtým boli poloprázdne.

Možno som aj niečo vynechal, ale ľudia sa pod vplyvom situácie začali zbavovať svojej konzumnej hypnózy a tak globálne korporácie spozorneli. A po určitom váhaní  začali konať na znova zotročení obyvateľstva.

Korporácie začali tlačiť na vlády, že potrebujú mať znova otvorené všetky obchody, aj obchodné centrá, a to aj v nedeľu. Začali nástojiť, že sa majú otvoriť športové haly aj šoubiznis. Svetové média začali robiť nátlak, že tento uzavretý antikonzumný stav nemôže pokračovať. Že treba otvoriť hranice, aby sa masy mohli miešať.

Tento popis priebehu udalostí je jasný, motívy a činnosti mocných,  tu naznačené, sú logické a prirodzené. Zatiaľ nehovorím nič také, proti čomu by sa muselo namietať, že to tak nebolo či nie je. Až teraz chcem spomenúť pre tento text zaujímavý bod celej tej hry.


Alternatíva

Ľudia boli šokovaní následkami choroby, mali oprávnené obavy, znášali opatrenia zo začiatku dobre a dúfali, že prinesú koniec pandémie. Kričanie korporatívcov, ako napríklad u nás Sulíka, že je poškodzovaná „ekonomika“, považovali za druhoradé.  Videli jasne, čo sa deje vo svete. A tu sa zdá, že globálistické sily v tejto neobvyklej situácii siahli k prostriedku, ktorý mali v zásobe na horšie časy – ku rôznym chovaným alternatívnym alebo proste naivným alternatívnym médiám.

V marci či apríli alternatíva v Európe riešila, kto stvoril vírus, prípadne kto ho trestuhodne nechal rozšíriť. Riešila neschopnosť politikov a lekárskeho priemyslu efektívne zakročiť, zachraňovať životy. Riešila  nepripravenosť  štátov na výnimočné opatrenia. Riešila veci, ktoré k slobodnej opozícii prirodzene patria.

Ale potom, približne v máji, mnohá alternatíva  akoby mávnutím prútika zrazu začala volať s korporáciami a masmédiami, že má byť všetko uvoľnené a že vírus je vlastne neškodný.

Malo to pre mocných mnohé výhody. Zrazu nik neriešil to, kto vírus vytvoril – prečo aj , keď je to len chrípka, že. Zrazu nik neriešil, kto je zodpovedný za smrť desaťtisícov či státisícov – veď oni vlastne zomreli z iného dôvodu, ako Covid-19. Zrazu nik nehovoril, že je problém objektívny, ale naopak aj alternatíva obviňovala lokálne vlády a spolu s masmédiami volala, aby štát odškodnil obchodníkov, umelcov a podobný sektor, lebo vraj opatrenia neboli potrebné a tak štát má zas „podnikateľom“ platiť.

Považujem toto otočenie alternatívy za jasný dôkaz, ako ju má globálna moc z veľkej časti pod kontrolou. Toto ovládanie formálne nezávislých portálov nie je používané často, ale v tejto  výnimočnej situácii to očividne globálna moc spravila.


Strach?

Je zaujímavé, že nezávislé média obviňujú vlády z toho, že šírením správ o korona víruse a údajným preháňaním nebezpečenstva rozdúchavajú strach medzi obyvateľstvom. A v strachu sa údajne ľahšie vládne.

Je to nezmysel. Za prvé súčasná západná kapitalistická spoločnosť vládne na základe udržiavania ilúzie o spokojnosti obyvateľstva. Strach majú mať len zo straty zamestnania a podobne, aby lepšie slúžili. Ináč majú mať ilúziu toho, že ich veľký brat dokonale ochráni.

Strach môžu mať otroci len pred svojím pánom – ale v kapitalizme údajne pána nemajú, ten nefunguje na priamej despocii, ale na mediokracii a kryptokracii. A strach môžu mať pred konkrétnym oponentom, nepriateľom, teda pred nezávislými krajinami (napr. Rusko, Čina, zlé nacistické Nemecko a podobne). Ale strach dosť dobre nie je vhodné mať  pred neviditeľným nepriateľom, vírusom, - lebo to by znamenalo, že ich režim nedokázal ochrániť – takýto strach obviňuje režim z neschopnosti a oslabuje  jeho imidž.  Aj preto práve mnohí západní politici po príchode pandémie do Európy, hlavne angloameričania, zaťato a sebavedome vyhlasovali, že vírus nič nie je. Žiaľ, nevyznievalo to presvedčivo a aj boli realitou nútení zmeniť svoje postoje. Ale dnes dostali pomoc: presne to isté hlása zrazu  alternatíva. Koľká to náhoda, to poteší.

Pravda, tieto krátkozraké postoje budú mať svoje následky - ak sa pandémia teraz rozhorí vo väčšom, tak strach naozaj bude. Ale to už zistí aj režim aj jeho pseudoalternatíva, len už bude trvať, kým pomýlená časť obyvateľstva znova začne kooperovať. Tento skutočný strach, či skôr panika, veru nebude mocným ale ani situácii vyhovovať.


Čína a alternatíva

V celosvetovom meradle nastalo vypustenie nového neznámeho, potencionálne až veľmi nebezpečného vírusu. A takmer celý svet reagoval hlúpo, chaoticky, bez schopnosti. Či už je vírus zabiják alebo ovečka, situácia vo svete je dosť veľké zlyhanie, viditeľné hlavne v  západnom režime. Aj preto, aby sa toto zlyhanie Západu zakrylo, siahli mocní zrejme tiež po krajných nástrojoch alternatívy. Okrem znižovania nebezpečnosti pandémie k tomu patrilo  ešte viac prekvapivé zjavenie sa  antičínskej propagandytaké niečo v alternatíve nebývalo. Dospelo sa k absurdným protikladom – Čínu obviňujú z toho, že vypustila nebezpečný vírus, ale zároveň jedným dychom hovoria, že vírus nie je naozaj nebezpečný. Stále hovorím o alternatíve, respektíve jej určitej časti, najmä na Slovensku  – u mainstreamu takáto provládna propaganda neprekvapuje. Zmena alternatívy týmto smerom je corpus delicti jej manipulovateľnosti.


Pravý problém

Vieme, ako je možno neskúsené osobnosti alternatívy ovplyvniť, že. Vieme, ako títo ľudia, ekonomicky neustále relatívne na suchu, ľahko reagujú na peniaze. Vieme, že alternatíva neznamená automaticky nejakú prenikavú inteligenciu, ani charakter. Preto sa v princípe  nečudujem, že sa s ňou deje to, čo sa deje.

Ale to, že alternatíva až do takej hĺbky ukázala svoju slabosť, to je ešte horšie, ako tie samotné omyly okolo vírusu. Časť alternatívy spôsobila svojím anarchizmom to, že je a bude viac ľudí nakazených Covidom, ale oveľa horšie je, že sa mnohej alternatíve už naozaj nedá veriť. Nedá sa proste na ňu spoľahnúť – mnohé skupinky nezávislých osôb sú buď neschopné, alebo mentálne slabé, alebo oboje. Nebudeme nikoho menovať, ešte by sme niekoho vynechali, veď ich poznáte. Ale naozaj, nechcem sa prezentovať ako nejaký fajnový, ale je to naozaj odporné. Som občan toto sledujúci naozaj nezávisle a slobodne, a musím povedať, že alternatíva pod tlakom situácie s pandémiou výrazne zlyhala.


Konkrétnosti

Azda nezaškodí pripomenúť niekoľko faktov, nad ktorými by sa mali ľudia zamyslieť a pochopiť ich.

Tak za prvé, globálni hráči nie sú tak schopní, aby pandémiu vytvorili zámerne, aby ju nejak kontrolovali. Tento stav chaosu nevyhovuje klasickej kapitalistickej posadnutosti po zisku, po svojich budovateľských úspechoch, po modle večného rastu. Či je vírus sám hrozivý alebo skôr neškodný, chaos v celosvetovom meradle je reálny a nie je vedome kontrolovaný.

Ak aj sa začala používať výhovorka Covid-19  na zbavovanie sa starých ekonomických nádorov, ak sa aj začalo vyhovárať  na pandémiu, či presnejšie povedané na protiepidemiologické opatrenia – myslí si niekto, že tomuto už dávno očakávanému potopeniu Titanicu zabráni nenosením rúšky? Ak niektoré korporácie preferujú teraz chaos a strach, určite ho ľahšie dosiahnu práve odstraňovaním protiepidemiologických opatrení a zhoršovaním situácie – v čom im alternatíva pomáha. Ak teraz niektoré oblasti, hlavne tretí sektor služieb, odumiera, nie je na vine ani vírus, ani opatrenia – ale proste kasínový kapitalizmus rátajúci s nekonečnými prériami zdrojov – ten  proste kolabuje a nemá už palivo. Ak by nebola pandémia, našiel by si inú zámienku, prečo by vrhol kolaps na obyvateľstvo. Alebo by to celé kľudne spustil aj bez zámienky pandemických opatrení, má predsa to univerzálne pseudozdôvodnenie svojho zlyhania – proste kríza.


Ako komunizmus, tak aj kapitalizmus.

Pandémia je vlastne šanca sa prebudiť a uvedomiť si situáciu. Nespite a nežiadajte návrat predošlých konzumných časov – tie sa už nikdy také, aké boli, nevrátia. Proste systém klamal a svoje utopické sľuby nikdy nesplní.

 

 

 

 

 

 

 

 
0
kali

Veľmi dobre napísaný text. Ja by som tu ale ešte trochu zavrtal do tých skôr zdravotných aspektov a najčastejšieho argumentu týchto bojovníkov proti rúškam a to je, že je veľmi vela tzv bez priznakov.
Tu by som zdôraznil tak jak sa hovorí, že dávka robí jed, platí aj v tomto prípade. Tie prípady asymptomatických sú zrejme spôsobené aj vďaka rúškam ktoré do značnej miery vytvárajú barieru kvapôčkam ale nie stopercentnú, nejaké častice sa dostanú ďalej. Podstatné ale je, že je rozdiel keď ste v kontakte s niekým nakazeným a obaja bez ochrany dychacich ciest a dotyčný na vás prská obsah svojej ustnej dutiny ako keď on aj vy máte nejakú pokrývku úst a nosa. Ten rozdiel prenosu a výmeny kvapôčok je markantný a keďže väčšina ľudí od marca nosí aspoň nejakú handru cez tvár to môže byť dôvodom tych nakazených bez priznakov. Ďalším faktorom môže byť samotná mutacia vírusu pre ktorý je z evolučného hladiska vyhodnejšie byť slabší.
Navyše ten vírus je tu príliš krátko aby sme robili nejaké závery a či náhodou nebude mať dlhodobé následky (už teraz sa objavujú pripady ľudí ktorí po prekonaní ochorenia trpia zťaženým dychaním, chronickou únavou, bolesťami hlavy alebo miernou stratou čuchu a chuti). Existujú vírusi ako Varicella zoster, tento virus spôsobuje ovčie kiahne, po prekonaní tejto choroby virus nezaniká, len sa uloži v nervoch a je neaktívny. Po rokoch, kludne aj 10, 20 ale aj 30tich sa može prejaviť znova formou pásoveho oparu alebo očného oparu.
Rozhodne by som tento koronavírus ešte nezlahčoval, je to enviromentálny problém a aj tieto problémi su alternatívou tiež vždy zlahčované a odstrkované na druhú kolaj a len vypovedá o tom ako je zapadná civilizacia slabá a neschopná vyriešiť ako hovoria v podstate len obyčajnú chrípku. Čo potom máme očakávať keď príde niečo vážnejšie a to mi verte ono príde, či už rezistentné bakterie na antibiotika, alebo iné enviromentálne katastrofi. Príroda si vždy nájde cestu, a ľudstvo je už nechutne premnožené.. ( a len taká poznámka, minimálne tri z naväčších vymieraní druhov v histórii planéty bolo spôsobené premnožením niekoľkých druhov na úkor ostatných. Dnes človek spolu s prasaťom domacím a kravou tvorí násobne najviac cicavcov ťažších jak 5 kilo oproti ostatným, naopak niekoľko druhov za posledné obdobie už vymrelo a niekoľko tisícok sú ohrozené)

Náhodný okoloidúci

Alternatívou prebehla správa, že prezident Tanzánie John Magufuli nechal v národnom epidemiologickom laboratóriu tajne otestovať na prítomnosť koronavírusu kozu, ovocie a motorový olej. Testy vyšli pozitívne, na základe čoho bol riaditeľ laboratória odvolaný.
Túto správu si alternatíva nevymyslela, táto správa bola zverejnená napríklad na televíznej stanici Africanews, čo je obdoba televízie EuroNews a nie, nie je to alternatívne médium.

https://en.wikipedia.org/wiki/John_Magufuli

https://en.wikipedia.org/wiki/Africanews

https://www.africanews.com/2020/05/06/tanzania-how-can-goat-papaya-pawpa...

https://www.youtube.com/watch?v=Dn79u2HgcTY

Správa na Africanews je zo 6. mája tohto roku. Samozrejme odvtedy sa diagnostika zlepšila, až tak, že minister zahraničných vecí Spojeného kráľovstva Dominic Raab v televíznom vysielaní povedal, že miera falošne pozitívnych testov je veľmi vysoká a len 7% pozitívnych testov sú tí, ktorí vírus naozaj majú. Z toho by teda logicky malo vyplývať, že vyše 90% je falošne pozitívnych.

https://en.wikipedia.org/wiki/Dominic_Raab

video z 23.9.2020
https://www.youtube.com/watch?v=pk7ycz0aHUA

8-sekundový výstrižok z videa z českými titulkami
https://www.youtube.com/watch?v=9XdmLz8ZZLQ

Otázka teda znie - je pán minister priaznivcom konšpiračných teórií a alternatívy?

kali

Tie pcr testy presne detekujú RNA toho virusu. Nie su to teda žiadne nepriame merania nejakých protilátok alebo metabolických zmien organizmu. Inak povedané ak si naprskáš ten virus na svoj stôl, a zmeráš ho tým testom tak bude pozitivný aj ten.

Norman

ale hlavne o tom, že tzv. alternatíva skáče podľa želania korporácií - "covid je nepodstatný" .

Ale keď už , tak k tvojim dvom bodom:
1. Zlyhanie nejakeho hnedoidného laboratoria v Tanzánii je skutočne indikácia ničoho.

2. Čo sa týka toho UK ministra, vyhlasujúceho pomery "false positiv" voči "true positiv":
pravdepodobnosť testov býva špeciálna zábava v knihách o logike a pravdepodobnosti. Lebo je naozaj ťažšie tieto veci chápať bez určitého tréningu - a ten na škole moc nedostávame. Pochybujem, že pán minister vedel, čo hovorí a prečo to hovorí a hlavne, len za akých pomerov by to bola pravda.
Ale pekne je to popísané či vysvetlené tu
https://www.huffingtonpost.co.uk/entry/false-positives-coronavirus_uk_5f...

V princípe ide o druh testov, hlavne o tu test sensitivitu a test špecifitu. A potom tretí faktor: test probabilita. Vysvetlené je to tam, je tam aj výborný test-calculátor. Ak sa nastavia hodnoty 1, 80, 99 , je to určité priblíženie sa stavu v UK , v teórii, a menením toho prvého čísla, probability, napríklad na 2 či 3, dostávame hneď úplne iné čísla, ako hovorí minister. (ten pomer je potom ten bordový chlievik vpravo, ten horný, s popisom "Probability of having covid-19 if test is positive")

Ale ako hovorí aj článok, aj tí, čo si tú pravdepodobnosť nenaštudujú aspoň prečítaním tohto článku (hm, pochybujem, že by to urobilo čo len jedno percento čitateľov tých novín), aj tí by si mali uvedomiť, že čísla pozitívne testovaných sa proste denne menia-rastú, bez ohľadu na to, s akou presne sensibilitou testy pracujú - tá je v daných testoch celý čas konštatntná. Preto je jasné, že počet infikovaných stúpa, aj ako rýchlo (aj keď teda tak či tak nevieme presne, koľko ich v populácii už je ( tito popierači s argumentom o kecoch ministra teda tvrdia, že infikovaných je menej, ako namerané, iní zas naopak tvrdia, že infikovaných je ich oveľa viac a už sme premorení - proste každý, ako si zmyslí, často súčasne oboje).
Napríklad za posledný týždeň na Slovensku vzrástli hodnoty pozitívnych prípadov o 100 až 200 %. Možno z nich polovica je vlastne negatívnych, ale zas je určite x-násobne takých, čo unikli testom, takže nejde o absolútne čísla, ale o denný pomer dnes voči tomu spred týždňa (lepšie to vysvetliť už neviem).

Okoloidúci, ja chápem tvoje obavy okolo hospodádrskych dopadov, ktoré prináša virus skombinovaný s neschopnosťou režimu kasínového kapitalizmu.
Ale čo sa týka samého vírusu, ty, ako vedecký skeptik a čitateľ Osla, prejavuješ naozaj málo dôvery voči vede a racionalite.
Ale neber to ako výčitku, tak je to u všetkých, že ak dôjde na reálne osobné ohrozenie, prejdú vážne prakticky všetci z neakceptovateľnej reality radšej na vieru, ktorá im dá nádej. V tomto prípade je viera, že covid je nepodstatný (neberiem ti tú vieru, môže byť, že bude nepodstatný a mierny, ale zatiaľ je spôsobujúci kolaps spoločnosti).

(díky za podnet, ktorý ma priviedol nájsť si vysvetlenie a oprášiť tieto veci - určite sa to bude nasledujúce mesiace ešte hodiť).

Náhodný okoloidúci

V štatistike ma prevalcuješ, to je fakt, ja v týchto veciach nie som "podkutý", som vzdelaním poľnohospodár, nie matematik, aj keď matiku som mal v škole celkom rád.
Ale ešte k tým PCR-testom v Tanzánii.
Tvoje spochybňovanie testov, ktoré nechal urobiť tanzánijský prezident, mi pripadá také - ehm - islamistické, niečo na ten spôsob, ako keď podľa šaríje má svedectvo ženy na súde len polovičnú hodnotu oproti svedectvu muža.
Tanzánia je na africké pomery vyspelá a civilizačne pokročilá rozvinutá krajina, nestretol som sa s tým, že by z Tanzánie pochádzali kvantá votrelcov tlačiacich sa alebo skôr tlačených do Európy.

A ešte niekoľko predpokladov. Len predpokladov, nebol som tam osobne, nevidel som naživo.
- nepredpokladám, že laboratórna výbava tanzánijského laboratória pozostáva z vydlabaných tekvíc, skôr si myslím, že naši vedci im môžu len závidieť. Predsa len, v Tanzánii sa ešte prejavujú väzby na britské koloniálne panstvo aj s jeho technologickými vymoženosťami.
- nepredpokladám, že tanzánijskí laboranti študovali v Skalici, skôr sa mi zdá pravdepodobné, že aspoň časť z nich získala vzdelanie na špičkových západných univerzitách. A zrejme boli zaškolení do používania príslušnej technológie.
- predpokladám, že predmetní hnedoidní laboranti sa nachádzajú na pravej strane Gaussovej krivky znázorňujúcej rozloženie IQ v Tanzánii
- predpokladám, že testovacie súpravy sú zakúpené buď na vyspelom Západe alebo v Číne, rovnako ako tie používané u nás. Zrejme neodoberajú vzorky steblom slamy odtrhnutým pakoňovi spred nosa.
Magufuliho pokus skôr svedčí o tom, že ten chlap je mazaný ako opica.

Čo z toho ale vyplýva?
Alternatívou sa šíria správy, že časť testovacích sád ukazuje pozitívny výsledok, aj keď nikdy neboli použité. Takže buď boli vopred úmyselne kontaminované alebo je chyba v ich spracovaní a následnom nezmyselnom vyhodnotení. Nechcem príliš špekulovať.

Ide ale aj o iné. PCR nie je medicínska diagnostická metóda a nemala by sa takto používať, je to čisto len biochemická a genetická metóda, je určená len na zistenie prítomnosti určitých sekvencií DNA alebo RNA a nič nevypovedá o ich životaschopnosti a biologickej účinnosti. Nie je schopná rozlíšiť infekčnosť alebo neinfekčnosť pozitívne testovaného.
Používa sa napríklad pri zisťovaní prítomnosti rôznych mikróbov vo vzorkách vody bez potreby zachytenia samotného mikróbu, čisto len z útržkov ich DNA rozptýlených vo vode po uhynutí a ešte nespracovaných a nerozložených inými mikróbmi alebo chemickými a fyzikálnymi vplyvmi prostredia.

Norman

Nemyslím, že by africký pokus znamenal niečo všeobecné, proste im test vyšiel nejak pošahane, tak to nejak vyhodnotili ako pozitívne, pche, vedci :)

Že testy nie sú stopercentné, ani zďaleka, to je určite fakt.
K tej štatistike sa chcem ešte vrátiť a trocha to vysvetliť, lebo testy môžu byť vykladané rôzne a sú preceňované, hej.

Náhodný okoloidúci

Na falošne pozitívne testy upozorňuje aj The Lancet, a nie je to africký pralesný časopis.

https://www.thelancet.com/journals/lanres/article/PIIS2213-2600(20)30453-7/fulltext

Odkaz na článok som našiel na Bádateľovi.

https://www.badatel.net/tu-je-sposob-ako-vyrabaju-falosne-pocty-pozitivn...
https://www.badatel.net/byvaly-hlavny-vedec-pfizeru-druha-vlna-je-podvod...

Norman

Tá falošná pozitívnosť je faktor každého testovania. Aj keď je relatívne nízka, povedzme 1% pri testoch PCR sa udáva. tak to môže byť kopa prípadov. To je ten problém, čo spomína v tom videjku ten britský minister.

Je to ale problém plošného testovania zdravých a robenia praktických akcií - karanténa a podobne. Neovplyvňuje to porovnanie, či pozitívnych-infikovaných pribúda, alebo ubúda. Keď sa v nejakej krajine meria stále približne rovnako, nie sú tie vzrastajúce krivky týmto spôsobené, ani ovplyvnené.

Na to, že by testy boli dopredu deformované, upravené, na to proste never. To by si mohol ignorovať proste čokoľvek.

Upozorňujem znova, že ak by sme to brali tak, že testy ukazujú viac nakazených, ako je ich naozaj - tak to značí, že vírus je smrtnejší, ako sa javí.
Takže tento argument (o tom, že testy ukazujú pozitívnych aj tých, čo sú bez vírusu) z hľadiska hlásačov slabosti choroby je vlastne kontraproduktívny. Podľa neho je vírusu menej, ako sa nám zdá - ale zato je väčší zabiják.

Náhodný okoloidúci

Ja viem čo je to Polymerase Chain Reaction - polymerázová reťazová reakcia. mali sme na VŠ biochémiu aj organickú chémiu. Otázka je, kde sa RNA koronavírusu nabrala v papáji a v motorovom oleji.
Inak PCR sa dá použiť len do istého počtu cyklov, lebo RNA je labilná a čím viac cyklov s polymerázou, tým viac chýb vzniká.
Aby sme si rozumeli, toto nie je zľahčovanie situácie, toto naznačuje, že s niektorými testami niečo zrejme nie je v poriadku.

Pozri sa na to z opačnej strany. Čo ak bude test falošne negatívny a kvôli tomu dôjde k neúmyselnému zanedbaniu zdravotnej starostlivosti? Môjmu spolužiakovi z VŠ zle určili diagnózu a krátko po skončení školy zomrel. Samozrejme, nešlo vtedy o koronu, mal metabolický problém.

P.S. to patrilo pod kaliho komentár.

slaven1

Alebo len neschopný idioti typu "bude to tak lepšie"? Čo si Slovensko vybralo to má. Aj keď presnejšie je povedať, ako sa Slovensko nechalo oklamať rôznymi zahraničnými agentmi ako sú Aktuality.sk, Sme.sk, rádio Express, TV Narkóza, Nová čas... tak sa teraz Slovensku žije.

Кургинян: коронавирус — его цель, авторы и хозяева. 1 серия: кому помогает Генпрокуратура РФ?

Roland Edvardsen

Anarchizmus je vskutku najvýstižnejšie slovo pre pomenovanie ideológie (alebo chorého fungovania) Matoviča/Oľana/Jokera.