Populárna kultúra

Dovolím si tu prezentovať jedno video. Je v podstate bez slov a je nedôležité, odkiaľ konkrétne je a kto v ňom je.

Dopredu upozorňujem, že to nie je kritika jedného totalitného systému, či už tak či onak pomenovaného, ale je to obraz popkultúry.

A nie sú to plačúci ľudia, nie sú to smútiaci ľudia Východu - sú to smejúci sa "shining happy people", šťastní ľudia súčasného Západu.

Kto to nevidí, nevidí a nechápe nič. Absolútne nič.

 

 
Pop kultúra.
Opakujem, nedajte sa zmýliť v tom, čo vidíte. Je to len odhalená pravda o našej súčasnosti.
 
Inšpiráciu či upozornenie na tento jav som našiel popri množstve iných ešte lepších vecí na videu Paul Joseph Watson, sprostredkované cez Jan Šibenička/youtube . Odporúčam každému, kto má záujem, naozaj dopozerať celé. Tu je - s titulkami:
 
 
Nejak príliš sme toho dnes nenapísali,  ale taká je doba,  "televízia" nám povie všetko :)
V tomto prípade ale naozaj. Niet viac čo dodávať. Veci sú jednoduché a jasné, jediné, čo ich zahaľuje, sú naše vnútorné filtre.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
0
Aman Againsttime

Výborné video. Ja som de facto dieťa 90-tych rokov a spätne som uvedomil aká je dnešná pop-kultúra ukrutne fádna, dokonca v porovnaní s týmto relatívne nedávnym obdobím: https://www.youtube.com/watch?v=ECM9tBZtDr4 (bože, dnes ma chytila strašná nostalgia :-))
Predovšetkým štandardy vo všetkom strašne poklesli. Mal som raz rozhovor s jedným študovaným operným vokalistom a ten mi spomínal, že mnohí z tých, ktorí dnes študujú na konzervatóriu spev by pred nejakými 50-60 rokmi nemali šancu. Kritéria sa neustále posúvajú smerom dole.

A naozaj si myslím, že tu bude jasné prepojenie s postupným znižovaním IQ. Prečo väčšina ľudí počúva blbú hudbu, pozerá blbé filmy a číta hlúpe knihy? Pretože nie sú blbí, že? :-D

Chce to jednoznačne kultúrnu renesanciu, ako spomína Watson. Musíme byť novou kontra-kultúrou.

Norman

Je to evidentný pokles hodnôt, náročnosti.

 

Ale hovoriť o IQ je žiaľ nie príliš funkčné:

väčšina populácie je militantne zameraná proti IQ, druhá väčšina má strach z IQ a tretia väčšina si úprimne myslí, že žiadne IQ nepotrebuje:)

Budú slintať do vlastných tanierov a púšťať pod seba, a budú si pripadať skvelí a morálne dokonalí.

https://en.wikipedia.org/wiki/Behavioral_sink

 

 

 

Tá nostalgia je spomienka na titánske momenty duše. Našťastie je úplne nepodstatné, akými impulzami boli vyvolané:-)

 

 

 

 

Rosemary

.

Rosemary

A man who fails well is greater than one who succeeds badly.”
― Thomas Merton, No man is an island.

Napisal aj ine uzasne veci.

Rosemary

Fail better.
Samuel Beckett

.... Ja viem, chvalim sa cudzim perim...
Ale strasne sa mi to paci.

Dusanbe

schopností žiakov v posledných rokoch som počul snáď od všetkých učiteľov.
Ale už takých dobrých 10 - 15 rokov, možno aj viac.

Známa čo učí na strednej matiku, priebežne znižuje náročnosť príkladov na písomkách - čo nedávno zvládali jednotkári - dvojkári, dnes nevypočíta ani nejlepší žiak triedy.
Jasné - ponúka sa otázka - prečo ich nenaučí a nevycepuje tak, aby to tiež dokázali.
Nuž - prichádzajú s úbohými základmi a nie je čas začínať na strednej škole učením
siedmackeho učiva.
Ďalej - toto je asi najhlavnejšie, prístup žiakov - decká to majú "na saláme" - nik
sa predsa nestane slávnym či bohatým vďaka matematike.
Totálny nezáujem, a keby matikárka robila prílišné problémy - usmerní ju samotný riaditeľ - nechce mať predsa špatný priemer školy.
Alebo to príde zariadiť otecko-podnikateľ...
A za tretie - deti sú už zrejme naozaj iné - vyformované touto dobou - spoločnosťou, televíziou, kultúrou, rozvrátenými vzťahmi v ich okolí, sociálnymi sieťami, atď.... - čiže aj sprostejšie, rozptýlenejšie.

Video je vyborne, vela dobrych myslienok.
Len trochu nerozumiem, preco ten Amik opakovane pouziva pojem "marxizmus" -
vyrastol som v obdobi, ked bol marxizmus totalitnou statnou ideologiou - ale nepamatam si, ze by v tej dobe mali v spoločnosti miesto takyto upadok, dekadencia a pakultura.
Skor naopak. Aj ked casto formalne - ale oficialne bol hlasany opak takychto veci.

Ani z povinnej jazdy na VS - statnica zo "spolocensko-politickych vied", kde sme
museli co-to z Marxa ci Lenina aj precitat - nespominam si, kde by boli v marxistickej
filozofii polozene teoreticke zaklady pre to, co opisuje vo videu.
Ale, priznam, cital some len comu sa nedalo vyhnut - mozno ma American Marxa
zvladnuteho daleko lepsie nez ja - vypada sikovny, urcite popri tvorbe videii aj vela cita klasickych autorov.

Aman Againsttime

Dotyčný týpek nie je Amík, ale Brit. A hovorí o kultúrnom marxizme, nie klasickom marxime (ktory je inak tiež úpadkovou ideológiou, keby dačo). Dúfam, že snáď nemusím vypisovať čo to vlastne je kultúrny marxizmus a kto za ním stál. Na nete nájdete tony materiálu o tejto zvrhlej ideológii. Každopádne Watson je skôr kultúrny libertarián mixnutý konzervativizmom (za morom vymysleli pre tieto typy veľmi dobré pomenovanie "alt light", čiže akási ľahšia verzia tzv. alt right, ktorá by mala byť radikálnejšia).
Pokiaľ ide o dnešné decká, tak možno to nebude až také hrozné. Nemá náhodou Kotleba najväčšiu podporu práve u najmladších? :-D

Norman

Ako (vraj) hovoril Stalin: Kádre sú všetko.
Dnes by sa dalo parafrázoať: Slová sú všetko.

Američan asi hovoril o neomarxizme, čiže o hnutí 20. storočia,ktoré sa samo definovalo ako "neomarxizmus" a spomína sa aj ako "Frankfurtská škola".
klasiccký marxizmus bol založený na protiklade robotník-majitel. Tento neomarxizmus - bezohľadu na to, či by s ním Marx alebo komunisti reálneho socializmu súhlasili, je založený na rôznych iných protikladoch: muž versus žena, hetero versusu homo, hnedý svet versus biely svet(na tomto najmä) a podobne, čiže na akomkoľvek "utláčanom" subjekte. Všetkým sluboval slobodu (čo mi pripomína US ideály - fantazmagórie, propagandu).

To je ta celá veda. Pravdepodobne si to vedel, ale chcel som to zhrnúť, lebo aj keď máš v určitom zmysle určite pravdu s tým, že reálny marxizmus bol skôr opakom takéhoto typu dekadencie, na druhej strane aj táto neomarxistická škola je objektívna pravda.
Obávam sa však, v súlade s tebou, že tieto svinstvá a úpadok nie sú dané len nejakými neomarxistickými manipuláciami, že také vysvetlenie je naozaj príliš naivné a/alebo (zámerne) príliš šetrné voči ich vlastnému, plutokratickému svetu.

Lebo je naozaj rozdiel medzi marxizmom a neomarxizmom. Ale ak sa používa termín neomarxizmus, splýva to s marxizmom a ten s východnou Európou a Ruskom - čo je nefér voči týmto krajinám. A na druhej strane - používaním pojmu neomarxizmus sa len zbabelo zakrýva, že je to židovská škola a sionistická politika. Ktokoľvek, kto na túto dekadenciu používa pojem neomarxizmus , vlastne zámerne chráni sionistov a zámerne ohovára východnú Európu.
V tom aspekte ja s tebou súhlasím.

Aman Againsttime

Predovšetkým marxizmus tiež nie je nejaký zjednotený smer (ako v podstate každá ideológia) a mal rôzne podoby a odnože. Zrovna v Československu sa ujala viac konzervatívna forma, ktorú presadil v ZSSR Stalin po odstránení trockistov. Preto tu nebola až taká dekadencia ako na Západe. Mimochodom, boli to práve trockisti, ktorí začali (v Rusku) medzi prvými s radikálnou kultúrnou dekadenciou v umení, rovnako ako sa pokúsili zničiť tradičnú rodinu.

Vôbec nesúhlasím, že by sme nemali používať pojem marxizmus či neomarxizmus. Práve naopak, funguje to podobne, ako keď nás oponeti nazývajú fašistami alebo nacistami. Slová ako marxizmus alebo komunizmus majú jednoznačne negatívnu konotáciu a ide o ideológiu, resp. ideológie ktoré pripravili o život najviac ľudí. Samozrejme, že treba tiež jasne povedať, že ide o ideológie z podstaty židovské.

Norman

Možno som sa prisilno vyjadril, zvlášť atribút "zámerne" v tej vete :
"Ktokoľvek, kto na túto dekadenciu používa pojem neomarxizmus , vlastne zámerne chráni sionistov a zámerne ohovára východnú Európu" je vadný, lebo tam by malo byť skôr "podvedome" či "nechtiac". A nechcel som povedať, že by sme nemali používať - len že je to taký kompromis (aké, žiaľ, všetci robíme denne).

Takisto je dôležité prostredie, prijímateľ, komu sa to adresuje. Keď my tu niečo nazveme "neomarxistické", alebo "narxistické", tak vieme, o čom je reč. Ale v Amerike, keď niekto povie "nazi", tak sa myslí Nemecko, a keď sa povie "marxism" či "komunism", tak sa tej populácii tam vybaví Rusko. V tom je tá pointa toho postrehu od Dušanbe, podľa mňa.
Veru, aký skratkovitý a dostatočne úderne kritický pojem je na tieto procesy, ktoré vznikli a rozvíjajú sa na Západe, v Amerike? Čisto americký pojem? Žiaden taký nenachádzam, a to nie je dobre, lebo používajúc tieto politické nadávky, fašizmus a (neo)marxizmus, strielame vedľa.

V tieto dni priam aj kotlebovci nazývajú nové akcie systému "fašistické". Ono sa to ponúka, ta nadávka je tak často vo vzduchu, priam naporúdzi, ako ty do mňa, tak ja do teba - ale ja ju odmietam používať, lebo je to v tomto spôsobe použitia ternminológia sionistov.
No a podobný problem je s "neomarxizmom". My vieme, že Marx bol žid so všetkými politickými atribútmi s tým spojenými, že marxizmus, komunizmus, boľšvizmus bol formovaný židovským exploatačným prístupom ku spoločnosti,ale mnohí to nevedia, alebo nechcú pripustiť tento aspekt toho hnutia. Je naozaj rozdiel medzi boľševizmom a reálnym socializmum rokov 80-tych. Oboje boli negatívne, ale nie ony stvorili Lady Gaga.

Na druhej strane "(neo)marxizmus" je v Amerike taká silná politická nadávaka, vzbudzuje medzi Američanmi taký odpor či strach, že je praktické ho používať. Len, opakujem, je to nepresne, zas sú oni nevinní, zas len niekto zvonku tam k nim akoby preniká - to je omyl.
Ale nie je to ani najmenej kritika hore Paula Watsona, on to tam s týmto okorenil tak primerane.

Vango Tango

"...."(neo)marxizmus" je v Amerike taká silná politická nadávaka, vzbudzuje medzi Američanmi taký odpor či strach, že je praktické ho používať."

Tento inštrumentalizmus - aké je to židovské ... !!! :-D

Mordechai Kissel nebol žiaden šíriteľ chaosu. Jozue Stalin tak isto, ten v mene zachovania poriadku vyhubil desiatky miliónov občanov CCCP.

Chaos šírili ľudia, ktorí vládli v Nemecku počas "Weimarer Republik" ! Paradoxne aj

https://en.wikipedia.org/wiki/Karl_Liebknecht
https://en.wikipedia.org/wiki/Rosa_Luxemburg

bojovali proti chaosu!

Adolf Hitler to pochopil a v mnohom prevzal ich metódy boja - organizovanosť, disciplínu, jasnú a priebojnú ideológiu, nemilosrdnosť v slove a skutkoch. A to bolo pre komunistov smrteľné, premohol ich metódami, ktoré používali! Ale bol brutálnejší, nemilosrdnejší, jeho ideológia bola jednoduchšia, ako akademický marxizmus!

Norman

Ja, chlape, mám veľa židovských povahových črt a ani sa tým netajím. Nie predkov, ale zlozvykov. Práve som tu spomínal Hitlerovu knihu, kde píše, že nacionálny socializmus nebude bojovať v zákulisí ale bude pochodovať otvorene v uliciach. Nechcem povedať, že kvôli tomu prehral, ale ja nie som hitlerovec, ja som žiaľ obávam sa viacej američan (nechcem sa opakovať, ale ich zásda: ak od niekoho niečo chceš, najprv ho kopni do gulí. Nie že by som tak často ľudí kopal, ale ani od nikoho nič dobrého nechcem, respektíve nečakám. Najmenej od Američanov.). Nie je problém pracovať so židovskými zbraňami. My, čo sme mimo dobro a zlo, s tým nemáme problém :-))

Hitler práve neprevzal ich metódy boja a do konca vojny zachovával pravidlá (znie to paradoxne, ale je to tak). Pokiaľ toto tvrdenie však porušuje žitňanskej zákony, som ochotný to odvolať - ja pre židov spravím všetko, aby mali radosť. Len vážne ich nemienim brať.)
Okrem toho - Hitler mal k dispozícii morálny, silný, inteligentný a húževnatý národ. To dnes už nejestvuje, dnes by to nerobil tak, ako to mohol robiť vtedy. Dnes sa to tak diať nebude.

Čo sa týka nemeckých komunistov, tých premohol preto, lebo mal viac pravdu, vieš? :-)

"Akademický marxizmus" :-) Veď si tu len včera či dnes spomínal, že máš štátnice z marxistických vied, takže vieš, čo to ten "akademický marxizmus" bol :-)) he, ty si vtipálek.

balu

nevým pánové, podľa mňa k tejto terminologickej problematike môžeme pristúpiť aj pragmatickejšie.

Chcel by som podotknúť, že nie my sme tento jav pomenovali "neo-" či "kultúrnym" marxizmom. V podstate oni sami sa tak nazvali. Keby sme teraz čerstvo pristáli na Zemi a ukázali by nám tento súbor fenoménov, je dosť pravdepodobné, že by sme neasociovali na Marxa a jav by sme pomenovali, čojaviem, napr. "riadená dekadencia" alebo tak.

A na záver si zaspievajme:
"Rozboríme sveta starý základ...
Zabráňme minulosti návrat...
... ľudstva nový zrod..
Preč s trónmi tyranov a kráľov
A blaho vzíde spoločné..."

a podobne. Kde je problém? Vtedy bol na deštrukciu najúčinnejší proletariát, tak im nasľubovali hory-doly a v SSSR - a do istej miery aj u nás - hrdí proletári mali tú česť vidieť to aj v praxi.

Sinuhe

však aj samotný názov "internacionála" je len dobovou skratkou pre multikulti...

K.Ch.O.

Píšete tu žalospevy na pokles úrovne a vyprázdnenie
a pritom SÁM STE TEN, ČO TRADÍCIU OPAKOVANE NAPÁDA, RÚCA A ZORMIEŠŇUJE !

Falošný nárek od NARCISTNÉHO POKRYTCA !

Norman

sme otvorili komentáre, ale su s tým určité technické potiaže. a nielen technické. takto to potom vyzerá:-)

Ľubov

Nerozumiem,čo to znamená "otvoriť komentáre". Dá sa prihlásiť bez emailovej adresy?

Norman

Dá sa komentovať tak ako kedysi, kým to tu nezahľtil reklamný spam, teda aj bez registrácie. Pri takom komentovaní teda človek nemusí byť prihlásený cez "login".

Pre starých užívatelov sa nič nemení (o čom svedčí aj to, že si si to ani nevšimla, tak to má byť), Registrácia a prihlásenie má svoje výhody, ale aj vhzľadom na politickú situáciu je teraz lepšie pre ďalších návštevníkov skúsiť komentovanie viac zjednodušiť, lebo ľudia sú opatrnejší.
Aby som to vyjadril obrazne a poeticky - na rozdiel od Wehrmachtu, ktorý front zužoval, my, zapálení antifašisti, ho rozširujeme:)

Ak budú aj náhodou nejaké reklamné spamy či iné obtiaže, tak sa nečudujte a neprikladajte tomu nijakú veľkú váhu - nie, to ešte nie je útok od žitňanskej gestapa, to len kapitalistický honba za chimérou peňazí ukazuje svoju principiálnu debilitu.

Čo sa týka nadávok, urážok a trolovania, uvidíme, ako na tom budeme. Treba sa otužovať, ani v reálnom živote sa tým kreatúram nevyhneme. Za celý čas tu bol odmietnutý iba jeden človek, a to ste ešte niektorí vyjadrili opačný názor, tak teraz, hovorím, uvidíme všetci, či sa vôbec niečo zmení.

Ľubov

áno,teraz chápem.Doba si to žiada.Lebo,spoliehať sa na to,že udavači pracujú iba s facebookom,je naivné(aj keď nás chcú o tom presvedčiť) https://dennikn.sk/autor/jan-bencik/

Pozrela som sa na to trochu,presnoril to skutočne až do rokov 2013,ale čo ďalej? Keď si spravil svoje a členom LS NS už popozeral naozaj až do zadku,prídu na rad aj Kotlebovi voliči? Vyzerá to tak.

Norman

nechcem to hovoriť moc verejne, ale súvisí to s tými dvojitými agentami. Benčík je potomok jedenej starej gardistickej rodiny a raz sa bavil s tými rôznymi chalanmi, ktorí neustále vzdychali, že nemôžu blogovať na Sme, že je všade cenzúra a tak. A myslím, že sa starý prešibaný benčík s nimi stavil, že to dokáže zariadiť tak, že mu bude DenníkN uverejňovať blogy, v ktorých sa bude neustále nadávať na židov, na sionistický bordel, bude sa kritizovať Západ a vyzdvihovať Tisov štát.

No a podarilo sa mu to.

Veď sa len pozri na tie články z Denníka N. To by sme tu ani my neuverejnili.

Napríklad:

atď, atď .... viď tvoj link.

 

Pravda, ono to vyzerá ako benčíkovo udavačstvo, ale niektoré tie mená sú buď vymyslené, alebo sú to ľudia, ktorí sa za svoje názory a hodnoty prirodzene nehanbia, veď preto ich aj dali verejne na FB a sú radi, že ich Benčík ešte spropagoval aj na Denníku N - tak sa dostanú k čitateľom, ku ktorým by sa inak nedostali.

 

Myslím, že Benčík už tu stávku vyhral, takže sa to už môže povedať.

Pravda, vyznamenanie od Kisky je trocha navyše, je to proste ešte väčší blbec, ako sme dúfali.-) 

 

 

Vango Tango

kde sa voda sypala a piesok sa lial, v časoch keď každý absolvent VŠ vrátane technického smeru musel absolvovať 4 semestre marxizmu a odvodených pavied, mali sme pomerne slušnú predstavu čo je to marxizmus v teórií. A po takých 10 rokoch praxe vo výrobnom alebo stavebnom podniku bolo nám všetkým jasné, čo je to marxizmus v praxi.

Autor manifestu proti populárnej kultúre evidentne je poslabší vo filozofii, inak by nenazýval vulgárny materializmus a nihilizmus kultúrnym marxizmom.

Intelektuálny a teda aj morálny a kultúrny chaos rozsievajú ľudia, ktorí potrebujú čeriť vodu, aby pod rozvlnenou hladinou mohli beztrestne okrádať 99% populácie.

Je problematické písať o tom že chaos bol „formovaný židovským exploatačným prístupom ku spoločnosti“ – ja som to nazval semitský EVG – lebo na tento prístup nemajú monopol Židia a dokonca nie bezvýznamná duchovnejšia skupina Židov ho odsudzuje rovnako, ako Gójim!

Musím znovu spomenúť šialeného génia Nietzscheho a jeho prehodnocovanie všetkých hodnôt. Komu sa nechce čítať jeho práce, veľmi dobrý výcuc je v práci
www.motus.umb.sk/stiahnut-clanok/1

Na rozdiel od Nietzscheho uznávam to, čo nazval C. G. Jung kolektívne nevedomie, ktoré môže vyvolať aj kolektívnu vôľu k moci.

Ak akceptujem realitu, že spoločnosť ovládli narcistickí nenažratí sociopati (sociológovia a psychológovia napísali na túto tému tonu článkov a kníh), musím priznať, že títo ľudia môžu mať nevedomú kolektívnu vôľu k moci.

Aj na Slovensku máme politickú stranu, ktorá úplne transparentne a ako na Slovensku je to zvykom, veľmi primitívnym spôsobom ju prezentuje. Jej guru je veľký antifašista a zároveň „infantilný fašista“ :-D Richard Sulík.
Toto sú ľudia, ktorí potrebujú CHAOS na to, aby mohli „podnikať“ ako za Mečiara a Dzurindu. Nepáči sa im, ako v rámci chaosu sa iná skupina sociopatov spojená so SMERom odvážila prevziať po nich tento „bomba kšeft“ – napríklad primitívne kalkulačky pre štátnu správu za 4.500 Sk! Dajú sa aj teraz nájsť faktúry, len treba vedieť kde ich hľadať, ktoré ukazujú tieto „úžasné marže“, ako ich nazval
http://zivot.cas.sk/clanok/7172/richard-sulik-ma-peniaze-a-chce-moc-aby-...
a kto ich aj na faktúrach podpísal.

Chaos, morálny a intelektuálny, právny a ekonomický, to je tá mútna voda, v ktorej lovia.

Sprisahanie? Možno, ale ak áno, tak na úrovni kolektívneho nevedomia.

Však sa len zamyslite, akí sprostí primitívi ho šíria, a medzi nich zaraďujem aj môjho obľúbenca
http://www.jeffcunningham.com/wp-content/uploads/2014/11/lloyd1.jpg
Ak je Vám ešte stále nejasné, o kom píšem, dajte si ho na pozadie pracovnej plochy a týždeň meditujte pozerajúc sa na tento odporný ksicht! Toto animálne hovädo a sprisahanie? :-D

https://www.youtube.com/watch?v=2hkEWhxLZwI

Norman

Exploatačný mechanizmus jestvuje a židia, ak sa niečomu výrazne venovali, tak tomuto. Obchod a ekonomika. A marxizmus je teoretický a neskôr aj praktický model, ako si ich duchovná kultúra predstavuje fungovanie spoločnosti, prevod ich kultúrneho ducha do spoločnosti. Podobne, ako je sionizmus prevod iných aspektov ich kultúry do mocenskej, globálnej politiky.

Toto sú základné termíny, ktoré by som odporučil všetkým si osvojiť, zvlášť naším sympatizantom to môže pomôcť.

A nenazýval by som zámer, cieľ marxizmu či iného exploatačného mechanizmu vytvárať CHAOS. Vango, nebudem špekulovať nad tvojimi motívami, ale jedným zo základných motívov stránok ako Nadhľad je vysvetliť ľuďom, že také to základné zlo vo svete je chaos a chaotické sily, ale že dôležitá zložka zla v reálnom svete je zlo organizované. Ináč povedané, že zlo nemožno podceňovať len ako výsledok chaosu, ale že si treba dávať pozor na to, ako vytvára vlastné štruktúry.
Samozrejme, niekedy je takticky vhodné vytvárať chaos, zvlášť u nepriateľa, revolúcie, revolty - ale ich cieľom je vytvoriť vlastné despotické štruktúry - viď realita marxizmu. Židovský exploatačný mechanizmus tvroí chaos len niekedy a možno nechtiac vždy v ňom skončí - ale jeho metódy sú aj gulagy a ideologickí komisári strielajúci za každú drobnosť. Jeho metódy sú žulové nadnárodné korporácie, v ktorých po "demokracii" ani blcha nepípne, takí su v nich všetci posratí otroci.
Takže aj keď som vyššie uznal pochybnosť používania pojmu "marxizmus", tak čo sa týka kultúrneho marxizmu, neomarxizmu, tak o tom to video naozaj je. Vysvetlili sme ten rozdiel ku komentáru Dusanbe, ty sa tváriš, že si si ten rozdiel nevšimol?

Opakujem, základná myšlienka, ktorú doba potrebuje a nielen my sa ju snažíme vysvetliť, je, že za chaosom je vždy konkrétna skupina a konkrétna nepriateľská ideológia. Áno, všade je kopa hmly, ale naivný by bol každý, kto by sa ju snažil odstrániť mávanim nejakého vejára a nečakal by, že v nej narazí na reálneho čierneho plaza. Hmla je len prostredie, rozkrádanie je len symptón, zlo je v reálnej a tvrdej (korporátnej a finančnej) moci. Nehľadajte ich za kalkulačkami za 4500 Sk, tam je len drobný šábesgój, hľadajte ich v ich dierach.
To, že sú za tým rôzni ľudia a vo väčšine meradiel tupci -ako príklad dám ja radšej vučeného knihára Schulza, niekďajšieho predsedu EU parlamentu a kandidáta za nemeckého kancelára). Ale nie sme deti, aj had je v podstate len okyptený malý čudný tvor, ale polovica z nich dokáže byť extrémne smrteľne nebezpečná. Hadi sa schováajú v tráve ale ich nástroj moci nie je tráva, ale ich konkrétne jedovaté zuby.

Dusanbe

povedla mi raz jedna babka na strednom Slovensku, ukazujúc pritom
na fialový kvietok asi 30 cm vysoký.
"Ale teta, trezalka je predsa žltá, či nie ?" - zapochyboval som.
"Pravdaže, je aj žltá, ale toto je fialová trezalka !" - bola odpoveď.

Predpokladám, že niekde v Amerike sa práve vtedy udialo toto:
"Jane - pozri, tvoj pes líže howno !"
"Ježišikriste - ešte dostane marxizmus !"

OK, je zrejmé a priehľadné, že cieľom je, aby sa ovčan striasol hnusom už pri vyslovení toho pojmu.

"narcistickí nenažratí sociopati" - sa pretlačia dopredu v každom systéme - to je ten hlavný problém.
Ďaľší problém je, že čoraz viac ľuďí v mojom okolí sa zhodlo na tom, že tak ako sme sa
na hodinách marxistickej filozofie rehotali /samozrejme v duchu/ z opisu oligarchie či imperializmu ako najvyššieho štádia kapitalizmu - tak nás smiech v súčasnej
dobe prešiel.

Vango Tango

"za chaosom je vždy konkrétna skupina a konkrétna nepriateľská ideológia"

Ayn Randovú https://en.wikipedia.org/wiki/Ayn_Rand nepovažujem za žiadneho ideológa. To isté sa dá povedať o ekonomickom "guru" Miltonovi Friedmanovi z Berehova.
https://en.wikipedia.org/wiki/Milton_Friedman

To že boli obaja Židia sa dá jednoducho vysvetliť prostredím kultúrneho židovstva, v ktorom vyrástli. Proste tento typ ľudí dokázal vždy veľmi pútavo a "vedecky" tárať aj o hovne a tváriť sa pri tom veľmi múdro.

V realite skupina pažravých blbov môže vyzerať ako dobre organizovaná. Ale sú takto organizované aj potkany?

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/12/15/21/2F66F47C00000578-3361219-VI...

Sprisahanie!

Norman

Ayn Rand nepovažuješ za ideológa? A čo bola iné, ak nie ideológ??? Čo sa týka friedmana, jeho povesť prekračuje ekonómiu, jeho práce sú teda mimo ekonómiu, on je tiež jasný ideológ.

Nejak síce nevidím, k čomu sa to vzťahuje, ale sú to ideológovia. Ale veľmi s tebou súhlasím čo sa týka kultúrno-geneticke schopnosti tárať aj o hovne. Pokúsil som sa túto ich základnú metódu vysvetliť na príklade humorného filmu Umenie klamať, Je to ich základná metóda, sugescia a persuázia, hypnotické slová bez ohľadu na realitu, vyslovené a pôsobiace len cez svoju psychologickú silu. Kultúra náboženskej despocie.

V tom poslednom odstavčeku správne tvrdíš, že organizovanie do smečky je vlastné aj nízkym hlodavcom, nie je to nič magické a špecifické - a predsa to funguje.  Viackrát si tu spomenul, že koordinovaná sila je ovela mocnejšia, ako rozptýlená naivná väčšina. Podobných príkladov menšín je veľa, ja vždy pripomeniem menšinu Jainistov v Indii. Títo sú síce reálni dobráci a nenásilníci, ale napriek tomu si udržujú neúmernú sociálnu silu.

Ale takých menšín je veľa, kdekoľvek po svete, etnických, kultúrnych, a patria medzi ne aj sekty a rôzne tajné spolky. Ovšem táto judeo biblická exploatačná sekta infikovala pred 1700 rokmi úspešne rímsku európsku ríšu, a preto sa doteraz potkýňame,či skôr lepšie povedané dusíme, jej rôznymi novotvarmi. Dokážu to aj potkani, ale aj tak sú to sprisahania.

 

Aman Againsttime

Ak Ayn Randová nie je ideológ, tak potom ideológom nie je asi nikto. Veď randiáni sú regulérna židovská "sekta". Objektivistické hnutie, podobne ako napr. hnutie freudistické, či marxistické, malo tiež prevažne židovské líderstvo (napriek proklamovanej individualistickej meritokracii) zoskupené okolo svojho ideologického vodcu, Randovej, ktorú nekriticky nasledovali. Typická črtou týchto židovských intelektuálnych hnutí (siekt) je, že sa sústredia okolo svojho "charizmatického vodcu", ktorý zhrozmažďuje okolo seba žiakov ako nejaký "duchovný guru". Randová dobre zapadá do tohto židovského vzorcu.

Norman

Ešte by som dodal, že podľa mňa je to príklad jedného z ich skrachovaných projektov. Nejak prežíva tzv. "libertariánstvo" v ekonomických naivitách, ale celý ten humbuk okolo "filozofie" Randovej, jej "objektivizmu" a podobných, slušne povedané pičovín - to všetko je totálny prepadák. Je to jasný dôkaz, že ich skupinové intelektuálske aj manipulačné schopnosti nie sú vôbec nejak všemocné - naopak, že väčšinu toho, čo židia chytia do ruky, spackajú. Ale nabrali prachy, majú banky s nekonečnými nulami, takže nedostatok kvality nahrádzajú kvantitou - v tom jedinom je zatiaľ ich sila.
Podobných skrachovaných projektov je viac. Ospevovaná "psychoanalýza" je už dávno na smetisku. V podstate aj marxizmus je dnes synonymom ani nie sionistického, ale proste židovského defektného a neúprimného myslenia vo vede a filozofii. Existencionalizmus, ako jeden z prezlečení ich oblbovacieho aparátu, proste odumrel, vyschol, zdochol. Mohol by som pokračovať do večera vo vymenovávaní ich neúspechov. Samotný komunizmus v Rusku skolaboval, lebo ich projekt bol tupý. A konieckoncov nastávajúce finančné zrútenie USA dosvedčuje, že aj ich plutokratický projekt je deravý, nedomyslený, v dlhšom časovom horizonte tiež nefunkčný.
Máme do činenia s jedovatým zjavom, ale je to do veľkej miery stále len pastier z Levanty. Daj sedliakovi úrad či královskú korunu - asi tak to dopadne.

Ľubov

efekt málokedy prinesie.Potom to vyzerá,akoby ste sa predvádzali

Nie je jednoduchšia cesta k pomenovaniu príčin úpadku?

Buheh

"Proste tento typ ľudí dokázal vždy veľmi pútavo a "vedecky" tárať aj o hovne a tváriť sa pri tom veľmi múdro."

(To som nenapísal ja, ale pán Vango Tango o pár riadkov vyššie.)

Ľubov

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/419766-world-press-photo-vyhrala-sni...

Týmto sa pre mňa stávajú tzv."svetovo uznávaní fotografi" rovnakou chamraďou,ako ostatné osobnosti.Krv mi zovrela od hnevu.
Hej,budem podporovať katolíkov,nie preto,že by som bola tak silno veriaca,ale preto,že len Katolícka cirkev môže vo svojich radoch oživiť fenomén,ktorý sa volá exorcizmus.Pretože na toto,čo práve vidíte svojimi očami,zabitého ruského velvyslanca ako "výtvarný objekt "pre porotu,ale hlavne preto,čo očami zatial nevidíme,za Máriu pred hákovým krížom,čo uráža pamiatku mojich rodičov,za ďalšie satanistické perverzity,potrebujeme aj túto zbraň .0heň