Útok na Hlavné Správy a ďalšie nezávislé média

Nezávislé weby Hlavné Správy, Infovojna a ZemaVek prestali fungovať. Nebolo jasné, či ide už o zásah totality štátu, alebo je to útok neoficiálnych proamerických extrémistov (čo je v podstate to isté, pretože takí extrémisti sú aj v slovenskej vláde a parlamente).

Teraz momentálne stránky zas idú. Ale zas a zas vypadávajú. 

V takej či inej forme ide o reakciu na kroky susedného Česka, ktoré na situáciu s nezávislými  stránkami zareagovalo hystericky a protiprávne. Český správca národnej domény CZ.NIC totiž v piatok zablokoval osem vybraných dezinformačných webov, podľa jeho vlastných informácií bez rozhodnutia súdu. Proste vraj vláda poradila. Nová doba? 

Na Slovensku, ako sa už vie, poslanci v piatok v noci (!) schválili a Čaputa sa zasa išla rozpučiť ako bežala, aby hneď podpísala zákon o cenzúre. Na jadro pôvodného zákona o odsúdení akejkoľvek vojny či agresie, s ktorým súhlasila aj parlamentná opozícia, vládna koalícia nehanebne napasovala aj paragrafy o cenzúre, skryté hlavne za pojem kybernetický bezpečnostný incident. Písali sme o tom tu, ale pozrel som si aj záznam z tej schôdze a naozaj bez preháňania, poslanci koalície sa proste zbláznili. Pod tlakom udalostí vyvrel mozog nielen najväčšiemu rusofóbovi Osuskému, ale aj zvyšok koalície sa už správa nenormálne. Vlastizradcovia proste nedokážu znášať situáciu, keď sa zrazu ukazuje, že áno, dochádza aj k situáciám, keď národ nemôže už ďalej a začne sa strielať. 

Totalitná cenzúra na Slovensku je teda proste fakt. EÚ a Slovensko NIE sú vo vojne, takže takéto postupy naozaj nemajú odôvodnenie a dovolím si tvrdiť, že v susedných štátoch, okrem švejkov, nič také nemajú. Na Slovensku je to špecifikum prameniace z ministerstva obrany, kde poskakuje malý nahnevaný rádobynapoleon Naď. Je to vyslovene nadpráca hysterických hlupákov a budú sa za ňu zodpovedať. Ale treba s tým rátať, na Slovensku, kde vždy bolo nezávidslé myslenie potláčané a je stále v plienkach, proste zas zavládla totalita.

Vládna moc by si preto mala naozaj rozmysleiť, či strhne Hlavné Správy a ostatné nezávislé weby.

Okrem toho, že je to útok na základné práva slobody prejavu, je to stupňovanie vojenskej hystérie. Áno, práve zavádzanie cenzúry je podpora vojny, neodôvodnené zavádzanie akéhosi vojnového stavu, šírenie hystérie. Trpia tým nielen ľudia pracujúci v týchto médiách, ale aj ich rodiny, ženy a deti. To je naozaj svinstvo, ktoré nie je ospravedlniteľné žiadnym konfiktom niekde ďaleko v zahraničí. Tí ľudia sú najlepšie, čo Slovensko má, sú to nezávislé osobnosti, ktorí musia znášak šikanu proamerických svíň, tešiacich sa z vojny a vojnového stavu za hranicami. Ak chcú, môžu si znova navliecť maskáče, ako pri testovaní covidu, a odtiahnuť doboha zoči voči tým Rusom, ktorých tak nenávidia - ale slovenským občanom, ženám a deťom, nech dajú tieto kreatúry pokoj.

Explicitne treba spomenúť  šikanu voči novým disidentom, najmä Blahovi, ale aj Ficovi, či Pellegrinimu, Uhríkovi a Kotlebovi, Lichtnerovi z Info vojny či Lehotskému z Hlavných správ. Tí čelia zdochýňajúcej americkej kobyle zoči-voči, aby sme si uvedomili, o čom je reč.  Ktorí z vás to dokážu? Čo ste robili doteraz vy a čo robíte teraz? 

Nebudeme sa tu v budúcnosti nejak koncentrovane a opakovane venovať zavádzaniu totality, pretože týmto zákonom z piatka je už zavedená a nemá zmysel podrobne, a akože prekvapene sledovať všetky jej výčiny, ktoré budú prichádzať. Aj tí, ktorí na totalitu režimu stále neveria, ju rýchle spoznajú na vlastnej koži. Jednoducho ,súčasná vládna koalícia podupala všetky ako-tak bežne fungujúce mechanizmy liberálnej demokracie. Ano, konkrétne táto vládna koalícia to spravila, nech si tvrdí čokoľvek, ich mená všetky národ pozná. To oni sú proti demokracii, oni ju na Slovensku zvrhli pod zámeienkou akejsi blbej vojny na Ukrajine. Ale na Ukrajine sa onedlho prestane bojovať, alebo minimálne prestane byť takou horúcou aktuálnou témou - a naši novo vyhučaní lokálni militaristi a despotovia  tu budú stáť ako nahí v tŕni.

Slovensko je slabá krajina a jej obyvatelia nemajú v poriadku emócie, čo sa bude prejavovať teraz, keď sa na východe neakceptuje americká režimová dogmatika. Preto radím všetkým, aby sa ukľudnili, zhlboka dýchali a neboli hektickí. Väčšina z nich, hlavne proamerických hysterikov, nemá na to, čo im teraz emócie nahovárajú, dostatočnú ani inteligenciu, ani nervy, ani žalúdok.  

 
0
Ifka

https://www.pi-news.net ještě funguje, je tam i translátor na těch stránkách vpravo nahoře, vedle výrazu AKTIVISMUS je roletka, ale do češtiny. U nás jenom msm a stránky, které informují , tak jak informuje msm.
Mějte se a posílám pozdrav na Slovensko :)

Ministerstvo pravdy, v novořeči Pramini (novořeč byla úředním jazykem Oceánie. O její struktuře a etymologii viz Dodatek), se děsivě lišilo od všech ostatních objektů v dohledu. Byla to obrovská stavba tvaru pyramidy ze zářivě bílého betonu, která se terasovitě vypínala do výšky 300 metrů. Z místa, kde stál Winston, se dala na bílém průčelí přečíst ozdobným písmem vyvedená tři hesla Strany:

VÁLKA JE MÍR

SVOBODA JE OTROCTVÍ

NEVĚDOMOST JE SÍLA
https://sites.google.com/site/novamisantropovacitarna/orwell-1984-cely-r...

Norman

A Naď dal k tomu obrázok úsmevu.

Ak je to výsledok nezákonného hackerského útoku, je to zo strany Naďa podporovanie trestného činu.
A to je aj najpravdepodobnejšie.
Tak či tak je to infantilné. Okrem toho vidno, že ten poločlovek HS ani nepozná, čo sa týka ich obsahu a podobne.

lebleu

Pred pár hodinami tam mali o.i. tento text:
Vážení čitatelia, NBÚ dnes pravdepodobne vydá príkazy na naše vypnutie. Nevieme ako dlho bude táto procedúra trvať ale je možné, že o niekoľko hodín sa už nedostanete na našu stránku. V budúcich dňoch nás prosím hľadajte na doménach hlavnespravy.live a hlavnespravy.info.

Norman

napísal som ZAS, pretože už pred pár dňami nešli.
Ale to bolo zrejme pod tlakom útokov infantilných hajzlov. Určite takto "liberálov".

Teraz je to teda oficiálne.

lebleu

aj seriózny bulvár to potvrdzuje.
https://www.topky.sk/cl/10/2272135/Prvy-zasah-NBU-proti-dezinformacnym-w...
To sú tie spomínané "závažné dezinformácie a iné formy hybridných hrozieb". To víte, zákon je zákon...

Sinuhe

Hlavné správy nefungujú na webe - neviete, už ich vypli?

slaven1

Po hlavnespravy.sk zrušili aj hlavnydennik.sk. Infovojna.sk premigrovala na infovojna.bz. Na .sk doméne sa pomaly nedá nič zaujimavé prečítať.

Slobodný vysielač by mal tiež premigrovať na doménu bez dosahu našich zahraničných agentov. Neviem na čo čakajú. Sú ďalší na rade.

Dusanbe

Sa treba zoznámiť s alternatívnymi spôsobmi prístupu k takýmto web-om.

slaven1

VPN nemôžeš použiť lebo vôbec prestali existovať. Infovojna prešla na novú doménu no HS a HD vôbec zdochli.

Norman

myslím, že pre obe platí: bez reklamy a peňazí ani písmeno.

Vypnutie HS a HD už pôsobia ako typická propagačná akcia. Na jednej strane "my" sa tvárime, že znamenáme niečo protirežimné, a na druhej "oni" sa tvária, že vypínajú niečo protirežimné. Hlavne že spoločnosť má dobrého a zlého policajta.

nové