Začal sa Festival politickej piesne

Festival politickej piesne,  pracovné meno Pohoda, sa dnes začal - lístky ešte sú! To hlásajú korporátne média a aj z toho vidno, že tento rok bola propaganda nejaká nedostatočná. Ani explicitné politické akcie tam nie sú vo veľkom propagované - konieckoncov, kto by tam ešte išiel? Možno Maťovič:)

To, že politické strany, ktoré horkoťažko dokážu získať pri voľbách 10% hlasov, si dokázali privlastniť či zneužiť na politiku festival, svedčí o tom, kde je ich sila, kde je ich umenie. Nie je to realita života, je to popkultúra - ako si to dovolím nazvať, i keď teliatkam chodiacim si tam labužiť by pripadal ten názov urážlivý, ponižujúci. Ale je presný - je to len nudná malomestská popkultúra, aj keď trošku zabalená v nových rytmoch, nič iné. Podhodiť deckám sex, drogy a rocknroll - to je staré minimálne pol storočia. Ale funguje to naozaj? Je to ako rozdávať zadarmo vzorky - takmer každý pako si zobere, ale produkt aj tak skoro nik nekúpi. Aj tu - mladí sa vybláznili, aj tete Radičovej zatlieskali, aj Havla vypočuli, ale voliť nejdú - a ak, tak špatne.  Krucinálfagot.

Napriek tomu som aj ja trocha nespokojný. Ako hovorím, už to akosi menej propagujú, ale chcem vidieť, ako masmédia budú na Pohodu sršať síru a oheň. Chcem vidieť, ako to budú odsudzovať ako semenište extrémistov, ako centrum šírenia konšpiračných energií a podobne. Hm, a ako to je s americkou otázkou, súdruhovia feťáci? Všetci tam sú za vstup spriatelených vojsk do Afganistanu, Iráku, Líbye a Sýrie? Naozaj? Aj vystupujúci vedia, že sú na "pravicovom" festivale proamerických patriotov? Noo, len aby.

Na Slovensku je dosť iných festivalov, menších a šťavnatejších. Tie ale asi nepatria mafii, tak sa o nich nepíše. Som optimista - raz sa im aj Pohoda vyrovná. Veď viete - prírodné zákony nemožno zastaviť.

 

 

Autor: 
slaven1

Dnes sme festival Pohoda preberali s kamarátom, ktorý sa pár krát zúčastnil. Ani raz tam nenarazil na nič politické (nepamätá si). Nakoniec sme sa zhodli, že každý nájde čo hľadá, bo ja som tam (mimo iného) našiel kadejaký bordel.

Festival politickej piesne - paródia plagát pohoda

Norman

najlepšia propaganda je taká, ktorá ako propaganda nevyzerá.

Je oficiálne s radosťou zdôrazňované, aké všetky možné polit-propagačné akcie sa na Pohode diali, sami organizátori sa pýšili  a pýšia týmto aspektom.

To, že tvoj kámoš na nijakú nenarazil, je buď jeho šťastie, ale skôr si tak skôr ospravedlňuje svoju kolaboráciu s politickým sajrajtom. Oni sú všetci takí cool a slobodní ... až na momenty, keď slúžia ako hajzel papier. Čo je tak 90% prípadov :)

A ešte pripomeniem - ja som princíp Pohody nekritizoval, len nech sa vyvíja čím skôr tam, kam smeruje :)

 
slaven1

Skutočným odborníkom na apolitikum politikum - podsúvania politicky zaujatého názoru mladým mužom hravou a skrytou formou - je americký časopis Maxim (niekedy si ho prelistujte) - "Záblesky historie: 25 zajímavých momentek". Vyberem niektoré fotky:

Minulosť

Čerčil v plavkách
Churchil v plavkách (Britské impérium)

Arnold Schwarzenegger a patnáctiletá Nastassja Kinski (1976).
Arnold Schwarzenegger a patnáctiletá Nastassja Kinski (1976). (Trocha erotiky, niečo ten článok musí predať)

Marilyn Monroe čte Odyssea
Marilyn Monroe čte Odyssea (Symbolické - "Polyfémov Nikto z Homérovho Odysea")

Adolf Hitler na sáňkách
(Super démon) Adolf Hitler na sánkach

Usáma bin Ládin se svou rodinou v sedmdesátých letech na návštěvě ve švédském Falunu
Usáma bin Ládin se svou rodinou v sedmdesátých letech na návštěvě ve švédském Falunu (ďalší mŕtvy super démon)

Adolf Hitler při setkání s monsignorem Cesarem Orsenigou, který fungoval jako spojka mezi nacistickým Německem a Vatikánem.
Adolf Hitler při setkání s monsignorem Cesarem Orsenigou, který fungoval jako spojka mezi nacistickým Německem a Vatikánem. (útok na Vatikán)

- za zmienku by ešte stáli až 3 fotky s protirasistickým motívom.

 

 

Budúcnosť (teraz sa dostaneme k propagande)První tým Googlu v roce 1999
První tým Googlu v roce 1999 (Fotka "vládcov" sveta - pripomína sa im, že sú ešte mladí)

 

Clintonovi na začátku sedmdesátých let

A hlavne "v pohode" fotka budúcej americkej prezidentky, ktorej podporu prisľúbil už aj Kissinger (Zem a vek, júl 2013). Článok na Maxim.cz je vo svojej podstate umelecké dielo (propagandy).

 

 

Norman

Skoro som zabudol, ako v sobotu zaplnil všetky správy masmédii Bezák z Pohody, vraj odchádzajúci do cudziny. Apolitická Pohoda .-)

Ale naozaj ma rozosmial Hríb, ktorý hneď pripojil, že je mu do plaču. Je to tak, TI ľudia SÚ na kraji nervového zrútenia, kolapsu. Nie že by chlap neplakal, je mnoho dôvodov a keď je niekto na dne, tak je na dne - ale určite nie kôli politike, kôli nejakému starému prašivému úchylovi Bezákovi. Hystéria je u chlapov neospravedlnitelná - aj keď u nepriateľov vítaná .)

 

No, necháme to na katolíkov, nech sa predvedú, čo s ním dokážu spraviť. Čo tak poslať ako misionára na Lunik IX - je to v Európe, ako si želal, bude spokojný. alebo do obce RozbiDedoviHlavuSekerou - tej oblúbenej u multikulťákov.

 

 
slaven1

Ale naozaj ma rozosmial Hríb, ktorý hneď pripojil, že je mu do plaču.

Nenechaj sa zmiasť, to robia zmäkčovače plastov. Tých je v plastových pollitrákoch používaných na Pohode po-aj-jaj-jaj.

Norman

zmäkčujú plasty. Tamto je spôsobené kultúrnou idotizáciou. Stačí napríklad skritizovať Festival politickej piesne a hneď nejaký zmäkčen dobehne a púšťa : "Och, koľká nenávisť." Keby čokoľvek iné, ale nie toto :-)

A taketo žvásty sa valia na chlapov celý život. To je fakt na zvracanie.

 

A Hríbom - tým sa rozpadá svet. To nie je len nejaká jedno jeho veta, veď ho sleduj. Oponentov treba sledovať - človek sa úplne ľahko poučí, čo sa deje.

 
Norman

niektorí sú asi picturomani (aby tu termíny nevymýšlal iba G.)

 

Aby si nepovedal, že nik tvoju námahu neocení, Slaven, odmena pre teba z oblasti tvojich oblúbených problémov.

 
Ema

Aká pohoda, padlo len jedno lietadlo, umreli len dve Číňanky (ktoré podľa všetkoho prigniavili na ranveji americké záchranné zložky, hrnúce sa na zásah) a celé to spôsobili nejakí Kórejci. Americká telka, čerpajúc z oficiálnych zdrojov, promptne zverejnila ich "mená": Something wrong, We too low, Holy fuck a Bang ding ou. Prosto veliká sranda v americkom štýle.

В пятницу калифорнийский телеканал KTVU, наиболее оперативно освещавший  катастрофу неделю назад, распространил полученные от ведомства  по безопасности на транспорте "имена" пилотов. По полученным  от властей неправильным данным, их звали Sum Ting Wong (созвучно  с английской фразой "что-то не так"), Wi Tu Lo ("мы слишком низко"), Ho Lee Fuk (звучит как английское ругательство) и Bang Ding Ow  ("Бам-Дзынь-Ой").
РИА Новости http://ria.ru/world/20130713/949442086.html#ixzz2YthnPMTt

endriju
Wou kolko slepej nenavisti voci jednemu peknemu festivalu... Odporucam vyskusat, ale s otvorenou myslou, nie plnou predsudkov. Ak je pohoda politicka, potom mi prosim napiste akym smerom je politicka. Aha, jasne, ja som ta obed co nevie ze je to cele hnane politickou masineriou :) Nic to, na nenavist ktoru tu sirite sa jednym prispevkom neda vyliecit, ja by som Vam iba odporucil tam proste ist, a pozriet sa, ale hlavne vypocut, na vlastne oci a usi.
slaven1

Pohoda je dobre zorganizovaný, čistý a bezpečný letný festival so zaujímavými hosťami. Je o 3 úrovne vyššie ako bežná ožieračka pri vodnej nádrži. Pohoda je zároveň silno spolitizovaný festival, využívaný na šírenie rozdej agendy do hláv mladých ľudí. Na bežnej ožieračke pri vodnej nádrži sa ti NIKDY  nestane počuť Kukota hovoriť, ako sa Slovensko chystá vyrižovať na zmene režimu v Tunisku. Celé si to sem nakopírujeme nech je to pekne pokope:

Minister zahraničných vecí Slovenskej republiky Mikuláš Dzurinda bol v sobotu 9. júla o 14:10 na festivale Pohoda v stane Dobrej krajiny diskutovať o Egyptskej bielej revolúcii. Minister Dzurinda bol pred niekoľkými dňami na pracovnej ceste v Egypte, preto je o situácii v krajine dokonale informovaný. V diskusnom paneli Egyptská biela revolúcia: Spoznajte tváre z námestia Tahrír vystúpil spolu s generálnym riaditeľom Egyptian NGO Support Center Shareefom Ghoneim a ženskou aktivistkou Reham Afifi.

Po viac ako šesťdesiatich rokoch autoritárskej vlády troch egyptských prezidentov vyústila nespokojnosť obyvateľov Egypta so zhoršujúcimi sa socioekonomickými a politickými podmienkami 25. januára tohto roka do masových revolučných pohybov. Protesty, ktorých epicentrom sa stalo Námestie slobody (Tahrírské námestie) v hlavnom meste Káhira, viedli k zmene vládnej moci a nakoniec aj k odstúpeniu prezidenta Husního Mubaraka. Socioekonomické požiadavky sa v priebehu masových protestov veľmi rýchlo rozšírili aj o politické a státisíce ľudí, ktorí sa do protestov priamo zapojili, ako aj milióny, ktoré sa s povstaním stotožnili, teraz očakáva zmeny v politickom vedení štátu a postupný prechod k demokracii.

Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky vypísalo pre Egypt a Tunisko v tomto roku špeciálnu výzvu v celkovej výške stotisíc eur. Podporí dva projekty pre Egypt, a to kapacitné posilnenie rodiacich sa organizácií egyptskej občianskej spoločnosti v čase formovania nového politického systému a novej politickej kultúry a celoštátne pozorovanie tohtoročných prezidentských a parlamentných volieb v Egypte, čo zahŕňa školenie pozorovateľov a odbornú pomoc slovenských expertov. Tento rok bude vypísaná ešte jedna špeciálna výzva pre Tunisko vzhľadom na to, že Slovensko prevzalo patronát (Task Force) nad demokratizáciou Tuniska. Rezort zároveň plánuje rozšíriť program Centra pre odovzdávanie skúsenosti z integrácie a reforiem CETIR, ktoré zatiaľ pomáha západnému Balkánu a Východnému partnerstvu, aj pre krajiny južného susedstva EÚ, hlavne pre Egypt a Tunisko.

Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky malo na festivale hneď niekoľko príspevkov financovaných z oficiálnej rozvojovej pomoci Slovak Aid. Okrem pobytu egyptských predstaviteľov to bol aj pobyt bieloruských predstaviteľov – nezávislého analytika a politológa Pavla Usova, šéfredaktorky bieloruského internetového magazínu 34mag.net Iriny Vidanavovej a manažérky nadácie Belurus Public Policy Anastasie Klimovičovej, ktorí takisto vystúpilo na Pohode. Zároveň finančne podporilo výstavu fotografií Andreja Bána a Martina Bandžáka Slováci pomáhajú svetu [v exporte farebných revolúcií] o humanitárnych a rozvojových projektoch ministerstva.

Popri koncertoch pútala pozornosť diskusia s ministrom zahraničných vecí Slovenskej republiky Mikulášom Dzurindom o Egyptskej bielej revolúcii.

Na bežne ožieračke pri vodnej nádrži by zo stanu bez rozbitej papule nevyšiel. Ako som povedal - každý nájde čo hľadá.

Norman

a keby si to zajedol povedzme dobrou hudbou, alkoholom, starými kámošmi a novými kámoškami, zožral by si im aj tú politiku, aj Bezáka a ostatné tie jednoznačne politické figúry. Chápal by si ich, ako jediné možné a kultúrne vyspelé. Nedal by si dopustiť na fasa víkend, a tým pádom ani na tamtie politické hovná a zločincov.

Tomu sa hovorí priama fixácia - a naozaj, ten nešťastník Endriju si ju nikdy neprizná. Ba ani ju nevníma, podobne ako nik normálne nevníma svoje podvedomie.

 

PS. Je skutočne zarážajúce a nebezpečné, že im plošne vtlkli do hlavy ako samozrejmosť: kto má iný názor ako ty, je plný nenávisti a chorý.

Endriju nad vecami určite nikdy moc nerozmýšlal - ale "vie svoje" - každý kritik je vinný.