Čoho sa bojí malomešťan

S novým rokom prišli aj rôzne prognózy budúcnosti. Náhodou som na ľudovo bulvárnom Noviny.sk narazil na jeden taký článok, ktorý dosť úprimne vyjadruje, čo si myslia a čoho sa boja tí, čo sa v súčasnosti vyjadrujú za slovenskú spoločnosť.  Dole pod článkom som objavil akési mne neznáme meno, ale nechcem to mieriť osobne, také názory majú viacerí ideológovia, pre naše potreby budem autora volať tým, čo zastupuje - malomešťan.

 

V prvom odseku je vyjadrená základná téza celého toho článku, že rok 2016 bol v pohode, ale že rok 2017 a neskôr nás nečaká nič dobré. S tým aj ja v podstate súhlasím. Opakuje sa tu ale typická socialisticko-kapiatlistická lož, ako teraz, práve teraz zažívame najväčšie historické blaho a to, že v Európe vládne (70 rokov) mier, ktorý tu vraj nikdy predtým taký nebol. Nuž, to, aké blaho mali a majú ľudia v modernej Európe, by malomešťan možno zistil, keby medzi nimi pobudol a naozaj im porozumel - čo ale on nikdy neurobí a nedokáže. Takisto predstavy, že to, čo bolo posledných 70 rokov v Európe, tie štvanice a preteky studenej vojny, hrozba celosvetového zničenia atómovým holokaustom, len mierne externalizované vojny vo vedlajšej globálnej dedine - Kórei, Vietname, Palestíne a okolí, revolučné a militantné prevraty v Maďarsku, Grécku, Portugalsku atď. atď., je mier lepší, ako bol v 19. alebo 18. storočí so svojimi zväčša krátkodobými a lokalizovanými vojnami, tak toto si myslieť je historická naivita. Citujem

"Súčasná miera osobnej slobody, prosperity a blahobytu je z pohľadu dejín len kratučkou epizódou".

Nie, nekončí sa doba výnimočného mieru, slobody a prosperity, ale končí sa doba výnimočného ideologického ohlupovania o blahobyte a slobode. Prosperita a sloboda to bola len pre tých a z pohľadu tých, ktorí momentálne boli pri moci - ale také úbohé a amorálne prosperity  tu boli samozrejme vždy aj v minulosti, a aj všetky skončili tak, ako si zaslúžili.

 

Toľko krátko k svetonázoru, z ktorého malomešťan vychádza, sám vzápäti prechádza k tomu, čoho sa bojí. Uvádzam tu jednotlivé citáty, ale ak treba, pozrite si ich v zdroji, citáty berte hlavne ako indíciu, o ktorej časti textu je reč.

"Európska únia praská vo švíkoch

Táto fráza je tak často malomešťanmi opakovaná, až to indikuje, že pre nich to znamená ohrozenie vlastnej existencie. EU je symbol moci ich totality, EU je symbol sľubov ktoré im ich manipulátori dávali najmenej štvrť storoča a doteraz nesplnili. Preto malomešťan plače pri predstave, že moc Bruselu bude zvrhnutá a nik mu odtial už nič nedá. K tomu hneď pridáva

"Slovensko je v ruskej sfére záujmu".

Toto je typická nezmyselná xenofóbia malomešťanov. Je to lož, ktorú vytvorili pre národ, ale ktorej len oni sami uverili. A aký je postoj malomestského zmrda k tomu národu, ktorý neuveril, to vyjadruje ďalšia veta

" Zvlášť, keď aj jej obyvatelia majú mentálne omnoho bližšie k Rusku, ako k Amerike".

Malomestský ideológ neprizná, že zlyhala jeho ideológia a on sám, nie, naopak, to oni, "obyvatelia", nemajú správnu mentalitu. Amerika ich tu 25 rokov oblažuje, ba celé storočie sa pchá do Európy, a napriek tomu, neuveriteľné, stále sú nejakí nevďačníci, tí "obyvatelia", ktorí sa just nechcú od radosti válať v blate a bozkávať Američanom nohy. Oh, mal ten Truman zhodiť tú atómovu bombu niekde na Berlín alebo Prahu, tak ako plánoval, mal, mal, určite by dnes "obyvatelia" boli vďačnejší.

 

Ale to je tiež história, pozrime sa, čo bude teraz a konkrétne na Slovensku:

"Na Slovensku je preto rozumné začať rátať s totalitnou vládou".

To zatiaľ nik tak otvorene nepovedal, teda azda len ja v Nadhľade, je možné, že súdruh malomešťan sleduje a robí prospešnú prácu idiota posúvaním mémov do médií. Áno, tak teda tohto sa malomešťania pomaly začínajú obávať. No, len nech sa boja.

" Bude autoritárska, obmedzí slobodu jednotlivca a vytvorí úplne nové elity, ktoré sa budú chcieť tých starých zbaviť, pričom nebudú viazané žiadnymi liberálnymi hodnotami či ľudskými právami."

Nuž, tu treba nevzdelanca zas upozorniť, že tak to bolo vždy a prirodzene, tak to aj bude vždy. Sluboval im niekto niečo iné, sluboval im niekto nejaký "koniec histórie" a osobnú nedotknutelnosť? Ach, áno? A oni debili tomu aj uverili? A kapitalizmus teraz ich sťažnosti neprijíma?

Čo sa týka "liberálnych hodnôt a ľudských práv" - máme to azda chápať tak, že tento režim, keď sa on dostával k moci, rešpektoval liberálne hodnoty a ľudské práva svojich protivníkov? Len sa pozrite do histórie - nedal im právo ani na život - a tak nebude toto dané ani týmto bývalým uzurpátorom. Karma. Nie že by to bola niekoho vôľa, čo si napiekli..., je to proste ich karma.

 

Vzápätí malomešťan vzdychá nad slepotou mocných, vyjadruje sa k prieskumom verejnej mienky:

" ... rozsiahle skupiny respondentov v prieskumoch vedome zavádzajú, aby oklamali agentúru". 

Tu už strach malomešťana ale prechádza vyslovene v plošnú paranoju. Nie prieskumné agentúry vedome a za peniaze klamú (nechtiac hlavne svojich zákazníkov), ale podla malomešťana to vraj vzniklo nejaké kolektívne povedomie, ktoré organizovane klame, vlastne zas ten zlý ľud, tí už spomínaní "občania", ktorých malomešťan, ináč samozrejme absolútny demokrat, očividne nenávidí a obviňuje zo zákernej podlosti.

 

A tu sme pri jadre toho, čoho sa podľa jeho vlastných slov bojí najviac. Preto celý odstavček:

"Podstatne viac odhalil pamätný prieskum INEKO, z ktorého si väčšina vzala len to, že bezmála štvrtina ľudí by radšej brala diktatúru, ako súčasný stav. Omnoho zaujímavejšie je, že ako absolútne najpálčivejší problém súčasného systému berie väčšina ľudí netrestanie bohatých zlodejov a na druhom mieste sú priepastné majetkové rozdiely."

INEKO, samozrejme, najlepšia inštitúcia, tej malomešťan verí absolútne, to je jasné, ale hlavne tie výsledky: ľudia chcú trestať zlodejov, ľudia, tie svine, sú nespokojní so svojím postavením otrokov.

No to je pre malomešťana ten vrchol zla, takáto drzosť plebsu. Preto aj prechádza do explicitnosti, vyjdruje predstavy, ktoré ho budia zo sna:

" „Pôjdeme do hlavného mesta, povešiame všetkých zbohatlíckych zlodejských smradov a ich nakradnuté peniaze vrátime ľudu!"

A vzápätí znova:

" Keby nič iné, aspoň pocit zadosťučinenia, keď bude vešať na kandeláber toho smrada, ktorý rozkradol pol okresu a teraz sa tu arogantne vyváža na svojom luxusnom SUV."

Tohto sa naši malomešťania boja. Tí kaviarenskí, ak sú na moment aj v stave vykotiť sémanticky ucelenú myšlienku, o tom síce ešte nehovoria. Ale trubelo z bulvárneho portálu Noviny.sk už nedokáže mlčať. A v podstate správne, pretože on je prvý na rade, jemu už voda stúpa až po krk, kým na rozdiel od neho niektorí iní už majú zbalené a hlavne - majú letenku.

 

Ale pokračujme:

" Optimistický odhad hovorí, že najbližšiu vládu by ešte mohol zostaviť Richard Sulík, s tichou podporou Mariána Kotlebu. Mohol by ju získať trebárs výmenou za referendum o zotrvaní v NATO a EÚ. Ďalšiu vládu už budú zostavovať extrémisti."

Uznávam, že tento odstavec ukazuje inteligenčnú a politickú nedostatočnosť nášho malomešťana - ale to sme vedeli, nečakali sme od neho žiadne zaujímavé výkony, je to holt typický spomalený prostoduchý malomešťan -  nás zaujíma jeho strach. Takže Sulík, to nové monštrum. A po ňom už celkom "extrémisti". Je to tu, už sa o tom otvorene hovorí.

"...Sulík veľmi chce vládnuť a Smer je pre jeho voliča oveľa menej prijateľný, ako fašisti"

Nuž, otázka je, prečo je pre voličov Sulíka Smer taký neprijateľný - ale čo si kozmopolitní hlupáci navarili, to majú. Nechceli či nechcú umiernene pronárodnú a umiernene sociálnu stranu? Nuž, prírodné zákony neoklameš, nechceš sa postupne liečiť, nechceš viesť zdravý život - skončíš na operačnom stole.

 

A najlepšie na záver:

" V čom je Sulík naivný, rovnako, ako aj Fico, je pohľad do zrkadla. Nevidia, že sú presne takou istou kaviarňou a establišmentom, ako trebárs autor týchto riadkov a jedného dňa sa môžu dožiť toho poníženia, že s ním budú obaja spoločne visieť na jednej šibenici."

O vešaní na šibenici by nepísal nik z druhej strany, pretože také reči sú naozaj provokácia. Ale vidno, že malomešťana sa chytá panika. Je možné, že keď to písal nebol triezvy, ale  to  vysvetľuje len tú úprimnosť. Dnešný malomešťan sa proste cíti zradený vyšším establišmentom (tu zastúpený menami Fico a Sulík, ale mali by tam byť hlavne zástancovia anglosionistickej ideológie - keď to zoberiem tak trocha chronologicky: Gál, Kňažko, Dzurinda, Mikloš, Radičová, Šebej a ďalšia hromada kolaborantov, agentov, mimovládiek, neziskoviek a iných extrémistických militantných skupín. K týmto malomešťan patrí, je niekde v tejto hromade a cíti sa zradený a fatálne ohrozený).

 

Čo ho ale najviac mrzí, to síce nenapísal, ale určite bude so mnou súhlasiť, je ten fakt, že nemá kam utiecť. Amerika sa zavrela, do západnej Európy sa už nikomu ísť úprimne nechce, ani krátkodobo, dokonca ani na dovolenku nie. Náš malomešťan nemá možnosť utiecť. A to aj nás veľmi mrzí.

To bude nepríjemné.

 

Takže, v súhlase s ním aj ja na záver odkazujem malomešťanom:

"Veľa šťastia do nového roka! BudeTE ho potrebovať."

 

 

 

 
0
Truhlík

Ja som si od toho kokota prečítal aj niečo iné. On je fakt originálny a vie vystihnúť schizofréniu malomeštiaka..
Len tak pre srandu králikov pár citátov. Bez komentára.
.
"predsa len je rozdiel, či vypaľujete krčmára, alebo rómsku chatrč."
.
"Slovensko nie je morálne i ekonomicky zdevastované a ponížené po prehratej vojne, ako bolo Nemecko. Je ponížené a zdevastované, morálne i ekonomicky, po 40 rokoch komunistickej totality. Dobiehame Západ, ale ani zďaleka sme ho ešte nedobehli."
.
"No chudoba je relatívny pojem a obyvateľ Slovenska v hladovej doline sa neporovnáva s nemeckým robotníkom dvadsiatych rokov, ale so zbohatlíkmi z okresného mesta. Presne vie, ako nadobudli svoj majetok. Vedia to všetci. "
.
"Biely Slovenský katolík sa ním necíti priamo ohrozený. Kotlebu si nevyberie napriek tomu, že je fašista, ale práve preto. Vodca sa nenechá brzdiť a obmedzovať právnickými kľučkami a kúpenými súdmi."
.
"Veď tí ľudia kradli verejne, všetkým na očiach, bez hanby, každý ich pri tom videl, všetci to vedia. Kotleba ich prosto nechá bez pardonu povešať. Bez ohľadu na to, čo si o tom pomyslia v Bruseli. Majetok zlodejov vráti štátu, čiže ľudu. Všetci mu budú tlieskať. A nechá povešať aj zločincov v parlamente. Verejne povedal, že s nimi zúčtuje. Každý vie, ktorí to sú. Na čo súdy, prieťahy? Budú visieť a všetci budú tlieskať. A potom zúčtujú aj s parazitmi. Väčšina bude stále tlieskať. Potom príde kaviareň a presstitútky. Stále zatlieskajú mnohí."
.
Bravó. Oni to normálne vedia.

Norman

Chcem len podotknúť, že som naschvál použil slovo "malomešťan", aby sa to predsa len rozlíšilo od tej typickej kritiky "malomeštiakov". Nie že by na tom záležalo, len taký pokus.

Dreamer

Začiatkom roku sa objavujú rôzne prognózy, ktorých spoločným menovateľom je spoliehanie sa, že ich o rok nik už nebude pamätať. Masažnikov, Baránek, ... a podobní proroci, čo vyzerajú ako utopenci práve vytiahnutí z Jordánu, spoľahlivo predpovedajú čo sa nestane.

Keď sa dobre nasmejem, vytiahnem Tarot a urobím si vlastnú prognózu, ktorá je podstatne spoľahlivejšia ako mentálne výkaly alkoholom opojených mozgov. :-D

Slovensko už dokázalo nakáľať dostatok karmy, aby som tento rok zmenil systém výkladu a použil Karmický Tarot ( http://www.literama.sk/sk/knihy/87402/karmicky-tarot-william-c-lammey ).
Tento systém má veľkú výhodu, že v ľavom dolnom rohu na fyzickej úrovni zrodenia sa dá pomerne slušne kontrolovať či došlo k nejakej synchronicite.
Ak bude záujem môžem poskytnúť celý výklad (v schéme 7 stupňov na 4 úrovne).

Teraz iba to podstatné. Slovensko naďalej ostane okom hurikánu. A to v roku 2017 a dokonca aj v nasledujúcich. Pevne verím, že sa podarí vyriešiť náš životný problém na 13 pozícii, ktorej vládcom je Smrť (aké symbolické). Táto karta spája fyzickú prítomnosť s bezprostrednou budúcnosťou a karta z Veľkej Arkány – obrátená Spravodlivosť podľa môjho názoru potvrdzuje, že došlo k synchronicite.
Vo výklade sa píše o tom, že „nastal čas na vyriešenie nezhôd a odlišných názorov na fyzickej úrovni.“ Bude potrebné „vyriešiť problém správne vidieť – problém s tým, že máme priveľa súdov, priveľa kontroly, priveľa porovnávania, priveľa stagnácie.“

Na záver je tam rada : „Zastavte sa, naberte dych a vráťte sa na správnu cestu!“.
Je to proste o Slovensku a celý ďalší výklad to potvrdzuje. (môžete si overiť s textom uvedeným v knihe, rozloženie kariet mám vyfotografované!).

Ľubov

istý komentár na Zvedavcovi píše,že Slovensko ,Čechy,a Maďarsko je "šanované".To,čomu hovoríš "oko hurikána" je teda rezervné územie.Chránený park. Ale pre koho,to je otázka.Skúsenosť nás naučila,že pre našinca to asi nebude.Ale k optimizmu sa ja hneď rada pridám.Tarot nepustí.

Dreamer

Slovensko už v čase svojho zrodu dostalo (sudičkami ?:-D) do postieľky osobitnú karmu. V ľavom dolnom rohu mi vyšiel Rytier palíc (Knight of wands) - je to pozícia 1 ovládané Mágom.
https://www.biddytarot.com/tarot-card-meanings/minor-arcana/suit-of-wand...
Na tejto pozícii signalizuje, že materiálna (fyzická) úroveň úplne podlieha duchovnému osvieteniu a rastu.
Keď zoberieme v akých sračkách sa zrodil 1. a 2. Slovenský štát a úlohu, ktorú zohrali pri ich zrode kňazi a veriaci, stojí to za zamyslenie. Pri všetkých pohromách a krízach bol vznik Slovenského štátu malý zázrak a nech sa mi kuvici smejú, bol to za danných okolností veľký úpech! Porovnajte počet obetí a životné podmienky za II. svetovej vojny s okolím. Zamyslite sa nad faktom, že o úvahách typu
http://blog.etrend.sk/karol-zelenak/preco-slovensko-ani-v-roku-2019-nebu...
https://dennikn.sk/277787/kde-sa-zije-lepsie-v-cesku-ci-na-slovensku-por...
v roku 1993 sme nemohli ani snívať!
A to vypisujú opozičné médiá (a musia zaplátať realitu čísiel negatívnymi kydmi).

Chránený park. Kiež by sme sa ním stali, aj v samotnom Nemecku som navštívil tri takéto skanzeny "Iba pre bielych"! :-D V službách tam pracujú aj Slováci a majú sa veľmi dobre!

Dreamer

Chcete vidieť ako vyzerá sprostá závisť škaredých hlupákov?

https://dennikn.sk/blog/majster-pera-a-momentalne-najvacsi-zijuci-slavia...
https://dennikn.sk/blog/silvestrovske-rostasoviny/

Vraj po 50-tke je každý zodpovedný za svoju tvár - skúsený pozorovateľ prečíta z nej ako z knihy.

Slovenský Rasputin z jeho kladmi a zápormi:

http://img.topky.sk/big/1569859.jpg/diskusia-Juraj-Smatana-Michal-Havran...
http://mlcanie.sk/wp-content/uploads/2013/06/001350_004605-672x372.jpeg

Jeho protivníkov netreba ani komentovať :-D

https://i.ytimg.com/vi/Md4XTs-Deg0/hqdefault.jpg
https://cloudia.hnonline.sk/r740x/ae71352b01daa2d169e43e02229fa695.jpg?d...

https://statics.tyzden.sk/data/media/videos/photos/ca4f559aaf76fc5bda8b3...
https://a-static.projektn.sk/2015/01/smatana006.jpg (vhodný ako pozadie pracovnej plochy :-D)

http://www.ihp.sk/fotoarchiv/2012-10-ke/05.jpg
http://i.sme.sk/datamm/0/30/30490/schutz.mp4.67953-08.jpg

Stačílo? :-D Proti Rostasovi bojuje priam "Team Snov"! Nečudujem sa, že v novom roku ich chytajú komplexy.

PS: Rostasa nemusím, ale vždy po podobných útokoch si kúpim najmenej 2 čísla Zem a Vek!
Je to veľký problém, podarilo sa ho vytlačiť z veľkých distribučných reťazcov, ale kto vie, ten vie ... :-D

Ľubov

Čo hovoríš na posledné číslo? Kúpila som si hneď aj Archu,a ..... navrhuje a chcel by v tom aj pokračovať,najskôr zakladať strediská,kde by sa ľudia učili zručnosti a poznania,ako zakladať zdravé komunity.Čiže také kurzy
To by mohlo byť niečo nové,lebo sme občas politikou už trocha predávkovaní.Kto je extrovert,môže to skúsiť. Len nech tam nie je veľa ezoteriky,radšej návod na lokše s makom.
Hej,je fotogenický a vie to.Ja som sa ho tu už viac krát zastala ,pokial ide o jeho narcizmus.Druhá vec je,že nerozumiem,prečo sa s nim tak radikálne rozišiel Huďo(Morez),to posúdiť neviem.
Tieto naše večné zvady.Mrzia ma.

Dreamer

Obrátená Spravodlivosť na 13. pozícii.

Treba si konečne ujasniť cieľ - Slovensko ako štát, v ktorom budeme tak samostatný, ako nám to vonkajšie okolnosti dovoľujú!

Problém vidím takto:

1. Príliš veľa darmožráčov by sa rado živilo politikou.
2. Príliš veľa prorokov, majiteľov pravdy a samozvaných Mesiášov.
3. Nerealistické nároky bez ohľadu na okolnosti, ktoré od nás nezávisia a z toho plynúce neustále sebaobsieranie.

Toto sa Rostasovi naozaj podarilo:

http://www.zemavek.sk/articles/view/vyzva-oo-osobnosti-proti-konspiratorom

„Zastavte sa, naberte dych a vráťte sa na správnu cestu!“ - jednoducho zobrať si poučenie zo smutnej histórie konca Veľkomoravskej ríše ...