Antifa proti slobode slova

Novodobá Čeka známa dnes pod označením Antifa nemala včera svoj šťastný deň.

Sobotu 15.apríla sa totiž konalo v kalifornskom Berkeley zhromaždenie nacionalistov, konzervatívcov, patriotov, Trumpových priaznivcov a iných zdravých ľudí  za niečo, čo Antifa z duše nenávidí – slobodu slova.

Pokojné zhromaždenie však bolo prerušené násilnými útokmi feťáckej spodiny, ktorá začala striekať na ľudí slzný plyn a hádzať po nich vozíky na odpad. Aby toho nebolo málo, tak polícia, ktorá organizátorov zhromaždenia uistila, že ich bude chrániť, ako zvyčajne pri prvých náznakoch násilia záhadne zmizla (v skutočnosti sa  zbabelo skrývali vo svojich policajných autách a zabávali sa sledovaním tejto násilnej show). Viac o tom tu.

 

Nacionalisti, hoci v menšine a nechránení políciou, sa však nezľakli, prerazili feťácke rady, dali im solídnu nakladačku a vytlačili ich z ulice. Komunistickej čvarge nakoniec neostalo nič iné, než sa odplaziť do temnej diery, z ktorej vzišla.

 

Celú parádnu show si môžete pozrieť v tomto videu.

 

Známy neokon Bill Kristol sa na Twitteri k hromadnej bitke vyjadril, že mu to celé pripomína Weimarskú republiku. Ide vskutku o trefné prirovnanie. Dnešné Spojené štáty naozaj pripomínajú práve toto dekadentné štádium Nemecka, v ktorom zradikalizované komunistické bandy terorizovali a vraždili slušných ľudí, čo následne vyvolalo reakciu v podobe odporu národnosocialistického hnutia, ktoré sa nebálo vrátiť úder rovnakou silou.

Kristol však zabudol spomenúť to najpodstatnejšie: že za tento stav sú taktiež zodpovední i ľudia jeho typu.

Situáciu v USA je potrebné monitorovať, aby sme mohli i našich ľudí informovať a vystríhať pred tým, kam až môže zájsť chorá boľševická indokrinácia na školách a v médiách, ktorá všetko čo je len trochu napravo od radikálneho neomarxizmu považuje za nacizmus.  Áno, práve radikálni ideológovia typu nášho Havrana nesú primárnu zodpovednosť za toto zlyhanie. Americká Antifa, dnes viac než čokoľvek iné, pripomína regulérnu teroristickú organizáciu, ktorá ohrozuje životy a zdravie ľudí, bojuje proti slobode slova a je absolútne rasistická voči belochom. Ide o komunistickú verziu ISIS-u a treba ju nekompromisne postaviť mimo zákon. 

 

Ako oni, tak i my. S komunistickým odpadom sa netreba akokoľvek maznať. 

 
 
Norman

teda pozajtra, je ten "pochod" stredoškolskej mládeže, a z TV novín som sa dozvedel, že aj nacionalisti majú dve akcie.
Je výborné, že tento tvoj článok pripomenul KAM SMERUJEME.

A ako som tu minule dal amerického Clint Eastwooda, smerom k antifa komunistom stále platí jeho: "Make my day", len vytiahnite do ulíc a urobte mi radosť. :)

Obávam sa však, že keď sa tak stroja, bude len ticho a nuda. Čo robia zdravé sily Slovenska neviem, ale usudzujúc podľa minulosti - nečakám nič moc. Čiže zasa nič.

hal

Zdravé sily Slovenska sú rozumné,preto sa nebudú zúčastňovať tejto akcie neobolševických provokatérov a im podriadených oviec a hnať im vodu na mlyn.Títo ejakulanti tisíckrát omielaných fráz len na to čakajú.Vyšpliechajú si vzájomne papule a zalezú opäť do kanálov.

Náhodný okoloidúci

To aj mne napadlo - že čerpajú energiu a zmysel existencie z konfrontácie. Preto im netreba energiu dodávať.
Ešte doplním dve múdrosti.
Nikdy sa nehádaj s idiotom, ostatní by si vás mohli pomýliť.
Nikdy sa nehádaj s idiotom - vystavuješ sa hrozbe, že ťa stiahne na svoju úroveň a prevalcuje ťa svojimi skúsenosťami.

Teda možno som to presne necitoval, ale zmysel je jasný.

Norman

Na to, aby zvíťazilo zlo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič.

Náhodný okoloidúci

Aj s tým súhlasím :)

Keď máš do činenia so zlým idiotom, je to zlé. Ale keď máš do činenia s inteligentným zločincom, je to ešte horšie.

Norman

ako toto posledné súvisí s daným problémom.

Len sa zamýšlam, ku koľkým konfrontáciám došlo v minulosti a ako to pomohlo systému.
Nevidím žiaden taký jednoznačný prípad.

Na druhej strane sa zamýšlam, koľkokrát došlo k tomu, že dobrá časť, keď mala hovoriť či konať, namiesto toho mlčala a nekonala.
Skoro vždy. Skoro vždy, keď sa mali ozvať, sa neozval nik. Ale aj tak sú z nich extrémisti a po uliciach hlavného mesta pochodujú cudzinci s preškrtnutými znakmi Slovenskej republiky.

Tak neviem, ale odporúčanie vždy ustupovať idiotom mi nepripadá nejako rozumná rada. Jestvuje nejaký pozitívny historický príklad niekoho, kto to tak robil a bol nakoniec spokojný? Ja som to nikdy nerobil, zásadne nie, hanbil by som sa, a bolo mi jedno, čo si kde aký ďalší myslí a s kým si ma kto zmýli.

Norman

Tu iba Lubov nedáva za bodkou medzeru.
To mi odľahlo, lebo už som sa zľakol, že došiel naozaj nejaký chlapík od nacionalistov a hlása tu mier a večnú ľásku.
A ak to nie si ty, Lubov, tak pardon, tak je to nejaký zlomyselný provokatér.

Aman Againsttime

Ešte by som dodal nejaké menšie info o dreadatej komunistke na obrázku, ktorá dostala na papuľu (áno, ide fakt o ženu, hoci je to dosť ťažké pri týchto antifa typoch rozoznať. Každopádne pohlavie je sociálny konštrukt a myslieť si, že ženy sú fyzicky slabšie a nemôžu sa biť s mužmi je prejav ťažkého sexizmu a mizogýnie. Takže drahá Antifa, nesťažuj sa :-))

Ide o amatérsku pornografickú kurvu, ktorá sa špecializuje na obecenstvo s preferenciou pre "chlpáčov". Viac tu: https://www.everipedia.com/louise-rosealma-venus-rosales/ To, že je tiež buzerantka a feministka je samozrejme absolútne neprekvapivé, keďže u týchto typov - podobene ako v prípade fetovania -  ide takpovediac o "povinnú jazdu".

Tiež sa môžete kľudne vsadiť na to, že smrdí jak tchor, keďže o týchto antifa typoch je známe, že neprichádzajú veľmi často do kontaktu s mydlom, šampónom a vodou :-) (odvolávam sa na slová Richarda Spencera: https://www.youtube.com/watch?v=HfJMHzmscdY). 

 

Nemôžem si pomôcť, ale kategória počloveka, s ktorou prišiel vynikajúci Lothrop Stoddard, v prípade antifákov fakt sedí ako riť na šerbel. :-)

 

 

 

Norman

Je objektívna pravda, že ako prípad priameho úderu je to perfektná ukážka.

antifa

Ale aj tak by som odporúčal skôr také tie vtipy ako krútené hádzania - sú v takýchto tlačeniciach efektívnejšie a pritom nenápadnejšie. U chlapíka s takou dostatočnou váhou ako má dotyčný obránca odporúčam úkrok vpred a polonechcené padnutie na útočníka. Samozrejme na lakte. 

 
Aman Againsttime

Hej, ten úder je páradný, akurát teraz možno budú nasledovať rôzne tie debilné reči, že ženu nikdy nesmieš udrieť, nebola to sebeobrana a pod. (čo je inak dosť na polemiku).

Upozorňujem, že tá prostitútka tam išla vyslovene kvôli násiliu (na svojom účte na FB vypisovala, že si ide zozbierať 100 nacistických skalpov). Chcela sa biť ako chlap, tak sa i pobila ako chlap. :-) Toto nie sú žiadne dámy, či dokonca ženy, ale nebezpečné, agresívne harpyje. Zaslúžila si. :-)

Provokatér

Keby som bol provokatér, tak poviem, že neprežívate to vy takto príliš vážne to mlátenie žien?

Nie ste vy takto latentný .., ale teraz vážne dobre to dostali tie kurvy čierne, zaslúžia si ..

Niekto by povedal, že všetko ide podla plánu ľudia sa radikalizujú, sloboda slova sa zakazuje..

Náckovia sú proste fašistické hovädá, slniečka sú krásne a inteligentné kultúrne, čo kultúrne priam multikultúrne kulturistické stvorenia.. :D

Dve strany tú sú, napätie rastie a budúcnosť je vopred navrhnutá ...

Aman Againsttime

Samozrejme, že pohľad na to, keď dostane nejaký komunistický zmrd, ktorý provokoval, na hubu zahreje pri srdiečku. Nebudeme predsa nejakí pokrytci. Dobrý marxista, mŕtvy marxista. :-)

Plán? Ľudia sa musia naučiť brániť. Antifa už predtým urobila niekoľko podobných násilných akcií a až teraz sa druhá strana začala konečne nejako brániť. V tom je zásadná pointa.

Norman

O čom tu preboha hovoríš? Kto môže za to, a koho to preboha zaujíma, čo to je za hnidu, čo ide do konfrontácie? Ako píše Aman - hneď dobehnú nejakí vyplakávači a idú sa zastávať slniečkarov. Toto dievča bola žena a zabili ju kamaráti tých antifa, , aj kamaráti tých, čo pôjdu 18.4 v utorok robiť cirkusy v Bratislave.

 

Rozumieš? Tá osoba, čo dostala v Amerike po papuli, je jednoducho kolaborant vrahov, bojovník - žiadna žena.

 

A čo sa týka tvojho "budúcnosť je vopred navrhnutá" - no práveže nie je navrhnutá, a to práve znepokojuje súčasných mocných ako aj ich sluhov. Reči o tom, ako je toto všetko pripravené a ide to podľa plánu naschvál, to je len ľahostajnosť a neochota čokoľvek investovať do zmeny súčasneho bordelu. Defétizmus a vzdychanie nad tým, že to mocní majú pod palcom - s takými vzdychaniami už naozaj na tento portál nelezte, nerobíme tu psychoterapiu ľuďom s fóbiami. 

Aman Againsttime

Ak ma pamäť neklame, tak tento troll tu skutočne chodí provokovať a urážať diskutérov (už tu mal ostrú výmenu názorov s niektorými diskutérmi). Neviem, čo sleduje, ale nie je ani vtipný, ani informatívny, ani nijako inak zaujímavý.
Znova opakujem, Antifa je zločinná teroristická organizácia, ktorá má na svedomí viacero násilných útokov a i vrážd (a nie, nemlátia len "holé hlavy". V USA bolo kopec prípadov, kedy napadli starcov, ženy, deti, kohokoľvek. Napádajú ľudí len preto, že nosia šiltovky s nápisom MAGA a pod.) Tu na Slovensku majú tiež na svedomí zopár vážnych útokov. A dokonca i keby neboli násilní, stále ide o ľudí vyznávajúcich a propagujúcich ideológiu, ktorá vedie ku genocíde bielej rasy. Sú náš ultimátny nepriateľ. Nepriateľ, ktorému sa dlho ustupovalo - ale už viac nebude.

Norman

Na to to tu je, aby sa skúšali rôzne protiargumenty. Ale na tieto pacifistické provokácia je už iba jedna dôstojná odpoveď - principiálne odmietanie.

Ako hovoríš - tu na Slovensku majú títo dredoví magori na svedomí tiež už niekoľko útokov, len sa o nich nevie či nehovorí. Okrem toho procesy, ktoré sa dejú, nie sú o tom, či bude v parlamente sedieť jožko alebo jurko, ale o tom, akým spôsobom pôjde štát hore bradou. A mal by som použiťl vulgarizmus, pretože iba ten ako tak odráža tú bolestivosť, ku ktorej smerujeme.

Provokatér

Na tejto stránke už len z princípu nemôžu zaznieť rôzne protiargumenty, pretože všetci ľudia sú tu takmer na jednej vlne a aj napriek tomu sa necháte vyprovokovať nejakým sprostým provokatérom.

V minulosti tu zaznel názor, že tu nemáte žiadnu protistranu, čo je jednak dobre pretože vás tu nikto neotravoval, ale inak vám to aj akosi trošičku chýba a izoluje je vás to od sveta.

Mňa osobne neprekvapilo, že ste sa tu začali viacerí nezmyselne podozrievať, že napr. Ema je Provokatér a pod., ak by som študoval psychológiu, tak sa tu začnem oháňať nejakými cudzími termitami, že ako je to normálne a ako to vyplýva z psychiky ľudského stáda.

Keby som nebol človek, tak poviem zas niečo v zmysle: kladivo človek sekera, nemá to síce žiaden zmysel, ale nech leží čo som nezdvihol. Tak ako hlúposť je len nedostatok umu, tak aj um je len nedostatok rumu.

Sila proti ktorej stojíte je oveľa väčšia ako tá voči ktorej sedíte.

Myslím, že test bol ukončený..

1488

vysvetli mi prosím, jednoduchému človeku, čo si tým myslel, chcel povedať ?

provokatér

Oči vidia svetlo, ale zmysel mu dáva až mozog.

Som tým čím myslím, alebo tým čím píšem?

Pojem jednoduchý človek má platnosť len v malom rozsahu nízkych hodnôt.
V inej mierke je nezmyselný pretože žiaden človek nie je jednoduchý.

V tvojom obore hodnôt, by pre mňa bola najväčšia hodnota čas.

Čas, ktorý môžeš stráviť lepšie ako hádzaním kamienkov do gumenej dutej steny.

Norman

to máš ako s rádiom: tiež vysiela na jednej vlne a nemôže vysielať súčasne na desiatich iných.

Pôvodne to tu bolo otvorené viacerým vlnám, ale nezachytili sme príliš hlasov a vysielačov. tak teraz sa nesieme koncentrovane na tej našej. Preto nie všetko, čo tu v minulosti zaznelo, je ešte stále naša priorita. Opozičné hlasy - vidíš predsa sám, ak to tu sleduješ, že žiaden z nich tu nemá výdrž. Ja nechápem, za čo ich vlastne platia :-)

Pritom my to tu asi aj chceme vyostriť, lebo odkedy žitňanskej náhubkove zákony pokazili atmosféru v spoločnosti, už nie je čas na zdvorilostné tanečky. To si mali žitňanskí premyslieť, skôr než začali ľudí zatýkať.
Karma.

provokatér

Tiež nechápem a tiež nechápem, prečo to tu chcú tlmiť. Keď provokovať je ľahšie a účinnejšie?, možnože sa len niečoho boja? Alebo nie sú zas až taká opozícia ako hmm neviem.. Možno ich nikto ani neplatí, ale proste je to len ich vlastný názor a berú to ako hobby :D

Norman

Nepovedal som predsa, že to chcú tlmiť, ale že utekajú. A je jedno, aký majú dôvod byť tu či utekať (to o platení bol len taký vtip, vieš?).

Väčšina to naozaj tlmiť nechce len sa sem chodí trollovsky predvádzať. Bla blabla, bla bla blabla bla, ale bla bla bla.
Pritom je to také zbytočné. Je predsa všetkým jasné, že súčasný systém je najlepší a najšikovnejší a Židia sa tu budú promenádovať chránení zákonmi ešte dlhé storočia, ak nie tisícročia. A je jasné, že žiaden portál ich nemôže poslať do riti, ani im nijak ublížiť. Že.
Kde by na to zobral odvahu a inteligenciu, že.

Tonnag

Hm hm takže milý provokater, ta veta co si napísal" sila proti ktorej stojite je oveľa väčšia ako ta voci ktorej sedite" je tvoje posolstvo. Teda ty sa s nikym nemaznáš, si ako jednovrstvový toaletny papier. Preto sa tej sile, co sa opiera o hnilú barlu odovzdávaš a klaniaš. Ty a kolodej akoby vas jedna mater mala. Nejak vam narastaju sionisticke maniere. Ale to je iba váš pribeh, nie moj. Iba take malicke iba fyzicke malinkaté vedomie mate taku malu miestnosť v ktorej straši. Nechcete s tym nieco urobit? A to ten druhy sa este chvasta ako bojuje za narod. A potom ta otravna mucha co sa vyziva vo voni hovien ako rychlo na mucholapku sadla. Normalne som si cvrkLA do gatiek od strachu z vasho bububu. Ziadny test si nerobil len si to slovo pouzil ako štít aby si sa zaň schoval , svoju tuposť. Ale mozes s tym stale nieco urobit. Kazdy sa "narodil" do tohto systemu ale ja som nepodpisala ziadnu dohodu ze budem respektovať nasilnicku stranu, ktora vykonava krvave rituale vo velkom meritku aby tym ze z nasilnej smrti vytresti energia sa nazralo nieco o co sa o ni opieraju. Mate veľké medzery v poznani toho co je. Širite strach a chcete kontrolovat myseľ, čo kto pozera, čita. Tato realita je dualisticka tak je tu viacej zdrojov treba sa zaoberať vsetkým premysľat pravou myslou hladanim pravdy v tejto realie tak sa rozsiruje aj vedomie ak vas pritahuje citat to tak čitajte, postupne vyskladat mozaiku cely obraz. A odmietnut system ktorý uspava do zabudnutia. Ja som nezabudla ani na vyvrazdenie niekolko milionov indianov.

provokatér

Milý provokatér? Voňavé hovno?

Moje posolstvo? A je vôbec pravdivé nad tým si sa zamysleL?

Každý sa narodil do tohto systému?

Nepodpísala si žiadnu dohodu? Ty nemáš občiansky preukaz? Ty si nechodila do školy? Ty nepodporuješ krvavé rituály? Ty neplatíš dane? Attack ďalej..

Vieš o tom, že psychopatia je genetický daná? Malinká miestnosť? 13-ta komnata?

Ty si nezabudla na vyvražďovanie indiánov? Ty si žila v tej dobe, keď mali byť vyvražďovaní?

Dualistická realita? Nie náhodou len dualistické vnímanie reality?

Cvrkla si si do gatiek.. Ten test je čisto dobrovoľný, to že si v ňom aj ty je tvoja vlastná vôľa..
Je to chyba steny, že sa s ňou v plnej rýchlosti čelne zrazíš alebo chyba nejakého provokatéra, ktorý ti vravel, že to nedokážeš?

Bububu ak som ťa vystrašil tak prepáč, nabudúce sa možno zasmeješ zas ty na mne, či na niekom inom. Tie otázky sú čisto básnické.

S nikým sa nemaznáme? Práve naopak v tom je podstata prečo sa ľudstvo proti nám nebúri..

Kolodej

a v podstate jedinú vzájomnú 2-oj príspevkovú diskusiu sme mali, kde som ťa zaradil ku KOB-ákom, na čo si sa ohradil(a) - zbytočne - a teraz už ma máš zaradeného :)
Jednoduchá psychológia - keby som nemal pravdu - ani by si sa o mňa neobtrel(a) a v podstate nevedel(a) o čom točím. Tvoja reakcia ukazuje na opak. Jednoducho aj pozorovateľ aj ja sme ťa zaradili správne. Tá Vaša sekta skončila. Fakt to ešte neviete?
A ako, už si píšeš veľké Č či len malé zatiaľ?

Sinuhe

ultímátny nepriateľ = úhlavný nepriateľ

Sinuhe

95% svetového terorizmu je dielo CIA ....
http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=150215

Náhodný okoloidúci

Na akciách tohto druhu treba vždy počítať s nasadenými provokatéri - či už policajnými alebo šorošovskými, aby bolo možné vlastencov obviniť zo všetkých mysliteľných zločinov.

Okrem toho je možné, že je naplánovaná nejaká tá "sakrálna obeť", aby akcia získala u verejnosti silnejšiu odozvu a vytiahla ľudí do ulíc.

Norman

Hovoríš teda o falošných incidentoch alebo o provokovaní?
Faločné (či nesúvisiace) incidenty predsa ťažko ovplyvníš (viď prípad krimiprípadu Tupý). Tieto umelosti si tak či tak vytvoria mediálne, keď sú pri sile. Pamätáš, ako vtedy išlo stádo občanov blačať za Tupého na nábrežie? (bolo to všade v médiách). Bol to len falošný podvod.

To druhé, provokácia, to je samozrejme celá zajtrajšia demonštrácia.
Lenže báť sa provokácií je to isté, ako báť sa represií. Nedá sa tomu večne vyhýbať a ustupovať.

Túto tému tu máme od začiatku. Napríklad som tu volal naposledy pred rokmi na demonštrácie za Dobrovodského, za výsostne pozitívnu obrannú vec, ale stretlo sa to aj tu s kecami. Teraz zas - ale teraz nikoho nevolám. Ja sa tiež nikam nejdem biť, to už nie je moja parketa. Zostante doma, možno sa Titanic nepotopí a zas si po rokoch budete môcť povedať - prežili sme to bez toho, aby sme riskovali - hurá, zas sme ich ojebali a udržiavame tradíciu svojich predkov.

Hovorím, predpokladám, že to zajtra tak aj dopadne. Samozrejme, že to bol len vtip či skôr blafovanie, hovoriť o stretoch v uliciach. Na Slovensku? Nikdy.

Norman

citát:
Dokonca p. Kollár priamo apeloval na lídra ĽSNS p. Mariána Kotlebu s tým, že nechápe jeho hlúpy postoj odignorovať takúto príležitosť
---

Iba politický hlupák Kollárovho rozmeru si mohol myslieť, že by nacionalisti išli pochodovať s majdanistami, a nie proti nim.

Celkovo je ten blog úplne popletený a patetický.
Je prirodzene, že parlamentná strana nemôže vyzývať na nejakú neoznámené akcie v uliciach. Ale hlavný problem je, že oni v Bratislave ani ľudí nemajú, takže by to ani nedokázali tak ľahko. Takisto je jasné, že majdan na Slovensku nehrozí, .... takže o LSNS platí to isté, čo som už napísal vyššie o mešťanskom spôsobe čakania na iných.

Len chcem podotknúť, že šírením a opakovaním tej mantry, že by mohli byť ako strana zakázaní a že sa toho boja - tým hlasy voličov nezískajú, práve naopak.
Pred pár rokmi sa ešte snažili dostať napríklad aj na blbý buzi pochod. Dnes už sa očividne o nič nesnažia.

mirage

inac na tom videu je o 0:35 plechovy zvuk a rovnaky o 0:39 kedy manik zlozil toho boxera nejakym stitom alebo dost tazkym vrchnakom od smetiaku

ta slecna je rovnako dynamicka ako ta z ruzomberku

balu

"The rise of left-wing, anti-Trump fake news"
http://www.bbc.com/news/blogs-trending-39592010
O celom článku si myslím síce svoje, ale je každopádne zaujímavé že takýto názor vyšiel na "renomovanom" BBC.

Jánosz

Toto je dobrá otázka. Čiastočne to zodpovedal už Náhodný okoloidúci (nedať sa nachytať a vyprovokovať), ale chcelo by to asi trochu viacej aktivity. Reálne sme bez armády a počty sú tak slabé, že aj v prípade živelnej katastrofy by sme obstáli velmi zle. Východne od nás je nestabilný štát, južne od nás zase vládne nostalgia, ktorú si asi ani Orbán nemôže dovoliť tlmiť, severne od nás povstáva armáda a my - klasika medzi tým všetkým. Z toho minima čo sa dá, by sa asi dal jedine zorganizovať paintball-ový turnaj, pričom by nebolo od veci, keby tam bolo aj nejaké družstvo z armády pod vhodným akronymom. Slabé miesto to má v organizácii a jedná sa o otázku účasti zahraničných týmov, určite by v prvom kole tam nemali byť Češi. Problém, ktorý treba doriešiť je vhodné výročie a nutnosť dodržiavať tradíciu. Bolo by velmi vhodné, keby to bolo spojené s M.R. Štefánikom.

balu

JE a nemusí "konať". Jadro je hlavne ťažké a nedá sa rozyhýbať, je stredom, tzv. jadrom okolitého vesmíru. Hýbať chcú zvyčajne iní. Zdravé jadro to proste vie o sebe a nenechá sa "odjadriť". Kladie odpor keď sa mu niečo prieči. Zbrane sú, ako vidíme, zrazu len zmizne pár desiatok kalašnikovov a granátov. Ale keď s ním nevieš narábať tak radšej nechytaj do ruky lebo si nepriateľovi daroval zbraň. To nie je moja múdrosť, počul som na vojne.

Čo sa týka tej "nostalgie na juhu", porovnaj najprv čísla, potom k Slovensku prirátaj Rumunsko a hneď sa ti bude lepšie spať. Rumunov poznáme, majú dodnes trpkú príchuť že nedostali aj Szolnok. Tata je tiež slovenská.

Ale iné: povedz mi, čo sa ti spája s osobou konkrétne Štefánika? Nie Československo? Ale oslavuješ aj slovenský štát a predtým Štúrovcov? Ale zároveň to Československo bolo fajn a dodnes chodíš do Čiech rád? Nevým... Neni v tom trochu schizofrenia?

Púpavová

určite nechcem provokovať,ale povedať to poviem,lebo nie som vlažná.
Nezabúdajme na náš vklad do uhorskej tradície.Boli sme skvelí.
http://dobajedu.cz/videa/jak-se-zmenila-evropa-za-poslednich-1000-let-zr...

Na mape je naše územie jasne viditeľné,je síce 1000 rokov súčasťou Uhorska,no a čo .... veď sme to my.Poobzerajme sa na sochy na Námestí hrdinov v Budapešti,je kráľ Matej maďarský,slovenský,alebo je to Chorvát? Ej,všetci by ho chceli mať. Tak ako si ho rozdeliť?

Púpavová

Ako niektorí viete,náš Vango je v špitáli a podľa indícií,ktoré sem sám dal, by mal byť dnes už po operácii.
Chcem Ťa touto cestou pozdraviť,Vango, aby si vedel,že na Teba myslíme.Ozvi sa,keď sa bude dať.Zatiaľ!

balu

aj v rodokmeni mám maďarov, slovákov, nemcov, kumánov (len čo viem). ALE: všetkých domácich "karpatcov", čili "uhrov". Príroda je podľa mňa rádovo šikovnejšia v kreslení hraníc ako ľudia a krajšie nakreslený celok ako je "Karpatia" nikde na svete neuvidíš. Aj Matej bol "uhor" a všetci "uhorskí národovci" za tých 1000+ rokov ktorí mondokovali po svojom keď bolo treba tak išli spolu. Napríklad proti turkovi anno, ale plno - dnes by sme povedali - slovákov a rusínov aj za Bocskaiho a Rákócziho proti Habsburgovi. Celok je to tak ako Matička Príroda nakreslila s tým pekným oblúkom a posypala všetkými dobrotami od žírnej zeme po zlato, nekonečné lesy a čisté pramene. Verím tomu že aj z ľudí sem dala to najlepšie čo mala v batohu :-)

Kolodej

píšeš bratu. Aj pani Púpavová vyššie - a pani Púpavová - neviem kde chodíš na tie mená, ale vždy si dáš zaujímavé a pekné :)
Aha - a jadro - no jadro, to sú gazdovia, sedliaci. Tí, čo tu sú už min. 8000 rokov. Tí, čo neutečú ale zostanú, aj keď sa preženú hordy. Čo obnovia rod, čo posadia a postavia.

Púpavová

To ste si všimli na Hlavných správach ,ako Banáš volá po očistení slovenčiny od anglicizmov? No a hovorí to vo vyšívanej košeli. Hneď v diskusii samozrejme sú hlasy,ktoré varujú,aby sme boli v strehu,pretože sa zrejme uvolní kreslo po Bútorovej bábke.Národovectvo opäť v kurze.Ja som na spisovateľov trocha mäkká,a tak hovorím,že zas až tak preberať nemáme z čoho.Banáš napísal román Velestúr,zhodou okolností som bola na autogramiáde a ja z neho sliz necítim.No necítim,zabite ma.Viem,že robil pre Demeša aj s Heribanom a Ruskom.Uvidíme,ktorého vybere Demeš z bonboniéry

ps.Stačí pohľad z okna začiatkom apríla.Aj keď priezvisko Púpava je skutočné v okolí Detvy.

Púpavová

http://www.jozefbanas.sk/index.php/zaujimavosti/620-moje-vlastenectvo-jo...

lebo mám taký zlozvyk,nedávať zdroj.To sa nepatrí

NN

Na Banáša pozor.Pred časom,keď začal osvetľovať,tiež som bola rada.Po dnešku a oblečení si Slovanskej košele ...no, je to také prvoplánové,že až.Má krytie židov,nič viac.A židia nemenia názory,oni len za tým svojim stoja a vedia lavírovať a oblbovať a na ktorú strunu kedy zahrať.

Provokatér

Z potápajúcej sa lode prvé vždy utekajú krysy..

Pre nás je to taký lakmusový papierik, ktorý ukazuje, že voda už prestáva byť taká kyslá..

Je to celkom optimistická vyhliadka do budúcnosti..

NN

Aj potom bude optimistická,keď sa všetky krysy oblečú pre zmenu do Slovanských košieľok a ideme ďalej po starom?Človek by neveril,koľko málo stačí,oblečiem si Slovanskú košieľku,dostanem priestor na prezentáciu ale úúúplne všade... Veď UŽ sú naši,tak poďme vyšívať,aby sa ušlo každej kryse...

Truhlík

Ale ba.
Uhorská šľachta kolaborovala s Osmanmi. Preto ani kráľ Sobieski nemohol pokračovať od Viedne ďalej a poraziť Turka v Budínskom vejálete.
Nuž a Štúrovskí dobrovoľníci boli kolaboranti s Habsburgovcami a ruským cárom proti liberálnym nacionalistom v Budapešti.

balu

"Uhorská šľachta kolaborovala s Osmanmi" fúha, to máš odkiaľ? Osmani vrazili do stredu krajiny klin a de facto roztrhli na min. 2 mocenské zóny (Uhorsko a Sedmohradsko plus medzi nimi oblasť s velice pochybnou lojalitou k Habsburgovi, cca. terajšia východné Slovensko, Šariš, Nyírség, Mármaros). Sedmohradsko sa dohodlo s turkom separátne ale bežne to porušovali, hlavne turci, takže až taký mier nebol ani tam. Legitmita Habsburgov aj tak bola spochybňovaná minimálne polovicou šlachty, (spočiatku boli dokonca dvaja králi) a kým časť šlachty zostala verná Habrburgovi, časť zase nie. Úplne logicky šlachta na západe krajiny, teda blízko Habsburgov (Pálffyovci, Esterházyovci) bola verná a čím ideš ďalej na východ, tým bola nevernejšia (Bocskai, Rákóczi, Thököly). Plus nemalá časť šlachty s majetkami na Nížine jednoducho zmizla ako aj obyvateľstvo. A tá nevernejšia časť šlachty mala úplne opodstatnené obavy z toho čo tu bude keď Habsburg obsadí krajinu - no veď preštuduj aj to obdobie po turkoch, koľkým uhorským šlachtícom zhabali majetky, vytýčili od oka (teda podľa potrieb nového majiteľa) nové hranice ich majetkov, sfalšovali predturecké "katastrálne mapy" a "databázy" a dosadili tam potom všelijakých im verných akožešlachtícov, württembergov, grassalkovichov a pod. Keď sa Sobieski na scéne objavil, uhorská šlachta po 150 rokoch bojov bola proste vysílená. Habsburg ju zradil a nechal v srabe už x krát. A Sobieski mal zrejme problém aj tým, že na turkami okupovaných územiach často ani ľudia nezostali, lebo ich na desatticíce brali do Osmánie do otroctva a teda boli zrejme problémy aj s kvalitou ciest a brodov, zásobovaním a pod. Situácia bola teda o niečo komplikovanejšia.

XIX. st. - modernú dobu - som sem práve nechcel príliš miešať, lebo korene toho, že teraz sme v dvoch štátoch sú práve tam.

Budapest? V dobe Sobieskeho? hmm...

Truhlík

Budínsky vilájet 1541 - 1686
Ján III Sobieski 1629 - .1696
bitka pri Viedni ............1683
Ale zaujímalo by ma tvoje hodnotenie Štúrovských dobrovoľníkov.

Jánosz

So Štefánikom si najskôr bežný človek spája légie a organizáciu odboja proti Rakúsko - Uhorsku. Keby nebolo maďarizačného tlaku, tak by stará monarchia bola z národného pohľadu neutrálna, ale vďaka násilnej maďarizácii je odboj proti nej aj národnou témou. (Aj vďaka určitému Apponymu, ktorý si neváhal písať našu národnosť). Čo sa týka fungovania légií v Rusku, je to hlavne téma nezasahovania do vnútorných záležitostí iného slovanského národa. Preto tohto človeka oficiálne vnímajú ludia pozitívne aj keď sa všade dá nájsť čiernota, a hlavne u osoby každého politika bez najmenších problémov. Štefánik bol politicky silná figúra a s ním by si Masaryk veru čechoslovakizmus dovoliť nemohol. Čo oslavovať? Ťažko sa to dá povedať, čo sa tu dá oslavovať, ale asi top ideál sú Štúrovci, aj keď politicky boli dosť povedzme to slušne dosť idealistickí.

Aman Againsttime

Môj pohľad bude dosť kontroverzný, ale Štefánik je pre mňa celkom nejednoznačná postava.
Hrdí Slováci bojovali v 1.sv. vojne za svojho cisára a kráľa, a nie za nejakú slobodomurársku a liberálnu veľkú Čechiu, ktorá sa im klamstvami nanútila. Osobne sa čoraz viac stotožňujem práve s historickým Uhorskom - poslednou tradičnou, veľkolepou a hrdo aristokratickou monarchiou Európy: https://www.youtube.com/watch?v=GG4BuF8zmz0m, ktorú židoglobalisti (slobodomurári, ako sa im vtedy zvyklo hovoriť) museli zničiť. Samozrejme, že Rakúsko - Uhorsko malo svoje problémy a jeho multi-etnický, multi-kultúrny charakter bol pochopiteľne časová bomba, ale Československo naozaj nebolo žiadnym serióznym riešením.
A ako som tu už nedávno vysvetľoval, maďarizácia bola dôsledkom pomýleného liberalizmu a skutočne tradicionalistickí Maďari chceli zachovať latinčinu ako úradný jazyk Uhorska.

balu

nejaký veľký expert na vznik Československa. Na mýte Štefánika určite dosť pridalo aj to, že sa stal "mučedníkom" ... teda nekonšpirujme, ale koľko o ňom viem "globaločechoslovakisti" na čele s Masarykom aj mohli mať dôvod.

Ťažko povedať čo bol tan maďarizačný tlak, akcia či reakcia - asi sa obe strany začali generovať nenápadne už dávnejšie v súlade s moderným ponímaním "národa" a každý krôčik bol o niečo silnejší. Vtedy to uhorské vlády vysvetlovali tak, že maďarizácia je potrebná preto, aby mnohonárodnostné Uhorsko dokázalo odolať panslavistickým ideám a snahám o podkopanie. Tie národnosti boli zas prevažne slovanské, ergo dosť chytľavé na panslavizmus. A bol aj panslavistický smer, uznajme, na analógiu pangermanizmu s určitým fázovým posunom. Či na to maďarizácia bola dobrou "odpoveďou" ťažko povedať, podľa mňa nie, ale pravdupovediac tiež neviem čo by som bol robil. Kebyže to začnú o 200 rokov skôr... kwa ale keď to vtedy nikoho nenapadlo, ani maďarov maďarizácia ani slovákov že by mohli žiť mimo Uhorska. A maďarizácia mala dosť silnú aj opozíciu (Eötvös). Teraz to vidím tak, že sa rozpadu Uhorska nedalo zabrániť len to nemuselo až takto brutálne dopadnúť, že po 100 rokoch dodnes na seba vrčíme. Resp. len táto multikulti liberálna ignorancia a vykorenenosť dokázali otupiť akotak tie vášne. Kebyže sa našim pradedkom bolo podarilo vo vlastnej réžii dohodnúť na nejakej federalizácii alebo neviem.

A keď už Štúr: naňho zatykač tiež vydali vo Viedni, keď už svoju úlohu spnil ale chcel viac a začal byť nepohodlný. A potom "si strelil do nohy"... aha. No občas sa stanú takéto náhody. Diviaky tiež niekoľkokrát otočili chod dejín Uhorska.

Kolodej

rozdeľ a panuj. Benčíkov na maďarizáciu či germanizáciu či multikulturizáciu nájdeš koľko chceš.

nové