Pellegrini premiérom - koniec farebnej revolúcie na Slovensku?

Včera bol podpredseda Smeru Pellegrini oficiálne poverený prezidentom aby vytvoril novú vládu. Potvrdil sa tak zvrat, ku ktorému dospeli koaličné rokovania po dvoch týždňoch nepokojov, ktoré vyvolala opozícia podnecovaná určitými globalistickými silami zo zahraničia.

Ako vieme, tento zvrat za danej situácie, keď už každý rátal s predčasnými voľbami a takzvaná opozícia si už doslovne delila ministerské kreslá, prekvapil. Opozícia nezakryte plače a vzdychá, Kiska sa utrápene odúva a vysvetľuje, že sa musel podriadiť situácii, dokonca zahraničná tlač bolestivo zavýja nad Ficovým šachmatom a detínskí oficiálni organizátori demonštrácií doslovne skuvíňajú. Naopak, sympatizanti Smeru sú potešení a aj všeobecne národovci v tejto sitácii podporujú svojho šerifa a s daným postupom sú zatiaľ spokojní. Dôvod je jasný - udržanie koalície a vlády znamená tvrdé podkopnutie farebnej revólúcie, ktorá bola vrhnutá na Slovensko.

 

 

Priebeh

Toľko najstručnejši zhrnutie posledných dvoch týždňov ťahaníc. Nechcem sa v tom znova hrabať, ale myslím že je to pekná príležitosť usporiadania toho, ako v slovenských pomeroch (zatiaľ) prebiehala táto farebná revolúcia.

1. Podnet - nejaká udalosť, ktorá širokú verejnosť šokuje a prestraší, vyvolá súcit. Ako vieme, vybrali si mladého človeka aj s jeho jeho ešte nevinnejšou družkou. Empatia ľudí zaručená, obete sú neskôr nazývane "deti".  Je reálna pravdepodobnosť, že zabitý mal byť zahraničný občan, novinár Nicholson, ale to sa samozrejme nedá nijako dokázať, to hovorí len logika veci a jeho náhly útek.  Revolucionári zabili dvoch mladých a potom čakali (možno boli aj naštvaní, že ich nik 4 dni nehľadal a neobjavil).

 

2. Masmediálna masáž. Okamžite po objavení tiel prestitúti vyhodili na verejnosť  teórie o pôvodcoch. Okamžite je vina dávana súčasnej vládnej garnitúre a toto neprestáva v masmédiách ani na minútu. Takisto sa zapojili celebritky - herci a umelci -  i keď v tomto prípade napodiv dosť opatrne.

 

3. Politická hystéria. Opozícia zvoláva tlačovku za tlačovkou, obviňuje vládnych politikov spôsobom, ktorý  je doslovne falošným obviňovaním, šírením poplašnej správy, šírením nenávisti a nactiutŕhaním - využíva fakt, že v hysterickej atmosfére nie je možno prot nim urobiť právne kroky. Od začiatku sa do štvanici a šírenia prevratu zapája aj prezident Kiska.

 

4. Medzinárodné odozvy. Neverejným mechanizmom sú vo veci aktivované zahraničné politické organizácie, hlavne Brusel. Také niečo sa nedialo pri vraždde novinárky na Malte, a už vôbec nie pri zavraždení desiatich novinárov v Charlie Hebdo v Paríži. Slovensko je fackovací panák, čo si voči nemu dovolia bruselskí buzeranti, to prekračuje všetku mieru slušnosti.

 

5. Ulica. Zapojí sa dorast, mladí ľudia, ktorí, na rozdiel od 90% ľudí starších ako 30 rokov, ešte neprehliali túto lacnú hru a ako všetci v pubertálnom veku majú radi vzdor, násilie, revolúcie. Títo užitoční idioti sú nahnaní na námestia.

V našom prípade boli dokonca organizované demonštrácie aj v zahraničí, ktorých sa síce zúčastnili len tamojší emigranti, leštiaci si tým svoj typický komplex menejcennosti emigranta nenávidiaceho svoju pôvodnú krajinu - ale to sa zdalo revolucionárom dostatočné.

 

Celé toto snaženie bolo zamerané na najslabšieho člena koalície, stranu Most-Híd. Všeobecne povedané, bolo zamerané na to, že koaličná väčšina v parlamente je už od volieb minimálna (pár poslancov) a na to, že mnohí v strane Most-Híd sú kovaní anglosionisti, ochotní zradiť Slovensko kedykoľvek.

Výsledok teda poznáme - strana Most-Híd naozaj zaváhala, podľahla tlaku a hystérii, nastalo odstupovanie agentov a žiadali nové voľby. Nakoniec sa ale strana uspokojila s odstúpením premiéra a rekonštrukciou vlády. Kľudne to mohlo byť aj bez toho, ale dobre aj tak.

 

 

 

 

Čo to znamená do budúcnosti?

1. Najprv revolucionári. 

Farebná anglosionistická beštia určite nie je spokojná. Fico odstúpil, ale je pravdepodobne stále výrazne v hre. Cielom bolo dostať Slovensko na kolená, chaos a problémy, aby republika a nová vláda nemala silu vzdorovať imigrácii cudzích etnik, aby nemala silu vzdorovať bruselskému rozkladu. To nedosiahli a tak je pravdepodobné, že budú skúšať ďalšie kroky. Nemožno podceniť ich hnev a pomstychtivosť, v prípade problémov pritvrdia a sú schopní zas krokov, aké v našej malej republike zatiaľ neboli.

Vyčerpali svoj politický potenciál (Kiska je hore bradou a keď sa na obrazovke zjavia na tlačovke opoziční politici, národ doslovne grcia a vypína to). Jediné, čo im ako tak zostalo, sú tupé davy na jednom bratislavskom námestí - ale to je, ako sme tu už hovorili, len kulisa, to nikdy nebolo myslené ako naozajstný nástroj tlaku. Čo s takým bezzubým stádom teraz? 

Zostáva ešte možnosť nejako zdvihnúť verejnú mienku, nejakým novým masakrom? Dosť o tom pochybujem, v pláne bola už skôr vražda zahraničného občana a okamžitý ľahký palácový prevrat, ktorý by sa prípadne rozšíril ako chaos aj do Čiech, prípadne inde do krajín východnej Európy. Na Slovensko podľa mňa nemajú záložný plán. A hlavne tu nemajú ani ľudí, ktorým by to zverili. Naopak, je tu v zálohe mlčiaca väčšina či menšina patriotov a národovcov. Mlčiaca, ale zato hrozivá a nemieniaca mlčať. Ešte nejaké dve manifestácie arogantných poskokov a vyjde aj druhá strana na námestia. 

 

2. Za druhé, pozitívne prvky, jadro republiky. 

Napriek aktuálne pozitívnemu ustáleniu politiky v parlamente, je fakt, že Fico odstúpil. Odstúpil aj Kaliňák, ten je ale ľahko nahraditeľný a odstúpil aj Maďarič, čo je len dobre. O odstúpeni ministerkyne s prezývkou Židňanská ani netreba hovoriť, to treba len vítať aj v strane Most-Híd, pretože sa zbavili najväčšieho zradcu, akého tam mali (nie, ten hlupák s prezývkou Jebeš bol menej podstatný, pretože jeho podlosť a nenávisť bola očividná). Sú to teda vlastne aj dobré správy, konieckoncov Fico už strácal istotu a možno mu veľmi prospeje čas na spracovanie a pochopenie udalostí, možno mu to uvoľní ruky na premyslenie svojho postoja. Neviem si predstaviť, že by sa akýkoľvek politik na Ficovom mieste v tejto situácii vyparil z politiky, proste to nepovažujem za pravdepodobné, nik s tym dnes neráta - a preto budú Ficove postoje stále dôležité. Ale jeho správanie v nových podmienkach je dosť veľká neznáma.
 
Druhá neznáma je sám Pellegrini. Nikdy neverte, že akože zástupný predseda vlády sa dá ovládať. Pamätajte okrem iných aj na prípad Dzurinda. Nedá sa ovládať, Pellegrini má  a bude mať vlastnú osobnosť - ale aj keď tu môžeme napísať bez následkov akékoľvek predpovede, v tomto prípade naozaj nepredpovedám nič. Nemám ani najmenší pocit, ako to bude viesť a kam to bude viesť, ako bude vzdorovať. Už teraz anglosionisti určite rozoberajú každý detail z jeho minulosti, každého príbuzného a každý kšeft, aby na neho mohli tlačiť. V určitom zmysle je možno prešibanejší ako Fico, ale vieme, na začiatku behu sme všetci ešte veselí a oddýchnutí. O jeho skutočných osobných hodnotách my nič nevieme, bude to niečo ako Macron na Slovensku, alebo viac Orbán? Vyková ho situácia do tvaru, aký má mať? To je ničím nepodložené dúfanie, to by bol slepý optimizmus, pravdepodobnejšie je jeho častejšie potknutie sa a možno aj celkové zlyhanie. 
 
Do tretice je tu to naozaj podstatné - nutnosť nájsť na Slovensku klasických patriotických predstavitelov. To je najdôležitejšie a už je čas - ale nič sa nerýsuje. Nebudem sa opakovať, z etablovaných strán zatiaľ nik. Danko zlyhal nielen schopnosťami, ale hlavne charakterom, hodnotami (má vôbec nejaké, okrem egostrednosti a peňazí?). Z takzvanej pravice prichádzajú samí antinárodoveckí neurotici, v podstate neomarxisti, čo je až paradox. Kotlebovci sú v tejto fáze pripomalí, zaťažení vozom starého železa (stále chcem byť slušný), nedokázali to a budú sa musieť veľmi meniť (čo mali začať hneď po vstupe do parlamentu).
 
 
 
 
Čo treba robiť

Čisto pre akýsi protokol musím dodať, čo by bolo treba robiť. Nečakám smaozrejme, že sa tým bude niekto riadiť, len pripomínam, čo je objektívne nutné a potrebné:
 
1. Zriadiť  masmediálne kanály aj pre politických zastupiteľov národa. Urobiť poriadok s RTVS, ktorá očividne nie je "verejnoprávna", ale patrí niekomu cudziemu. Zmeniť zákony, zveriť ju priamo parlamentu, trestať ju priamo za porušovanie zásad neutrality - vrátane zosobnených trestov pre zamestnancov za klamstvá a nenávistné výzvy, ktoré v nej odoznievajú.
 
2. Odpolitizovať školstvo a zabrániť indoktrinácii a zneužívaniu detí a mládeže. Malo by byť zakázané, aby samé školy vyháňali povinne školákov na ulice.
 
3. Zamyslieť sa nad spolitizovaním kultúry. Nedávať štátne peniaze na politické zábavky rôznych divadiel, vrátane tých najväčších. Každý za svoje - to je moderná doba. Ak si nezarobia, prenajať ich javiská a hladiská ochotníkom alebo detským súborom - malo by to vyššiu kvalitu. Smaozrejme, to sa týka aj výtvarných umelcov a iných celbrít. Volajú po slobode, zaslúžia si dostať slobodný trh, ako každý.
 
4. Každá politická strana by mala vedieť zvolať ľudí do ulíc svojich sympatizantov. Ak to nevie, nie je pripravená na politickú realitu a je odsúdená na zánik. Súvisí to s bodom prvým, s možnosťou mediálneho vplyvu.
 
5. Dávať si pozor na svojich politických oponentov a bojovať s nimi aj vtedy, keď sa nič nedeje. nedať im ľahkú šancu. V boji sa nečaká, kým oponent začne útočiť ale jedná sa hneď vtedy a práve vtedy, keď je oponent slabý. Ak tomu niekto neverí, tak je naivný.
 
 
Toľko moje zhrnutie, pre nás do archívu. Chcem za tými pár týždnami urobiť hrubú čiaru, lebo naozaj delia jedno obdobie od druhého.
 
Čo sa týka samotného stretnutia s farebnou anglosionistickou hydrou  - bolo to určite pre mnohých poučné. Nebolo posledné, ešte ani neskončilo, bol to stále len veľmi jemný kontakt, prídu aj horšie a  tá politická naivita a dobrota, čo prevládala a prevláda na Slovensku, pôjde relatívne rýchlo definitívne do pekla. To je isté, ale bolo by lepšie sa zbaviť slabosti predtým, než nám niekto naozaj podpáli dom.
 
0
Náhodný okoloidúci

1. nepostrehol som, že by sa k tejto správe vyjadrili naši vyšerovatelia, takže zatiaľ ju treba brať s rezervou
2. nepostrehol som ani to, že by túto správu prebrali niektoré zo sorosovín hlavného prúdu, ale to ani neprekvapuje, keby to uverejnili, nemohli by sa viac oháňať "talianskou stopou"
3. právomoci našej polície a prokuratúry sú obmedzené na územie Slovenska, takže pokiaľ Taliani na východe neporušili žiadny náš zákon a pokiaľ eurofondy čerpali a využili v súlade s predpismi, tak v tomto smere sú čistí a nepostihnuteľní, navyše styky podnikateľov s politikmi na rôznej úrovni sú bežná vec
4. (moja konšpiračná teória) ak aj SMERáci vedeli, že talianska polícia podozrieva Talianov na východe z členstva v mafii, nebol dôvod robiť z toho rozruch a nejako zasahovať, a to z jednoduchého dôvodu - išlo o to, aby sa nepremysleným a unáheným ťahom nemarilo talianskej polícii vyšetrovanie, čiže aby sa Taliani cítili bezpečne a nespanikárili
5. týmto sa zasa vraciame k otázke, kto kázal Nicholsonovi, Megovi a Holecovej podsunúť Kuciakovi materiály o mafii a vytvoriť tak falošnú taliansku stopu. Ak je pravda to v článku na HS, svedčí to o tom, že tvorcovia falošnej talianskej stopy nemali ani len potuchy o tom, čo robí talianska polícia

Náhodný okoloidúci

Žitný v telefonickom rozhovore potvrdil časť toho, čo je uvedené v článku na HS - že talianska polícia mala v mafii nasadeného svojho agenta, ale keď sa spustil rachot okolo Talianov na Slovensku, museli ho stiahnuť, aby neprišiel o život.
K tým vyššie uvedeným bodom len toľko - naši vyšetrovatelia sa k tomuto vyjadriť nemôžu, lebo prokurátor na kauzu Kuciak uvalil informačné embargo. Ostatné body zatiaľ stále platia.

Rozhovor so Žitným:
https://www.youtube.com/watch?v=Xu00LkqA3rg

Dusanbe

Ja mám stále taký pocit, že zajtra Kiska "uhne" z ústavných zvyklostí.

1488

pán hovorca musí v divadle pokračovať. Iné sa nedá očakávať..

vrbovčan

by mal požiadať Kisku, aby prišiel do parlamentu so svojim návrhom vlády požiadať o schválenie parlamentom. Ja viem. To je už prezidentská republika, ale situácia by sa otočila.

Ľubov

že Mastnému vlasovi už nezáleží na ničom,na svojej funkcii, ani na svojom uslintanom živote,Slovensko samozrejme ani nespomeniem,v súvislosti s Kiskom.Evidentne sa chystá zdrhnúť.

Viem,že sionistom ide o čas a práve tomu Mastný ešte môže poslúžiť,tak to robí.Fico sa vyjadril,že iný návrh nedá,ak som dobre rozumela.

Smer nech konečne ukáže rozhodnosť a predčasné volby podmieni referendom o skrátení pôsobenia A.Kisku vo funkcii prezidenta,následne začatím vyšetrovania jeho zločinov.

Aman Againsttime

Celkom ma zaujíma, či to hovno bude mať drzosť po 2x kandidovať (niektorí novinárski zmrdi mu totiž radia založiť vlastnú stranu, pche!), pretože ak si Slováci mienia toto 2x zvoliť za hlavu štátu, tak potom tomuto národu asi niet pomoci.
Inak nedávno som videl v knižnici toho debilka Straku (ja viem, že na takú bezvýznamnú nulu ste už zabudli, ale je to ten 18-ročný "Rumcajs", čo akože organizoval protikorupčné pochody :-)) a normálne som musel ísť od neho preč, lebo som nedokázal udržať smiech. Viete ono je to naozaj ten prípad, keď niekto je nielen objektívne trkvas, ale i vyzerá, pôsobí a gestikuluje ako trkvas. Toľko ku kisokoidným fanúšikom. :-)

Norman

Okrem toho, že je to nezodpovedný idiot, predsa len si treba uvedomiť, že to robí len aby nevyzeral ako úplný sralo a že vládu po pár dni ťahaníc aj tak nakoniec podpíše.

Je proste ako devka, ktorá musí robiť drahoty.
Vyvoláva voči sebe len o to väčšie antipatie.

Ale hrá sa s ohňom, s dynamitom, s nitroglycerínom, doslovne.

vrbovčan

Takže teraz hľadať nemotorkára. Nabudúce čo?

Norman

Nabudúce bude piatok, hm, odmietne to okamžite, aby davy na námestí mali nejakú zábavu? Chlieb a hry - to vždy potreboval plebs v hlavnom meste.

Dobre, tak môj odhad:
v piatok mu teda ponúknu inú vládu, a bude tam starý Ráž. Hm, nie, dobre, vtip, bude tam ktokoľvek.
Myslíš, že Kiska si nájde iný dôvod? Možno sa nevyjadrí, nechá plebs mať svoj sabat (sabat začína v piatok, keď sa zotmie) . A v pondelok to predsa len podpíše.

Táto situácia má na Slovensku iba jeden, takýto nejaký priebeh.

Ale globálna zmija v zahraničí, ktorá to naozaj riadi, možno nájde ešte iné možnosti, iné podrazy, nové vraždy alebo medzinárodný tlak (ešte stále je tu Lajčák, Šefčovič ... ekonomické hrozby, pokles rejtingov ...

Tu niekde som písal, že by Smer a SNS mali zvolať v okresným mestách na piatok 17 00 svojich ľudí a trocha to zahriať. Píšťalky, rapkáže, megafóny, paličky...
Kotlebovci sa vyjadrili, že sú za predčasné voľby - teraz je jasné, prečo to bola nepremyslená blbosť, tá strana žije z ulice, teraz, keď sa čosi aspoň vizuálne deje, teraz bude bokom a cmúlať si palec? Aha. Možno o nič nejde, ale kedy chcú ľudí zabehnúť, ak nie teraz? Na stanici na arabky vrešťať vedeli, ale na domácoch sionistov si netrúfnu? Chudáci zbabelí. Tak vyzerajú.
Aby som nezabudol vysvetliť: na ulici sa nedá v našich pomeroch zmeniť moc - ale na ulici sa dá dobre vychovávať.

sandro

Pubertaci oznamili, ze rusia protest. SMER je zrejme zlomeny. Cernosi budu, lgbti na skolach bude, viac penazi tiez potecie. Ovecky v uliciach maju odmakane, vlada sa nezmenila, vrazda evysetrena a mozu ist zasa naspat, zaoberat sa svojimi bezcennymi zivotmi.
A my vsetci im dakujeme!

Norman

Ja nechápem, ako uvažuješ.
Zrušili protest, lebo sú na konci, lebo prehrali - a ty si myslíš, že vyhrali.
Ja to nepochopím.

Samozrejme, v budúcnosti bude všeliako, ale túto svoju osratú Kuciakovu revolúciu PREHRALI.

sandro

Ja sa obavam, ze na pozadi sa dohodlo to, preco tieto protesty vznikli. Bola to globalna poziadavka, korupcia bolo len cervene platno pred ovce. Neverim, ze by to po preinvestovani mnozstva penazi vzdali lebo ucast bola minule este vyssia ako predtym. Mali vsetky tromfy v rukach. Vlada sa defacto nezmenila, je to rovnaka zlodejska a dokonca este neschopnejsia banda ako predtym(Drucker - ''nevyznam sa v silovych zlozkach'').
Moj nazor: dosiahli co potrebovali a uzitocnych idiotov hodili cez palubu. Teraz si tam urobia s vrieskajucim Matovicom nejake protesty do stratena, ale uz to bude aj medialne kryte iba striedmo.
Prave citam, ze ministerstvo skolstva odklepava dalsie prachy mimovladkam na skurvenie deti(IUVENTA).

vrbovčan

polície ide v každom prípade. Len ja si myslím, že o to ide Matovičovi, alebo aj Matovičovi. Lebo on je trestne stíhaný, vyhráža sa policajtom, že po voľbách si to odskáču. A oni sa boja bez neprestrieľnych dôkazov.

Norman

Poviem ti môj názor:
Oni používajú ulicu ako nástroj. Oni najlepšie vedia, že ulica nič nezmôže, len robiť určité bububu.
Teraz to presrali, v boji o Híd ich prekonal Fico (za veľkú cenu). Parlament, konkrétne Híd, bol rozhodujúci.
Globalisti nemôžu ďalej naháňat davy na ulici, pretože by sa jasne ukázalo, ako sú také demonštrácie bezzubé (ako tu stále opakujem). To, že tam bolo o niečo viac ľudí je úplne nepodstatné.

Rozumej: ulica je ako pištol so slepými nábojmi. Občas sa dajú použiť, risknúť to, ale ak je to beznádejné, prečo
verejne ukazovať, že sú náboje slepé.

Nad globalistami sa proste DÁ vyhrať.
A teraz dostali na frak, aj keď je Smer tiež riadne skrvavený (ale to ťa neštve, tak máš ešte väčší dôvod sa tešiť:)

Globalisti teraz nedostali, čo chceli.
Ale samozrejme, na Smer sa nedá spolahnúť. Zvlášť, keď za globalistov kope aj "alternatíva" - Kolár aj Kotleba.
Ak sa do roku 2020 vonku za hranicami nič nestane, je Slovensko určite v riti.

Náhodný okoloidúci

Inými slovami pouličné protesty sa skončia skôr ako si ľudia uvedomia, že skutočná politika sa robí v parlamente a v zákulisí a nie na ulici. Aby sa účastníci protestov necítili podvedení sa prišli aj inokedy na ďalšie protesty pod inou zámienkou.
Veľša ľudí konečne pochopilo, že aj protesty v 1989 boli len kulisa, rozhodujúce veci sa udiali mimo zrakov a dosahu ulice. Ale táto skúsenosť je neprenosná.

Norman

demonštrácia potrebuje aj rečníkov. je dosť možné, že ich už ani nenašli dostatočný počet. Stanke síce reval, že vydržia, ale nevydržali - sú to srabi. Ale hlavne by ho nik už nechcel počúvať.
A čo ostatní? Kde nájsť užitočných idiotov. Ono globalisti sú sila, ale to neznamená, že sa o každého svojho sluhu postarajú. Tieň čierneho Kuciakovho osudu padá na nich ako nočná mora. Je jedno, že sa z prestitúta budú snažiť spraviť svatého - blbé je, že je naozaj mŕtvy. Tie špinavé lacné kahance na námesti mu teda nepomôžu, aby som citoval Kryla a jeho Neznámeho vojaka: "Na vaše kahance nasrať".

sandro

Bol by som rad ak by si mal pravdu. Ale ja som odjakziva tazky pesimista. Neviem preco, na tieto veci mam radar. Ale ono sa to ukaze rychlo. Ocakavam, ze v kratkej dobe ratifikuju Istanbul a podporia Dublin IV.

Náhodný okoloidúci

Koľko ľudí v takom prípade pôjde do ulíc protestovať?

Norman

ja hovorím o súčasnosti, ako dopadol tento pokus o farebnú revolúciu, o okamžité zlomenie Ficovej vlády. Ten skončil.

Čo sa týka budúcnosti, viď moja posledná veta:
Ak sa do roku 2020 vonku za hranicami nič nestane, je Slovensko určite v riti.

To je dosť pesimistické.
Je v riti čo sa týka politických strán, volieb, mimovládok - a následného podpisovania a akceptovania satanistických bruselských nezmyslov.

sandro

Ano a ja zas hovorim o tom, ze sa nieco dohodlo na backgrounde.
Fico len doslova par dni dozadu s pompou oznamil, ze Istanbul neratifikujeme. Doteraz siel SMER s V4, som velmi zvedavy, co bude teraz, po ''neuspesnej'' revolucii.

Norman

pre Smer to bola ťažká vojna, so stratami. Ale možno im to, z našeho hľadiska, aj pomôže, že aj v ňom a jeho voliči mnohé pochopili. A že mnoho pochopili aj jeho nevoliči.

Ale treba vidieť aj rany druhej strany. Facky, čo dostal Kiska. Vyfarbenie sa mimovládok. Prázdne vrieskanie SaS a Olano a ostatných. Na to, že začali strielať oni (obrazne aj skutočne), teda mali výhodu, to sami schytali výrazne.
Úplne sa vyčerpali. Uviazli. Preto útok či revolúciu museli odpískať, zatrúbiť na ústup.

Ako, bohužiaľ, vojny a bitky sú vždy takéto pyrhovské, ale ich víťazstvo v tejto veci by vyzeralo inak. Samozrjme, aj naše.
Myslím ale, že sa nič nedohodlo v pozadí - skôr naopak, vďaka tomuto sa vyhrotili o kus viac fronty, už sa im bude ťažšie sa dohadovať. A to je dobre.

Ale, to sa zhodneme, ak zostanú na Západe dominovať globálne anglosionistické monštrá, ak Brusel bude stále produkovať jedy, tak je otázka času, kedy zo štátov V4 ako prvé dorazia práve Slovensko. Ono to stádo na námestí v samom hlavnom meste je odkrytá zásobáreň zradcov, peniazmi zaslepených idiotov, vymytách mozgov. A to tu máme desaťročia, stále si svoju zásobáreň pestujú práve v Blave. Slovensko je z V4 na tom najhoršie.
Ale to bolo aj pred touto neúspešnou revolúciou, nič podstatné nedosiahli. Len teda odkopali staré dobré štruktúry a premiestnili Fica, na ktorého aj tak stále všetci nadávate a ktorého podporujú už asi iba robotníci.
Nuž, mesto, ktoré nepodporuje svojeho šerifa sa nesmie čudovať, že sa v ňom po uliciach začnú rozťahovať gangstri.
A národ, ktorý nevie dať svojim deckám pár po papuli a nechá ich sa rozkrikovať a robiť výtržnisti, sa tiež nesmie čudovať, že potom sám skončí ako žobrák na ulici. Z ničoho nie je nič. Bez rozhodných (ná)silných činov sa nič nezlepší.

sandro

Ja na Fica ako takeho nejak nenadavam. Je to najschopnejsi politik, akeho tu mame. Smer vsak nie je len Fico. Fico samotny ma problem v tom co pises: ked obcania nepodporuju svojho serifa...Nemoze si dovolit to, co si moze dovolit npr. Orban. Tak laviruje a musi druhu stranu doslova podplacat.
Lenze ak by SMER znizil marzu pre oligarchiu a niektorych svojich ludi, tak by mal tu podporu ovela vacsiu.

Norman

Tu ma napadlo dodať, že keď hovoríme my alebo keď oni hovoria o Ficovi, často ani nejde o tú osobu, ale o akýsi symbol. Nadávalo sa na Fica, ale bolo to smerované ani nie že na Smer, ale na celé Slovensko. To bola vcelku jasná psychológia za tým. A v tom je aj celá tá dilema - na jednej strane je "fico" určitý symbol ak nie národa, tak štátu, na druhej strane je "Fico" síce schopný politik, ale z tohto hľadiska naozaj nie moc zanietený "národovec", ak vôbec. To je už dlhšie problém tejto situácie.

Tu by im bolo treba pripomínať, socdemákom, že aj taký ZSSR vybojoval vojnu s Nemeckom pomocou silnej nacionálne patriotickej ideológie. Odsunul sa "proletariát" a všade bola zrazu "mať Rus". To by som dal Ficovi ako radu do jeho nasledujúceho boja. Nech sa neodhadzuje :-)

Aman Againsttime

Fico je najlepší premiér akého sme tu zatiaľ mali - teda od obdobia 2. samostatnej SR to platí na 100%. A netreba sa to báť takto otvorene napísať - obzvlášť teraz.

 

Fico ako súkromná osoba je jasný ľavičiar obdivujúci  Che Guevaru - avšak skôr takéto toho staršieho typu (chvalabohu) - nie je teda moja šálka kávy, ale dokážem sa nad tým povzniesť. Na ľavičiara je i celkom konzervatívnejší (ale zase nie takým tým upjatým, nechutným, pupušovsko-kádeháckym spôsobom. Naopak, podobne ako Putin alebo Trump si vybudoval imidž alfa samca, okolo, ktorého sa motá plejáda krásnych žien, skrátka James Bond :-). A chlap, ktorý by sa nad niečim takým pohoršoval a moralizoval podľa mňa nemôže byť v poriadku) a relatívne patriotický (hoci súhlasím, že v tomto smere by mal byť ešte zanietenejší, ale nesúhlasím, že by vôbec nebol, to naozaj nie je pravda, to mu krivdíš).  

 

Jeho najväčší problém je dnes vlastne to, že už je tak nejako za zenitom, časy najväčšej slávy už skončili a vidno trochu, že ani jeho to už tak nebaví, že postupne vyhorel. Ale to je do značnej miery i prirodzené.

Norman

Je to snaživý typ - ináč by sa neocitol v poprevratovej SDĽ a nebol by zakladal Smer - čo bol ambiciózny a výrazne úspešný projekt.
Od podriadenia sa globálnym korporáciam ho zachránila tá kariéra už pred novembrom a aj potom bola ľavicovosť proste voľná (podobne fungoval aj Zeman, keď musel použiť českú SD a tak sa stať premiérom).
Smer mal byť dosť stredový, ale doslovne nechtiac prehltol bývalých komunistov, takže na ľavici nik nezostal...

Čo sa týka CheGuevaru - to je jeho idol asi tak, ako Jánošík - proste prázdne symboly, to je len taký folklór. CheGuevara bol možno symol mladých v 70tych rokoch, ale v čase dospievania Fica to už nik nebral vážne, nehovoriac neskôr. veď čo si budeme hovoriť, oni títo kariérni ľavičiari sú naozaj menej ľavicoví, ako niektorí z nás.
Ale v tej KS strane, kde bol, získal tendenciu k reálnej politike, k podpore ľudu, je ozaj nezaslúžený paradox, že práve na neho, najviac ľudového premiéra, použili cirkus s masovými manifestáciami. No čo už, karma, umelý ľavičiar, umelé demonštrácie.

Zhrnuté - je nozaj jednooký medzi tými takmer všetko idiotmi, čo sa v slovenskej politike pohybovali a pohybujú.

Aman Againsttime

No, na druhej strane byť najlepším premiérom vtedy, keď medzi konkurenciou máš také "esá" ako malého čierneho kripláka a prechlastanú, labilnú kobylu zase nemohlo byť až takým náročným. :-)
Ale aj tak, Fico mal objektívne štátnické kvality a myslím, že história bude nakoniec na neho spomínať skôr v dobrom. Veľkou škodou však je, že nevyužil šancu stať sa niečím ako slovenským Orbánom. Možno to tu v našich slovenských podmienkach naozaj ani nešlo (veď to sám vidíš, koľko zmanipulovateľných kreténov tu žije).
Veru, zastávam sa toho SMERU a Fica asi až príliš. Je to totiž bohužiaľ výsledok mojej frustrácie z tzv. slovenskej alternatívy a národovcov. Jednoducho to už dospelo do bodu, kedy som nad nimi zlomil palicu. Bude sa musieť jednoducho začať pristupovať k veciam inak. Používať iné stratégie, naučiť sa vedieť spojiť i s "diablom", aby sa porazil nepriateľ a vedieť hrať na rôzne strany. Treba sa ešte veľa učiť.

Norman

Presne s tebou súhlasím.

Čo sa týka pozitívnych postojov ku Smeru - proste oceňujeme technickú kvalitu, ktorú tá strana predviedla. Kiež by národovci-patrioti dokázali aspoň časť toho.

Veru, vecí verejné (republiku) a boj o hodnoty bude treba nastaviť na inú kvalitu. Ako sa hovorí - all wars are magical wars  (7:30 min).

 

Aman Againsttime

No veď to som už spomínal. Niežeby v SMERE neboli žiadni diletanti a blbci a kopec vecí sa nedalo robiť i lepšie, ale v zásade tá strana ovláda, ako píšeš, technickú stránku veci - majú reálne skúsenosti a vedia vládnuť. No a ruku na srdce: to tu naozaj niekto verí tomu, že niekto ako kotlebovci by vedeli poriadne spravovať štát? Veď dokonca i národný socialista Magát ich musel vysmiať ako ekonomických diletantov, keď prišli s návrhom na odchod z EU. Toto sú jednoduchí ľudia z ulice a ich význam naozaj začína a končí pritom byť hlasnou trúbou, ale viac očakávať jednoducho nemožno. Dokým sa naozaj nenalejú niekde nejaký poriadne peniaze, tak sa obávam, že to stále bude len biedne divadlo.

A druhý problém je ako sa ešte títo národovci doslova vyžívajú vo svojej izolovanosti. To mi naozaj pripomína rôzne tie často spomínané menšiny (ale i slniečkárov ako takých), ktoré namiesto toho, aby sa snažili nejako prispôsobiť a ukázať v dobrom svetle pred ostatnými, tak sa ešte viac uzavrú do "getta", do svojej bubliny, s ich pravidlami a mindsetom bez toho, aby sa dostatočne konfrontovali s vonkajším svetom a pokúsili sa o nejaký zmier a dialóg. Pochopiteľne, rozumiem ich averzii, keď ich druhá strana vylučuje a stigmatizuje, ale totálna izolovanosť a odmietanie akejkoľvek spolupráce nie je a nikdy nebola riešením.

Norman

ti musím dať za pravdu
Za prvé to chce reálnu inteligenciu, nielen kvôli efektu, ale aby človek nemusel trpieť, keď sa na to pozerá.
Za druhé to chce samozrejme kooperáciu a reálny efekt, nie toto izolovanie sa neustále pripomínanie krívd, ktoré na nich niekto pácha, alebo páchal na niekom v minulosti. napodobňujú slniečkársky naratív, len na druhú stranu.

Za tretie by som dodal, že si nenechajú nikým poradiť - to som počul a aj to vidno na ich neflexibilite. Včera som zapol prenos z parlamentu,naozaj výnimočne, a rečnil tam práve Kotleba. No, rečnil ... škoda hovoriť, nejde o štýl a tak, ale aj ten obsah - vysmieval sa z programu vlády, lebo bol použitý proste ten starý, aj s dátumami, teda oprávnene sa na tom akože pohoršoval, ale ...preboha, načo vlastne?
Nech si pozrie prejavy AfD v nemeckom parlamente, stačí len štýl a dynamiku a nech sa to aspoň tak naučia.
No, to sa asi nedá.

Aman Againsttime

AfD je oproti kotlebovcom úplne iná liga. To je ako porovnávať Máriu Callas s Darinou Rollinsovou. :-)

Jednak si vedeli vybudovať imidž (ekonomických) odborníkov (a myslím, že aj naozaj sú, prečo nie?), čo považujem za veľmi podstatné, pretože to, čo každá ľudská bytosť najviac chce je predsa "mať sa dobre" a taktiež ukazujú, že istá forma umiernenosti a otvorenosti je dnes tou správnou cestou (líderkou strany sa po "na chlapčeka ostrihanej" Frauke Petry stala paradoxne o niečo ženskejšie pôsobiaca "lesbička"Alice Weidel (znalí vedia, prečo tie úvodzovky :-))

Umiernenosť a otvorenosť je naozaj cestou, pretože byť európskym nacionalistom dnes znamená byť konštantne častovaný politicky korektnými nadávkami ako "rasista", "sexista", "fašista" a pod. No a najlepší spôsob ako sa s tým vyrovnať je aspoň trochu využiť "kognitívnu disonanciu", kedy podobné nadávky zo strany libtardov budú vyzerať hlúpo a extrémne. Preto Salvaniho Liga severu mala na kandidátke i černocha - skutočne inteligentného negroida, ktorý chápe, že masová imigrácia nie je v nijakom prípade aj v jeho záujme (koniec koncov, my vieme, že existovali i čierni, arabskí či indickí národní socialisti).

A aj tento prístup pomohol Salvanimu nakloniť si toľko Talianov, pretože belosi v zásade dnes naozaj nechcú byť "rasisti" a "fašisti" - rovnako však nechcú stať sa menšinou vo svojej krajine, byť vystavení teroru zo strany mohamedánskej svoloče a vidieť ako sa ich unikátna kultúra stráca.

Preto dnes toľko ľudí bude na Západe voliť AfD, FN alebo Ligu severu, hoci je to "fašizmus" - avšak  fašizmus s "ľudskou tvárou" a s odborníkmi. Preto ten úspech.

 

Holé a horúce slovenské hlavy sa budú musieť ešte veľa učiť.

 

 

 

Ľubov

momentálne to je biedne s ĽS NS.Ale zároveň hneď aj dodajme,že čím lepšia a kvalitnejšia opozícia na západe,tým lepšie aj pre nás.Preto,keď fandíme AfD,alebo tejto Lige,je to preto,lebo je to sila,ktorá nás (môže )oslobodiť.

Tak to je paradox,že takto rozmýšľa zaťatý rusofil.Oslobodenie príde zo západu,ale až po občianskej vojne,vo Francúzsku,Nemecku,Taliansku.

Iné riešenie si žiaľ neviem predstaviť.

sandro

Ja si dovolim zas nesuhlasit. S LSNS je to v poriadku a presne tak ako to ma byt. Je to cira narodna sila, clovek sa tam naozaj nemusi zaoberat tym, ci je za tym nejaka skryta koordinacia so systemom(v ktoreho mantineloch samozrejme musia posobit). Proste nie je. V nasich podmienkach je to obrovskym uspechom a najma Kotlebovou zasluhou, ze roky siel hlavou proti muru. Ten chlap ma uz teraz miestenku medzi narodnymi dejatelmi, ci sa nam to paci alebo nie. On sam si samozrejme uvedomuje absenciu inteligencie - viac krat sa takto vyjadril, Uhrik na vsetko sam nestaci. Ale to sa bude postupne menit, dnes ma este prilis vela ludi pocit, ze by prejavenim sympatii viac stratili ako ziskali.
Skor treba byt ostrazity voci hlupostiam, npr. ty si tu zdielala nedavno nejakeho chalana - Socha sa myslim vola. On ma samozrejme v globale vacsinou pravdu, ale jeho prejav je hystericky(presviedca ludi, ze mu po zverejneni videa zmizli vsetky peniaze z uctu a podobne..) znacne narcisticky a najma je to jasna snaha o roztriestenie narodnych sil. Otazka je, preco, ked sa konecne podarilo dostat zastupcov do vyssej politiky.

Norman

Nič v zlom, ale zas iný pohľad:
Ja by som si nebol tak istý, čo sa týka nejakého zápisu Kotlebu do niečoho ako dejatelia. No dobre, nejaká nová ľudová strana, čo sa dostala do parlamentu - tam už boli rôzne ľudové veci. No, odkazuje na zakázaného Tisa a tým vzbudzuje v systémových poskokoch nevôlu až hystériu - no a? Čo z toho? Čo to zatiaľ prinieslo? A čo to prinesie zajtra? Pripomína to malé dieťa, ktoré vie, že nemá hovoriť zakázané slová, napríklad "hovno", a napriek tomu to povie. Alebo aspoň to "ho" povie. Potom dokonca "hov" ... a bohovsky sa s ostatnými deťmi v škôlke smeje, ako pani učiteľku dostal. Niekde sa to zapíše, ako jano Kelňa či Slota, ale to je tak všetko. V Čechách mali kedysi toho "extrémistu", Sládek sa volal, strana Republikáni, boli aj v parlamente, kto dnes pozná jeho meno? (aj keď pred rokom dvoma ešte rečnil aj v Bratislave). Nik o ňom už nevie.

K tej "inteligencii" - nejde o inteligenciu v pravom zmysle slova, tej ani v politike konieckoncov moc netreba - ide o niečo iné, čo tu postupne budeme skúšať vyjadriť. Ide o esprit, dynamiku, možno aj duchovno. Nejde, samozrejme, o výzor, ani o nejaké formálne rečnícke schopnosti (to by som si nedovolil kritizovať) - ale niečo základné. Niekto si azda myslí, že majú imidž neotesaných chlapov, hrubej sily - ale popravde, tam tá sila skôr chýba. Sú asi tak silní či mužní, ako Arpád Szoltés či Korda.
Aj preto sa k nim nemôže nik pridať.

Prečo musí pani Grausová chodiť na mítingy len neoficiálne a nie ako oficiálna vyslankyňa LSNS spolupracovať s organizátormi? Jedná sa len o tie drobnosti, dve, kde som aj ja bol, a keby tam ĽSNS bolo oficiálne, bolo by to fajn, bolo by to zaujímavé. Ako tu Aman povedal, Grausová je nadpriemer LSNS, a to nielen prejavom, ale aj chápaním stratégie a povinnosti jednej ľudovej strany. Ale asi je tam sama taká.

A nie som si taký istý ani nezávislosťou ĽSNS (neprítomnosť "skrytejkoordinácie so systémom"). V tom platí - nejestvuje neovplyvnenosť, otázka je len, do akej miery. Som si istý, že ĽSNS je aj v tomto pod fokusom a bolo by naivné predpokladať, že tam neprenikli rôzni "infiltrátori". Do strany, alebo medzi vplyvných sponzorov povedľa. To neznamená, že im teraz neustále dávajú zlé rady - nechávajú si svoj vplyv na dôležité momenty. Hm, napríklad pred týždňom sme videli, ako sedeli v rade v TV, celá anglosionistická strannícka línia a Kotleba. Ja viem, náhoda, a do TV ísť treba, súhlasím, povedzme, prižmúrme oko, nie je to dôkaz, ale je to ukážka, ako to funguje. Symbol.

Sochu som nedávno ja videl prvý raz, aj sa všade zjavuje, ale aj som napísal, že teda akosi mi to nesedí. Nemienim rozmýšlať čo, proste to tiež nie je ono, s tým s tebou súhlasím. Ako píšeš, ide už o ten princíp, prečo sa chlapi nevedia dohovoriť, zhodnúť?

Aman Againsttime

Ja rozumiem, prečo je istým ľuďom LSNS sympatická a cítia potrebu ju stále brániť (koniec koncov veď aj ja som ich volil). Dávnejšie som písal, že nebudem do nich kopať práve preto, že sú slabí - a kopú do nich všetci ostatní. Niekoho, kto je "váš" a zároveň slabý chcete skôr chrániť až obraňovať - to je úplne prirodzené. Môj postoj je však dnes už taký, že dnešná situácia je jednoducho privážna na to, aby sa tolerovala takáto slabosť v našich kruhoch.

Každopádne nepatrím k dogmatikom, ktorí by si robili z národných buditeľov totemy, o ktorých si myslia, že sú bez akýchkoľvek chýb (ako to svinsky podsúva HVRN). Rovnako uznávam, že Kotleba má obdivuhodnú výdrž, že ukázal istú pevnosť charakteru a usilovnosť, ktorú jednoducho treba oceniť.

Avšak prirovnávať tohto smiešneho ráčkujúceho panáka s cigánskymi fúzikmi a s príšerným oufitom, ktorý ani nevie poriadne vysvetliť, prečo je tá gender ideológia vlastne taká zlá (odpoveď "je to zvrátenosť" si môžem dovoliť asi akurát tak ja v diskusnom fóre, nie niekto, kto tu ašpiruje na to raz vládnuť, ak teda kotlebovci vôbec majú taký cieľ, že?) a ani ho nenapadne kontrovať feministickej krave Petrik, že rozdiel v platoch medzi pohlaviami je známy feministický hoax (a vysvetliť prečo), k našim národným buditeľom a velikánom ako Štúr, Hlinka, Štefánik, Tiso, a pod., tak to chce teda naozaj riadny matroš. :-D

sandro

Smiesny rackujuci panak? Tak ten panak zacal uplne od podlahy, bez zazemia..Je to absolutny zjav a zhmotnenie pevnej vole a energie zameranej dlhe roky na jeden presny bod. Treba si spomenut, ze este nedavno mu kuklaci lamali ruky(doslova) v dodavke, SISka(zrejme) ho dala brutalne zmlatit aj s mamou(ta to skoro neprezila) na ulici, statna moc media a mimovladky v boji proti nemu defacto porusuju vsetky existujuce zakony. A on dal zupana a teraz ma stranu v parlamente. ..Smiesny racujuci panak..Vzdy som si na ludoch viac vazil ich moral ako to ostatne a som presvedceny o tom, ze medzi narodnych dejatelov sa derie. Nikde netvrdim, ze tam je, ale ma nastartovane dobre. Nie je to samozrejme nejaka charizmaticka bomba:) ale budme radi aj za neho. Ak by nebol inteligentny, tak by uz nemal za sebou xy vyhratych sudnych procesov so statnou mocou. Bolo etremne tazke v jeho pozicii chodit neustale v 1.linii po hrane zakonov a neprekrocit ich. Co som si vsimol, tak vykonnu a zakonodaru moc + zakonne procesy s tym suvisiace ma nastudovane velmi dobre. Tam je v prejave isty.
Takze to elitarstvo si nechaj, ak by som si mal vybrat medzi vami dvomi, tak si vyberiem Kotlebu, ten robi nieco realne:)

Roland Edvardsen

Ježiši, prepáč, že si niekto vôbec dovolil dotknúť sa vašej modly. Toto je presne o tom, o čom sme tu písali i s Normanom: žijete v bubline, v ktorej prehliadate Kotlebove nedostatky a nadhodnocujete jeho úspechy. Kotlebovci v preferenciách oscilujú niekde medzi 11 a 8%, pričom pre väčšinu z týchto ľudí išlo o protestný hlas voči systému. To nie je ani tak o Kotlebovi a jeho úsilí (ktoré som mimochodom vo svojom príspevku tiež zdôraznil), ako o celkovej situácii v krajine a frustrácii istej časti ľudí - preto ten úspech. Ja som raz uvažoval, že pôjdem voliť i Noru Mojsejovú alebo Paliho Kapurkovú len, aby som ukázal "fuck you" sionistickému systému. A väčšina ľudí, ktorí dali hlas Kotlebovi a ktorých poznám uvažovali práve týmto spôsobom. Ak by to nebol Kotleba, kľudne by to mohol byť niekto iný - a možno i šikovnejší.

A druhá stránka veci je, že tu máme nejaký "fanclub" na jednej strane, ktorého veľkosť by som si síce nedovolil označiť za malú, avšak stále za nedostatočnú a na druhej masívny odpor. Sorry, ale stále platí, že väčšina normálnych Slovákov Kotlebu buď neznáša, pripadá im smiešny, alebo im príde absurdné, aby niekto takýto viedol krajinu. To je tvrdá realita. A Kotleba je pomerne dosť kritizovaný i medzi nacionalistami práve pre zabarikádovanie strany, budovanie si kultu osobnosti a vypudenie niektorých šikovných a inteligentných ľudí. Pochopiteľne, poznáme prípady kedy sa vysmievaný outsider vypracoval na vrchol. Áno, niekedy sa to stáva, takže v tomto smere prajem Kotlebovi všetko najlepšie, hoci ako inteligentný pozorovateľ si musím udržiavať zdravý skepticizmus.
Kotleba je inteligentný asi tak ako väčšina iných predsedov strán alebo politikov vo všeobecnosti. Čiže ide o uhol pohľadu a o to s kým koho porovnávame. Samozrejme, že ľudia pôsobiaci vo verejnej politike budú nejaký štatistický nadpriemer, ale žeby bol Kotleba v rámci tejto skupiny nejako extra výnimočný? Vážne ti to tak pripadá? Každopádne takého Danka určite prekoná, to je pravda. :-)

A s argumentom "čo si dokázal, že kritizuješ" naozaj v internetových debatách na nikoho nechodte, lebo je to to úplne najlacnejšie s čím sa dá prísť. Za prvé, ty vieš úplné hovno o tom, čom som robil alebo nerobil, čo som prežil alebo neprežil alebo obetoval a za druhé, aj keby som bol ten najposlednejší lúzer na svete, tak mám nárok na kritiku - obzvlášť kritiku verejne činných osôb, že áno. To tu môžeš napísať naozaj na všetkých z nás, že by si si vybral Kotlebu pred nimi, pretože nerobia "nič reálne" a nepôsobia vo verejnej politike a rovnako môžem ja to isté napísať o tebe. Aký to má význam, preboha? To tu naozaj začneme vyčítať ľuďom to, že nemajú nízke štandardy? :-)

Roland Edvardsen

Ale aby som kotlebovcov upokojil, tak sa priznám, že keby sa zajtra konali parlamentné voľby, tak by som pravdepodobne opäť volil LSNS (aj keď so zaťatými päsťami. Bohužiaľ teraz tu už naozaj nič iné nie je, hoci stojím si stále za tým, že SMER a SNS v rámci istých mantinelov treba brániť). Kotleba mi ako človek nie je veľmi sympatický (holt, aj na osobné preferencie majú ľudia snáď nárok), ale stále je to ideologicky mne najbližšia strana a za tie 2 sympatické osobnosti, ktoré som tu už spomenul, by som to (asi) dal.

sandro

Kritika by mala mat nejaku rozumnu formu. ''Smiesny rackujuci panak'' naozaj nie je z tohto sudka. Tazko sa s tebou diskutuje, vzdy napises velmi vela a casto urobis jednuduchu konstrukciu bez dalsej reflexie. Takze vo finale je z toho niekedy taka omacka, kde to sem tam vsetko do seba nezapadne. Navyse clovek sa potom musi obhajovat a na to nemam vacsinou naladu ani cas. Je z teba este citit mladost:) Ja naozaj Kotlebu uz dlhsie nejak extra nesledujem, ani nikoho z LSNS. Dokonca som ani nevedel, ze zmenili kriz- to som si precital az tu. Ja si proste iba myslim, ze by sme ho v nasich podmienkach mali vyvazit zlatom a nie oznacovat tak ako ty, pripadne ho inak zosmiesnovali. Normalnu kritiku, ktora sa tu jeho smerom forsiruje uz dlho, samozrejme chapem a beriem. Toto mi proste uz prislo cez ciaru. Nechcem sa ta ani nejak dotknut, mas zaujimave myslienky.
PS: tie % co uvadzas nie su relane, to su % z Focusu, Medianu a pod.. Realne su tie, ktore spominal Matovic s Prochazkom.

Roland Edvardsen

Kde si prišiel na to, že kritika musí byť vždy konštruktívna a mať "rozumnú formu" (ako čo presne si pod tým predstavuješ?) - najmä v prípade, keď už všetko známe bolo aj tak povedané. Ja som samozrejme úplne vedome a zámerne "prekročil čiaru" pri Kotlebovi práve preto, že hlboko nesúhlasím s jeho prirovnávaním k národným dejateľom a zároveň si myslím, že takéto prirovnania budú Kotlebovi a kotlebovcom skôr škodiť, pretože pre značnú časť ľudí to vyznie ako jasná provokácia, rúhanie či smiešne preháňanie. Čiže vlastne sa opäť snažím kotlebovcom pomôcť. :-)

Som rád, že zo mňa cítiť mladosť. To je v skutočnosti kompliment, nie naopak :-). Vzhľadom na to, že väčšina ľudí na tejto planéte je aj tak hlúpa, neschopná a zbytočná, tak sa naozaj nestarám o to, že ma niekto považuje za arogantného, povrchného a drzého provokatéra bez konštruktívnej kritiky, s ktorým sa nedá diskutovať. Nie, nie som taký. V skutočnosti som tá najmilšia a najsympatickejšia osoba akú poznám. :-D

Norman

Hej, ľudia sú voči sebe krutí. Paradoxne, práve v politike sú ochotní svojim tolerovať veci, ktoré by inak neprepáčili ani svojmu synovi.
Samozrejme, našich ľudí sme podporovali, repsktíve sme podporovali vhodných a nádejných ľudí, stranu, hnutie. Ale treba mať spätnú väzbu, ak nie je, tak odmietam podporovať hlušinu.
Teraz voľby nie sú a naozaj nie je dôvod udržiavať nejakú predvoelbnú disciplínu. Konieckoncov, Kotleba a jeho spolok, už ho poznáme viac ako jedno desaťročie, naozaj nevzbudzuje dôveru ani ohľadom charakteru ani svojich sumárnych politických schopností.
Napadlo ma prirovnanie s Čechmi. Tam majú viacero typov "nacionalistov", od Delníckej strany DSSS, cez ND Bartoša, až po Okamuru.
Tí Delníci už celkom vyhoreli, myslím.
Bartoš - ten žial už vzbudzuje podozrenie, že to robí len ako reklamu pre predaj svojich kníh.
Okamura uspel a aj keď občas luftuje, je to dobrá kvalita.
U nás máme stále len stranu na úrovni tých Delníkov. Tak to ľudia volia, ale ak by mali lepšiu možnosť, volili by niečo ako Okamura, chceli by niečo aspoň ako Okamura. A na Slovensku by to volili mnohí, aj smeráci.
To sú fakty a ak si to priaznivci LSNS nepriznajú, tak vyhoria celkom.

Chcem ešte raz zdôrazniť nakoniec, že aj keď sa ten problém spomenie ako problém "schopnosti", je to do VELKEJ miery jednoducho problém DOBREJ VOLE zo strany kotlebovcov a Kotlebu osobne.

Roland Edvardsen

Ja sa snažím byť vo svojej kritike vždy férový. Preto som na začiatok spomenul Kotlebovu výdrž, cieľavedomosť, dokonca možno hovoriť až o odvahe. Ak ide o niekoho, kto je "váš" je fajn pri kritike spomenúť i nejaké tie objektívne kvality, nebáť sa na ne upozorniť - a až potom kritizovať.

Ale žiaľ, všetko to vyššie uvedené, čo si napísal (spolu s mnohými inými vecami, ktoré tu už v minulosti odzneli) platí. Môj najväčší problém s Kotlebom je to, že nechce dať šancu iným ľuďom - akoby nezniesol to, že by ho mohol niekto prerásť. Tento prístup absolútne neuznávam. Tak buď ste skutočný idealista, ktorý má nejakú víziu a chce zmeniť našu krajinu k lepšiemu, alebo vám naozaj ide len o nejaké honenenie si vlastného ega.

A naozaj mi je už trochu trápne zase chváliť SMER, ale Fico, napriek tomu, že to je tiež alfa samec/vodca ako hrom, sa nebál skutočných talentov a charizmatických typov a vedel, že pre reálny úspech strany jeden muž nemôže stačiť. Kalinák, Čaplovič, Maďarič, Blaha, dokonca i Beňová (na začiatku jej naozaj až tak ukrutne nejebalo) - to je aspoň zopár mien, ktoré jednoducho vedeli zaujať a niečo ponúknuť (možno vás napadnú skôr iné mená, ale mňa napadli hneď títo). Tímová práca a hľadanie talentov je základ!

Aman Againsttime

Títo dvaja sú jediní v LSNS, ktorých ako tak uznávam. Uhrík je sympaticky pôsobiaci, dobre vyzerajúci a vzdelaný chalan, ktorý by mal byť omnoho viac sebavedomý a rázny (vzhľadom na spomenuté kvality) než je. Treba sa zbaviť tej ustráchanosti a trochu nabrať nejakú tú tvrdosť.

A pani Grausová má v sebe sympatický zápal a tiež vie ako tak rozprávať i argumentovať (tiež vidno na nej, že je študovaná - konkrétne ide o doktorku). Pripomína mi niektoré staršie ženy v mojej rodine - národovkyne, takže i preto tá sympatia. :-)

Zbytok kotlebovcov (vrátane Kotlebu) však už radšej komentovať nebudem. :-)

Ľubov

https://it.wikipedia.org/wiki/Roberto_Fico taliansky menovec nášho expremiéra sa dnešným dňom stáva predsedom talianskeho parlamentu.Aby vtipných náhod bolo viac,Roberto vyzerá ako brat Roberta Kaliňáka.

Náš nový premiér sa volá Pellegriny,už len zistiť,čo to znamená po taliansky.

ps. Prekladač mi povedal,že pellegriny znamená pútnik,putovať....ale pravý talian to bude vedieť lepšie

Aman Againsttime

Len som chcel dodať, že s tou Mariou Callas som to predsa len dosť prehnal (nuž, niekedy som príliš emotívny a horlivý a začnem preháňať :-)). Neviem, koľkí z vás tu patria k tej čudnej menšine, ktorá má rada operu a operné hlasy ako ja, ale pre laikov - Callas bola vokálny génius, ktorý sa narodí možno raz za 100 rokov. AfD zase až taký dobrí nemôžu byť. :-)

 

Adekvátnejšie prirovnanie by asi bola Marika Gombitová alebo Lucie Bílá vs. Rolins (nech už teda ostaneme v česko-slovenskom priestore a najmä výlučne v pop-music, aby to bolo férové). :-)

Náhodný okoloidúci

Organizátori to vysvetľujú tak, že ich aktivita sa miesto ulice sústredí na parlamentnú pôdu.
https://www.hlavnespravy.sk/organizatori-zrusili-piatkovy-protest/1349548

Aman Againsttime

Inak, keď už som spomenul prechlastanú starú kobylu, tak tu je najnovšie videjko s ňou - aj so zbytkom štandardných degenerátov a psychopatov (a aj opičku si priniesli :-D: https://www.youtube.com/watch?v=87ddHO7yGtY Treba si to pustiť od 40.minúty, kde vyzýva k fyzickej likvidácii svojich odporcov.

Táto špinavá handra bola naozaj to najhoršie, čo kedy sedelo v premiérskom kresle - a ťažko ju asi niekto prekoná. Áno, Dzurinda bol zákerný zločinec, ktorý zruinoval Slovensko a iritujúci blbeček, na ktorého sa nedalo ani pozerať. Ale predsa len mal v hlave aspoň nejakú tú stabilitu a schopnosť aspoň trochu pôsobiť ako líder a samostatný človek. Ale táto fyzicky odpudivá, afektovaná, večne patetická, hašterivá, arogantná a hysterická žena bola jednoducho chodiaca katastrofa všade kam prišla a akoby stelesnenie tých najhorších mizogýnnych predstáv o ženách v politike. Jediné pozitívum bolo, že si bola schopná uvedomiť svoju neschopnosť a z parlamentu vypadla - avšak škodiť ešte stále neprestala.

nové