Vietnamská fraška

Známy bonmot, že historia sa opakuje, ale z drámy sa stáva fraška, sa zas raz ukázal. Niežeby zavraždenie prestitúta Kuciaka bola až taká tragédia - sam sa predal svojmu vrahovi za pár drobných - ale predsa len, vraj tiekla skutočná krv. Teraz netieklo nič, možno len Kiskova žlč.

Čo sa naozaj stalo?

Jeden vietnamský funkcionár (Trinh Xuan Thanh, vysoký komunista, zástupca šéfa provincie Hau Giang a poslanec parlamentu ) sa dopustil zločinov a zneužitia moci (sprenevera 150 milionov dolárov nie je maličkosť). Ušiel do Nemecka, kde sa skrýval a kde mu zákony a globalistické mafie ako svojmu človekovi pomáhali - ruka ruku umýva.

Vietnam sa rozhodol napodobniť najhoršiu totalitu na Blízkom Východe, Izrael. Podobne, ako tento uniesol disidenta  Mordechaja Vanunu z Talianska a zavrel ho na dvadsať rokov do basy, o desiatkach iných a o Eichmanovi ani nehovoriac, aj Vietnam usúdil, že má na svojho zločinca nárok. A prišiel si pre neho.

Vietnam poslal svojich ľudí do Nemecka a títo "presvedčili" svojho občana, aby sa vrátil. Pre jeho dopravu domov zrejme použili svoju diplomatickú delegáciu, ktorá bola na oficiálnej návšteve Slovenska. Holt, používanie diplomatickej imunity na svoje nie zrovna čisté akcie je bežná prax rozvinutej demokracie, robia to všetci a nik sa nad tým nepohoršuje, je to súčasť hry.

To je celé o tejto patálii. Vietnamci sa správali ako židia a Nemci zostali na konci ako neschopní blbci.

Celé by to nestálo za zmienku, ak by slovnské média, opozícia a samozrejme aj takzvaný prezident z toho nechceli urobiť ďalšiu farebnú revolúciu. Prestitút Peter Bárdy (áno, formálny šéf zabitého poskoka Kuciaka) píše: "Pre svet sme krajinou, kde sa zmazala hranica medzi politikou a organizovaným zločinom".

Vážne? Lebo  sme nezastavili, o čom nik nevedel a aj Nemecko mlčalo? 

To je tá fraška. 

Nebudem skúšať popisovať groteskné orgazmy Kisky pri prejave, nebudem skúšať popisovať komickú dvojicu Galko-Grendel na tlačovke, ani zvyšných cirkusantov opozície. To je ich úroveň suterénu, lepšie to nevedia. Žiadajú zas odstúpenie vlády (aj keď už je to nová, vrátane ministra :)

Nebudem analyzovať článok v DenníikuN, ktorý len spísal na jednu hromadu naratív prípadu. Žiadne odhalenia, žiadna realita, len zopár viet, ktoré majú ich šašovia opakovať. 

Ale tretia vec, ktorej sa na sekundu budem venovať, je reakcia vládnej koalície. A ajhľa, ako v minulosti, Most-Híd sa zas tvári moralisticky a chce koalíciu rozbiť. A tentoraz aj SNS chce koalíciu očividne ukončiť. Treba vraj vyšetrovať a vyšetrovať, poslúchať  mimovládky.

Obviňovaný Kaliňák vyvaluje oči a hovorí, že je ochotný ísť aj na detektor lži. Je to tiež hlupák - v predošlých prípadov detektor odmietal, je vidno, že len v tomto je naozaj nevinný :) 

Fico viac s nadhľadom a úsmevom hovorí o "protivládnom treťom sektore" a o "Šorošových deťoch". Teraz sa cíti fajn, lebo už nie je vo vláde a naozaj je mu do smiechu. Na druhej strane je vidno, že jeho kompromis spred pár mesiacov s vlastným odchodom z postu premiéra bol zbytočný - politickým potkanom sa neoplatí ustupovať, nikdy to nepochopia a nedodržia slovo. Ak strana Most-Híd nie je schopná byť v koalícii, ak chce byť aj ryba, aj rak, tak je vláda nestabilná a Slovensko proste musí upadnúť do chaosu ich vinou. Je to ich, maďarská  voľba a ich svedomie. A kým sa možno pred pár mesiacmi zdalo, že radšej vláda Pelegriniho, ako nové voľby, tak dnes každý vidí, že nie, že to je skôr naopak.

 

Pri tejto komédii bude teda vidno, že sa na prestitútov, mimovládkových sluhov, nehovoriac blbca prezidenta, môže vláda vykašlať. Jediné, čo má ako v minulosti, tak aj v súčasnosti váhu, je koalícia. A predpokladám, že Fico s nimi tentoraz už kompromisy uzatvárať nebude. Až taký blbý na staré kolená azda nebude. To už nech radšej rovno odíde do politického dôchodku - čo by som sa mu osobne ani nečudoval:)

 

Takže sú len dve možnosti: Maďari stiahnu chvost, alebo nastane chaos. Vidím to tak, že Fico má navrch, že si ich teraz môže natrieť na chleba ako maslo. Namočil by som im ňufák do vízie rozvratu, ktorým mávajú, aby sa oni začali báť o peniaze svojich paprika bossov a odprosili.

A keď by sa už báli a súhlasili, že oni to tak nemysleli..., potom by som ich do toho chaosu aj tak hodil. Pelegriniho vláda aj tak nie je hodná ani deravého groša.

Je čas ísť do toho, čo nás tak či tak neminie. Skutočná nemožnosť poskladať vládu po voľbách, krútenie sa v kruhu, všeobecný rozpad a koniec hry na buzerantských mäkýšov. Padni komu padni. Pod tlakom volieb sa aj tak rýchlejšie a lepšie vykryštalizujú nové ľudové formy.

 

Toľko môj postoj k tejto nepodstatnej groteske. Teším sa na to, ako si splietajú vlastnú slučku.

 
0
Ema

... tým lepšie.

Európa je uprostred šokujúcej kataklyzmy a mediálne odvádzanie pozornosti na pičoviny typu unesený Vietnamec už nebude zaberať.

V máji niektoré agentúry omylom informovali o pripravovanom neverejnom stretnutí top globálnych finančných mrchožrútov. Téma bola jediná: KLIMATICKÉ ZMENY. Bola tam vyschnutá koža Christine Lagardová z Medzinárodného menového fondu, vycerený Jim Kim Yong - prezident Svetovej banky, ktorého ako keby s tupým buližníkom Pan Ki Munom jedna mater mala ... a ďalší im podobní.
Lagardová: Dámy a páni, máme od našich vojenských a vládnych agentúr špecializovaných na klímu zaručení informácie, že Európa ide do sračiek. Toto leto už špeciálne Nemecko nerozchodí. Čo budeme robiť?
Vyoblekovaní a vykostýmovyné po sebe pokukujú a potom sa im rozžiaria tváre á la Madagaskar:
- Usmievať sa a mávať.

Ak niekto prehliadol, len na ukážku, čo sa deje
http://www.teraz.sk/najnovsie/holandsko-hlasi-v-dosledku-sucha/340594-cl...

Najlepšia je rada, aby ľudia splachovali dažďovou vodou. Jo, hlavne, keď celé mesiace neprší.

Roland Edvardsen

Ani mne by predčasné voľby nevadili. Aspoň by sme boli o čosi skôr múdrejší v tom, ako je to zrovna s podporou národných síl v krajine. Niektorí dokonca teoretizujú, že i pre samotný Smer by to bolo fajn, keďže kiska by nemala toľko času sa politicky aktivizovať v nejakej tej strane.

Mňa najmä zaujíma, čo vymyslí Rostas. Niekto "múdry" teraz nahovoril už aj Mečiara na opätovný vstup do politiky a v súvislosti s tým sa spomenulo aj zlúčenie Rostasovej Národnej konferencie a novovzniknutej Národnej koalície (tiež akosi podozrivo rýchlo vzniknutý projekt s podozrivými osobami, ale nevadí - nie je veľmi čo stratiť a nezaškodí vidieť v akcii aj tieto vraj "kontrolované opozície") a do toho aj účasť Švecovho SHO.

Každopádne ja som optimisticky naladený. Dokonca, ak by sa aj Sulíkovi podarilo po voľbách zostaviť vládu (zaujímalo by ma, či by sa mu to podarilo bez Danka, ktorého posledne odmietol), tak vieme, že nepôjde o nič iné než len nesúdorodý zlepenec s anarchistickými a duševne labilnými prípadmi (Matovičova banda, možno aj Hlina a iní), ktorého pravdepodobnosť životnosti až do úplného konca je nízka. Vieme predsa ako to dopadlo posledne s Radičbabou a ako následne vo voľbách triumfoval Smer, ktorý v opozícii narástol do nečakaných rozmerov. Smeru by asi prospel nejaký ten oddych, možno by sa v opozícii naučil opäť viac útočiť a nielen odrážať neustále útoky a možno by sa tiež lepšie spoznal s LSNS :-). A takáto opozícia by pod ťarchou zlepeneckých škandálov a diletanstva len a len rástla.

Náhodný okoloidúci

Ako dobre vieme, Sorosjugend a ich sponzori sa neštítia ničoho, aby sa dostali k moci. Ak sa raz dostanú k moci, budú na koni a nebude sily, ktorá by ich odstavila, teda nie za prijateľnú cenu, toho sa obávam.

Chyba je ale aj na strane národných ministraničiek - všeeeeeeetci by chceli zjednocovať národ a pritom sa ani len medzi sebou nevedia dohodnúť.

Roland Edvardsen

Samozrejme, že sú schopní absolútne všetkého - viď aj terajšia absurdnosť s vietnamským zločincom (btw, skvelý text vyšiel na infovojne: http://www.infovojna.sk/article/bezpecnostny-analytik-milan-zitny-vidi-v...). Navyše sme v posledných župných voľbách videli, že ak chcú, vedia sa tieto proti-slovenské sily celkom pekne zmobilizovať.

Tá rozpoltenosť národnej scény je niečo čoho sa aj ja veľmi obávam. Najmä je tu obava z toho, aby sa nestalo to, že novovzniknutý národný subjekt zoberie hlasy kotlebovcom, ale zároveň ich nebude mať dostatok k tomu, aby sa dostal do NR SR. Výsledkom budú akurát oslabení kotlebovci alebo v ešte horšom prípade žiadna poriadne národná sila v parlamente. Vieme čo sa v minulosti stalo takej SNS, napríklad.

Norman

k tým otázkam, čo sú tam na info vojne, by som pridal ešte jednu:
5. Prečo ústavní činitelia, menovite vláda, reaguje na prezidentove predvolania a porady. Chápem, že je niekde v ústave či v zákonoch prezidentovi dané také právo. Ale teoria je jedna vec a prax druhá - každé právo sa dá limitovať, každá povinnosť sa dá odložiť alebo rovno povedaní, sabotovať. Prečo Kiskovi nevyhlásia vojnu, prečo ju naozaj aj nerobia, prečo ho neignorujú, prečo ho verejne aj svojimi činmi neurážajú a neponižujú.
Boja sa azda, že sa to nemá?
Už Fico robil túto chybu, Pellegrini je samozrejme za podriadenosť - ale prečo Smer ako celok v tomto zmysle nezatlačí na svojich ľudí, vrátane Pellegriniho?
Vojna musí nepriateľa bolieť. Ak nechcú robiť zle, urobia zle svojej rodine.
Sú ako malé sprosté detičky. Mám tych polobuzerantov už pomaly plné zuby.

Roland Edvardsen

Korporátny mediálny mainstreim zase bude tvrdiť, že Smer neustále útočí neprimerane na prezidenta. Nedávno som čítal nejaké diskusie kiskoidov na Sme, kde ich išlo rozpučiť od jedu kvôli vyjadreniam Fica a Pellegriniho na Kiskov prejav o stave republiky alebo v súvislosti s vyjadrením vlády a Kaliňáka ohľadne Nočných vlkov. Takže je to o uhľe pohľadu. Nám sa javí, že ho kritizujú nedostatočne, opačná strana to vidí zase úplne inak.

Ja im do hláv nevidím a ani sa nezúčastňujem ich porád, ale viem, že Kisku tam neznášajú, že si robia z neho prdel (viď napr. Pellegriniho vlastizradca, keď mali zapnuté mikrofóny v parlamente), ale možno v Smere panuje obava z toho, čo by médiá a mimovládky mohli ešte rozpútať, ak by ich príliš vyprovokovali a tak všelijako kajkulujú v tom čo verejne povedať a čo nepovedať. Neviem. Ale tiež si myslím, že Smeru veľmi poškodila účasť Hídu v koalícii, čo je de facto slniečkárska, mimovládková strana. O tejto hrozbe som písal už krátko po voľbách a ty si mi odpísal, že Híd sa možno v koalícii bude "liečiť". Ja mám však dojem, že spolu s Dankom túto koalíciu skôr ešte viac nakazili, vyslovene otrávili a oslabili. Neviem, mne je popravde asi aj jedno ako Smer reaguje alebo nereaguje. Mňa momentálne viac zaujímajú tie procesy vonku - najmä okolo tých nových národných iniciatív (Rostas, Harabin, Národná koalícia) a ich vzťahu s kotlebovcami.

Norman

Veď dobre, bolo jasné, že Híd v koalícii bude problém, ale zrejme verili, že to pôjde, Čo sa týka nakazenia, hej, žiaľ, tak to funguje, že sa nakazia obe strany od seba, Aj Híd aj SNS. Ale myslím, že Danko sa nakazil od Bugára viac - lebo maďari, nech sa nik neurazi, sú viac vyštaní - a Danka osobne omotali.

Tiež nepadám obavou o budúcnosť Smeru, toto všetko je téma všeobecná, o mocenskom boji. Samozrejme že aj na Kisku platila možnosť, že sa urobí kompromis, tej Fico skúšal veriť. Ale Kuciakovou smrťou "dosiahli mýlnik", a najneskôr odvtedy je Kiska otvorený hajzel - takže tu už žiadne kompromisy.
A čo sa týka Sme či fanatikov okolo tých novín - tí budú vždy rovnakí, na tých sa netreba ani najmenej obzerať, naopak, čím viac ich bude šlak triafať, tým lepšie.
Opakujem, je jasné, čo je kompromis a kooperácia, ale v prípade Kiska platí už iba vojna.

---
Čo sa týka Národnej koalície a tých vecí - súhlasím s tebou, že sú dôležité. Ale musím sa priznať, keďže sa to deje takpovediac v zákulisí, že ja vôbec neviem, čo sa deje. Proste neviem. Nie sme spravodajský portál, naši dopisovatelia zutekali (Balu, Buheh ... ostatných si už ani mena nevspomínam :). Predpokladám ale jednoducho a negatívne, že židovské peniaze sa o tieto "národné" veci tam už postarajú. V tomto som jednoducho aj ja skeptik. Práve tá utajenosť, nejasnosť je takmer dôkaz.

Ľubov

Keby som si chcela sama pre seba urobiť takú zjednodušenú sumu, z toho,o čom hovoríte,myslím,že by to bola otázka:Koho voliť,Fica,alebo Kotlebu?
(keby boli voľby zajtra)

Nie je to veľký výber,však to vieme. Ficovi voliči,môj intutívny názor,sú rodičia ešte malých detí,ktorým chcú za každú cenu zachrániť tento svet bez šialeností multi kulti,ešte pár mesiacov,možno aj dva roky,taký status quo,alebo tí,ktorí získali trocha viac peňazí počas jeho vlád.Alebo majú záujm o eurofondy.Alebo ďalší.....

Kotlebovým voličom je už všetko jedno. Zrno sa raz tak či tak musí oddeliť od pliev.To sú slová esénca Jána Krstiteľa. Vraj plevy sú na zrno dosť podobné,zvonka sú ako zrno,zvnútra prázdne.To som sa priamo jedného agronóma pýtala.Oddelovali sa hádzaním lopatou cez sito,dnes to bude niečo modernejšie.

Norman

nedávno si tu niekto robil srandu, že vždy sa niekto zvolí, verí sa mu a zas sklame ...a tak dokola.
To je pravda.
Ale čo už :)

Možno bude do volieb ďalšia možnosť, teda tá Národná koalícia, Národný kongres, Národná spása, Národna voľba alebo čo.

Ale no čo, nedá sa nič robiť, kým nie je nič ostrejše, je aj Kotleba dobrý. Fico už mal svoju šancu, svojich 20 minút slávy.
Znova pripomínam, nejde o budúcnosť, iba o voľby. Aj tak budeme mať iné starosti.

Ľubov

áno,to je ten výraz,ktorý som hľadala.

Ide len o hru na budúcnosť. A tak sa tu hráme ,kým neprídu tie skutočné starosti.To je konečná stanica.

Norman

vieš, že ja som v otázke konfliktov optimista a tak s tebou akosi nesúhlasím.
Ale bez irónie a bez akejkoľvek nepriateľskosti, veď my sa poznáme dobre a nemienim nejak ukazovať, že sa azda mýliš či čo (ako to azda robím v iných prípadoch) - len mi jednoducho skús povedať, prečo si myslíš, že "nebude sily, ktorá by ich odstavila".
Naozaj ma to zaujíma, kde ľudia vidia také zabezpečenie Sorosjugend do budúcnosti. Veď ich moc visí hlavne od zabezpečenia z cudziny ... proste neviem, prečo to vidíš až tak čierne.

Náhodný okoloidúci

Vieš, ja som radšej preventívne pesimista a rád sa nechám príjemne prekvapiť. Pripravuj sa na najhoršie, dúfaj v najlepšie. Ale dobre vidíme, ako sú rozlezené Sorosove metastázy po celom svete. Liečba bude veľmi dlhá. A kým dôjde k vyliečeniu, majú možnosť napáchať veľké a často nezvratné škody. Veď dobre vidíme, aké škody už napáchali v západnej Európe, ako ju doslova očiernili.
No a naša súčasná vláda nemá silu (alebo nemá záujem?) úplne ich odstaviť, dokonca im stále prideľuje peniaze. Juraj Čierny by si už mal prikladať hlinu na hruď, aby si zvykal, ale to množstvo metastáz, ktoré zanechal, toho sa svet len tak ľahko nezbaví.
Takže moje obavy vyplývajú skôr zo slabosti Smeru, množstva vlastizradcov v politike a roztrieštenosti národných ministraničiek, ktoré sa miesto zjednotenia navzájom okydávajú. A tiež z klesajúcej úrovne vzdelanosti a schopnosti myslieť u našich žiakov, ktorú nám vyčítajú práve tí, ktorí ju zapríčinili nahradením vzdelávania v školských osnovách "inklúziou" a propagandou. Vieme, ako ľahko dzurindovci odstavili Mečiara. Stále dookola ten istý scenár a priveľa ľudí im na to vždy naletí.

Roland Edvardsen

Ja som si tiež zvykol hovoriť, že je lepšie byť skôr pesimista, aby bol človek neskôr príjemne prekvapený. Ale problém s pesimizmom býva, že môže viesť k apatii, k strate aktivity a k celkovej slabosti. A navyše ja sa naozaj nemyslím, že je naň až taký veľký dôvod. Vidíme, že Európa sa už začína nejako hýbať (Taliansko, Rakúsko, Slovinsko, pomaličky aj Nemecko). Taký Bannon momentálne sľubuje, že naleje nejaké peniaze pre pravicové strany. Veru, ja to hovorím už dlhodobo, že jednoducho potrebujeme nacionalistický ekvivalent Sorosa. Ale toto tiež nebude úplne ono, takých ako sú kotlebovci podporovať nebude.

 A k tej klesajúcej úrovni vzdelanosti: veď práve slniečkári nad tým plačú najviac, lebo vraj dnešní žiaci nevedia pracovať s informáciami, chýba im kritické myslenie a svoje vedmosti nečerpajú z učebníc a od učiteľov, ale z pochybných alternatívnych webov, aby následne chceli voliť takých ako Kotleba. :-) A Kotleba má najviac podpory práve medzi mladými podobne ako napr. taká Le Pen vo Francúzsku alebo i Trump v USA (u mladých belochov, najmä mužov). 

Norman

zas nejaký Leonid Beršidskij - to v Rusku tých židov kotia? píše to, čo by rád videl.
V prvom rade typicky pre žida radí nepriateľom, čo by mali robiť
"Trumpovi americkí spojenci hľadajúci podporu na európskej krajnej pravici sa môžu popáliť, výhodnejšie by pre nich mohlo byť zamerať sa na stredové strany"
Jasné, Američani by nemali dávať peniaze nacionalstom a patriotom, mali by sa zamerať na "stredové strany" - teda asi na Beršidského :-)

V prvom rade neplatí jeho tvrdenie, že národovci sú "protiamerickí". "Protiamerickosť" platí len na sionistickú Ameriku, a že je to väčšine ľudí jasné, to sa prejavilo aj pri voľbách, keď čo len trocha lepší kandidát, Trump, získal sympatie normálneho sveta. Len aby sionisti onedlho nevzdychali, ako silne sú nacionalisti PROamerickí.

Druhá téma, Izrael, je tiež len mokrý sen židka. Nacionalsiti dobre vedia, čo je Izrael. Ak sa niektorí vyhnú tejto hnusnej nášlapnej míne, ako napríklad Mateo Salvini, neznamená to, že nevie, o čo ide. "Postoj k Izraelu", hlavne ten oficiálny, skutočne sionistom NIČ negarantuje, heh.

Čo sa týka samého Banona a peňazí za ním - peniaze sa nedávajú za úroveň, za schopnosti, či za inteligenciu, ale za činy. Najpresnejšie povedané, za ochotu robiť "pre nás". Banon bude dávať peniaze svojim ľuďom a ja nevidím dôvod, prečo by ich nedával aj Kotlebovcom. Ak teda nejaké podstatné bude dávať, o čom pochybujem - ak tu bude činný, bude dávať predovšetkým dobré rady, bez irónie. A ak prišiel pomáhať, tak asi Francúzom - tí všetky jeho peniaze vyžerú.
Banon patrí k ľuďom, ktorí kdesi čosi pohli, aj Trumpa v politike bez debaty formoval (aj) on. Áno, Banon prezentuje aspoň tú uroveň, ktorú kotlebovci nedosahujú, v tom máš pravdu, a v tom by im mohol pomôcť. Banon potrebuje hotové hnutia, kotlebovci sú pre neho ok. Skôr sa ale obávam, že entita "za boha a národ" to nebude schopná pochopiť a schopná prispôsobiť sa. Nebudú ani peniaze, ani nejaký veľký update.

Norman

chcelo by to zistiť, či sa KDH naozaj rozpadá. A chcelo by to, aby sa aj Smer rozpadol - aby sa videlo, koľko ľudí dá prednosť podvodníkom, a koľko si zvolí pôvodnú, realistckú, pronárodnú politiku.

Nikomu z nich predčasné voľby nemôžu imponovať. Okrem toho - aké predčasné, kým by sa to dohodlo, bolo by to tesne pred termínom normálnych volieb.

Brali by predčasné voľby sorošovská spodina ako víťazstvo? No áno - ale víťazstvo bolo už vtedy, keď dobrovoľne odstúpil Kaliňák. nemali to spraviť, mali držať spolu a odísť spolu ako vláda. Teraz je neskoro. Tak nech teda spodina má svoje víťazstvo - veď naozaj prostriedky, ktorými globalisti disponujú a strielajú, sú silné a nech každý vidí, že nikoho nešetria a ani ich preto netreba ani najmenej šetriť.

Je fajn, že sa na tomto názore zhodneme.

Jozef Novak

Vďaka Norman za vysvetlenie toho cirkusu, čo posledne vznikol. Len som neveriacky zízal do "bedni" ako svorne rumádzgajú nad svojím uneseným šikmookým súdruhom - komunistom z Vietnamu. Takže peniažky boli v tejto hre, o ktoré obtiahol svojích spoluobčanov súdruh Čing-Čung a prešiboval ich obvyklými peňazovodmi, aké pracovali v časoch Jelcinizmu v Russku, do súkromných kapes demokratom na "západe". Cením si tvoje vysvetlenie okolností únosu ako aj to že si Vietnamskí diplomati vyhradili nárok a právo na použitie týchto demokratických metód vymáhania svojho výkladu spravodlivosti, podla Izraelského vzoru. Vďaka tiež za skvele popísaný prierez posledných udalostí. Konečne už lepšie vidím do týchto demokratických chechtlov-mechtlov.

Náhodný okoloidúci

To je presne to, čo nám chýba v "oficiálnych" správach - nikto z hlavného prúdu úmyselne nepíše, prečo toho "podnikateľa" Vietnam tak veľmi chcel dostať domov.

vrbovčan

o neho tak veľmi stoja Nemci. Zrejme čosi vie v súvislosti s tým podvodom, čo sa Nemcom nemusí páčiť. No proste Nemci obrali vietnamskú ropnú spoločnosť o nejaké peniaze.

Ľubov

predsa nie je o nejakom rákosníčkovi (.Som prekvapená ,že za takú spreneveru nedostal doma trest smrti.)

Chcú oslabiť V4 a tak si (ako zvyčajne )vyberú za týmto účelom Slovensko ako jej najslabší článok.
A tie peniaze,to je ďalší bonus.

Hľadala som niečo o stratenej Merkelke,ale okrem úpriimných želaní diskutérov,aby sa už nikdy neobjavila, je ticho. No a ešte teplo.

Norman
Norman

Ešte priamo k extrémne úbohemu Kiskovmu prejavu dodáva Blaha
https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2120668744838360

Explicitný záver:

Kiska opäť ukázal, že nie je hodný svojej funkcie. Opäť sa priživuje na kauze, opäť ju iba zbytočne politizuje, opäť si iba vyrovnáva svoje účty s Kaliňákom a Sakovou. Je slabý, pomstychtivý a nenávistný človek, ktorý nemá čo hľadať vo svojom úrade.

Slovensko potrebuje hlavu štátu, ktorá sa postaví za svoju vlasť a bude ju chrániť. Kiska sa vždy postaví proti svojej vlasti a chráni západné mocnosti.

Ľudia, prosím, pamätajte na to v prezidentských voľbách. Už nikdy viac nedovoľme, aby hlavou nášho štátu bol človek, ktorý svoj štát nenávidí.

Ľubov

Keď si predstavím každé mesto,v ktorom na Slovensku žijú,všade sú nenápadní a tichí ako myšky.A nemáme ani predstavu o ich počte.

Prichádzam s nimi do kontaktu síce len keď platím za jedlo,viem,že každého poteší pochvala,tak niekedy poviem,že dobré to bolo,mňam-mňam,tak akurát vtedy sa usmeje naozaj.

Teraz ktovie,čo si o tom myslia...ale nepovedia nič,aj tak.Sú záhadní,nie ako kiska,ten teda záhadný nie je.