Ďalší deň v politike - voľba sudcov dva

Dnes teda volili v parlamente druhýkrát kandidátov na sudcov Ústavného súdu. A - predstavte si, zas nikoho nezvolili, ako všetci viete.

Nemôžem si ale odpustiť moje estetické ocenenie tejto situácie. Pekné.

Za prvé - Smer tentoraz efektne vydrbal s Hídom. Nie že by im nejako ublížil, ale dal najavo, čo si o nich myslí a že s nimi vydrbe kedykoľvek bude chcieť. Fico sa nasral.

Myslím na to, že Híd v podstate dva dni rokuje s kýmsi zo Smeru (nie s Ficom osobne), dohodne si nejakých 6 mien kandidátov, ale následne poslanci Smeru hodia všetci lístky do záchoda - presnejšie prázdne lístky do urny. Dobrý deň v realite.

Možno nie je každému jasná ta určitá politická krása, ale nebudem skúšať ju ďalej opísovať a vysvetlovať. Buď ju človek chápe, alebo nech nechá tak. Mne nejde o to, že to robí Smer - proste oceňujem tú šikovnosť. 

Druhá podstatná vec je, že sa v slovenskej politike už definitívne prestali hrať na malé deti a začala rozhdovať logika. Máš alebo nemá silu - to jediné je podstatné. Zvyšeok kecov si strč do prdele, tie nikoho nezaujímajú. Oceňujem tento posun k vecnosti a k uvažovaniu o moci, k zahodeniu strachu z prázdnych kecov - dúfam, že to vydrží. No tak Fico chce dosiahnuť svoje a "nestará sa o blaho ľudu" - ale chodte, to kto posudzuje, to bľaho ľudu a štátu? Sionisti, globalisti a ich prestitúti? No tak škriekajte, a čo najhlasnejšie, nech všetci pochopia, že váš vreskot je neškodný.

Ako bočnú vec zaznamenávam, že ĽSNS prišlo tentoraz hlasovať. To treba oceniť, to je ich moc,ktorú musia využívať. Aj ak budú hlasovať neplatne. Ako som tu písal predvčerom, nemôžu sa hrať na panny. Zdá sa im, že im akási kooperácia so Smerom či s inými vadí? Nezmysel, oveľa viac vadí Smeru. Ale to predsa nie je zle, ĽSNS je klin a mal by kooperovať s každým, aby všade veci začal štiepiť. ĽSNS by mali hlasovať ZA veci - nech sa sionisti trápia, prečo kotlebovci hlasovali za a a kto ich k tomu priviedol a čo za to dostanú. Nech ich čo najviac obviňujú zo spolupráce - iba tak si na nich zvyknú a budú s nimi naozaj spolupracovať. Ich voliči to pochopia, ba pochopia to aj noví voliči.

Žiaľ, teraz až do polovice marca asi žiadna ďalšia zábava v parlamente nebude. Škoda, tak dobre sa to rozbehlo - ale holt poslanci majú svoj  rytmus práce, nepretrhnú sa.

Všetka pozornosť politického cirkusu sa teda teraz zameriva na prezidentské voľby. Prinajmenšom mesiac teda jestvuje nádej, že aj tam zápcha povolí a dôjde k čo najväčšej možnej zmene.

Škoda, že Kotlebovci zatiaľ zostali mimo. Ale ako sa vrátili k voľbe sudcov, tak sa môžu ešte vrátiť aj k prezidentskej voľbe. Mohli by ukázať, že dokážu kooperovať na menšom zle. Že tam nie sú na to, aby hrali divadlo nejakej panny orleánskej. Na také divadlá nevinnosti a slušnosti tu máme večné panny Farská a Šeliga, chlapi z ĽSNS k takým azda nepatria.

 

 

 

 

 

 
Autor: 
forma: 
vrbovčan

ale musím vysvetliť jeho situáciu. On nie je ochotný ísť do spolupráce so súčasnou opozíciou. Na rozdiel od viacerých jeho poslancov. Na tých je vyvíjaný nátlak médiami. Na rozdiel ale od členov strany. Dobre si pamätám na zasadnutie toho ich straníckeho širšieho vedenia v prípade rozhodovania o vystúpení z koalície, keď sa vzdali niektorí mandátu, ako členská základňa tlačila na Bugára, že nechcú položiť vládu. Bugár síce sem tam klame, odporuje si, ale to je kvôli tomu, že sa riadi vôľou členskej základne hoci to niekedy vyzneje k jeho osobe nekonzistentne. Ako to aj má byť. V jeho klube musí byť riadny marazmus. Za to si ovšem môže sám, tým, že si tam pobral rôznych ľudí nekonzistentných s členskou základňou.

Roland Edvardsen

Prečo si myslíš, že Bugár nie je ochotný ísť po voľbách do spolupráce s terajšou opozíciou? Áno, neznáša Matoviča, to vieme. Ale to ešte neznamená, že by nebol ochotný ísť so Sulíkom do vlády. Veď napokon len tak pre nič za nič sa mu nehovorí "harakter". :-)

Híd nie je v skutočnosti maďarská strana. Bugár reprezentoval kozmopolitný, liberálny alebo teda "slniečkársky" prúd viac menej od začiatku. Veď aj preto sa rozišiel s radikálnejšími "csákovcami", ktorí sú dnes napojení na Orbána. 60% voličov Hídu sú Nemaďari (nechcem písať Slováci, hehe) a i samotná členská základňa je etnicky "pestrá". Híd bol dlho stranou kaviarenskych liberálov. Potom čo sa spojil so Smerom sa väčšina z kaviarne od nich samozrejme odvrátila. Ale to nič nemení na jeho koreňoch a podstate. Híd do tejto koalície jednoducho nepatril, bolo to neprirodzené zoskupenie od samého počiatku. A Fico či Smer teraz na toto neprirodzené zlepenie dopláca.

vrbovčan

vládu neposkladá. Preto to Bugár zabalil po posledných voľbách a preto privolil na Ficovu ponuku. Naviac títo Bugárovi Maďari si to aj zaslúžia, byť u progresívnej časti politickej scény. Myslím Bugárových maďarských voličov. Doteraz sa účastnili len deštrukčných vlád. Pod vedením Csákyho. Bugár si je vedomí svojich istých 6,5 % od nich, len naviac zobchodoval s "treťosektorákmi" miesto na kandidátke Šebejovi, Žitňanskej a Kresákovi....

Roland Edvardsen

Je tiež dosť otázne, či sa dostane do parlamentu po budúcich voľbách. Zsolt Simon zakladá tiež novú maďarskú stranu, tak dúfajme, že mu odčerpá nejakých tých voličov. 6,5% nie je istých. Bugár je podľa mňa na dobrej ceste dopadnúť ako KDH. Bolo by už na čase, veď sa v politike obšmieta nehanebne dlho.

Podobne kvitujem aj založenie nových kresťanských strán. To je veľmi dobrý nápad, lebo to zase bude odčerpávať hlasy KDH a Oľano. :-)

Znepokojuje ma však spojenie PS a Beblavého strany. Ak sa spoja, tak budú mať nad 5%. Ak sa však opozícii podarí zostaviť po voľbách vládu, tak je jasné, že pôjde o krehký, nestabilný guláš: zmes neomarxistov, neokonov a kresťanských fanatikov, anarchistov, radikálnych neoliberálov a do toho kvázinárodné a proti-systémové Sme-rodina. Toto sa bude ťažko udržiavať a bude to plné prúserov, hanby. Ale možno to Slováci naozaj potrebujú - šokovú terapiu, aby sa prebrali.

Norman

Ak jestvuje strana, ktorú zvyšok ostrakizuje a nezapája do hry - v tomto prípade LSNS - so svojimi 10%, rozbíja sa im hra. Pretože na jednej strane Smer a SNS majúmax 40% a na druhej strane SaS, Olano a zvyšok majú tiež 40%. Tak nejako to bolo pri posledných voľbách a teda to spojenie, čo tu vzniklo vtedy a panuje doteraz, teda spojenie s Most-Hidom a tou Procházkovou stranou Sieť treba vlastne považovať za "veľkú koalíciu", spojenie "ľavice s pravicou". Tieto dve veľke celky, Smer a spol versus nejaká SaS a spol. mali problém získať väčšinu aj predtým - ale ak sa vytvorí tretia časť, ĽSNS, ktorá zabrala ďalšie percentá, tak už vôbec nedokážu vytvoriť väčšinu a budú sa musieť zas spájať aj s protivníkmi.

Mohli by sa dať dokopy a vytvoriť veľký zlepenec bez Smeru. Ale ja to odhadujem tak, že Smer zostane najúspešnejšia strana a zas vytvorí vládu. Ak Fico neodíde na súd.

Ak Fico odíde na súd, alebo inde, Smeráci sa rozpustia, lebo to je metóda moderných ojebávačov - načo držať značku, ktorá je pod paľbou? firma sa zruší a vytvorí nová, "čistá".
Bugár z politiky asi tiež odíde, asi aj Híd skončí, ak nedostane do parlamentu. Takže koalície budú možné ľubovoľné.

Keď sa to tak vezme, tak je najväčší problém v tom, že zo Smeru sa nestáva pronárodná strana, ale pod vplyvom Blahu je ťahaná ku "marxizmu". Blaha útočí na globalistov ako najväčší alternatívec, ale svojím "marxizmom" a "antifašizmom" tak zabraňuje pretvoreniu ideológie Smeru tam, kam by mala ísť. Príznačné je, že na Blahu neútočia moc (len zopár outsiderov).

Roland Edvardsen

Áno, aj mne začína toto viac a viac vadiť. A preto som to nedávno tiež skritizoval vo svojom najnovšom FB príspevku o vývoji v Smere.

Jednak Blahovi až tak neverím, že v strane všetci tak svorne stoja za Ficom. Áno, na jednej strane je pravdou, že pre taký kolos ako je Smer budú nejaké tie trenice, konflikty prirodzené a že to médiá následne účelovo zveličujú, dramatizujú a snažia sa zasiať rozkol. Rovnako ako je prirodzené, že vo veľkej strane bude viac frakcií (aj taká HSĽS ich mala. Nedávno som čítal o tom, ako Mach s Tukom chceli odstaviť Tisa z postu prezidenta tým, že by z neho spravili biskupa. Tam sa tiež v zákulisí všelijako intrigovalo a vytvárali sa aliancie, je to prirodzené).

V tomto smere so zaujímavým textom prišlo Extra Plus: https://www.extraplus.sk/clanok/rozpad-smeru

Vyberám: "Opozícia špekuluje aj o tom, že rozklad Smeru sa mal začať v roku 2017 schválením Mečiarových amnestií, čím mal Fico porušiť staré dohody s mečiarovcami a vystaviť Ivana Lexu hrozbe stíhania, za čo sa ho teraz stará garda údajne chystá politicky odstaviť. Ako? Podľa portálu aktuality.sk vraj tak, že postavia stranu, ktorá Ficovi zoberie toľko hlasov, že zo Smeru sa stane len nepodstatná stranička. Podľa tejto verzie Lexovi ľudia začali podporovať stranu Národná koalícia, Lexov advokát Marek Para sa stal pri vzniku jej podpredsedom (z tohto postu už ale rezignoval)a hlavným pomstiteľom v predstavách „slniečkových“ analytikov má byť Štefan Harabin, ktorý by do nej mal vstúpiť po eventuálnom neúspechu v prezidentských voľbách..."

Neprihlásil sa inak k tejto Národnej koalícii aj Rostas? S Harabinom si už zapozóval, to vieme. Ja ich trochu sledujem a zjednodušene by sa dali popísať ako niečo podobné kotlebovcom, ale bez ich občasnej primitivity. Zatiaľ ešte o nich až toľko ľudí nevie, ale uvidíme, či ich po voľbách Harabin nespropaguje viac.

Ale späť k tomu marxizmu. Blaha ťaží z toho, že na komunizmus sa tu aplikuje odlišný meter ako na tzv. pravicový extrémizmus. Preto žiaden problém s jeho pózovaním s kosákom a kladivom. Preto žiaden problém s obhajobou minulého režimu či pochybných režimov v iných krajinách. Hej, bolo tu nejaké trestné oznámenie, ale samozrejme bezvýsledné. Aký má byť v tom rozdiel oproti kotlebovcom a ich uctievaniu 1. SR? Prečo sa na kotlebovcov útočí (zo strany štátu), ale Blaha je ok? Nevyvraždil komunistický režim viac ľudí ako fašizmus? Vyvraždil.

Sociálna solidarita a anti-globalizmus, alebo ak teda chcete, ľavičiarstvo, sa dajú hájiť aj bez odvolávania sa na pochybnú, veľmi zdiskreditovanú a objektívne krvavú či násilnú minulosť. A to isté platí aj pre nacionalizmus.

Prečo to potom Blaha Smeru takto komplikuje? A čo vlastne po celý čas sleduje? Lebo nie je to tak dávno, čo sa tento človek pretŕčal na americko-korporátnom prajde (tam mu tie "deti hamburgerov" nevadili?) a non-stop písal o fašizme ako najväčšom nebezpečenstve. Nechcem samozrejme konšpirovať, Blaha je asi naozaj len úprimný idealista, ale aj tak mám z toho všetkého veľmi nedobré pocity.

Norman

No, Národná koalícia a podobné sú všeobecné spojené s (mierne) oživlým Mečiarom, a teda aj Lexom a Harabínom, ale či je to pomsta za amnestie, alebo len predsmrtný krč ... Možno to aj chcelo byť to prvé, pomsta,, ale je to to druhé. Extra plus bolo také promečiarovske periodikum, jeho ľudia. Na seba by to teda nehovorili, i keď vždy treba pozrieť, kto tie spiklenecké teórie vlastne píše. Aha :-)
Národnú koalíciu skúaia zdvihnúť v tomto predvolebnom roku, ale či na to majú, to si dovolím pochybovať.
V podstate je to ale celé skôr kamufláž hrajúca sa na národné sily, v reále je to len starý teplý vzduch.

Čo sa týka marxizmu, akoby sa mocní istili, aby im tadiaľto nevyvalilo bok a tak dopredu pre nadbytočný tlak stavajú Blahov kanál. Pre tých, čo už nemôžu akceptovať doslovnebiedu seba, svojich detí či aj vnukov, aj budúcu biedu - tým vo vatičke vychovaný Blaha poskytne marxistické ópium národov - komunizmus. Nakoľko jebnutí sú ľudia tohto národa, ak sa na to dajú zas nachtať?

Hm, včera som bol zmierlivý k starým známym, a to najmä preto, že to včera boli veci skoro mimo politiky. Čo sa ale týka konkrétne týchto tém politických slovenských, to odporúčam zotrvať v kritike a odmietaní takýchto pseudohnutí. Alibisti, zbabelci a starí prdostoličníci, hrajúci sa na indiánov, pardón, na národovcov až jánošíkov. Všetko je to umelé, konieckoncov bezcenné.
Tieto sily už zistili, že asi prehrali voľby prezidenta (a ak by tam bol Harabín, aj tak by sa nič podstatné nestalo, nezmenilo). Prehrali ich oni, lebo za politiku LSNS voči Harabíniví nie je zodpovedný len Kotleba, ale aj Harabínov mančaft. Ten zrejme tiež nič moc nepodnikol.
Teraz budú rok tvrdiť, že sa chystajú získať výsledok v parlamentných voľbách - ale to je podobné, dopadnú zle a/alebo po voľbách aj tak zhasnú.
Z tohto slovenského panoptika udajne pronárodných zombies a amatérov je mi na zvracanie, obrazne povedané. Jeden hnoj - zrejme umelý a zámerne tam navláčený.

Nie,dnes žiadna tolerancia. Dosť bolo Marxov, Husákov, aj Blahov , dosť bolo pseudonárodného marazmu rôznych postmečiarovcov a iných dedkov. To je proste všetko stoka.

ps nie som expert na Blahu, ale tí, čo poznajú aj jeho aj s jeho rodičovskou rodinou hovoria, že idealista určite nie je, ale je to vychcaný odrbávač. Jeho konflikty so SaSkármi sú len súčasť hry.

Ľubov

upokojenie pre všetkých.Čie sú to slová zo včerajška? .-))

Norman,Ty si taký zvláštny človek.Niekedy sa mi zdá,že čítaš málo životopisov.Ako,eq máš vysoké,ale prečo Ty každého len kritizuješ a nikdy nepovieš niečo pozitívne.Aspoň nejaké ústupky kvoli jin-jang by si občas mohol.-).

A nevyhnutná dráma? Iste,blíži sa.Všetky tieto žabomyšie problémy budú ako zrnko prachu proti tomu,čo príde.

Norman

je to maxima, ktorú treba ani nie že dosiahnuť, lebo kľud každý má, ale si ho má vedieť občas užívať.

Ale keď sa pracuje, keď ide o vážne veci, tak ide kľud na bok. veď on neutečie, počká.

Ináč ma tvoj názor potešil, lebo ja sa skôr obávam, že som málo kritický a priveľmi tolerantný. :-) Som teda rád, že to azda tak nie je :)

A čo sa týka toho, že sú to žabomyšie problémy - presne tak, sú, ale práve preto už je proste nemožné tie myši a na druhej strane žaby brať vážne, brať vážne tie ich prdolenia a tolerovať ich úbohosť.

Roland Edvardsen

Tá Národná koalícia pekne ukazuje, ako tu niekto zase ide špekulovať. A celkom to zapadá do toho naratívu, ktoré prinieslo Exta Plus, aj do kandidatúry Harabina, aj do toho, prečo začal Harabin tak agresívne útočiť aj na Fica a vlastne celú koalíciu (keď bol s Ficom vo vláde, tak si ho pochvaľoval, teraz je už pre neho Fico tiež "zločinec").

Môj názor: Smer nemá dôvod sa rozpadnúť. Stále majú nad 20% preferencie (čo by za také číslo dal Sulík, napríklad), čo je po tých všetkých útokoch a dlhokánskej dobe, čo sú na scéne, celkom pozoruhodné (ale vlastne pochopiteľné.Extra Plus majú pravdu: Smer priniesol relatívnu stabilitu, sociálny zmier, relatívne slušnú ekonomickú politiku a pod. A preto sa tak drží, ľudia nie sú až tak blbí, ako to chce neustále podsúvať istá proti-slovenská sorta). Aj bez Fica by to minimálne za jedno volebné obdobie dokázali utiahnuť.

Národná koalícia však môže brať hlasy kotlebovcom (a majú tiež obdobnú proti-vládnu rétoriku, aj keď v reáli by boli povoľnejší k spolupráci s vládnymi stranami než kotleby). A súhlasím, že aj toto môže stáť za Kotlebovou kandidatúrou, tohto sa Kotleba bojí: že ho nakoniec nahradí Harabin, resp. staronoví mečiarovci.

Ja inak s tebou, pokiaľ ide o mečiarovcov, či rôznych tých neo-boľševikov ako Blaha, súhlasím. Len ty a ja dobre vieme, kde je problém: kde sú iné sily? Koho iného podporovať? Ako som už písal, dal by sa zvoliť aj prístup cynický, kedy na všetkých budem kašľať, ale čo z toho? Ja už som písal, že je to často skôr o tom, aby sa situácia v systéme nezhoršila, než o tom, aby sa systém zmenil k lepšiemu.

Roland Edvardsen

Inak celkom ma zaujalo, že Šefčovič poskytol odpovede pre HS: https://www.hlavnespravy.sk/sefcovic-prekvapim-tych-ktori-ma-nalepkuju-a.... Hovorím, Smer asi nepotrebuje zakladať vlastné periodikum, keď má HS :-D. Keď už Blaha a Glváč/Maznák zdieľajú HS, tak prečo by nemohol Šefčovič poskytnúť rozhovor?

Vraj nie je eurofil, hehe. Typický prípad niekoho, kto si chce získať všetkých. Inak súhlasím s Michelkom: najlepší by bol súboj Harabin vs. Čaputová, akoby pomyselných protipólov: https://zemavek.sk/video-narast-preferencii-harabina-a-caputovej-v-predv....

Na Čaputovej je pozitívne že na rozdiel od takého Mistríka, je otvorená: potraty, gay adopcie, Istanbul, Globálny pakt a pod. Vždy je lepšie, ak druhá strana vyloží karty na stôl a môžeme sa rovno ísť baviť o základných hodnotách.

Norman

Smer nepotrebuje vlastné periodikum, keď .... :-))
A to sa mi tak zdá, v HS je Śefčovič považovaný (oprávnene) za najhoršieho kandidáta, lebo najviac ohrozuje Harabína, aj v prípadnom druhom kole -hm, v druhom vlastne možno ani nie.

Ale možno je to len rezignácia HS, Harabin je už možmo pasé, kral je mrtvy, nech žije král. My nevidíme do hláv košickej redakcie a do zákulisia - možno vychodňare ten článok považujú za kritický :-) Škoda slov, lebo zas ma tu obvinia, že všetkých len kritizujem :-)

O Čaputovej hovoria, že je to prešibaná mrcha, ale mne sa to nezdá. Keď to porovnám s Radičkou či Žitňanskou, s Nicholsonovou či Remišovou ... Možno je to človek so zvyškami svedomia, bohvie. Ja neviem, obávam sa, že som zasa raz primálo kritický.
Ale na jej prípade pekne vidno, ako sú tie "hodnoty" a postoje kandidáta aj v prípade prezidenstkých volieb druhotné. Základná orientácia a strana za ním - dobre, aj to len do určitej miery. Ale ľudia sa rozhodujú podľa charizmy a podľa toho, či človeku rozumejú. A to ona, v porovnaní s Mistríkom, vie.

Ľubov

Ale veď je to marioneta. Áno,je vzhľadnejšia ako Kiska,funguje to.Spomeňte si na Tymošenkovú,čo o nej ukrajinci hovorili:" Tá naša Julča je krásna ako anjel". A teraz kandiduje opäť.

Všimla som si jeden bilbord s Čaputovou,zdal sa mi nejaký divný."Spoločne porazííme zlo!"Je to jednoznačne odkaz,ale komu? Okrem toho samozrejme text treba chápať otočený o 180st.
Spoločne porazíme dobro. Vraj je čitateľná,je za adopcie detí homosexuálmi viac práv pre LGBT atď,tak vy,ťuťmáci,konečne viete,ako sa zlo má poraziť? Ale to podstatné je pred verejnosťou tabu: Porazíme zlo,pošleme vašich synov na ruský front. Ženy v politike sú dnes neuveriteľne militantné,a to všetky doradu.-(.

Roland Edvardsen

Čaputová je talentovanejšia než býva zvykom. Dobre pracuje so ženským elementom, vie ho predať. Slovákom sa naratív o"statočnej, nezlomnej žene, ktorá odolala vábeniu mafie" bude páčiť - aj keď o pravdivosti tohto naratívu existujú isté pochybnosti. Áno, je celkom rafinovaná, rafinovanejšia a ženskejšia než prechlastaná kobyla Radičová a "mraznička" Žitňanská.

A pokiaľ ide o témy ako potraty či adopcie homo pármi, tak si myslím, že jej to môže uškodiť menej než sa predpokladá. Aj taký Blaha nie je proti potratom a v minulosti sa angažoval aj za práva LGBT. A je to tiež otvorený ateista. A vidíš ako sa mu nakoniec darí v alternatíve :-). V skutočnosti väčšinu Slovákov tieto témy až tak nezaujímajú, musia riešiť omnoho podstatnejšie problémy. A môj prediktor budúcnosti je taký, že konzervatívne sily v týchto oblastiach budú aj naďalej skôr prehrávať. Prehrávali doteraz a nevidím dôvod, prečo by sa to v budúcnosti malo nejako radikálne zvrátiť.

Predovšetkým, pokiaľ ide o témy ako potraty, aj o otázku LGBT menšín, tak tam je potrebná iná perspektíva, iná než ponúka kresťanstvo, a iná než ponúka radikálna ľavica. Toto je môj dlhodobý postoj k týmto otázkam a som pomerne stále prekvapený koľko málo ľudí dokáže pri týchto témach prísť s dostatočne racionálnou perspektívou, koľkí sa nechávajú unášať emóciámi, či už sú z tej alebo onej strany.

Takže áno, súhlasím, že prioritný je geopolitický postoj. A ak je Čaputová tiež vojnová štváčka, tak potom nie je o čom. Každopádne podľa mňa je v tomto smere najpodozrivejší Mistrík. Ten človek pôsobí ako neokon (a aj ako druhý Kiska). Môj dojem z neho je jednoznačne najhorší. Bude asi silne pro-americký.

Norman

čo sa týka potratov a homopárov, ako píšeš - to ľudia majú u prdele, aj tak to nie je nejaká téma pre prezidenta, aspoň v bežnom vnímaní.
Čo sa týka "alternatívy" - hej, predstava, že alternatva je záviská na potratoch a že na nič iné nemyslí, ako na LGVTI, je mylná. Možno niektoré krsťanské dogmatické kruhy - ale aj tak neviem, či to nie je umelá podhodená verzia.
Veru, ako píšeš: V skutočnosti väčšinu Slovákov tieto témy až tak nezaujímajú, musia riešiť omnoho podstatnejšie problémy.
A aj sú omnoho podstatnejšie problémy a témy, ako potraty a LGBT.

Mistrík je určite najhorší, lebo ako osoba pôsobí a zrejme aj je schopný dať sa na všetko.
Ale Šefčovič by mocných na Západe určite tiež nesklamal.

Náhodný okoloidúci

Všetok ten rozvrat, LGBTIASERDFVCBHZUKJLOOP, hnedoidi, skrytá aj otvorená propagácia drog, násilia, relativizácia, útok na identitu, prekrúcanie dejín, to všetko sú vajíčka z jednej liahne. Ale najväčšie nebezpečenstvo spočíva v natláčaní hnedoidov do Európy. S iných chorob sa dá vyliečiť alebo sa to dá aspoň stlačiť na pomerne neškodnú úroveň, ale toto ak sa podarí, tak je to nevratné a znamená to definitívny koniec.

mailer

Aj keď tento tvoj príspevok je úlet z konkrétností tejto témy do všeobecnejšieho, je dokonalý. Vajíčka z jednej liahne. Tri vety, ktoré by mali byť vytesané do kameňa. Viem, všetci tu to vedia, ale napriek tomu by si to mal každý denne nahlas a v pozore 5 razy po sebe prečítať.

Roland Edvardsen

Najzávažnejší problém je jednoznačne imigrácia inorasových cudzincov vo veľkých počtoch do Európy, presun globálneho juhu na sever. A to je problematika, na ktorej sa môže zjednotiť celé politické spektrum: "ľavica" s "pravicou", konzervatívci s liberálmi.

Ľavičiari a liberáli by si mali uvedomiť, že mnohé z hodnôt, ktoré oficiálne presadzujú, budú pri hnedoidoch a moslimoch stratené, nepresaditeľné.

Niečo pre Blahu, Smer a iných ľavičiarov :-D (a nielen pre nich):
https://deliandiver.org/2018/12/levicove-argumenty-proti-otevrenym-hrani...
https://deliandiver.org/2018/12/levicove-argumenty-proti-otevrenym-hrani...

Roland Edvardsen

Ten rozhovor so Šefčovičom som tu hodil primárne ako ukážku, ako to bude fungovať. :-) Myslím to, o čom si aj ty nedávno písal. Zmena či reforma systému nebude uskutočnená nejakým ľudovým hnutím zdola, ale už existujúcimi elitami, ktoré jednoducho postupne budú prijímať alternatívne postoje.

Vždy to tak bolo a bude. Aj NS by sa nepresadil, ak by nezískal podporu zo strany vplyvných, mocenských kruhov - bankárov, aristokratov, mainstreamových politikov. To isté v prípade záležitostí ako VFR a pod. Je to jasné.

Takže toto potrebuje alternatíva: napájať sa na tých, ktorí už majú moc. Vidíš, že aj Šefčovič pozoruje, vidí, že len s eurohujerstvom by tu neuspel, tak už aj on vypráva, že je predsa národný a sociálny (apropó, toto slovné spojenie treba presadzovať čo možno najčastejšie :-)). Je vyscaný.

Ja si nemyslím, že si prehnane kritický, možno niekedy, ale to je aj môj problém. Ak ide o mňa, tak čím som starší, tým viac som zmierený so svetom a viac akceptujem ľudské limity, mám taký dojem.

Norman

Výnimočne k historickej NS - presne tak, dnešná ideológia z toho hnutia spravila hnutie ulice, ale jednoducho tomu nebolo tak, nie je to pravda. Možno zo začiatku, do roka 23, potom pochopili, kam to vedie, len do basy, a tak to spravili inak. Demokraticky.

Ale propaganda je veľká a tak verzii o ulici veria aj rôzni neo-nacionalisti a potom idú na ulicu hľadať moc a robiť prevraty. Panebože, koľká naivita. Našťastie, už ich je čoraz menej. I keď aj na ulici treba mať moc, každý režim ju musí mať aj tam - ale na ulici sa režim nezhodí, nevymení. Je to vždy len kulisa.

Norman

Ja nerád hovorím, že na Slovensku je to či iné špecifické - zväčša tu nie je nič v zlom špecifické, naše zlá sú podobné aj u susedov.
Ale teraz mám chuť povedať, že predsa len jedno výrazné špecifikum: Slováci sa ozývajú až potom, keď ich problémy a bieda priamo hryzú - dovtedy si nechajú na chrbte aj drevo kálať a rýchlo zabúdajú, kto ich urazil, snažil sa ich ponížiť, kto im robil zle. Slováci majú málo hrdosti a vedomia cti. Určite menej v porovnaní s Maďarmi, Poliakmi, aj s Čechmi.
Ja viem, že to už hovorili mnohí, naozaj tisíce ľudí, že naozaj nie som vôbec originálny - ale aj tak to treba pripomenúť, lebo sa to nezlepšuje.

Keď ich niekto moc mláti, tak plačú. Ale len čo prestane, prejdú dva dni, tak sú s nim zas kamaráti a spomínajú na neho ako na dobrého kámoša.
Toto je CHOROBA. To nie je normálne.

vrbovčan

Nikdy som ho nemal rád. Ani nemám. Len mám v pamäti, ako sa radil so svojou členskou základňou, keď sa mu rozpadal poslanecký klub, lebo tretina chcela vypovedať koaličnú dohodu. Tam je sila, že sa má o čo oprieť v prípade úletov jednotlivých poslancov. To je znak štandardnej politickej strany. Porovnajte si to s Matovičom alebo Sulíkom. Veď tí sa ani nemajú s kým radiť. Nicholsonová sa rozhodne položiť Danka a ide po tom. Nemá nad sebou žiadnu autoritu. To sú členovia strany, ktorý ju môžu kritizovať a potom následne nenominovať na stranícku funkciu a samozrejme aj poslaneckú. Inak s Remišovou by som si nechcel sadnúť proti sebe. Už len tým pohľadom by mi dávala na javo, že môžem za biedu celého sveta. Nicholsonová to isté. U žien je to ďaleko viditeľnejšie podľa ich neskrývaných emócii, že vlastne sú na vrchole mocenského reťazca. Nemajú nijakú autoritu, ktorej by sa zodpovedali. Predátori. Myslím si že Remišovej sa bojí už aj Matovič. Je to vidieť na tlačovkách.
Čo sa týka Progresívneho Slovenska, myslím, že vnímavejší voliči prechádzajú od SAS k PS. To zas bude bordel, keď sa ten ich líder (neviem si spomenúť na meno teraz) rozhodne po voľbách ísť so Smerom. Lebo veď protesty Slušného Slovenska sú ich dielo a SAS ani OĽaNO k nim nepustili. Ba dokonca čakali na pohyb preferencií po prvých protestoch smerom od týchto strán k nim. Viem to. Mám to odsledované. Mladí sa sem tam preriekli, keď ich konkrétne v tomto prípade Hríb spovedal.

Norman

Samozrejme, tí ľudia sa nafukujú a hnevajú len pred kamerami, v reále sú to vyplašení a nerozhľadní ľudia. Ich úloha je hrať, tak hrajú - ani nevedia presne, čo budú hrať zajtra.
Na Slovensku sa plitické hranie stále zlepšuje, lebo stále má rezervy. Ale už sa z nich stávajú profesionáli. Ak sa ale na nich pozrie človek, čo sa len trocha vyzná v ľuďoch, keď sú mimo svoje role, tak vidno, aké sú to bezmocné stvorenia. Nikdy by som ich nenazval "predátori" - to ich preceňuješ, sú to skôr kvákajúce kačice na dvore :-)

Roland Edvardsen

Určite ste zachytili. Nie, na toto ja už naozaj nenachádzam slov: https://www.topky.sk/cl/100535/1774677/Prezident-Kiska-vyhlasil--ze-za-o...

Aj Gašpar sa nasral: https://www.hlavnespravy.sk/tibor-gaspar-kiska-je-nehorazny-klamar-konsp...

Kiska potrebuje byť zničený - totálne a bez milosti. Vyslovujem podporu všetkým, ktorí k tomu budú chcieť prispieť.

nové texty