Arťemovsk - symbolické miesto, stred tejto (tretej svetovej?) vojny

Netreba k tomu príliš hovoriť, je to pekná ukážka mesta, v ktorom skoro rok zúrila vojna (a vlastne doteraz tam hrmí a možno sa znova priženie). Niečo dosť fantastické, čo tu asi 80 rokov nebolo.

https://t.me/boris_rozhin/92035

Zaujímavá je tam tá žena po 4:30, ktorá tam žije a hovorí s nadhľadom o stave - voda, elektrina. To je poučné, to je ukážka tej životaschopnosti a sily Rusov, o ktorej má Západ len málo vedomia, a tu rozmohnutí rusofóbi o tom už vôbec nemajú poňatia.

Nie že by som rozumel ruštine výborne, ani dobre - ale podstatu predsa len pochopím. Som nespokojný so svojimi znalosťami, je to málo, ale zas som aj hrdý, že mi to stále otvára celý nový svet dnešnej ruskej reality, ktorý je tunajším novým generáciám úplne zatvorený. A ktorého sa doslovne boja, už aj oficiálne - namaľovali si čierneho čerta na stenu a teraz skučia od strachu pred svojim bubákom, idioti a svoloč naša európska i slovenská :)

Ale tak im treba, len nech sa boja.

Jedna myšlienka mi pri pohľade na Arťemovsk napadá: Možno to nie je jedno z najhoršie postihnutých miest tejto vojny, súce na určitú ľútosť - možno je to len predobraz budúcnosti ľudstva. Lebo kto tam opraví tie budovy a cesty, vodovody a elektriku? Možno už nik. A ak tu ešte aj áno, v mnohých ďalších mestáchj možno už naozaj nikdy a nikto. A tak máme na videu bdúcnosť - krásnu dystopickú budúcnosť, ktorá zrejme v konflikte s utopickými ružovými predstavami o budúcnosti definitívne začína vyhrávať. Ba takmer iste už vyhrala.

 
Jozef Novak

Z mnohý výborných myšlienok som si tak poznámke vybral toho bubáka na stene malovaného. Takého si v duchu maluje na svoj priestranný prepychový dom zaťko mojej sestry: "...ja by som nechcel, aby nás rus obsadil, chcem patriť dušou i telom Amerike, hentam my nepatríme...!". No, odkývol som mu, že my do Ruského sveta isteže nepatríme, pri pomyslení na jeden Váš článok z Nadhladu, avšak som nedopovedal z tých výborných myšlienok, že ale ani do toho amerického. Tiež som zacitoval poznáku ktorú som si dovolil od Vás prisvojiť, že nejaké napadnutie a obsadenie Rusmi tu z môjho úhlu pohladu v dlhodobom obzore sotva hrozí, veď si nedokážu urobiť poriadok ani u nich doma na ukrajine. A niečo navyše: že keby predsa len nebodaj k niečomu takému došlo a ten bubák na stene malovaný ožil, tak tam má svoju dvojročnú dcéru, ktorá mu ochotne požičia svoje Pampersky:-).

Norman

Najhoršia je tá ich primitívna predstava, ako je Amerika stelesnenie bohatstva a prospechu. Plus to, že to prípadne bohatstvo príde aj sem, plošne, pre všetkých. Pripadá mi to ako myšlienky spred pol storočia, keď USA zažívali boom z koristi z Druhej svetovej. Vtedy sa mohlo zdať aj im samým, že prospech môže byť nekonečný - dnes už vieme, že to bolo iba dočasne a iba pre nich (zvyšok sveta bol zničený svetovou vojnou, jediná nedotknutá časť rozvintého sveta bola Amerika a tá z tohto vývoja ťaží vlastne doteraz.
Nie že by som chcel povedať, že sú národy čo sa týka schopností rovnaké, nik Amerike nemôže poprieť fakt, že sa tam nazhromaždili najviac sa pechoriaci ľudia na svete - tá snaha pochádza z ich túžby po majetku a moci. To sa tam nazhromaždilo a vyselektovalo a oni pracovití či skôr snaživí naozaj sú. Ale dnes je tá ich snaha smerovaná na našu škodu, dnes už prosperitu môžu držať len na náš úkor (a konieckoncov kedykoľvek ich prosperita bola samozrejme na niekoho účet, aj tá ich povojnová nebola pre ostatných aj pre nás zadarmo ...).

slaven1

“Európski politici sú pri rozhodovaní úplne odkázaní na pokyny, ktoré dostávajú od USA – prezradil prezident RF Vladimir Putin.”

https://t.me/s/MIrvMomente/26013 [Odkaz aj s video]

Nedávam takéto "priame pomenovania problému" často, lebo je ich veľa, my o nich vieme, no radový obyvateľ netuší o úrovni výsmechu Rusov nad "Gayropou". Radovému obyvateľovy to dolárové média odfiltrujú medzi prvými vecami, čo nemá vedieť.

Norman

Ja poňjal šutku, uže vo video :-)
«Если им (европейским политикам) завтра скажут:
«Мы решили всех вас повесить!»,
то они, потупив взгляд и удивляясь своей дерзости, зададут только один вопрос:
«Можно ли это сделать на веревках национального производства?» – поиронизировал он.
:-))
Výborná predstava:-))

Norman

klasický hit s "da da da" - aj keď nie po rusky.
Respektíve, v západnej forme ruštiny :-D
https://www.youtube.com/watch?v=RCdNmkjd6qg

slaven1

A čo Rasputin od Boney M? :D https://www.youtube.com/watch?v=16y1AkoZkmQ

Nová téma. Len heslovite. Je priveľmi teplo. Ako ľoď nazveš, tak bude plávať.

https://www.cas.sk/clanok/2815895/zmeny-v-hviezdnej-sou-roka-koncert-dep...

Holyúdsky vampíry. Súčasný kultúrny export mejd in júesej. Pakultúra. No ale čo čakať od krajiny, s obrovskou sochou Hekate v hlavnom prístave https://en.wikipedia.org/wiki/Hecate

To už radšej https://www.youtube.com/watch?v=KlKlmWrcP4M :D

Truhlík

Závislosť na mobiloch je skutočne obrovský problém. Stretávam sa s tým denne. Je to droga, ktorá potláča myslenie a vedie k asociálnemu správanie. Ešte to aj nazývajú "sociálne siete".

Truhlík

Rozhodnúť majú Ukrajinci.
S takýmto názorom som sa stretol ohľadom vstupu ruskej armády do občianskej vojny na Ukrajine, keď druhú stranu podporuje NATO. Čiže Rusi musia odtiahnuť a platiť reparácie.
O tom rozhodovaní Ukrajincov som urobil historický sumár.
Počas občianskej vojny v Ruskom impériu po prvej svetovej vznikli krátkodobo tri rôzne republiky - v strede, na západe a na východe Ukrajiny. Zhruba tak je aj rozdelená Ukrajina jazykmi - západ hovorí ukrajinsky, stred suržikom (ruské nárečie), východ rusky.
Vodca boľševickej (Októbrovej) revolúcie Vladimír Iľjič "Lenin" Uľjanov/Blank vymyslel Ukrajinskú sovietsku socialistickú republiku USSR. Nebolo žiadne referendum.
Súčasťou USSR sa nestal Krym.
Stalin, gensek SSSR, spravil z USSR jedného zo zakladajúcich členov OSN.
Ukrajinec Chruščov, generálny tajomník Sovietskeho zväzu, pripojil k USSR Krym. Nelegitímne a bez referenda. Mesto Sevastopoľ sa nestalo súčasťou USSR. Bolo samostatné.
Na konci Sovietskeho zväzu bolo vypísané referendum o zachovaní ZSSR. Ukrajina zahlasovala ZA zotrvanie v ZSSR.
Po rozpade ZSSR boli na Kryme a v Doneckej, Luganskej a Charkovskej oblastiach referendá proti ich členstva v ukrajinskom štáte. Vo všetkých týchto 4-och oblastiach odmietli byť súčasťou Ukrajiny. Nikto toto rozhodnutie ľudu nerešpektoval.
Takisto bez súhlasu občanov pripojili k Ukrajine mesto Sevastopoľ. Ruská flotila, tam umiestnená, platila nájomné.
USA vyvolali Oranžovú revolúcie na Ukrajine aby dostali Ukrajinu pod svoj vplyv. Avšak vo voľbách sa k moci dostal Janukovyč, ktorý ich nechcel poslúchať. Tak USA vyvolali ďalšiu farebnú revolúciu v Kyjeve. Po hanebnom podvode Steinmeiera a Nulandovej Fuck EU začala občianska vojna na Ukrajine.
Rusi na Kryme podporili vyhlásenie referenda o pripojení k Ruskej federácii v nadväznosti na referendum spred 30 rokov o osamostatnení sa Krymu od Ukrajiny. Krym sa stal časťou RF. Mestu Sevastopoľ sa vrátil štatút federálneho samostatného mesta. Plán na umiestnenie vojenskej základne USA v Sevastopole bol zničený.
Po odmietnutí Kyjevskej chunty mierovej dohody Rusi vyvolali referendá v 4-och oblastiach - Doneckej, Luganskej, Záporožskej a Chersonskej. Všetky 4 oblasti hlasovali drvivo ZA a stali s súčasťou Ruskej federácie.
Ľud rozhodol. Spochybňovať sa to dá ale rozhodne to bolo slobodnejšie a demokratickejšie ako všetko dovtedy.

Jozef Novak

Stručne velmi dobre zhrnuté!

Norman

naozaj veľmi jasne zhrnuté

slaven1

Poliaci (rozumejú sa „j-elitá“) sú zdá sa tupší než by sa očakávalo. Podľa správ z Ruska (dlhodobo Nariškin, Putin min. týždeň) sa chystajú vtrhnúť na cudzie územie. Medzi kandidátov pripadá západná okrajina, Bielorusko alebo Kaliningrad. Vojenskej technicky im "partneri" navozili požehnane.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/675601-polsko-buduje-najsilnejsiu-a...

Spojené štáty a Británia sa už rok a pol aktívne zaoberá ako rozšíriť vojnu z okrajiny na Eurozväz. Pozeráme na Podnestersko a nakoniec rupne v hlave Poliakom.

Historické okienko:

V lete 1939 boli nadržaní na vojnu aj Poliaci. Poľská jelita si vtedy úprimne myslela, že bude do 2 týždňov v Berlíne po tom ako Nemcom vyhlásia vojnu Francúzsko a Británia, ich vtedajší "partneri" :D Pred tým sa ešte namočili do hovna, keď aj Poliaci krájali ČSR – nás.

https://www.youtube.com/watch?v=GlwzZ5Z5Zvw

Horšie než s Anglosasmi nepriateliť sa, je s nimi priateliť sa.

Jozef Novak

Asi Vy, Nadhlad ste to spomenuli, že sú to národ Nepoškvrneného Počatia. Máme sa na čo tešiť tak ako predošlé generácie pred 2.svetovou vojnou.

Norman

Poliaci bili veľkí predvojnoví provokatéri, pred septembrom 1939.
navyše ale aj to, že vo vojne boli takí blbečkovia a nemehlá, že za tri týždne sa rozpadli (skôr než dorazila akákovľek britsko francúúzska pomoc) - to je tiež ich veľká vina. Pretože tento úspech Hitlerovho Wehrmachtu určite ovplvnil vojnychtivosť a presvedčenie o svojej sile na strane Nemcov. Ak by Poliaci boli aspoň trocha schopnejší a aspoň trocha menej zbabelí, nadšenie Nemcov by kleslo.
(druhý taký faktor bolo posratie sa Francúzov aj "skvelého" výsadku britov pri Danquirku).
Ak by sa tieto tri hlúpe národy -Poľsko, Francúzsko, Británia - pred vojnou tak hlúpo nenadúvali a nehrali na veľmoci, mal by každý, vrátane Berlína, lepšiu predstavu o svojich možnostiach.

Truhlík

Stretol som sa s názorom, že druhú svetovú rozpútali Poliaci a Angličania. A niečo na tom je.
Aj teraz je táto tretia svetová dôsledkom nadutosti, pocitu všemocnosti, hlúposti.

Jozef Novak

Mno, na svetlo sveta vyšli všelijaké konšpirácie, že kto začal 2.svetovú vojnu. So záujmom som si prečítal aj Normanovu TEÓRIU ohladne vojny, ktorú dôkladne popísal a vysvetlil ako súvislú 30ročnú vojnu prerušenú určitým kludom zbraní. Preto ju neoznačujem za konšpiráciu, keďže dáva najlepšie vysvetlenie. Ale nech aj prispejem svojou troškou do (mäso)mlýnka: Vychádzajúc z tvrdení že 1.svetovú vojnu začali vraj Srbi svojím atentátom na Františka Jozefa, ironicky polemizujem a usudzujem, že druhú svetovú vojnu rozpútali Češi svojím atentátom na Heidrycha. Nikdy nezabudnem ako sa raz na mňa v čakárni vytasil chlápek s konšpiráciou, priam sa mu oči leskli nadšením nad tým "objavom", ktorý mu passoval do jeho propagandistického gulášu ako riť na šerbel: "...viete Vy kto rozpútal 2.svetovú vojnu?". Vravím: "no kto môj zlatý?". Odvetil: "No predsa Rusi! Svojím paktom Molotov Ribentrop, o delení polska!". Táto habaďúra ma tak zaskočila, že som len prekvapením vyvalil oči: "to vážne? Rusi? Delenie Polska?". Až Normanov výklad, že nejaké vojny týmto udalostiam predchádzali, otázka ak teda "delenie", tak ktoré "polské" územia Rusku pripadli...

Norman

Tie myšlienky (napríklad o 30 ročnej vojne s pauzou) nie sú len moje, ale tak naša zásluha je už to, že ich človek niekde našiel a že si človek uvedomí, že sú pravdivé.
Takže ešte pofilozofujme:
Začatie vojny nikdy nemá jedného vinníka, vždy sú spoluhráčmi všetky zúčastnené strany. To len po vojne je "vinník" jasný - vždy ten, čo prehral. Ak by 2. svetová dopadla nejak inak, boli by Poliaci a Briti aj oficiálne uznaní vinníkmi za tú vojnu. Nik nie je jediný vinný, ale nik nie je ani nevinný.

Jozef Novak

Výborný je aj záver polemiky ktorý zaznel niekde inde a tak mi tu chýba: "Každý je víťazom len dočasne". Čo malo za následok a dáva vysvetlenie k perlám ducha toho filozofa v čakárni, že začal mudrovať o obrovskej "obeti" Poliakov za "európske hodnoty", zočivoči bezočivým "podpalačským" Rusom čo barbarsky zažehli plamene vojny.

Norman

Poliaci sú výrazne (spolu) vinní za 2. sv. vojnu, a naopak, neprispeli nijak k jej vyriešeniu, ťažili z jej konca a doteraz sa očividne nepoučili - naopak.
Ináč, tak, ako sa vojny dajú spáajať - lebo naozaj jeden konflikt zanecháva stav, ktorý skôr či neskôr vyvoláva vážne následky a novú vojnu, a teda je to nekončiaci proces, tak sa dajú vojny aj deliť podľa ľubovôle. Napríklad 2. sv. vojna v Európe sa dá deliť na dva samostatné celky. Prvý je boj Nemecka proti Európe - Poľsko, Francúzko, Británia, Balkán - všetko Nemecko triumfálne a hladko vyhralo (ak rátame do bojov s Britániou jej zahnanie do svojej búdy na ostrovoch). Pravda, s Britániou nebola vec dokončená, ale na Kontinente dostala po prstoch a bez USA by Británia už neznamenala nič. Celá Európa bola v rukách štátov Osy - progresívnych dynamických režimov. Výsledky Prvej svetovej vojny boli zvrátené.
Druhá voja je tá, ktorú Rusi nazývajú Veľká vlastenecká vojna. Je to vlastne úplne iná vojna, s úplne iným priebehom a hlavne výsledkom. Je to vojna Nemecko kontra Rusko.
Tieto dve vojny sa dávajú dohromady len kvôli tomu, aby sa porazené štáty z prvej fázy mohli neoprávnene spolu účastniť na víťazstve v druhej fáze. V skutočnosti druhú fázu vyhrali takmer výlučne Rusko a na druhej strane došli trhať korisť USA. (Briti len poskytli ostrovy a dali zlato, všetky svoje pevnosti po svete Američanom a slúbili opustiť kolónie).
Je až zaujímavé, že sa to takto dvojfázovo neberie, že to každému nie je jasné na prvý pohľad. Dôvody, prečo sa to deformuje, sú ale jasné - hlavne nemožno uznať Hitlerovi úplné víťazstvo v prvej veľkej fáze.

Jozef Novak

Ďakujem za vysvetlenie. To je skutočne fakt! Videl som to, mal som to pred očami, počúval som o tom a predsa nič nevidel, nevedel a nepočul, pod tým hrubým nánosom propagandy, ktorú uklohnili spolu demokrati s komunistami. Až teraz. Pritom ma nato prvý raz upozornil môj strýko z Prahy, keď výslovne hovoril o víťaznom anulovaní potupných výsledkov 1.svetovej vojny. Hovoril tiež že velmi lutoval, že vtedy nešiel za gastarbeitra do Nemecka, bol by zarobil na tom dvakrát. Zarábal by tam ako gastarbeiter a potom pri odškodňovaní tých takzvaných totálne nasadených, by dostal prachy ešte navyše. Pracoval v nejakej textilke s nemeckým investičným kapitálom. Že za tatíčka Masaryka to bola hrûza a bieda. Že ten život za Rakúskouhorska nebol nijak na ružiach ustlaný, ale to čo prišlo po nástupe tatíčka Masaryka bolo neporovnatelne ovela horšie. Konečne sa to začalo zlepšovať až za protektorátu. Tolko akože jeho vyjadrenia k tým vynikajúcim makroekonomickým ukazovatelom v ČSR a toho "hospodárskeho zázraku" TGM.

Norman

Rado sa stalo, rád poskytnem iný uhol pohľadu, veď práve na to sme tu.
Často stačí, ak sa vnímavému človeku ukážu veci zo správneho uhla a pochopia to, čo aj tak tušili.
Ale samozrejme jestvujú aj ľudia zatvrdnutí, s ktorými ťažko niečo pohne. :) Asi vždy väčšina :)

slaven1

Dnes prebehla správa, že "zlé" bieloruské vrtuľníky vykonali provokačný let na poľské územie. Správa splabá ako jej autor.

https://t.me/casusbellilive/120168 > https://twitter.com/Faytuks/status/1686354904510586880 > https://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,30030337,mieszkancy-bial...

Fotky v článku ilustračné, video žiadne lebo na poľských kopaniciach nemajú telefóny ani internet.

Na americkom Twitteri anglický preklad infovhodu videlo už "11 miliónov" ľudí.

Bielorusi "prelet" odmietajú

https://www.rt.com/russia/580690-belarus-helicopters-poland-border/

Samozrejme dolárové média napíšu, že sú to "ruskí" hajzli a veriť vo veci provokácií vťahujúcich Poľsko (Slovensko, Baltské vymieraty, Rumunsko) do vojny proti Rusku (a Európe) im veriť nejde.

Lebo toto aj je pokus o "prvé rozšírenie frontu", zaradenie "sviežeho mäsa" do potravy pre delá.

Bude to horúci august.

slaven1

Nadpis článku: "Ďalší marxistický produkt od Disneyho: Novú progresívnu Snehulienku už nezachráni princ"

https://www.hlavnespravy.sk/dalsi-marxisticky-produkt-od-disneyho-novu-p...

Snehurva v prevedení súčastného Disneyho (zayandexujte si memká z posledného obdobia ktorá náboženská skupina túto korporáciu riadi :-) nie je "marxistický" výtvor. Je to "neomarxistický". To je rozdeľ ako "antifašisti" a "neoantifašisti" („Mário“ Za-b-complexovaný alebo "Antifa").

Marxizmus je súčasť ideológie komunizmu. Ideológie, pod ktorou naše územie dosiahlo najväčší rozvoj vo svojej histórii, tzv. "Víťazstvo „demokracie“ po 25 rokoch. Komunistický zázrak vs BoPKoTi" (K. Ondriaš). Dielo Marxa má nedostatky, je možné ho kritizovať.

Neomarxismus je niečo, čoho cieľom je zahovniť očierniť, zašpiniť marxizmus, ako niečoho, čoho sa svetová oligarchia či financisti boja. Je to prekrútenie základných životných právd, privedenie človeka do chaosu a života v klamstve. Tzv. fa... :D

https://nadhlad.com/comment/45355#comment-45355

Norman

Súhlasím v tom, že používať pojem "neomarxizmus" na tieto veci, na frankfurtskú školu a podobne, nie je presné. A že je to až nefér voči pôvodnému marxizmu (v zmysle ideológie "pracujúcich tried").
Označenie "neomarxizmus" vzniklo okrem iného aj pod vplyvom tvrdých tabu, nemohol sa používať presnejší termín.
Lebo si to zhrňme, nie je to až tak zložité:
Jestvuje objektívny a veľmi vážny problem ničenia robotníckych tried v primitívnom (britskom) kapitalizme 19. storočia. Na tomto probléme vyrastá okrem iných aj marxizmus a prevzatím moci v Rusku sa stáva najvýznamnejším. Okrem neho jestvijú aj iné, prirodzene. A okrem toho je na tejto problematike zavesená aj "chaldejská" skupina. A práve táto skupina zisťuje, že v 20. storočí sa stávajú dôležité aj iné problémy spoločnosti, a prerastá v niečo, čo je najviac okolo tej "Frankfutskej školy".
Tí, ktorí chápu zlovolnosť ich učenia a rovnako nemajú radi aj marximus, ich nazývajú "neomarxizmus".
Tí, ktorí chápu zlovolnosť ich učenia ale majú pozitívnejší vzťah k marxizmu, teda ako ty, to samozrejme nechcú akceptovať.
Ja marxizmus považujem za mrtvu teóriu. A zlú prax. Ale aj preto tiež odmietam, aby sa títo kultúrni extrémisti volali "neomarxisti" - pretože také označenie znižuje ich nebezpečnosť, títo kultúrni extrémisti sú oveľa zlovoľnejší a nebezpečnejší (aspoň v súčasnosti je to tak).

PS. vidím, že HS zas dáva nielen agentúrne správy, ale aj akési články bez podpisu ...nuž ... je to naozaj "konzervatívny denník"... v zmysle: nemajúci vývoj.