Americká koalícia rozpadnutá, hrozia nové voľby s jasnou predpoveďou. Na Slovensku sa preto znova strieľa, je spustená druhá kuciakiáda

Ako sa začína varovanie v diskusiách na Pravde: "Na Ukrajine je vojna" - preto aj ja to hneď na začiatku pripomeniem, aby bolo jasné, že nežijeme v normálnych časoch, že záujmy štátov idú cez mŕtvoly a zahadzujú hranie sa na demokraciu. Áno, práve teraz.

Ako vieme teraz ráno. Len 36 hodín po krvipreliatí, na Zámockej ulici pri bare Tepláreň boli zastrelení dvaja jeho hostia (čas podvečer 19.00, 2022.10.12.) a do rána bol nájdený niekde v parku (Jaskov rad?) údajný páchateľ Juraj K. (19 rokov)). Záver - Juraj K je radikál, zabil dvoch "teplošov" "z nenávisti", je to dôkaz, že Slovensko "je choré", budú sa sprísňovať bezpečnostné opatrenia, obmedzovať sloboda slova, budú sa prudko ostrakizovať národné a ľavicové politické strany - práve tie, čo mali tendenciu vyhrať voľby. Bude sa tlačiť na stranu Hlas, ktorej predseda je verejne označovaný za homosexuála, aby neuzavrel koalíciu s tými "zlými". Veď to predsa nemôže, že. Nová koalícia rozbitá ešte predtým, než vlastne vznikla.

Ako označiť takúto zbierku výhodných náhod pre proamerickú politiku na Slovensku? Proste šťastie?


Za nulté: násilie v politike, stručný histrorický prehľad

Preberme si, veľmi stručne, históriu násilia a atentátov. Prvotné boli útoky na vrcholných politikov, vtedy často členov monarchistických rodov. To hovoríme o konci 19. storočia. Tie atentáty mali svoju logiku a presný cieľ.
Keď sa zlepšila ochrana takýchto celebrít, prišli bombové útoky na mocenské štruktúry či skupiny (úrady a podobne). Až neskôr sa vyvinuli útoky na terorizovanie verejnosti všeobecne - neboli to už "vojenské objekty", boli to civilné štruktúry a civili - ale vždy to malo priamy politický aspekt. Napríklad útoky IRA na anglické štruktúry, prípadne atentáty a únosy lietadiel Arabmi v boji proti Západu.
V hlbšej európskej histórii boli varianty zrážok dvoch etník alebo náboženstiev - napríklad Bartolomejská noc, či zabíjania katolíkov s protestantami v časoch 30.ročnej vojny. To ale neboli atentáty, ale skôr "pohraničné zrážky", len etniká sídlili pomiešané.
Jestvuje dlhá tradícia krutostí páchaných v Amerike na černochoch. To je dôsledok bezprávnosti černochov v tej dobe, nie prejav nejakej z neba spadnúcej "nenávisti". Také násilie (vo svojej dobe) malo svoj konkrétny cieľ a nebolo chápané ako nejaký absurdný protest, bez cieľa a podnetu.

Samoúčelné protestné masové zabíjanie neznámych obetí osamelým strelcom vzniklo až v USA v 50-tych rokoch ako plne apolitický prvok. Chorý človek vyšiel na vežu a strieľal na dole chodiacich ľudí, neznámych, prakticky bez rozdielu. Alebo vtrhol do inštitúcie a zabíjal hlava nehlava. Postupne čoraz mladší páchatelia, dosť často miesta jatiek školy.
Takéto zabíjanie je produkt americkej kultúry smrti.
Má len veľmi málo spoločné s politikou, tá je vždy až druhotne pridávanie "zdôvodnenie". Ako príklad typickej apolitickosti je atentát na prezidenta Reagana 1981, pri ktorom boli zabití a ťažko zranení členovia jeho ochranky a sprievodu - dôvod: exhibicionizmus, snaha o upútanie pozornosti herečky Jody Foster.

Tak ako individuálne atentáty na mocných sa moc neosvedčili, ako bombové masakre na civilistov boli odsúdené všetkými a kontraproduktívne pre čokoľvek, tak aj "masové strieľačky", ak vôbec niekedy mali nejaký politický motív, taký už dávno nemajú. Vždy sú to len individuálne extempore založené na amerických filmoch, počítačových hrách a zdegenerovanej oficiálnej kultúre plnej násilia - nikdy nie na politickej mechanike. Najznámejší prípad posledného desaťročia, Breivik, to len potvrdzuje.

Bratislava

Slovensko je pokojná krajina, kriminalita je myslím v priemere, určite sa nedejú žiadne politické násilia na ulici. Obyvatelia sú tolerantní, majú svoje hodnoty, aj tomu, čo nemajú radi, sa len vyhýbajú, nesnažia sa to zničiť.
LGBTI a podobná scéna je zvlášť v Bratislave tolerovaná až ignorovaná, nik po nej ani rukou nemávne, každý si na ňu zvykol a na druhej strane ju ani moc nevidno. Raz za rok sa organizuje Pride pochod, aj to nie samými homosexuálmi, ale politickými radikálmi, ale ani to nikoho nezaujíma (ak tam nezájde nejaká politička, aby sa nechala ako opica vyfotiť - vtedy si z nej roba ľudia tak maximálne posmešky).
Decká majú v školách natrieskavané do hláv, že každú sexuálnu perverzitu majú ctiť a tolerovať. Predstava, že by v Bratislave nejakému 19-ročnému miléniánovi išli na nervy práve teploši v Teplárni do takej miery, že by sa rozhodol obetovať život a pár z nich zabiť, je veľmi neobvyklá, až nepravdepodobná.
Pri homosexuáloch môže skôr vzniknúť podozrenie na faktor nezvládnutia vlastnej sexuálnej orientácie útočníka - ale v takom prípade také násilie na homosexuáloch určite nie je politický čin, ale súčasť problémov ich vlastnej komunity. 

1. Soft version. Manipulácia online. Film Hater 

Žijeme v 3. tisícročí, takže vieme, ako sa manipulujú masy, aj ako sa manipulujú jednotlivci. Je viacero poučení o tom v odbornejšej literatúre faktu, ale aj v populárnej kultúre. Tu odporúčam poľský film Hater, ktorého hlavný námet je zmanipulovanie mladého človeka až do stavu, keď vykoná atentát. 
Film varuje pred bábkovodičmi v pozadí. Vo filme bol motív zmanipulovania nepolitický, proste osobný majetkovo-kariérny prospech či pomsta.
Film je film, samozrejme. Ale nik nemôže pochybovať, že technológie tajných služieb veľmocí dokážu viac, ako vo filme zvládol súkromník. Sú schopní nájsť mladých nespokojných ľudí (takých sú milióny), vybrať tých, čo sú orientovaní želaným smerom (polovica z predošlých), vybrať najlabilnejších, a tých potom cielene podporovať ideologicky, ale aj návodmi, radami aj materiálne.
Predpokladaný páchateľ Juraj K. bol napojený na akési americké siete. Tie sú prelezené políciou, službami, provokatérmi. Od koho tam dostával rady, je neisté. Alebo naopak, je to jasné?

 

2. Hard version. Just another job, which must be done 

Zmanipulovať niekoho z generácie mlieniánov je jedna vec, priviesť ho k akcii je druhá, a dokázať to v správny čias je tretí problém.
Hovoríme o tajných službách, ktoré nemali problém vyhodiť do luftu plynovody v Baltiku. Hovorím o svetovej vojne, kde naozaj život zopár jednotlivcov nehrá rolu.
Máme zabitých dvoch ľudí z želanej menšiny. Kto ich zastrelil, to momentálne pre verejnosť nie je isté, nie sú očití svedkovia. Sú záznamy z kamier? Podozrivé je, že páchateľ jednoducho nevtrhol do baru a nezabíjal tam hlava nehlava, ale sa skrýval v temnote ulice. Chcel azda útok prežiť a zostať neznámy? Ale prečo sa potom sám údajne zabíja, zas v anonymite parku? Prečo toľké skrývanie pri čine, ktorý je ináč typicky exhibicionistický?

Je možná iná verzia. Unesenie "páchateľa", poslanie profesionála na vykonanie cieľového útoku, a následne "samovražda" páchateľa. Všetko bez svedkov.
Vlastne bez svedkov nie - komunikuje sa na webe. XZY456 hovorí, ako práve vykonal zločin. Who is speaking? Údajný páchateľ, Slovák, komunikuje anglicky.

Táto hard version môže byť najľahšie vyvrátená. Stačia nejakí dobrí svedkovia, zábery kamery. Teraz je veľmi pravdepodobné, že Juraj K. naozaj strieľal osobne. Ale kým nie sú tvrdé dôkazy proti, je verzia nezávislej akcie profesionálnych zabijakov možná. A ak by taká akcia naozaj prebehla, bola by najľahšie dokázateľná. A to by bola naozaj bomba, to tajné služby nesmú dopustiť.

Zaver

Témy okolo LGBTI, genderu, potratov a podobných záležitostí boli vždy zástupné témy, problematika na odlákanie od podstatného - to sme tu hovorili vždy. Terajšia vražda dvoch z menšiny jasne ukazuje, komu sú podobné pseudospory vhodné, kto z nich ťaží.
Bez ohľadu na detaily: na Slovensku začne druhá Kuciakáda, Američania nechcú dopustiť, aby sa tu moci zmocnili sociálne a aspoň trocha národné zložky. Bude ďalšie obmedzovanie slobody slova, budú zatvárania, budú kampane skutočnej nenávisti  v médiách. Možno táto vláda padne, ale Čaputová podpíše inú, úradnícku, ale predčasnévoľby nedovolia. A pod tlakom hystérie už možno opozičné strany ani predčasné voľby nebudú chcieť. A ak voľby budú, opakujem, koalícia národných a sociálnych síl bude nemožná.

A možno nebudú ani voľby v normálnom termíne. Lebo Putin a Slováci si nevedia sami vládnuť - lebo zabíjajú teplošov.
Na otázku: komu sa hodila táto vražda dvoch homosexuálov je jednoznačná odpoveď: hodí sa to maximálne a jedine USA.

Ale pravda je, že dnes je trocha iná situácia ako za Kuciaka. Za prvé - obvinená by mala byť súčasná vláda, tá je predsa zodpovedná, to Heger by mal odstúpiť. Za druhé - ľudia sú tlačení ku dnu, tých amerických klamstiev a sľubov, ktoré sa ukázali ako prázdne reči, majú už naozaj plné zuby. Dá sa teda dúfať, že vražda v Teplárni neprinesie efekt druhej Kuciakády, ale naopak otvorený odpor voči americkej kultúre násilia a vojny, ktorá tu prevládla od volieb 2020, od víťazstva proamerických strán.

V každom prípade im nemožno ustupovať. Bez ohľadu na to, čo robia homosexuáli,  predčasné voľby treba čo najskôr. 

film: https://www.csfd.cz/film/743603-mistnost-sebevrahu-hater/prehled/
(dostupný na netflixe pod českým názvom Hejtr)

0
slaven1

Zapnem zo záujmom po cca 3 týždňoch TA3, že čím mútia mozgy. Pôjdu ekonomiku? Pôjde Valentova telka nejaké reportáže na „chlebovú tému“? Pôjdu energie - plyn, ropa, elektrika? Veď už aj v Pažravej na Dunaji vyskočila v bytovkách záloha za plyn z 50 na 200e.

NIE! 10 minút z úvodu reklama na elitárny homosexualizmus zo Zámockej.

Pripomeňme čo prebehlo posledné 3 týždne tak boli tieto zástupné témy:

- 2 týždne dozadu išiel kohutí zápas v krčme dvoch sliepok
- 1 týždeň dozadu išiel dopravná nehoda opitého vodiča
- tento týždeň ide reklama na homosexualizmus (boj proti „nenávisti“ a všetky tie mimovládkarske „kampane“).

Keďže redakcie hnojometov sú presýtené mužmi čo využívajú hrubé črevo na pohlavné uvoľnenie, táto zástupná téma môže vydržať aj mesiac. Dlhšie nie. Padajúci systém bude zvyšovať tlak na oligarchické média. Rodinu týmto nenakŕmiš.

Satanisti bez budúcnosti ťahajúci národ dole.

slaven1

Súčasná elita na Slovensku a v Európe môže národom ponúknuť akurát tak análny styk (forma smrti). Nemajú budúcnosť.

Norman

No, kuciakiáda tiež bola o jednom niktošovi, čo nikoho nezaujímal. Tu ale práve nejde o vzbudenie sjutočného záujmu, prestitúti ani buzeranti nikdy zrazu nebudú obľúbení, ale o formálny dôvod, aby zaviedli už v podstate úplnú vojenskú totalitu.
--
Pravda, ekonomické zrútenie je tiež totálne, takže ľudia na mizine sa na zhrození z hejtovania vykašlú a pôjdu na revanš bez ohľadu na krvácajúcich buzerantov.

slaven1

Čisto k článku: všetky znaky štandardného psyopu vrámci starej paradigmy. No paradigma sa mení.

slaven1

Banderovský, teroristický režim sa chystal vyrobiť a použiť v našej časti sveta jadrovú bombu.

Mali v Záporožskej atómke na sklade 30 ton plutónia. Ofiko info od IAEA z tohto týždňa a hnojomety vysielajúce v Slovensku, krajine vedľa okrajiny, začínajú roztáčať reklamu na elitárny homosexualizmus.

https://nadhlad.com/comment/44143#comment-44143

Norman

ten link
https://www.iaea.org/newscenter/news/iaea-grossi-at-davos-nuclear-power-...
to je ešte z 25 mája. Nedáva to jeden obraz, a je to zamknuté.

slaven1

Ku mne informácia prišla včera. Takže sa o ukrajinskom plutóniu mlčí minimálne od mája.

Poďme späť k tohto-týždňovej zástupnej téme.

Ďalšia vražda v okolí slovenského "mocenského" centra (parlamentu). Za dva týždne v bratislavskom trojholníku zahučalo násilnou smrťou 7 ľudí (Zochova, Zámocka a... na tretí bod si ešte musíme počkať :-)

- Psyop prichádza týždeň potom, čo agent Taraba predložil (dobrý) zákon o zákaze vešať na vládne budovy dúhové handry (homosexualizmus ako oficiálna štátna politika)

- Dva týždne pred touto psyop behali po Zámockej policajti a zháňali kamerové záznamy, lebo tam niekto znásilnil chlapca. Dozvedeli sme sa o tomto znásilnení aspoň v regionálnych správach, Bratislavčania? Nie.

https://www.youtube.com/watch?v=PJPuNPiGSq0

Zástupná téma, je mi to ukradnuté. Návrhy zákonov od agentu Taraba sú dobré a v kontexte s touto psyop návrhy týchto zákonov vyzerá ako pokus „nestratiť iniciatívu“.

Norman

Nie, nič také nie je známe, hovorí o tom Daňo? Ale jeho video má 1 hodinu 10 minút, to si pozeral? Tam je to? Kde?

Plutónium je dôležitejšie, táto vražda BY bola úplne nezaujímavá, ale ak bude Druhá KUCIKIADA, tak tá je dôležitá.

(Ale Daňo je dobrý - "ako sa volá ten film, známy herec tam hral, o tom matematikovi, ako sa volal" :) nič v zlom, len škodoradosť s pamäťou, on má iba niečo cez 40, sotva splňal kvotu na prezidenta, celkom (aj nechtiac) humorné (po zliadnuté necelých 10 minút:)

Norman

no neviem, ale ak si taký pozorný ohľadne podstatného a nepodstatného, tak mne sa veru nejaké Tarabove zákony o posratých dúhových vlajkách nezdajú dôležité. To je práve odvádzanie pozornosti na chujoviny.
Buzerantov terba ignorovať a zosmiešňovať, ako to pekne predviedol pri modelke čapute (al aj tam prudko cúval a odvolával, nemá odvahu stáť si za slovom, Taraba)

Roland Edvardsen

Ono to bolo povedané už xkrát, ale treba to stále opakovať: potraty a LGBT sú zástupné témy podhadzované priamo globalistami, aj na to, aby sa na to chytala alternatíva. A tá sa aj s radosťou chytá.

To neznamená, že človek nemá mať na to názor a diskutovať o tom. Ja osobne si tiež myslím, že na štátnych budovách by mala byť len slovenská vlajka, a nie dúhová, ani ukrajinská a akákoľvek iná. Do dobrého počasia ok, ale pri tom všetkom čo sa na nás valí, to potom vyznie až blbo, keď niekto ide riešiť nejaké vlajky. A naozaj, už mám pocit, že alternatíva a aj celé Slovensko je až prehomosexualizované. Normálny heterosexuálny chlap nebude obsesívne riešiť LGBTI. A keď sa človek pozrie na všetkých tých chromíkov a podobných kdejakých "expertov" na homosexualitu a "liečiteľov" a "farárov", tak potom vidí koľká bije - pre nich je to priorita č.1, lebo je to zároveň psychosexuálna terapia pre nich samotných, aby nepodľahli pokušeniu. A PS a podobní ľavicoví extrémisti potom chrochtajú blahom, keď môžu na nich reagovať, presne toto chcú, tam chcú alternatívu dostať.

Norman

A už tu máme prvý prínos: rozpočet vraj má prísť, lebo buzeranti.

Remišová zároveň verí, že rozpočet prejde, no bude to podľa nej závisieť aj od opozície. "Pravdepodobne vám rozpočet prejde aj vďaka človeku, ktorý odporúčal všetkým LGBTI ľuďom vešať na krk kameň a hádzať ich do vody," podotkol Pellegrini.
https://www.teraz.sk/slovensko/diskusia-pod-clankami-nema-byt-anony/6670...

O ďaľších pokusoch, ako o kontrole anonymity na webe, to už ani nehovoriac, to je len prídavok
"Ak chce niekto nadávať, nech to povie ako fyzická osoba, nech sa za to postaví a nesie za to zodpovednosť, ale nie pod kvetinkami, mačičkami a psíčkami," poznamenala Remišová. Polícia by podľa nej mala postihovať nenávistné prejavy.

ilusion

Súhlasím s článkom. Chlapec písal, že treba zabíjať dôležité osoby a potom zabije nejakých niktošov?

ilusion

Dúfam, že sa prepočítali a tento pokus o ďalšiu kuciakiádu nevyjde. Jedna vec je vražda dvoch mladých snúbencov pred svadbou a iná vec je vražda nejakých teplošov. Koho to zaujíma? Kto pôjde protestovať na námestia aj napriek mediálnej masáži?

Pardon za opakovanie predošlého príspevku. Neviem, či mi zahaproval komp alebo v čom je problém, že sa to takto namnožilo. Ak sa to dá, tak to vymažte.

Norman

Dúfam a predpokladám aj ja, že to isté sa nezopakuje.
Ale dnes na to námestie už skupina hysterikov prišla.
Ćo povedať - pre životnú krízu vrátane vojny a/alebo inflácie ľudia neprídu, pre takúto gýčovitosť sa dajú nalákať. Nuž, skutočne znova rozmýšľam nad mentálnym zdravím tohto národa. Nech dostanú, čo si zaslúžia. Biedu, kolaps, skutočné nepokoje a násilie - oni medzi sebou. Žijú v hlúpom virtuálnom svete, sú doslovne demntní (de mentia)
.
(to s opakovaním je preto, že ten gombík zostáva aktívny aj po prvom poslaní a si to poslal viackrát - je to vina systému, inde to nie je možné, ale to je drobnosť, nedá sa odstrániť)

ilusion

V správach vraj hovorili, že na námestie prišlo desať tisíc ľudí. Je to blbé, že tam prišli, ale nie je to sto tisíc, ako pri Kuciakovi. Ešte tomu nie je koniec, ale stále dúfam, že to ako pri Kuciakovi nebude. Za tie roky sa toho o tom aj dosť popísalo a pohovorilo, tak hádam ten istý scenár zopakovaný po pár rokoch nevyjde alebo aspoň nezblbne toľko ľudí.

Roland Edvardsen

Z tohto kuciakáda nebude (v zmysle volania po pádu vlády), pretože dnes miestni globalisti nie sú jednotní v názore na pád vlády - len neznášajú Matoviča, ale to je málo, veľmi málo. A väčšina z nich si predčasné neželá. Stačí sa pozrieť aj na toho blbečka Sulíka, ako sa nakoniec poddal tlakom (aj vo vlastnej strane - viď Klus). Načo liezol do opozície, keď z nej bude tak či tak podporovať Matovičovu vládu? To vyzerá, že to bolo naozaj len o zbavenie sa zodpovednosti.

Táto dvojnásobná vražda však určite poslúži na ďalšie oklieštenie slobody prejavu, slobody na webe. Na tom sa už začalo pracovať. A samozrejme hlavne PS si na tom prihreje polievočku. To čo spravil ten prihriaty sopliak je pre nich ako mana z neba.

Norman

Samozrejme, ako už postrehla Ema, kým pri prvej kuciakiáde bola za všetko zodpovedná "vláda", teraz hovoria o "parlamente". Samozrejme sú tieto akcie stále zameraná proti tej istej "neamerickej" zložke, teda Smer, Republika. Táto časť bude očiernená, zašpinená ( i keď z časového pohľadu je ešte príliš skoro pred voľbami )
.
Druhej kuciakiáde nepraje aj to, že "politici" všeobecne sa horšie hejtujú, ako konkrétne vláda (ktorá teraz naopak musí byť obchádzaná a šetrená). A je hlavne iná situácia aj medzi ľuďmi - majú iné starosti.
.
Ale určitá kuciakiáda bude. Ako sám hovoríš, zameria sa hlavne na oklieštenie slobody prejavu. A pri hádkach politikov bude používane upozornenie na "fašistov". Zrejme bude teda menej verejná, ale zato ostrejšie zákony skúsia presadiť a podobne. SaSka ich v tomto podporí - lebo teplý kuciak, to je všetko ostatné druhoradé. teplý kuciak bude dôvodom, prečo sa zostria aj vojnové postoje režimu - lebo veď nemôžeme nechať, aby tu fašisti zabíjali nevinných na ulici.
Túto príležitosť si proste nenechajú ujsť, práve teraz na tom pracujú, ako supy na zdochline.

ilusion

Keď fašista, tak fašista. Tak budem proti fašistom. Čo som pozeral, ten strelec bol prozápadný a proukrajinský. Používal vraj nacistický symbol - čierne slnko. Strašné. Tento znak je však aj symbolom ukrajinského pluku Azov. Toto treba vypichnúť a opakovať. Mrochta teraz kričí, ale keď protestovali Ukrajinky so zástavami Azovu, ani nemukla.

Norman

čierne slnko používajú aj proruskí nacionalisti, aj slovenské folklórne hnutia. Na čiernom slnku nie je samé o sebe nič "strašné", všetko sú to len symboly, ktoré majú v očiach ľudí rôzny význam. my sme tu práve v nadhľade a zo žiadnych symbolov, ani smerov minulosti, sa neposerieme. Našou aktivitou nie je robiť revíziu histórie, ale ani poslúchať dogmatiku "antifašizmu"a iných dogiem súčasného režimu. O etike činov rozhoduje objektívne racio, nie to, čo má kto vytetované na ramene alebo na stránke.
Ale je možno povedať, že pri tomto pubertiackom zabijakovi je jeho "neonacizmus" dosť obchádzaný, zrejme vzhľadom na Ukroneonacizmus .

ilusion

O čiernom slniečku neviem, ale to, čo píšeš platí aj pre svastiku. No to práve druhá strana keď vidí napríklad svastiku, tak hneď kričí, že nacizmus. Neviem, prečo by som mal byť voči nim objektívny. Vrátim im to rovnakou mincou. Chlapec bol vraj aj proti Putinovi a schvaľoval aj vraždu Duginovej. Čistý slniečkár.

Norman

ja len aby sme si rozumeli, ako to vidím ja a ako ty - a konieckoncov teda rovnako.
Ten Juraj K. bol formálne "neonacista", ale ako hovoríš, prichádza informácia, že bol proti-putinovský, pro azovský a schvaľovaľ vraždu Duginovej (tak to bol naozaj bez irónie hajzel).

Takže už ti rozumiem a teda asi máš úplnú pravdu - treba ich, kurvy fašistické, naháňať. Všade samý fašista.
Ale naozaj bez irónie či preháňania, americkí a anglickí fašisti, ukrajinskí, militantii blbí a oduté primitívne svine.
Ja som sa dlhodobo vyhýbal "naháňaniu fašistov", no ale keď je taká doba, asi sa na to budeme musieť dať aj my. Ja môžem aj ufónov naháňať, aj marťanov a aj chaldejcov.

Roland Edvardsen

Som si teraz pozeral fotečky z toho dnešného antifa pochodu v BA - len tak, na zasmiatie. :-). To ako sú tu všetci posadnutí fašistami, všetci len náhaňajú fašistov a obviňujú sa navzájom z fašizmu naozaj nadobudlo celkom komediálne rozmery - holt, regulérne jebnutá spoločnosť. :-)

Áno, sopliak bol pro-ukra radikál, čo schvaľoval aj vraždu Duginovej (zaujímavé, že jeho tatko je zase proruský). Bránik teraz robil na FB psychoanalýzu - vraj nebol duševne chorý, ale len ťažký idealista (fanatik) podľa neho, chichi. Samovraždou chcel "vyhrať" nad "zog" systémom. Nuž, škoda, že slaninový magor študoval len "bránikmi" kontrolované americké weby namiesto slovenských ako Nadhľad. Možno by si aj pri svojom autizme uvedomil, že to čo naplánoval je v skutočnosti presne to čo "ZOG" od neho chcel, "ZOG" ho v skutočnosti stvoril a riadil. Vraj nadpriemerné IQ, ale jednoducho nebol schopný na toto prísť. Dokonca aj keby študoval len tie americké "pro-white" médiá, tak by si na mnohých prečítal (Counter- Currents, napr.), že veľká časť z tejto scény odmieta fyzické násilie a takýto druh útokov jasne označuje za totálne kontraproduktívne a varuje pred nimi. Je ťažkéo uveriť, že toto sprosté decko nebolo niekým priamo riadené a kontrolované. Neverím.

Norman

Hej, mohli sme mu zachrániť život. A ktovie, možno sme mnohým ten život naozaj zachránili.
.
Hej, celé to smrdí manipuláciou. Možno náš kamarád Bránik, ktorý tu svojho času prišiel aj nás zvádzať na zlé chodníky, vie viac. Možno komunikoval aj s Občanom K. A pripomínam znova film Hater.
.
Je zaujímavé, že na Slovensku bolo dostať napríklad preklad knihy Turnerovy denníky. Osobne som na ne narazil v jednom kníhkupectve, pred rokmi, a tu je ich predaj v Martinuse: https://www.martinus.sk/?uItem=48396
Sú už vypredané, žiaden antifa si nesťažoval (oni do kníhkupectiev asi nechodia)
Kto chce čiste z vedeckých dôvodov spoznať aj deep culture USA, tak tu je možnosť: https://web.archive.org/web/20160315012740/http://vzdelavaci-institut.in...
Turnerove denníky predávali, aj mnohé iné knihy, napr. od Rosenberga a podobných, ale Zakázané Hlavné Správy od Lehotského ani náhodou. Knihy vydavateľstva Torden - ani náhodou, cenzúra.

Norman

išli sme náhodou, naozaj náhodou, okolo, nezdržali sme sa ani minútu, ale bola to sranda. Zakričal som "heger, odstupiť" - ale nechytali sa :-)
Je to subkultúra (to nie je urážka, títo milujú atribút "sub-", k subkultúre sa hlásia, oni CHCU byť ponižovaní a ukrivďovaní. Za mikrofonom doslovne plakalo nejaké dievča, potom chalan, tiež plakal .... plakanie je spôsob, ako ovládali rodičov, a teraz to aplikujú na svet. A keďže títo propagovaii toto demo aj ako boj "proti kapitalizmu", nedostalo sa im a nedostane sa im moc pozornosti.

ilusion

Hej, je to humorné, hlavne ak nadávajú na fašistov kotlebovci. Ale je zvláštne a humorné, že podľa niektorých fašisti kotlebovci sú viac za Rusko, a bojovníci proti fašizmu sú proti Rusku :)

Chlapec nepochopil, kto je kto. Kto má rád Pána prsteňov, toto sa rieši aj v prvej časti nového seriálu. Niekedy je ťažko odhaliť, čo je hore a čo dole.

Roland Edvardsen

Keď sme už pri humore, tak po čase sa ozvala aj ďalšia moja "oblúbenkyňa" :-D: https://standard.sk/262922/znama-lgbt-aktivistka-ktora-premierovi-na-pro...

To je klasická antifa - sme za lásku, kvetinky, dúhy, rovnosť a demokraciu, ale opováž sa namietať voči tomu, ako si ich my predstavujeme, inak prídu "devinky".

A Fábry stále nechápe, že ľudia ju neodsudzujú za to, že sa jej páčia baby (ako v podstate všetkým :-)), ale za to koľko humusu a humbuku okolo toho potrebuje narobiť. A kým iní musia makať, aby uživili seba a svoje rodiny, toto škaredé čudo ešte na svojej sexualite aj zarába namiesto toho, aby sa venovalo nejakej reálnej užitočnej práci. Keď k tomu ešte pridáme šovinistické extrémistické výkriky proti slovenskému etniku, potom zdroj homofóbie na Slovensku je ľahko identifikovateľný.

Fábry a Juraj K. sú v podstate dve strany jednej a tej istej mince, ako sa hovorí. Oboch radikálov vytvoril "ZOG", obaja dobre plnia zadaný cieľ "rozdeľuj a panuj". A obaja sa výžívajú v krvi, v násilí a nenávisti.

Norman

Devina je dosť veľký kaliber na pištol, mám dojem že tá nikdy nedržala v ruke pištol (našťastie :)
.
Ale práve pred minútou som pozrel "plačúcu cigánikovú"
https://www.mediaklik.sk/televizia/clanok/643846-tvrda-reakcia-moderator...
tam na stránke nižšie to video.
Mám naozaj rešpekt pred smrťou, aj tých dvoch teplárov, vážne, ale tieto cirkusy, napr. tento Cigánikovej, ma naozaj rozosmiali: "sme všetci zlyhali ..."(sopel)
.
Táto homo, či ako sa teraz píše: kvír téma, ktorá mala byť len nepodstatná zápletka pre spustenie obmedzovania slobody slova, sa im akosi vymyká z rúk, prerastá ich to a kope späť. Niektorí sa úplne hovadia.

Roland Edvardsen

Nuž, tito prorezimni hysterici majú tendenciu všetko prepisknut. Podobne ako pri Kuciakovi, či posledne pri Ukrajine, aj teraz svojim agresívnym pistanim a kampaňami akurát ľudí znechutia a dosiahnu opak. Ja som napr. bol dosť neutrálny vo vzťahu k ukrajinskej otázke. Avšak po mesiacoch agresívneho vnucovania, moralizovania až vyhrážok jednoducho nastáva znechutenie a odpor. A to sa teraz stane a stáva aj s LGBTI.

Ja som vždy tvrdil, že je všeobecne blbosť niekoho nenávidieť len preto, že je homosexuál, rovnako ako napr. za to, že je niekto Maďar či Ukrajinec. Ale jednoducho menšiny sú piata kolóna v štáte pre globalistov, mimoriadne ľahko zneuzitelne - a vždy to tak bolo. Je to stále tá istá pesnička, ako z pokazenej platne.

ilusion

Dúfam, že tá mačka je preoperovaná na kocúra. Inak, keď sa volá Fábry, ako mám napísať, Fábryovej mačka, či Fábryho mačka?

Roland Edvardsen

To, že Matovičova slepačia kompa bola zase hystericky slniečkovo prorežimná (aj keď, podobne ako Heger, sa mala formálne javiť ako niekto kto vzišiel z kresťanských kruhov) samozrejme neprekvapuje. Ale to, že jej po falošnom Pellegrinim drukuje v obmedzovaní slobody aj ďalší smerák (tentokrát ale z toho vraj viac národného a konzervatívneho Smeru) Kamenický je ďalšia studená sprcha: https://www.hlavnespravy.sk/veronika-remisova-i-ladislav-kamenicky-sa-zh...

Je to tak, svoj účel začína teplá kuciakáda už pekne plniť. A vyfarbujú sa aj tzv. pro-národní politici. Smutné - hoci nemalo by byť prekvapivé. Ja to hovorím stále - o Ficovi a spol. si nerobiť ilúzie.

Norman

Začína plniť svoj účel, momentálne je opozícia jasne pod tlakom - i keď niet naozaj prečo, s násilím či výzvami samozrejme dlhodobo nič nemajú a ani o diskriminácii teplých nemôže byť ani reči (každý vie, že je to skôr naopak). Takže opozícia je v suchu - lenže keď sa na niekoho rúti býk, je dobre radšej ustúpiť na bok.
A konieckoncov v tomto neplatí žiadna spravodlivosť. Ako v bájke o vlkovi a ovečke - vina sa vždy nájde. Aj keď už aj Blaha napísal, že vrah z Teplárne je jednoznačne produkt západnej liberálnej kultúry. Ale zajtra je už zas nejaký pochod cez mesto, idú naháňať "fašistov".
.
Ilúzie si už nik nerobí z nikoho. Bude stačiť, ak to tu niekto zastabilizuje. Ilúzia by bola predstava, že niekto z našich politikov bude robiť politiku Orbánovu štýlu - a to nik z nich nedokáže.
Hech, možno Urban z Republiky, aspoň meno má podobné - aspoň to nie je hormonálny svalnáč, ako niektorí pacienti medzi nimi)
https://www.facebook.com/MiroslavUrbanRepublika/

Roland Edvardsen

Na politiku Orbánovho štýlu tu nielenže dnes nie sú osobnosti, ale ani podmienky. Slovensko je dnes vývojovo inde, vlak sa zmeškal. Zmeškal, lebo to nebolo nejaké zo dňa na deň, ale dlhoročný proces, ktorý Orbán započal v Maďarsku. Ak by aj po Matelkovom cirkuse nastúpila povedzme viac pro-národná a sociálna vládu (typu Smer, Hlas, Republika a pod.), bude táto vláda pod takým brutálnym tlakom, že jej hrozí rýchle rozsypanie. Budúcej vláde nebude čo závidieť, možno bude aj lepšie, ak to nakoniec prevezmú po matovičovcoch šimečkovci, nech sa aspoň rýchle zdiskreditujú (a oni sa vzhľadom na lokálne, geo, ako aj ich osobné podmienky určite ťažko zdiskreditujú, obdobne ako dnes Olajno). Je to klišé napísať, že spoločnosť je extrémne polarizovaná, ale je to tak. A vládnu stále korpo médiá. Takže žiaden Orbán nebude - určite nie v blízkej budúcnosti.

Norman

Súhlasím. Prirodzene, Orbánova cesta je špecifická, ale jeho smer, ktorým ide, ten je objektívne vhodný aj pre nás a vždy sa nim dá vydať (teda vzdor Bruselu, orientácia na V4 (bez Poľska, ale s Rakúskom, možno novým Nemeckom...Balkán ) .... ).
A veru nie je to vec len jedného politika, ale chýba tu viac ľudí nielen so správnym povedomím, ale aj s dostatočne mocným postavením v spoločnosti. Intelektuáli ani iní chudobní to nedokážu. To tu nie je, väčšina strednej a vyššej vrstvy sa primitívne zamerala na svoje autá a vily - preto je objektívne v tejto historickej fáze Slovensko naozaj primitívna spoločnosť.
.
Ale čo sa týka nejakej spomínanej normálnejšej koalície a vlády:
za prvé také niečo bude v každom prípade treba, za druhé ten medzinárodný tlak by možno nebol tak všemocný, aby sa rýchlo rozsypala. O "diskreditáciu" politických strán by som sa nebál - to už nie je tak podstatné, možno naopak, môžu sa presláviť, presadiť.
.
Samozrejme, média sú základná zbraň korporátneho globalistického režimu. Je to doslovne základná vec - bez zbrane sa nedá ísť do boja a ak, tak nech sa nečudujú, že ťažko trpia. V tomto sú tiež ťažko zanedbané chýbajúce roky, tie chýbajúce média azda ani nejde nahradiť. Tak ale ... čo už sa dalo čakať od socialistov a chalanov z ulice. To myslím vážne, slovo bez povinnej povzbudzujúcej dávky optimizmu: očakávania boli slabé a obavy sa naplnili.
Teraz sme tu všetci bez zbrane proti doslovne delám a gulometom.
Nechcem dávať radu ku všetkému, prestáva ma baviť radiť tím tupcom, ale aby to neskončilo pesimisticky tak optimistická jednoduchá a funkčná rada pre politické strany:
média jestvujú, treba si ich len zobrať.

Ema

Kým pri Kuciakovi a jeho snúbenici sa išlo po krku nepohodlnej vláde, ktorá bola na vine, teraz sa ide po krkku - no ale aha, koľké prekvapenie - PARLAMENTU, ktorý je na vine.
A to je tá finta.

Dúfajme, že ten kus rozmaznanej slaniny s nabitou zbraňou, t.č. už tuhej, nebol prepytujem koučovaný niektorým z bývalých kolegov "polepšeného" amerického skinheada Christiana Piccioliniho, s ktorým sa kamaráti presne ten Bránik, ktorý už pár hodín po vražde vedel o kuse rozmaznanej slaniny podivne veľa. Keď už tu padla zmienka o poľskom filme o postupnej manipulácii.

Norman

Režim chce oživiť pojem "terorizmus".
Slovensko vraj nie je zdravé, treba sa oň starať, smerujeme k "menej tolerantnému svetu" (dejú sa násilnosti, ergo režim MUSI zaviesť netolerantne preventívne opatrenia, je to jasné).
A k tomu napomôže expert - Poliak precujúci pre NATO : Kacper Rekawek z Centra pre výskum extrémizmu na univerzite v Osle

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/643728-bude-slovensky-vrah-inspir...

To len tak do archívu, budeme sledovať ďalší vývoj.
Ako už bolo povedané, dnes o 16 00 ďalšia demonštrácia - stačia dve tri demonštrácie, aby bolo odháknutý bod "po masových protestoch verejnosti, ktorá bola pobúrená..., ktorá žiadala ..."
.
Ale pripomeniem aj - keď sa história opakuje, býva z tragédie fraška. Nie že by pôvodná kuciakiáda nebola fraška, ale teraz to k tomu prudko smeruje.
----
z diskusie:
aky terorizmus??? o com to v tom clanku bajite??? jeden zakomplexovany sociopat a nedovyvinuty slabomyselny typek predsa nespachal teroristicky cin. spachal vrazdu. nevydieral stat ani ziadnu organizaciu, ani nepachal zlocin proti spolocenskemu poriadku ci zriadeniu.

nafukujete to do obludnych rozmerov presahujucich skutocny vyznam. ti vasi manipulatorski jastrabi len striehnu na kazdy exces, aby mohli pausalne zase obmedzit nejake prava. pod ruskom ochrany mensiny nasadite absurdne vysoko latku obmedzenia prav vsetkych ludi. naco to robite? koho mate zas v hladaciku?

ved sa vam to raz vymsti, ked budete na pravach takto obmrdzeni sami tym, co teraz zosnujete.

ilusion

Teroristický čin proti homosexuálom počas najlepšieho možného politického zriadenia na Slovensku? No toto. Pamätáte, čo hovorili istí múdri ľudia po teroristických útokoch islamistov v Európe? Vraj si na teroristické činy musíme zvyknúť.

slaven1

Len aby nám neunikli dôležité témy zo sveta.

KSČ má zjazd
https://en.wikipedia.org/wiki/20th_National_Congress_of_the_Chinese_Comm...

https://www.youtube.com/watch?v=doiO7VIVXWs
China's President Xi highlights Hong Kong, Taiwan, COVID-19 in opening speech

Ema

Zjazd Komunistickej strany Číny určí smerovanie sveta

https://vz.ru/world/2022/10/15/1181634.html

Tento zjazd sa označuje za historický.

Ak niekto potrebuje preklad, stačí dať vedieť a dám ho sem.
To len aby som si nerobila zbytočnú prácu v pitvore, kde asi všetci po rusky vedia.

slaven1

V Ruštine sú aj lepšie zdroje o Čine, napr Vavilov

https://www.youtube.com/channel/UCClCSK5loJ3Sl-Oa65C0FQQ
Николай Вавилов

Často sem dávaš Vzglad, kto ich vlastní? Narp. Rutube je Gazprom media.

Truhlík

Vavilov je najlepší komentátor o Číne akého poznám.
Len kto bude pri tom tráviť hodiny. Takže len zriedka.

Norman

https://www.mediaklik.sk/televizia/clanok/643846-tvrda-reakcia-moderator...

".. a začnite sa konečne zaoberať tým, ako uľahčíte život LGBTI ľuďom"

Takže už nielen rôzni Zelenskí, ale aj vyjebaní kvírovia nám chcú rozkazovať, čo máme robiť, o čo sa starať a prikazovať nám, že im máme slúžiť? Akým právom to tamten človek robí, kde berie tú drzosť robiť to verejne, zneužívajúc svoje pracovisko? Tu nie je nik, kto by mal nejakej komunite "uľahčovať život" - sú v kapitalizme, nech sa tá plačúca skupina stará sama o seba.
"Dennodenne sa nám vyhrážajú smrťou" - klame, to je na paragraf o šírení poplašnej správy či podobné zákony.

"Ako chcete chrániť nás všetkých ..." Nuž, Rastíčko, nik vás chrániť nebude. Prečo by to robil? Ste všetci nedovyvinutí infantili, preto sa u vás vlastne nerozvinula puberta voči druhému pohlaviu, ale musíte sa zmieriť s tým, že sa o vás nik nebude starať ako o malé deti. Aj keby ste ako plakali a hádzali sa o zem.

ilusion

Chlapec sa pohoršuje nad tým, že strelec nenávidel ako inak aj židov. Pritom judaizmus homosexualitu zakazuje, lebo ju zakazuje židovský boh. Tak teraz neviem, mám byť za zrušenie judaizmu, aby som vyhovel teplárom? Ďalšia schiza našich intelektuálov.

Pomôcť lgbti komunite môžem. Mám pre vás radu. Každý buzi bar nazvite Tepláreň, aby každý vedel, že to je buzi bar, oblečte si čo najvyzývavejšie šaty, samozrejme ženské a držte sa na verejnosti za ruky, aby každý vedel, čo ste.

ilusion

Na to najdôležitejšie som zabudol. Známe osobnosti, herci a politici, urobte coming out. Ja som za.

Norman

Pokiaľ "coming out" znamená ich odchod do zahraničia, tak je to výborný nápad.

ilusion

Samozrejme, ani voči tomu nič nenamietam.

Norman

Streľbu a vraždu odsudzujeme. Ale legalizáciu dúhových partnerstiev nepodporíme. Nenecháme sa citovo vydierať.
----------
To je jediný správny principiálny postup.
Napríklad mne osobne sú aj nejaké partnerstvá kvérov ukradnuté, nech ich aj majú, bez nazývania manželstvom - ale principálny postoj je nenechať sa vydierať. Just práve teraz nie.

Norman

Zaznamenávame, že v parlamente neprešiel návrh SAS o partnerstve kverulantov.
Nuž, poslanci nepodľahli nátlaku.
A asi nemajú radi ani SASku - nie je ani koalícia, ani opozícia, tak nech si so svojimi návrhmi vyoné oko.
Veľké trojdňové pokrytecké bliakanie išlo zrazu na bok, keď došlo na vnútroparlamentné hryzanie.
A ani kvír komunite táto facka nezaškodí.

ilusion

Už mám v tejto záležitosti definitívne jasno. Chlapec to neurobil. Mudrci v médiách predsa popreli ruský názor, že za Bučou sú samotní Ukrajinci. Veď to nedáva logiku, aby si Ukrajinci zabili vlastných ľudí. Preto ani slovenský chlapec predsa nemohol zabiť iných Slovákov v Teplárni.

Norman

srandy bokom
Vážne, AKO prišla polícia pár hodín po strielaní na to, KTO strielal?
Museli mať Juraja K v zoznamoch, ináč to nie je možné.
Neurotický sucidný ťažko šikanovaný chalan, ktorého nejaký manipulátor, priviedol k zabíjaniu.
Mali ho nielen dobre pod kontrolou, ale ho priam ovládali.
.
Aj sem svojho času chodil ten Bránik a pokúšal sa nás zviesť k rôznym provokáciam, verejným vystúpeniam a podobne. Keď ale zistil, že prevažne nie sme adolescenti, vzdal to. Podobní ľudia ako on, provokatéri a agenti, našli v Jurajovi K dobrú obeť.
.
To, že strielal on, považujem teda za dosť isté. Otázka zostáva, KTO zabil jeho?
Podľa všetkého nechcel byť ani odhalený ako útočník, a už vôbec sa nemienil sám zabiť. KTO písal jeho posledné vety? Jeho veľké západné vzory sa nezabili (Brejvik, ten z NZ ). Kto ho zabil?

ilusion

Ja som tým len chcel povedať, že niektoré veci, ktoré vyzerajú logicky, môžu byť úplne mimo reality. A keď sa cez tento prípad na Slovensku pozrieme na Buču, zistíme, že tá ich logika vôbec nie je logická.

Inak len tesne predtým som čítal knihu od Jakuba Trpiša Revolúcia, kde sa opisovali presne tie isté techniky namotávania ľudí cez internet.

Norman

veď s ňou aj radšej prestali, aspoň zatiaľ. Tá veru nemá žiadnu logiku. Tam prišli Ukropi po odchode Rusov a začali vraždiť "kolaborantov". Až keď to bolo veľa, hodili to na Rusov.

slaven1

Voľby do amerického senátu, keď sa ide zmeniť vládnuca elita z demokratov-financistov na republikánov-priemyselníkov sú za týždeň, nasleduje kritických 7-9 dní dokým ešte demokrati môžu "kopnúť do šachovnice". Dúfame, že budú bez gama žiarenia :)

Dusanbe

nás už dobehli, či predbehli, alebo ukazujú cestu, či sa tiež len rútia do pekla ?:

https://www.pokec24.cz/politika/museji-odsoudit-i-nemcovou-byvaly-elitni...

slaven1

Ja americké média - radio Express, RTVS, Narkoza, Facebook, Denník N, JOJ, TA3 - nesledujem, ich virtuálna realita ma nezaujíma a tak info, že "manifest fraha" mal 60 strán a bol v angličtine, prišla ku mne až teraz. Tuto na Zvedavcovi, výborne zhrnuté:

https://zvedavec.news/vezkratce/19195/

Info na Zvedavcovi je od Švajčiarov, ktorí samozrejme "manifest fraha" majú:

"Lenže manifest, ktorý strelec napísal v angličtine a ktorý bol chvíľu dostupný na internete, hovorí niečo úplne iné. Po prečítaní manifestu prekvapujúco zistíme v rozpore s Príbehom, že gejovia boli pre strelca až asi tak treťoradým nepriateľom. Stručnú zmienku o nich ako o vhodných terčoch nájdeme na troch či štyroch miestach šesťdesiatstranového textu,.."

https://standard.sk/268858/manifest-vraha-zo-zamockej-ukazuje-ze-vsetko-...

Bože aký talent ten mladý! Známych deti v 19 - 20 vedia po anglicky napísať ledva dvoj-stranovú "essay" a nie 60 stranovú diplomovku! Aký lingvista! Aký talent!

"Manifest" je informačný vhod vrámci psyop. Navyše podľa starých, už nefungujúcich archetypov. Vo vedľajšej krajine USA-UK rozkrútili vojnu, ktorá príde aj sem, a my tu máme plakať nad smrťou dvoch výmierok, nositeľov samolikvidáčných kultúrnych vzorcov?

Defakto na Slovensku, pod očami verejnosti prešla vražda syna člena opozičnej strany. Forma kárateľnej operácie.

https://www.dnes24.sk/otec-strelca-zo-zamockej-bol-u-kotlebu-moj-syn-to-...

Možno by ešte stálo za zistenie, koho synovia boli dotyčné zastrelené vymierky. To že zahalená postava anonymného útočníka zastrelila „náhodných“ nemusí byť tiež pravda.

Norman

Ten Palkov článok je tiež na webe už dávnejšie. Rozobral to dosť výrazne, nebol tu link naň už vtedy? Chcel som k tomu pridať svoje úvahy, ale nakoniec niet času a najlepšie by bolo ten manifest mať (ale aj tak, komu sa to chce čítať?).
Len toľko: pre dnešných mladých (web, prekladač) azda až taký problém nie je "napísať" aj dlhé strany v angličtine - pretože mnoho textu zoberú odinakiaľ (v USA takých textov je) a len to upravia. Angličtina, vo svojej základnej podobe, je jednoduchý pomocný jazyk, v ktorom sa základ naučí ktokoľvek.
Podstatné je ale samotné to, že to bolo po anglicky. Celá tá vražda je výplod angloamerickej kultúry, od A po Z. Mladý bol zraniteľný, je tiež obeť šikany a ktovie kto ho ešte manipuloval. Proste - západná kultúra má aj takéto choré prvky.

Roland Edvardsen

Tiež som si všimol ako mnohí teraz argumentujú, že to nemohol napísať - lebo perfektná angličtina.

Ale mladí jednak dnes vedia po anglicky(a výučba jazykov na školách je dnes jedna z mála vecí, ktorá pokročila oproti minulosti), nehovoriac o množstvo pomôcok, ktoré dnes človek má na webe. Ja niekedy používam napr. grammarly, ktoré dokáže opraviť anglický text tak, že človek bude vyzerať ako native perfektne ovládajúci gramatiku daného jazyka a majúci bohatú a precíznu slovnú zásobu. Takže obávam sa pre niektorých konšpirátorov, žiaden "zázrak" sa tu nekoná. Chlapec mal skrátka vyššie IQ a bol silne autisticky zameraný istým smerom (preto vyprodukoval také haldy textu) + dnes je už naozaj jednoduché písať anglicky na webe, pôsobiť ako native.