Naď sa vyhráža poctivému človeku

Je jasné, prečo Lučanského prevážali až do Ružomberka.

Keď našli Lučanského 9.12. na cele s (ťažko) zraneným okom, a takmer iste s inými zraneniami, tak ho neodviezli do nemocnice do Prešova, respektíve do Košíc, ale ho viezli cez pol Slovenska do Ružomberka. Dôvod je jasný - v Ružomberku je vojenská nemocnica a všetci jej zamestnanci sú viazaní všetkými možnými predpismi mlčanlivosti. Toto bol dôvod, prečo už vtedy riskovali prevozom Lučanského život.

Napriek vojenskej totalite v tieto dni, keď Lučanský nakoniec zomrel, niekto poskytol verejnosti lekársku správu o tom vyšetrení a o operácii Lučanského.

Všade inde sa takým hrdinom hovorí pozitívne whistleblower, alebo biela vrana a podobne. Podobní ľudia sú soľ spoločnosti, v tomto prípade národ volá po otvorenosti o tom, čo sa stalo a po zverejnení všetkých údajov.

Napriek tomu je Naď tak arogantný, že sa dotyčnému anonymovi vyhráža, a naopak sľubuje beztrestnosť a dokonca odmenu pre toho, kto toto udá.

To je neuveriteľná drzosť od ministra vnútra, ktorý už minule začal trestne šikanovať nejakých ľudí za nejakú vulgaritu na sieti. Prečo Naď chce zamlčiavať veci v kauze, kde bol dosť pravdepodobne zmlátený nevinný človek, kde bol pravdepodobne neskôr zavraždený tento človek, Lučanský?

Na Slovensku unikajú z trestných spisov tisíce vecí a nik to nerieši. Akonáhle ale práve v tomto kritickom prípade, ktorý je škandál väčší ako zabitý Kuciak, tak tu Naď vystupuje ako hnevuplná harpya.

Čo chce Naď zamlčovať?

Zo správy je jasné, že Lučanský mal nielen ťažko zranené oko, ale zranený aj zátylok. Zrejme mal zmlátenú hlavu a tak mu lekári museli robiť CT vyšetrenie. Ako zámienka je tam reč o páde väzňa z vozíka - to je proste číra formalita pre doktora.

Pre tieto zranenia, a určite ich mal aj ďalšie na tele, nechceli ho odviesť na civilnú nemocnicu ale silou mocou smerovali do vojenskej - bez ohľadu na to, že riskovali jeho život dlhým prevozom.

Po prezradení tohto sa Naď vyhráža tým, čo túto informáciu predsa len vyniesli. Naozaj sa ten minister ani najmenej nehanbí? On si myslí, že keď je minister obrany, že je čosi ako Pinochet, neobmedzený miltantný vládca?

V každom prípade dal Naď jasne najavo, že chce silou mocou zamedzovať vysvetlenia trestného činu. Aj za cenu zneužívania svojho postavenia. Aj ak by prezrádzanie nejakých vecí bolo trestné, má minister právo sa vyhrážať ľuďom? 

"Naopak, ak ma aj priamo bude kontaktovať osoba, ktorá mi poskytne informáciu o tom, ako sa zdravotný záznam dostal na verejnosť, tejto osobe garantujem anonymitu, odmenu a beztrestnosť."

Minister obrany sľubuje niekomu beztrestnosť??? Ako?

Odmenu? Z čoho, z akého fondu?

O iných nebezpečenstvách takého jednania, aké robí Naď, ani nehovoriac.

 

 

Doplnok

Správa z vyšetrenia v Ružomberku. Trauma, teda úraz na oku, "pád z vozíka" - na temeno, obhliadka iných zranení na tele sa zrejme nekonala. A toto Kolíková nechala ako normálne.

 

lučanský

 

 

lučanský

 

lučanský

 

 


zdroj HS:
https://www.hlavnespravy.sk/minister-nad-dal-presetrit-unik-zo-zdravotne...

 

 

 

 

vrbovčan

na FB skupine Všetci za Milana:

"Ak toto cita niekto kompetentny v suvislosti s unikom informacii z OCTK, rodina je/bola by akceptovala verejne uverejnenie lekarskej spravy. Predpokladame ze unik lekarskej spravy nastal az po smrti. K originalu sme sa stale nedostali ani s plnou mocou od otca kym este zil, nakolko plna moc nebola overena notarom. Akykolvek hon na informatora je uz bezpredmetny a s ucelom zastrasovania."

slaven1
Náhodný okoloidúci

Takže aj na Slovensku sa našiel niekto aspoň trochu porovnateľný s Assangeom a Snowdenom a našiel odvahu prispieť k objasneniu podozrivých činov a zločinov, aj za cenu, že tým sám sebe uškodí. Otázkou je, či ho v prípade odhalenia postretne osud Assangea a basa alebo osud Snowdena a záchrana života alebo slobody útekom do zahraničia.

Norman

Minister obrany Jaroslav Naď dnes potvrdil pravosť zdravotného záznamu Milana Lučanského. Ide o prelomovú udalosť celého tohto strašného prípadu.
1. Hneď, ako sa dostal záznam na verejnosť, na internete sa začali šíriť fámy o tom, že je to hoax. Dnes je jasné, že nie. A zároveň je nad slnko jasnejšie, že Milan Lučanský k takýmto strašným zraneniam nemohol dôjsť tým, že sa potkol o topánku či buchol o posteľ.
2. Lučanský mal mať poškodené oko natoľko, že sa mu vpáčilo do prínosnej dutiny. Taktiež mal krvné zrazeniny v tkanivách okolo oka. Okrem toho mal mať zlomeninu očnicového oblúka.
3. Záznamy z lekárskej správy potvrdzujú, že ministerka Kolíkova bezostyšne klamala. Poprela zlomeninu očnicového oblúka a zranenia Milana Lučanského zľahčovala.
4. Vyzerá to tak, že niekto tu chce zamiesť stopy. Neexistuje dôvod, prečo mal byť Lučanský prevezený z Prešova do Ružomberka. Len pripomínam, že v Ružomberku je v nemocnici dosadený Naďov človek ako riaditeľ. Bol toto ten skutočný dôvod?
5. To, ako minister Naď prská, iba potvrdzuje, že do toho celého mohol byť zatiahnutý. Ak sa minister obrany vyhráža, že podá trestné oznámenie za to, že niekto informoval verejnosť v prípade, kde existujú podozrenia zo spáchania ťažkého zločinu, možno vraždy - to myslí vážne?
6. A kde bol minister Naď, keď unikali informácie z utajovaných trestných spisov v prípade Kuciak? Alebo v ďalších prípadoch, v ktorých Tódová účelovo vyťahovala informácie a krágľovala nepohodlných politikov? Vtedy to Naďovi nevadilo, že sa pácha trestný čin?
7. On sa chce teraz vyhrážať tým, ktorí chcú odhaliť pravdu? Chce umlčať tých, ktorí vnášajú viac svetla do prípadu možnej vraždy či pokusu o vraždu? Chce zastrašiť každého, kto prináša nové stopy vo vyšetrovaní?
8. Prečo by to robil, ak vláda nemá čo skrývať? Iba to potvrdzuje, že sa tu udialo niečo škandalózne. A že vláda sa to snaží zo všetkých síl ututlať.
9. Naď dokonca sľubuje anonymitu a beztrestnosť. A to na základe čoho? On ako papaláš si môže určiť, komu udelí anonymitu a beztrestnosť? On si môže robiť, čo chce? On sa ako minister nemusí riadiť zákonmi? To kde žijeme?
10. Už len za túto svoju arogantnú výzvu by mal ísť sedieť za pokus o zneužitie právomocí verejného činiteľa. Kde je NAKA?! Čo sa to tu, preboha, deje?!
11. A mimochodom - ak má niekto vpáčené oko do nosnej dutiny a zlomeninu očnicového oblúka, to sa ako ideme fakt tváriť, že si to urobil sám buchnátom o posteľ?
12. Možno by nám pán minister Naď mohol predviesť, ako si možno vpáčiť oko do nosa udieraním sa o posteľ - lebo nikto na Slovensku okrem neho a Kolíkovej si to predstaviť nevie.
13. Verzia, ktorú priniesol bezpečnostný analytik Milan Žitný, že Lučanského surovo zmlátili a zapríčinili jeho smrť, je po Naďovom odhalení čoraz pravdepodobnejšia. Vynára sa z toho škandál storočia.
14. Kolíková musí odstúpiť. Už dávno presluhuje. A ďalší na rade je Naď, ktorý sa dnes priznal, že je to toho namočený až po uši. A myslíte, že o ničom nevedel Matovič? Ten je predsa hlavou celej ich mafie. Musia nielen odstúpiť, ale zároveň musia byť trestne stíhaní. Toto nevyhnije. Za žiadnu cenu.
15. Pamätáte si na All for Jan? Je najvyšší čas na All for Milan! A áno, po slovensky to znie lepšie, ale táto správa musí ísť do sveta - je tu podozrenie, že na Slovensku sa za Matoviča odpravujú nevinní ľudia vo väzbe. Hrdinovia ako Milan Lučanský. Toto musí ísť von!
Matovičova mafia je čoraz nervóznejšia a robí chyby. Pôjdu dole. A jedného dňa možno skončia na tej istej cele... S tou istou posteľou... A tými istými topánkami.

Náhodný okoloidúci

Odopieranie spánku, čiže spánková deprivácia sa všade v civilizovanom svete pokladá za ťažkú formu mučenia. Ten, kto sa toho dopustil aj ten, kto to nariadil, patria pred Medzinárodný súd pre ľudské práva a do basy v Haagu natvrdo, lebo nepredpokladám, že Matovičova junta je ochotná vyšetrovať a potrestať to. Nebudú predsa vyšetrovať a súdiť sami seba. A tu navyše ide aj o dôvodné podozrenie z fyzického mučenia.
Opozícia by mala osloviť všetky nezávislé ľudskoprávne organizácie, ktoré nie sú na Sorosovej výplatnej páske a vyzvať policajtov a NAKA, aby odmietli zatýkať politikov len na základe Matovičovych statusov a Tódovej článkov.

Ema

európsku a medzinárodnú mašinériu.
Kde je? Jasne, ako pri Chovancovi. Na takéto prípady nereaguje. Nie je politická objednávka.

Norman

Nuž, demokracia. Systém, ktorý reaguje iba v záujme mocných, určite nie opačne.
Teoretické poučky sú iba prázdne slová (úplne rovnako, ako za socializmu).

Náhodný okoloidúci

Obávam sa, že máš pravdu.

slaven1

https://www.mojevideo.sk/video/32f5c/vrazda_jozef_chovanec_v_belgicku.html

Vražda gen. Lučanského je o Slovensku. O našich vnútorných "štátotvorných" schopnostiach. Slovenská republika ako systém sa prudko otriasa. Dnešná vláda sa správa ako rakovina.

Ema

a škodiace jeho zabitému kamarátovi je jeho absurdné tvrdenie, že Lučanského dobili bachari. Nech s týmto nezmyslom dočerta prestane, ak má čo i len trochu zmyslu pre realitu, ak je mentálne dospelý a ak má úctu k zosnulému priateľovi.

Bachar v base má svoje stabilné zamestnanie s výhľadom na výsluhový dôchodok. Neexistuje, aby dokopal na smrť GENERÁLA, ktorý je v base iba tri (!) dni. Čo si taký bachar myslel, že sa generál už z basy nedostane? Že mu takýto brutálny útok v pohode prejde? Nie, nie. Reči o agresívnych bacharoch sú úplne mimo, určené len na zakrývanie.

Bolo by užitočné vedieť, kto všetko mal do basy prístup a kto všetko tam bol.

Po Naďovom besnom vyskakovaní k zverejnenej lekárskej správe je zvlášť jasne vidno, že zabitie Lučanského je niečo tak úbohé a trestuhodné, že všetci, čo robili prvú aj druhú tlačovku, vrátane Žilinku, majú skončiť v base.

Toto by doboha neprešlo ani voľakedy v totalite na základnej vojenskej službe, známej šikanou.

Norman

Okamžitá výmena šéfa veznice v Prešove. Nie za trest, ale aby bol hore niekto, kto nebude zahládzať akékoľvek stopy prečinov svojich zamestnancov (a teda aj seba).
Trestné podanie na vyšetrenie Lučanského smrti je, a na základe neho treba práve pre kolúzne príčiny dať do väzby vštkých bacharov kritického obdobia, jedného aj druhého incidentu - aby sa nemohli dohovoriť. Tí chlapi, ako píšeš, nie sú povedzme zdrojom zločinu, ale môžu byť spolupáchatelia tým, že pripustili a zamlčali pohyb cudzích osôb. Treba zamedziť, aby boli ovplyvňovaní, prípadne aj zastrašovaní.

Toto by spravilo každé normálne ministerstvo ESTE DNES (aj keď už teraz je neskoro).

Kolíková samozrejme musí OKAMZITE ODSTUPIT, lebo je s veľkou pravdepodobnosťou spojenou s istotou spoluvinná na zakrývaní zločinu, na umožnení zločinu minimálne ľahostajnosťou. V čase NUDZE minimálne 20 rokov, nie?
To nie je žart. To ju potencionálne čaká.

Náhodný okoloidúci

Z tohto článku si dovolím vytiahnuť niekoľko viet.

 

Milan Lučanský odmietal obvinenia ako "sprostosti a nezmysly". Ako sa mohol zabiť pre výčitky? (hlavnydennik.sk)

 

V utorok od večera do neskorej noci stáli pred prešovskou väznicou autá kriminalistov. Okolo jedenástej v utorok v noci vošiel do prešovskej väznice neznámy muž, dozorcovia mu otvorili dvere bez toho, aby sa pýtali na jeho meno.

Norman

V utorok 16 39 ho nahlásili. Bol prakticky už vtedy mrtvy. Potom sa tam dohnali samozrejme "kriminalisti", aj v ten večer osobne Žilinka (bolo to oznámené).
Ale minimálne vidno, ako aj oni chápu, aký zločin niekto spáchal. Teraz nerobia nič iné, len zahladzujú stopy. "Chránia meno" - ako to nazval Naď.

Nás by zaujímali ale pohyby cudzích osob pre tou kritickou hodinou,
A podobne pohyb cudzích osôb 8.12, prípadne 9.12 skoro ráno.

V tomto platí prezumpcia viny - ak to ministerstvo či naozaj nezávislá komisia nevyšetrí, tak je Kolíková vinná doslovne nie že zo zakrývania, ale z Vraždy.
Potom su tu tie osoby, čo vyrábali Pexesá a vyzývala ľudí, aby si to "užili". Nuž, pevne dúfam, že aj oni si to užijú a že aj im "vylepšia zrak".

Náhodný okoloidúci

To je bez debaty. Ale nie je problém sfalšovať kamerový záznam. Pravdu o pohybe cudzích agentov sa nedozvieme. Ani my, ani nezávislý súd, ak taký vôbec niekedy bude.

Norman

to áno, hovorím, tí, čo tam nabehli, vrátane Žilinku, sú v podstate "čističi", zametači stôp.
Viem si predstaviť, že dostali príkaz overiť okamžite kamerový záznam, prípadne ho zabaviť. Aby nemohol byť zmazaný, že.
V tejto republike bola desať rokov utajená gorila-záznam, tento záznam z väzenia bol zrejme hneď v tú noc sfalšovaný.
Ten predošlý z 8. či 9. decembra samozrejme tiež po pár dňoch od incidentu. Možno vtedy si overili, ako to ide ľahko obísť, a pri druhom zločine už išli naisto a nemuseli dodatočne už nič upravovať. Ak to bola plánovaná vražda, tak to bolo hneď všetko vybavené, bolo to 29. už úplne naisto prevedené a nič nemusli dodatočne čistiť. To je aj jediné plausibilné vysvetlenie (ak to teda bola plánovaná vražda, čo pravdepodobne bola).

Náhodný okoloidúci

Flašík je právnik a má svoje dobré kontakty, aj keď tvrdí, že v záujme ich bezpečnosti ich neprezradí.
Žitný je bývalý agent vojenskej kontrarozviedky, tiež má svoje zdroje a kontakty a je tiež otázka, či agent môže byť bývalý.
My nemáme možnosť vedieť, čo oni naozaj vedia.

Mierim k tomuto:
N-ko, Tódová a celá tá liberálna mašinéria je preslávená vypúšťaním nepodložených obvinení a odsudzovaním nepohodlných ľudí ešte pred zatknutím, pred vypočutím, pred riadnym súdom.
Čo ak Flašík a Žitný skrátka len použili túto taktiku voči Matelkovej junte? Jasne sa potvrdilo, že v prípade prvého úrazu Kolíková nehanebne klamala a tiež všetci okolo nej. Medzi vylúpnutým okom so zlomeným nadočnicovým oblúkom a prasknutou cievkou v oku je kua rozdiel. Aký má verejnosť dôvod veriť im po týchto klamstvách? Nech dokážu, že majú pravdu.
Niet nad to zaútočiť na protivníka jeho vlastnou zbraňou.

A ešte jedna maličkosť. Policajti sú cvičení v bojových športoch, a je všeobecne známe, že bojové športy zvyšujú silu, zlepšujú koordináciu pohybu, cvičenci sa učia padať atď. Tvrdenie, že policajný generál so špičkovým výcvikom len tak spadol a ublížil si je zjavný nezmysel.

Môj predpoklad - budú sa snažiť zahrať to do stratena.

Norman

Pozor na detail, na ten nadočnicový oblúk.
V tej správe sa spomína "Odstránená kost lamina papyracea".
To je tá vnútorná vec v lôžku oka, kosť. Tá sa láme pri úrazoch, pri úderoch na oko - ale to teda musia byť riadne údery. Ale tak asi vznikol ten posun v chápaní informácie, z faktu, že bola zlomená vnútorná kosť, ba bol tam zrejme nejaký úlomok, ktorý chirurg musel "odstrániť", teda bol zlomený naozaj, si ľudia predstavili (viackrát) zlomený očný oblúk.
Teda ak sa ja nemýlim, takto to chápem.

Okrem toho mal generál udretý zátylok. Určite obe zranenia nevznikli jedným "pádom", ale bol to výsledok bitky. Zvlášť to oko.
Toto Kolíková musela vidieť a mala urobiť nejaké opatrenia. Nie, namiesto toho ho nechala poslať znova do Prešova, kde s takto ešte stále zraneným okom bol Lučanský sám na izbe. Gratulujem tej babe Kolíkovej, má to dokázané, nie že by bola najhorší vrah v histórii, ale ak ju v budúcnosti niekto prizabije, tak ma to neprekvapí. Hovorí sa tomu karma, nie je to vyhrážanie, je to náboženské presvedčenie. Hm, možno aj židovské, oko za oko, takže nech ma nik nekritizuje, chválim židovskú kultúru, nie?

Sinuhe

a po dlhom čase (veľa sem neprispievaš, veď napokon ani ja nie ... :-) pochváliť za triezvy úsudok. Chápem Žitného rozhorčenie, ale nemal sa dať uniesť emóciami:

1/ Štyria bachari nemohli Lučanského dobiť z jednoduchého dôvodu: v prešovskej väznici sú počas dňa na celé poschodie dvaja bachari (poschodia sú, ak ma pamäť neklamne :-) dve. Jeden bachar sledujúci celé poschodie nemôže opustiť len tak svoju pozíciu. Sú tam kamerY a nahrávanie. Tí bachari sú presne tak ako hovoríš - ľudia, ktorí by si v žiadnom prípadne nedovolili dobiť dobiť nirlrn generála polície. ale žiadnehoi väzňa a tobôž pre také banálne príčiny, akože neležal či nesedel v predpisovom úbore. To nie sú nejakí neotesaní primitívi, ale ľudia už výrazne v rôznych školeniach ovplyvnení politickou korektnosťou, ktorá dnes učí, že väzeň má viac práv ako bachar. Zostručnime to: bachari generála Lučanského s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou nedobili.

2/ Ak je pravdivá informácia, že si ho na cele podali štyria (a vzhľadom k Lučanského fyzickému fondu a výcviku je vysokopravdepodobné, že na bolo treba štyroch otĺkačov), tak ich tam niekto musel dopraviť, A to s vedomím a tým pádom pravdepodobne aj s aktívnou spoluúčasťou riaditeľa väznice - od ktorého (na rozdiel od jemu podriadených bacharov) by takéto počínanie aj vystalo... Možno aj v jeho osobe je kľúč, že prečo generála Lučanského - človeka, ktorý sa po vznesení obvinenia sám dostavil zo zahraničia a ohlásil na polícii - že prečo ho nevzali do kolúznej väzby v Bratislave, ale ho šikovali až do prešovskerj väznice. Keď vysvitlo, že generál Lučanský by mohol potopiť nielen vopred určené ciele, ale napríklad aj miestodržiteľa Lipshitza a ďalších, tak sa rozhodli ho zastrašiť, neskôr po fiasku tohto úsilia ho zlikvidovali.

Roland Edvardsen

Tódová dnes prišla (tuším už v poradí s minimálne 5 verziou hodenou do éteru), že sa Lučanský potkol o papuču a tak si spôsobil zranenie oka. :-) Inak, možno som už fakt blbý, alebo mi niečo uniklo: ale podľa tej oficiálnej línie sa ako dá úspešne za 9 minút obesiť o rám postele, ktorá nie je poschodová s rukávom bundy?

Roland Edvardsen

K Tódovej papuče sa už vyjadrila aj manželka Lučanského.

MARTINA LUČANSKÁ: Prečo mi nedovolili odkryť jeho telo? Prečo sa tak báli, aby som ho videla?
SVOJHO MANŽELA POZNÁM, NIKDY BY SA K BITKE NEPRIZNAL
Milan sa pobil počas svojho života nespočetne krát. Jeho zásada bola “nikdy nezačať, ale ubrániť sa”. Bol športovec s urastenou postavou a znalosťami bojových umení. Nebol už však v takej kondícii ako pred rokmi a už nebol ani ten istý mladík. Takže ak sa na neho vrhli štyria s obuškami a kondičkou, nemal šancu. Napriek tomu viem, že jeho povaha a situácia, v ktorej bol, mu nedovolila sa priznať. Po prvé, ublíženie verejnému činiteľovi by mu len uškodilo a po druhé, vedel, že tam vnútri je iný svet. Pravdepodobne by sa pobil opäť.
Medializované informácie o potknutí sa o papuču a zranení oka presne vystihujú, čo by Milan povedal, aby bitku nepriznal.
Ja som ho však videla na smrteľnej posteli. Nesmela som ho odokryť, lebo inak sa mi jeho “po zuby ozbrojení ochrankári” zo ZVJS vyhrážali, že mi viac nedovolia, aby som pri ňom bola. Prečo sa asi tak báli, aby som videla jeho telo?
Jediné, čo som videla, bola jeho hlava a krk. Ten bol mimochodom úplne čistý bez šrámov po údajnom obesení.
Čakáme na výsledky pitvy. Dúfam, že ich dostanem skôr ako médiá.
- Martina Lučanská

Sinuhe

ak Lučanskému, ktorý bol bez nejmenších pochybností tvrdý chlap, ktorý chcel žiť, ukázali fotky jeho detí cez zameriavač ostreľovacej pušky (alebo niečo podobné), tak aj tvrdý chlap dokáže spáchať samovraždu - práve preto, že je to tvrdý chlap.
Tepláková bunda, ak ňou niekto vycvičený, škrtí šetrne, tak nemusí zanechať strangulačné ryhy. Toto býva častý problém pri fingovaných samvraždách....

Sinuhe

ak Lučanskému, ktorý bol bez nejmenších pochybností tvrdý chlap, ktorý chcel žiť, ukázali fotky jeho detí cez zameriavač ostreľovacej pušky (alebo niečo podobné), tak aj tvrdý chlap dokáže spáchať samovraždu - práve preto, že je to tvrdý chlap.
Tepláková bunda, ak ňou niekto vycvičený, škrtí šetrne, tak nemusí zanechať strangulačné ryhy. Toto býva častý problém pri fingovaných samvraždách....

Roland Edvardsen

A stihol by to takto za 9 minút? Ty veríš verzii o samovražde? Že ho teda nejako takto donútili?

Sinuhe

nebol som pri tom. Verzii o samovražde neverím.
Ešte raz a pomaly: Chcel som poukázať jednak na isté reálie väznice: v noci je tam (ak ma pamäť neklame), v službe dokonca len jeden bachar na poschodie - zbytočne by ich tam bolo viac. Preto som, chcel po prvé nabúrať verziu, že tí štyria, ktorí generála Lučanského dobili začiatkom decembra, boli bachari. Jednoducho, ak by to boli štyria bachari počas dennej služby, tak by to znamenalo zobrať celú smenu bežných príslušníkov ZVJS z danej väznice (čo sú spravidla preverení, vcelku slušní a bezúhonní ľudia) na dobitie generála polície. To je nezmysel, a každý, kto by to chcel takto realizovať takto, by v páne musel rátať aj s likvidáciou tých bacharov, inak by hrozil preval.
Pravdepodobný je - v prípade úvodnej bitky začiatkom decembra aj konečného riešena v závere roku - import bijcov zvonku (pravdepodobne so spoluúčasťou riaditeľa väznice alebo podobnej vysokopostavenej osoby v danej hierarchii).

Náhodný okoloidúci

Diskutujúci pod prezývkou "rytier" v diskusii pod článkom na Aeronete takto popísal pomery v Prešove - ako opísal, tak kopírujem, za pravdivosť neručím:

Vidim, ze o Presove tu dokopy nikto nic nenapisal.
Mal som tu moznost v Presove vybavovat nejake uradne veci par mnoho tyzdnov v Presove a zazit tu “radost” s uradnikmi…

Vsetko tu uvedene – mam dokazy. Nevymyslam si. Mena uradnikov sem radsej nedam, nechcem utocit, ale ukazat fakty. Ak bude potrebne, mena dam.

Presov je zazracne mesto, ktore ma svoje vlastne zakony. A svoj svet.
Uradnici su jedna rodina – podpredseda nejakej strany je zaroven aj uradnikom.
Ako priklad, pozri diskusiu : http://www.inenoviny.sk/majitela-krcmy-tralka-zadrzala-policia-s-pripado...

Syn pracuje na policii. Dcera (sestra) pracuje na prokurature.
Synova zena pracuje na VUC (urad Kraja). Dcerin muz pracuje na Vojen spravod (ano, to je v Presove).
Matka pracuje v base, otec pracuje na Meste Presov.
Bratranec je sefom nejakeho oddelenia na Socialnej poistovni (www.socpoist.sk)

To som dal ako priklad kombinacie uradnikov a z tejto kombinacie sa nikto neodvazi nevyhoviet – pretoze rodina drzi spolu. To je podstata.
Nepomozes? – nepomozem ja tebe, ked budes potrebovat.

Rodina uradnikov v Presove – to je drviva vacsina rusinska mensina (Zakarpatska Rus) a v Presove je Velvyslanectvo Ukrajiny v SR. Presovska univerzita ma katedru ukrajinskeho jazyka.

Je bezne, ze v rodine su 5-6 clenovia v 2 roznych stranach. Ksefty a pomoc funguju uplne bez tricka, vsetko ide bokom. JEdine pred volbami sa vytahuje tricko a “virtualne” sa bojuje o volica (= o prachy za volby) .
To je aj vdaka tomu, ze Presov je chudobny region. To treba priznat.

Dostal som sa na blacklist, pretoze som si otvoril hubu, mal som pravdu a chceli po mne uplatky. Obisiel som ich.
A to som nemal. Proste kdekolvek dalej som isiel a co som potreboval, vsade som mal zatvorene dvere.
Malom som sa dostal do CPZ prave diky tomu, ze som mal pravdu (nizsie diskuter pise, ze 30-40% odsudenych su vymyslene veci – ano).
Ak by uradnik dvihol telefon a zavolal kamosovi, ktory ma kamosa prokuratora alebo fizla (tato kombinacia je realna), na 100% sedim vo vazbe.
Sud Presov (okresnz i krajsky) je rovnaka mfia, napojena na drevomfiu (eurofondy, drevostiepka, biomasa) a obchodny register. Totiz na SK prave Kraje rozdeluju eurofondy a to hlavne enviro.

Cize vybavit bitku proti ML – ziaden problem. V tej chudobe v Presove, s tymi konexiami uradnikov (Generalni prokurator je rodak z Presovskeho kraja !!) , celymi rodinami sa ani necudujem tej hmle, ktoru chceli vyrobit, ze sa nic nestalo.
Oni dokazu pozametat hocico, aj umrtie. Kamarat v nemocnici – primar – napise do spravy co treba. Aj to napr. ze pacient odmietal jest a preto exit.

V Presove vsetko funguje 30 rokov pozadu a bezny obcan (co som si zistoval) sa boji, pretoze nezapise ani deti do skoly.
Ked si pozriete mapu, v okruhu 200-300 metrov od Basy je : Okresny sud (hned vedla basy) – Krajsky sud – Socialka – Vojen spravod – Policia – Prokurwatura – a basa samotna (basa je stredom toho kruhu)

St tajomnik Fecko (OLANO) z Agroministerstva je v Presove pozemkovy zemepan
http://www.idemvolit.sk/1434-kauza/martin-fecko-olano-pozemkovy-zemepan-...

Aspon v skratke.

vrbovčan

že pohreb bude v piatok o 14:00 v Štrbe.

Náhodný okoloidúci

Pochybujem, že niekto z rodiny uvidí výsledky pitvy. To bude štátne tajomstvo. Tým štátom však nemám na mysli SR, ale Deep State.

Truhlík

Obesiť sa dá aj na kľučku od dverí. Je to vec techniky.

Náhodný okoloidúci

Ja som v base ešte nikdy nebol - majú dvere na cele zvnútra kľučku?

Truhlík

Reč je o výške zavesenia.
O prípade obesenia na kľučke od dverí som počul.

Náhodný okoloidúci

To som pochopil, že ide o výšku zavesenia. Otázka ale je, či je na dverách cely zvnútra kľučka a to som sa nedozvedel. A dovolím si tvrdiť a predpokladať, že nie je, práve kvôli riziku obesenia, dvere do cely sa dajú otvoriť len zvonku.

Truhlík

V base som nebol a ani vo filmoch som si nevšimol, žeby na celách dvere mali kľučky zvnútra.
U pilotov sa meri výška v sede. To by ešte mohlo byť zaujímavé na tom Lučanského spôsobe obesenia.

Náhodný okoloidúci

Baránek dobre upozornil na to, že z fotiek lekárskej správy sa nedá zistiť meno pacienta. Ak Naď priznal, že v správe sa píše o Lučanského zraneniach, strelil gól do vlastnej bránky.

slaven1

Presne tak, je to printscreen, fotka obrazovky, ktorú notársky overil Naď, hlava hlavy vojenskej nemocnici v Ružomberku.

Náhodný okoloidúci

https://www.hlavnydennik.sk/2021/01/02/baranek-aby-sme-rozumeli-trestnop...

Postupne tento Baránkov postreh rozšíria do sveta aj ostatné weby.

Ema

A čo, ako sa má jeho dlhoročný kamarát, t.č. v pozícii generálneho prokurátora, s ktorým sa viac ako pred rokom inteligentne bavkal v Tatrách, že padni komu padni? Ako pokračuje vyšetrovanie generálovej smrti?

Kedy sa Jano konečne preberie a všimne si, že aj jeho starý kamoš patrí do gambatého vražednej kliky.

Náhodný okoloidúci

Možno to bude koniec kamarátstva.

Norman

Len jedna veta zo správy:
Pozorujeme regresie exoftalmu.

Exoftalmus, definícia, viď aj fotku tam, dosť nepríjemnú
https://en.wikipedia.org/wiki/Exophthalmos

is a bulging of the eye anteriorly out of the orbit
Exo - mimo (lôžko)

Je vidno, že aj pôvodné správy, že mal Lučanský oko mimo lôžko, boli PRAVDIVE. Samozrejme, nelekári či neodborníci si predstavili azda až oko visiace na povrázku nervov - tak to nebolo, ale tieto veci s okom sú v každom prípade vážne úrazy.

Okrem toho mal minimálne jeden úraz na temene hlavy, také, že bolo podozrenie na poranenie až mozgu - takže ťažko predpokladať, že si také niečo niekto spôsobí pádom - to je proste vylúčené.
Takú smolu má len niekto, kto vie prievela na zahraničné tajné služby, v nejakej vážnej veci - ako je napríklad farebná revolúcia zo zabitím Kuciaka.

Ema

Nuž, tá je rizmanovsky neutralizovaná cez škatulu, od nej nič nečakajte, len prázdne žvásty z Leškovej dielne a pekný účes. Zabitý generál Lučanský je pre ňu menej ako skládka.

Náhodný okoloidúci

Článok o škandále s Lučanským, s názormi anonymného lekára na jeho zranenia a možnosť samovraždy:
https://aeronet.cz/news/slovenskem-otrasa-skandal-a-podezreni-z-umuceni-...

Ema

ale Naď ju poznal. Inak by anonymnú správu nevedel správne priradiť ku generálovi.
Zaujímavé.

Sokol

Nad je minister obrany ,u "neho" sa nič závažné nestalo,dokonca on len "zachraňoval" . Vražda sa stala inde a vie že toto už neututlaju takže?Chce byť za pekného ako budúci možný náhradník psychopata?

horyslav

na HD (Hlavný denník) boli uverejnené dva články s verziou incedentu generála Lučanského s bacharmi od Fedora Flašíka:
https://www.hlavnydennik.sk/2020/12/31/flasik-hovori-pravdu-tvrdi-ze-ma-...
https://www.hlavnydennik.sk/2020/12/30/co-vedel-lucansky-na-lipsica-ze-m...

naviac jeho bývalka chce požiadať o vyšetrenie incidentu s generálom Európsky parlament
https://www.hlavnydennik.sk/2020/12/30/europoslankyna-benova-poziada-eur...

Náhodný okoloidúci

Odozva na vraždu generála v zahraničí je taká, aká sa dala očakávať - nulová.

https://davdva.sk/sokujuci-medzinarodny-ohlas-na-smrt-generala-lucanskeho/

A nie, Milan Lučanský nie je slovenský Epštajn, Milan Lučanský nebol členom mafie, on proti mafii bojoval.

sandro

Stale viac si podla spravania zodpovednych lokajov cudzej moci myslim, ze tato ignoracia dokazov proti nim je zamerna. AntiFico fanatikom je to jedno a voci ludom pri vedomi, ktori si stale uvedomuju realitu, je to signal. Nehovoriac o tom, ze je to najma signal do radov vysokych statnych postov, ci sa to tyka policie alebo sudnictva. Pozrite sa - zavradili sme vam vasho policajneho prezidenta. My vieme, ze vam to je jasne, ale nic s tym neurobite a do buducna sa podla toho zariadte.

nové