Tommy Robinson v Nemecku

Malá ukážka, ako by mala vyzerať práca alternatívneho novinára. Tommy Robinson, ktorý natáča videa v rodnej Británii, prišiel aj do Cottbusu a natáčal na demonštrácii. Tam došlo aj ku kontaktu s oficálnymi novinármi z ARD a RTL, ktorí sa za prvé báli jeho kamery, a za druhé utekali hneď k polícii na ochranu. Novinárske skupinky pôsobia ako zohraté mafie riadené aj priamo na mieste chlapmi s ideologickým dozorom. Dobre tam možno vidieť tie ksichty sionistických novinárských drábov. 

https://www.facebook.com/vitejte.v.realite/videos/vb.369226096614102/748...

 

 

Takých ľudí ako Robinson by bolo treba viac. Bohužiaľ, u nás s kamerami poskakuje len Vasky, ktorý svojimi rečami o roxore len zámerne profanuje alternatívu ako násilnú, a jeho kolega Daňo, ktorý zámerne vyvoláva dojem nevyrovnanej šaškovitosti.

No ale ľudia nie sú, čo sa dá robiť, Slovensko je asi malé. Špeciáľ mladí ľudia si asi myslia, že najprva splatia hypotéku a póóótom sa budú starať o veci verejné. Možno to považujú aj za neslušné, starať sa o politiku.  Veď všetko je v poriadku, toto vraj nie je Sýria, ani Donbas, ani Paríž. Človek na úrovni sa stará len o svoju kariéru, o svoje peniaze - kto čokoľvek iné robí, je blbec. V tom Cottbuse a inde v Nemecku sú už ľudia aspoň na uliciach, a to už dlhodobo. Na Slovensku stále nič.

 

 

 
Ľubov

Norman.
Pozri okolo,koľko ľudí je ešte takých,ktorí veria oficiálnym médiám? Ja nepoznám nikoho,ani jedného.Tá miera všeobecného opovrhnutia -doslova,čo novinár,to predajná štetka,tak také to nikdy predtým nebolo.Citovať mainstream znamená vyzerať ako idiot.A hanbou je tiež priznať,že pozerám "správy stv".

Takže ich vplyv,lepšie povedané,vplyv ich pánov je zanedbateľný.Jediným spôsobom ovládania národa je naozaj hypotéka, to som fakt zvedavá,ako príde sloboda.

ps.Maród,hovorila imunologička,že najlepšou prevenciou je pohár vody s citrónom a časté umývanie rúk.Ale nad tým všetkým je dobrá nálada,za každú cenu:-)

Norman

Veď som sa negatívne vyjadril len 1. k slovenskej realite a 2. k mladšej generácii
Keď sa začnú diať nejaké veci, Slovensko zas nebude stíhať a nebude vedieť, kde je sever.

Buheh

Pravdu treba hovoriť otvorene a bez ružových mašličiek. A treba mať za každú cenu dobrú náladu. Umenie života spočíva v tom, dokázať to spojiť.

Ľubov

už nemá silu ani dôstojnosť,to som chcela povedať.Alternatíva,najmä v západnej Európe,tak to celkom objektívne posúdiť neviem,pre jazykovú bariéru. Veru,namiesto ufo klubom som sa mala radšej venovať učeniu jazykov.:(

Dobre,pripustime,že alternatíva na západe je na tom lepšie,pripúšťam ale,že len finančne,inak sú naši u mňa vždy na prvom mieste !

ps .Keby sme mali viac peňazí,momentálne by sme mohli robiť aj my všeličo viac.Napríklad získať fotografie vagónov s naloženou guľatinou,ktorá mieri aj do Polska.Čiže nenažrancom je už málo voziť naše drevo do Rakúska,tieto informácie mám,povedzme,z súkromných zdrojov.Majitelia malých píl,živnostníci,nemajú čo píliť,niet jednoducho dreva. Štátne lesy,otázky prídu,na to si počkám!!!

Norman

Ani ja neviem posúdiť, ako presne na tom Západ je, pretože tieto veci bublajú pod povrchom a nevidno ich. Ale demonštrácie, Pegidy, voľby nových kultivovaných alternatívnych strán do parlamentu a podobne, to sa nedá nevidieť.
Porovnať so Slovenskom je potom jednoduché - u nás nič také nevidieť. U nás sa nič také nedeje - iba sa nadáva po komentároch novín, a ešte sa nadáva na západniarov, že sú na vine. Ale to je ako kedysi keď sa nadávalo na Rusov, že vraj sú zodpovední za socializmus - a pritom oni sami boli jeho prvá a najväčšia obeť. Takže u nás máme len dva druhy nadávačov - jedni nadávajú na Rusov, druhí na Západ.

No samozrejme, keď raz príde nejaká zmena, zasa zvonku, to sa zas všetci prispôsobia a zmenia kabáty. Bože, to bude revolucionárov, zas. Len Slovensko bude vďaka takémuto prístupu rovnako v riti, ako je doteraz.

Buheh

Inak dupe na moste slon a inak blcha. Slovensko je také, aké je. Niekto vidí pohár poloprázdny, iný poloplný...

V európskom kontexte napríklad Kotlebových 8 percent nie je úplne zlé... ale samozrejme, netreba sa hladkať po brušku, že sme na tom dobre.

Sociálny patologista

Ja si to kľudne dovolím povedať, že áno, na Západe je naozaj alternatíva o niečo kvalitnejšia, avšak hneď dodávam, že treba vždy zohľadniť demografický faktor. Napr. v USA sa dnes okolo 10% ich populácie viac alebo menej hlási k ideológii bieleho nacionalizmu (alt right, ako tam tomu dnes hovoria. Inak páči sa mi vysvetlenie, že "biely nacionalizmus" nie je žiadna ideológia, len prirodzené správanie belochov, ktorí neboli indokrinovaní :-)). 10 % sa nemusí javiť ako nejaké extra veľké číslo, ale vzhľadom na USA demografiu je to cca nejakých 35 miliónov ľudí. A z takého veľké počtu sa jednoducho nejaké výnimočné talenty budú musieť vygenerovať.
Druhý faktor spočíva i v tom, že demograficky je na tom Západ dnes horšie a miestni tam už nebezpečenstvo bezprostredne pociťujú - a preto ten silnejší zápal.

Každopádne podľa Bránika na Slovensku k "extrémizmu" inklinuje cca 13% z populácie. Pochopiteľne, keďže je nás tak málo, tak ťažko očakávať nejaký pretlak osobností. Na druhej strane fakt, že za hlavného "ns" vodcu je tu považovaný niekto ako Magát, za "investigatívneho žurnalistu" alternatívy spomenutý Vaský, že niekto ako Kotleba sa stal politicky najúspešnejším "alternatívcom" a hlavný "filozof" alternatívy je "guru" Rostas, tak to je i na takú malú krajinu ako Slovensko celkom tragické. Naozaj by bolo na čase, aby na scénu prišla nejaká skutočne inteligentná, charizmatická a nepatologická osobnosť s dobrým ideologickým profilom. Niekto, kto nebude budiť dojem smiešneho exota. Aspoň jedna jediná.

Fajn by bolo porovnanie Slovenska s krajinami, ktorých počet obyvateľov nám bude bližší. Bohužiaľ, keď sa pozriem na alternatívu v takom Maďarsku, Česko alebo i vo Švédsku, tak stále vidím väčšiu kvalitu. Naozaj chcem byť objektívny a neposudzovať nás nejako prísnejšie (nuž, mám tendenciu seba a "svojich" hodnotiť prísnejšie, viac vyžadovať, ale snažím sa toho zbaviť), ale tiež mi to vychádza, že sme akýsi "jaloví" v porovnaní so zvyškom.

Ľubov

Tento guru vydáva krásny mesačník,vždy musím takto reagovať,pretože mi to príde nespravodlivé,vždy len tie fotky sa vytiahnu ako dôvod.Všimli ste si,aké krásne fotky mali Grof a Mečiar, aj Moody?Veď to je pekné,čo robí....
Aj Balú ho kritizoval,veĺmi často,no mne niečím ,asi štylizáciou,pripomína niečo revolučné,nemôžem si pomôcť,beriem ho ako štúrovca,pokojne sa mi smejte

http://zemavek.sk/manifest-noveho-slovenska/ Aman,Tebe kto vyhovie? Raz sa Ti zdá málo pekný nejaký politik,malý,tučný,dobre,Rostas je vysoký,štíhly a modrooký:-)).Tak ako teda?aha,Rusko...

Sociálny patologista

Tak tie jeho narcistické fotečky (niektoré fakt jak keby fotil pre "amsterdamský" gay magazín zo 70-tych rokov. No jednoducho hrôza :-D) sú jeho najmenší problém. Však trochu narcizmu a exotizmu možno naozaj nie je na škodu, len v tomto prípade mám už dojem, že sa to akosi prehnalo. Možno ak by on sám pristupoval k svojmu imidžu s istým nadhľadom (nech nešetrím tým slovom, že?), tak by to bolo o inom. Avšak mám skôr dojem, že on sám sa v tom berie príliš vážne.

A áno, existujú tu isté názorové rozpory, o ktorým by sme snáď mohli vecne diskutovať...Naozaj to nie je len o nejakom Rusku (dokonca v mojom prípade to ani nebude to najpodstatnejšie).
Pozri, ja rešpektujem, že máš na neho a jeho mesačník pozitívny názor. Bol som a stále som v mnohom kritický, ale ver, že v zásade uznávam, že sme na rovnakej lodi. Spätne som dosť rozmýšľal o mojej kritike ZaV po istej výmene názorov s Normanom na prope a možno by bolo fajn viac si všímať čo nás spája, než rozdeľuje. Ba dokonca by som si želal, aby tu prebiehalo viac stretov, viac dialógu medzi rôznymi "alternatívnymi" frakciami (s výsledkom, ktorý by posunul "rostasovcov" viac našim smerom). I toto je jedna z vecí, ktorá mi dosť vadí - roztrieštenosť a málo snahy hľadať mosty, hľadať porozumenie.

Takže chápem, prečo mnohí uznávajú Rostasa. Ja som viackrát napísal, že chlapík má talent slova a písma, v podstate asi momentálne jediný, kto má aký taký potenciál k tomu, aby bol považovaný za "mysliteľa", avšak urobil niekoľko výrazných omylov, ktoré v mojich očiach dosť otriasli jeho dôveryhodnosťou a urobili slovenskej alternatíve zbytočne zlé meno (čiže ľutujem vlastne to, že ten potenciál, ktorý on a jeho magazín mal sa nie plne zrealizoval - a to z časti kvôli jeho špecifickej persóne). Je pre mňa ťažké byť nekritickým.

Sociálny patologista

Ešte som chcel dodať, že veľkú nedôveru vzbudzuje pri Rostasovi už samotný fakt, že ide o Žida (event. židovského miešanca), navyše so slobodomurárskym pozadím.

Dobre, nie všetci Židia sú zlí, a dokonca nie všetci slobodomurári (slobodomurárstvo je inak jeden z fenoménov, ktorému by som sa budúcnosti ešte chcel venovať) a som ochotný pripustiť, že Rostas to zrejme myslí naozaj dobre a úprimne, avšak istá pachuť nedôvery tam už ostane. A si by aj mala, že?

Buheh

Máš v tomto smere nejaké dôveryhodné informácie?

Sociálny patologista

Buheh, nevieš rozpoznávať Židov? Asi by to opäť mali začať učiť na školách. :-D. Dobre, žarty bokom. Jeho pôvodné priezvisko sa píše Rostás a číta Róstaš a je to jedno z typických priezvisk maďarských Židov. No potom, tu máš jeho vzhľad, ktorý jasne vykazuje isté semitsky pôsobiace rysy. Ale i správanie - v podstate klasický prototyp ľavičiarskeho, extravagantného žida. :-)

Rostas sa na verejnosti objavoval so slobodomurárskymi symbolmi (https://www.protiprudu.org/je-zem-vek-skutocna-alternativa/). Ja neviem, vy ste nečítali jeho texty? Neviete čítať medzi riadkami? Jeho štýl, frázy, rôzne tie univerzalistické "ghándiovské", všeobjímajúce myšlienky a žargón - veď je tým úplne napáchnutý. :-)

Ľubov

určite iba vecne . Veď sme objektívni a okrem toho,naozaj na jednej lodi.
Prezidentské voľby v 19. stom, Smer vraj nasadí ,ako som počula,Šefčoviča .Tibor Rostas dúfam neurobí tú chybu,že pôjde ako kandidát proti sudcovi Harabinovi. Toto je dôležité,však vieme,čo škody a ostudy napáchal jeden hovorca.
Rostas by mal ostať novinárom,tak toto si úprimne myslím. Robí dobré rozhovory so zaujímavými ľuďmi,to nie je málo!

Ľubov

K tomu nemám veľa čo dodať,súhlas.
Žida,inak,ako perfektne oblečeného,som asi ani nestretla.Gott je asi taký najtypickejší reprezentant tejto nuancie,ale iste sú aj iné,menej estetické.

Viac ma zaujíma slobodomurárstvo a jeho kondícia na Slovensku.Imrich Karvaš,ako iste vieš,patril k tým menej významným.

Buheh

na informácie, nie dojmy. Môj dojem z neho je presne taký, ako píšeš aj Ty. Myslím že aj tu som už viackrát písal, že na mňa pôsobí nedôveryhodne. Okrem toho, čo si vymenoval Ty, mi bolo od samého počiatku podozrivé už len to muzikantsko-mediálne prostredie, z ktorého pochádza. Mne on silne smrdí CIA predprípravou "disidentských" kádrov pre budúce časy, tak ako si za socíku už dlho vopred pestovali Havla a spol.

Ale samozrejme, môžem sa aj mýliť. Rád by som sa v ňom mýlil, i keď veľmi by ma mrzelo, ak by som krivdil nevinnému čestnému človeku.

Norman

K tomu linku - debate o Zemavek na prope:
Časopis Zemavek má svoje kvality a hranice, nie je to jeden človek, ale zaujímavý kolektív. Debata bola o tom, že ten kritický článok na Prope bol podľa mňa dosť slabý (ak sa jemne vyjadrím), za druhé sa vyčítala Zemaveku jeho "esoterická" fičúra, čo je len vec názoru na také veci, niekomu to vadí, niekomu nie (mne to nevadí, iskru mystiky má v sebe každý).

K Rostasovi, či jeho činom, tu bola už viackrát debata.
Napríklad jeho debata s Havranom - to som bol plne za.
Potom ten konflikt s Lichtnerom a Huďom - tam zrejme ani nejde o konkrétnu zápletku, ale skôr o dlhodobejší rozkol.
Samozrejme, každý sa mení a hľadá, ale časom aj ukáže svoje limity.
Čas pokročil, tak je zas viac jasno a dá sa znova zhodnotiť, či sa nejaké možné nádeje naplnili:

Rostas je osobne typický levantínsky typ - jeho metódy sú "nepriame"(zakulisné?). Ak nechceme hovoriť o židovstve, tak prejavil bezpochyby kristovský komplex (no, aj Kristus bol žid, hm). Byť stredobod spoločnosti a mudrovať o nazachytiteľnom - to je ten komplex. On to skúšal aj cez indické smery (viď jeho fotky z Indie) a podobné šamanské línie. A do tohto problému patrí aj hranie sa na štúrovský štýl - ktoré sa dalo vidieť. On očividne nepohrdne žiadnou rolou. V tomto hochštaplerstve prekročil hranicu slušnej miery.

Druhý faktor sú jeho nejasné finančné a iné väzby. Jeho problém neboli pokusy napojiť sa na Rusov - tie boli najnevinnejšie - ale naznačili jeho metodiku (kto mu asi tak radi?). Problém sú iné vzťahy, ktoré sa dajú len nepriamo odhadovať, ale črtajú sa. Ak niečo je drahé, nie moc kupované ale stále to prosperuje - treba sa zamysleiť. Padlo tu slovo o jeho možnej úprimnej čestnosti - to je nie moc prakický termín, pretože aj manipulovaný človek si môže pripadať čestný. Treba si pripomenúť, že mediálne aktívni ľudia, no proste herci a verejní politici, nepovažujú to, že sa pretvarujú, za nečestné, ale za svoju prácu. Ja predpokladám, že Rostasa osobne jeho alternatívne modely spoločnosti a jeho najnovšia "Rada starších" veľmi zaujímajú a považoval by za výborné, keby sa prakticky chytili a on ich mohol ešte formovať, riadiť. A naťahať do toho ľudí. To by bolo tak fajn, pripadal by si ušlachtilý (asi ako Kiska si pripadá ušlachtilým). Lenže určití ľudia za ním, alebo lepšie povedané neďaleko neho (tak neďaleko, že si ich vplyv ani on neuvedomuje), tí ho v tom nenápadne podporujú a tešia sa z toho, že zaberá kus alternatívy. Že vytvára presne takúto v podstate pohodlnú alternatívu.

Záver: nádeje sa nenaplnili, objekt patrí medzi huby (obsah prevažne voda) a ešte k tomu pravdepodobne otrávené (výsledkom je nevolnosť, slabosť, zvracanie ...).

Ale hovorím, v Zemavek sú aj iní ľudia.

Ľubov

to je klasika. Okolo indiánskeho ohňa,aj v antickej Sparte. Prihral si mi:-),dosť nad tým rozmýšľam,že voliči aj volení sú trestuhodne mladí. Voliť pomaly 16 ročné deti budú môcť,hnus.
Gerusiu,alebo Radu starších ,tvorilo 28 gerontov,"starcov" a tých zase volila celá obec,ale pozor,len občania bezúhonní a starší,ako 30 rokov.Sparta mala dvoch kráľov (nevolení,dedičná funkcia),to je naozaj zvláštne a ich moc ,rovnako aj Radu starších kontrolovali a mohli aj obmedziť piati efori,tí boli volení obcou na rok.

Tak to mali celkom komplikované,tí Sparťania.Prepáčte,že som odbočila,to tá Rada starších .
Norman,dobre napísané a veľmi zrozumiteľne.

Norman

citujem:
---
Na druhej strane fakt, že za hlavného "ns" vodcu je tu považovaný niekto ako Magát, za "investigatívneho žurnalistu" alternatívy spomenutý Vaský, že niekto ako Kotleba sa stal politicky najúspešnejším "alternatívcom" a hlavný "filozof" alternatívy je "guru" Rostas, tak to je i na takú malú krajinu ako Slovensko celkom tragické.
--
Aman, dokonalé posúdenie :)

Nie že by človek s menovanými nemal nejaké ľudské sympatie, ale zatvárať oči nad pravdou a tolerovať neschopnosť sa dá len do určitej miery.
A okrem toho - nadmerná tolerancia je zlo pre všetkých.

Ľubov

nie je to aj tým,že sme náročnejší? Čoraz viac vieme a vidíme.Ten človek,ktorý bude predstavovať alternatívu,ten bude musieť byť niečím výnimočný. Až sa mi sem chce dať foto supermana.

Len jedno stále platilo a bude platiť."Rozdeľ svojich nepriateľov,každému niečo sľúb a potom ich po jednom znič"

Norman

že sme náročnejší. Supermana netreba, ale VŠETCI musíme byť na seba náročnejší. Práveže nik nechce nového Krista spasitela - Rostas si, slušne povedané, predrbal imidž.

Čo sa týka rozdelenia alternatívy - ona bola niekedy spojená? Že som si nič nevšimol. Aj tu má dnes Aman pravdu - ignorovanie sa alternatívcov navzájom je evidentné. Ešte aj Slobodný vysielač sa rozpadol. Kedy bola alternatíva spojená? Kedy si vyjasnila spoločné vlastnosti, ktoré ju spájajú a naopak vyčleňujú voči systémovým kolaborantom? Nikdy.
Webová alternatíva ako tak podporovala Pospolitosť, z ktorej sa stali Kotlebovci, ktorí nič iné, ako seba, nepoznajú. Ale chodte niekam, páni, ste síce už pupkatí, ale stále ešte nezrelí.

Buheh

Možno na tom nie sme oveľa horšie ako iní, ale aj tak je tá roztrieštenosť alternatívy naozaj neznesiteľná. Ľudáci, komunisti, čechoslovakisti, pravičiari, ľavičiari, katolíci, evanjelici, ateisti, rostasovci... samé nezmyselné nálepky, ktoré postihnutým znemožňujú vnímať to dôležité, čo by nás všetkých malo spájať. Pritom agenda je taká zrejmá:
- oslobodiť sa v maximálnej miere od vonkajšieho riadenia
- nedopustiť vpád islamskej armády
- ozdraviť a vrátiť krajinu ľuďom, obciam, národu
- chrániť prírodné a kultúrne zdroje
Je až podozrivé, ako každý do tejto agendy vždy musí primiešať ešte aj nejakú svoju gebuzinu, aby jeho polievka nebola stráviteľná pre nikoho iného, iba pre neho samého. Je to náhoda? znie rečnícka otázka, odpoveď sa neočakáva.

Norman

Nuž, treba si ale uvedomiť, že aj tieto štyri akoby ľahko formulované a "jasné" body sú výsledkom tunajšieho intelektuálneho procesu počas dlhých rokov. Je to výsledok tunajších hádok a dozrievania.

Nemožno sa čudovať, že ostatní, ktorí nemali toľko času ani potenciálu, k podobnému jadru nedospeli.
(ako porovnanie, viď ten kostrbatý komplikovaný "program 2018" zo Zemavek http://zemavek.sk/zasadna-zmena-slovenska-2018/ )

Nuž, ale jedno je poznať ako-tak správne formulácie (poznať pravdu) a druhá vec je preniesť ju na iných (presvedčiť ich). Prenos informácie nie je zadarmo a nevediaci kladú vždy určitý odpor.

A okrem toho - ak chceš vyhovieť naozaj všetkým, nič ti nakonci naozaj nezostane, len všeobecná fráza, že "treba dobro". Všetkým sa nedá vyhoviež, Buheh, a jedným zo zásadných myšlienok tohto portálu je práve to, že niektoré hodnoty sú naše a niektoré nie a že nechceme byť v očiach všetkých dobráci a že nehľadáme pochopenie u všetkých. Nie je úplne isté, či problémom je rozdrobenosť, je celkom možné, že problémom je nedostatok vôle na rozhodnutie, čo je podstatné (aj keď to všetkým nebude vyhovovať).

Buheh

jasné že dohoda na agende nie je jednoduchá, názory sa musia vyvíjať, hrany obrusovať, určité kompromisy sú nevyhnutné.

Ja som mal na mysli skôr to prekliatie babylónskej veže, že sa jeden tábor apriori nemôže (priam nesmie) dohodnúť s opačným, lebo by to bola hrozná zrada tej svojej nezmyselnej nálepky. Katolík sa nesmie spojiť s evanjelikom, komunista s fašistom, čechoslovakista s národniarom. Radšej by všetci zahynuli, než by mali precitnúť a spojiť sa v obrane podstaty.

Buheh

"Na druhej strane fakt, že za hlavného "ns" vodcu je tu považovaný niekto ako Magát, za "investigatívneho žurnalistu" alternatívy spomenutý Vaský, že niekto ako Kotleba sa stal politicky najúspešnejším "alternatívcom" a hlavný "filozof" alternatívy je "guru" Rostas, tak to je i na takú malú krajinu ako Slovensko celkom tragické."

To si pekne zhrnul, a áno, to je dosť smutné. Ale myslím že by to mohol vyvážiť kvalitný prezident. Niekto s espritom. Napríklad taký bývalý predseda najvyššieho súdu alebo minister spravodlivosti. Prípadne oboje v jednom.

Norman

vo výbere tohto odstavca :-)

(v ilúziach o starom harabínovi už nie)

Buheh

irónia.

Samozrejme, volil by som ho, ale iba ako piesok do súkolia.

nové