Ropní utečenci

Hovorí sa, že do roku 1950 jazdili Saudi na ťavách a po roku 2050 budú zas jazdiť na ťavách. Podľa všetkého to bude skôr. Wahábistické kráľovstvo padá do problémov a stajne saudských princátok plné najbizarnejších drahých áut začínajú byť na smiech. Najväčšie ropné ložisko sveta Ghawar, ktoré saudským kráľovským extrémistom zabezpečovalo politickú moc a veľké zisky, je takmer vyžmýkané, Safanija, Šajba a Abkaik sú pre energeticky nenormálne plytvavý spôsob života Saudov zúfalo malé, a navyše do excelovských tabuliek zásob k týmto názvom čo nevidno tiež pribudne to strašné slovo "peaked".

A tak sa Saudská Arábia typickým arabským spôsobom - to jest pomaly a neefektívne - preberá z ropného raušu. V saudskej realite odrazu svorka z dvora Saudov objavuje okrem chradnúcich ložísk uhľovodíkov aj najznečistenejšie ovzdušie na svete, nulové obnoviteľné zdroje energie a ... akosi príliš veľkú a energeticky náročnú populáciu. Od roku 1950, kedy bolo objavené ropné megaložisko Ghawar, vzrástla populácia Sauskej Arábie z 3 miliónov na dnešných 30 miliónov. Vzdula sa z petrodolárov ako pľuzier. Takmer 10 miliónov saudskej populácie sú migranti prevažne z Pakistanu. Vykonávajú práce sluhov bez nároku na získanie občianstva. Aby saudský kráľ odľahčil svoju pieskovú loď plávajúcu do búrky, oznámil pred pár dňami, že týchto ilegálov vykopne. Pre začiatok pomašíruje zo Saudskej Arábie 5 miliónov cudzinov. Kto si myslí, že títo Pakistanci, Egypťania či Bangladéšania odtiahnu domov, je smiešny. Naberú smer Európa. Sorosove migračné kancelárie sa už pripravujú na transport ďalších tmavých zahusťovadiel do už aj tak preľudnenej Európy, ktorá sama začne mať čo nevidieť energetické problémy. Európska komisia na čele s teľaťom pre energetickú úniu Marošom Šefčovičom ich zatiaľ rieši typickým neomarxistickým spôsobom - ideologickým pokrikom spojeným so sankciami voči energetickej veľmoci Rusku (ktoré sa ani náhodou nezberá škemrať o ich zrušenie) a účasťou na konferenciách. Aj toť nedávno sme Šefčovičovi hradili letenku do amerického Hustonu na ropnú konferenciu CERAWeek. Jediným výstupom americkej zleziny bola ponuka Saudskej Arábie Rusku, aby vstúpilo do OPEC. Ruský minister energetiky Alexander Novak upadol do takého úprimného rehotu, že pre toto sa Ševčovičovi isto oplatilo letieť až za oceán.

Zaujímavou správou týchto dní je súhlas, ktorý náhle (a predpokladám, že za mlčania miestnej korporátnej stoky) udelila Európska komisia rozšíreniu maďarskej atómovej elektrárne Paks. Vykonávateľom bude - ajhľa, ajhľa ktože to - ruský Rosatom. Pritom od roku 2015 komisia Maďarsko pre projekt Paks II buzerovala a šikanovala, ale len čo kvázi japonský, ale v skutočnosti americký Westinghouse - hej, je to tá istá mega firma, ktorá vybudovala Fukušimu - oznámil, že padá na hubu a do krachu, odrazu je všetko inak. Mimochodom, o tom sa málo vie, že aj Westinghouse financoval krvavý ukrajinský Majdan, aby sa dostal k ukrajinským jadrovým elektrárňam a si nahradením ruských palivových tyčí westinghousovskou spevnenou sečkou zachránil prdel. Nepodarilo sa. Ukrajinci odstavujú jeden atómový blok za druhým a ak by boli Rusi svine a prestali dodávať palivové tyče, cez východnú hranicu by sa nám sem prevalila takmer celá zúfalá ukrajinská populácia - okrem neobanderovcov, ktorí svietia fakľami.

V Európe riadenej priposratými hňupmi, o ktorých by si človek so zdravým sedliackym rozumom ani gumáky neotrel, a bľačiacimi korporátnymi médiami presvedčenými o tom, že realita sa hýbe podľa ich drístov, sa o tom, čo je pre celú populáciu Európy najdôležitejšie, zaryto mlčí. Tou hlavnou témou je energetika. A práve na nej Európska únia zahrkoce a sklapne ako blbý stroj, ktorému došlo palivo na pohon.

balu

Ďakujem, teta Ema za rozšírenie kontextu.

Aj ja som si všimol že odklepli Paks II, ale tiež som si všimol, že posielajú vyšetrovacie komisie k subdodávateľom Mochoviec (všetko západní / české / domáce firmy). Predražujú to, meškajú ale už roky. Bohvie či to nebude podobná hra.

Minule neviem kde sme diskutovali o tom, že Ficomir & Kump. nejako často začali spomínať ako na Slovensku chýba pracovná sila (napr. LandRover či čo pri Nitre) pričom by dostávali až 1300 eúr v hrubom (čo je takmer polovica ich terajšiemu platu v Nemecku, ale na slovenský sľub znie dobre to hausnumero). Dávam už pozor na to, čím masírujú borci tie veľmi šedé kôry lebo tam medzi riadkami je kopa informácií a tak som vyimprovizoval pár teoretických možností.
1, na geroja spod Tatier predsalen zatlačili a bude musieť pustiť fluchtlingov na Slovensko, preto už začal v predstihu s predmasážou menovaných kôr 'bo to zrejme narazí na istú nevôľu plebsu
2, EU niečo chystá na gastarbaitrov z V. Jevrópy jakožto odplata za neposlušnosť a dá sa očakávať ich masovejší návrat, Vezír preto podsúva tému pracovných miest
3, niečo im našepkali o plánovanaom vývoji na Ukrajine, takže tá pracovná sila tentoraz príde z východu.

Tretia varianta je v mooooc dobrom súlade s tvojim článkom aj keď ja som tipoval vojnové aktivity... Boh daj aby to tak nebolo, kwa nemôžeme obohnať celú V4 ostnatým drátom

Ľubov

Niet čo dodať Balú,Mochovce sú už teraz najdrahšia atómová elektráreň na svete.Odpoveď prečo nepoznám,viem,že sa vyšetruje,a bude sa vyšetrovať.Tupí Taliani zas dostanú miliardu na dostavbu,vydrží im to možno rok,max.dva a potom zas odznova.Ľudia dolu si myslia,že z tých prachov dostáva niekto a dosť aj hore,veď inak sa to šialenstvo vysvetliť nedá.Možno raz,niekedy,potom....dozvieme,prečo nie a nie dokončiť AE.

Čo ma potešilo minulý deň,je táto správa
http://www.hlavnespravy.sk/slovensko-totalne-prepadlo-sme-jedna-z-najhor...

Len aby si to prečítali aj tí správni čitatelia,napr.tí,čo chcú do Európy.Jedna z najhorších krajín pre život_ Slovensko a preto sa mu treba vyhnúť obrobským oblúkom.

balu

no jo... v Nemecku a Švédsku sa žije úžasne. Možnosti zábavy sú perfektné, otvorenosť tiež, škoda že do tej štatistiky nezahrnuli kriminalitu, spokojnosť občanov, odoberanie detí a pod. Tí, ktorí sa cítia zle na západe sa nepotrebujú oblbovať americkými štatistikami, v Maďarsku pri Balatone nemci masovo nakupujú pozemky. A mimochodom takúto štatistiku urobím aj ja večer pri pive.

Ináč môj názor je taký, že by bolo načím úžasnú západnú Európu reálne zhodnotiť z nášho vlastného hľadiska. A ten nahý kráľ vyzerá tak, že sme pre neho drohuradí untermenschi, služobníctvo až otroci, k našim krajinám a ľudu sa správa ako ku kolónii, klame nám do očí a núti nás robiť veci, ktoré nám jednoznačne škodia. No, každopádne priateľom by som ho nenazval, momentálne sa podľa mňa treba pozerať na západ ako na hrozbu. A teda treba natiahnuť dráty aj na západnú hranicu a kontrolovať autá a vlaky.

slaven1

momentálne sa podľa mňa treba pozerať na západ ako na hrozbu

Presne tak, nakoniec budeme musieť postaviť plot na hranici s Rakúskom, aby sme zabránili tým hordám vpadnúť k nám domov. Nech to akokoľvek smiešne dnes znie. Západ je hrozba.

Ema

Ak Západ vyvolá vojnu, bude to vojna pre túto planétu posledná.
A tak im anglosionisti od zúrivosti aspoň vraždia ľudí, ktorí pracovali na stabilizácii súčasného roztraseného sveta.

Treba si brať príklad z bulharskej národnej domobrany Šipka. Ostnatý drôt nechajme holokaustovej ikonografii.

slaven1

Hovorí sa, že do roku 1950 jazdili Saudi na ťavách a po roku 2050 budú zas jazdiť na ťavách.

Arabi pred, počas a po ťažbe ropy.

Norman

V skutočnosti to platí o celom svete.

(len chcem pri tom upozorniť osadentsvo zvyknuté na "techniku", že "jazdenie na ťavách", nech znie v danom bonmote ako symbol primitívnosti, je dosť nedávna, vysokorozvinutá a prepychová technológia a je ceľkom možné, že ľudstvo klesne až pod jej úroveň. Napríklad takí černoši ju nikdy nezvládli, nie sú schopní ju zvládnuť (systematické staranie sa o náročnejšie zviera je mimo ich mentálne schopnosti))

Buheh

ťavy sú perspektíva. Veď napríklad aj v takom super rozvinutom Švédsku teraz rozbiehajú projekty na chov tiav, pričom chcú využiť skúsenosti a zručnosti zahraničných expertov, ktorí sa prisťahovali do Švédska. To sú vlastne tie výhody multikultúrneho spolunažívania v praxi. Držme im palce, lebo platí viac tiav – viac demokracie a ľudských práv.

Norman

Ty si možno myslíš, že preháňam a žartujem, Ale ťavy ako nosné zvieratá výborné na polopúšťach boli zavedené do praxe relatívne nedávno, povedzme 3 tisíc rokov, a čo viac, v tých časoch bolo v tých oblastiach obyvateľstvo, ktoré sa zrejme svojími schopnosťami stále ešte veľmi líšilo od dnešnej hnedej zmesky.
Ak/keď súčasná technická civilizácia skolabuje, nebudú dnešní obyvatelia polopúšti schopní obnoviť ani takéto karavánové technológie.
Toto nie je vtip, nemá to pointu, nič tým nechcem povedať, je to len taká bočná, faktická technická poznámka.
Aby sme vedeli, do čoho ideme.

Ľubov

ale to,na čom skutočne beduínom záležalo ,boli kone.Je to aj pochopiteľné,praktické hľadisko, ale zároveň si myslím,že láska ku koňom už patrí medzi vyššiu signálnu sústavu.Je to prejav istej ušlachtilosti.
My sme síce roľnícky,sedliacky národ,ale sme aj ušlachtilí,pretože o kone sa vieme postarať.Mám rada Topolčianske žrebčíny,raz mi jeden od nich povedal,že koňom je v Topolčiankach lepšie ako prezidentovi.Ale to bol prezidentom ešte Ivan Gašparovič,s Kiskom to neporovnávajme.

Buheh

Kisku s koňom, to by bolo voči nemu nezdvorilé.

Keď tak rozmýšľam, aj ošípaná je celkom pekné zviera.

Nie, porovnávanie nechajme radšej tak.

Norman

Na koňoch im záležalo pre vojny a zábavu - ale v tej krajine, ktorá je dnes ešte vyschnutejšia ako pred tisíc rokmi, im kone nenahradia ťavy.

Súcit so zvieratmi je prejavom vyššej mentálnej schopnosti - v tom dnešná hnedá araboidná zmeska absolútne zlyháva (ani nehovorím o čiernych afričanoch), v arabských krajinách sú bežné incidenty, že v Zoo hádžu návštevnici kamene po zvieratách ... len tak, zo srandy. Naši návštevníci zvierata krmia, oni ich kameňujú. Ono tie zákony šarija (ako všetky zákony) nik nepísal podľa nejakých metafyzických indícií, ale podľa ich špinavej každodennej presne odpozorovanej empírie.

Sú proste ľudia, celé rody, ktoré nepoznajú súcit. Štandardný Slovan tomu ťažko uverí, musí si to racionálne zistiť a overiť. Ale to väčšina nerobí a ani tiež nedokáže - no a tak nevedia, s čím majú dočinenia.

Preto je tu ďalší pojem do nášho slovníka, a to je "krutosť" - to je slovo, čo veľa vysvetľuje.

Ľubov

A ešte slovo "svedomie",spolu s vyššie napísaným nám dáva silný argument povedať: "Nie,nemôžeme žiť spolu.Ani nebudeme."

Norman

Áno, svedomie, súcit - to je vlastne ten istý pojem. Vyjadruje to vedomie si jednoty so svetom, prírodou, kozmom. Spolu-vedomie. To proste niektoré druhy nemajú, napriklad (myslím) krokodíl a podobne.

Až po napísaní predošlého príspevku som sa dočítal na
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Masakr-plamenaku-v-zoo-Oset...

Tri cigánske deti 5, 6 a 8 rokov prenikli cez plot do Zoo a zabili tam plameniaka, ďalšie dve zranili.
Já ti neviem. Samozrejme, krutosti sú schopní aj bieli fagani - ak sú zandebaní a mentálne zmrzačení. Normálni nie. A takéto malé decká - to je proste v nich, dedičný nedostatok súcitu a svedomia, vrodená (a dedičná) KRUTOST.

Malí chlapci prý činu nelitovali, uvádí TV Nova
Odborníci se pak prý shodují na tom, že by chlapci měli být vyšetřeni – zda se jedná o poruchu, nebo o nevychovanost

Nuž, opakujem, ide jednoznačne o "poruchu" - akurát že dedičnú.

Pozrite si aj to video, lin kam, na Primu.
http://play.iprima.cz/zpravy-ftv-prima/zpravy-ftv-prima-11-3-2017
Toto nik nepovie otvorene. Čoho sa tí ľudia boja? Čakajú azda, že ich decko cigáni podobne KRUTO nezabijú? Naozaj neveria, že je to dedičná mentálna porucha svedomia?

Je čas prestať mlčať a prestať byť poltický korektný.

Sinuhe

netreba ísť ďaleko:
nedávno v jednej českej ZOO tri deti "plne začlenených spoluobčanov" ubili na smrť plameniaka.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Masakr-plamenaku-v-zoo-Oset...
Takže tak.

Sinuhe

Norman, reagoval som na Tvoj príspevok vyššie a až o kúsok nižšie čítajúc diskusiu vidím, že aj teba vytočilo to isté čo mňa...

Ľubov

Plameniaky sú éterické,celkom bezbranné stvorenia. A tá farba je zázrak.
Nuž,ľudia zvieratá zachraňujú,neľudia mučia a vraždia.Riešenie už musí prísť,skoro.Katalyzátorom môže byť situácia na Ukrajine,ako spomenul Baloo a tiež volby v Holandsku.Lepšie je byť pripravený

---2

nezvladli cernosi jazdu na pstrosoch? (slonoch)

Náhodný okoloidúci

Jazda na pštrosovi je možná ako krátkodobá zábavka, ale určite sa pštros nedá využívať na bežné jazdenie ako kôň, nie je taký silný, dlhodobo takú záťaž nezvládne. Dokonca ani zebra sa na to nehodí.
Čo sa týka slonov, asi narážaš na Hannibalov prechod cez Alpy a následný v pád do Ríma. V takom prípade sa veci majú takto:
Hannibal a jeho ľudia neboli černosi, ale inteligentní vzdelaní Kartáginci fenického pôvodu. Podľa dochovaných správ kým Rimania mrzačili a prznili mŕtvoly kartáginských vojakov, Kartáginci ešte aj mŕtvych rímskych vojakov pochovávali s vojenskými poctami.
Ďalšia vec je, že africký slon je väčší a ťažšie ovládateľný ako indický, takže na jeho drezúru treba dostatočnú inteligenciu a trpezlivosť. Tak samozrejme, ja s tým skúsenosti nemám, len sa hrám na múdreho :D

slaven1

Zdá sa, že tam majú dostatočnú inteligenciu aj trpezlivosť. Ale pravda, že jedna lastovička ešte jar nerobí :)

Medzičasom v Rusku...
..áno, až sem došla debata pod Eminým článkom... :D

Aton

Oni boli potomkovia Fénických kolonistov, teda Semiti. Féničania boli najlepší námorníci a námorný obchodnici staroveku. Ale Rímania boli o čosi zrejme bystrejší, vedeli sa učiť, všetky tri Punské vojny Kartáginci prehrali, aj ked spočiatku mali námorne dosť navrh, Rímania okopírovali ich lode, a možno si kúpili aj nejakých Fénických admirálov aby zvládali taktiku námorného boja úrovne Kartágincov. Aj Scípio  sa učil od Hanibala, a začal používať jeho vlastné triky proti nemu. Pred bitkou pri Zame Scípio pozval Hanibala na stretnutie-vyjednávanie, v skutočnosti bol jeho zámer získať čas kým sa mu vylodia a zoskupia posily, čo Hanibal neodhalil. A počas bitky vraj, ked sa Kartáginske slony vrhli na Rímske formácie, Rímania rýchlo utvorili koridory, Slony prebehli a spôsobili minimálne stráty, potom už bolo lahké ich zlikvidovať(to bol určite dopredu nacvičený tah).Bitka pri Zame

Náhodný okoloidúci

Ja veľmi dobre viem, že aj Feničania boli Semiti. Ale posudzovať všetkých Semitov podľa tej sorty, ktorá najviac kvičí o anti-anti, by bola rovnaká chyba ako posudzovať všetkých Slovanov podľa ukrajinského banderovského odpadu.

A ak Hannibal zaútočil na Rím, bolo to práve preto, lebo mať spoľahlivé info o pripravovanom útoku Rimanov na Kartágo. Bol to skutočný preventívny útok, nie "preventívny útok" á la USA.

Aton

Ved ja som sa o Féničanoch vyjadril pozitívne, teda neviem odkial Ťa napadlo že ich hádžem do "Yahweho vreca", len preto že som poukázal na ich etnicitu?

Kartáginci po strate Sicílie a Sardínie (Prvá Punska vojna) obrátili pozornosť na Hispániu, ked sa Hanibal stal velitelom Punskych vojsk v Hispánii, bola už velká časť poloostrova pod Kartáginskou kontrolou. Do sporu s Rímom sa dostali kvôli obliehaniu mesta Saguntum ktoré Rímania považovali za spojenca, po jeho páde a Kartáginskom odmietnutí odvzdať Hanibala Rímu, Senát vyslal elitné vojsko lodami do Hispánie, očakávali rýchlu vojnu na Hispánskom území. Žiaden Rímsky útok priamo na Kartágo nebol pripravovaný, to až v Tretej Punskej vojne.
Hanibal šikovne a nečakane preniesol vojnu do Itálie, páprdi v senáte mali nakálane v tógach. Voči Hanibalovi vyslali narýchlo zložene neveteránske armády, navyše s blbými velitelmi ktorí nepriatela podceňovali. Osvedčil sa až známi Fabius Cunctator ktorý uplatňoval vhýbanie sa bitke, a Hanibal sa dostal do slepej uličky. Rím sa potom poučil od Hanibala, a preniesol vojnu rovno do Afriky, tým donútili Hanibala stihnuť sa. Hanibalov problém bol ten, že ho doma v Kartágu osrávali vlastní-rada starších ktorá mu v odmietala poslať do Itálie posili ked mal Rímanov na dlani, potom ked už Rímania boli v Afrike rada sarších pištala aby ich Hanibal zachránil.

Ja si myslím že nešlo o preventívnu vojnu. Príkladom preventívnej vojny je až Tretia Punska vojna, ked Rím preventívne napadol Kartágo obávajuc sa jeho rastúcej moci po porážke v Druhej Punskej vojne.

Zaujímalo by ma, odkial máš to o tom pochovávani Rímanov s poctami?

Náhodný okoloidúci

No, vyzerá to tak, že mi nedocvaklo, ako si to so poukázaním na semitský pôvod Feničanov myslel :) mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa, ako hovoríme my ateisti.

To o pochovávaní s vojenskými poctami som čítal v knihe "Národy ve stínu" od Friedricha-Karla Kienitza, ak si dobre spomínam. Nemám ju doma a čítal som ju naozaj dosť dávno, ale toto mi utkvelo v pamäti.

Aton

Nik nie je bez culpy.

Misereatur nostri omnipotens Deus.

Amen

---2

myslel som skor predkolonialne kralovstva v dolnej afrike napr. kingdom of Zimbabwe (1220–1450 CE) - nejaku dopravu tam asi mali.
Hoci beruc do uvahy atleticku postavu cernochov, mozno si vystacili iba s nosicmi, prip. rikse..

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_kingdoms_in_pre-colonial_Africa

Náhodný okoloidúci

Keď Saudom vyschne ropný prameň a minie sa im aj plyn, tak zasa budú variť na sušených ťavích hovnách, ako kedysi.

slaven1

Veď napríklad aj v takom super rozvinutom Švédsku teraz rozbiehajú projekty na chov tiav

Celkom to zapadá aj do Genderovej agendy na zníženie počtu automobilov: Švédska ministerka: Musíme znížiť počet áut kvôli rodovej rovnosti. Väčšinu vodičov totiž tvoria muži.

Nesmejme sa, možno sa im dokonca podarí vyšľachtiť niečo zaujímavé, napr. "švédska chladnokrvná ťava" (ako protiváha "Arabskému plnokrvníkovi").

 

...tak si tu žartujeme pod serióznym článkom o energetickom dostatku.

slaven1

Saudova arábia nedeportuje migrantov ale otrokov. Z článku na SN:

- Systém saúdské pracovní migrace dostal název „kafala." Právo přistěhovalců na pobyt v zemi bylo dáno do závislosti na záměru jejich zaměstnavatelů.

- Bez souhlasu saúdského občana, který si přivezl migranta, nemá ten právo na změnu místa práce. Tím spíš na nalezení jiného zaměstnavatele.

- Nehledě na tento paternalistický přístup, pouze málokdo z přistěhovalců získal právo bydlet nedaleko svých pánů.

- Od roku 2014 probíhají v zemi protestní akce pákistánských pracujících, kteří nedostali své mzdy.

- Gastarbeiteři utíkají od svých „majitelů" a rozšiřují řady nelegálních obyvatel.

slaven1

Dnešná pôrodnosť v Kolónii Slovensko je 1.4 dieťaťa na každú ženu v plodnom veku (vrátane Cigániek). Je to klasický, oddávny, normálny vývoj na okupovanom území. Všimla si to už aj RKC, ktorá k tomu vydala vyhlásenie, ktoré pre HS výkonný sekretár KBS Ziolkovský okomentoval aj takto:

Ak tieto trendy budú pokračovať, viacero slovenských regiónov sa pri starnutí obyvateľstva a rastúcej prítomnosti marginalizovaných skupín, ktoré nie sú pripravené ich viesť, dostane do postupného úpadku. Môže sa to zdať ako zbytočné strašenie, ale úbytok obyvateľstva jednoducho pocítime všetci.

Akosi zabudli vo vyhlásení spomenúť jedno zo slov "kolonizácia", "okupácia", "vazal". Nechce sa im začínať národno-oslobodzovaciu činnosť. Chceli by aby všetko ostalo tak ako je, lebo sa im nedarí zle, len by chceli aby sa stádo ovečiek zväčšovalo, nie znižovalo. No, ale buďme vďačný, za aspoň takéto poukázanie na vážne ťažkosti, ktoré nás čakajú.

Ja to preložím pre úradníkov a dnešnú "elitu", správcov kolónie, tak aby to pochopil každý jeden, do posledného:

Robíte "hovno". Nevytvárate žiadne reálne hodnoty, iba prerozdeľujete celospoločenský produkt - to čo vyrobí národ.

Početnosť národa sa znižuje, čo znamená, že čoraz ďalej bude menej hodnoty (peňazí), ktorú môžete (medzi seba) prerozdeliť. Cigáňov spolu s "majiteľmi peňazí" a nadnárodnou korporatokraciou veľmi "nepovykorisťujete". Väčšina z nich nie je schopná práce v priemyselnom hospodárstve.

Začnite obsluhovať národ, a prestaňte obsluhovať zahraničie. Ukončite politiku depolulácie na okupovanom území a začnite s pro-rodinnou politikou. Možno si tým aj zachránite ešte aj život, ak nie iba peňaženku. Ešte je čas.

Akási Martina Lubyová pri vypúšťaní myšlienok

Tento komentár zakončím myšlienkou typicky vypatlanej predstaviteľky dnešnej "elity" SR. Akási Martina Lubyová, riaditeľka nejakého Prognostického ústavu SAV, na otázku TASR "Nie je odpoveďou podpora pôrodnosti?" odpovedala takto:

Podpora pôrodnosti zo strany štátu je príliš slabý nástroj. A aj keby dal štát nejaké dávky či príplatky - ovplyvní vás to v takýchto životne dôležitých rozhodnutiach? To, čo vám môže štát dať, nie je až taká silná motivácia

Čo je to? Hlúposť, alebo predateľstvo?

#rkc #kbs #porodnost1.4

Norman

v niečom ale má pravdu - normálnych ľudí nenamotivuješ peniazmi mať deti, ani im prídavkami nedáš dostatočnú sociálnu istotu (aby mali deti). To namotivuje mať deti iba asociálov, spodinu. Ľudia, aby mali rodiny s deťmi, potrebujú istoty, sociálne aj bezpečnostné. Potom vzniká a rastie normálna rodina.

Istoty nemajú a tak odmietajú dospieť - zostávajú asexuálnymi infantilmi.

Asexuálny infantil = lesba, buzík, feministka, metrosexuál, anarchista, antifašista (všetci infantili sú predpubertálne proti autorite, disciplíne a poriadku, v akejkoľvek miere).

 

Taká jednoduchá je problematika psychológie týchto vrstiev.

A jej dôvod je enormný, doteraz v histórii v takom rozsahu nejestvujúci tlak, prehustenie populácie. Doteraz také javy boli známe len z jednotlivých miest, metropol, ktoré sa následne zrútili, dnes je tento tlak a a zneho vyplývajúce šialenstvo priam plošné. Ako bude vyzerať následné zrútenie v takomto stave nemôže nik predpovedať.

 

slaven1

To že nám tu besnie neviditeľná ruka slobodného trhu (hospodárske vzdelanie pre kolónie) je jeden z dôvodou nízkej pôrodnosti, máš pravdu Norman. Byty pre mladé rodiny nestavaia tento "zázrak" (neviditeľná = mimo tvoj zorný uhol = za zrakom = zá-zrak), ale stavbári podľa plánu.

Hypotéku na byty pre rodiny treba zrušiť ako prvú, to dokonale sterilizuje manželské pári na ceste k viacdetnosti. To, že to v bytovej otázke ide aj inak, po lepšom, vieme z predchádzajúceho režimu.

To, že tu máme taký systém hospodárstva aký máme - periférny kapitalizmus koloniálneho typu - je jeden z nástrojov kolonizácie. Z hypotéky žije zahraničná, okupačná banka. Tento systém sa udržuje prostredníctvom fakúlt, kde mládež učí učiteľský zbor z učebníc ekonomiky pre kolónie.

Ďalší problém s motiváciou mladých rodín mať deti je propaganda, tzv. vytvárané informačné pole. Dnes sú VŠETKY veľké média v KS vlastnené, alebo kontrolované zahraničím (slovenský Dmitrij Kisilov, Václav Mika, je dokonca vo vedení RTVS).

Fico sa viac krát vyjadril, že na Slovensku máme veľmi mäkké mediálne zákony (média majú veľkú "slobodu ničiť nám životy a krajinu").

To sa musí zmeniť, tiež. Treba prijať zákon o Zahraničných agentoch a taký, že v žiadnej mediálnej spoločnosti nesmie mať zahraničie viac ako 25% podiel.

A ako prvé a hlavné, národ o tom treba presvedšiť. Národu treba povedať, že je krajšie žiť, než páchať samovraždu :)

Norman

bývalý režim mal evidentne nedostatky a vôbec bol neefektívny a neflexibilný.
Ale jedno dokázal aj on ľavou rukou.
Čo to bolo?
Izolovanie sa od nekompatibilných etník, od odpadu sveta.

Aj keď s tretím svetom výrazne kooperoval a snažil sa v ňom pôsobiť, aj keď mal spoločenskú teóriu ktorá o etnickej segregácii nič nevedela - ak sa pozrieme na historickú realitu, v praxi tú segregáciu a izoláciu robil. Ja to vidím tak.

Opakujem, to dokázal aj ten nešikovný režim.
Tak to treba spraviť aj dnes.

Ak chce niekto robiť experimenty so zmiešavaním kultúr, môže sa nasťahovať do Líbye alebo Sudánu. Veď všetci súhlasíme, že aj jedovaté hady sú na niečo dobré - ale nebudeme s nimi experimentovať u seba doma, medzi našimi deťmi.

Sociálne experimenty do Afriky!

Truhlík

KBS sa týmto zaoberala už pred 20-timi rokmi. To náhoda určite nie je, že aj vtedy bolo na programe dňa zrušenie Mečiarových amnestií. Len vtedy boli pri moci kresťanskí demokrati a dnes sociálni. Vyjebú sa na to ale všetci rovnako.

slaven1

Saudi tancujú okolo Číny ako Fico okolo Prezidentského paláca, čo bola kedysi budova s názvom Ústredný dom pionierov a mládeže Klementa Gottwalda :) O stavbu však nešlo..

Tuto o tom RT spravila peknú, smiešnu reporáž. Kráľ Saudovej Arábie má práve potrebu špacírovať sa Juhovýchodnou Áziou, a tak náhodou pri tom plánuje zavítať aj do Číny.

Už aké luxusné veci podaroval takým, vo svetovej hre nepodstatným Filipínam. Čo cenné potom podaruje Číne? Svoju krajinu? To nie je až taký vtip ako mi to mohlo znieť.

Salman bin Abdulaziz bin Abdul Rahman bin Faisal bin Turki bin Abdullah bin Mohammed bin Saud sa bude pokúšať vyrokovať s Čínou obchod, ktorý zaručí existenciu jeho feudálnej ríše pre jeho následníka, tak ako to s Rooseveltom v 1945 dohodol jeho otec, Abdulaziz bin Abdul Rahman bin Faisal bin Turki bin Abdullah bin Muhammad bin Saud.

Sinuhe

v tvojich úvahách o energetických zdrojoch stále opomínaš správne do veci zasadiť rodové aspekty. Ajhľa, takto sa to má správne robiť:
https://cz.boell.org/cs/2017/01/31/gender-energetika

Stručný výcuc: "Jak sami respondenti a respondentky z řad českých environmentálních nevládních organizací uvádějí, systematická genderová analýza energetického sektoru je v českém prostředí novým počinem. Ať již jde o otázky převahy mužů v odborných oborech studia, nepoměru v zastoupení mužů a žen v řídících pozicích energetických firem, nerovných dopadů znečištění na muže a ženy či jejich rozdílného vnímání rizik jaderné energie, studie srozumitelně ukazuje celé odvětví v novém světle."

Ber si príklad od súdružiek z Heinrich-Boll-Stiftung (ale nie, neber, radšej píš ako doteraz :-)

slaven1

ICRC's Eric Christopher Wyss said: "It was a heartbreaking scene. I saw many men, women and children either killed or horribly wounded."

http://www.reuters.com/article/us-yemen-security-refugees-idUSKBN16O0UI

Nejaké srdcia tam doslova polámalo. Akoto, že to má svedkov v podobe nejakého Wyss-a. Ich tam poslali a pozerali sa ako Saudi zareagujú?

Som zvedavý koľko člnov s africkými migrantmi sa ešte pokúsi priplávať na arabský poloostrov. Arabi strieľajú, j-elity Európy pozývajú a prijímajú. Kam černoškovia budú smerovať?

nové