Brutálna vražda, ktorú polícia zatajila

Už pred týždňom, pondelok 11. novembra 2019, našiel robotník v prístave na halde železnej rudy neďaleko mosta Apollo ťažko zranenú 34-ročnú ženu. Bola zmlátená a podchladená a neprežila prevoz  do nemocnice.

Ako sa ukázalo, žena bola brutálne znásilnená, a to análnym spôsobom. Napriek tomu, že podobný brutálny zločin je výnimočný a pri nezadržaní páchateľa vrhá do nebezpečenstva celú verejnosť, polícia o zločine trestuhodne mlčala. Je možno predpokladať, že jeden z motívov jej mlčania bol aj blížiaci sa 17. november a ideológovia "slušnosti" nechceli kaziť tieto "oslavy".

Ľudia sa v diskusiach pýtajú:

Kto bude za toto ohrozenie verejnosti potrestaný?

Bude zriadený 100-členný vyšetrovací tím, aby sa našiel vrah, ako sa to stalo pri vražde Kuciaka?

Budú organizované pochody požadujúce zvýšenú bezpečnosť? Bude sa požadovať zvýšená prezencia polície v mestách?

Análne znásilnenie silne pripomína sexuálne praktiky arabských imigrantov - bude sa táto stopa prešetrovať a odstúpia všetci tí, čo pomáhajú migrácii Arabov do Európy?

Nebohá Viola sa pohybovala v prostredí multikulti a je možné, že vraha možno hľadať aj tam. Nebolo by to prvý raz v Európe, čo by si členky vítacej kultúry takto odskákali svoj zločinne naivný postoj.

 

V každom prípade je odporný ten rozdiel medzi reakciou masmediálnych moralistov pri vražde nejakého agenta Kuciaka a pri tomto prípade brutálne mučenej a zavraždenej mladej ženy, pohodenej v strede hlavného mesta ako prašivý pes.

Bolo by treba pripomenúť aj skučanie, keď pred pár rokmi akýsi brutálny športovec skopol na smrť Východoaziata. Teraz, pre Violu, nik plakať nebude? 

Zrejme máme začať brať smrť priamo v našich mestách ako niečo normálne. Len pripomeniem, že Viola patrila takmer určite k nim - bola multikulti a progresívna. Je priam typické, že prví si svoju karmu odskáču podobní slniečkári.

 

zdroj nový čas

 
afinabul

http://afinabul.blog.cz/1911/denisa-sakova-ochrana-slovakov-je-zarucena-...
Robím v prevažne ženskom kolektíve, na otázku som odpovedal:
"Hmm, keď sa to tutlalo v Nemecku, tak páchateľ bol cudzinec..."
o 2 hod sa objavilo, ale dám zhrnutie:
http://afinabul.blog.cz/1911/baba-ktora-chodi-na-slnieckarsku-skolu

Norman

Niekto by mal dať spraviť portrét Violy a položiť ho na námestie SNP, vedľa portrétu Kuciaka a tej druhej. To by niekto mal spraviť .. a mali by tam pribúdať portréty všetkých takých obetí brutálnych vrážd.
Pretože nik nemá právo uzurpovať si to verejné miesto len pre seba.

Ale ako poznám Slovákov - s pravdepodobnosťou rovnou takmer istote sa nenájde ani jeden, čo by to spravil.
Možno tak budú podpisovať petície. Proti násiliu. Kreténi.

Ema

že za strašnú smrť tej ženy môže fakt, že Slovensko nepodpísalo Istanbulský dohovor.

Čarom nechceného bude, ak je vrah z Istanbulu.

Každopádne známy tej ženy povedal, že vrah je cudzinec. O islamskej stope svedčí to beštiálne zohavenie, obdobné ako s Kaddáfím.
Aha, čo nám odkázala polícia:
„Policajný zbor tu je pre bezpečnosť občanov a jeho príslušníci sú tými poslednými, ktorí by si priali ďalší podobný trestný čin rovnakého páchateľa. Preto je ich rozhodnutie nevyvolávať zbytočnú hystériu postavené na racionálnom základe."
Môžu byť bez obáv. Na podobné trestné činy tu máme rôznych páchateľov, i keď niečo majú rovnaké. Pôvod a náboženstvo. Z Viedne, kde hosťujú v hojnom počte, už objavili Bratislavu.

Náhodný okoloidúci

Už vidím Abdula, ako číta Istanbulský dohovor. Ale možno mu ho prečítajú Kerim alebo Hasan, ak Abdul nevie čítať.

Tom

Istambulský dohovor?
SLABOSŤ tejto "demokracie" a zmena myslenia občanov za to môže. Dnes len do mobilu všetci čumia, chlapi hrajú hry na tablete namiesto trénovania a dotyčnej slniečkárke zmäkol mozog z toho slniečKár--skeho odpadu.
Islamská lesť - verila im, tak aj dopadla. A ak niekto bol aj na okolí, tak sa tváril, že nepočuje krik a dal si hlasnejšie hru na tablete...

Náhodný okoloidúci

Nepredpokladám, že páchateľ pri jej znásilňovaní použil prezervatív, takže v jej tele by sa mala nachádzať jeho DNA, aj keď znečistená od DNA fekálnych baktérií. Ale zato celkom čerstvá. A keby sa podarilo vytiahnuť chromozóm Y, veľa by to napovedalo o etnicite páchateľa. Aj keby vyšetrovatelia len čisto teoreticky našli R1a, tak slovanská R1a sa výrazne odlišuje napríklad od indickej alebo iránskej R1a, a dokonca ani u slovanských národov nie je R1a jednotná a rovnaká, vytvára viacero mutácií podľa geografických oblastí.

Tom

Nieje záujem na zistení páchateľa... idú voľby a nahralo by to "národným, protimigračným a kresťanským " stranám...

Norman

politikom ľudových hnutí a smerov, že nevyriešený prípad je ešte lepší materiál pre masírovanie verejnosti.

Ah, ja viem, nie sme ako oni, my nehovoríme neoverené správy. Naozaj? Ale to je nevedecké, pretože pravda TAM je, aj keď je neoverená. SAMOZREJME, že kým nebude zistený páchateľ, tak je pravdou to, že ju zabila banda moslimských arabov.
To je najvážnejšia hypotéza. BANDA MOSLIMSKYCH ARABOV.

Týmto slovným spojením má začínať každý status a článok od Blahu, Michelka, Uhríka .... "Banda moslimských arabov ešte nebola zistená, ale .... "

mirage

kauza cerv. a pes baskervillsky

bola sama v indii, mozno sa s niekym nevhodne zoznamila, priletel do eu, po vystave ju kontaktoval, suhlasila so stretnutim ale doslo k nedorozumeniu..

podla clankov v mediach, nie je indicky pristup k zenam horsi ako ten arabsky?

Tom

Jednoducho slniečkarsky mozog - verila im, tak aj skončila. A okoloidúci riešili online nákup cez mobil a nie pomoc blížnemu.

Norman

Podla vyjadrenia odborníčky:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/533440-islo-o-bestialne-spravanie...

- páchatel nebol normálny
- také prípady sa u nás nestávajú, možno niekedy pred desaťročiami.
A polícia o tom týždeň neinformuje, potom dá prípad inému oddeleniu a tvári sa, že sa nič nestalo.

Samozrejme sa naozaj stávajú brutálne útoky voči ženám, najčastejšie sexuálne, ale tento bol špeciál brutálny a sadistický. Telo sa našlo PRIAMO v CENTRE Bratislavy, 100 metrov od obchodného centra Eurovea, pod mostom či vedla mosta Apolo, kde je frekventovaná zástavka MHD. Čo môže byť väčšia výzva obyvateľstvu??

Páchateľ nebol normálny, ale jestvujú aj rasy a kultúry, kde podobná nenormálnosť je takmer štandard. Ak aj toto nespáchal ich príslušník, zločin bol spáchaný pod tlakom týchto multikulti kultúrnych vplyvov. A ak sa kultúrne podhubie nevyčistí, toto tu bude na dennom poriadku.
Howgh.

Náhodný okoloidúci

„Chcem, aby sme boli krajinou, kde sa ľudia nebudú báť zomierať.“

slaven1

Ignorujem tento prípad. V Bratislave (veľký pohyb "turistov z balkánskej cesty") nežijem a na správy typu "zase niekoho zabili" som si za 30 rokov zvykol (znecitlivel som voči tomu).

Za mňa v tejto veci stojí za reč prítomnosť slovného spojenia "mladá žena" v nadpisoch článkov informujúcich o prípade. Čosi to hovorí o stave slovenských redakcií a celkovo našej spoločnosti. Hlavne nereálneho pohľadu ženskej časti na samú seba.

Slovné spojenie "34-ročná mladá žena" vyvoláva úškľabok, pretože 34 ročná žena nie je už dávno "mladá". Tridsiatnička je v každom smere dospelá, tam netreba lepiť žiadne prídavné mená tohto druhu. Mladá sa môže zdať 50tnikovy, ale nie takej 20 ročnej mladej "mladej žene".

Porovnávanie ťažko porovnateľného

Vystrašené liberálne ochechule z (drvivej väčšine bratislavských) redakcií to začali lepiť na prípad Cervanová (1956 - 1976). Lenže doba sa zmenila. Okrem toho, Cervanová bola skutočne mladá, 20-ročná žena aj s algoritmikou, ktorú mladosť prináša (zvýšený spoločenský život, chodenie po diskotékach atď.). Keby bolo Cervanovej dané, ako 34-ročná by už bola dávno matkou 2 detí a žila by spolu so svojim manželom v štátnom byte niekde na sídlisku v Piešťanoch.

Aj dnes sú múdre tridsiatničky. Sú to tie čo sa stihli vydať a porodiť aspoň jedno dieťa. Je aj veľa hlúpych a odpojených tridsiatničiek, ktoré sú vynútené viesť aktívny spoločenský život (hľadať si samčeka) aj napriek tomu, že sú za zenitom. Mnohé z nich však zabudli čo je cieľom - nájsť si manžela a otca ich detí - a robia "proces pre samotný proces" (dating).

34 ročná "mladá" Viola bola manželka, matka? Mala aspoň "vážnu" známosť? Ladenie článku ("mladá žena") mi príde, ako keď čítaš nejaký anglický "spin", kde sa 30 ročné "single-ochechule" označujú ako "girl" (dievča).

Smrť ako trest

Počkáme než policajný vyšetrovateľ, "bakalár z telesnej výchovy" (to je metafora na odbornosť polície 30 rokov po zmene režimu) dokončí vyšetrovanie. Keďže nevieme čo sa stalo, zatiaľ môžeme iba uvažovať. Podľa mňa si ju vrah náhodne vytipoval. Nemyslím si, že bola predmetom nejakého dlhodobého sledovania zo strany útočníka.

Prosto bola v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. A to je prvok náhody. Na veľmi individuálnej úrovni, jej smrť pre ňu predstavuje najväčší trest aký mohla dostať od "vyššej sily".

Záverom

Aj keď je správanie takých žien chybné a morálne zdegenerované (áno drahé, má sedeť doma pri manželovi a deťoch), neznamená, že je správne ich vraždiť (stále je tam šanca na nápravu). Prípad má byť vyšetrený a útočník potrestaný.

Ozaj, takto dopadlo vyšetrovanie prípadu 16 ročnej Anny z Trebišova, ktorá sa "obesila na lampu pouličného osvetlenia" (dec 2017).

Norman

si toho dosť napísal.

Ak dovolíš, vysvetlím ti chyby, ktoré robíš, lebo to nie je prvý raz:

Kritizuješ obeť, len preto, lebo patrila do inej socialnej skupiny, ako ty. Lenže to je v prípade zločinov veľmi nesympatické. Ja napríklad nemám žiaden rešpekt pred kultom Kuciaka, ale kvôli tomu samotnému kultu, kvôli tomu, že bol agent a teda sa sám hral s ohňom. Kuciak sa hral s granátom, Viola nie. Ani Kuciak si svojim životom nezaslúžil to, čo sa mu stalo - a duplom nie obeť takéhoto zločinu.
Ty si vlastne napísal, že kedže Viola nebola matka, tak ju môže každý znásilňovať alebo čo? Si v tomto mentálne na úrovni arabských debilov (ten disclaimer na záver to teda nevytrhne). Je veľmi nešťastné útočiť na morálku či spôsob života dnešných žien práve pri prípade zavraždenej ženy.. To je fakt veľmi nechutné.

Za druhé praktické hľadisko - to, že Viola asi patrila ku multikulti znamená, že práve preto treba prípad pripomínať. Tento prípad je dobrá ukážka, čo frikulínov a kaviareň čaká - práve preto, že obeť je z ich society. Tento prípad je ukážkou, čo sem liberálna spoločnosť prináša (aj keď boli chabé pokusy z ich strany to interpretovať rôzne). To, že je tu určitá analógia s Kuciakom neznamená, že by sa zločin nemal teraz použiť tak, ako to oni používajú. Samozrejme, nie my tu na portáli, tu nemáme masový dosah, ale politici a verejne činné osoby by mali. Ak to nechápu, tak ako aj ty to nechápeš, tak nech sa nehnevajú, ale nie sú na správnom mieste.

Ľubov

Rozumiem Slavenovi,lebo je konzervatívny,rovnako aj ja. Keď pri autonehode umrela Diana,veľa ľudí okolo mňa povedalo,že sa nemala kurviť,ale byť s deťmi.Popravde,myslela som si niečo podobné.

Podobnosť s Cervanovou? Hádam tie nevinné oči,inak nič. Kým vrahovia Cervanovej mali ešte akú-takú snahu skryť telo,vrahovia Macákovej vo svojom zrejme pocite beztrestnosti a určite aj pohŕdania,ju vyhodili ako igelitové vrece na odpadky,rovno pod nohy chodcov. Teraz si pokojne sprchujú svoje rite v niektorom viedenskom lepšom priváte. Lebo nepochybujem.

Norman

Ak budete ignorovať zločiny, lebo sa najprv stanú prostitútkam a ľahkým ženám, tak sa postupne začnú stávať normálnym osobám a potom aj vašim dcérama a vašim vnučkám - a synom a vnukom.

Prípady ako Kuciak, či Diana boli spojené s mediálnou hystériou - tu to tak nie je, skôr naopak. Tú vraždu sa snažia zamlčať, odsunúť z médií a pozornosti. Tu nejde o lútosť či nelútosť, osobu obete, ale o reálny fakt, ktorý vela znamená.
Diana bola nechutne okiadzaná, ale jej smrť bola oficiálne len nešťastná náhoda - tam nebol zločin, alebo sa o ňom nehovorilo. Bola tam len tá hnusná zbožňujúca hystéria okolo osoby, ktorá si ju nezaslúžila, či už žila, alebo nie.

Čo sa týka podobnosti s Cervanovou - ak sa to niekde spomína, aj tak neviem, prečo sa vám to nepozdáva. Cervanová bola tiež decko komunistických prominentov a chodila sa s podobnýmu kurviť na bratislavské diskotéky - aj tá si v tomto smere sama nedávala pozor. Ale zároveň bola jej smrť prejavom toho, že tie svine už nepoznali hranice. Ona bola taký reálny "študent Šmíd".

slaven1

Prípady ako Kuciak, či Diana boli spojené s mediálnou hystériou - tu to tak nie je, skôr naopak

Toto je mediálna hystéria Bratislavčanov ako vyšitá, z učebnice, vzorová. Môžem ti bohuodprisahať, že zvyšok Slovenska v tejto veci ostáva "v pokoji" (teda do takej miery, ako im dnešný systém byť "v pokoji" umožňuje).

Akože v Košiciach, Prešove, Nitre, Žiline, Bystrici, Poprade sa nevraždí? Môžem ša "upokojiť" že áno. Len sa o tom nepíše, pretože sa v týchto mestách nenachádzajú redakcie sračkometov, respektíve miestne regionálne noviny nemajú regionálny presah.

Nebol prípad z jary tohto roku z.. bože kde to bolo.. v Dobšinej, keď 22 ročný cigáň ubil pred krčnou polenom 28 ročného "mladého" muža dôležitým? Nesnažili sa tú vraždu, citujem, "zamlčať, odsunúť z médií a pozornosti"??? Veď len taká TARS ako o tom informovala? Aký výsmešný ilustračný obrázok "bieleho potetovaného extrémistu" použila k článku?

Vieš aký je pohľad zvyšku Slovenska na toto:

"piánečko, bratislavské problémy"

Zatiaľ čo to, že 34 ročné ženy sa stále pokladané za "mladé", to je celoslovenský problém dneška. K tomu mám čo povedať, pretože máme pôrodnosť 1.6!

Norman

a zároveň príležitosť - že sú teraz trafení Bratislavčania.
Preto by sa na tom malo pracovať. Pretože treba zmeniť mienku Bratislavy, práve jej. Pretože tu je jadro moci.

Prepáč, ale problém Slovenska (a jeho "alternatívy") je práve v tom, že podlieha citom a nevenuje sa veciam racionálne. Preto vás vždy nakoniec ojebú. Lebo ty nerozmýšlaš, ako veci zmeniť, ale chceš hovoriť len o tom, aký je svet zlý. No zlý je, no vidíš.

Roland Edvardsen

Slaven tu dobre ukázal jeden absurdný paradox: 1. že títo kdejakí nacionalisti či konzervatívci síce demonštrujú proti moslimskej invázii, ale sú často sami v jednom mentálnom chlieviku s islamistami ("čo si vôbec 34-ročná žena dovoľuje nemať deti a nebyť vydatá?! Fľandra dostala len to o čo si koledovala, že áno." A toto týka sa aj iných prístupov, nielen tých k ženám). 2. tí "najslušnejší" zo všetkých sú zase proti tým "zlým klérofašistom", lebo mizogýnia, lebo homofóbia, lebo fundamentalizmus a antiveda a neviem čo ešte, ale zároveň podporujú prijatie moslimov a radi bagatelizujú či rovno zamlčiavajú ich zločiny (ako je to dosť možno aj v prípade tejto poslednej bratislavskej brutality). Ach ten náš Absurdistan...

Ľubov

Absurdistan na pomenovanie dnešnej reality nestačí,bohužial.-(. Toto ,čo tu máme,je psychopatický svet.

Tiež sme sa zle pochopili ohĺadom promiskuitných žien. Nikto im predsa neželá nič zlé,ale bývali prvé na rane.
Jack Rozparovač a tak. Dnes sú najviac ohrozené slniečkárky, jednoznačne psychicky poškodené osoby.
Múdremu napovedz,hlúpeho kopni. Keby si niekedy videl bežný ženský časopis,akou odpornou podprahovkou ich tam mrzačia,to je tak do očí bijúce...k tomu tie rôzne instagramové bláboly,o prekrásnom Paríži a pod.
Ony sa zrejme naozaj necítia ohrozené.

Roland Edvardsen

Všetci sme tu za sexuálnu zodpovednosť a funkčné, stabilné rodiny. Samozrejme, že kurvy bývali a bývajú prvé na rane, ale v kontexte takýchto brutálnych prípadov si myslím, že treba používať trochu inú rétoriku než to predviedol Slaven. Sama vieš akí zákerní a manipulatívni sú títo slniečkári a ako to ešte všetko obrátia proti tebe.
Ja tie ženské magazíny občas čítam (zväčša niekde v čakárni u lekára, v kaderníctve a pod.,) a viem akú to má úroveň. Ale toto je beh na dlhé trate - tento kultúrny boj proti zdegenerovanosti.

slaven1

Hej, dosť obsiahle vyjadrenie. Môže sa to aj tvoj článok, pretože obsahuje slovné spojenie "mladá žena". Už mi to nedalo:

Prídem sem po týždni, vidím že aj Norman k tomu dačo napísal, šak Bratislavčan. Nadpis dal OK. Otváram článok. Stláčam na klávesnici "CTRL + F" a, cipana, je to tam. Aj Norman šaškuje že "mladá žena".

Kritizuješ obeť, len preto, lebo patrila do inej socialnej skupiny, ako ty.

1. Ja to takto nevnímam. Ja prosto "kritizujem".
2. Keď to vezmeme takto, do akej sociálnej skupiny podľa teba patrím ja a do akaj obeť?
3. Keď už, tak "a-sociálnej skupiny". Uháňať nejakého chlapa v 34 je dosť zabudnuté, odpojené, zatupené. Či nie? Mýlim sa? Ale tak lepšie neskôr ako nikdy. Ak si to tu bude čítať nejaká 35 ročná "mláda žena", tak jej odkazujem aby sa nevzdávala, že más na to! You go girl! :-)

Kuciak sa hral s granátom, Viola nie.

Kuciak a Viola to je XY vs. YX. Kuciakova smrť nebola náhoda, nespadol z útesu alebo čo, úmyselne ho zabili. To je iné. Violina smrť naopak bola náhoda. Vrah ju zabili "neúmyselne". "Neúmyselne" v zmysle že vrah, si ju vybral náhodne, nemal dlhodobý úmysel zabiť práve ju (z charakteru udalosti predpokladám). Kdežto Kuciakova vražda bola plánovaná určité časové obdobie vopred, vrahovia sa rozhodli cielene zabiť práve jeho. Aj v tomto - náhoda vs. úmysel - je smrť Violy s Kuciakom neporovnateľná rovnako ako porovnanie s vraždou vtedy mladej ženy Cervanovej, ktorá mala celý život pred sebou.

Kým Kuciak bol na ceste sformovať s Kušnírovou rodinu (prestavba domu na hypotéku), tak Viola mala životný štýl, ktorý nezodpovedal prirodzenému vývoju biorytmusu ženy. Na jej obhajobu môžem dodať, že pravdepodobne preto v tak pokročilom veku nebola v párovom súžití s mužom, pretože bola oklamaná. Oklamaná práve takými liberálnymi prestitútkami, ktoré píšu že 34 ročná žena je stále mladá (a.k.a. má ešte kopúúúúú času).

Treba možno ešte dopísať, lebo hystéria v hlavnom meste ešte neopadla, že kedy nebola obeť 34 ročná ochechuľa, ale 24 ročná mlada žena, tak by som do tejto diskusii nevstupoval. Nemal by som čo dopísať k tomu, že vraha treba nájsť a potrestať. Chápeme sa v tomto paragrafe?

Je veľmi nešťastné útočiť na morálku či spôsob života dnešných žien práve pri prípade zavraždenej ženy..

Jej morálka a "livestyle" malo nejaký súvis s jej koncom? Do akej miery ich možno izolovať? Duševne zdravo zmýšľajúca 34-ročná žena je tak 4 - 6 rokov so svojim mužom a ich spoločnými deťmi.

Pozór, kľúčový odstavec

Ja neriešim prípad - nepoznám detaily kedy sa to stalo, neviem kto to spravil atď. Ja riešim "informačný odraz prípadu". Neriešim kto sa pozerá na jazero, riešim ako vyzerá jeho odraz z hladiny jazera. Komentujem tú nepravdu, ale čo, rovno klamstvo v titulkoch článkov informujúcich o prípade, že 34 ročná žena je mladá. Vieme sa pochopiť?

to, že Viola asi patrila ku multikulti

Kde je na to nejaký dôkaz? Mala na FB nejaké "refugees welcome" statusy? Alebo čo to naznačuje? Mŕtvemu človeku vidí do hlavy iba patológ :-) Je udalosť tak ako bola ("prípad") a potom je komentár k nej. Ty na udalosť lepíš svoj komentár, ja svoj, "mladé tridsiatničky" z redakcií bratislavských hovnometov zase svoj.

Inak ak chceš dobrú, celospoločenskú tému, nie len bratislavské hystérie, tak finančná mafia, zahraničné dôchodcovské správcovské spoločnosti, po 20 rokoch rabovania, zdrhajú zo Slovenska.

Norman

skús sa sústrediť pri veciach na to podstatné. Nie na prvotné pocity, ale na realitu. Označenie "mladá" "nemladá" naozaj nie je racionálny dôvod.
Tie tvoje otázky sú iracionálne. Napríklad, keď napíšem to, že Viola asi patrila ku multikulti" tak sa nepýtaj, kde je nejaký dôkaz, keď tam je slovko "asi", a keď ty sám prispeivaš tvojím hysterickým eposom o tom, že to bola stará fiča, mala mať kopu detí a nemala behať po svete. Lebo veď 34, proste stará. Ty máš koľko?

Čo sa týka DSS - čo je to za tému, že zdrhajú? Každému bolo jasné, že je to podvod - tisíc ráz to bolo povedané , ako to dopadne - a čo teraz, budeme plakať nad tým, že naozaj? Ja tam peniaze nemám - ty poznáš niekoho, kto áno? No vidíš.

Norman

z tých linkov mi padol do oči článok o tom, že vo Viedni vydali príručku o obrane či vyhnutiu sa podobných tragédií.
https://www1.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/ako-nestat-obetou-nasilnika-...
Podstatené vidím to: vo Viedni - myslím, že viacerí tipujú páchateľa týmto smerom.

Mimochodom, v Bratislave je taká situácia, že ja byť ženou, tak po súmraku nevyjdem na ulicu. Včera som išiel výnimočne okolo piatej cez sad Janka Krála a taká tma tam bola, ako v mechu. Skoro som sa zrazil s iným chodcom, fakt som ho nevidel, až kým sa na dva metre predo mnou nevynoril z tmy. Bandy arabov tu síce ešte nie sú, ale to je len otázka času. Bratislavská kaviareň už musí vidieť, že "svoj spôsob života si nedáme" už dávno neplatí.

vrbovčan

Len chce vysvetliť, že išla si proti tomu naproti. To nie je vina. To je konštatovanie. A keďže takých žien sú dnes stovky ba tisíce hlavne v anonymnom prostredí veľkého mesta, malo by to byť varovanie. Jej spôsob života, prostredie, v ktorom sa pohybovala, to že žila sama, teda keď nie s druhom ani rodičmi, vyvoláva v predátorskom mužskom egu nutkanie z pôžitku z ľahkej koristi. Ale samozrejme to neznamená, že žena je vinná tým, že si nenájde chlapa a túla sa sama životom. Tiež nesúhlasím s tým, aby sa teraz feministky sa vehementne ozývali a nebodal by chceli na celé mužské pokolenie hodiť kolektívnu vinu.
Na TA3 sa spomenula taká domnienka, či sa dotyčná nevyhrážala oznámením na polícii, čo mohlo naštartovať vôľu útočníka vraždiť. Ako to bolo v prípade Cervanovej. Ale samozrejme, že bolo skonštatované že v takej vypätej situácii je ťažko ženu vyniť, že tak urobila. Lebo to poníženie je v tej chvíli nekonečné a vyhrážka postihom je aspoň aká taká satisfakcia.

Norman

Obeť v takomto prípade nemá moc cenu rozoberať, nehovoriac viniť. A v tomto prípade to pre nás už vôbec nemá cenu.

Myšlienka, že by sa pri takomto prípade malo poučiť a apelovať na ženy, že nemajú žiť tak a tak a že nemajú chodiť tam a tam je práve TA CHYBNA.
Pretože to by znamenalo ustupovanie zločinu, a ten, keď by nenašiel obete na ulici, našiel by si ch v domoch, bytoch.
Ak sa nespravia ulice bezpečné, budú zabíjať ľudí v bytoch.
TO je práve ten podstatný rozdiel v prístupe k takýmto prípadom.

Samozrejme uznám, že to platí o všetkých obetiach po celom Slovensku, veď sme to aj skúšali aj tam apelovať na zodpovednosť a obranu - ale nepodarilo sa. Teraz začína hnus zasahovať aj privilegovaných Blavákov - takže už dávajú pozor, už ich to zaujíma - a práve teraz pride niekto a povie "ma to nezaujíma, blavácke problémy". To je úplne politicky naivné, kontraproduktívne.

O Kuciakovi sa klamalo, že je to obeť "súčasnej vlády", takže tam to bola falošná nezaslúžená hystéria.
Táto Viola je obeť liberálneho režimu, možno imigrantov - takže je to ukážka nebezpečného zla, to treba vysvetlovať a zdôrazňovať. Ak sa ľudia nechajú znechutiť tým, ako o tom bude hovoriť mainstream, zas sa im prenechá bojisko.

To je podobné ako s Valkom - ten bol naozaj svina a dostal karmu - ale aj jeho smrť svedčí o rozklade systému. Aj Kuciakova smrť svedčí o rozklade systému. Kvôli tomu, že ma ako ľudia nezaujímajú, čo sú mi aj teraz spätne skôr odporní, nebudem písať, že ma to nezaujíma, keď ich vraždy sú dôležité veci.

slaven1

Myšlienka, že by sa pri takomto prípade malo poučiť a apelovať na ženy, že nemajú žiť tak a tak a že nemajú chodiť tam a tam je práve TA CHYBNA.

To sú zas raz závery... Inač ja nikde nepíšem, že bola "stará fiča", ja píšem že to nebola (už dávno) mladá fiča. Bola to dospelá fiča, čiže iba fiča. Súdiac podľa zverejnených klebiet, to bola navyše fiča uvoľnených mravov (presne ako som písal vyššie).

Ďalej máš pravdu v tom, že od-zvyšného-Slovenska-odpojená Bratislava je dôležité bojisko, pretože v nej (formálne) prebiehajú rozhodnodutia.

3 najčítanejšie články v švajčiarsko-nemeckom hovnomete Nový Čas, pre ktorý pracoval aj Kuciak, sa venujú tématike vraždy "mladej ženy". Javne nedoceňujem úroveň aktuálnej bratislavskej hystérie:

1. https://www.cas.sk/clanok/912545/policia-predstupila-pred-verejnost-so-s...
2. https://www.cas.sk/clanok/912240/byvaly-vysetrovatel-satek-o-vrazde-viol...
3. https://www.cas.sk/clanok/911748/viola-34-zazivala-pred-smrtou-strasne-m...
4. https://www.cas.sk/clanok/912096/policia-odhalila-pozadie-brutalnej-vraz...
5. https://www.cas.sk/clanok/912293/carol-z-krok-za-krokom-a-jej-83-rocny-m...

Penta (Pluska) z toho úplne žije. 7 z 8 článkov sa venuje "krásnej Viole" (1 článok o autobuse). SME nič (téma je 7. mieste z 8. článkov najčítanejších za týždeň). Teraz.sk úplne nič. Bratislavskenoviny.sk 3. a 5. miesto z 5. najčlánkov. Noviny.sk (TV Hnoj) 2 články z 5, TVNoviny.sk (americká Narkóza) 2. články z 10. TA3 1. článok z 5.

Zdá sa že udalosť informačne prekryla aj nehodu Autobusu z minulého týždňa, kde zomrelo 12 ľudí a 20 sa zranilo. Majú smolu, boli z Nitry :-) Na Nitra.dnes24.sk sa 4. správy zo 7. najčítanejších správ za posledný týždeň venujú nehode autobusu, 0 článkov sa venuje Viole.

Kosicednes.sk 4 z 5 najčítanejších článkoch za posledných 7 dní sa venujú Košiciam. Posledný piaty, pozor, Bratislave: V Bratislave sa 18.11. podpálil muž.

Zilinak.sk su najčítanejšie v týždni bežná operatíva, miesto 4/10 niekto zkočil pod vlak, miesta 6/10 a 8/10 drogová tématika

Bbonline.sk šumí niečo o počasí a 30. výročiu zmeny režimu. A takto by som mohol pokračovať.

Takže rozkaz znie: Vybojovať bratislavskú frontu. My sa snažíme udržať poriadok tu v regiónoch.

Ide to čoraz ťažšie a ťažie... chvchvchvchv (šušťanie vo vysielačke)... rádiový kľud na ďalší týždeň.

Norman

píše o tom, že sa vlastne nič nestalo.

vrbovčan

padá aj na sektu Otcov dom, ktorej bola členkou.

http://www.otcovdom.com/stanovisko-k-vrazde-violy-macakovej/

Ľubov

vo štvrtok večer bude na IV hovoriť prof.Šafin o jezuitoch konkrétne,možno sa reč zvrtne aj na tieto sekty.
Pre nás je to dosť ťažko pochopiteľné,že niekto vstúpi do nejakej sekty,však?.

Ja som už v strehu od pondelka.-),zaujíma ma to.

Roland Edvardsen

S tými jezuitmi som si dodnes neni istý, ako to presne je. Mám na mysli vzťah so slobodomurárstvom. Tento rád bol/je s nimi dosť silne prepojený – buď skrz neskoršiu slobodomurársku infiltráciu, alebo mohlo od začiatku ísť len o jednu masívnu "power play" medzi dvomi odlišnými elitnými skupinami jednej veľkej konšpirácie proti cirkvi. Môže to byť zaujímavé. Dík za tip.

Ja sa inak snažím pochopiť ľudí, ktorí vstúpia do sekty - nuž, sú to samozrejme rôznym spôsobom zúfalé a "hladné" existencie. Mám jednu takú známu (vzdialenejšia rodina), ktorá vstúpila do sekty Milosť. Jedného dňa sa vrátila domov s plavkami a keď sa jej matka opýtala, či išla na plaváreň, tak odpovedala, že išla do BB na krst. :-) (Hej, krstia sa v bazénoch). Horšie je, že im posiela peniaze a že jedného dňa pozvala "vedenie" sekty aj do domu, vraj na obhliadku budúceho majetku, ktorý im odkáže. :-D Mamku išlo samozrejme poraziť. Takže rozmýšľam, že keď budem chcieť poriadne zarobiť, tak treba založiť nejakú sektu. Stačí sa pozrieť na takého Hubbarda a iných. Biznis je biznis, aj ten s duchovnom.

Ľubov

Bývam v paneláku,aj tak nemám šancu.-).
Ale čo sa týka jezuitov,mám tiež takú zvláštnu dilemu ,podobne ako Ty. Údajne sú to poslední "viditeľní" v hierarchii(však profesor hádam povie),no až takí viditeĺní nie sú. Predstavujem si ich však ako mimoriadne inteligentných jedincov,ktorých súčasne "volá Boh a zvádza diabol".Stále dúfam,že v človeku zvíťazí svedomie.

Náhodný okoloidúci

Pošuškáva sa, že jezuitský rád založili konvertovaní Židia. Ale nie som odborník religionista, znalci o tom vedia viac.

Náhodný okoloidúci

Mamka ju mala vydediť, to by bolo najrozumnejšie riešenie.

Norman

A sú na svete nejaké iné?

Roland Edvardsen

Existujú stupne zúfalosti a hladu. Tí čo skončia v takých okatých sektách/podvodoch ako Milosť, jehovisti, scientológia, Moonova cirkev a pod. sú na tom biednejšie než napr. niekto ako ja. :-)

vrbovčan

niektorými z nich. Že vraj scientologovia, kamarát povedal podľa popisu.

Roland Edvardsen

Mňa raz regrutovali americkí mormóni - rovno tu v BA. Tí sú veru tiež kapitola sami o osebe. :-)

vrbovčan

Som sedel pod stromom v tráve a popíjal kávu na folklórnom festivale na Detve. Pristúpila, pokývala hlavou a povedala, že ma pobolievajú kríže. že ona vie prečo. A začala hovoriť o karme. Potom vytiahla obrázok a ukazovala jednu z nich. Na konci chrbtice. Myslím, že to nazvala karma. Už si dobre nepamätám. Že vraj tých "kariem" "karmí" má človek viac. Už som vedel, ktorá bije. Ale vypočul som si. Zo zvedavosti. A popíjal kávu. Bolo to na verejnosti pri stánkoch. Použila na mňa aj jednu fintu. Citujem: "Položte si ruku dlaňou na vrch hlavy. Teraz ju dvihnite 5 cm. Že cítite chlad na dlani? Haha. V jednej chvíli som sa jej spýtal: "Vy ste...." Skočila my do reči. "Občianske združenie z Banskej Bystrice". Myslím, že vyhľadávajú osamelých ľudí. Manželka bola v aute si pospať. Kto učí o karme?

Roland Edvardsen

Narážaš na tú Milosť? Nuž, sekta Milosť je letničiarske, chiliastické hnutie (a samozrejme tiež jedno z predĺžených chápadiel globálneho sionizmu: https://www.milost.sk/news/kategoria/izrael) a pochybujem, že by tento typ náboženstva akceptoval učenie o karme. Ale verím, že vyhľadávajú osamelých ľudí. Osamelých, ktorým poskytnú pocit spolupratričnosti. Proste klasika.

vrbovčan

Nikdy som sa tým nezaoberal. Bola to len epizóda 12 rokov dozadu. Sa mi marí, že bola nakreslená v podobe slimáku, na spodnom konci chrbtice.

Náhodný okoloidúci

Vezmi tri vedrá. Do jedného nalej vodu s teplotou +45 stupňov, do druhého studenú vodu s ľadom, do tretieho vodu s teplotou +20 stupňov. Ponor jednu ruku do vedra s horúcou vodou, druhú do vedra s ľadovou vodou. Nechaj ich tam minútu a potom obe ponor do vedra s 20-stupňovou vodou. Ucítiš, že každá ruka 20-stupňovú vodu cíti inak.
To je len narážka na "ruku na hlave". Obyčajná fyzika a intenzita podráždenia termoreceptorov v koži pri zmene teploty prostredia.

vrbovčan

Ja som to hneď vtedy pochopil, že to je ich trik. Len som to tu nepopísal. Je to presne tak. Hlava je teplejšia ako dlaň a aj ako okolitý vzduch.

vrbovčan

Čakra čakra. Omlúvam sa. Ono to bolo pred 12 rokmi. V chrbtici ich je vraj niekoľko. Atď..... Nepamätám viac.

ilusion

Z konšpirologického hľadiska to asi obyčajná vražda nebola. Zabili ju 11.11 a násobky 11 často používajú okultisti - 911. Potom išla Potokárová do klubu 27. Obidve boli s východu. Teraz ide Farma západ vs východ. Akoby chcel niekto vytvárať národnostné napätie.

nové