Program vlády? Boľševizmus nepotrebuje program

Po ťažkých pôrodných bolestiach, skryté za pandémiu, vzniklo programové vyhlásenie vlády a vláda dostala podporu parlamentu.

Program vlády je dlhý - ale je isté, že je zbytočné sa mu venovať. Je to ako vždy, ba horšie, ako vždy - sú to len nezáväzné prázdne vety.

Sústredením sa na osobu Igora Matoviča trocha zapadlo, že je to nielen on, ale že je obklopený ľuďmi podobného psychiatrického profilu. Sú to doslovne boľševici - revolucionári a radikáli. Ich hlavným  bodom je postoj, že za všetko môže zlá (nedávna) minulosť a teraz oni potrebujú roky a roky, aby to vylepšili. Opakujem, typickí revoluční boľševici.

Treba si ale uvedomiť, že toto je pravé jadro reálnej "zástupnej demokracie" - po nejakých rokoch vymeniť reprezentáciu (čašníkov), aby sa hostia na nejaký čas upokojili. Bordel, kuchári a majitelia v pozadí ale zostávajú tí istí. Už sa celkom ošúchala ideológia protikladu ľavica-pravica, a tak teraz sú na čele strany, ktorý žiadne hodnoty nemajú a ich intelektuálna váha je menšia, ako u tých spomínaných boľševikov - tí mali okrem ničenia predošlých tried aspoň nejakú komunistickú víziu - títo oľanovskí komsomolci majú iba "boj proti korupcii". Čiže zas ČEKA-NAKA, špecializovaný súd, vymeniť ľudí pri moci na armáde, na vnútre a v súdnictve a to je všetko, čo dokážu, čo ich zaujíma.

Takto sa posúva despocia zo svojich kryptokratických foriem do otvorenej totality.

Samozrejme, ideologické zovretie sa stupňuje tiež - je sloboda slova, ale nesmiete hovoriť "nepravdu". Kruh sa uzavrel, z občanov sa aj formálne stali len ovce.

Nie, anglosionistický režim nepotrebuje žiaden falšovaný koronavirus - na zotročenie má iné, staré  dobré a vyskúšané metódy.

A despocia rastie aj preto, lebo veľká časť alternatívy vybija všetky svoje sily na blúznenie o tom, ako ich zotročujú rúška na tvári. Je to tým, že veľká časť alternatívy je ochotná ísť len proti umelým falošným problémom, proti bubákom zo slamy, ktoré nehryzú. Kedysi skrachovanec bojoval s veternými mlynmi a tvrdil, že sú to obri, dnes zbabelci hrdinsky bojujú proti rúškam na hubu a tvrdia, že tie rúška sú spôsob zneužívania politickej moci. Hrrr na ne ... , hrdinsky si ich strhnime, nás nedostanú... Idioti.

 

 

 

 

 

 
Roland Edvardsen

Presne tak, tým dôrazom na kompletné zavrhnutie minulosti, jej zničenie, predstavujú duchovných potomkov boľševikov (bez ohľadu na to, ako sa Matovič pasuje za kresťana nenávidiaceho komunizmus - inak aj táto kresťanská nenávisť k tomu čo sa dialo pred 89-tym súvisí s jeho posadnutosťou Smerom).
Snaha dosadiť si tam fanatika Lipšica ako generálneho prokurátora (aby spustil čo? No predsa to sľubované peklo, to chcú - stalinistické čistky) to pekne podčiarkuje.

Ľubov

K dnešnému dátumu by som sem chcela dať pár poznámok z článku v SP (Slovenské Pohľady 8 /2000)od Ivana Kopečného" Prečo musel zomrieť Milan R.Štefánik," veď kto zabudne na svoju minulosť,zaslúži si ju prežiť znovu.

Akoby to ani nebolo už sto rokov,naozaj sa nič nezmenilo.-(. "Motívom Štefánikovej vraždy bol konflikt medzi Talianskom a Francúzskom.Aj keď je isté,že svoju úlohu zohrali aj intrigy známej dvojice Masaryka a Beneša. No hoci boli zdatní intrigáni,sami by si nikdy netrúfli dať pokyn na lkvidáciu takej významnej osobnosti a naviac francúzskeho generála bez tichej podpory...Paríža. Išlo o čs.légie,ktoré chceli Francúzi využiť na útok proti sovietskemu Rusku.Bolo to takmer 100 000 mužov rozmiestnených pozdĺž Transssibírskej magistrály. Kupodivu,čs.legionári sa odmietli podriadť francúzskemu veleniu a Štefánik im v tomto dal za pravdu." Štefánik hľadal medzinárodnú podporu pre Slovensko,ktoré bolo,ako viete,v mimoriadne ťažkej situácii kvoli Maďarom.
Hľadal podporu aj u Talianov. Toto však francúzska strana vyhodnotila ako dezerciu. Za tejto situácie sa Štefánik vracal domov, na letisko Vajnory."
Toľko indícia hist I.Kopečného.Ešte,čo nasledovalo....127 talianskych dôstojníkov muselo urýchlene opustiť územie južného Slovenska,nahradilo ich iba 27 francúzskych a 26 českých. Hranica bola takmer volná. Béla Kún zareagoval okamžite a jeho červené gardy obsadili juh a celé východné Slovensko.

Prípad Milana Rastislava Štefánika je mementom,ako mocnosti zaobchádzajú s malými národmi.

vrbovčan

Štefánik a ešte jeden nedávno zavraždený novinárik agentmi cudzých štátnych mocností? Stadiaľ už je len kúsok, že sa im také čosi pritrafí. Na Štefánikovi je zarážajúce, že mladý, ani nie štydsaťročný muž prešiel taký kus sveta a pracoval v toľkých rôznych profesiách. A pri tom ešte chorľavý. Veď nakoniec projekt Československa bol francúzkym projektom s účelom rozbiť Rakúsko-Uhorsko.

Roland Edvardsen

Tak mal byť vraj slobodomurár (čiže v podstate agent). Tam je množstvo protichodných teórií o Štefánikovi...Treba sa zmieriť s tým, že nemáme dnes dostatok informácií na úplne presný obraz jeho osoby a politiky. Možno tá nejednoznačnosť je aj zdrojom istej atraktivity, takto je to možno krajšie, nech si každý domyslí :-). Ale politicky bol on pomerne dosť konzervatívny a za pevnú ruku (armáda).

Norman

ako a za čo sa stal Štefánik generálom?
Mýtus sa samozrejme ľahšie robí okolo mŕtvej osoby (a nemusí ani vstať na tretí deň z hrobu).

Ale nech bol akýkoľvek - živý by asi výborne poslúžil na budovanie slovenskej samostatnosti. To Ćeši Masarykovský proste nechceli dovoliť.

Ak by Štefánika nezabili, pravdepodobne by sme sa dnes o ňom učili ako o prvom slovenskom militantovi, protalianskom fašistovi ... taká bola doba, takí boli všetci v tej dobe povojnovej. Militantní a fašistickí. Všetky krajiny, aj Francúzsko aj Británia.

Ľubov

On sa nikdy nemal dať na politiku. Mal ostať astronómom. V Prahe sa ako študent zaplietol s Masarykom a tak bolo rozhodnuté.

Norman

ale myslím, že ak by sa nestal agentom, nemal by ani možnosť robiť to svoje "astronómovanie". Myslíš, že chodil po svete naozaj ako vedec a že len ako vedec sa dostal k Masarykovi?
Ja hovorím - chápem ten mýtus o Štefánikovi, som zaň a konieckoncov si ho zaslúži - pretože by takmer určite kopol masarykovcov do zadku a pozdvihol by Slovensko lepšie ako 10 Hlinkov (hmmm, teraz som si uvedomil, že Štefaník bol protestant a asi aj preto moje podvedomé dobré predstavy o jeho schopnostiach - protestanti sú totiž kurvy vybíjané :) To je tá slabosť katolíkov - kým Štefánikov otec bol farár, jeho dieťa bolo generál, teda malo vplyv - Hlinkovo či Tisovo dieťa nejestvuje.
Ale k téme - vykopol by masarykovcov a podobne ako Poliaci, Taliani či Maďari by tu zriadil ostrejší režim - lebo po Prvej vojne bola situácia zlá a kritická a potrebovala ostré režimy - možno by potom ani nebola žiadna Druhá svetová vojna v Európe.
Ale nestalo sa tak. V strede Európy zostal proamerický slniečkarsky poskok Ameriky, Československopodkarpatskoukrajinská republika, ktorá spôsobovala svojou Benešovskou tuposťou nerovnováhu celého kontinentu. Štát bez konceptu, neschopný sa brániť - ten betón na horách si mohli strčiť do zadku, ako vieme, betónom sa národy nebránia, ale srdcom a krvou - a tú masarykovsko-benešovský bastardi nikdy nemali.
Štefánik, napriek tomu, že bol agent proamerických svíň, bol nádej na skutočnú samostatnosť. Nuž, nestalo sa tak. Bol nádej, ale LEN nádej, nič viac.

Ľubov

Ak uzavrieť túto tému,povedzme,že bol výnimočný.Asi najlepšie o ňom píše Banáš,tieto beletrizované životopisy mám najradšej. Na pol umelecká predstavivosť,druhá polovica fakty.
Predovšetkým ,od malička chorľavý,ťažké kiahne,do tridsiatky tri operácie žalúdka,bolesti sú stále prítomné.
Slobodomurár? Asi áno. Krátky úryvok z imaginárneho rozhovoru s Vavrom Šrobárom,ktorý mu finančne významne pomáhal :"Pozorovať prechod Halleyho kométy je vyznamenanie a každý astronóm by dal za to polovičku života.(on tú možnosť dostal)Vlastne oboplávam okolo zemegule.Z Ameriky do Francúzskej Polynézie,kde budem robiť pozorovania aj na Fidži,Vavau,Novom Zélande,v Austrálii a v Tasmánii. Na slabosť je dosť času,lekári mi pobyt v Tichomorí odporúčajú."
Mal krásny rituál,všade,kde prišiel,utekal poslať pohladnicu rodičom do Košarísk." Apenko,mamenka,tak už som na Tahiti,pozdravujem Vás". Aj po sto rokoch,pri pohľade na túto "kartu" pocítite niečo ako závan mentálnej sily .A tak láska je to jediné,čo po nás ostane.

iris

.

slaven1

Iris fotky, fotky z Fiždi sú kľúč. Pridaj nejaké.

Už keď tam si, myslíš, že sa ti podarí vyzistiť ako sa tam prejavujú dôsledky testov jadrových bômb v 50-60tych rokoch?

https://cpb-us-w2.wpmucdn.com/blogs.pace.edu/dist/0/195/files/2018/05/Fi...

Náhodný okoloidúci

V článku nie je menovaný, ale stačí prečítať a je jasné, že je to aj o ňom:

http://www.osel.cz/11159-jaci-vudci-jsou-sto-znicit-spolecnost.html

mailer

.

Roland Edvardsen

Ja to napíšem opäť: Fico je preceňovaný vo svojich strategických schopnostiach (posledných 5-6 rokov by sa v skutočnosti malo písať o neschopnostiach) a celkovo tiež naivný - preto poriadne nevidel čo prichádza. On bol mimo už v r. 2014, kedy kandidoval za prezidenta, pretože mne (a každému ako tak dobrému pozorovateľovi) bolo celkom jasné, že v 2. kole jednoznačne prehrá aj keby proti nemu stálo vrece hovien. Už v tom čase bola taká atmosféra spoločnosti, že to nemohol dať.

mailer

.

vrbovčan

v roku 2012, sa Fico vyjadril, že sú konsolidovaná strana, finančne zaistená príjmami dotácií zo štátneho rozpočtu za výsledok vo voľbách. Dá sa to pochopiť tak, že to bol odkaz jeho sponzorom: "Sme nezávislí od vás." Tam niekde mohla byť naštartovaná Ficova likvidácia. Predĺžená o dvojo volieb. Prvé triumfálne nadpolovičné víťazstvo v roku 2012 a druhé o Ficov (alebo niekoho iného) ťah s Prochádzkom a Bugárom. Ten druhý asi mal byť pokus prevrat s postupnou elimináciou Smeru za pomocou koaličných strán Sieť a Most. Aj sa ako tak podarilo. Že.

Roland Edvardsen

Na neho sa začalo útočiť poriadne od r. 2002, ak si matne pamätám, lebo už vtedy sa začalo črtať, že bude robiť takú politiku, ktoré nebude vyhovovať neoliberálnej agende. A potom o dosť výraznejšie v r. 2006, keď si pribral SNS a HZDS k sebe (aj keď pôvodne chcel skôr KDH). Predtým bol relatívne aj mediálne dosť akceptovaný, však pôvodne tiež začínal ako niekto, kto stál proti Mečiarovi (SDĽ). V r. 2012 dokázal mať historický výsledok vo voľbách, ale krajina ako celok bola už v zajatí ideového anti-ficizmu, spoločnosť bola už vtedy výrazne rozpoltená.

Norman

Nemyslím si vôbec, že by ho v 2016 zámerne zatiahli do koalície (ako hovorí Vrbovčan). Ale už vtedy to bola veľmi odvážna a sebaničiaca koalícia - len on si ju vybudoval sám.

Lenže to je tiež jedna z naozajstných zásadných chýb Fica - on sa stále k tým globalistom tak pchal. On nedokázal pochopiť, prečo do neho novinári rýpu. On chcel byť v koalícii s akceptovanými stranami, s Maďarmi, aj s Procházkovou Sieťou, on chcel, aby ho mal rád celý národ. A to jeho nepriatelia prirodzene tiež vidia a preto mu tento sen rozbíjajú, podobne ako mu rozbili sen o Nyjvyššom súde.

Ale nebavíme sa o tom už kvôli osobe Fica ani kvôli slovenskej politike, ale len z princípu, že taký je tento svet. Nejde o racionálne ciele, ale zväčša o emócie, nenávisti a podkladanie nôh.
Preto je ale diskurz o politike prospešný - lebo je poučný aj pre iné oblasti.

Kuciak to len korunuje. Nech už samotná vražda vznikla v detailoch či celkovej stratégii akokoľvek, ta hystéria, čo sa potom budovala a pôsobila dva roky, to nemá obdobu. Ale hlavne - tá hystéria je HANBA slovenského národa. Ukázal sa ako stále politicky hlúpy a krátkozraký.
Voľby 2020 to už len zavŕšili.

vrbovčan

ako by si Fico mohol vyberať svojich koaličných partnerov. Veď si zoberme len rok 2016. Nebolo s kým iným. Fico len využil (nie zneužil) strach z Matoviča u Procházku a Bugára. Ak by totiž nešli s Ficom, nezložil by vládu a druhý na rade bol Sulík a tomu zase nezostávali nič iné, ako zobrať k sebe Procházku aj Bugára aj Matoviča a ešte aj Danka. Pamätám si ako Matovič v Markíze deň po voľbách povedal verejne, že Danka presvedčíme a bude. Len dodám, že Matovič nechápal, že s ním nikto nechce ísť a on je ten nekoalovateľný. Na rozdiel od Fica, o ktorom pred voľbami jeho spôsobom nátlaku rozpútal zákaz koaličnej spolupráce s Ficom. Pod touto tiahou tí dvaja napriek vynúteným sľubom, radšej išli s Ficom. Sieť bola naočkovaná slniečkármi, ktorí po ministerstvách roznášali potom vírus liberalizmu.

Norman

jasne, že po vojne je každý generál, ale boli aj iné možnost. Napríklad nové voľby.

V každom prípade to mal nechať zhodiť maďarmi po kuciakovi - ak by to dokázali naozaj. Nemal sám ustúpiť ale vládu im nechať. Bolo to rafinované, ale k ničomu.

Roland Edvardsen

Tam to bolo aj o tom, že s Kotlebovcami ísť nechcel a vtedy vlastne ani poriadne nemohol. Netreba zabúdať, že pôvodne hovoril sám Fico o "hrádzi voči extrémizmu", v podstate využil to, že LSNS sa dostala na to, aby išiel s Bugárom a Prochádzkom.

Ako si písal už aj ty viackrát, Fico chcel byť Bruselom a USA akceptovaný politik stredu - a podľa toho dlho konal. Preto sú teraz aj tie jeho tanečky okolo budovania "čisto ľavicovej strany" také smiešne. Akože, keď na tej tlačovke vyprával ako je Matovič premiér cigáňov, to bolo také...proste to vidíš, že je to silené. To ani kotlebovci dnes takto nerozprávajú. Fakt až krútim hlavou, že si chce pomáhať až takto lacnými, priehľadnými trikmi.

A vôbec, Smer by podľa mňa vôbec nemal byť nejaká čistá ľavicová strana - to bude len cesta do izolácie (a okrem toho to ani nie je možné. To sú zase len také žvásty. S kým to bude akože budovať? S tými dôchodcami, čo mu tam ostanú a ktorým je už všetko jedno? S Beňovou? Kedy vykopne Beňovú? :-D). Ak už, veľká národná sila Smeru spočívala práve v tom, že bol široko rozkročený a dokázal absorbovať v sebe prvok ľavicový, liberálny i národno-konzervatívny v ako tak správnom a atraktívnom pomere.

Norman

asi nik z nás nesledoval rozpravu o dôvere vlády - ale vieme si prdstaviť, že Olanovci sú ako jedovaté zmije a Fica to vytočilo. to ale nie je jeho ospravedlnenie - keď nedokáže byť úplne kľudný, nech už tam nelezie.
A zas tie jeho nekonečné kompromisy aj s Pellem. Nech sa rozhodne - nech mu to dá, alebo nech naopak povie, že mu to nedá. Takto strácajú čas.

A k tej téme cigani - presne tak - mohol túto tému zobrať kotlebovcom, ale nechal sa zviesť probruselskou antifašistickou tirádou - a to nie raz. Teraz je už neskoro na takéto pokusy.

Ale hovorím - Fico nie je ani záhada ani problém. Problém je tých 25% voličov, čo volilo Olano. Lebo to je doslovne škodná na politickej scéne. Opakujem, voliči, nie tí takzvaní "poslanci". Poslanci tam možno o rok už nebudú- ale čo s tým hnojom?

vrbovčan

že ľudia z Matovičovej koalície vidia a uvedomujú si, že s Matovičom to nepôjde. Teda to bude tá aspoň ako tak pragmatická časť koalície. A možno aj ľudia v OĽaNO. A sú ochotní rekonštruovať vládu so Smerom. Ale za podmienky, že tam nebude Fico. A to je nálož v rukách Pellegrínyho.
Len ja mám obavu, že to bude v nasledujúcich voľbách koniec Smeru. To radšej tú radikálnu ľavicovú stranu s Ficom. Radikálnym Ficom. Ľudia čakajú na to, keď už konečne niekto dupne na globalistov. Malé vlastenecké strany týchto voličov pobrali od Smeru.

Roland Edvardsen

Je to dosť možné, najmä Kollár by so Smerom, kde by nebol Fico, ale Pellegrini (kto teraz niekedy sledoval rokovanie parlamentu, tak mohol vidieť medzi nimi istú chémiu), išiel raz dva. Tie procesy v Smere určite súvisia aj s Matelkom. Keďže niektorí v koalícii sa reálne boja čo a ako bude s Matelkom, chápu a viac a viac vidia, že je blázon, tak následne tlačia na Smer, že by s nimi nejako išli, ale musia si upratať personu non grata Fica. Preto sa Pellegrini tak ponáhľa.

Radikálny Ficov Smer bude možný len,ak si povyhadzuje aspoň polku strany (čiže dôjde k rozpadu). Preč by muselo ísť viacero populárnych a technokraticky zdatnejších ľudí. Preto som písal, že by ostali následne len dôchodci a Blaha. Niečo by mohol vykradnúť od SNS a Vlasti, ale sami sme videli, že posledne tieto strany veľa ľudí nevolilo (a Harabin pôjde ešte viac ku dnu, som zvedavý, ako porieši tie šialené dlžoby, ak ich vôbec bude riešiť :-)). A 8% kotlebovci patria k stranám s najpevnejším elektorátom. Fico nebude pre takýchto voličov tak autentický ako Kotleba. Suma sumárum, bol by som veľmi opatrný pri predpovedaní nejakého úspechu, skôr sa obávam opaku: že to pôjde smerom k HZDS, žiadne víťazstvo vo voľbách sa konať nebude.

Ľubov

Viem,že čo teraz napíšem nie je realizmus. Volby sa mi zhnusili,kašlem na ne. S prepáčením,rozhoduje v nich spodina. Posledné ilúzie o voličoch som stratila,keď vyhrala Čaputová.

Keby som bola Fico,išla by som do toho nie kvoli volbám,ale iba kvôli sebe. 12 ročné rozmaznané štence ho chcú vešať a on má myslieť na percentá? Založila by som radikálnu ľavicovú stranu a začala od začiatku, konečne slobodne s 5 %. Neviem,asi mi nebudeš rozumieť teraz.-). A Fico už vôbec nie,škoda.

ps. Voľby sú dnes o tom,že 20% rozhodne a 80 % zvyšok to akceptuje.

Norman

Ľuba má pravdu, na voľby a percentá sa treba vykašlať, proces už zašiel tak ďaleko. To sa konieckoncov dlhodobo aj tak viac oplatí.
Ešte raz - na jednej strane je odhad, aké má Fico možnosti, a na druhej je to, čo by mal urobiť ako chlap. Práve preto, že už nie je pravdepodobné jeho ľahké existovanie, mal by sa vykašlať na tie svoje večné kompromisy. Bodoval iba vtedy, keď bol radikálny, tvrdý, keď dodržal slovo.

A to platí vlastne o každom. Vrátane Kotlebu.

Samozrejme, je aj iná politika, politika klamania a prechcania - ale na to potrebujú mať viac schopností a inú podporu.

Roland Edvardsen

Ja v skutočnosti s vami aj súhlasím, ale problém je opäť v tom, že Fico v skutočnosti chce niečo iné - alebo sám už nevie čo vlastne chce.

Áno, ak chce byť Fico chlap, potom nech jedná priamo a jasne. Nech sa stretne s Pellem a jasne sa s ním dohodne: "uvoľním ti predsednícku stoličku, ale výmenou za podpredsedníčke stoličky pre istých mojich ľudí (napr. Blaha), napríklad, alebo nie neuvoľním, chcem budovať čisto ľavicovú stranu a ty odíď a založ si vlastnú".

Takže kľudne nech si založí aj 5% čisto ľavicový a superradikálny Smer - ale problém je v tom, že on to chce mať oboma spôsobmi: chce byť stále predseda, ale chce aj vyhrať voľby a mať percentá (a tie mu dnes prináša Pellegrini, a preto sa bojí aj jeho odchodu). Lenže ono sa súčasný stav nedá predlžovať do aleluja,t.j. zvlášť predseda a zvlášť líder, ktorí si separátne robia tlačovky a neustále sa voči sebe vyhraňujú. A vôbec ukazuje sa, že oddeľovať funkciu predsedu strany od premiéra/volebného lídra stranám škodí, vytvára priestor na dualitu a následné konflikty i zmätok u voličov. Navyše táto situácia je vzhľadom na okolnosti pre Pellegriniho ponižujúca. Bol by sprostý a handra, ak by nešiel do tohto súboja, jemu tiež nič iné neostáva: buď ovládnuť Smer, alebo odísť.

Ľubov

Chcem upozorniť na tento článok z Extra plus https://www.extraplus.sk/clanok/slovensko-ovlada-pat-ludi/

Je to čoraz zretelnejšie,že tzv "slobodné volby" sú chucpe a prichádza čas na radikálnu zmenu.
Ale ešte jeden detail,na ktorý by som chcela upozorniť. Dnes som zachytila správu,že Penta predáva Mecom a vlastne z potravinárskeho biznisu cúva úplne. M.Vitkovič v tomto článku tiež spomína Pentu ako hráča,ktorý už nemá taký vplyv,ako si verejnosť stále myslí.
Brali sme to tak,že volby sú súbojom oligarchov,nie strán. Opäť sme mali správne inštinkty.

Norman

Vitkovič už bol na scéne, sa znova vrátil? Jeho názory sú radikálne, nakoniec sa dal až ku komunistom
https://denniks.sk/31822/ekonom-vitkovic-toto-je-koniec-kapitalizmu-ako-...

To bol dosť väčší krok, ako Blaha so svojím Che Gevarom.

Vitkovič má mnoho znalostí zo zákulisia slovenských peňazí.
Je ale príliš nervný, aj tu napríklad povie, že voľby sú úplne na nič a potom radí drobnosti, že treba znížiť hranicu z 5 na 3 percentá a podobné taľafatky. Zvyšok článku zamknutý, pretože Mayer tiež iba predáva akúsi slamu natretú na alternatívu, nie skutočný obsah. V prvom rade peniaze - kupuje ale vôbec ešte niekto ten jej predražený plátok?

Tak ale iných ľudí niet. Vitkovič akoby stále turoval motor bez zapojenej spojky, keď tá sa zapojí, možno sa rozbehne ako raketa :-)
Iní už ani motor nemajú naštartovaný. Alebo ho vôbec nemajú :-)

nové