Korunovácia a jej symbolika

Včera bol po vyše pol storočí korunovaný nový britský kráľ - Karol 3. Je to vlastne jediný skutočný král - všetci ostatní sú proti britskej monarchii len drobní páprdovia. Sem tam nejaký sultán - napriklad Saudi, môže konkurovať hospodárskou mocou - ale všetkým chýba okrem vojenskej moci ešte jedno, to podstatné -  okultný systém okol svojej moci.

Korunovácia britského monarchu boli štyri hodiny oslavy totality a božského pôvodu moci vladára. Neustále odkazy na starú židovskú knihu - Bibliu - definujú charakter tohto centra moci. Celý obrad bol plný okultnej symboliky - pomazanie, žezlá, jablká, koruny, meče, róby a hlavne uniformy. Plnohodnotné satanistické vzývanie temnej moci.

Za povšimnutie ale stojí, že potencionálna budúca kráľovná Kate, princezná z Walesu, prišla oblečená plne v ruských farbách - biela, modrá, červená. A typický slovanský venec na hlave. Nie je dôvod, aby sme to považovali za náhodu.

Kate sa stala symbolom budúcnosti.

 
 
 
ps. Samozrejme si naozaj nemyslím, že Kate takto chcela vyjadriť podporu Rusku - ale smejem sa na tom, že toto spojenie jej osobne, ani tej jej bande pomocníkov a radcov, nenapadlo. 
Bežný človek by sa v takomto odeve už ľahko dostal do problémov, nielen v Litve (pokuta 1 200 Eur za akýkoľvek symbol Ruska na verejnosti), ale dokonca aj na Slovensku.
Pharmy

ze bola oblecena vo farbach britskej vlajky :)

Norman

toto sú jednoznačne farby Ruska - a basta.:)
Možno to Kate tak nahovorili, keď sa pýtala, že je to Union Jack, ale je to jasne Vladimir Putin :)

Ema

...je vraj priamo z Jeruzalema. Len zrejme skysol, kým sa stará ochechula pobrala do pekiel a uvoľnila miesto, pretože Karol po odstránení paravánu mal tendencie upadnúť do bezseba. Očividne na neho liezli mdloby.

Zábavné bolo vystúpenie hinduistického premiéra, ktorému spoza ušú trčal tancujúci Šiva a zbormajstra tej istej proveniencie i denominácie. Čerešňou na okultnej torte ako od psíčka a mačičky bolo africké sexteto (tuším ich bolo šesť), ktorí sa tam mrvili a extaticky hulákali ako hakahaka maorskí bojovnici.

Norman

tam mykalo zadkami, vytrčali pohlavie a hučali Halelujah - úplne v protikade s celým zvyškom ceremónie.
Úbohe britské impérium.

Ema

...tak pozoruhodný bol aj moment, keď ten ich farár posväcoval zlatú figúrku vtáka. Bola to čvíkota či čo. Neverila som vlastným očiam.

Ema

Tú slovanskú nádheru vo vlasoch si vymyslela sama. Pôvodne mala mať na žiadosť svojho svokra niektorú z imperiálnych tiár z kráľovského skladišťa - ale nemala.

Truhlík

Ruský imperátor Nikolaj II bol bratranec anglického kráľa a veliteľ anglického pluku. Nič mu to nepomohlo.
Po slobodomurárskej Februárovej revolúcii 1917 ho internovali. Keď si hľadal útočisko v exile tak ho bratranec z anglického trónu odmietol. A tak ho židoboľševici (tiež slobodomurári) Lenin a Sverdlov rozstrieľali aj s celou rodinou. Vražda bola spravená rituálnym spôsobom.
Ten kokóšnik na hlave nič neznamená. Možno len snahu Anglicka, už niekoľko storočí, ovládnuť Rusko.
Problém je, že na rozdiel od primitívnych kovbojov, sú Angličania vysoko sofistikovaní. Tak ako MI6 cez svoju rezidentúru KDH dokázala rozvrátiť a ovládnuť Slovensko na dlhé desaťročia.

Ema

Je to len naša pivtorná reakcia na mediálne kecy o starej Bidenovej a jej vnučke, ktoré "vniesli na korunováciu tému Ukrajiny farbou svojich šiat".

Každopádne tým farbám, ktoré tak pekne včera spropagovala Windsorkatka, patrí budúcnosť. A nie sú veru britské.

Norman

No veď Truhlík len pripomenul, že aj Briti dokážu, keď im to hajzlíkom vyhovuje, kooperovať s Ruskom a svoju spojenú monarchistickú minulosť možno ešte vytiahnu.
Možno si spomenú aj na to, že Windsor je pôvodom vlastne nemecký šlachtický rod (čo všetci by mali vedieť).
Na oblečení Kate ale vidno, že nik nemôže byť obviňovaný z proruských symbolov, pretože všetko je vec dekódovania, vysvetlenia.
Samozrejme si nemyslím, že Kate chcela takto vyjadriť podporu Rusku - ale smejem sa na tom, že to ju ani tú jej bandu pomocníkov a radcov, nenapadlo. (dopísal som aj do článku).
Európa je Kontinent, Britsko je len periféria, Rusko je dobrý sused. Amerika je diera na druhom konci sveta, hlavný jazyk španielčina :)

slaven1

Trikolória, ktorú od porážky ZSSR v studenej vojne používa dnešná RF je pôvodom z Holandska, ak sa dobre pamätám, ešte z čias Petra 1. Ruský cári ju odmietali.

Prvý krát nad Ruskom viala v roku 1917 medzi pádom monarchie a občianskou vojnou. Potom pod touto vlajkou bojovali Vlasovci.

https://www.youtube.com/watch?v=96y2XpbnIcQ
[ Власовец Лермонтов в Кремле, власовский флаг над Кремлём ]

Toľko ku krátkej histórii "ruskej" vlajky.

Truhlík

Pôvodná ruská vlajka je jednofarebná červená. Tak je aspoň nakreslená v najstarších kreslených kronikách. Potom sa nejako stala komunistickou.
Holandská trikolóra sa stala vlajkou ruského obchodného loďstva potom ako prvý imperátor Peter Veľký robil v holandských lodeniciach ako robotník.
Romanovci mali vôbec inakšie farby - čierna, zlatá, biela.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Russian_flags

Ema

Prvou oficiálnou štátnou vlajkou Ruského impéria bola čierno-žlto-biela vlajka schválená dekrétom cára Alexandra II. v roku 1858. Cisár Alexander III. však v roku 1883 nariadil pri slávnostných príležitostiach zdobiť budovy výlučne bielo-modro-červenou "ruskou vlajkou". V roku 1896 už cisár Mikuláš II. potvrdil štatút bielo-modro-červenej vlajky ako "štátnej vlajky" (pričom čierno-žlto-biela vlajka nebola oficiálne zrušená).

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%BB%D0%B0%D0%B3_%D0%A0%D0%BE%D1%8...

Truhlík

Hannover-Gotha alias Windsor
Tak sa premenovali títo potomkovia Draculu cez prvú svetovú. Hannover je nemecké mesto a lietadlá Gotha bombardovali Londýn. Tak aj Rusi premenovali vtedy Sankt Peterburg na Petrograd.
Rusi považujú Angličanov za historicky najväčších "vragov". Nazývajú to "Angličanka gádit". Patrí do toho vražda imperátora Pavla, vražda Rasputina, podpora židoboľševikov (incident Trockij - Kristianafjord - Halifax), "Veľká hra" v Ázii.

Norman

tento kontrast je jeden zo základných faktorov (novovekej) histórie.
Tu je videjko - sám som ho ešte celé nevidel, tak neviem, ale je to zaujímavá a široká témy
https://mordechajkapusta.blogspot.com/2023/04/anglo-slovansky-svet-dejin...
.
Briti majú nenávistný postoj voči všetkým monarchiam alebo vôbec (európskym) ríšam - všetko je pre nich konkurencia a oni neváhajú pre svoje záujmy zničiť čokoľvek. Vrátane európskych monarchistických ríš, jednu po druhej, začínajúc Francúzskom, cez Nemecko a Habsburgov, až po Rusko. V Indii to robili rovnako, tam im to relatívne vyšlo, tak to aplikujú aj na Európu.

kali

Tu prednašku od toho Boardmana som videl cca asi pred vyše týždňom a musím povedať, že na britské pomery je odprezentovaná naozaj kvalitne a objektívne, takže odporučam.

Vypichol by som hlavne tvrdenie o dvoch anglickych strachoch a to strach zo straty Indie (strata zdrojov a bohatstva), ktorý už dnes nie je až tak relevantný a strach oveľa podstatnejší a to je, že by sa Rusko spojilo s nejakým intelektuálne nadaným a disciplinovaným národom, Nemeckom alebo Japonskom.

A dnes pri spomienke dňa víťazstva nad fašizmom si dovolím povedať, že tam existoval ešte jeden a ten najväčší strach a to, že by sa Ruského územia zmocnil onen inteligentný a disciplinovaný národ a tento strach bol tak veľký, že dohnal ľudstvo k tomu najkrvavejšiemu vojnovému konfliktu.

Norman

čaputová korunovácia

Ten odutý výraz, to nie je niečo vrodené či fyzické, to je jej chorá mentalita.

Ema

že si práve spomenula na Slovensko.

Truhlík

16 rokov na službe u Sereša nijaký iný výraz ako zhnusenie zo samého seba nemohlo priniesť.

slaven1

A odtiaľ - z mimovládkarskeho "nevoľníctva" - hádam aj pramení jej plačlivá, trpiteľská póza.

Norman

je možné, že bola dodžubaná spolu s Hegerom za stav, v akom sa ocitli proamerické sily na Slovensku. Vážne jej mohlo byť naznačené, že nielen Heger, ale aj ona už navždy skončila v politickej službe pre USA, pdobne ako Matovič. A že je len hlúpa handra, ktorá nedokázala pre nich seriozne pracovať.

nové