Toto je skutočne vládna kríza

Ak niekedy mal ten termín "vládna kríza" mať význam, tak je to dnes na Slovensku. Ale nie (len) v štandardnom význame, že je to kríza medzi stranami koalície, ale je to totálna nedôvera obyvateľstva voči vláde.

V podstate by to chcelo fakty pekne zhrnúť, ale netreba moc teórie, stačia dve vety:
1. Slovensko láme rekordy v počte mŕtvych a chorých (a trend sa nezlepšuje, ako v jedinej krajine tu nezaberajú opatrenia)
2. Slovensko jediné robilo a robí tzv. plošné testovania.

Nič viac netreba povedať. Toto je kauzálna spojitosť. Ani to netreba vysvetľovať, prečo sú plošné testovania tak negatívne, ako je obyvateľstvo testami povzbudzované v pohybe - tieto dva vety vyššie hovoria za všetko. A plošné testovanie je osobné rozhodnutie Matoviča, on sám to povedal a tak je čas, aby znášal zodpovednosť.

Navyše vypukol škandál, že Slovensko falšovalo dáta, aby byzeralo lepšie počas druhej vlny pandémie.

 

 

Tu som písal, či skôr nafotil, ako koncom októbra ľudia ešte poslúchali lockdouwny, spolupracovali. Odvtedy, vďaka Matovičovej politike, už nikdy neboli ulice takto prázdne. Prešustroval dôveru ľudí.

Tu je zhodnotenie neúspechu prvého masového testovania. A to vtedy ešte zaberal lockdown.Je jednoznačné, že pri tejto vláde nebudú fungovať žiadne opatrenia, že táto vláda stratila akúkoľvek autoritu - a preto musí OKAMŽITE odstúpiť.

Nech si Čaputová spraví nejakú úradnú vládu, nech to zverí Pelelgrinimu, ktorý ma najviac popularity a už sa v tomto smere osvedčil, nech to zverí hocikomu. Tu už naozaj končia primitívne kocúrkovské pomery, amaterizmus tzv. vlády, prezidentky, ale aj voličov.

Ak toto Matovič nespraví, neodstúpi, bude musieť asi byť nejak neformálne vyhlásený za nejakého národného nepriateľa číslo jeden, alebo niečo podobné. Dnes sa ten blázon paranoicky vyhováral, že na vine sú "koaličné strany, opozícia a prezident". Tomu človeku už nie je pomoci, on už nie je schopný ani normálneho fungovania. Ale to neznamená, že zvyšok bude nečinný a čakať, kým to vzdá - práve naopak, niečo treba určite robiť. Predsedovia strán či poslanci majú žiadať od prezidentky činy. Demonštrácie nie sú možné, tak nech zvolajú do RTVS na nejakú širšiu debatu zástupcov odborníkov, nejakých tých analytikov, trebárs aj novinárov - vždy lepšie, než blázon na čele v tejto kríze. A naozaj nejde len o chorobu a zomieranie, tejto krajine hrozí úpadok do reálneho živelného chaosu. Zákaz vychádzania to len zastiera - ale riešenie teraz nie je ísť do ulíc, ale naozaj toho Vraha z Trnavy strhnúť a zavrieť.

Strhnúť a zavrieť.

Ľubov

úradnícku (pretože na nič nie je teraz čas)myslím,budeme ako občania rešpektovať vo vlastnom záujme. Pokial okamžite zabezpečí pre Slovensko Ivermectin a začne sa hovoriť a konať o alternatíve k Pfizeru-o Sputniku. Obrovská nedôvera voči americkej vakcíne je fakt,to nech nám nikto nevyčíta.

Náhodný okoloidúci

mRNA vakcína od "Pfajcera" (a zrejme to robia aj iné mRNA vakcíny prti koroňi) v tele vytvára práve ten spike-proteín, ktorý v tele robí najväčšiu paseku - vytvára zápaly, vytvára krvné zrazeniny.

Upozorňuje na to tento článok:
https://akw.sk/covid-19/moze-protein-spike-vo-vakcinach-moderna-pfizer-s...

A autor článku o tom hovoril aj v Infovojne.

Norman

Už požiadali Čaputu, aby vytvorila úradnícku vládu

Teraz len presvedčiť Čaputu, aby to aj ona spravila. Asi nás nečíta :-( 

 

Roland Edvardsen

Tá jej priposratosť a neschopnosť zo seba dostať niečo aspoň o čosi razantnejšie (hoci je jasné, že aj ona si myslí o psychošovi svoje, t.j. to čo drvivá väčšina), začína už brnkať na nervy. Bože, a toto tu je "najpopulárnejšia" politička (ja viem, je to len z titulu jej funkcie). Ten Matovič mal neskutočné šťastie na takúto alibistickú a zbabelú chuderu. Keby bola taká, aký býval Kiska voči vtedajšej vláde, tak to by inak vyskakoval magor z kože.

sandro

A co sa ocakava od uradnickej vlady? Odovzdat celu moc v krajine Progresivnemu Slovensku mi nepride vonkoncom ako dobry napad.

Roland Edvardsen

A táto vláda je aká? Nedajbože neveríš tomu, že konzervatívna? :-) Úradnícka bude len do času, kým sa nezrealizujú predčasné voľby (pár mesiacov). Prvoradé je to, že šialený Matelko a jeho chamraď tu nebude úradovať celé 4 roky.

sandro

nie je konzervativna, ale oproti tomu co by tu rozputali Bihariovci a Trubanovci by sa zrazu ako konzervativna javila. Uradnicka vlada inak neznamena automaticky aj skratenie volebneho obdobia, takze odbornici(polodebili z PS povyliezani od Sorosa) by sa mozno ujali moci az do riadnych volieb. To ze tu mame imbecilov vo veducich poziciach statu neznamena, ze sa vrhnem do dalsieho dobrodruzstva s dalsimi imbecilmi.

Roland Edvardsen

Úradnicke vlády, už zo svojej podstaty, nezvyknú bývať na celé funkčné obdobie, pokiaľ viem. Vždy len v rámci nejakého prechodu. Úradnicka vláda pred predčasnými, o tom hovorili v Hlase. A prečo by automaticky malo znamenať, že úradnícka vláda bude znamenať vládu biháriovcov a trubanovcov, nie skôr len nejaký technokratický mix? Ja neviem samozrejme predpovedať budúcnosť, všetko je možné. Tak napíš, čo by bolo podľa teba lepšie? Radšej stále Matelka do predčasných? Aby sa dovtedy surovo pomstil všetkým a úplne všetko rozvrátil a zničil?

sandro

Podla mna urcite predcasne volby, ale bez ucasti progresivcov na moci. Nech si to dosvietia a vyzeru ten marazmus az dokonca. Uz teraz je jasne, ze spoemienka na toto v ludoch zostane hlboka. V OLANO je to aspon urcita zmes blaznov vsetkych moznych zamerani. PS je nastavene inak, na blaznivom marxizme a tam sa odchylky neakceptuju. Je to v podstate skutocne bolsevicka strana. Pokial toto co tu mame je zlo, tak PS je koncentrovane zlo echt progresivnych bolsevikov. Navyse nemaju ani ziaden mandat.

Norman

prečo by PS mali nejako bodovať v budúcich voľbách, keď ani v minulých nebodovali a teraz ich preferencie nie sú vysoké?
Ale dobre, povedzme že by sa časť atlanticistov (copyright Edwardsen) preliala teraz na voľbu PS - v zahraničnej politike by nemohlo byť horšie, ako Naď, Korčok a podobne.
Preferencie vyberajú Pellegriniho, a vôbec je čas, aby sa Slovensko trocha dalo dohromady, spojilo - po vyhnaní "extrémistov" (z politiky, a možno aj z republiky,prípadne z civilného života (do kolúznej väzby)).

sandro

pockat, ja si nemyslim, ze budu nejako extra bodovat vo volbach(teda pevne verim). Reagujem na moznost uradnickej vlady, kde ocakavam, ze Caputova navoli do uradov cele PS. Spoliehat sa na Slovensku na nejaku politicku kulturu uz nema ziadne opodstatnenie.

Norman

No dobre, ja som hovoril o voľbách.
Čo sa týka úradníckej vlády, ako sme teraz pouční - tam to prebieha tak, že Čaputová určí premiera a až ten si vyberie svojich ľudí. Čiže ako po voľbách. A aj tak tak to musí prejsť paralamentom.

Najlepší kandidát mne pripadá Pelle, ale včera som sa dočítal na Sme v komentároch, že Radičová. To je proste dosť zúfalé, hľadať zhodu :-) Radička je samozrejme nepraktická labilná osoba, ak aj nepije, tak má psychologický profil ožrana - druhý Matovič. Tú teraz naozaj nechceme.

Úradnícka vláda nemôže fungovať dlho, pretože aj tak jej návrhy zákony by neprechádzali tak automaticky, ako pri normálnej vláde. Ale pritom, paradoxne, to je skutočnejšia demoracia.

Roland Edvardsen

Inak nemyslím, že to Pellegrini myslí s tou úradnickou vládou vážne, alebo verí, že to má nateraz nejakú šancu na úspech. A nemyslím si, že by teraz chcel ísť robiť premiéra - on je rád, že si to nateraz vyžiera Matelko a spol. Tam ide výhradne o našu princeznú chrochtomilu, prispatú, pribrzdenú. Vraj by sa s ňou mal stretnúť. Myslím, že tam ide len o taktiku ako vraziť ešte väčší klin medzi ňu a Matoviča - aj budením dojmu u matovičovcov, že ritňatá mrochta je Smer (Hlas, Pelle) -pozitív. Matovič je príšerne paranoidný a aj jeho svedkovia splietajú zbesilé konšpirácie o tandeme opozície a Hradu/PS. Ale Čapute by takí ako Leško určite neporadili Pellegriniho ako premiéra. Presne ako píšeš, skôr niekoho ako Radičovú (ale to je nateraz nereálne, tá už celkom vyhorela z politiky), alebo nejakého z tých estrogénových miňoňov, silne pro-režimistických, ako Mistrík vzbudujúcich dojem "nezávislého odborníka" (pche).
Asi by som nakoniec dal aj za pravdu Sandrovi: áno, určite predčasné, ale dovtedy nech si to matelkovci ešte vyžerú, nech sa znechutia ako sa len dá. Áno, je to do istej miery aj nezodpovedný prístup (lebo budú trpieť aj občania), ale tak národ si zvolil - tak musí tiež poniesť dôsledky svojej voľby.

Norman

uradnícka vláda je nevďačná, tú by asi Pelle nešiel robiť. Cielom sú predčasné voľby, čo najskôr, to sa dá aj do troch mesiacov, povedzme, v čase núdze, hm.
Pelle chce samozrejme využiť svoje momentálne body v popularite. Čiže prebehnúť by to malo tak: odstaviť pacienta, vymeniť ministra zdravotníctva (proste z princípu, tie čísla sú hrozné a je to ich zodpovednosť) - a robiť len dve veci - coronu a nové voľby. Keď tí čuráci boli ochotní zorganizovať plošné vytieranie za týždeň, tak aj voľby spravia za dva týždne - prečo nie, že. Ja viem, preháňam, ale tak by to malo byť.

Toto by Pelle akceptoval - ono corona je výzva, čiže aj riziko, ale aj možnosť. Po Trnavákovi to už môže robiť každý len lepšie.

Takže minimum Čaputy.

Roland Edvardsen

Matoviča a Krajčiho bez toho, aby s tým súhlasili v Oľano, len tak neodvoláš. A títo dvaja sú blázniví fanatici, oni veria, že majú akési poslanie od Boha (čítaj "satanistického" púštneho démona). Normálny človek by sa po tomto už pakoval a nemal by svedomie drzo pokračovať a tváriť sa, že hlasy po vyvodení elementárnej zodpovednosti sú prehnané (a netreba zabúdať, že len politická tu vôbec nestačí. Toto čo porobil Matovič a jeho kumpáni by malo mať aj trestnoprávnu dohru - vedomá nedbanlivosť s následkom masových úmrtí. Ako sa títo môžu ešte tváriť, že oni sú nejakí morálnejší od Smeru? Hnus, neskutočný hnus).

A áno, kadekto by to robil ďaleko lepšie ako psychoš z Borovej - ono totiž aj ten, kto by nerobil vôbec nič, by to robil lepšie ako Matovič. Keď už nič iné, tak na rozdiel od neho, by sa ostatní aspoň nepúšťali do pochybných rizikových experimentov s čisto politickým cieľom vyvolať bombastický marketing a namastiť si mesiášske ego.

Norman

Odvolanie je prvá podmienka - a všetci tu vieme, za akých podmienok je to možné. Aj odstúpenie je možné, aj keď sú to fanatici. Aj "strata" dôvery v parlamente. Všetko je možné - keď okultný púštny démon dá :)

V Čechách aj inde odvolávali ministra zdravotníctva, odvolávanie je jedna z mála vecí, čo tento systém dokáže - je ako pes, ktorý vždy zahrabáva zadnými nohami, aj keď je na asfalte - tak tento systém odvoláva, nič iné nevie. A tak by mal odvolať Matoviča a Krajčího.

K poslednému odstavcu: presne tak. Už by to malo byť každému jasné. Okrem toho, Matovič hovoril, že plošné testovanie je hop alebo trop - u neho to dopadlo trop - tak nech tiahne ako besný pes.
Samozrejme, s trestnými dopadmi.

Roland Edvardsen

Teraz čítam, že novým kopačom masových hrobov bude asi po novom priškvarená aspergerka od kiskovcov(by ma inak zaujímalo či aspoň trochu chápe, čo sa v jej strane a v okolí deje :-)). Čo jej len zaželať? Nech si len "užíva" toho Jokera, ktorý ju stvoril. Aspoň na niečo je ten Matovič užitočný - že znepríjemňuje život a prácu obdobným zmrdom ako je on.

Inak žaludi aj dávajú odpoveď na to aká bude asi vláda, v ktorej bude PS. Nájdite mi totiž aspoň 3 rozdiely medzi PS a žaluďmi. Ak teda nepočítam to, že časť kiskovcov chcela manipulovať tým, že sa prezentovali ako konzervatívci (podvodníček Šeliga bol najvypuklejší prípad).

Náhodný okoloidúci

Vraj podľa nej z ľudí nemožno robiť pokusných králikov. A vôbec jej nevadí, že očkovanie mRNA vakcínou od Pfajcera nie je nič iné ako tretia fáza klinických skúšok EXPERIMENTÁLNEJ vakcíny. Čiže doslova a dopísmena pokus na ľuďoch v zmysle Norimberského kódexu. Otázka je, či si to zaočkovaní vôbec uvedomujú a sú ochotní priznať si to. Aj keď podpisujú nejaký papier o tom, že s tým súhlasia. Len či vôbec chápu, čo podpisujú.

Ľubov

Videla som krátku tlačovku Reemišovej a Kolíkovej,po zablokovaní Sputnika žaluďmi.
Napriek vážnej situácii musím tentoraz vyjadriť aj svoje zhnusenie nad vzhľadom ministerky SR Kolíkovej,pretože,čo je veľa,je veľa.
( Na Pravde je to krátke video v článku.)Akési hnedé neforemné vrece namiesto šiat,pod šatami by mala byť spodná bielizeň,ale ministerka má na sebe asi storočnú podprsenku. Rúško cyklámenovej farby,mastné vlasy a namiesto topánok, ja neviem, možno papuče Prepáčte,som zahanbená a ponížená.
Tu sú ostatní https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=poslanci/kluby/klub&ID=54

iris

.

iris

.

slaven1

Keby bola chlap, tak príde neoholená... A čo sa čudujeme, prácou z domu človek zdivočie.

Náhodný okoloidúci

Pezinská Bárbina nebola do funkcie /p/rezidentky SR nainštalovaná na to, aby problémy riešila. Bola nainštalovaná na to, aby ich konzervovala a zabránila ich naozajstnému riešeniu a pomohla tak natrvalo udržiavať v spoločnosti chaos a ilúziu riešenia problémov a určité druhy politickej agendy. Jej funkcia je inak len čisto dekoratívna.

sandro

Tu sa moze stat cokolvek. Preto pisem, ze spoliehat sa na nejake politicke zvyklosti, ci nebodaj ustavu uz nema zmysel. Je tu navyse vela neznamych, Pelle si podla mna padne s PS do narucia a prave premiera od nich by Pelle odklepol na dovladnutie do predc. volieb. Pragmaticky politicky obchod z oboch stran. HLAS nie je autenticka strana, rovnako ako nou nie je ani Za ludi alebo SME Rodina. OLANO nie je stranou vobec a je tam tiez vacsina ludi, ktori nemaju s PS problem. Naopak, autentickou stranou zostava SMER, zvlast po odchode oligarchie a podvodnikov do HLASu. Ked sa na politicku scenu pozriem ako na nejaky zivy organizmus, tak momentalne mi SMER vychadza ako to najlepsie co tu je. Ale aby som sa vratil spat k teme: demisia premiera, rekonstrukcia vlady a jasny termin predcasnych volieb. Toto vidim ako idealne riesenie. Lenze potom si clovek nechtiac pozrie tlacovku agresivneho a arogamtmeho Nada a zisti, ze oni vlastne problemy nevnimaju.

Roland Edvardsen

Smer je na tom najhoršie za celé svoje obdobie - najnižšie preferencie, takmer nulový koaličný potenciál, reputačne de facto zničený. Vytvoriť vládu, kde bude aj Smer bude problematické, ak nie nemožné. To sú fakty, nech už sa nám nepáčia akokoľvek.

Ideologicky by asi najviac vyhovovala nejaká koalícia Hlas+Smer + nejaká tretia strana národného charakteru (ktorá dnes de facto neexistuje. Národná scéna je v ťažkom rozvrate). To je teória. A dnes nízka pravdepodobnosť. A ešte jedna vec: nechcem si ani predstaviť, čo by tu stvárali média a opozičníci pri takejto vláde. To by Tódová srala litre krvi. A asi by sa musel vyrobiť ďalší Kuciak.

Je mi ľúto vážení, ale my nebudeme kopírovať obdobný vývoj ako Orbánove Maďarsko či Kaczynského Poľsko. Na takýto vývoj je už neskoro a dnes tu nie sú na to podmienky.

V záujme nejakého upokojenia a zmierenie dnes dáva zmysel koalícia, kde nebude Oľano a Smer, lebo Matovič a Fico sú dva najviac polarizujúci politici (Kotlebu je zbytočné už spomínať, lebo ten končí). Ale obávam sa, že nakoniec ani k tomu nedôjde: Pellegrini možno vyhrá voľby, ale nikto s ním nepôjde a vznikne veľká liberálna koalícia SaS, Oľano, PS (a niekto tretí do počtu - maďari, kdháci, žaludi - tí všetci sú anti-Smer) - bohužiaľ, ale toto je stále najpravdepodobnejší scenár.

sandro

pod toto sa viem podpisat aj ja. A ano, zjednoteni madari zase raz podrzia to zhubne na Slovensku.

kali

Jední sa boja urobiť čo treba preto lebo sa vráti smer s hlasom, druhý sa zase boja, že príde vláda progresivcov. Je zbytočné teraz nad takýmito hypotézami špekulovať, Matovič a jeho sebranka jednoducho musí skončiť, už včera bolo neskoro. Tento človek je nebezpečný nie z nejakého ideologického hladiska ale preto lebo je to proste šialenec s očividnými duševnými poruchami. On by nemal mať pozíciu ani nejakého obecného úradníka a nie to ešte riadiť štát.

Roland Edvardsen

Hej, je to stále dookola tá istá pesnička: nechceš psychopata za premiéra a bojuješ proti takejto zhovadilosti, tak chceš k moci smerákov, alebo priamo či nepriamo podporuješ progresívcov. Ale to predsa také jednoduché nie je.
Však nech sú predčasné, a ľudia si zase nejakú tú bandu zvolia. Nikto netvrdí, že tu potom bude raj.
Ja by som teda Biháriovú za premiérku nechcel, ale keď bude také PS vo vláde, tak môže skôr vyjsť na povrch ich nekompetentnosť, pokrytectvo. A pri silenom pretláčaní nejakých kultúrnych bojov zase nabijú protistranu. Biháriová a spol. môžu liberalizmus či progresivizmus zdiskreditovať, obdobne ako dnes konzervativizmus a kresťanstvo diskreditujú magori ako Krajči. Takže treba sa pozrieť občas aj z tohto uhľa na vec.

SitňaN

V zásade sa dá súhlasiť, že čím viac budú progresívny bolševici presadzovať svoje videnie sveta (a zároveň svoju nekompetentnosť), tým viac sa nezasvätenej mase ukáže ich pravá tvár. Ale je jeden zásadný rozdiel medzi PS a dementnou salarabandou okolo Krajčího a Hegera - podpora médií. A tie dokážu aj z hovna spraviť lekvár, viď Kiska a mnoho ďalších príkladov.

Ľubov

stráca podporu médií,nemusí to nevyhnutne znameneť,že jeho voliči prejdú k Progresívcom.
Mne sa páči momentálne jediná predstava,a to,ako Matovič a Biháriová sútažia,kto prvý z nich privezie na Slovensko Sputnik .-)).

Roland Edvardsen

Nemyslím si, že ex-voliči Oľano pôjdu k PS. Voliči Oľano zväčša prechádzajú k SaS. A celkovo sa zvykli prelínať so SaS (napokon Matoviča dostal do politiky práve Sulík - hej, aj za toto "ďakujeme"), ale istá časť ich voličov teraz prechádza aj do Hlasu (to môžu byť bývalí voliči Smeru, ktorým začal vadiť Fico).
Matovičovi sa dokonca podarilo uchmatnúť aj časť voličov LSNS (preto ten poslabší výsledok, hoci kotlebovci zvykli mávať v r. 2019 v prieskumoch aj do 13 a viac %).

Ľubov

potenciál PS Matelkova katastrofa nijako neposilnila,je tu predsa Sulík a Pelle. Do úradnickej by ich pravdepodobne posunula Čaputová.

Vieš,stále neviem pochopiť tú aź patologickú nenávisť voči Smeru.... budúcnosť je neistá až hrozivá,povedala by som,že ľudia budú uvažovať racionálne. Ale nie je to tak.

Sandro,čo konkrétne môže byť ešte horšie,keď Matoviča nahradí Biháriová ? Zas,musíme si položiť aj otázku,čo môže byť lepšie, ak Matovič ostane.... a tiež nemám odpoveď.((

Roland Edvardsen

Slovenské reálie sú také, že miestni globalisti skrátka nenávidia sociálnu demokraciu či miestnu formu ľavice. Je to špecifický vývoj, ktorý má svoje korene v rozdelení cez Železnú oponu. To čo sa u nás označuje ako "pravica" má zase liberálny a globalistický charakter. A zároveň tu funguje spolupráca či konglomerát globalistov a liberálnej kaviarne aj s významnou časťou politických kresťanov (istého typu, KDH). Tam stále pretrváva akási trpkosť a pomstychtivosť aj voči niečomu čo vnímajú ako následovníkov "husákovského" režimu.

sandro

Ljuba, myslim, ze som odpovedal vyssie v posl. prispevku. Ja povazujem za idealne vobec nepustit PS k moci. A to sa nijako nebije s odstupenim nasho psychiatrickeho pacienta. Prezidentka je slabucka a verim, ze do predcasnych volieb si dokaze OLANO uzurpovat opat niekoho svojho, bez participacie Sorosovych uchylakov z PS. Akonahle sa tam dostanu, rozlezu sa ako svaby. Napriek tomu, ze zlocinci ako Krajniak sa kedysi cez FNM podielali na odovzdani vsetkeho cenneho co v SR bolo, neda sa popriet, ze vyhadzov Pietruchovej a dalsich progresivnych fanatikov zo svojich postov je to jedine, co sa da ako tak tejto vlade pripisat k dobru.

Roland Edvardsen

Tak si za pád tejto vlády, alebo nie? Lebo pád vlády sa môže biť s tým, že PS nesmie byť nikdy u moci. Je mi ľúto, ale je to tak. Takto to proste vyšlo. PS sa totiž pravdepodobne asi dostane do vlády po ďalších voľbách, keďže nad tých 5% voličov v populácii asi majú. A čo potom? Poserieme sa z toho?

Ono progresivistické typy sú beztak rozlezené už v rôznych stranách: v žaludoch, v SaS, aj v Oľane. Máme prezidentku, ktorá je napojená v PS. Tak to nie je o tom, že problém je len PS a všetko ostatné sa "dá". Vôbec nie.

A také tie naťahovačky s Pietruchou: opäť, je otázne či to progresívcom viac nepomáha. Bola na ministerstve zašitá úradníčka Pietruchová až taká významná? Jej mediálne aktivity v posledných rokoch totiž dosť utíchli, ale pri Krajniakovi sa mohla opäť ozývať a hlučne prezentovať ako "obeť zlých konzervatívcov".

Ale faktom je, že pri tejto vláde sa progresívnym fanatikom skôr darí než naopak. Nedávno si to pochvaľoval aj fanatik zo Sme Ritomský, keď reagoval na kritiku Daniša, že sa pri tejto vláde presadzujú aktivisti ako Orlovský, Smatana, Goda a pod.

A opäť: ak odhliadneme od politických farieb či kdejakých trestnoprávnych káuz, tak Matovič je jednoznačne najhorší premiér v celej histórii Slovenska a vláda s dominantným Oľanom najviac chaotická a anarchistická zo všetkých. To už došlo do bodu, kedy ide riešenie nejakých ideologických sporov ohľadne nejakých bio-etických tém na vedľajšiu koľaj, ide tu o nejaké elementárne prežitie a základné zásady či samozrejmosti.

sandro

Uz sa v tom zbytocne motame. Ja cely cas pisem len o PS a uradnickej vlade, mozno to nie je uplne jasne, ked to zakazdym nespomeniem. T.zn. situacii, kedy by sa pomocou Caputovej dostali k moci bez mandatu a ako slepe kura k zrnu. Ak sa dostanu cez volby a zrejme sa dostanu, tak to je uplne ina vec.
S Pietruchovou som bol praveze prekvapeny, ze pocas vlady SMERu a SNS bola neodvolatelna a teraz zrazu SUP a bolo to. Bud uz takmer necitam mainstream alebo bolo o tom pisane skutocne len minimum.

Náhodný okoloidúci

Ficovu vládu držal na gule a pod krkom Soros, Bugárovymi rukami. Odvolanie pani Olinky bolo možno len teatrálne gesto na vyvolanie zdania konzervatívnosti tejto vlády. To je len môj predpoklad, nemám zákulisné info, nemám tam nasadených agentov :D

Roland Edvardsen

Zbytočne nad tým špekuluješ, lebo Pellegrini tými vyhláseniami o úradnickej vláde beztak sleduje niečo iné a zároveň je to nateraz veľmi veľmi nepravdepodobné. Matovič či Oľano sa budú svojich pozícií držať ako kliešť - to je dnes už evidentné. Hovorím, ak aj by bola nejaká úradnícka vláda, bola by len na pár mesiacov, do jesene. A ak by ju aj mali tvoriť progresívci (a len progresívci? Tiež divoké špekulácie) čo presne by za tých pár mesiacov porobili horšie, čo už neporobila táto vláda? Téma Covid bude ešte dlho prioritná. A navyše parlament, ktorý kontroluje vládu a nemusí pustiť daný zákon, zostane predsa ten istý, aký je tam teraz.
Pietruchovú neodvolali, ale odišla sama. Nejaké kecy okolo Krajniakovho "extrémizmu" mohli byť kľudne len zámienka, možno chcela odísť tak či tak. Pietruchová mala beztak najhviezdnejše časy za sebou a jej význam nie je veľký. Dnes sú tu iné, ďaleko väčšie a nebezpečnejšie, ryby.

Norman

úradnícka vláda je pre štát krátkodobo výhodná, lebo taká vláda toho nemôže moc mútiť vodu, teda ani pokaziť. V tejto situácii, keď normálne Slovensko z viacerých dôvodov nefunguje, evidentne, by bola pár mesiacov fungujúca vláda vhodný nástroj. Na exekutívne riadenie krízovej situácie.

Ľubov

Kádre nemá nikto.Ćo ma však naozaj desí ,je degenerácia voličov.Ich sa naozaj bojím,.(.
Nitrančania napríklad zvolili Hattasa ,pichol sa k žaluďom. Aj on je PS. Takže rozumiem,ako to myslíš,Sandro.
No čas sa kráti a ak som si na sekundu mohla myslieť,že matovičovci by mohli urobiť niečo,čo by nám pomohlo,už je to preč. Podobne ako Sputnik dopadne s nimi aj Ivermectin.
V tejto súvislosti som si všimla článok Oszkára Világiho ,ten má v HN svoj blog. Hm,čo za tým môže byť?
https://komentare.hnonline.sk/komentare/2301564-zufalstvo-obycajnych-ludi

ps. Ešte k Pietruchovej a jej manželovi J.Mesíkovi. Nedávno mu vyšla kniha Deti Apokalypsy a celkovo sa prezentuje názormi ,ktoré sa mi nezdajú "feministické". Raz sa vyjadril,že s manželkou máva konflikty kvoli výchove detí a pre jej konzumné správanie .

Norman

Ako myslíš - čo je za tým (blogom Világiho)? Len ďalší, čo reaguje na skutočnú tragickú situáciu okolo choroby. Moderná spoločnosť je neschopná sa s ňou vysporiadať - a to nielen slovenská. Ivermectin ako pasta na rožky :(
A izolácia pacienta v nemocnici - hej, musí to byť hrôza ( už mnoho ľudí prekonalo či neprekonalo takto covid, takže už to dochádza aj ľuďom, ako Világi, čo by určite sám na chodbe nemocnide nesedel )

A ešte tiež k Mesíkovi. To je tiež zjav, ako Peková, ktoré nemám rád. Pôvodne zelený, kariérny, potom prešiel dokonca do Svetovej banky, či kde to bol, čo mi pripadá ako prechod k nepriateľovi. Písal riadne svinstvá proti Rusku, napríklad. Potom kariéra nejak skončila, tak sa vrátil na Slovensko. A čo je zrazu z neho? Zas mudrlant, "expert na krízové situácie". Upozorňujem, že on dával dôraz na nebezpečenstvo covidu, takže po tejto stránke s ním súhlasím - ale sú to stále tieto kabát prezliekačské persóny, bez nejakého charakteru, ale so svojou sieťou, ktorá dusí kultúrnu atmosféru Slovenska v tých istých ... no sračkách.
Stále to isté zaprdené kocúrkovo.
Nie nacionalisti či konzervatisti sú stuchnutí a zhnití, ale práve rôzni títo progresivisti a avantgardisti sú neschopní a bez štipky charakteru.

Ľubov

na Teba,jednoznačne, Spomenula som indíciu,že Pietruchová je na peniaze,má rada drahé topánky.No a tie dochádzajú....uvidíme,koľko ďalších konzervatívcov sa vyrojí.

Čo sa týka Világiho,o jeho blogu som nevedela,no tak je to oligarcha,ćo píše blog.Určite hodnovernejší,ako ušmodrchaný podpapučový Mesík .-).

Norman

viacerí píšu blogy. Niektorí si ich aj nechávajú písať :) , ale je to vcelku sympatické, aspoň vieme, čo chcú, aby sme si mysleli, že si myslia.
Tamten je na dobrú tému a dobre napísaný. Ale aj tak človek nemôže zabudnúť, že je to od ľudí, čo svojím spôsobom cez Dzurindu a Mikloša ukradli slovenské rodinné striebro. Aj Košice. Prečo takýíto ľudia šéfujú Slovnaftu? Tam je podstata dnešného otroctva.
Počul som, že Világiho podnikanie dosť krachuje. Všetko do času. Karma.

Ľubov

sledovať tieto blogy. Myslím,že pochopíme čoskoro ich skutočný účel.
On je zadobre s Orbánom... všimla som si,že je s ním rozhovor v HN. Ono sa to vykryštalizuje,pre bežných pešiakov,ako je Mesík,prichádza doba,keď z rusofóbie sa už nedajú očakávať žiadne benefity.(a Olinka je mrzutá.-)), pokial Matovič sa tak zbabelo bojí robiť to,čo robí Orban a čo (by zrejme)podporil aj oligarcha Világi,otupiť protiruské postoje,potom sa tu rozbieha niečo iné. A nejde len o Sputnik a Ivermectin.

ps. Rovnako je však možné,že sa v niektorých ľuďoch začína ozývať svedomie. Tomu nechcem prestať veriť. Sme na jednej lodi.

Norman

Tie blogy nemajú účel, okrem ukázania, že zbohatlíci sú aj intelektuáli. Aj keď nie sú.
Mesík a Pietruchová tiež už nemajú žiaden účel, aspoň dúfam.

Náhodný okoloidúci

Dovolím si tvrdiť, že poraziť rýchlo mutujúci RNA-vírus pomocou vakcíny je nemožné. Kým sa vakcína upraví tak, aby zaberala na nové mutácie a kým sa rozbehne jej výroba a kým sa dostane vakcína k ľuďom, už tu budú ďalšie mutácie.
Ak sa máme vírusu zbaviť, musí sa použiť nešpecifická liečba zaberajúca na každú mutáciu.
Nielen o tom je tento článok:

https://zemavek.sk/vychadzajuce-ranne-zore-nadeje-ci-sumrak-epidemiologo...

mino

Je druhý Smatana. Je autor stránky “blizsienaokolo” a podobne ako Smatana mal za úlohu zastaviť stavbu severných ťahov diaľnice , kde obsluhuje priemyselnejši a ľudnatejší sever, plus Tatry a prepojenia CR, PL. Podľa nebo mala byt diaľnica na priamke BA-KE, aby to bolo príjemné pre zopár BA Košičanov a zožatej kukurici raz do roka. Ako Smatana začínal ako “ekológ” a ako ekológ vytváral prekážky a obštrukcie, predraženia a sklzy ako Smatana v PB, kde sú take rozšafné nadúrovňová ťahy a privádzače, ako nikde na svete vzhľadom na malé okresné mesto. Choma mu v jednej debate skoro j.ebol (Smatanovi) a vyčíslil jeho obštrukcie, sklzy na 9mld. -vtedy SKK.
Podobná stratégia bola už použitá na GabčíkoveNagymaroši, kde za ekológov boli Vavroušek asi Budaj a Maďari a za debila bol Binder a spol.

slaven1

Minister zahraničných vecí, Ivan Korčok k Sputnik V:

„Ak totiž európskou certifikáciou prešli doteraz všetci výrobcovia vakcín, nerozumiem, prečo Sputnik doteraz nepožiadal o schválenie v EÚ. Práve toto je hlavný dôvod, že okolo Sputnika je veľa politiky a neistoty,“ uzavrel.

Americký pofajčicikulis (aj s chamraťou ktorá ho obklopuje) ešte nepochopil koľká bije. Za koho zvonia zvony v kostole na Hlbokej. Zvonia za neho. A prečo zvonia za neho?

Ako reagovalo Ministerstvo zahraničia pod jeho vedením na zákernú vraždu slovenského podnikateľa bruselskou políciou priamo vo väzení? Nijak. Úradníci boli zaneprázdnení podporou farebnej revolúcie proti fúzatému traktoristovi v Bielorusku. Fico do nich musel hučať "konajte".

Kto je zvonár? Dajme takto otázku, ako chcú bratislavský a slovenský podnikatelia aby ich za hranicami brali vážne, keď ich policajti v Brusely môžu beztrestne vraždiť a slovenská vláda nič neurobí?

Dnešný štát je trojdelenie moci na zákonodarnú, súdnu a výkonnú moc (polícia). Zákonodarná moc (Kolíková) sa spolupodielala na (politickej) vražde hlavy výkonnej moci (polície).

Dodatočný otázka: Ako má byť Slovensko ako štát brané vážne, keď najvyššieho policajného funkcionára zbijú a zavraždia vo vyšetrovacej väzbe.

nové